VVV „Mooi Texel vergadert RHEUMATISCHE PIJNEN KWELDEN KLOOSTERBALSEM ympdL'e 8ck Het nieuwe merk: Pleidooi voor het stichten van één vereeniging 'aat OUDEN HEER VAN 60 JAAR AKKER'S ORIGINEEL TER INZAQR Vischafslag Den Helder Vischaanvoer en Vischprijzen Oost Indië Motorspuiten voor de lucht bescherming op Java Voor fijnproevers In kistjes van 50-25 stuks In met cederhout gevoerde blikken van 10 stuks a 00 ets. VKTOR HUG0 Kampioenswedstrijden Het nationale weerbaarheidsgeschenk Bezetting en regie van jubileumfilm 100 procent verkoopswaarde! lil IWlGERliHH versche Schol, Leng, Kabeljauw, Poon, Schelvisch en Tong. De vergadering van V.V.V. „Mooi Texel", waarin, zooals was aangekondigd, de samenvloeing met V.V.V. „Texel" de Koog ter sprake zou komen en die gisteravond in Hotel „Texel" werd gehouden, werd door pl.m. 40 leden bijgewoond; vooral de te de Koog woonachtige lezers van „Mooi Texel" toonden belangstelling voor deze bijeenkomst. Eén V.V.V. wenscheiyk! De heer W. H. Lap, Voorzitter van het Hoofdbestuur, deelde bij opening mede, dat het Initiatief om tot een compromis te komen, was uitgegaan van den heer Bakker van Pension „Californië", wien het was gebleken, dat bij beide verenigingen duidelijk werd ingezien, dat een vereeniging voor V.V.V. op Texel in het belang is van het eiland. Het contact, dat de heer Bakker heeft gezocht, heeft geleid tot een bespreking op het Raadhuis tusschen de heeren Michels en R. J. Daalder van de Koog en den heer Jonker en W. H. Lap van „Mooi Texel". Bij deze bespreking werd een overeenkomst be reikt en toen is met spoed door beide vereeni- gingen een bijeenkomst belegd met de bestu ren, waarin men zich met de besproken over eenkomst wel kon vereenigen. Spr. wees ver der op den zeer ongunstigen invloed, die uit ging van het feit, dat hier twee vereenigingen bestonden. Tal van nadeelen. De bevolking van Texel staat als vrede lievend en ordelyk by 't reizend publiek bekend, doch voor velen is het feit, dat hier zelfs in de V.V.V.'s in deze gemeente geen* eenheid is, een reden geweest om elders zyn vacantie te gaan doorbrengen. Bovendien brengt 't bestaan van nog een V.V.V. extra lasten mee voor vele pension houders en neringdoenden, die genood zaakt zyn in twee Gidsen etc. te adver- teeren. Voordeelen. Voor velen brengt het lidmaatschap enkel van V.V.V. „Texel" voordeelen mee, dat moe ten wij hier eerlijk bekennen. De contributie b.v. bedraagt bij die vereeniging slechts een gulden per jaar. Bij „Mooi Texel" komt daarbij nog een heffing per bed bij. Ook is de naam V.V.V. „Texel" de oorzaak, dat vreemdelingen, die om inlichtingen over het eiland vragen, veelal aan die vereeniging adresseeren. Het be stuur zal daarom voorstellen om bij samenvoe ging den naam V.V.V. „Texel" aan te houden, daarbij gevoegd evenwel ook wel „Mooi Texel" genaamd. De bedoeling is nu, dat de vereeniging „Mooi Texel" toetreedt tot V.V.V. Texel De Koog. Om tot het voorgesteld doel te geraken, moet een zeker wantrouwen worden weggewerkt en daarbij ook enkele verkeerde begrippen. Hier bij valt bizonder op te merken, dat, al is het waar dat voor het Vreemdelingenverkeer De Koog de eerste plaats inneemt, men De Koog niet als „Texel" dient te beschouwen als het dit punt geldt. Immers niet alleen Pensionhouders alleen hebben belang bij het Vreemdelingenbezoek doch ook neringdoenden, vaklieden, ja iedereen in deze gemeente, zelfs personen, die geen zaken meer behoeven te drijven, velen immers hebben gelden verstrekt aan Pensionhouders en Neringdoenden te De Koog. Wanneer men hier op het gebied van Vreemdelingenverkeer, de handen ineen wil slaan, bestaan hier m.i. onbegrensde mogelijkheden. We zijn alle trots op de schitterende resultaten die Tex. Eigen Stoomb. Onderneming bereikt heeft, doch voor de bedrijven die zich instellen op het Vreem delingenverkeer kunnen m.i. nog beter resul taten hier bereikt worden. Vervolgens werd punt voor punt behandeld welke overeenkomst het bestuur met V.V.V. „Texel" heeft getroffen en die hedenavond ook te De Koog zullen worden behandeld. Punt 1 betrof den naam, die de vereeniging na de samenvloeiing zal dragen (hiervoor reeds genoemd). Punt 2 betrof de contributieregeling. Het doel is die van „Mooi Texel" over te nemen voor dit jaar, blyft dit evenwel nog ongewijzigd, ten zij leden van de Koog de verhoogde contributie per bed nog willen bijpassen, zooals een der grootste pensionhouders heeds heeft toegezegd. Dank zij den KLOOSTERBALSEM is hij nu weer kras en monter ,Tot mijn 50ste jaar mankeerde ik nooit iels, maar toen begonnen hevige rheu- matiek-aanvallen mijn leven te ver gallen. Reeds begon ik te wanhopen, toen een vriend van mijn leeftijd mg vertelde welke wonderbaarlijke onder vindingen hij had opgedaan met Kloos terbalsem. Nu ik zelf dit wonderlijke middel heb toegepast, kan ik verklaren, dat ik mij weer jeugdig en monter gevoel als een knaap van 30 jaar, al hoop ik eerstdaags bO jaar te worden." J. Vr. te H. „Geen goud zoo goed" Onovertroffen b|j brand-en snO wonden Ook ongeëvenaard als wtijfrniddel bij Rheumatiek, spit en pljnlyke spieren Schroef loos 8.' ct. Potten: 62V4 ct. en 1.04 Punt 3 betrof het verblijf van den secreta ris. Bepaald werd daarbij, dat reeds voor de Paaschdagen zitting zal worden gehouden en in het seizoen reeds vanaf Hemelvaartsdag en tot 1 September. Punt 4 betrof de schuld der vereeniging De Koog. Deze zal pl.m. 130 bedragen, de nieuwe vereeniging neemt deze over, doch vermoede lijk zal T.E.S.O. hiervoor gelden beschikbaar stellen. Punt 5, wat de Pensiongids van V.V.V. De Koog betreft, hoewel deze nog niet was afge leverd, kon men die niet meer afbestellen om dat ze geheel drukklaar was. Het doel is nu om 2500 meer hiervan te laten drukken (als het kan zonder tekst, speciaal voor de Koog), maar wel met de advertenties etc. Het doel is om bij aanvragen dan twee pensiongidsen sa mengebonden te verzenden. Punt 6 bepaalde, dat de Statuten voorname- ïyk van „Mooi Texel" zullen worden overge nomen. Punt 7 bepaalt, dat alle correspondentie betreffende de vereeniging door den heer Fhermann zal worden behandeld; op aan dringen van de bestuursvergadering te De Koog zal evenwel als hulp voor den secretaris de secretaris van de V.V.V. De Koog de heer M. Langeveld hieraan worden toegevoegd in het drukst van het seizoen. Bestuursuitbreiding. Punt 8 betrof de bestuursregeling. Voorge steld werd om het Hoofdbestuur uit te breiden met twee leden n.1. de heeren Michels en Daal der. Om te voorkomen, dat eventueel De Koog hierbij ten achter werd gesteld, werd voorge steld te bepalen, dat van de andere dorpen vijf en de heeren Jonker van het gemeentebestuur en de heer Lap van T.E.S.O. als neutrale be stuursleden naast vijf leden van de Koog zitting in het bestuur zullen hebben. De Koog heeft nu reeds drie bestuursleden n.1. de heeren V. Twist, Bakker en Epe. Over deze kwestie werd langen tijd van ge dachten gewisseld. De heer C. Eelman wilde een geheel vrije bestuursverkiezing op de eerst volgende algemeene vergadering. Hierbij sloten zich verschillende inwoners van de Koog aan. De Voorzitter wees er op, dat men deze zaak ernstig had ovérwogen, doch dat men geen an dere regeling zou kunnen tot stand brengen. Deze kwestie meende spr. en ook de heer Jon ker zoo ernstig te moeten opvatten, dat er een „Vertrouwenskwestie" eventueel van gemaakt moest worden. Toen tenslotte bleek, dat de nieuwe bestuursregeling geldig was voor een jaar en later een rooster van aftreding zou worden opgemaakt,'werd ook dit laatste punt van overeenkomst zonder stemming vastge steld. Wat de regeling van het bestuur der afd. De Koog betrof, hierover werd medegedeeld, dat ook de bestuursleden van de afd. De Koog van „Mooi Texel" daarin zitting houden, zoodat men veertien bestuursleden daar zal krijgen, doch hierbij zal het zoogenaamd afvloeiïngs- systeem worden toegepast, totdat men 7 leden over hield die dan volgens rooster zullen af treden. Nog werd door den heer C. Eelman op een goede salarisregeling voor de heeren Fher mann en Langeveld aangedrongen. De heer Eelman was van meening, dat de 1000 leden van V.V.V. best voor een goede bezoldiging konden zorgen. Gewezen werd er op, dat de vereeniging slechts 312 leden telt. Doch wan neer de samenvloeiing tot stand komt, zal een actie worden ingezet om het ledental belang rijk te doen stijgen, tot dit doel zal een circu laire worden rondgezonden. Hierna werd de vergadering gesloten. 23 Maart. Aangebracht door korders: Tongen p. Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar Wijting Door garnalenvisschers: Levende garnalen Gekookte garnalen Door haringvisschers: 81 tal haring p kg kist 0.85—0.78 0.75—0.65 8.00—6.75 4.70—3.30 2.10—1.50 1.20—0.80 lit 1.35 kg 0.16 tal 5.50—4.20 Gisteren kwamen aan den Vischafslag te Rotterdam 4 motorkustvaartuigen en werden van IJmuiden, Den Helder en elders 350 manden en kisten 50 kg versche visch, 8 kistjes levende bot, 4 kistjes spiering en 208 kistjes Y-bokking aangevoerd. De prijzen waren: groote tong 4048, middel 4554, kleine 3846, slips 2832, groote tarbot 2636, middel 2026, groote schol 14—18, middel 13—22, kleine 6—11, puf ƒ35, kleine schaf 35, grove schar 6—8, kabeljauw 410, grove gul 58, kleine gul 68, schelvisch 414, wijting 36, koolvisch 2.504, zeebot ƒ24, kuit 612, hake 47 per kist; spiering 12—14 ct., Hollandsche zalm 1.50, levende bot 0.20 per pond; Y-bokking 2.25—2.50 per kistje. De brandspuitenfabriek v/h A. Bikkers en Zoon te Rotterdam heeft voor den luchtbe schermingsdienst op Java opdracht ontvangen voor den bouw van vier motorspuiten, gecom bineerd met tankwagens voor luchtsehuim; voorts 24 draagbare motorspuiten en 100 slangenwagens. s De kapitein-luitenant ter zee W. A. de Jong, thans ter beschikking, is aangewezen voor den dienst in Ned.-Indië. Hij zal zijn bestemming volgen per m.s. „Johan van Oldenbarnevelt", 20 April van Amsterdam. De luit. ter zee 2e kl. P. S. Agema, met 19 April geplaatst bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord, zal worden werkzaam gesteld als officier van dienst bij die inrichting. Bij beschikking van den minister van defen sie zijn de volgende plaatsingen gelast: met 1 April 1938 de officieren van den mari nestoomvaartdienst der 2e klasse, G. A. W. Grimberg a.b. Hr. Ms. „Java", M. A. Teljer a.b. Hr. Ms.. „Van Speijk" en J. H. Schuitema a.b. Hr. Ms. „Gelderland"; met 4 April 1938 de officier van gezondheid der 2e klasse G. J. Puister ter beschikking ge steld en de officier van gezondheid 2e klasse, G. J. B. van Swélm a.b. Hr. Ms. „Gelderland"; met 20 April 1938 de officier van den marine- stoomvaartdienst der 2e klasse C. J. L. Roose boom bij het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord; met 25 April 1938 de officier van den mari- nesto(»mvaartdienst der 2e klasse N. C. van Bergen van der Grijp a.b. Hr. Ms. „Java"; met een door den commandant der marine te Willemsoord te bepalen datum de officier van administratie der le klasse mr. R. J. Brünner a.b. Hr. Ms. „Java" en de officier van admi nistratie 2e klasse W. F. L. Waleveld bij het departement van defensie. Overgeplaatst: van het Marinevliegkamp Morokrembangan naar het Departement der Marine, de off.-vlieger der le kl. T. J. van Midde; van het Departement der Marine naar Hr. Ms. Sumatra, de luit. ter zee der 2e kl. H. Kolff. Bootsman G. L. Kroese van Java naar Ws. Vliss., 28 April. Sergt. Schrijver M. Hartog van Gelderland naar Ws. W'oord, 19 April. Bootsman D. Brusselman van H. Hendrik naar Ws. Vliss., 2 Mei. Korp. Monteur J. C. Meinhardt van de Kooij. Datum bevolen overplaatsing naar Hr. Ms. „Java" van 26 Maart gewijzigd in 1 April. Korp. Monteur A. B. F. Hutten van Java alsvoren naar Ws. W'oord. Ondervolgende mariniers 3e klasse van Afd. Marns. R'dam naar Kaz. A'dam, 28 Maart.: M. B. Hommel, C. J. de Vos, E. J. M. de Wolf, H. L. Wolf, F. C. v. d. Zwaan. Ondervolgende mariniers 3e klasse van Gel derland naar Kaz. W'oord, 1 April: G. Jansen H. Jalving, B. J. Kempers, A. Mantje, J. C. Waelpoel, D. H. v. d. Wetering. Marinier le kl. L. A. de Witte van Kaz. W'oord naar Ws. Vliss. 1 April. Matroos 3e kl. A. Jonk van Java naar Schor pioen, 1 April. Marinier le kl. A. Bek van Afd. Marns R'd. naar Kaz. W'oord, 13 April. Kwartiermeester A. Knijff van Java naar Ws. Vliss., 28 April. Kwartiermeester B. M. v. Knijff van Java naar Ws. Vliss., 28 April. Kwartiermeester J. Toornstra van Java naar Ws. Vliss. 28 April. Korp. Konstabel G. Harmsen van Java naar Ws. Vliss. 28 April. Korp. der Mariniers L. M. Geluk Van Java naar Ws. Vliss., 28 April. Korp. der Mariniers A. Mudde vaii Java n. Ws. Vliss., 28 April. Kwartiermeester J. J. W. v. Ekeris van H. Hendrik naar Ws. Vliss., 2 Mei. Kwartiermeester A. Schillemans van H. Hendrik naar Ws. Vliss., 2 Mei. Kwartiermeester C. G. Struijke van Hertog Hendrik naar Ws. Vliss., 2 Mei. Korp. Konstabel L, J. v. d. Heijden van H. Hendrik naar Ws. Vliss., 2 Mei. Korp. der Mariniers B. van Manen van H. Hendrik naar Ws. Vliss., 2 Mei. Korp. der Mariniers J. H. Vlaswinkel van H. Hendrik naar Ws. Vliss. 2 Mei. Matrozen le kl. K. J. Beun, F. H. A. M. van Hoek, A. W. Knijff, van Gelderland naar van Speyk, 1 April. Matroos 2e kl. J. Jager van Gelderland naar Ws. W'oord, 1 April. Matrozen 2e kl. L. v. Belzen, W. A. Koppen- hol, A. Meesen, van Gelderland naar v. Speijk, 1 April. Matrozen 3e kl. A. Adriaanse, J. Algra, J. v. Berkel, E. Bron, T. de Bruin van Gelderland naar Ws. W'oord, 1 April. Matrozen 3e kl. F. J. Dohmen, J. v. Droffe- laar, P. Eelman, T. J. v. Gelder, C. J. Jansen, J. Kaper van Gelderland naar Schorpioen, 1 April. Matrozen 3e kl. J. K. Knuist, L. v. Lavieren, A. v. d. Leur, A. Moerland, L. A. Mulder, W. v. d. Plas, W. J. Schapenk, W. H. v. d. Vooren, J. de Wal, C. J. Weytboer, J. H. Wolters, M. Zoet, A. H. Claassen, J. de Rijke, C. Verspul, M. de Witte van Gelderland naar Kaz. Wo., 1 April. Kegehn De traditioneele Woensdagavond, waarop de eerste drietallen der clubs elkaar bekampen, is achter den rug en thans komt er reeds meer teekening in den strijd om het eeremetaal. Op Woensdagavond 12 uur was de stand als volgt: Korpswedstrijd: Afd. A. 1. E. V. A. I 206 2. Hard gaat Ie I 200 Afd. B. 1. E V. A. II 205 2. Hout of Fout II 198 Afd. C. 1. 't Rollend Raadsel II 157 2. 't Rollend Raadsel I 155 De overige korpsen wierpen: Hout of Fout I 195 Hout of Fout in 193 Onder Ons I 185 Duim in 't Gat TV 183 Duim in 't Gat III 181 E. V. A. III 178 Duim in 't Gat I 174 Ons Genoegen III 171 Hard gaat Ie II 167 Onder Ons II 165 Onder Ons III 165 Ons Genoegen IV 162 't Rollend Raadsel I 157 Onder Ons IV 149 Hoogste korpswerpers: Afd. A. J. Lammers 71 Afd. B. C. Bot 80 Afd. C. Mevr. v. d. Berg 65 Persoonlijk kampioenschap: 1. G. Wit 146 (20 tr.) 2. Jb. Smit 146 (19 tr.) Verrassingswedstrijd: 1. F. van der Meij 568 2. J. Helder 540 3. J. Lammers 522 Hamburger Telling: Heeren: 1. D. J. Heijkoop 92 2. Jac. de Boer 86 3. J. Kuiper 82 Dames: 1. Mevr. Bijl 77 2. Mevr. Siegers 65 De dagprijzen voor de Vrijebaanwedstrijden werden Woensdag gewonnen door: Dames 1. Mevr. Helder 36 2 X 2. Mevr. Siegers 34 3^ Mevr. Nelis 33 Seniores 1. J. Lammers 44 2. W. A. Everards 40 3. Jb. Smit 3834 Juniores 1. T. C. Govers 3633 2. P. Spruit 3629 3. G. van der Kooi 34 Zooals reeds is medegedeeld, hebben de initiatiefnemers voor een nationaal weerbaar heidsgeschenk zich in verbinding gesteld met de Vereeniging voar nationale veiligheid, om met behulp van deze over het geheele land vertakte organisatie, tot een verwezenlijking van het denkbeeld te komen. Hiervoor bestond temeer reden omdat de Vereeniging voor nationale veiligheid reeds een jaar bezig is met het inzamelen van vrij willige bijdragen voor 's lands veiligheid. Deze gelden, door 3500 personen, in bedra gen, wisselend van 0.50 tot 10.000 bijeen gebracht, werden gestort in het luchtverdedi gingsfonds. Bij de stichting van dit fonds werd van den beginne af een veel omvattende doelstelling gekozen. Om echter terstond tot een nuttig effect van de ontvangen bijdragen te komen werd het geld tot dusverre alleen besteed aan de opleiding van sportvliegers, tot een bepaal den graad van veiligheid, door de militaire autoriteiten vastgesteld. Zoodoende konden ook reeds veertig jonge mannen in opleiding worden genomen en werd aan achttien hunner reeds het M-brevet door den minister van defensie uitgereikt. Nu echter door een spontane opwelling van het Nederlandsche volk zeer velen bereid blijken om een vrijwillige bijdrage beschikbaar te stellen voor 's lands defensie, is door het bestuur terstond gedacht aan de verwezen lijking van de breedere doelstelling. Daarop roept het alle landgenooten zonder uitzondering op hun bedragen, groot en klein, te zenden aan de vereeniging voor nationale veiligheid. Indien de verwachtingen van het bestuur werkelijkheid worden, zal onverwijld in overleg worden getreden met de autoriteiten om de bestemming te bepalen, waarbij bijvoor beeld gedacht wordt aan licht afweergeschut voor de plaatselijke actieve luchtverdediging. Bijdragen worden gaarne ingewacht bij de Vereeniging voor nationale veiligheid, postgiro 287177, 's-Gravenhage. „Veertig jaren" eind Juni gereed. Naar wy vernemen, is het scenario voor de Nationale Jubileum-film, die in de ateliers van Loet C. Barnstijn vervaardigd zal worden, ge reed en zal midden April met de opnamen worden begonnen. Het behandelt in hoofdzaak de geschiedenis van een Nederlandsche familie tijdens de regeering van Koningin Wilhelmina en geeft op deze wijze aanleiding tot het ver- toonen van die belangrijke gebeurtenissen, die zich tijdens die veertigjarige regeeringsperiode hebben voorgedaan. Ben van Eysselstein is de schrijver van het scenario. Als regisseur is Edmond Gréville geëngageerd Johan de Meester zal hem als hulpregisseur bijstaan. De hoofdrollen worden vervuld door Lily Bouwmeester en Johan Heesters, den bekenden operettezanger en filmacteur, terwyl de overige rollen worden vervuld door Adolphe Engers, Ank van der Moer, Cees Laseur, Paul Steenbergen en Hé- lène Pimentel. Als cameraman is geëngageerd de Czechi- sche vakman Otto Heller, die-wordt bijgestaan door Otto van Neyenhof en Henk Alsem. De titel van de film, die einde Juni gereed moet zyn, luidt: Veertig jaren. Er zou een bedrag van 150.000 voor het vervaardigen van deze film zyn uitgetrokken. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix v. St. Aldegonde, u., 22 Maart v. Suez. Poelau Laut, 23 Maart te Amsterdam. Singkep, 22 Maart v. Belawan. Tabinta, 23 Maart v. Batavia. Tajandoen, 23 Maart te Marseille. Tarakan, 22 Maart te Belawan. RON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Agamemnon, 22 Maart te Calamata. Ajax, 22 Maart op 240 mijl Z.W. v. Ouessant Alkmaar, 23 Maart te Amsterdam. Amazone, 21 Maart te New York. Ariadne, 22 Maart te Lissabon. Aurora, 23 Maart v. A'dam. Deucalion, 22 Maart v. Lissabon. Ganymedes, 23 Maart v. Malta. Helder, 22 Maart v. Palta. Hercules, 23 Maart v. Istanboul. Irene, 20 Maart v. Guatemala. Mars, pass, 23 Maart Finisterre. Odysseus, 23 Maart te Pasages. Orestes, 23 Maart v. A'dam. Perseus, pass. 22 Maart Gibraltar. Stella, 23 Maart te Amsterdam. Tiberius, 23 Maart v. Gravesend. Venus, 23 Maart te Venetië. Vulcanus, 22 Maart v. Piraeus. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Barentsz, 22 Maart v. Kohsichang. Nieuw Zeeland, 22 Maart van Sydney. Tasman, 21 Maart v. East Londen. Tegelberg, 22 Maart 'smidd. 12 u. op 5 gr. ag min. Z.B. en 5 gr. 50 min. W L. HOLLAND—A IERIKA LIJN. Beemsterdijk, pass. 22 Maart Scilly. Bilderdijk, 23 Maart v. R'dam. Burgerdijk, 21 Maart te Houston. Maasdam, pass. 22 Maart Lizard. Rotterdam, 20 Maart v. Rio Janeiro. Sparndam, 22 Maart v. New York. Tiradentes, 22 Maart te Norfolk. Veendam, 22 Maart te N. Orleans. KON. HOLL. LLOYD. Montferland, 23 Maart van A'dam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 22 Maart te Hamburg. Maaskerk, u., 22 Maart v. Lagos. ROTTERDAMSCHE LOYD. Baloeran, u., 22 Maart v. Gibraltar. Dempo, t., 23 Maart v. Colombo. Kota Agoeng, pass. 23 Maart Point de Gall». Kota Gede, 23 Maart te R'dam. Kota Nopan, t., 23 Maar* v. Londen. Siantar, t., 22 Maart v. I Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca, 22 Maart v. Rotterdam. STOOMV AART MIJ. OCEAAN. Achilles, 22 Maart v. Port Said. Aenneas, 21 Maart v. Rairen. Cyclops, 22 Maart te Moji. Laomedon, 22 Maart te Belawan. Menelaus, 23 Maart v. Singapore. Myrmidon, 22 Maart te Amsterdam. Phemius, 21 Maart te Suez. Phrontis, 22 Maart te Liverpool. Stentor Batavia, 23 Maart te Triest. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Brastagi, 22 Maart te Belawan. Kota Pinang, 21 Maart v. Jacksonville. Talisse, 22 Maart v. N. Orleans. Tanimbar, 22 Maart v. Batavia. EMZETCO LIJN. Jonge Elisabeth, 23 Maart Gibraltar gepass. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bengkalis, 20 Maart v. Bombay. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjibesar, 21 Maart v. Padang. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika Lyn). Bloemfontein, t., 22 Maart v. Lagos. Boschfontein, 23 Maart te Port Natal. Heemskerk, 23 Maart te Port Natal. Randfontein, u., 21 Maart v. Marseille (HollandAustralië Lyn). Aagtekerk, u., 22 Maart v. Aleppy Gaasterkerk, pass. 22 Maart Vlissingen (HollandOost-Azië Lyn). Zuiderkerk, u., 22 Maart te Dairen. (HollandBr.-Indië Lyn). Madoera, 23 Maart v. Amsterdam Streefkerk, 22 Maart v. Hamburg.' VM cicut ccu die geiatCcutg utec Zeer groote verscheidenheid in di. «erse prijaklaaeen. Ca ze zonder V «enige verplichting zien bijt Fa.]. F. Beemsterboer Keizerstraat 15. Tel. 372

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6