Auto tegen huis gebotst H e Postvlucbten op Indië De liquidatie van Lakeman s bank Geen lagere eiscben voor Middenstandsdiploma Werkloosheid leidt tot kinderexploitatie Hist Genootschap „De kop van Noordholland Hakenkruisen op het rouwlint Met bidkleeren aan het straatschrobben O Zes gewonden en een doode Mond- en klauwzeer PUBLICATIE Graaf de Marchant blijft kiezer Schiphol zoekt naar Ypenburg Varkensprijzen verlaagd Clouston op Croydon Hitler de grootste sinds duizend jaren Fransch vliegtuig brandend neergestort ETHEL M, DELL Weer vele verkeersslachtoffers in het afgeloopen weekend. Zaterdagavond te ongev. half zeven wilde op den Rijksstraatweg te Was senaar een uit Leiden komende auto links afslaan, doch moest even wach ten teneinde het uit de richting Den Haag komende verkeer voorrang te verleenen. Een der achter hem komende auto's kon niet bijtijds remmen. De bestuurder. T. S. uit Den Haag trachtte door het snel om gooien van het stuur aan het dreigend ge vaar te ontkomen. Nu kwam hij echter niet zijn auto op het rijwielpad terecht, waar hij twee slachtoffers maakte, de wielrijders H. van E. uit Rijnsburg en de 20-jarige Ch. Z uit Sassenheim, die beiden werden gewond. De ongelukkigen moesten naar het Acade misch ziekenhuis te Leiden worden ver voerd. Wiel over den buik. Op den hoek van de Riederlaan en de Hollandsche Straat te Rotterdam stak Za terdag de zevenjarige D. Elburg uit de Noordpolderstraat zonder op het naderende verkeer te letten, plotseling den rijweg over. Hij werd gegrepen door een in de richting Yarkenoordscheweg rijdende vrachtauto. Het rechter voorwiel ging den jongen over den buik. De jongen is aan de gevolgen overle den. Den chauffeur treft geen schuld. Uit de bocht gevlogen. Op den Rijksstraatweg 's-Hertogenbosch Nijmegen vloog Zaterdagavond een perso nenauto, komende uit de richting van 's- Hertogenbosch onder Hintham nabij de I!.K. Jongens- en Meisjesschool, waarschijn lijk door de groote snelheid, uit de bocht en botste tegen de pui van een café. De wagen werd ernstig beschadigd, terwijl de voorgevel van het huis geheel werd ver nield. De drie inzittende hecren, allen uit Tilburg, liepen allen een zware hersen schudding op. Nadat dokter Hanegraaf de eerste hulp had verleend, zijn zij naar het Groot-Zieken- gasthuis te 's-Hertogenbosch vervoerd. Eén van hen is voorzien van de H.H. sacramen ten der stervenden. Te water. Te W'khoom, onder Alphen aan den Rijn kantelde een personenauto, bestuurd door een Hagenaar, bij een botsing met een trar tor in de langs den weg gelegen sloot. Ook de tractor raakte te water. De autobestuur der was ernstig aan het hoofd gewond cn brak bovendien een been, de andere inzit tenden kwamen met den schrik vrij. Do auto werd totaal vernield. NOGMAALS EEN UITKEERING AAN CRE DITEUREN VAN 20 PCT. vooruit- Slotuitkeering in zicht gesteld. het Namens de commissie voor crediteuren is Zaterdag aan crediteuren van wed. S. Laken- man en Zoon's Bank N.V. in liquidatie een mededeeling over den stand en het verloop der liquidatie van de activa van deze bank instelling, welker liquidatie is ingegaan op 9 Maart 1937 na afloop van den homologa tietermijn, verstrekt. De hangende procedures waren oorzaak, dat de eerste en de tweede uitkeering, welke zijn geschied tot een totaal percentage van 30 procent, in den vorm van een voorschot aan crediteuren moesten worden betaald. De derde uitkeering van 20 procent, waar toe thans is besloten, had, indien geen over eenstemming ware bereikt geworden, voor onbepaalden tijd moeten worden uitgesteld. De middelen voor deee derde uitkeering van 20 procent, zijn momenteel in contan ten bijna aanwezig. Wij verwachten, dat na afloop van den bekenden termijn van zes weken de mid delen geheel in contanten aanwezig zullen zijn en stellen in die verwachting thans reeds een uitkeering van 20 procent na zicht. Gestreefd wordt naar geleidelijke afwik keling Van de vorderingen, als gevolg waar van in tot nu toe vrijwel alle gevallen ge rechtelijke dwangmaatregelen achterwege konden blijven. Aan crediteuren van de bank kan nog een kleine slotuitkeerinq in het uitzicht gesteld worden. Omtrent de grootte van deze uit. keering is het echter thans niet mogelijk een raming te maken en wel ten eerste ten gevolge van de onzekere economische voor uitzichten en voorts wijl omtrent de nog resteerende te liquideeren vorderingen, wel ke nog veel aandacht vragen, en zorg zul len vereischen, een juist oordeel on dit oogen'blik niet mogelijk is. BOUWVAKPATROONS VERWERPEN ULTIMATUM DER ARBEIDERS. De gistermiddag te Assen gehouden ge combineerde vergadering van de Drentsche bouwvakpatroonsbonden, heeft met algemec- ne stemmen het door de arbeidersbonden ge stelde ultimatum verworpen. Voorts werd besloten aan den rijksbemidde laar, tien heer H. P. J. Rloemcrs, mede te dee- len, dat tic patroons bun aanbod gestand doen van drie dagen vacantië met doorbeta ling van loon en doorbetaling van christelijke feestdagen. Daarbij is de voorwaarde gesteld, dat de besprekingen zullen worden gevoerd onder leiding van den rijksbemiddolaar. De besturen van de Groninger Patroons bonden hebben op zich genomen ditzelfde voorstel tegenover hnn leden te verdedigen. PAN MET VET OVER HET LICHAAM. Jongetje deerlijk gewond. Zaterdagavond heeft zich in een woning aan den Trekweg te 'sGravenhage een ern stig ongeval voorgedaan. Terwijl de moeder even werd afgeleid, kwam een 4-jarig jongetje B. H., spelender wijs in aanraking met een petroleumkachel tje, met het noodlottig gevolg, dat het kind een daarop staande nan met vlcesch en vet over het lichaampje kreeg. Met brandwonden aan borst, buik en dijen is het knaapje in ernstigen toestand naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Gedane publicaties tegengesproken Men schrijft ons van bevoegde zijde: Het in enkele dagbladen verschenen be richt omtrent verlaging van de examen- eischen van 't middenstandsdiplomt al- gemeene handelskennis is niet in overeen stemming mot de feiten. Begrijpelijkerwijze vinden ten departe- mente geregeld besprekingen plaats in ver band met de toepassing van de vestigings wet kleinbedrijf. Om eenheid te bereiken in de kruideniers- oplëiding kwamen bijeen vertegenwoordi gers van d°n Ncderlandschen Kruideniers- bond, den R.K. Kruiden'ersbond, de Febowi ko, de Grootwinkelbedrijven, de Coöperaties, den Ncderlandschen grossiersbond, vertegen woordigers van de zgn. Vrijwillige Filiaal bedrijven de N.V. Sparcentrale, de Vereeni- ging Contra", zoomede vertegenwoordigers van de pnrsoneelsbonden. Op deze vergadering werd ten aanzien van het vakonderwijs volkomen overeen stemming bereikt en het laat zich aanzien, dat de aldus tot stand gebrachte samenwer king tusschon afroepen met tegenstrijdige be langen goede vruchten zal dragen voor ieder, die erbij betrokken is, in het bijzon der van degenen die straks de opleiding wil len volgen. De middenstandsbonden waren rip deze vergadering niet aanwezig. Verlaging Van de cischen voor handels- konnis maakte geen onderwerp van deze bespreking uit. Er moge aan herinnerd wor den, dat vestigingseischcn alleen vrijwillig kunnen worden aangevraagd, ze kunnen niet worden opgelegd. Ecnige nieuwe gevallen. In de week van 13 tot en met 19 dezer is het aantal sterfgevallen tengevolge van het mond- cn klauwzeer hier te lande nog eenigermate toegenomen. Onder de runde ren kwamen in genoemde week slechts 5 gevallen met doodelijken afloop voor, doch daarnevens stierven 31 kalveren, 6 varkens en biggen, 26 schapen cn een geit aan deze ziekte. In totaal zijn thans sedert de weck van 1926 September j.1. aan mond- en klauw zeer bezweken 3101 runderen, 3892 kalve ren. 2990 varkens en biggen, 234 schapen en 30 geiten. PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor demet ingang van Maandag 28 Maart 1938 aan haar te leveren varkens, bestemd voor ba- conbereiding, tot wederopzegging als volgt zijn vastgesteld: Prijs per kg geslacht gewicht in centen. Kwaliteit Beneden v. V. V. V. v. Bov 50 50 54 58 76 81 85 kg tot tot tot tot tot kg 53 57 75 80 85 kg kg kg kg kg IA naar 71 75 77 75 71 67 IB HA kwaii- 69 73 75 73 69 65 IC IIB IIIA teit 67 71 73 71 67 63 IIC IIIB max. 65 68 71 69 65 61 IIIC 61 63 67 69 67 63 59 CC cent 61 65 67 65 61 57 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting (d.i. het warme gewicht verminderd met 2 De voorwaarden, waaronder de varkens geleverd moeten worden, zooals zij het laatst zijn vermeld in de publicatie d.d. 24 April 1937, zijn ongewijzigd gebleven. 's Gravenhage, 26 Maart 1938. (Adv.) Verzoek verbetering kiezerslijst afgewezen. Burgemeester en Wethouders van 's-Gra- venhage hebben de verzoeken van C. P. Vis ser te 's-Gravenhage en T. J. Eskens te Zaan dam, om verbetering van de kiezerslijst 19381939, in dien zin, dat daarvan zou wor den geschrapt de naam van V. E. H. J. M. Graaf de Marchant et d'Ansembourg, het N.S.B. Kamerlid, aan wiens Nederlandsche nationaliteit sommige kringen twijfelen, afge wezen. Opsporingsoefening van vliegtuigen. De groepen Ypenburg en Schiphol van de vrijwillige organisatie sportvliegers (V.O. S.) hebben gisteren een oefening in het op sporen en waarnemen gehouden. Van het vliegveld Ypenburg stegen des ochtends om elf uur acht vliegtuigen op. Zij hadden allen een herkenningscijfer op de motorkop, dat op een maximalen afstand van 200 meter zichtbaar was. De groep vliegtuigen, van Schiphol uit opgestegen, had tot opdracht deze vliegtuigen op te sporen. Voor beide groepen werd de oefe ning zeer verzwaard, omdat het wolkendek laag was. De groep-Schiphol nam vijf vliegtuigen waar. Twee vliegtuigen landden zonder ont dekt te zijn. Met 23 en 4 cent. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de prijzen voor de met ingang van 28 Maart a.s. aan de Veehouderij-Centrale te leveren varkens worden verlaagd met de volgende bedragen per kg. geslacht gewicht: beneden 53 kg: 3 cent, 5466 kg.: 2 cent, 81—85 kg. (nogmaals) 4 cent. De prijzen voor varkens van 6780 kg. blij ven ongewijzigd. Bijzonderheden worden per publicatie be kend gemaakt. In het holst van den nacht om oud brood. Reeds tallooze malen heeft de politie niet alleen in de residentie, maar ook in vele andere gemeenten op moeten treden tegen het euvel, dat kleine kinderen door hun werklooze of armlastige ouders er in het holst van den nacht op uit worden gestuurd om het z.g. retourbrood het brood dat van den vorigen dag is overgebleven en door de bakkerijen tegen een zeer matigen prijs be schikbaar wordt gesteld door degenen, die zich de moeite getroosten, het te komen af halenmachtig te worden. Ook in den af geloopen nacht heeft zich weer een derge lijk geval voorgedaan, toen een surveillce- rend agent van politie om vier uur op den Rijkswijkschcnweg een 13-jarig nog school gaand jongetje aantrof, dat door zijn ouders uit was gezonden om retourbrood te halen. De agent, die den knaap naar huis bracht, heeft de moeder een vermaning toegediend. Een permanente tentoonstelling in Den Helder. Zaterdag is ten overstaan van notaris A. M. Engelmann, een historisch genoot schap opgericht onder den naam „De kop van Noord Holland", gevestigd te Den Hel der. Het omvat de geheele landstreek, lig gende ten noorden van den ouden West- Frieschen zeedijk van het dorp Camp a tot aan Medemblik, derhalve Zijpe en Ha- zepolder, Wieringerwaard, Waard- en Groet polder, Anna Paulowna, Callantsoog, Hondsbossche zeewering, Petten, Koegras, Den Helder en Huisduinen, de eilanden Texel, Vlieland en Terschelling, het voor malige eiland Wieringen, alsmede de \Me- ringermeer. Het genootschap stelt zich ten doel: Het instand houden en uitbreiden der be staande verzameling van voorwerpen, kaar ten, teekeningen, prenten foto s, boeken, enz., alles in <jjen uitgebreidsten zin, be trekking hebbende op het ontstaan en de verdere ontwikkeling van de bovengenoem de landstreek, ten einde door permanente tentoonstelling belangstelling voor de histo rie daarvan op te wekken. Het genootschap is opgericht in den vorm van eene „stichting", o.a. door tic na volgende personen: Mr. Dr. J. Belonje, ad vocaat en procureur te Alkmaar, D. van Berkum, boekhouder te Den Helder, mevr. M. de BoerBrouwer, particuliere te Om men, F. Dekker, Luit.-Kolonel b.d., te Heem stede, drs. A. W. Luyckx, Doctorandus in de economische wetenschappen, Den Helder, KI. F. Oortgijsen, oud-directeur der N.V. Houthandel v.h. J. Oortgijsen en Zoon te Den Helder, ir. J. C. A. Oortgijsen, land bouwkundig ingenieur, te Den Helder, mej. C. II. Oortgijsen, apothekers-assistente, te Den Helder, J. H. W. Schlamilch, lceraar M.O., te Den Helder. Tot secretaris werd benoemd de heer KI. F. Oortgijsen, die tevens de functie van con servator op zich zal nemen. Maar officieel is men blij Weenen! in Nu de opwinding, die ten tijde van het bezoek van Hitier haar hoogtepunt bereik te, eenigszins geluwd is, gaat het leven te Weenen langzamerhand weer zijn gewonen gang. Hoewel in de straten nog steeds het „Heil Hitler" weerklinkt, hoort men daar naast ook weder het te Weenen gebruike lijke „Habe die Ehre". Op straat is het druk ker dan ooit, want nog steeds stroomen Duitsche soldaten de stad binnen. lederen dag komen aan het Westerstation treinen met nieuwe troepen aan. Alle huizen en straten in dc stad zijn op last van hoogerhand versierd en met vlaggen getooid. Ook ziet men veel etalages met hakenkruizen en portretten van Hitler. In de ar beidersbuurten echter dragen veel menschen een stukje zwarte crêpe in het knoopsgat, zooals men pleegt te dragen wanneer een bloedverwant is overleden. Indien zij een hakenkruis insigne dragen, is dit op het crêpe gespeld. Amnestie? In politieke kringen te Berlijn verzekert m>en, dat op 10 April aan politieke veroor deelden op groote schaal amnestie zal worden verleend. Er is nog geen besluit genomen ten aan zien van de vergadering van den nieuwen Rijksdag, welke uit de verkiezingen va.n 10 April a.s. te voorschijn zal komen. Men acht het mogelijk, dat deze bijeenlkomst plaats vindt te Weenen, als symbolische aanduiding van den Anschluss, en wel op 20 April, den verjaardag van Hitler. Voor het oogenblik is deze datum gereserveerd voor een galavoorstelling in het Weeneche burgtheated, waar opgevoerd zal worden „Wilhelm Teil" van Schiller. In bevoegde kringen te Berlijn verzekert men. dat het nog niet in de bedoeling ligt om terstond na de verkiezingen van 10 April de nieuwe Rijksdag bijeen te roepen. Clouston en Ricketts zijn om 5.51 Zater dagmiddag op Croydon gedaald. Zij zijn van Blenheim (Nieuw Zeeland) in vijf dagen 19 uren en 39 minuten gevlogen naar Croydon en hebben den afstand van Gravesend via Blenheim naar Croydon afgelegd in tien da gen 21 uren en 21 minuten. Vertrek van Aankomst ta Jodhp. 27 Mrt. Emoe (heenreis) Ibis rierugreis) Buizerd Alex. 27 Mrt (heenreis) I Torenvalk gingap. 27 Mrt A'dam 26 Mrt. Singap. 27 Mrt A'dam 27 Mrt Jodhp. 27 Mrt Bagd. 27 Mrt Alex. 27 Mrt (terugreis) Gier (heenreis) Pelikaan Batav. 27 Mrt. 'Rang. 27 Mrt (terugreis) I De Führcr naar Lcipzig. Zaterdagavond heeft Hitler te Leipzig ge- snroken Hii werd verwelkomd door minis ter Frank? die verklaarde, dat Adolf Hitler de grootste man is, die Duitschland sedert duizend jaren heeft gekend. Hitler zeide in zijn rede, dat geen enkele grens in Europa beantwoordt aan de be hoeften der volken. Hij betoogde dat Duitschland er van af zag de talloozen Duitschers binnen zijn grenzen te halen op voorwaarde, dat „hun ongeluk, gescheiden te zijn van hun broeders naar t bloed, niet nog verhoogd wordt door onderdrukking. Na de volksstemming van 10 April zal niemand in de z.g. democratie, meer kun nen beweren, door zijn volk gevolgd te wor den als hij, Hitler, door het Duitsche volk, Inzittenden om het leven geko men- De „Intransipeant" meldt, dat een vlieg tuig van de luchtbasis Sidi Ahmed bij Iglesias op Sardinië brandend omlaagge- stort is. Het was eien militair vliegtuig type Bloch 188, met een officier en drie onderofficieren aan boord. De oorzaak van de ramp is niet bekend, aangezien het toestel geen radio aan boord had. Volgens het Italiaansche ministerie van luchtvaart is de bemanning om het levien gekomen. Er zal een onderzoek worden ingesteld naar de redenen, waarom het vliegtuig in den nacht over Italiaansch gebied vloog. Onmenschelijke kwellingen der Joden? Een bijzondere correspondent van de Ti mes meldt uit Weenen: Het gebouw van de Israëlitische kulturgemeinde, de centrale kerkelijke organisatie der Joden en het cen trum van hun armenzorg, dat gelegen is in de Seitenstettengasse, wordt nog steeds be zet gehouden, niet door militairen, zooals abusievelijk was gemeld, doch door man schappen der S.S. in hun nieuwe uniformen, welke veel lijken op de rijksweeruniformen. Het gebouw, aldus de correspondent, is thans veranderd in een inrichting, waar de Joden worden gesard er. gekweld. Vrijdagochtend moesten Joden, dien men gedwongen had hun hooge hoeden op te zetten, hun bidkleeren om te doen en hun gebedriemen om te leggen, de straat schrobben. Joden, die niet wisten, dat het ge bouw bezet was, gingen er binnen om de menschen te helpen cn te vragen, wat er te doen was. Men kar slechts gissen over de behandeling, welke men hun er deelachtig heeft doen worden, indien men hun gezichten zag, toen zij weghinkten. De menigte, die buiten stond, gluurde door de vensters. Zij zagen er een S.S. man zitten rooken op een kerkbank. Een stalen helm lag voor hem op tafel en naast hem stonden geweren in rotten, aldus de correspondent. FEUILLETON. 20. DOOR „O. neen!" Crofton sprak gematigd, zelfs vriendelijk. „Neen, kolonel. Dat is niet het ge val. Als Mirza Khan de krankzinnige Hin doe in de buurt was geweest, zou het een geheel ander geval geweest zijn en Packers- ley zou meer kans hebben om vrij uit te gaan. Maar weet U hg is er niet geweest." „Wat bedoelt U? Hoe weet U dat? Hij heeft dagen lang In het district rondgezwor ven." Kolonel Risborough keek den ander nu weer uitdagend aan. Maar Crofton ontmoette dien blik met on veranderlijke vriendelijkheid. „Ja, dat weet ik, kolonel. En zonder eenige uiting van triomf ging hij voort: „Maar hij zal hier niet meer rondzwerven. Wij namen hem gevangen juist twee uur vóór dit alles gebeurd is. mijlen ver op den weg naar de tempel-ruïne." „Is hij gevangen genomen?" De kolonel verhief zich in zijn volle lengte. „Waarom werd ik daarvan niet eerder verwittigd?" „Niemand werd er mee in kennis gesteld," zei Crofton botweg, „volgens mijn strenge orders." „En waarom niet?" vroeg de kolonel drin gend. „Omdat ik niets mocht en wilde riskeeren, kolonel. Ik had een voorgevoel toen reeds dat Mirza Khan als voorwendsel en mc- tief zou moeten dienen. D-daarom w-wachtte ik af. hoe de zaak zou loopen." i Kolonel Risborough stond óp. Hij was zeer bleek en zijn bewegingen waren onzeker als van iemand, die een zeer zwaren slag heeft ontvangen. „Bij mijn ziel, Crofton," zei hij, „je hangt onnoemelijk veel aan een zeer dun nen draad." Crofton knikte en stond ook eerbiedig op. ..Juist, juist! En de draad kan breken." zei hij troostend. „Maar het is mijn werk. ko lonel. Ik moet de waarheid trachten te vin den." De kolonel scheen te beven. „Als je de waarheid windt," zei hij. „is Pax veilig. Daar wal ik myn leven voor verpanden." „Als ik de waarheid ontdek," antwoordde Crofton langzaam, „heb lk myn doel bereikt. Maar zal ik slagen?" HOOFDSTUK II. De zwarte plek. Majoor Nicholls de regimentsarts. stond bij het bed van Yvonne en keek met ernstigen blik op haar neer. Zij lag daar als een mooi standbeeld en scheen zelfs nauwelijks adem te halen. Aan de andere zijde van het bed zat mevrouw Risborough, vermoeid en verwelkt, en hield sinds vele lange uren de wacht. Haar oogen vestigden zich met angstigen blik op het gezicht van den dokter. Wat zij daar zag stelde haar niet gerust, integendeel; de dokter scheen zelfs angstig te zijn. Hij boog zich dieper over het bed, verwijderde het laken van de stille gestalte en bleef zoo eenige minuten zwijgend en bewegingloos in gespannen aandacht zijn patiënte gadeslaan. Eindelijk verhief hij zich weer uit zijn ge bogen houding en ontmoette den angstigen, wachtenden blik van mevrouw Risborough. „Ik denk dat zij nu spoedig zal ontwaken," zeide hjj: „Wilt U mij dan waarschuwen?" „Wij zullen U onmiddellijk telefoneeren," verzekerde mevrouw Risbourough hem. „Graag." Hij keek om zich heen. „Is mejuf frouw Chisledon nog niet gekomen „Nog niet. Maar zij is onderweg. Ze moet spoedig hier zijn." De zenuwachtige spanning van haar lange nachtwake klonk in haar stem. Hy keek haar medelijdend aan. „Hoe eer der, hoe beter," zei hij. „Ik hoop, dat zy hier zal zyn als mevrouw Chisledon wakker wordt. Dat zou een groot verschil kunnen maken." „Ja, ze zyn groote vriendinnen," gaf me vrouw Risborough toe. „Maar ik ben bang voor het effect dat dit alles op die arme Claire zal hebben. Zij is zelf in het geheel niet sterk, het arme kind." ..Wii zullen goed voor haar zorgen," zei majoor Nicholls. „Zij moet natuurlijk hier niet bljjven. Maar zooals ik haar heb leeren ken nen, zal zy er zich schitterend doorheen slaan." Mevrouw Risborough zuchtte. „Het is zoo vreeselijk het lijkt een afschuwelijke droom." v „Dat zal het haar ook toeschijnen," zei majoor Nicholls, terwijl hij naar de stille ge daante op het bed wees met een treurigen blik op zijn tanig gezicht. Hy behoorde tot den kring" van Yvonne's bewonderaarsters. „Als het zoo kon blijven, zou het veel beter voor haar zijn. Maar ongelukkig voor haar, moet er een ontwaken volgen, met het besef van al het afgrijselijke. Daar zal Crofton wel voor zorgen." „Het is genoeg om haar te dooden," zei de kolonelsvrouw. „Kunt u het niet verhoeden' Dat kunt u toch wel!" Hy schudde twijfelend het hoofd. „Het ls een zeer moeilijk geval. Als mevrouw Chisle don niet in staat is om een getuigenver klaring af te leggen, ziet het er slecht uit voor dien armen Packersley. Wij zullen zien en het beste hopen." Hy wendde zich naar de deur. „Voor het oogenblik kan ik niets meer doen. Het is een tragisch geval. Maar laat mg dadelijk roepen als zy wakker wordt! Ik zal my gereed houden." Hij verliet het vertrek en mevrouw Ris borough zuchtte weer. Inderdaad een tragische geschiedenis. De absolute rust van het slapende meisje aan haar zyde scheen door de schrijnende tegenstelling het drama nog sterker te belichten. Zij had Yvonne's houding nooit goedgekeurd, maar nu na haar lange nachtwake had het medelyden by haar alle andere gevoelens overwonnen. Zooals zjj daar lag op haar eigen bed met de zachtgele mus- kietentulle aan het hoofdeinde tezamen ge bonden, leek zij eerder een prachtig gebeeld houwd beeld dan een levend wezen, Alle kleur was uit haar gezicht geweken en de zwarte wimpers vormden een scherp contrast met haar wasbleeke wangen. Zy was zoo misschien mooier dan zij ooit geweest was, maar het ?vas een onnatuurlijke schoonheid. Zoo zou zij er ook uitzien, als haar handen op haar borst gevouwen werden voor den laatsten diepen SlcLclp. q niet om haar langzame diepe a da" had men kunnen denken, dat U de Groote Stilte reeds was binnengegaan. n„e„IJ.Fn?aa Kedurende de lange uren van den ,had mevrouw Risborough zich tot haar °m an£stif? te luisteren, maar SS?""* Z'J gerustgesteld. Yvonne ademde, C Z'j„ ™as als iemand die betooverd was. Mn oniWofl00?1 ]ag ZÜ daa^ terwijl de stralen o T" j een horten gloed van glorie- de aarde neerdaalde™'8 6611 lijkkleed °Ver ruischwi»' vr6 Indlsche bediende, sloop ge- ruischloos binnen met een lamp en trok de Wks in znn°be venaters- Er was iets heime- een rat drnkrrT^'u™6™' Zijn gezicht deed aan om een hoek w-k* so°rt gezicht dat eerst der te w^n alvorens het lichaam ver- ooeen kerk v,-- telle, glinsterde Ste maar l,n,afr de Ogende figuur die stille srertaanto l5lik afg!ewend van de vertrekSedaatnta 0P,.het bed; hij verliet het vreesde wfrden^1' (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2