De Java naar Den Helder vertrokken U'ieringen Vischafslag Den Helder Julianadorp ïPycPizefi u-cutbt&eAl/Men PROGRAMMA Ilr. Ms. kruiser „Java" is hedenochtend on geveer tien uur van Amsterdam naar Nieu- wediep vertrokken. De tocht gaat via IJmui- den. Aan boord bevindt zich de vlootcom- missie, waarvan de burgemeester van Am sterdam, dr. W. de Vlugt, voorzitter is. Uit het politierapport AANRIJDING. Een bewoner van de Van Galenstraat is Zaterdag j.1. in de Spoorstraat door een paard en wagen aangereden. De man klaagde over pijn in de borst en heeft van deze aanrijding op het hoofdbureau aangifte gedaan. AUTO KAPSEIST. Zaterdagavond nam een auto, die op den Huisduinerweg reed, de eerste bocht voor het kerkhof iets te kort. De rechterwielen kwamen in den zachten berm terecht, terwijl door het remmen, de auto een korte draal maakte en omsloeg. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De auto werd op diverse plaatsen beschadigd. HIJ MOEST NOG EEN MAAND OPKNAPPEN. Op het hoofdbureau kwam een arrestatie bevel binnen voor een persoon, die nog een maande onder de hoede van de autoriteiten in Alkmaar moest doorbrengen. De man is in- tusschen hedenmorgen naar Alkmaar overge bracht. ders, gaf films meermalen door ons reeds gerecenseerd. Daarna sprak de filmoperateur een propagandistisch woord. Jeugddienst in de Ned. Herv. Kerk. Zondagmorgen werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een Jeugddienst gehouden, onder lei ding van den plaatselijken pastoor Ds. M. van Wichen, die tot onderwerp had gekozen: „Levensgenot". De opkomst naar dezen dienst was bevre digend te noemen. Deze dienst was hier nog nieuw. 26 Maart. Aangebracht door korders: Tongen per kg l.OO—0.92 Slips H 0.880.80 Tarbot 0.860.81 Schol le soort p. kist 8.507.50 Schol 2e soort Schar Wjjting Bot Door garnalenvisschers: Levende garnalen Gekookte garnalen 5.50—4.10 2.75—2.00 1.50—1.00 3.50—2.75 per lit 1.35 per kg 0.16 VER. TOT BEVORDERING DER BIJEN TEELT IN NEDERLAND. Vergadering van de afdeeling Befi Helder. Deze vergadering werd Donderdagavond gehouden in een der lokalen van de Chr. School aan de Kortevliet, er waren 30 da mes en heeren aanwezig. De Voorzitter, de heer T. Speur opent met welkom. De notulen worden door den secretaris, den heer C. Schellinger gelezen en goedge keurd. Een, ingekomen stuk wordt behandeld, waarna voorjanrssuikerbestelling en inkoop van irnkèrsarHRëlen wordt gedaan. Een en ander wordt vlug afgewerkt, want daarna worden door een lid eenige mooie films ver- topnd, die zeer in de smaak van de aanwe zigen vallen. Do rondvraag levert niets op en dan volgt sluiting, nadat genoemd lid dank is ge bracht voor het gebodene. VERBOUWING WONING VAN SCHOOL I. Het verbouwen van de onderwijzerswo ning van School I, alhier is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer P. de Graaf Jz., timmerman, alhier. Voorjaarsvergadering van de P. O.C. den Helder van de N.-H. Landbouw-Onderlinge. Bovengenoemde vergadering werd gehou den in het café ,,'t Centrum" van den heer H. 'Veul. Aanwezig waren. 5 P.O.C.- lodcn, 2 gewone leden en de heer M. C. Cónsemulder, ambtenaar van de L.O. De voorzitter, de heer T. A. A. Terra, opent met een woord van welkom de bij eenkomst, De notulen en het jaarverslag over 1937 worden door den secretaris, den heer I. J. Gakeer Pz. gelezen. Ze worden vervolgens vastgesteld. Aan de orde is verder de bespreking van de agenda voor de Alg. Verg. op 4 April a.s. te Amsterdam. Naar aanleiding van een te vervullen bestuursfunctie heeft de P.G.C. Alkmaar onzen voorzitter daarvoor candidaat ge steld. Deze heeft echter bezwaren daarte gen fioeh op aandringen laat hij zich de candidattiur welgevallen. De resteerende punten gaan onder den hamer door, en de agenda voor de verga dering van de C.L.O. levert geen bespre kingen op. Het bedrag voor kost en Inwoning wordt weder vastgesteld op f7.per week. Het aantal ingekomen loonliisten be draagt voor onze P.O.C. bijna 100 pet. Naar aanleiding van de komende Pacht wet, wordt er door den heer Cónsemulder ■gewezen, op de wenschelijkheid, dat de C. L.O. iets voor haar leden doet in verband mot Bèdrijfsschadereeeling en Borgstellines fonds. De vergadering was er voor, dat „Centraal Beheer" hiervoor een weg weet te vinden, voor hare leden. De periodiek aftredende P.O.C.-leden, de boeren G. W. Jimmink Mz. en P. van der Veer worden herkozen. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verg. worden benoemd de heeren I. J. Gakeer Pz.. Anth. Verschoor en Terra, en tot p'aafsvorvar>™ors de heeren G. W. Jimmink Mz. en K. Wiinsma. Den heer Cónsemulder wordt dank ge zegd voor de gegeven inlichtingen. De rondvraag leverde niets meer op.. waarna sluiting der vergadering onder dank voor de gevoerde besprekingen, volg de. Filmvoorstlling van de S.D.A.P. Door de Afd. .Tulianadorn van de S.D.A.P.' was Zondagavond een filmvoorstelling ge organiseerd in de zaal van het café „Prins Hendrik". Het aantal ongekomenen was be vredigend. Ook uit Den Helder waren nog een 10-tal bezoekers ner fiets naar hier ge komen. De affl.-voorzitter. de heer C. Ko renaar, opende. De filmvoorstelling, uitgaan de van en geleid door een der partijbestuur OOSTERLAND. V.C.J.B. viert zijn 2e lustrum. Het catechisatiegebouw te Oosterland was Donderdagavond geheel gevuld, toen Mej. D. Metselaar de aanwezigen, w.o. de plaatselij ke predikanten en vele afgevaardigden van zustervereenigingen, een hartelijk welkom toeriep. Na het zingen van een lied was het woord aan Ds. K. Terpstra uit Utrecht, alg. secr. van de Vrijz. Chr. Jeugd Centrale, die aller eerst namens het hoofdbestuur, de afd. Wie- ringen gelukwenschte met dit 10-jarig be staan, waarbij hij er op wees, dat het wer ken juist voor kleine afdeelingen op voor uitgeschoven posten zoo bijzonder moeilijk is. Vervolgens gaf spr. een uiteenzetting over het ontstaan en de beginselen van de VC.TB een bond van jonge menschen, die, evenals zoovele andere idealistische bewegingen, nu, in dezen verwarden en dreigenden tijd tegen den stroom in moet gaan. Dan zal echter ook kunnen blijken, hoe sterk die idealen leven en welke innerlijke kracht de monsch be zit. In de VCJB is een verbondenheid van menschen, die van goeden wille zijn, maar die zich ook- gedragen weten door een LIoo gere Kracht, die boven 't eigen kleine be staan uitgaat. Deze gebondenheid aan het Hoogere wekt ook in hen het besef geroepen te zijn tot een taak, tot de taak van ver nieuwing van het eigen leven en van de wereld en wel uit kracht van geloof. Vervolgens geeft mevr. v. Veende Wit uit Den Helder, oud-voorzitster van de afdeeling, haar ervaringen weer uit het begin van het bestaan der afd., waaruit ook blijkt, hoeveel de V.C.J.B. aan jonge menschen kan geven. Gelukwenschen en goede wenscthen voor de toekomst worden daarna geuit door de V.C.J.B. afd. den Helder, door het gewes telijk bestuur en door ds. Van Beek, terwijl ook bloemen van hartelijk meeleven getui- gen. Na de pauze met thee en koek en zang, geeft me.j. v. Hoboken een inleiding op 't leekenspel, dat nu volgen gaat. Het spel, dat de bekende geliiken-is van den Verloren Zoon uitbleedt, wordt door de leden van de afd. verdienteliik opgevoerd, waarbij in aanmerking dient te worden genomen, dat de meeste spelers voor 't eerst in 't onen-baar naar voren traden. Het spel werd dan ook met groote aandacht gevolgd. Tn haar slot- en dankwoord wekte de voorzitster de aanwezige ion^eren op de e.v, bijeenkomst van de afd. bii te wonen en toen werd met het gezarnenlük zingen van den Avondzang deze uitstekend ge slaagde lustrumviering gesloten. HERHALINGSOEFENINGEN. Onderstaande dienstplichtigen uit deze ge meente. allen behoorende tot het Korps Mo- tordienst moeten op de data achter ieders naam vermeld voor 17 dagen te Haarlem onder de wapenen komen voor herhalings oefeningen. Joh. Takes Tzn. 31 Oet., G. Om is, 31 Oct., F. v. d. Schuur op 19 Scpt, A. Cornelissen en S. P. Bakker op 25 Juli. ZUIDERZEESTEUNWET. Aan daarvoor in aanmerking komende belanghebbenden ingevolge de Zuiderzee- steunwet kan in het tijdvak van 27 Maart tot en met 2 Juli 1938 een bijzonderen toe slag worden verleend van maximum 100% van den grondslag. BURGERLIJKE STAND. (19 t.m. 25 Maart 1938.)' Geboren: Jeannette Marchiena. d. v. M. Wolters en A. Mulder: Jantje, o. v. C. de Beer en H. Heijerman: Evert Jan, z. v. W. Leeuwenkamp en E. K. Bood; Johannes Everhardus Adrianus, z. v. G. van Mook en van G. G. Mostert; Dina Dirkje, d. v. S. Jorna en T. van der Heide; Geertruida, d v. K. Bakker en F. Boekholt. Ondertrouwd: Jan Scheltus en J. de Krij ger. Gehuwd: Geene. Overleden: M. Timmer, vr. 51 Jaar echtg. van H. Koning. Politie. Gevonden: een zilveren vulpotlood. InJ. bij den gem.-bode. T OUDERAVOND Op T-l. Vrijdagavond werd een ouderavond gehouden in de O. L. School te Hippolytus- hoef. De heer 'A\ H. J. v. 't Hof, hoofd der school opende met welkom. Er zijn niet zoo velen aanwezig als den vorigen keer. De regen zal hiervan wel de oorzaak zijn. De notulen, gelezen door den heer C. Metselaar, worden goedgekeurd. Volgt rekening en verantwoording van de penningmeester. Kas ouder-commissie. Ont vangen f 15.30. Uitgave f 10.56 Saldo f 4.7i Kas tandverzorging ontvangsten f 112.13. Uitgave f 107.33. Saldo f 4.80 Bestuursverkiezing. Aftredende zijn de beer C. Metselaar herkiesbaar en de heer J. C. de Vries' nieth erkisbaar wegens be danken. De eerstgenoemde wordt herkozen. Tn plaats van de laatstgenoemde wordt ge kozen Mevr. Lont-Bakker. De gekozenen laten zich de benoeming welgevallen. De busjes welke In de klassen staan zijn inmiddles geledigd. Het blijkt dat voor de schoolreisjes f 16.82 is bijeengebracht Deze opbrengst valt niet mede. Volgt verslag jaarvergadering tandverzor ging, door de heer C. Metselaar. Voor het uitbrengen van dit verslag wordt dankge zegd. De heer van Hof deelde mede dat hef aantal leden van de vereeniging tandver zorging bier gestadig teruglonnt. Wij had den 70 leden, nu zijn er nog 50. In de pauze welke volgde werd gelegen heid gegeven het werk der kinderen te be zichtigen. Hiervan is druk gebruik ge maakt. Door mej. Mulders wordt voorgelezen fragment uit: „Het boek van Gijs" door Zoomers-Vermeer. Het voorgclezene wordt aandachtig aange hoord. Het boeide de aanwezigen van be gin tot einde. De rondvraag leverde niets op, zoodat sluiting volgde. Onderhandsche verkoop De heer Ant. Keijzer alhier heeft zijn woon en winkelhuis, staande aan de Hoofdstraat onderhands verkocht aan den heer N. Kok, caféhouder. OOSTERLAND. Ouderavond O.L.S Waarschijnlijk tengevolge van het slechte weer waren er Vrijdagavond maar een klei ne twintig menschen op den Ouderavond van de Oosterlanderschool aanwezig, toen het hoofd der school de vergadering opende, Enkele mededeelingen werden gedaan over het leerlingental, waarna de zittende ouder commissie in haar geheel werd herkozen Vervolgens hield het hoofd der school een inleiding over het onderwerp: „Waarom zit ten blijven?", waarin de moeilijkheden ge schetst werden, die er aan dit „noodzakelijk kwaad" vastzitten. Spr. wees er op, dat het zittenblijven een noodzakelijk onderdeel is van het z.g. klassikale stelsel, dat in de meeste scholen gevolgd wordt. Na een over zicht te hebben gegeven van de voo.- en na deelen aan dit stelsel verbonden stelde spr daartegen het z.g. Dalton-onderwijs, dat veel meer plaats geeft aan de zelfwerkzaamheid van de leerlingen en waarbij ook meer re kening gehouden wordt met de verschillen in belangstelling, in bekwaamheden en in karakter der leerlingen. In de pauze werd het gebruikelijke kopje thee met en koekje gepresenteerd en werd er gelegenheid gegeven het werk van de kin deren te bekijken en te bespreken. Daarna las de heer Overeem een gedeelte voor uit het boek „Koentje van Kaatenburg" van Cor Bruijn. Na rondvraag sluit voorzitter mét een woord van dank voor de geschonken aan dacht en een tot weerziens de bijeenkomst, ANNA PAULOWNA OUDERAVOND SCHOOL I. De heer J. Baken opende de in school I gehouden ouderavond met een wooijd van waardeering voor de opkomst, want on danks het slechte weer hadden plm. 60 per sonen aan de uitnoodiging gehoor gegeven Als bestuurslid van de afd. Volksonderwijs sprak hij tevens een korte, krachtige op wekking uit, om als lid tot deze vpreeni- gin.g toe te treden. In korten tijd is, nadat de afd. tot nieuw leven is gewekt, het le dental van 22 tot ongeveer 100 gestegen, waaruit blijkt dat er behoefte tot organisa tie bestaat bij de oudbrs-voorstanders der openbare school. Hierna kreeg het hóbfd der school, de heer C. J. Mol, de leiding. De notulen wer den onveranderd vastgesteld. Bij de mede deelingen vestigde de heer Mol er d" aan- dacht op, dat er, zooals ook in ons raads- verslag is vermeld, ernstige pogingen in het werk gesteld worden om een van rijks wege gesalarieerde leerkracht,, ,aao de school toe te voegen, aangezien het daar voor vereischte aantal 'leerlingeh met 1 April zal bereikt zijn. Spr. hoopte vurig, dat het pogen gunstig resultaat mag heb ben. De heeren Hemmes en Van Zandwijk werden uitgenoodigd de rekeningen van het St. Nic.feest te controleeren. Na de pau ze. op de gebruikelijke wijze besteed, deelde de heer Van Zandwijk mede, dat de con trolecommissie de verantwoording in orde had bevonden. Aan den heer Mol werd dank gebracht voor zijn beheer. Het kind is een geschenk. De heeren C. Wuis en A. van Zandwijk werden vervolgens tot oudercommissiele- den gekozen, waarna de heer Mol sprak over: „Het pand, ons toevtrtrouwd.". Het kind. zei spr. in zijn helder betoog is ons gegeven als een geschenk, dat we met groote dankbaarheid hebben ie aan vaarden, maar waarbij we tevens voor één van de moeilijkste opdrachten van ons le ven komen te staan, waaraan we ook heb ben te voldoen. Slechts dan kan een opvoe der zijn taak als vervuld achten, als hij kan zeggen: „Ik heb van het kind, dat ons in groot vertrouwen is gegeven, een mensch gemaakt". Ouders en onderwijzers moeten hiervoor onvoorwaardelijk samen werken. Spr. wees op de groote moeilijk heden bij de opvoeding in dezen tijd van verwarring en hopelooze verdeeldheid. Slechts opvoeden tot eenheid, aank\veeken van saamhoorigheidsgevoel kan leiden tot een betere samenleving, waarin niet de kleine verschillen in levensopvatting domi- neeren, maar de groote gemeenschappelijk bindende krachten. Zulk een opvoeding is volgens spr. slechts mogelijk door do open bare school, die de verschillen laat rusten en den gemeenschapszin krachtig propa geert. Het kan niet anders of de donkere mach ten, die de menschheid uiteenrukken moe ten overwonnen worden, door den geest. Een_ hartelijk applaus beloonde spr. voor deze inleiding, een getuigenis van liefde voor de openbare scbool. De rondvraag leidde o.m. tot een pleidooi van den heer Mol voor de tandverzorging. De tandverzorging, aldus, spr., kwam met veel inspanning tot stand en wordt nu door sommigen in den steek gelaten. Spr. drong met klem aan, dit met moeite verworven, goed voor het kind te bewaren. In zijn sluitingswoord bracht de heer Ba ken o.a. hulde aan den heer Hamelink, die in zijn lokaal op kunstzinnige wijze een wandversiering beeft aangebracht, uitbeel dend de varbinding NederlandOost-Indië. De tentoonstelling. In dit lokaal was ook de bovengenoemde tentoonstelling. De ouders maakten een dankbaar gebmik van de gelegenheid om het werk van de kinderen te bezichtigen. Vooral de handwerken en teekeningen trok ken de aandacht. Van de voorwerpen, vervaardigd bij het door don heer Ilamelink gegeven handen- arbeidonderwijs, was ook een verzameling uitgestald. Verder een collectie kleiwerkjes, welke toonde, hoe met eenvoudige hulpmid delen (wat klei en wat verf) aardige dingen gemaakt kunnen worden. Zaterdag werd de tentoonstelling ook door andere belangstellenden bezocht, o.a. door Burgemeester en mevr. Lovink, Dijkgraaf en mevr. Mïjdenes Spaans en den Secretaris der gemeente, den heer C. Keijzer. BREEZAND. VERGADERING ALG. VER. VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Verg. Alg. Ver. v. Bloembollen cultuur. gem. Ver. v. Bloembollencultuur vergader de Vrijdagavond in de zaal van den heer Jb. Borst. De voorz., de heer A. van den Berg, heet te in het bijzonder den heer Van Herwijnen, controleur van den Plantenziektenkundigen Dienst, welkom, die zou spreken over „kwade grond" en gladiolenziekten. Kwade grond De heer Van Herwijnen begon z'n eau serie met de algemeene opmerking, dat het kweeken eigenlijk steeds in hoofdzaak een bestrijden van ziekten is; zonder het aan wezig zijn van ziekten zou het kweeken zoo'n kunst niet zijn. Het bestrijden van ziekten is, zoo merkte spr. op, ook o.a daarom van belang, omdat het buitenland het voorkomen van ziekten aangrijpt om invoer van bollen te belemmeren „Kwade grond", een van de dingen, waar mee men wel het meest te kampen heeft wordt veroorzaakt door zwamknolletjes die vrijwel niet met natuurlijke middelen te bestrijden zijn. Het land kan er mee besmet zijn en dan constateert men het soms op één plek; is het plantgoed besmet geweest, dan zal men het vaak op grillig verspreide plekken waarnemen. De bestrijding berust on het dooden of verwijderen der zwamknolleties en het een zoowel als het ander is niet gemakkelijk. Spr. eraf aan: 1. Verwijdering van zieke planten, zoo vroeg mogelijk in het voorjaar. 2. Delven: het naar de diepte brengen van zieken grond. Men moet er rekening mee houden, dat men, den volgenden keer weer diep spittend, de ziekte weer naar boven kan brengen. 3. „Uitrijden": de besmette plek grond van het, land wegkruien. Men mag dan wel de kruiwagens niet te vol laden, er mag geen korreltje afvallen. Maar ook klompen of schoenen en het gereedschap kunnen de ziekte op een andere plek overbrengen Blijft op de besmette plek maar één knol letje achter, dan zit men er weldra weer dik in. 4. Chemische middelen, landbouwzout formaline, vruchtboom carbolineum, ziin of te duur of geven weinig of geen baat. Proe ven met „brasieol" beloven wel iets, maar het moet nog bliiken of dit middel slechts de zwam onderdrukt en tegelijkertijd den groei van den bol versnelt, of dat inderdaad het volgend jaar de groei vrij is van ziek te. 5. Vruchtwisseling, is natuurlijk^ aan te raden, maar vooral tegenwoordig niet altijd toe te passen. 6. Het gebruik van afval op 't land moet afgeraden. 7. Het plantgoed ook goed pellen, want tusschen de oude huiden kunnen de zwam knolletjes zitten. 8. Ontsmetten kan resultaten afwerpen Va% aretanoplossing gedurende Vt tot 1 u. 9. Voorzichtig zijn met den aankoop van nlantgoed. Voor alle zekerheid ontsmetten De kisten of manden kunnen in de naden en tusschen de teenen de zwamknolletjes bevatten. 10. Tn twijfelgevallen is het gebruik van oud dek af te raden. Spr. behandelde ook, zooals we reeds zei den. enkele ziekten in de gladiolen. Als voornaamste bestriidingsmiddel tegen droogrot, hartrot cfi schurft noemde spr.: vroeg rooien. Daarnaast: een goede bewa ring toepassen, snel drogen op natuurlijke wijze of door stoken, maar met goede ven tilatie. Men leeft de prijs van het pro duct is slecht vaak te ruw met deze ho'len. Wasschen is funest. Dit jaar heeft men nog al te kampen met een ziekte, die aan veel vocht en slechte be waring is te wijten. Fusarium wordt thans bestreden met een 1% aretan-oplossing (3 k 4 uur) Tegen vuur, helpt, mits het tijdig gebeurt, bespuiten met Bordeaux-sche pap. Nadat spr. nog verscheidene vragen had beantwoord sloot de heer Van den Berg de vergadering, den heer Van Herwijnen dan kend voor z'n leerzame causerie. JONGE PIETER JELLEN. De vooral door de jeugd goedbezochte uit voering van de Jonge Pieter-.Tellen, onder afdeeling van den Ned. Arbeiders Sportbond werd geopend door den heer A. Oltmans, omdat de afdeelingsvoorzitter, wegens fa milieomstandigheden verhinderd was. Ook de leidster van het clubje, kon door ongesteldheid niet aanwezig zijn. Haar taak werd overgenomen door den heer H. Del ver. Hij had maar eenmaal met de jonge gymnasten kunnen repeteeren, maar de oefeningen waren door de leidster zoo goed ingestudeerd, dat de uitvoering toch van een leien dakje verliep. Met brngoefeningen, eerst door de meis- es, daarna door de jongens, werd het pro gramma geopend. Aardige en goed uitge voerde knotsoefeningen van de meisjes, wer den gevolgd door eenvoudige vrije oefenin gen van de jongens. In aardige pakjes ge stoken voerden tenslotte de meisjes nog oefeningen met ballen uit. Elke oefening verwierf een dankbaar applaus van het pu- blik. dat vol oplettendheid de prestaties volgde. Na de pauze werden een reeks kleine tooneelstukjes opgevoerd, die veel succes hadden.. Met een opwekking om lid te worden loot de heer Oltmans deze, in de zaal van den heer Kossen gegeven, Jonge Pieter-Jel- len middag. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Mapia, t., 25 Maart van Port Said. Moena, t„ 26 Maart v. Marseille. Poelau Roebiah 26 Maart van Amsterdam. Soemba, u„ 26 Maart te Port Said. Tabinta, t., 25 Maart van Singapore. KON. NED. STOOJTBOOT MAATSCHAPPIJ Aiax 26 Maart te Amsterdam. Alkmaar 26 Maart van Amsterdam. Aurora 26 Maart te Kopenhagen. Bennekom, u., 23 Maart van Valparaiso. Costa Rica, t., 27 Maart te Amsterdam verw. Euterpe 26 Maart van Amsterdam. Fauna 26 Maart van Amsterdam. Ganymedes 25 Maart te Pireaus. Iris pass. 26 Maart Kiel Holtenau. Juno 26 Maart te IJmuiden (om jjzer te laden). Odysseus 25 Maart van Santander. Orion 25 Maart te Alexandrië. Pluto 25 Maart van Danzig. Rhea 26 Maart van Amsterdam. Saturnus 25 Maart te Piraeus. Sirrton Bolivar 25 Maart van Curagao. Stella 26 Maart van Rotterdam. Theseus 25 Maart van Kopenhagen. Titus 25 Maart te Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, t., 25 Maart van Macassar. Kedoe, t„ 26 Maart van Colombo. Kota Agoeng, u., 26 Maart van Sabang. Sitoebondo 26 Maart van Rotterdam. Tapanoeli, t., pass. 25 Maart K. Bonn. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax 26 Maart v. Shanghai te Rotterdam. Antenor 26 Maart van Rotterdam. Menelaus 25, Maart v. Penang. Theseus 26 Maart van Belawan. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland, t., 26 Maart van Las Palmas. Montferland 24 Maart te Hamburg. Salland, u., pass. 25 Dungeness. Waterland, t., 25 Maart van Santos. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Houtman 25 Maart van Singapore. Tegelberg 25 Maart 's midd. 12 u. op 20 gr. 36' Z.B. en 6 gr. 49' O.L. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk 25 Maart te Londen. Bilderdijk pass. 24 Maart Bevezier. Londen Exchange pass. 25 Maart Dungeness. RADIO DINSDAG 29 MAART 1938. Hilversum I, 1875 en 415,5 m. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Orgelconcert m.m.v. solist. 12.15 Gramofoonmuziek. 1.00 Het Omroeporkest. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Het Omroeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Het Lyra-Trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Het Aeolian-orkest. 6.15 Gramofoonmuziek. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Het AVRÓ-Musette-ensemble en soliste. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. Gramo foonmuziek. 8,30 De Bonte Dinsdagavondtrein. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Reportage. 10.45 Gramofoonmuziek. II.00 Berichten ANP. Hierna: Veres Lajos' Zigeunerorkest. 11.3012.00 Eddie Oliver's Dansorkest. Hilversum II, 801,5 m. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11 30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist. (Van 1.00—1.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 KRO-Kamerorkest. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.05 De KRO-Melodisten en solist. (Om 5.45 Felicitatiebezoek) 6.40 Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.15 KRO-Orkest. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.30 Het Stedelijk Orkest van Maastricht en solist. 10.15 Rusuische Koorzang (gr.opn.). 10.30 Berichten ANP. 10.40 KRO-Melodisten en solist. 11.2012.00 Gramofoonmuziek. AT KMA AR, 26 Maart. Op de heden gehouden botermarkt waren 1250 stuks boter van y£ Kg. aangevoerd, waarvan de prijzen voor groothandel 70 65 cent en kleinhandel 75—70 cent ner Vj Kg. betaald werd. Handel matig. 21500 st. kipeieren (groothandel) f 2.50—2.80, 650 stuks eendeieren f 2.25. Totaal aanvoer 22150 stuks. Alles per 100 st. Handel matig. ALKMAAR. 26 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 7 men-1-ir'<m 200260, 4 nuchtere kalveren (s'acht) 3. 138 overhouders f 2025. 1 zeug m. biggen f 120; 2 graskalveren en 2 bokken en,of geiten, warvan do prijzen niet ge noteerd. ALKMAAR. 26 Maart. •N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 275.000 kipeieren: 56 —58 Kg 2.50—2.55. 58—60 Kg "—9 60, 00— 62 Kg 2,60-2.70. 62—61 Kg 2.65—2.85. 64- 66 Kg 2.70—3.25. ner 100 stuks. NOORBSC.TTAmVOUDE. 28 Maart. Aanvoer: 1000 Kg. uien 13.50—13.00. drie lingen 10.00. grove 13.20. 700 Kg. rnorin kool •5.10, 21800 Kg. eele kool 1.70-3, 32800 Kg. D. witte kool 2.40—3.30. RROF.K OP LANGENDT.TK, 28 \fan.-t. 5000 Kg. Savoye kool f 2.20—2.50, 60000 Kg. Gele kool f 1.80-3.10, 5000 Kg. D. witte kool f 2.16-2.40. ALKMAAR. 28 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 86 vette koeien f 165—290. 204 nuchtere kal veren (slacht f 6—14, 13 vette schancn f 25 —33, 264 vette varkens per Kg. 555S ct. Handel stug.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3