)e clou van 1938 Het nieuwe merk: förtuna V1CT0R HUGO Maandag 28 Maart 1938 Tweede Blad MtxidiniuuvJ H*o*r.a*'s benefiet- en propaganda-avond In kistjes van 50 en25stuks Nationaal Defensie-Fonds Uitvoering van de Wandelsportvereeniging „Volharding" Uitslag verloting H.F.C. Helder s s :s ItiMchekij, Kampioenschappen K*M* Hr* Ms* Tromp naar zee KeyeZeti Vervoer naar alle plaatsen per „ESONA" Indië vraagt uitzending van officieren uit Nederland Groot succes voor The Masterkeys. De afdeeling Den Helder van het Onder steuningsfonds voor Rijks-, Provinciaal en Gemeentepersoneel „H.O.R.A." heeft Za terdagavond voor een geheel bezette Casino-zaal een benefietavond ten be hoeve van de kas gegeven, welke in alle «pzichten geslaagd mag heeten. Behalve een benefiet- was het ook een propaganda- avond en dank zij alles wat er al zoo op de planken plaats vond, maar vooral door het optreden van de Masterkeys, heeft de H.O.R.A. geducht aan bekendheid en po pulariteit gewonnen. Het programma was rijk gevarieerd. Nadat de voorzitter van de afdeeling, de heer P. J. Trap, bij half negen den „bonten avond" voor aangevangen verklaard had, trad allereerst de toekende plaatselijke zanger Jan Willems voor het voetlicht. Willems, die zoo zoetjes aan al zes jaar zangles ontvangt van den bekenden Russischen zangpaedagoog Boris Pelski te Amsterdam, zong o.a. het Wolgalied uit „Der Zarewitsch" van Franz Léhar, een melodie uit „Der Vogelhandler" van Zeiler en „For You alone". Het was ons en blijkens de bijvals betuigingen de geheele zaal een genoegen onzen plaatselijken tenor weer eens te hooren en te constateeren, dat zijn techniek, en uit spraak zeer aan beteekenis hebben gewonnen. Ook de voordracht, welke voorheen nogal eens te wenschen overliet, was veel beter geworden. Zooals Willems Zaterdag zong, zullen wij hem gaarne nog meerdere malen hooren. Speciale vermelding verdient zijn medewerking aan de muzikale show van The Masterkeys, waarin hij op voortreffelijke wijze het bekende lied „Will you remember" uit „Maytime" zong. Door de Mulo-vereeniging werd na Willems' optreden een blijspel van J. Rentmeester opge voerd, genaamd „De macht der vrouw". Mocht al in den beginne eenige critiek op spel, spe lers en speelsters gerechtvaardigd zijn, de criticus zweeg, toen met het toenemen van de vroolijke spanning allen zich zeer goed gingen weren. Vooral de vertolker van de Stamper figuur heeft goed werk gedaan! Nauwelijks was het doek neer of de confe rencier van dezen avond, de heer Labohm, kon digde reeds het volgende nummer aan: „Mas- ter" Cook, ons van tal van vorige gelegenheden toekend als de dierenimitator bij uitnemendheid. Ook nu hoekte Kok een verdiend applaus. De muzikale show van The Mas terkeys. Dit alles was echter nog niets vergeleken toij het eenige programmapunt na de pauze: de groote muzikale show van de plaatselijke ama teur-band „The Masterkeys". Ongeveer twin tig Heldersche jongelui hebben kans gezien een show van ongeveer een uur te brengen, welke de aanwezigen buitengewoon geamuseerd heeft en waarin enkele hoogtepunten ovaties ont lokten. We hebben hier dan ook met een op vallend troepje te doen, dat 'behalve goed „uit gerust" is, ook een goed stuk amusement weet te brengen. The Masterkeys openden natuur lijk met hun herkenningswijsje „Limehouse Blues", waarna zij een voortreffelijke vertol king gaven van het bekende „Rambling around". Wie de band in dit nummer hoorde heeft ongetwijfeld een vergelijking met be roepsensembles gemaakt. Nu daar zijn The Masterkeys goed afgekomen! Kregen in den loop van de show diverse solisten gelegenheid op te vallen, in dit nummer was 't de eerste trompettist Verschoor, die zich goed weerde. In bonte verscheidenheid volgden de nummers op, waarin nu eens Theo Schaatsenberg, de uitstekende pianist, dan weer Herman Nypels Jr„ de vocalist van het ensemble, gelegenheid hadden van zich te doen spreken. Het was alles even aardig, wat er gedaan werd. Zoo herin neren we hier even aan het intermezzo, ge bracht door „The Cracker Jokes", die ook al goed op dreef waren en aan de strijkcombi- natie, welke „Will you remember" speelde. Twee menschen waren er, die in deze show een buitengewoon succes te boeken hadden, dat waren Giel Blom, die het in het „tappen" al zoo ver gebracht heeft, dat hij 't op een hoogen hoed kan doen, en de jonge xylofonist Bruul, die gedwongen werd een (ongerepe- teerde) toegift te geven. The Masterkeys besloten hun zoo zeer in den smaak gevallen show met een medley van schlagers van dit seizoen, een medley, waarin Giel Blom met goede voordracht „Pennies from Heaven" en Nettie Polak het mooie „The moon was in your eyes" zongen. We maken den leider van het geheel, den jongen Louis van Loo, een compliment voor het peil, wat hij met zijn „Keys" heeft weten te bereiken! Ver melden we nog, dat mede dank zij de geluids installatie van de fa. P. A. de Zeeuw de zang goed tot zijn recht kwam. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 De.n Haag. Kort voor het optreden van The Masterkeys sprak de voorzitter van het hoofdbestuur der H.O.R.A., dr. Hanraath uit Den Maag, een kort propagandistisch woord, waarin hij o.m. zeide, dat de vereeniging, welke ten doel heeft voorschotten te verstrekken aan ambtenaren- in-nood en het instandhouden van een herstel lingsoord, reeds voor ongeveer een millioen uit gekeerd heeft. Spreker wekte vooral de dames op zich de uitgave van 1.50 per jaar voor het lidmaatschap te getroosten. Tenslotte vermelden we nog, dat de heer L. van Loo, voorzitter van „Onderling Belang", den avond bijwoonde en dat na afloop het zeer gebruikelijke bal werd gehouden. De heer A. Uithol deelt ons mede, dat naar aanleiding van zijn ingezonden stuk in ons blad van 21 dezer, in de afgeloopen week ten bate van het te stichten „Nationaal Defensie- Fonds", wat t.z.t. aan de Regeering zal wor den afgedragen ter versterking van de Neder- landsche weermacht, uit Den Helder de navol gende bedragen op zijn postrekening no. 169084 werden gestort of aan zijn adres werden afge dragen: 10.„uit de spaarpot van Oome Piet en zijn stuurman"; 5.van J. Pieké; 5.van A. U. „de opbrengst van een Raads vergadering"; 2.50 van P. Feenstra. Totaal dus 22.50. De eerste week werd wel wat schuchter ingezet en daarom onderschrijven wij den op roep van den heer U., dat onze plaats» als De Marine-basis het voorbeeld moet geven. Laten de ingezetenen van Den Helder eens een voorbeeld nemen aan de hierboven ge noemde pioniers en aan „Oome Piet en zijn stuurman". In de bladen lezen wy\ dat verschillende kleine bedragen werden gestort of afgedragen, dat is ook in onze plaats mogelijk, want ook wij weten, dat niet ieder 10.of 5.kan missen, maar een klein bedrag voor dit sym pathieke doel en in het belang van ons land en volk, is toch wel af te zonderen, want een goede weermacht brengt aan velen werk en welvaart. Wij besluiten dus met: Wie volgt en stort spoedig uw bijdrage op postrekening no. 169084, ten name van A. Uithol, Piet Hein- staraat 26, Den Helder of draagt een klein of groot bedrag af aan zijn adres. Een programma, dat klonk als een klok. Het jeugdvraagstuk is een probleem gewor den, dat veel meer dan eenige jaren geleden, de aandacht vergt van de paedagogen. Want het is een niet te weerspreken feit, dat de huidige jeugd er niet op vooruit gaat, een feit, dat de ouders met angst en vreeze moeten constateeren. Buitengewoon prettig is het, dat er men schen gevonden worden, die aan onze jongeren een gezonde leiding willen geven en die hun vrijen tjjd beschikbaar stellen om hen zoowel lichamelijk als geestelijk te vormen. Dit is het doel en streven van de Wandel sportvereeniging „Volharding", die zich abso luut niet alleen tot wandelen bepaalt. Integen deel, de jongens en meisjes krijgen les in lichamelijke oefening, in eerste hulp bij onge lukken en hygiëne, terwijl tevens een mond orgelclubje, dat hoofdzakelijk bestemd is voor muzikale opwekking tijdens den marsch, is op gericht. Het is dan ook niet te verwonderen, dat het ledenaantal van de vereeniging, die tusschen haakjes louter als jeugdbeweging bedoeld is, nog steeds toeneemt. Wij, die het genoegen hadden met enkele bestuursleden over het jeugdwerk te spreken, zijn dan ook, door de enthousiaste wijze waarop deze leiders zich uitlieten over hun werk en datgene, wat zij zich nog voorstelden te doen, de overtuiging toegedaan, dat deze heeren hun taak ernstig zien, maar tevens, dat zij voor hun taak be rekend zijn. Zoo vertelden zij ons o.a., dat het in de bedoeling ligt om van den zomer kam- peertochten te maken, met de organisatie waarvan men reeds druk bezig is. Het was de voorzitter, de heer Serano, die de aanwezigen in de goed bezette Musis zaal, en wel in het bijzonder de vertegenwoordigers der zustervereenigingen, hartelijk welkom heette. De voorzitter memoreerde in zy'n kort openingswoord, dat het de vereeniging nog steeds aan een clubhuis ontbreekt, iets wat vooral bij een organisatie, die zooveel takken van dienst kent, een noodzakelijkheid is. Hij deed dan ook een beroep op de aanwezigen om dit philantropische werk te steunen, zoodat dit euvel zoo spoedig mogelijk verholpen zou zijn. En dan wordt een afwerking gemaakt met het goed voorziene programma, dat uitblonk door zijn groote verscheidenheid. Het zou zelfs veel te ver voeren om alle nummers afzonderlijk te bespreken, hoewel dit, gezien de wijze waarop het publiek erop rea geerde, zeker de moeite waard zou zijn. Een éénacter „Ongewenscht bezoek" op een geestige wijze door een tweetal dames en een heer opgevoerd werkte buitengewoon op de lachspieren van het publiek en droeg er veel toe bij om de sfeer tot een echt gezellige te maken. Het was hierna, dat het mondorgelclubje eenige nummers ten gehoore bracht op een alleszins verdienstelijke wijze, alleen kwam het ons voor, dat het tromgeroffel het geheel niet ten goede kwam. Origineel was weer de komische bokswed strijd Dempsy contra Camera, waarom har telijk gelachen werd. Een dansspel „Vrij kwartier" bracht weer jets geheel anders ten tooneele. Dit spel, onder leiding van den heer Polak ingestudeerd en op de piano begeleid door Mej. Polak, had de volle aandacht van het publiek en het viel dan ook een hartelijk applausje ten deel. Maar een van de aardigste nummers voor de peuze was toch wel het optreden van het tweetal jongelui, die als harmonica-virtuoos in Den Helder reeds een zekere vermaardheid be zitten, en een tweetal nummers ten beste ga ven. Het is een prestatie, dat deze twee jon gens, zonder muziekkennis, maar met een buitengewoon muzikaal gevoel behept, zichzelf het bespelen van dit toch lang niet gemakke lijke instrument op een dusdanige wijze hebben bijgebracht. En zoo zouden wij kunnen voortgaan met het opsommen van de diverse programmapun ten, zouden we de goede kwaliteiten van een als Al Johnson geschminkten refreinzanger kunnen opnoemen, het aardige Gymnastische Carnaval en de staafoefeningen der jongelui kunnen bespreken. We meenen echter te kun nen volstaan met te zeggen, dat het publiek voor de volle honderd procent heeft genoten. Alleen zij nog vermeld, dat als prijs bij de traditioneele verloting, liefst door het bestuur een keurig dressoir was beschikbaar gesteld, iets dat niet alle dagen voorkomt. Mevrouw Dienaar, de gelukkige winnares, was dan ook ten zeerste met dit fraaie stuk werk in haar nopjes. Een gezellig bal besloot tenslotte dezen avond. Trekkingslijst van de verloting ten bate van het trainingsfonds der H.F.C. Helder, op 26 Maart 1938. o :e j o e m 0 2 co co w C w C :c> -*-> :p -4-» Co Co Ph J CU vJ 1 1264 12 827 23 1912 34 980 2 1860 13 410 24 587 35 1144 3 1214 14 1016 25 1459 36 1669 4 84 15 569 26 1158 37 1591 5 1527 16 1085 27 1324 38 768 6 1498 17 421 28 1530 39 262 7 1803 18 1491 29 1647 40 1555 8 1823 19 787 30 1168 41 1117 9 38 20 571 31 945 42 1131 10 1766 21 1550 32 197 43 595 11 1234 22 72 33 265 44 437 45 606 46 1037 Bovengenoemde prijzen zijn tot en met 12 April a,s. af te halen in het clublokaal Koning straat 83. Niet afgehaalde prijzen vervallen aan de ver eeniging. VISSCHERIJ IN DE VORIGE WEEK. De N.R.Crt. schrijft: De afgeloopen week was, wat den aanvoer van visch betreft, weer een echt ouderwetsche Maartweek. Van Maandag tot en met Zaterdag was de aanvoer zeer groot, waardoor de prijzen laag waren. Er kwamen niet minder dan 39 motorkust vaartuigen en 1 motorkotter met hun vangsten ter veiling. De vischbooten welke zij aanvoerden waren weer van een prima kwaliteit, terwijl een groot deel van hun vangsten nog springlevend over den veilingstafel ging. Van IJmuiden, den Helder Urk en elders in het binnenland werden aangevoerd 2100 man den en kisten 50 kg versche visch, 780 kistjes Y-bokking, 10 kistjes panharing, 24 kistjes levende bot, 7 kistjes levende paling, 14 kistjes spiering en 30 kistjes gerookte filets van schel- visch, gestoomde schar en flacons haring. Voor Noorwegen werden nog 153 kisten schelvisch en 34 kisten kabeljauw en voor Ame rika 15 stuks bevroren zalm geveild. Ondanks de lage prijzen was het veilingsom zetcijfer der afgeloopen week nog 18.200. Zaterdag kwamen aan den Vischafslag te Rotterdam, 10 motorkustvaartuigen en werden van IJmuiden, den Helder en elders aange voerd 85 manden en kisten k 50 kg versche visch, 120 kistjes IJ-bokking, 4 kistjes pan haring, 6 kistjes gerookte paling en 3 kistjes spiering. De prijzen waren: groote tong 3844, mid del tong 4246, kleine tong 3035, slips tong 20—26, griet 14—25, tarbot 18—28, middel schol 1014, kleine schol 58, puf schol 23.50, kleine schar 2.504, bolk 34, kabeljauw 49, gul 48, kuit 5 10, wijting 46, alles per kist. saswfir De dag der finales. Slechte velden, doch sportieve verrich tingen. Zaterdagmorgen speelden om den derden en vierden prijs op het terrein O.Z.D. Hr. Ms. Wachtschip tegen Amsterdam. Op het nip pertje werd deze wedstrijd door de Amster dammers gewonnen, daarmee beslag leggend op den 3den prijs. Het was in het algemeen een wedstrijd, waarin de partijen tegen elkaar opwogen. Kort voor het einde was de stand nog gelijk en het zag er naar uit, dat dit zoo zou blijven. Uit een corner wist Amsterdam bij verrassing te doelpunten, zoodat het einde kwam met 32. De veldloop. Om half tien vertrokken de veldloopers met autobussen naar het Duinterrein. Het weer was koud en nat. Om ongeveer 10 uur loste Sergeant der Mariniers Th. Meert het start schot en de bijna 60 deelnemers, die op één lijn startten, zetten er dadelijk een flinken gang in. Het eerste gedeelte van het parcours was zwaar door den regenval der laatste dagen. Het veld was vrij spoedig uit elkaar getrokken en de lichtmatroos P. Blom van de opleiding in Vlissingen wist de leiding te nemen en die successievelijk tot ruim 25 m te vergrooten. Hij bleek echter te veel van zijn krachten te hebben gevergd. Op pl.m. twee derde van het parcours kwamen Dourlein en Schippers opzetten en wisten Blom te pas- seeren. De laatste heuvel, de Majuba, deed Blom nog meer terrein verliezen en nog enkele loopers passeerden hem. Dourlein had nu een kleinen voorsprong genomen, maar in de laatste oogenblikken kwam Schippers geducht opzetten. Toch wist Dourlein de leiding te houden en passeerde de eindstreep 2 seconden voor nummer 2. 1. Korp. der Mariniers J. Dourlein, 8 min 45 sec; 2. Korp. Adelborst J. Schippers, 8 min 56 sec; 3. Adelborst F. Kruiming, 9 min. 12 sec: 4. Schrijver Z.M. E. L. de Leeuw; 5. Marinier 3e kl. H. G. Sierink. Schermen. Het sabelschermen Klasse A bracht den Sergeant der Mariniers Mersie als kampioen. Deze heeft behoorlek moeten vechten voor zijn eerste plaats. De strijd kenmerkte zich door zijn vinnig karakter met inachtneming van alle égards. De geest van sportiviteit was zeer goed en het kampioenschap heeft voor sergeant Mersie nog meer waarde, daar het verschil met zijn rivalen erg klein was. De poule bestond uit 11 deelnemers en de uitslag was: 1. Sergant der Mariniers I. M. Mersie met 7 gew. partijen, 15 ontv. treffers; 2. Sergeant- Adelborst R. M. Eibers met 6 gew. partijen, 15 ontv. treffers; 3. Sergeant der Mariniers R. Stam met 6 gew. partijen, 19 ontv. treffers. Worstelen. In het worstelen, dat ook in de morgenuren plaats had, was voor den Matroos le kl. D. Pronk geen tegenstander, zoodat hij moest uit komen tegen een lichter gewicht. Aangezien zijn kennis van deze sport ook hier op over tuigende wijze bleek, werd hij toch waardig bevonden voor den eersten prijs in zijn klasse. Ook toen Tamboer le klasse Walder en de Stoker 3e kl. Ravaljé toonden te beschikken over groote bekwaamheid en wedstrijdroutine. Bij gebrek aan tegenstanders worstelden zij met elkaar en beiden kwamen in aanmerking voor den eersten prijs in hun gewicht. De ge- détailleerde uitslag is als volgt: Licht middengewicht: le pr. Matr. le kl. D. Pronk; 2e pr. Koksmaat A. A. Kievit. Vedergewicht: le pr. Stoker 3e kl. J. Ravaljé Lichtgewicht: le pr. Tamboer le kl. C. J. Walder. Finish Bliksemtournooi. De finale van het Bliksemtournooi werd ge speeld op het Werfterrein, dat zeer modderig was. De „Van Speijk" had geloot tegen „De Kooy" en liep geweldig hard van stapel. De rust ging in met 10 voor de „Van Speijk". Na de rust wist „De Kooy" gelijk te maken en het zoo te houden, zoodat strafschoppen moesten beslissen. „De Kooy" wist er twee te benutten, de stokers echter misten de eerste twee en behoefden dus de derde niet te nemen, zoodat „De Kooy" winnaar was. Na een oogenblikje rust speelden de vliegers tegen Vlissingen om den len en 2en prijs. Deze wedstrijd eindigde ook gelijk (22). De spelers konden zich bijna niet meer verplaats sen op het slijkerige veld, maar hielden met grapjes den moed er in. Na het laatste fluit signaal nam „De Kooy" eerst de strafschop pen en wist ze alle drie te benutten. Vlissingen begon ook best, maar de derde werd door keeper Hoendervogt op schitterende wijze ge stopt en zoo verwierven de jongens van de Opleiding den tweeden prijs, de vliegers den eersten. Finale voetbal. De finale voetballen geschiedde om 2 uur op het O.Z.D.-terrein. De Stafmuziek was aan wezig en bracht er met hare vroolijke klan ken de stemming in. Er was enorme belang stelling en het kwam ons voor, dat het offi cierenelftal in het geheel niet kansloos werd geacht, gezien de prestaties van de laatste dagen. De wedstrijd viel eenigszins tegen. Ten eerste was daar de gure straffe wind, die schuin over het veld stond, ten tweede waren er de hagelbuien die het verblijf op het ter rein zeer onaangenaam maakten en ten derde speelde de vermoeidheid bij de spelers een groote rol. De Schorpioen speelde de afge loopen week drie zware wedstrijden en het officierenelftal twee niet minder zware. Dit was te merken aan het tempo, dat soms erg laag was en aan de afwerking van de aan vallen. Het begin was voor de Schorpioen, die het voordeel had van den wind. Wij noteeren in deze periode een schot van Van Willigen tegen den paal en een fraaie aanval over Kapi tein de Bruin op den rechtervleugel, die door doelman Krikke onschadelijk werd gemaakt. Na ongeveer 25 min. nam de Schorpioen uit een scrimmage de leiding, doordat een bal die waarschijnlijk achter zou gegaan zijn, van des scheidsrechters knie in het doel verdween. Met dezen stand kwam de rust. De officieren, die na de rust het windvoordeel hadden, waren spoedig in den aanval en wisten door Ohr den gelijkmaker te scoren. Een verwoede strijd ontspon zich om de leiding en bij een Schor- pioenaanvallen over den linkervleugel wist Verzijl de voorzet van Darphoorn te benut ten en zijn schip de leiding te hergeven, die zij niet meer afstonden. Zoo kwam het einde met 21 voor de Schorpioen. Prijsuitreiking. Verkleumd zochten wjj de cantine op, waar door den voorzitter der commissie, Kapitein ter Zee C. J. Baron van Asbeck, de prijzen werden uitgereikt. De Kolonel had voor iede- ren deelnemer een geestig praatje, wat zeer in den smaak viel. Iedere prijswinnaar werd met een applausje beloond, vooral de Sergeant- Adelborst E. von Pohlreich, die beslag had weten te leggen op den door zijn Commandant uitgeloofde medaille voor den best geplaatsten adelborst bij het schermen. Zij tenslotte nog medegedeeld, dat de prijsuitreiking werd bijge woond door Z.Exc. den Vice-Admiraal en zijne echtgenoote, benevens door den Burgemeester van onze gemeente. Hun aanwezigheid werd ten zeerste op prijs gesteld. Het slotwoord werd gesproken door den voorzitter, die allen opwekte op den ingeslagen weg voort te gaan. In ons verslag van den wedstrijd Schorpioen —Hospitaal was gemeld, dat de verstandhou ding in het veld niet best was geweest. Dit berust op een misverstand; slechts buiten de lijnen werd wat gemopperd. Naar wij vernemen is thans definitief be sloten, dat de technische proefvaarten van den flottieljeleider „Tromp" heden zullen aan vangen. Het schip zou omstreeks één uur in den namiddag van de uitrustingshaven der N. S. M. rechtstreeks naar de Noordzee ver trekken. HR. MS. „FLORES" UIT AUSTRALIË TERUG. Vol lof over ontvangst aldaar. Batavia, 26 Maart.Hr. Ms. „Flores" is uit Australië te Soerabaja teruggekeerd. De geheele bemanning was vol lof over de ont vangst, haar van de zijde der Australiërs ten deel gevallen. (Aneta). Bij beschikking van den minister van defen* sie zijn de volgende plaatsingen gelast: Met een door den commandant der marine ta als le officier a.b, Hr. Ms. Gelderland en ge plaatst bij het Kon. Instituut voor de marine, Willemsoord te bepalen datum: Luitenant ter zee der le klasse B. Q. Boelen eervol ontheven te Willemsoord. Mr. M. W. Mouton belast met de betrekking van le officier a.b. Hr. Ms. Gel derland, A. J. Quanjer a.b. Hr. Ms. Gelderland. Luitenants ter zee der 2e klasse G. Kruys, E. Dankmeijer, J. B. Reiche, H. M. van den Wall Bake en M. C. van Hoorn, allen a.b. Hr. Ms. Gelderland, C. Hos a.b. Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, L. E. H. Reeser a.b. Hr. Ms. Van Speijk. Met 1 April: Luitenant ter zee der le klasse J. H. P. van Rosevelt a.b. Hr. Ms. Gruno. Offi cier van den marinestoomvaartdienst der le klasse N. A. Goud a.b. Hr. Ms. Java, idem 2e klasse C. J. G. Werleman bij de marinekazerne te Willemsoord. Met 19 April: Luitenant ter zee der le kl. jljr. H. A. N. A. van Adrichem Boogaert bij het Departement van Defensie; kapitein der mariniers W. A. J. Roelofsen a.b. Hr. Ms. Java. De luit. ter zee 3e kl. marinereserve A. Krijgsman, aan boord Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, wordt 3 April wegens eindiging van oefeningstijd van zijn plaatsing ontheven. De luit .ter zee le kl. H. J. F. K. van den Arend en die der 2e kl. L. E. van Laer, zoo mede de officier van den M.S.D. 2e kl. P. C. Kiepe en de officier van gezondheid le kl. C. de Boer, uit Oost-Indië gerepatrieerd, zijn ter cier aan boord Hr. Ms. „Gelderland" wordt beschikking gesteld. De luit. ter zee le kl. B. Q. Boelèïïj le offi- 1 April eervol van deze functie ontheven en vervangen door den idem mr. M. W. Mouton. VOORJAARSCONCOURS GEËINDIGD. Het voorjaarsconcours van den Kegelbond „Hollands Noordpunt" is Zondagavond om elf uur geëindigd en mag in alle opzichten als uit stekend geslaagd worden beschouwd. De gele verde prestaties in alle wedstrijden zijn zeer behoorlijk en stemmen tot voldoening, vooral het mooie cijfer van de dames van D.O.H. I is een aparte vermelding waard. De uitslagen van den Korpswedstrijd gaven wij reeds in ons blad van j.1. Zaterdag. Van de overige wedstrijden zijn de officieele uitslagen: Persoonlijk kampioen: J. Lammers 155 Extra-prijs voor No. 2: G. Wit 146 Verrassingswedstrijd: le prijs: J. Lammers 648 2e F. van der Meij 616 3e Jac. de Boer 594 Hamburger Telling: Dames: le prijs: Mevr. Lensen 80 2e Mevr. Bijl 77 2 X Heeren: le J.W. Biersteker 120 2e J. Lammers 100 3e Jac. de Boer 96 De dagprijzen in de Vrijebaan wedstrijden van Zondag werden als volgt behaald: Dames: 1. Mevr. Siegers 4037—36 2. Bijl 40—37—32 3. Lensen 38 4. Helder 37 5. Heijligenberg 34 2 X 6. Heijkoop 33 Junioren: 1. C. Bot 43 2. T. C. Govers 41 3. H. Duinker 39 2 X 4. G. Wit 38—37 5. G. van der Kooi 3836 6. H. van der Poll 37 Senioren: 1. F. van der Meij 45 2. J. Lammers 44 2 X 3. J. W. Biersteker 43 4. J. Boerdijk 4241 5. Jb. Smit 4240 6. P. Spruit 40 3 X 7. J. Helder 34 Onmiddellijk na de sluiting der wedstrijden reikte de voorzitter van den Bond, de heer S. Jaring, met een toepasselijk woord de prijzen uit. Speciaal den persoonlijken bondskampioen werden woorden van hulde toegezwaaid, daar het hier juist een van onze beste kegelaars was, die den beker voor een half jaar wist te veroveren. Vele dames en heeren kegelaars bleven nog geruimen tijd in het Kegelhuis gezellig bijeen, waarmede dit geanimeerde Kegelconcours op waardige wijze werd besloten. 35 plaatsen by het kader open. „De Telegraaf" meldt: In aansluiting op ons vorig bericht terzake valt thans te melden, dat het Indische leger bestuur aan Koloniën heeft verzocht om 35 beroeps- en/of reserve-officieren van het Ne- derlandsche leger te willen uitzenden. Aan personen met practijk wordt de voor keur gegeven, doch zij moeten jong zijn, vaan drigs en cornets komen hiervoor ook in aan merking.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5