SCHUDT UW LEVER WAKKER Somber gestemde rede van den secretaris der A.B.S» De terugzetting van 3-jarigen in 2-jarigen cursus wreekt zich op het onderwijs m 'J Jlq&tuki Tweede Blad Resultaten voldeden niet! aan de verwachting DENKT AAN DE UITVOERING MATTHEUS PASSION OP 7 en 8 APRIL Tentoonstelling Afd» Tuindorp Burgerlijke Stand van Den Helder Engeland schenkt klare wijn Vervoer naar alle plaatsen per „ESONA" Voor het eerst in de dertigjarige ge schiedenis van de Ambachtsschool, zijn gisteren de diploma's uitgereikt aan de leerlingen die slechts den tweejarigen cur sus liepen en voor het laatst werden ze uitgereikt aan de leerlingen van den drie jarigen cursus. Het gevolg daarvan was, dat deze diploma-uitreiking in mineur stemming stond. De resultaten, die met den tweejarigen cursus bereikt zijn, zijn verre van bevredigend. Te scherper is dit uitgekomen nu daarnaast de jongelui van den beknotten cursus, die van den ouden cursus stonden. Zoowel de voorzitter als secretaris drukten dan ook hun teleurstel ling uit over den regeeringsmaatregei, die naar zij hoopten niet te lang het nijver heidsonderwijs zou benadeelen. De diploma uitreiking werd bijgewoond door het geheele bestuur, bestaande uit de heeren R. Kastelijn, voorz.; S. Jaring, secr.; H. W. Bakker, vice-voorzitter; overste Morée, J. B. F. Meyer, J. Rueck en J. J. Verfaille, leden. Openingswoord van den voorzitter. De heer Kastelijn wees in zijn openings woord op het bizondere van deze uitreiking in verband met het feit, dat wij in den aanvang releveerde. Hij drukte er namens het bestuur zijn spijt over uit, dat de driejarige cursus tot een tweejarige was teruggezet en spoorde de leerlingen aan om hun uiterste kracht in te spannen, opdat de resultaten van het onder wijs zooveel mogelijk aan die van den drie jarigen cursus gelijk zouden mogen zijn. Rede van den heer Jaring. Mijnheer de Voorzitter, Bestuursleden, Di recteur, Leeraren en leerlingen van de Am bachtsschool voor Den Helder en Omstreken. Het is mij een voorrecht de opdracht te hebben ontvangen om thans de getuigschrif ten uit te reiken aan de leerlingen, die op het punt staan onze onderwijsinrichting te verlaten, aldus de heer Jaring. Dit is inderdaad een voorrecht en wel, omdat dit moment een zeer bijzonder is in de geschiedenis onzer school. Thans zullen de laatste leerlingen van den 3- jarigen cursus de school verlaten. Met dit vertrek eindigt ook de onderwijsvorm, welke van de oprichting af aan honder den leerlingen een breede basis van vak ontwikkeling heeft verschaft en welke aan de maatschappij een groot aantal bruikbare arbeiderskrachten heeft geleverd. In het vervolg zal de leertijd slechts 2 jaar bedragen. Niet voldoende voor de practijk. Het is begrijpelijk te achten, dat dit 2-jarig onderwijs, gezien de veelsoortige arbeid, welke in werkplaatsen en bedrijven wordt verricht, geen zekerheid biedt, die elementen voldoende te bevatten, die voor den leerling noodig zijn om zich in dien arbeid te kunnen handhaven. Er wordt getracht de avondschool in dit tekort in opleiding te doen voorzien. Uit den aard der zaak wordt dan hierdoor het onderwijs over twee, in aard en wezen verschillende inrichtingen vanonderwijs, ver deeld en worden de leerlingen in hun eersten leertijd in verschillende leerpositie geplaatst. Geeft deze omstandigheid uit een oogpunt van goede leering groote bezwaren, ook de doel stelling van het dag-onderwijs, dat eind-onder- wijs inhield, wordt thans vertroebeld, door ver plaatsing van een deel van de taak der dag school naar de avondschool. Is hiermede slechts een enkele opmer king gegeven, welke voor hen, die de ver antwoordelijkheid van het onderwijs dra gen, zeer bezwarend werkt, de moeilijk heden stijgen nogbelangrijk door de vraagstukken, welke zich voordoen op het gebied van de keuze van de leerstpf en de bij het onderwijs te volgen methoden. Dank aan directeur en leeraren. Een rede te meer om thans met dankbaar van Directeur en Leeraren, die in goede samen- van Directeur en Leeraren, die in goed samen werking en met toewijding hun beste krachten gaven aan het Nijverheidsonderwijs in het al gemeen en aan dat van onze school in het bijzonder. Bovendien is dit moment eveneens een zeer bijzonder in de geschiedenis der school, omdat het over enkele dagen 80 jaren geleden zal zijn, dat dit schoolge bouw in gebruik werd genomen. Ook toen waren hier bijeen buiten de ge- noodigden» Bestuur, Directeur, leeraren en leerlingen. Aan het slot van het openingswoord van den toennialigen voorzitter, sprak deze de wensch uit, dat zij die medewerkten aan het iif 1 j 3 V i 1 iÜisÉ 7 - 1*2 De Directeur van de Ambachtsschool de heer A. Smit. tot stand komen van de vereeniging en het schoolgebouw de voldoening zouden mogen smaken de school tot grooten bloei te zien komen. Twee oud-gedienden voorzitter en directeur. En nu is het verheugend en het stemt tevens tot dankbaarheid te mogen vaststellen, dat van al degenen, die 30 jaar geleden zooveel bijdroegen tot de stichting en bloei van deze school, er thans nog twee in ons midden zijn, die getuige mogen zijn van het succes van hun arbeid. In de eerste plaats de voorzitter, die reeds vóór 1908 deel uitmaakte van een commissie, welke pogingen in het werk stelde om hier in deze gemeente een ambachtsschool te verkrij gen. En daarna, toen deze pogingen met succes bekroond werden, waart gij, zoo zegt de heer Jaring tot den hèer Kastelijn, tot heden on afgebroken bestuurslid onzer vereeniging. Gij zijt niet blijven toekijken maar hebt op krach tige wijze meegeholpen om deze school tot bloei te brengen en thans zijt gij nog steeds, niettegenstaande Uw leeftijd, de actieve en leidende figuur van ons bestuur. Ik spreek dan ook zeer zeker namens alle bestuursleden den wensch uit, dat ge nog geruimen tijd Uw krachten en advie zen aan onze vereeniging zult kunnen geven. De tweede, die zijn onafgebroken arbeid van 30 jaren aan onze school met succes be kroond ziet is de Directeur, de heer Smit, die door den secretaris met warm woord dank gebracht wordt voor alles wat hij in het be lang van school en leerlingen gedaan heeft. Wij danken U hartelijk voor de in deze 30 jaren betoonde onverflauwde ijver en toewijding, zoo zegt de heer Jaring, ter wijl hij hieraan een persoonlijk woord van dank toevoegt. Wij hopen van ganscher harte dat de moei lijke tijden, welke U thans meemaakt zich nog eens zullen wijzigen, opdat U ook nog eens op een rustiger wijze Uw Directoraat zult kunnen uitoefenen. .Tenslotte richt spr. zich tot de jongelui: Aangezien het doel, dat het Bestuur zich voor oogen stelt, vaak ook door vakmenschen nog verkeerd wordt begrepen, lijkt het mij wenschelijk, dat ik dit ook nu weer eens her haal, wat al jarenlang aan de vertrekkende leerlingen werd meegedeeld, ri.1. dat het ge tuigschrift, hetwelk aan de eervol ontslagen leerlingen wordt uitgereikt, geen andere be doeling heeft dan te constateeren, dat de jon gelui, na ernstige voorbereiding aan de school, geschikt geacht worden om zich in de praktijk verder te gaan bekwamen. Bedenkt jongens, zoo zegt spr., dat de moeilijkheden voor jullie thans eerst goed gaan beginnen. Tot nu toe stond er steeds een leeraar naast je om je te helpen, dat zal je in de praktijk missen. Houdt vast aan het geleerde, maar meent niet, dat je nu alles weet, bedenkt veel eer, dat de praktijk je nog héél wat te leeren heeft, voordat je een volslagen vakman zult zijn. Houdt de naam en de faam van je Am bachtsschool hoog door goed gedrag en ijver. Blijf je Directeur en Leeraren beschouwen als je leermeesters en vergeet niet, dat zij steeds bereid gevonden zullen worden, je met raad en daad bij te staan. De heer Jaring wees er voorts op, dat de jongelui van buiten de stad, niettegen staande zij door den afstand, die zij dage lijks af hebben te leggen, bij de Heldersche jongens achter stonden, procentsgewijze een beter resultaat hadden bereikt ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel niet. het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelenzünslechtslapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. U.75. Einddiploma 2-jarigen cursus ontvingen: Afd. Metaalbewerkers: C. Bakker (Tessel), P. J. de Beurs, I. Boon (Tessel), R. Delver, J. J. v. d. Gaag (Tessel), C. Hendrikse, J. J. Hillen, P. P. Hoornsman, B. Janssen, J. W. Jas, H. J. Keyser (Tessel), K. C. Klaver, H. Korver, H. Leyen, W. Metse laar (Wieringen), C. M. Wisse, J. Bijlsma, Tj. Brinksma (afgew. v. 3-j.), S. v. d. Gaag (af- gew. v. 3-j.), J. Tompot (afgew. v. 3-j.), Th. J. de Boer (alleen praktisch), J. F. Zwanen burg (alleen practisch). Geen diploma 7 leerlingen. Afd. Auto- en Rijwielherstellen: W. Bierman, P. M. Boom (Tessel), E. Bos (Wieringen), P. Koningstein, M. D. Steenber gen, N. J. Woud,, J. N. de Wit (Wieringen). Geen diploma 2 leerlingen. Afd. Electriciens A. Berkhout (Wieringen), J. van Bodegra ven, Chr. de Groot, A. de Jonge, A. J. Melief, P. Scheurleer, D. J. Snaphaan, H. P. Stam, E. A. Taylor, H. Z. van der Woude, C. Zegel (Tessel), B. J. N. Zwart, A. Dorlijn, J. Ch. Leder. Geen diploma 3 leerlingen. Afd. Timmerlieden: C. Bakker (Tessel), M. Faas, A. de Gier, D. P. Huizinga (Tessel), E. Koning, P. Kos, E. Laagland Winder, C. P. Rol (Wier.waard), L. J. Weijdt (Tessel), H. van Dijk (Tessel), H. Himpers (afgew. v. 3 j.). Wegens ziekte ingehouden van één leerling, geen diploma één leerling. Afd. Meubelmakers: W. C. van den Berg (Tessel). C. J. Jansen, A. J. de Smit (Tessel), H. Tjittes. Einddiploma 3-jarigen cursus ontvingen: Afd. Metaalbewerkers C. Asjes (Wieringen), P. Boer, F. Boon (Tes sel), R. C. v. d. Bosch, G. J. Broeke, J. Colijn, J. Crispijn, S. Dekker, H. H. Dijkstra, L. Feen- stra, P. Gorree, H. J. Goutier, A. Hagen, G. Jolen, A. G. Keuris, S. Keyser (Tessel), C. Labohm, J. van Lit, A. Masséus, A. Moens, H. Muye, P. A. Palmkoeck, A. A. Roels, P. Selier, I. Selier, J. Schong, J. v. d. Sloot, J. J. Thomas, D. Veerdig (Wieringen), D. Weijdert, J. Wulffers. Geen diploma 3 leerlingen; Afd. Electriciens: S. J. M. Bonte, J. B. Bambach, J. C. Dros (Tessel), H. W. Faas, J. Guliker, A. J. Revier^ J. W. Saly, M, W. Smelt, J. L. Warbout, H. Jorwerda. Afd. Timmerlieden: G. de Beurs, G. A. van Gastel, J. Chr. Kwinkelenberg, M. Niesse (Wier.waard), J. de Vlieger, J. de Wit, A. G. van IJzendoorn, F. van Zeijlen (Tessel). Wegens ziekte aangehouden van één leer ling. Geen diploma één leerling. Afd. Meubelmakers: G. Franse, J. C. W. van Leeuwen, H. L. van Vuuren. Na het uitreiken van de diploma's werden de ijverigste leerlingen nog onderscheiden met een blijvend cadeau. Voor de afd. metaalbe werkers waren het de leerlingen Palmkoek, v. Lidt, Metzelaar en I. Boon (T.), die met een compliment van den secretaris een schuif - passer ontvingen. Van de electriciens waren het de leerlingen Snaphaan, Dros (T.) en Saly, die verblijd wer den met een kalender op electro technisch ge bied. Bij de timmerlieden was de uitblinker de leerling Weijdt (T.), die een booromslag ont ving. Bij de meubelmakers kregen de leerlingen v. d. Berg (T.) een booromslag en H. Tjittes, een passerdoos. De directeur maakte hierna de bevorderin gen bekend, terwijl hij een woord van dank bracht aan het bestuur, in de eerste plaats voor de vriendelijke woorden aan zijn adres gericht en daarbij tevens voor de volle mede werking, die het bestuur altijd verleent en die vooral van de leden van het dagelijksch be stuur wordt ondervonden, waardoor de taak zoowel van directeur als leeraren, zeer ver licht wordt. Leerlingen danken... met volle handen. Een tweetal leerlingen kwam daarna met een dankwoord aan het bestuur, directeur en leeraren, het waren de leerlingen Broeker namens de 3e kl. metaalbewerkers en S. v. d. Gaag, namens dezelfde klasse der bankwer kers, die in welgekozen woorden dankten voor het onderwijs, dat zij altijd zouden erkennen als den grondslag voor hun weten, metaalbewerkers boden n.1. een massief stalen- Beiden kwamen met volle handen. De rookstel aan, dat door alle leerlingen vervaar digd was en waarbij wel zeer origineel machine onderdeelen werden voorgesteld. (Men kan het inderdaad zeer knappe stukje werk in onze étalage bewonderen). De bankwerkers boden een lamp aan voor de bestuurskamer. Beide cadeaux werden door den voorzitter namens het bestuur in dank aanvaard, waarbij de leeraren Plesier en Verkerk door den voor zitter werden bedankt voor het werk, dat zij hieraan mede verricht hadden. De eerste leerlingen geplaatst. 't Is ongetwijfeld aardig dit verslag te besluiten met de mededeeling dat van de geslaagde leerlingen, de zes beste reeds een plaatsing kregen en wel 2 op de Marinewerf en vier bjj de Marine, op het vliegkamp „de Kooy". Tuindorpsche afdeeling slaat een goed figuur. Gisterenmiddag vond in het clublokaal der afd. Tuindorp van de Speeltuinvereeni- ging Den Helder <4 officieele opening plaats van de traditioneele voorjaarsten toonstelling. Er was voor deze (^oning veel belang- langstelling, o.a. van Sm beschermheer, burgemeester Ritmeester, het „Dames- Comité", den heer van Gessel namens den Raad van Toezicht en Advies, den heer v. Hoek, en den heer Boogaart. Het was de voorzitter der afd., de heer Geer vliet, die een kort woord van welkom sprak, en allen dank bracht voor hun aanwezigheid. Met name het Dames-Comité, dat zich 't vorige jaar enkele malen van zijn sympathiek ste zijde had doen kennen. Spr. gaf hierna het woord aan den burge meester. Deze wees op het groote nut, dat de Speel- tuinvereeniging in het algemeen en de afdee- lingen in het bijzonder hebben. Niet alleen dat de kinderen van de straat gehouden wor den en aangenaam beziggehouden, zij worden ook nuttig beziggehouden. Spr. heeft groote waardeering voor datgene, dat door het bestuur verricht is en men kan deze tentoonstelling, waarop gedemonstreerd wordt hoe in het winterseizoen gewerkt is, met eere toonen. De burgemeester hoopt dat nog meer kinderen zich geroepen zullen voelen lid van de plaatselijke speeltuinvereeniging te worden en dat de ouders eveneens hun interesse in meerdere mate aan dit goede werk schenken. Tenslotte hoopt spr., dat door de bezoekers al het tentoongestelde gekocht wordt en dat zij allen ook lid worden Hierna hebben wij van de gelegenheid ge bruik gemaakt een kijkje op deze voorjaars expositie te nemen en inderdaad, deze ten toonstelling mag gezien worden. Zoowel tim mer-, knutsel-, en handwerkclub hebben hun beste beentje voorgezet en met recht mag hier gezegd worden, dat er voor elck wat wils te vinden is. Met name het gepresteerde van de handwerkclub is bijzonder aardig, vooral als men in aanmerking neemt, dat het door de allerkleinste peuters vervaardigd werd. Voorts kan men loten ter waarde van 1 dub beltje koopen en daarmede een kans maken voor het krijgen van een ,,Oranje"-model. Het schip werd vervaardigd door den heer H. A. v. d. Mey Jr. (schilderwerk J. Langerijs). Dat alles is aardig versierd met palmen en blauw-witte vlaggetjes, terwijl diverse spellen en een tombola eveneens de vreugde ver- hoogen. Zij voorts nog vermeld, dat de fa. Scheltis gratis voor radio-muziek zorgt, dat ieder be zoeker gratis thee geschonken wordt, dat de entrée ook al, gratis ia,en dat de tentoonstel ling geopend is iederen dag, van 3 uur 's mid dags tot 10 uur 's avonds. A.s. Zaterdagavond sluiting. Men neme er eens een kijkje. U zult verrast zijn te zien wat door jong Tuindorp vervaar digd werd. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. 30 Maart 1938. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen, het Eng. s.s. „Falcon". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Leeuwarden". ZATERDAG COLLECTE „MOED, VOLHARDING, ZELFOPOFFERING". Wij vestigen nog eens de aandacht op den a.s. Zaterdag te houden speldjesdag, ten bate van „Moed,Volharding, Zelfopoffering". Zoo als bekend moeten de kussens met speldjes afgehaaldw orden Vrijdagavond tusschen 7 en 8 uur in de bovenzaal van het Alg. Militair Tehuis, Spoorstraat. Collectanten kunnen zich opgeven bij de heeren J. van Dok, Basstraat 6, J. Roetman, Jan in 't Veltstraat en C. Bot, Soembastraat. Is het noodig deze collecte voor een zoo door-en-door Nieuwediepsche vereeniging nog eens extra aan te moedigen? Wij meenen van niet! LEZING OVER REMBRANDT's ZELF PORTRETTEN. Hedenavond in „Musis Sacrum". Wij vestigen nog eens de aandacht op de hedenavond te houden lezing met lichtbeelden door Ds. Enklaar, uitgaande van den „Noor der Kunstkring", en wel over Rembrandt's Zelfportretten. Donateurs hebben voor deze lezing vrijen toegang, terwijl niet-donateurs haar tegen een matige betaling kunnen bijwonen. Van 30 Maart 1938. BEVALLEN: L. BouwhuisDenekamp, z.; W. JansenPannebakker, z. ONDERTROUWD: B. de Boer en T. Faber; M. Bakker en E. J. M. Bouwman, BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Dansmuziek" en „Pleegkinderen". Rialto, Spoorstraat, half 8: „Zigeuneradel" en „Een vrouw kwam". Witte BioscoopKoningstraat, half 8: „Suzie". Vrjjdag 1 April. Casino 8 uur. Vergadering „Onderling Be lang". Kegelhuis 8.15 uur. Feestavond, Verbond Na tionaal Herstel. Café Centraal, 8.30 uur: Lezing met vocale medewerking over Bach's „Matthaus Pas- Licht °P 18 u. 58 m. Laagste temp. lucht gisteren 8.0 Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Temperatuur lucht 8.7 Barometerstand Den Helder 764.0 Bij alle politieke duisterheden van onzen tijd, is-die van Engeland het meest klaar en door zichtig. Engeland geeft er gelukkig de voor keur aan de Europeesche politiek niet meer te vertroebelen dan zij reeds is. Sinds Eden in de Engelsche politiek zijn intrede deed, is Enge land klaren wijn gaan schenken, het heeft telkenmale zijn vredelievendheid te kennen gegeven, maar met zijn kracht gedreigd aan de onwilligen. Chamberlain, in zekeren zin van andere op vatting dan Eden, volgt toch diens voetstap pen wat de duidelijkheid van zijn politiek betreft. Vooral de verklaringen in het Engelsche parlement dragen er toe bij, dat eenig licht door de Europeesche duisternis dringt, zoo schreef gisterenavond de Msbd. in een be schouwing, naar aanleiding van redevoeringen in het Britsche parlement. Zoo werden Dinsdag in het Hoogerhuis weer vragen gesteld over de non-interventie-politiek, waarbij natuurlijk ook de kwestie der Britsch-Italiaansche be sprekingen ter sprake kwam. Nadat de labour-lord Snell scherpe critiek op de Engelsche politiek ten opzichte van Spanje en op de Engelsche vredespolitiek in het algemeen had uitgeoefend; de aartsbis schop van Canterbury daarentegen de verkla ringen van Chamberlain volkomen ondersteund had, kwam de minister van buitenlandsche zake, lord Halifax, aan het woord, die met de meeste duidelijkheid uitsprak, dat de Engel sche regeering geen enkel bewijs had gezien, dat Italië in den laatsten tijd weer nieuwe hulp aan Franco had verleend. De conclusie uit deze waarneming ligt voor de hand, n.1. dat er niets gebeurd was, wat het beëindigen van de door de Engelsche en Fransche regeering gevoerde niet-inmengingspolitiek zou kunnen recht vaardigen. Overigens zou, voegde hij er aan toe, het opgeven van de non-interventie zeer gevaarlijk voor den vrede zijn en de Britsche regeering zal alles wat in haar macht ligt doen om deze politiek te handhaven, zoolang de burgeroorlog duurt en ook wanneer de burgeroorlog geëin digd zal zijn. Voortdurend hebben wij er op gewezen, dat de niet-inmengingspolitiek een fictie-politiek was, zuiver een diplomatiek instrument om den in gevaar gebrachten Europeeschen vrede langs den weg van een officieel-niet-zien in veilige haven te brengen. In volle werkelijkheid wordt op den beperk ten Spaanschen bodem een Europeesche oor log gevoerd en, wat het ergste is, een z.g. ideologische oorlog, waarin de twee dynami sche fronten, welke door de termen fascisme en communisme aangegeven worden, fel tegen over elkaar staan. Deze strijd nu vindt zijn einde niet met de overwinning van een der 2 partijen in den militairen kamp. Ideologieën, levensbeschouwingen verdwijnen niet met een nederlaag in een burger- of Europeeschen oorlog; zij leven voort in de zielen der men- schen. In het besef dezer onmiskenbare wer kelijkheid heeft lord Halifax, en dus de Brit sche regeering, een nieuw element in de non interventie-politiek gebracht, dat scherp gefor muleerd is in de woorden: „ook wanneer de burgeroorlog geëindigd zal zijn." Echter, en hier ligt de kern van het Engel sche standpunt, verschil van regeerings- systeem behoeft internationale samenwer king zeker niet buiten te sluiten. Op zijn allerminst kan men beproeven met de lan den, welke op een anderen ideëelen grondslag gesteld zijn tot accoord en samenwerking te komen. Hoe gunstiger de betrekkingen tusschen de volken worden, der te grooter is de kans, dat de vrede bewaard zal blijven. En dat ia tenslotte het groote doel der Engelsche poli tiek. Als het dan mogelijk is, accentueerde lord Halifax, en ik geloof dat het mogelijk is, door de gevoerde besprekingen met de Ita- liaansche regeering en door de hervatting van de vriendschappelijke betrekkingen, welke naar ik hoop slechts tijdelijk onderbro ken waren, den kring onzer vrienden uit te breiden, dan zullen wij daarmede een daad werkelijken dienst aan het Europeesch wel zijn bewezen hebben. ONVERBETERLIJK Gisterenmiddag werd een man aangehouden en naar het Hoofdbureau vervoerd, omdat hij zich, zooals dat officieel heet, in kennelijken staat van dronkenschap bevond. Nadat hij ontnuchterd was, liet men hem op vrije voe ten, doch wie schetst de verbazing van den Heiligen Hermandad toen 's avonds om 11 uur de zelfde man wederom volkomen dronken het Hoofdbureau werd binnen geleid? SCHOORSTEENBRANDJE. Gisteren heeft in een perceel aan de Bin nenhaven een schoorsteenbrandje plaats ge had, dat in zeer korten tijd door de politie werd gebluscht. GEARRESTEERD. De politie arresteerde gisteren een persoon, tegen wien een arrestatiebevel van 1 maand was uitgegeven. Heden wordt de man naar het pension in Alkmaar overgebracht. HOTEL - CAFÉ - RESTAURANT „DE TOELAST" PRIMA CONSUMPTIE - GEZELLIG ZITJE TEL 187 - I* KLAS BILJARTS

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5