Politieke vergaderingen ver boden in ïsjecho Slowakije R&D BEHANGSELS Die leuke R&D friezen voor kinderen Texelsch nieuws Rijwielpad naar „de Mok" f igo.- Rijdt veilig, Rijdt Fongers Luxe Autoverhuur M. en A. J. Vonk, Den Burg Hotel »De Hoop" verbouwd IS Het venten op het strand met zwak alcoholische dranken Rioleering aan den Wilhelminalaan Aanleg rijwielpaden Aankoop huis en erf van Mevr. Wed J. G. Kooiman Aankoop grond te Den Hoorn Zie nu zoo'n vroolijke stoet eens! Is dat geen oolijk stel? Daar gaat Koning Leeuw (incognito) en „Opa" Olifant en daar trekt zoowaar Winnie Waf de wijde wereld in. En Vader de Gans, die kippig is, heeft twee eieren gebroken, maar dat geeft niet, want hij legt ze toch zélf. Er zijn nog meer van die leuke R&D Kinderkamer-versieringen. U vindt ze in de R&D staalboeken met onderstaand merk op het kaft. Kinderen hechten erg aan hun huis en waardeeren het, wanneer Vader en Moeder zorgen voor 'n smaakvolle aankleeding der wanden, ook in woon- en slaapkamers. Laat nu nieuw behangen met zoo'n mooi R&D behang, gedrukt in „Fixa-Color" kleuren. Vraag Uw behanger de Series 16 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 of 52! Uit or onze omaev nq BERIC In de Raadsvergadering van heden zal een voorstel worden gfedaan voor het aan leggen van een rijwielpad naar het vlieg kamp „De Mok". De kosten voor den aan leg van dit pad zijn geraamd op een loon- post (voor de uitvoering in werkver schaffing) groot f 15600.en bijkomende posten f 3400.In deze bijkomende kosten is door het departement van De fensie een bedrag van f 1500.en door het departement van Waterstaat van f 1900 toegezegd, zoodat deze gedekt zijn. Het pad zal 1.20 m. breed worden en een lengte hebben van 2560 m. Het zal aansluiten op het verhard gedeelte van den Kuiderweg en worden doorgetrokken door de Kuidernollen zoodanig, dat het pad ook bij stormvloeden watervrij zal liggen. Langs de Mokzijde wordt het gemaakt op de duinen van den Stuifdijk. voor Uw oud Radiotoestel gedurende korten tijd. Vraagt inlichtingen bij: Na gedurende eenige maanden gesloten te zijn geweest, heeft heden, 1 April, Hotel „De Hoop" te de Cocksdorp, zijn deuren wederom geopend. En wij hebben ons overtuigd, dat de nieuwe eigenares mevr. de wed. J. KikkertPeere boom er naar heeft gestreefd een modern hotel in te richten. Het bestaande gebouw is inwendig geheel verbouwd en maakt een zeer smaakvollen in druk. Een ruime en gezellige zaal, welke voor uitvoeringen enz. gebruikt kan worden is voor zien van een verplaatsbaar tooneel, waar ach ter een kleine zaal voor vergaderingen aan de andere zijde een kleinere zaal voor gezelschap pen enz. om dan te komen in de ruime keuken, voorzien van een z.g.n. hotelfornuis. De toiletten zien er zeer keurig uit, kortom het geheel is zeer modern ingericht. De aannemer van het geheel tevens archi tect was de heer H. Daalder, te de Cocks dorp. Hij heeft alle eer van zijn werk, terwijl het schilderwerk uitgevoerd is door Gebr. van 't Noordeinde. Wij wenschen de nieuwe eigenaresse van harte geluk. jg 1 -:.r. Neerlands beste rijwiel voor den laagsten prijs. Prijzen vanaf t 48.—. Agentschap: M. en A. J. Vonk, Oen Burg De afd. Texel van den Ned. Bond van Hotels, Koffiehuizen, Restauranthouders en Slijters, heeft een verzoek ingediend aan den Raad der gemeente Texel, om het venten met zwak-alcoholische dranken niet toe te staan te De Koog aan de Noordzeekust binnen 1 km afstand van de vloedlijn. B. en W. zijn echter van oordeel, dat beperking slechts dan gemotiveerd is, als verondersteld moet worden, dat de plaat selijke omstandigheden van dien aard zijn, dat uitbreiding of handhaving van het aantal verlofsinrichtingen een gevaar voor de bevolking moet worden geacht. Ze zullen daarom voorstellen afwijzend op dit verzoek te beschikken. Bewoners-eigenaars van huizen aan de Oostzijde van de Wilhelminalaan te Den Burg hebben een aanvraag ingediend om de voor- deelen te mogen genieten van rioleering. Door den Directeur van gemeentewerken is een globale begrooting gemaakt van de kosten van rioleering aldaar, welke 1800 zullen bedragen. Daar de koo- pers der terreinen aan de Oostzijde er mede bekend waren, dat ze niet aangesloten waren aan de rioleering, is daar met den koopprijs van den bouwgrond op gerekend. Er kan van de gemeente niet worden verlangd, dat zij de kosten van niet van haar afkom stige perceelen voor haar rekening neemt. B. en W. stellen daarom voor aan adressanten te berichten, dat dit verzoek in overweging zal worden genomen, wanneer zij, wier per ceelen voor aansluiting in aanmerking komen, zich verbinden een bijdrage te verleenen van 3.50 per strekkende meter frontbreedte. Concurreerend tarief. Tel. 78. M. en A. J. Vonk Den Burg Ten einde Texel als recreatieoord voor den toerist zoo aantrekkelijk mo gelijk te maken en de gelegenheid tot tewerkstelling van werkeloozen uit te breiden heeft het gemeentebestuur onderhandelingen gevoerd met het be stuur van T.E.S.O., (dat zich in begin sel bereid heeft verklaard in ie kosten by te dragen) en de betrokken eigena ren. Tevens is aan den Minister van Sociale zaken goedkeuring gevraagd voor de uitvoering der werken in werk verschaffing. Als resultaat kunnen B. en W. thans het volgende mededeelen. Vertrouwd mag worden dat als werk- verschaffingsobjecten zullen worden goedgekeurd de aanleg en verbetering van: le een rijwielpad van den verharden weg in den polder de Kuil tot Hr. Dis. Vliegkamp „de Mok". 2e een rijwielpad langs den Monniken- weg van het Gerritslanderdijkje tot den Smitsweg. 4e een gedeelte pad langs het Wes terslag, aanvangende bij den Bakkeweg 5e een pad langs den Ploegelander- weg en den Minister Ruysweg van den Rozendijk tot dé Koog. 6e een pad, aanvangende bij Buiten- lust langs den Akenbuurtsweg, den Oosterlaan weg en den Duinweg naar de Staatsduinen en van Hermanshoeve langs den Duinweg tot den driesprong Oosterlaan weg.;Duinweg. Maakten we eenigen tijd geleden reeds mel ding van onderhandelingen die door het ge meentebestuur werden gevoerd over aankoop van' het woonhuis van mevr. wed. J. G. Kooi man geb. Dros in de Koogerstraat te Dén Burg om een doorgang te verkrijgen naar de ge meenteterreinen bij het Witte Kruisgebouw, thans kunnen we mededeelen, dat in de Raads vergadering van heden in behandeling komt een voorstel om bedoeld huis, dat in tweeën wordt bewoond, aan te koopen. Het terrein is aan de Koogerstraat 18.95 m breed en groot 837 m2. De gemeente zou de schuur willen gebruiken voor berging wegen- wals, rijwielpad wals, teermachine enz. De woning is verhuurd aan den heer A. Dros Pz. voor 4.en aan den heer Joh. Bakker voor 1.50 per week. B. en W. zijn met de ver koopster het volgende overeengekomen: Mevr. Kooiman ontvangt tot 4 Nov, 1938 huur van de panden gefixeerd op 6.per week, daar na keert de gemeente haar levenslang 7.50 per week uit. De verkoopsters is geboren 4 Mei 1874. Om den verbindingsweg te kunnen aanleg gen moeten B. en W. zich verzekeren van een strookje grond van den heer C. Keyzer, groot 26 X 8 m. De eigenaar is bereid dezen grond kosteloos aan de gemeente af te slaan in ruil voor een stukje gemeentegrond groot 38 m!, dat voor de gemeente weinig waarde heeft. In de vergadering van den Raad zullen B. en W. heden voorstellen over te gaan tot aan koop van een stukje grond te Den Hoorn van den heer B. Lap Sz. ter verkrijging van een doorgang tusschen de woning van het Hoofd der school en het nieuw te bouwen woonhuis van den heer Lap. Door dezen aankoop zal men tevens geen maatregelen behoeven te treffen voor verkrijging van licht in de gang van de gemeentewoning. De heer Lap is be reid voor 50.dezen grond te verkoopen onder voorwaarden, dat hij het recht zal hebben ten behoeve van zijn pand van dezen grond gebruik te maken. Henlein trad het recht met voe ten, zeggen de Sudeten-Duitsche S.D.A.P. Jeugdorganisaties tegen Henlein. Het standpunt der Slowaken. Het ministerie van binnenland- sche zaken heeft met ingang van heden 1 April, alle politieke verga deringen verboden. Naar het A.N.P. uit Praag ver neemt. is volgens politieke krin gen te Praag, dit tijdelijk verbod van massabetoogingen het gevolg van een overeenkomst, gesloten tus schen de verantwoordelijke regee- ringsvertégenwoordigers en de meerderheid der leden van de oppo sitie, met het doel de lucht te zui veren voor ernstige beraadslagin- over actueele problemen. Men wil de atmosfeer vrij houden van iede- ren onverantwoordelijke demagogi- schen invloed. Sociaal-Democraten betoogen. Juist voor het verbod in werking trad. hebben de Sudeten-Duitsche Sociaal Demo craten een bctooging gehouden te Bod- mokly (Bodenbach) en te AussiR. De nieu we voorzitter van de partij Jakson. zette het standpunt van de partij ten aanzien van de aanhangers van Henirin uiteen. Hij beschuldiRde Henlein het recht met voeten te treden. a SS getuigt Moeder de Gans de bekende kinderkamer-expert. R&D staalboeken hebben dit merk op het kaft. Zij toonen het behang op volle rolsbreedtt. levering via Uw behanger. Toonkamers te Alkmaar: Koningsweg 16. Uit Praag wordt gemeld, dat een comité van actie van de Tsjechische Jeugd is opge richt. Hierin hebben zich sociaal-democra ten, katholieken, socialistische nationalen en communisten vereenigd. Slowaken kanten zich tegen de autonomisten! In de Kamer heeft de Slowaaksche repu blikein Ursini een verklaring der regee- ringspartijen voorgelezen, waarin geant woord wordt op de stellingen der autono misten. „Het moet aldus de verklaring ieder Tsjechoslowaaksch of Slo- waaksch burger van onze republiek duidelijk zijn, dat wij in een zoo be wogen tijd onze onafhankelijkheid slechts kunnen handhaven door een vrije, vereenigde en ongerepte Tsje- choslowaaksche republiek te behou den. Deze meening wordt gedeeld door de meerderheid van het Slowaaksche volk, die geen wetgevende autonomie wil. omdat zij daarin een schending van onze nationale eenheid, dus een bedreiging voor ons be staan in ziet. Het is volkomen onjuist, ons vertegenwoor digers van Tsjecho Slowaaksche gezindheid er van te beschuldigen het Slowaaksche standpunt te hebben verraden en het be staan van het Slowaaksche volk niet te willen erkennen. Wij willen de belangen dezer volken beschermen, maar. slechts een Slowaaksche nationalisme erkennen, 'lat streeft naar overeenstemming met het Tsjechische nationalisme. Sedert 20 jaar kennen het Slowaaksche volk en Slowakije een schat, die zij vroesrer niet bezeten heb ben. Deze waarde en de hoop. die zij ons voor de toekomst geeft, zouden niet ver goed kunnen worden door een au'onomie die zeker in een ongezond politiek dualisme zou ontaarden". ANNA PAULOWNA Ouderavond School III (Oostpolder). Bijna alle ouders hadden aan de uitnoodi ging gehoor gegeven, den ouderavond bij te wonen. In de plaats van den heer W. Waiboer, die aftrad als lid van 'le oudercommissie, werd mevr. Liefhebber gekozen. Bij het uitbrengen van het financieel ver slag werd een beroep gedaan op dc offer vaardigheid, om de derde leerkracht voor de school te kunnen behouden. De heer Meuleveld gaf de afrekening van het St. Nic.feest. Er was een batig saldo van f 30.27. Den heer R. L. Waiboer werd dank ge bracht voor zijn groot aandeel in de tot stand- koming van het fietsenrek. De heer Hazeloop deelde hierop mede, dat ieder kind van de 6e en 7e klas een school tuintje krijgt voor het kweeken van groen ten en bloemen terwijl ook eenige tuintjes „bebouwd" zullen worden met de producten, die in den Polder in 't bijzonder geteeld worden. Voor de pauze werd nog een korte op wekking gedaan, lid te worden van Volks onderwijs. Meester Van der Kolk vertelde iets over het Jeuerdherbergreisje van de kinderen der hoogste klassen; het plan is om er in de vacantie drie dagen op uit te trek ken. Nadat de pauze op de gebruikelijke wijze was besteed, hield de heer Hazeloop een beschouwing over: Vrijheid in de opvoeding Hierna de rondvraag en sluiting door den heer Hazeloop van den in alle opzich ten geslaagden avond. A. F. Sikkelerus, leerling van de Am bachtsschool te Den Helder, afd. auto- en rijwielherstellcn, is bevorderd naar de tweede klasse. WIERINCiEN Wielrennen. Onze bekende lange afstandsrenner D Klink, lid van de Wielerclub „Wieringen". zal Eersten Paaschdag starten op de Leeuwarder Wielerbaan in het openings program. Naar we vernemen zal Klink het komend seizoen ook rijden op de Veka-Baan te Am sterdam. Bijz. Vrijwillige Landstörm. Woensdagavond hield de afdeeling Wie- ringen van den B.V.L. haar jaarvergadering in hotei De Haan. De voorzitter, de heer O. Deen opent te ruim 8 uur de vergadering en heet allen har telijk welkom; spr. zegt het op hoogen prijs te stellen, dat er ook dames aanwezig zijn. Wij B.V.L.-ers, wij willen vrede, wij willen ons vaderland, onze medemenschen en ook ons wettig gezag bewaren; wij hebben hier toe. zegt snr., een mooie taak. De spreker van dezen avond, den heer J. Ottenbros, secretaris van den gewestelijken B.V.L. in het verband Alkmaar, verkrijgt hierna het woord. Deze vlotte spreker zet het doel van den B.V.L. nog eens duidelijk uit een en spoort de aanwezige leden tot pro paganda aan. Spr. dankt nog met eenige hartelijke woorden den bekenden B.V.L.er Wiersma, die zich zoo geheel gegeven heeft. In de pauze wordt aan ieder lid een fraaie plaat overhandigd, voorstellende: Nederland rond Oranje. Mededeeling wordt nog gedaan, dat de hee- ren H. Koorn en S. Rotgans wegens hun 40- jarigen leeftijd overgegaan zijn naar de twee de ban. Hierna werd begonnen met de schietwed strijden, waarvoor door particulieren prij zen waren beschikbaar gesteld. De eerste prijs werd gewonnen met 99 punten door Arie de Kwaasteniet. Na eenige huishoudelijke besprekingen bij de rondvraag volgde sluiting. OOSTERLAND. Geslaagd. Onze plaatsgenooten Jan de Wit Az. en Engel Bos Az. behaalden het diploma auto- en rijwielhersteller van de ambachtsschool te Den Helder. HIPPOLYTUSHOEF. Rijkspostspaarbank. Over de maand Maart is op spaarbankboek jes ingelegd een bedrag van f7200.26 en te rugbetaald i 4718.50; derhalve meer ingelegd dan terugbé aald f2481.76. HELDERStHft EÏF.RVEILING. 31 Maart. Aangevoerfl; 24872 kipeieren: 52—54 Kg. 2.40. "—57 Kr. 2.60—2.80. 58—60 Kg. 2.60— 3. 61-63 Kg. 2.50-3. 64—70 Kg. 2.80-3.30, 220 eendeierfcn 2.per 100 stuks. EIERVEIRING SCHAGEN, 31 Maart. Aangevoerd: 80.000 kipeieren: 56—58 Kg. f2.50—2.55, 60 K<r. f2.55—2.65. 60—62 Ke. f 2.60-2.65, 6265 Kg. f 2.70-290. eendeie ren f2.15 etnzeneieren f8.—, kievitseieren f20.—, per 100 stuks. WARME%ui7.EN. 31 Maart. Roode kool 5.20—7.40. gele kool 1.50—2.40 Deensche witte kool 1.30—2.90. b'auwe aard appelen f 3j40. bieten 090—3.50. Aanvoer: 73.700 Kg. roode kool, 28.500 Ke. eele kool, 36.100 Kg. D; witte kool, 125 Kg. aardappe len. 1200 Kg bieten. BROEK OP LANGFNpuK. 1 Anril. Aanvoer: jo bos radijs 2.50. 123 Kg. rabar ber 5.20—7.110.400 Kg. roode kool 5.30—7. 240 Kg. wit Af 500 1-7400 Ke. gele kool 1.50 —2.40, 5100 tg. D. witte kool, 200s tuks prei f6.20. NOORDSCkARWOLTDF, 1 April. 800 Kg. aardappelen, ld. eigenh. f 2.60, bl. aardappelen)f 170 1500 Kg. peen f 3, kl. id. f 0.90, 500 Ke. kroten f 1.60, 15800 Kg. roode kool f 5.50—7.20, 28000 Kg. gele kool f 1.60 2.60, 40300) Kg. D. witte kool f 1.302.80.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6