Uitvoering van de Vestigingswet Kleinbedrijf Sensatie om Oss Licht in de Ossche affaire Posfvlucbfen op Indië „Indië hou-zee" verboden Tweede Kamer Nieuwe belasfingverhoogingen goedgekeurd Begrafenis Dr» H. J. Lovink Honderdduizend gulden voor RL gemeenschapsoord Nederlandsche Tuinbouwraad UIT ONZE OOST Geld en sieraden verdwenen Oppassen in Amsterdam! 477ste STAATSLOTERIJ Srelsï IB»"» A» tfcfiaken Fine en Resbevski leiden Uaettud Argentinië niet van de partij Die mag niet motorrijden! Den Haag, 6 April '38. Ons Lagerhuis is in den laatstcn tijd uiterst-zuinig.geweest niet het aanvragen van interpellaties, maar heden werd in eens tqgsfeinming voor 'fl tweetal verzocht! Kón -ervan -is buitengewoon „heet van de naald" en betreft de befaamde Ossche his torie. De heer Drop (S.D.) zal morgen mi nister Gosolihg nader aan den tand voelen over het nog steeds geheimzinnige gebeu ren met de Maréchaussee en als 't 'n beet je wil, zijn er nog echte sensaties te bele ven! Van ten slotte veel diepgaander strek king was de interpellatie-aanvrage van prof. Van Gelderon (S.D.), die met dr. Go- lijn oen woordje wil spreken over de be strijding der werkloosheid. Zou de hoog geleerde afgovaardigde nieuwe gezichtspun ten vermogen te openen? Deze interpellatie zal vermoedelijk eerst gehouden kunnen woi'dcn nó het Paaschrccos. En wat de behandeling op heden betreft, de Kamér heeft het ontwerp nopens de be lasfingverhoogingen afgedaan en goedge keurd. Maar zonder ernstige bedenkingen ging het toch niet! Men weet, dat de bedoeling is, de hoofd som der inkomstenbelasting te verhoogen met 10 opcenten, welke bijna f5 millioen zullen opbrengen en de hoofdsom der divi dend- en tantième-belasting te verhoogen met 40 opcenten (opbrengst f5.5 millioen). Twee „kopstukken" in de Kamer, de hee- ren De Geer en Oud. waren lang niet in alle opzichten tevreden over de financieele ges tie van mr. De Wilde, en speciaal de jong ste oud-minister van Financiën had cri- tiek en uitte bepaald onmalsche verwijten. Jhr. De Geer's bemerkingen betroffen meer de toekomstplannen der Regeering, zoo wat betreft de geneigdheid om de personeele- en de omzetbelasting te gaan verhoogen. De heer Oud verweet den minister, zoo weinig openhartig te zijn, zich eigenlijk na dere uiteenzettingen te laten ontwringen. Ook was de afgevaardigde slecht te spreken over het feit, dat in de Millioenennota met nog niets over de huidige plannen werd ge sproken. De minister ziet blijkbaar de lijn niet, welke in het financieele beleid moet worden gevolgd!" riep de oud-minister uit en hij vond, d de bewindsman dadelijk eep algemeen dekkingsplan had moeten ontwer pen. Mr. Oud constateerde, dat Z.Exc. met het vraagstuk „blijkbaar geen raad" weet Bewonderend klonken deze woorden niet Minister De Wilde antwoordde en wees er al dadelijk op, dat de consequen ties van de eenmaal genomen defensiemaat- regelen getrokken moeten worden en dat 't dus alleen maar gaat om de vraag: hoe! En mr. De Wilde vervolgde: de belastin gen drukken reeds zwaar, we moeten dus zoo zuinig mogelijk huishouden en de be lastingen niet te hoog opschroeven. De Regeering beseft heusch wel, dat niet al leen de defensie-belangen in de voorste ge lederen moeten staan, maar ook die der werkloozen, maar wel staat vast, dat onze defensie versterkt moet worden, ongeacht de vraag, of er dadelijk dekking voor aan wezig is! En aangezien ook voor '39 weer een be langrijk tekort te wachten is, vond de Regeering dat het beter is, de extra defen sie-uitgaven speciaal te financieren. Het volk moet weten, waar de extra offers blij ven en tevens moeten die offers op recht vaardige wijze verdeeld kunnen worden. Aangaande de crit.iek-Oud zette Z. Exc. uiteen, dat hij geen plan voor over 2 of 3 jaar wil... Hoe zal de situatie dan zijn wie weet er iets van? Door rationalisatie en tegenhöuding van nieuwe uitgaven moe ten belasfingverhoogingen zooveel mogelijk voorkómen worden aldus verder mr, De Wilde en een „plan" geeft niet de minste waarborg, dat het in de verdere toekomst ook doorvoerbaar is. Z.Exc. bleek iedere mogelijkheid van een nieuwe belastingheffing te willen overwe gen, maar aan heffingen-ineens, en rente- looze leeningen en dergelijke kleven z.i. te groote nadeelen, ze werken zeer onrecht vaardig. De minister vond, dat de recente groote conversie ten slotte al niet anders is dan een heffing-in-eens... Maar hoe dan ook: „Voor de verdediging des lands moeten we willen kromliggen!" riep Mr. De Wilde bijna hartstochtelijk uit, „anders zijn we niet waard, vrij en onafhan kelijk te zijn!" Tenslotte uitte Mr. De Wilde de hoop, dat de Regeering in staat zal zijn, de extra-de fensie-uitgaven volkomen te dekken. Hiermee was het debat afgeloopen en zelfs zonder stemming ging de wetsvoor- dracht erdoor, met aanteekening der be zwaarden, dat zij tegen waren. Morgen is het de dag der mysteriën! Zou den ze worden opgehelderd? Do drie Ned. Middenstandsbon den richten Contact-centrale op voor vakbonden, die niet bij een centrale organlstie zijn aange sloten^ De commissie van overleg uit de drie Ne- derlandsche Middenstandsbonden deelt het volgende mede: De Vestigingswet-kleinbedrijf stelt de af kondiging van de vestigingseischen voor ecu bopaalde tak van bedrijf afhankelijk van verschillende voorwaarden. Een dezer voorwaarden is, dat het verzoek tot vaststelling van vesti gingseischen moet uitgaan van één of meer rechtspersoonlijkheid-bezlt- tende vereenigingen van onderne mers in den betrèffenden bedrijfstak aangesloten bij een algemeen erken de centrale organisatie. In de practijk komt het nu voor, dat aan deze laatste voorwaarde niet is vol daan, m.a.w. er zijn vakorganisaties, welke niet zijn aangesloten bij een centrale orga nisatie. Het komt ook voor. dat er vakbon den zijn, voor welke het moeilijkheden op levert om zich bij één dor bestaande erken de centrale organisaties aan te sluiten. Dit nu zou beteekenen, dat ge bruikmaking van de Vestigings- wet ter verkrijging van meer ge zonde bedrijfstoesta'nden voor deze vakbonden onmogelijk zou zijn. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen, hebben de drie middenstandsbonden, met instemming van het departement van Eco nomische Zaken besloten, over te gaan tot oprichting van een „Contact-centrale", waar bij de niet in één der bestaande centrale organisaties opgenomen vakbonden zich kunnen aansluiten. Voor deze contact centrale zal rechtspersoonlijkheid worden aangevraagd. Het doe! dezer vereeniging is in bet bij zonder de bevordering van de samenwer king tusschen vak- en centrale organisaties van den middenstand ten aanzien van de uitvoering van de Vestigingswet-kleinbe drijf. Leden van de „Contact-centrale" zijn de drie Nederlandsche middenstandsbonden en de rechtspersoonlijkheid bezittende vereenigincen van ondernemers in een tak van detailhandel, ambacht of kleine nij verheid, welke niet bij een der drie Neder landsche middenstandsbonden zijn aange sloten. Vakborrden, welke zich bij de vereeni ging Contact-centrale aansluiten, zullen als zoodanig derhalve voldoen aan de voor 't aanvragen van vestigingseischen in de Vestigingswet genoemde voorwaarde. Zij zullen tegenover de Contact-commis sie aan soortgelijke verplichtingen moeten voldoen als vakbonden, welke bii een der Middenstandsbonden zijn aangesloten. Het lidmaatschap voor deze ledon moet voor ten minste drie jaren worden aange gaan. Onafhankelijk van al- of niet-aansluiting 7nr>pl« reeds eerder ce— de Contaet-eentrale steeds bereid, landelijke vakgroepen terzake van de voorbereiding van vestigingseischen met inleidend ad vies bij te staan. Krans van H.M. de Koningin. Onder buitengewoon groote belangstel ling is gistermiddag te Alphen aan den Rijn het stoffelijk overschot van dr. H. .T. Lovink, oud-directeur generaal van don landbouw, CHid-directeur generaal va» Jiet departement van landbouw in Nederlandse!) Indië, oud- lid der Tweede Kamer en oud-burgemeester van Alphen aan den Rijn, in het familie graf bijgezet. Onder de aanwezigen merk ten wij op den minister van Binnenlandsehe Zaken, den minister v. Onderwijs, don heer W, Brantsma, koninklijk houtvester, als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, den directeur-generaal van den landbouw en de heeren P. Stapel en ir. C. C. Klynhout namens de Hollandsche maatschappij van landbouw, E. H. Krelage namens de alge- meene vereeniging voor bloembollencultuur, Hoenman, oud-onderdirecteur van den land bouw, J. A. Geluk, secretaris van den alge- meenen Nederlandschen Zuivelbond, Precies om half drie arriveerde de stoet op de begraafplaats. De baar werd o.a. gedekt met een tweetal groote bloemstukken, waar van een uit aronskelken van H. M. de Ko ningin getooid was met een lint, waarop de woorden: „In dankbare herinnering aan de vriendschap met Prins Hendrik". Werkabjcet voor K.K. werkloozen De stichting „Katholiek Gemeenschaps oord" welke tot doel heeft: het bevorderen der Katholiek-nationale volkscultuur in den uitgehreidsten zin van het woord, heeft de beschikking gekregen over het prachtig, tusschen Baarn, Laren en Hilversum gele gen landgoed „Drakenburg", waarop een cultuurcentrum zal worden gesticht met vormingsinstituut .voor jeugdleiders(sters), volkshoogeschool, congresgebouw etc. Ge heel in overeenstemming met het bovenom schreven doei der stichting, zal deze opbouw geheel dienen als katholiek-nationaal werk- object voor jonge werkloozen, de hier naast vakopleiding ook ten volle sociale en cultu- reele zorg zullen genieten. De Katholieke arbeiders brachten voor dit doel ruim honderdduizend gulden bijeen. Mr. Niemöller, opvolger van Burgemeester Slot, geïnstalleerd In de dezer dagen gehouden vergadering van den Nederlandschen Tuinbouwraad werd als opvolger van wijlen den heer P. Slot, Mr. L. Niemöller welkom geheeten. De herdenking van liet jubileum van den Raad zal op 14 Mei 1038 te 's-Gravonhage plaats hebben, Dofinitief werd thans beslo ten een receptie te houden, terwijl des avonds een maaltijd zal plaats hebben. Een gedenkboek, waarin de geschiedenis van den Raad, gedurondo do 30-jarige periode, is op- genomon, zal op 14 Mei aan de bezoekers ter receptie wordon aangeboden. Rij gelegenheid van het in Augustus 1938 te Berlijn te houden tuinbonwcongres zullen de verschillende hij den Raad aangosloten groepen vertegenwoordigd zijn,. Waarom moet de marechaus see zwijgen? Een stroom van verdeelde meeningen. Het begint er op te lijken dat de kwes- tie-Oss zal worden uitgevochten over de hoofden der betref/enden, de brigade der Kon. Marechaussee, over welks betrekke lijke non-activiteitsstelling op last van hoo- ger hand harde noten worden gekraakt. De groote neutrale pers, ook de meest be zadigde, zijn het er allen over eens, dat de verklaring van den minister gisteren door ons gepubliceerd zeer weinig bevre digt. Men vindt bovendien de marechaussee in een scheeve positie godrongen, omdat aan den eenen kant zij be schuldigd wordt van ernstige plichtsverzaking in liet openbaar, en aan den anderen kant haar eigen zienswijze niet aan openbaarheid mag prijsgeven. Immers reeds op vroeger bevel is het de marechaus see streng verboden aan do pers mededeelingcn te doen en, volgens de N.R.C. is voor een paar weken terug op dit bevel nog eens extra de nadruk gelegd, Wettelijk juist? De N.R.C. vraagt zieli af: Wij leven hier toch niet in een nationaal-socialistisch of fascistisch land, dat wij ons met dergelijke antwoorden van de Regeering zouden be hoeven tevreden te stellen. Ook wijst dit blad er op, dat het wette lijk onjuist is, als de minister opdracht heeft gegeven zich tot nader order van op- sporings-onderzoek te onthouden. Naar aan de N.R.C. wordt medegedeeld, rijst de vraag of de opdracht is te rijmen met art. 100 166 van het wetboek van strafvordering. Art. 163 immers bepaalt, dat tot het ont vangen van de aangiften van strafbare fei ten opsporingsambtenaren, als hoedanig de wet officieren en onder-officieren van de marechaussee uitdrukkelijk aanwijst, ver plicht zijn. Volgens hetzelfde artikel ge schiedt de aangifte schriftelijk of monde ling, „De mondelinge aangifte wordt door den ambtenaar, die haar ontvangt, in schrif- te gesteld en na voorlezing door hem met den aangever of diens gemachtigde onder teekend". Art. 155 bepaalt dan, dat de hulp officieren van justitie de door hen opge maakte processen-verbaal onverwijld doen toekomen aan. den officier van justitie. Dit schijnt het blad een niet door den mi nister te-stuiten rechtsingang. Zeer fel met critiek is de Telegraaf, die zich gehocl aan de zijde der volgens- haar verguisde brigade schaart. Het blad zegt o.a.: Als strafbare feiten een politieman fer oore komen, moet hij Ingrijpen, ja, wij wijzen er minister Goseling beleefdelijk op, dat volgens ons gel dend strafrecht-zelfs elke burger, wien een strafbaar feit ter oore komt, -• verpüclït is daarvan aangifte te doen. Wij wilien volstrekt niet zeggen, dat de twee geestelijken schuldig zijn. Wij meenen alleen, dat op grond van de in de dossiers rustende ver klaringen, er voldoende aanleiding was voor een gerechtelijk onderzoek. Hier komen wij op het kardinale punt. Dit onderzoek wenschte men niet De Bossche justitie wenscht de zaak met den bisschop te regelen. Welnu, ziet hier het verschil. Wil katho liek Nederland strijden voor een afzonder lijken rechter voor de geestelijkheid het staat ons katholieke volksdeel vrij. Doch deze toestand bestaat momenteel niet. Wij kennen slechts voor alle burgers één wetboek van strarecht en één wetoek v. strafvordering Zoolang dat het geval is, hebben allo opspo ringsambtenaren den plicht, zich daarnaar te gedragen. En minister Goseling noch de pro cureur-generaal, zal toch willen ontkennen, dat er aüo aanleiding was, om de twee geestelijken althans eens te verhooren. An ders kennen zij de stukken niet! Doch dat verhoor wilde men niet. Daarom moest de marechaussee van het tooneel ver dwijnen. Dat verhoor wilde men niet; daar om legt men den zwijgplicht op aan deze mannen. Zouden zij mogen spreken, of zou den de dossiers opengaan, dan zou wel eens kunnen blijken, dat men zeer terecht bang is is voor sprekende marechaussee-beambten. Ten aanzien van de arrestatie van den ban kier, zegt het blad nog: „Men zegt, dat deze arrestatie op onkiesche wijze is geschied. Hoe het opk zij, men kan 't den politiebeambten toch niet kwalijk ne men, dat zij iemand arresteeren op last van hun directen chef. Nu doet zich het merk waardige feit voor, dat Justitie haar beamb ten de voltrekking van eon last euvel duidt, waartoo zij zelf hevol gaf. Licht ovor Oss! zegt het Handelsblad. Dat mon aan de mededeeling toevoegt, dat door de opdracht aan de brigade te Oss om zich tot nader ordor van opspo ringsonderzoek te onthouden, „tevons de eer van hot korps Koninklijke Marcchaus sec, die onaangetast is en de persoonlijke belangen van bet personeel hot beste ge diend lijn" is waarlijk verbijsterend. Zóó simpel is deze diepschokkendo gang van zaken waarlijk niet en wij zijn er ton vol le van overtuigd, dat ieder die van het wa pen dee! uitmaakt, van hoog tot laag, op zijn minst zeer pijnlijk getroffen is door den e»ng van zaken En wanneer deze zaak als afgedaan wordt beschouwd, „zoodon zeer binnenkort onderl ei ding der verant woordelijke chefs de vereischte mutaties zullen zijn aangebracht", dan vreezen wii. dat allerminst „een gezonde handhavine van hot gezag" verzekerd is en dat, wat men in de officieele mededeeling de „on gezonde publieke belangstelling" noemt zich sterker dan ooit zal doen gelden. Fr wij herhalen nog eens voor de zooveolstc maal: men bedenke wel, dat hier een zeer delirate naak. de integriteit van de justitie op het spel slaat! Katholieke pers weert zich. Geen sprake van arrestatie van geestelijken. De Katholieke pers laat de actie, welke zoo langzamerhand zich richt op den per soon van den R.K. Minister Gelisseii, niet onweersproken. De Maasbode schreef gisterenavond: Sedert Maandag beleven de Ossenaren en met hen, alle Nederlanders de meest célèbro cause van alle. En dat is dan niet het feit, dat hoogerhand het noodig vond in te grij pen in onduldbaar geworden toestanden, maar dat de marechaussees, wier optreden geregeld stof leverde voor die schandaal-re portage, op hun nummer werden gezet. En dat ingrijpen was noodig. De mannen, die bij den beruchten groo- ten schoonmaak zich zooveel ver diensten hebben verworven, schijnen don room niet te hebben kunnen ver dragen en nog veel minder den wie rook, die geregeld in de sensatiepers voor hen werd gebrand. Zij zijn me thoden gaan toepassen, die niet door den beugel konden bij hun politie werk en ook bij de berichtgeving daarover, zoodat oen arrestatie lot oen soort publieke vermakelijkheid kon worden. En dan weten enkele bladen als de re den voor de maatregel op te geven; clericale intriges, waarvan de marechaussees do du pe zijn gewordon! De dienaren der gerechtigheid, die nog nimmer een fout haddon gemaakt, waren een zedenmisdrijf op hot spoor. En de schul digen waren ditmaal twee geestelijken, Dat was te erg. Alle machinaties werden in het werk gesteld en toon dat nog niet hielp werd de clericale minister van Justitie in den arm genomen, die doodeenvoudig den speur ders de politietaak ontnam en zoo de zaak in den doofpot stopte. Dit alles gaat de Maasbode voort, w»... geinsinueerd en nog veel meer en het n,, bliek nam heel het verhaal van die ïediL looze priesters voor waar aan en verki»at de hen al gearresteerd. Voor deze laatste legende verder doordringt dient zij ten stelligste weersproken. Er is nimmer van ecnige arrestatie van geestelijken ook maar sprake geweest. Wel heeft de marechaussee een onderzoek naar hun gedragingen ingesteld. En daarbij ontzag zij zich niet school kinderen te ondervragen op een wij. ze, welke zelfs ouderen het schaam rood naar de kaken zou doen stij. gen. De betrokken geestelijken wer den zelfs dag en nacht bespionneerd zonder dat nóch de vorhooren nóch de spionnage ook maar het minste opleverden. En dat alles op grond van een aangifu door, wat zelfs het Volk gisteravond noem. de, een man van niet* onbesproken gedrag Terwijl de „feiten" waarover het onderzoek zich uitstrekte van vele jaren geledon zou. den moeten dateeren. Er is van feiten ech ter geen sprake. Een schandelijke aantijging De Maasbode zegt in haar ochtendblad van hedenmorgen nog onder het hoofdja „Spoed gewenscht." De kwestie van de marechaussee te Oss dreigt uit te groeien tot een anti-papistischa rol van de meest bedenkelijke soort. Hot Nationale Dagblad ontzag zich niet een met name genoemd geestelijke als „zlelenverderver" aan de kaak te stellen, En het Amsterdamsehe sensatieblad zette Clingo Doorenbos aan het dichten, die een product leverde waarin het o.a. heet: De weg voert naar de geestelijkheid} dén iaat de hóógste macht ons los en wij staan machteloos in Oss. Dat is wel de meest schandelijke aan klacht, die men aan het adres van een mi nister van Justitie kan richten. ITet is dringend gewenscht, dat de inter pellatie-Drop zoo spoedig mogelijk gehou den wordt, opdat minister Goseling afdoen de van antwoord kunne dienon. Bij gouvernementsbesluit is, naar de R.R.C. meldt, op voet van de pers breidel-ordonnantie, het weekblad „Indië Hou-zee", aangewezen als pe riodiek verschijnend drukwerk welks verschijnen tijdelijk kan worden ver boden. Dit besluit is gegrond op de over weging, dat in den laatsten tijd in verschillende nummers van dit pe riodiek uitingen zijn voorgekomen, welke de kennelijke bedoeling heb ben gevoelens van minachting op te wekken en van stemming te ma ken tegen het in Nederland geves tigde gezag en de daar gestelde machten, welke uitingen schadelijk moeten worden geacht ook voor dé openbare orde in Indië. Haagsche familie gedupeerd. Toon do familie F., bewoners van een per ceel in de Hugo de Grootstraat te 's-Graven- tiage Dinsdagavond omstreeks half elf thuis kwam, deed zij do onaangename ontdek king dat er te haren huize was ingebroken. Het bleek dat de indringers via eeii brand gang, over een schutting, en door een open staand raam de slaapkamer hadden weten te bereiken, waar zij een bedrag van f 400 aan geld en eon hoeveelheid sieraden be machtigden. In de voorkamer hadden zij een buffet opengebroken en daaruit 100 gul den ontvreemd. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor, de politie stelt oen onderzoek in. Men heeft er gauw een onge luk. Op het kruispunt PI. MiddenlaanPI. Kerklaan is gistermiddag om half vijf een 40-jarige wielrijder door een vracht auto aangereden. De man is met ernstige •verwondingen in het Onze Lieve Vrou we Gasthuis opgenomen. Op het Spui, ter hoogte van de Kalver- straat, is een 53-jarige voetganger bij het oversteken door 'n bakfiets aangereden en met een hersenschudding naar het Wilhoi- minagasthuis vervoerd. (Niet officieel) 2e klasse, 3e lijst Trekking van Woensdag 6 April 1938 Hooge Prijzen 5000.— 9761 200,— 1968 100— 1064 17236 Prijzen van 80.— 1417 1540 1693 1776 1781 1891 2215 2249 2557 2873 2908 3050 3482 3610 3857 3325 3937 4061 4197 4257 4275 4571 4818 5071 5386 5622 5829 5909 5975 6406 6785 7056 7513 7934 7953 8016 8278 8298 8476 8502 9098 9237 9246 9456 9620 9708 10200 10502 1C945 10999 11014 11260 11268 11384 11626 11635 1)798 11873 11996 12144 12215 12318 12725 12793 12857 12868 12804 12902 13031 13719 14172 14878 15288 15553 15745 16409 16412 16777 16978 17331 17444 17589 17709 17764 18005 18061 18265 18601 19132 19831 19993 20327 20893 21282 21364 1290'. Verbetering 2e klasse, 2e lijst: 17435 moet zijn 7435. Ibis ihccnreis) Vertrek van Rang. 6 Apr. Torenvalk (heenreis) Buizerd (terugreis) Pelikaan (heenreis) Athene 6 Apr. Singap. 6 Apr, A'dam 7 Apr. Aankomet te Singap. 6 Apr. Athene 6 Apr. Basra 6 Apr. Rang. 6 Apr. Titelhouder geslagen- In de derde ronde van het tournooi om 't Amerikaansch kampioenschap sloeg Res- hevsky den titelhouder Treysman, terwijl Fine van Sucsman won. Reinfcld maakte re mise met Bernstein. De andere partijen wer den afgebroken. Fine en Reshevsky leiden thans met 3 punten uit 3. De a.s. wereldkampioenschappen- In antwoord op een vraag van den president der F.I.F.A., Jules Rimet, heeft de voorzitter van den Argen- tijnschen voetbalbond telegrafisch bevestigd, dat Argentinië niet zal deelnemen aan de wereldkampioen schappen, wolke in Juni a.s. in Frankrijk zullen worden gehouden. INTERNATIONALE BLOEMEOLLEN- MARSCH. De internationale bloembollenmarseh, wel' ke op 9 en 10 April a.s. door de Haarlemsche Wandelsportvereoniging „De Vierdaagsche" zal worden georganiseerd, belooft een succos te worden. Uit alle declen van het land zijn inschrijvingen binnengekomon o.a. uit Den Helder en Alkmaar. Bij de geüniformeerde groepen trekt ook een detachement van de koloniale reserve, bestaande uit 61 personen, onder leiding van kapitein M. Th. Slagter mee. In twee weken op zelfde plaats over den kop geslagen. Gisteravond te zeven uur is op ócnl Rijksstraatweg te Harmeien, de motorrij der van 't Hoog uit Harmelcn bij het t® krachtig remmen voor een voor hem rij dende bestelauto. waarvan de bestuurder plotseling wilde draaien, over den kop geslagen. De man bekwam eon zware hersenschudding en een schouderfractuur. Enkele weken geleden Is het slachtoffer op ongeveer dezelfde plaats van den weg komen te slippen, waarbij tiij een bles sure aan den enkel opliep. Hij moest toen evennis thans remmen voor een auto, dié plotseling van richting wilde veranderen.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2