VOORJAARSBIJENMARKT TE TILBURG. DE VEROVERING VAN LERIDA. Jehudi Menuhin tijdens de repetitie met het Concertgebouw-orkest te Amsterdam onder leiding van prof. dr. Willem Mengelberg voor de eerste uitvoering in Nederland van Schumann's vioolconcert De nieuwe burgemeester van Wageningen, ir. M.. J. IJzerman, is Woensdag in zijn functie geïnstalleerd. Op hartelijke wijze werden burgemeester IJzerman en diens echtgenoote in de gemeente ingehaald en begroet Een scène tusschen Romeo en Julia in Shakespeare's gelijknamige stuk, waar van bij de Amsterdamsche Studenten Tooneelvereeniging ter gelegenheid van haar 10de lustrum een opvoering gaat Lichting I938 krijgt de wapenrok aan. Een diepe knie buiging moet .den proef op de som" demonstreeren of de broeken passen De tiende voorjaarsbijenmarkt, welke Woensdag op het terrein van het Sportpark te Tilburg werd gehouden, was druk bezocht. Er waren heel wat bijenvolken vertegenwoordigd Mej. L. H. B. Kist, dochter van den griffier van den Hoogen Raad, is Woensdag te 's Gravenhage in het huwelijk getreden met econ. drs. P. Hennipman Op de Algemeene Begraafplaats te Alphen aan den Rijn is Woensdag onder groote belangstelling het stoffelijk overschot van dr. H. J. Lovink ter aarde besteld. Aan de groeve. Op den voorgrond de ministers prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine en H. van Boeven De sultan van Muscat inspecteert de eerewacht van de De verovering van Lerida door de Spaansche nationalistische troepen. Een .Nelson tijdens zijn bezoek aan Portsmouth triest beeld in de veel omstreden stad De Turksche zaakgelastigde, Abdulahad Aksin, hield Woensdag in verband met zijn aanstaand vertrek een afscheidsreceptie ten zijnen huize in Den Haag. - V.l.n.r.: oud-minister Deckers, de scheidende functionaris en de roolsche gezant Waclaw Babinski

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 4