DOUWE EGBERTS /Lyerula mattheus passion Arrondissement Rechtbank Alkmaar Ponderdag 7 April 1938 PAzdónieuuM Tweede Blad Waar het hart van de Marinewerf klopt Bach's Matthaus Passion Tentoonstelling afd. «Vischmarkt" Cabaret Chris de la Mar Oost Indië Burgerlijke Stand van Den Helder DENKT AAN DE UITVOERING OP 7 en 8 APRIL 165 mille voor verbetering vliegboot-landingplaatsen Gevolgen van een aanrijding ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI OUD-HOLLANDSCHE PIJPTABAK De „Tromp" niet in de haven Vlug en goed vervoer' gaat samen per „ESONA" i CRÈME Een nieuwe werkplaats, die vele nieuwe arbeidskrachten vraagt. De harteklop van de Marinewerf wordt het sterkst gevoeld op de afdeeling werktuigbouw, waar de machines den ganschen dag het lied van den arbeid zingen in ononderbroken ca dans. Groote ijzeren platen worden onder machtige persen gevormd en gebogen. Machi nes uit marineschepen worden vernieuwd en wie in de bankwerkerij rondneust, ziet daar liggen machines uit onderzeebooten, het lange stalen lichaam van een periscoop, en zooveel andere onderdeelen, die voor den leek onbe kend zijn, maar die de vakman direct deter mineert. Soms heele machines zoo uit het hart van een schip genomen. Boren gieren op het harde staal en maken er de gaten in voor de schroeven. Dikke stralen olie spuiten op het staal om de wrijving op te vangen en oververhitting te voorkomen, fijne instrumenten zorgen er voor, dat de af te le veren voorwerpen tot op hondersten mili- meters zuiver van maat zijn, zoodat alles in elkaar past en grijpt. Een voorwaarde, die aan dit machtige bedrijf de snelheid geeft, waar mee de laatste jaren gewerkt wordt. Tempo, tempo, dat is ook het wachtwoord geworden van de Marinewerf. Weg de oude geest! Wie na jaren weer eens in de werkplaatsen een kijkje komt nemen, ziet daar een werkzaam heid, die men vroeger niet kende. Dit alles is èn het werk èn de arbeiders ten goede geko men. Het werk, omdat men veel goedkooper is geworden en de arbeiders, omdat de doode sleur uit het leven van velen is verdwenen. De laatste jaren zijn bij de afdeeling tien tallen arbeiders in dienst gekomen om de steeds grootere vraag naar onderdeelen te kunnen beantwoorden. En op het kantoor van den chef, overste Moree, ratelt honderdmaal de telefoon en worden telkens nieuwe opdrach ten in ontvangst gtyiomen en staat men even- zoovele malen voor het oplossen van tech nische puzzles, die de steeds voortschrijdende techniek stelt. Driehonderd zestig arbeiders werken er in de afdeeling werktuigbouw. Sedert 1936 zijn er 125 man aangenomen en al is hun dienstver band tijdelijk, het ziet er niet naar uit, dat ze binnenkort gedaan zullen krijgen. Integendeel, binnen eenige maanden zal de bestaande groote werkplaats met een flink stuk worden uitgebreid en zal een nieuwe werkplaats in ge bruik worden genomen, waar allerlei onder deelen vervaardigd worden, die tot nog toe uit het buitenland kwamen en opnieuw zullen daarvoor vele arbeiders noodig zijn. Nederland moet zich onafhankelijk maken van het buitenland, omdat men in tijden van gevaar niet op zijn buurman kan steunen en de levering van oorlogsmateriaal oogenblikke- lijk stop staat. Men moet dan zelf kunnen vervaardigen om In de behoefte te voorzien en daarvoor wordt de werf telkens meer gemoderniseerd en krijgt een outillage als de beste scheepswerf en machinefabriek. Velen VcCn deze menschen, men kan voor de kostbare machines uitsluitend eerste klas vak- menschen gebruiken, komen van buiten de stad en dat beteekent dus voor onze stad weer uitbreiding van de bevolking en opleving voor den Middenstand, waardoor opnieuw bewezen wordt de onafscheidelijkheid van de Marine Den Helder. 2 uur hacl onder groote belang- lino- opening plaats van de tentoonstel- f speeltuin' afd Vischmarkt, in het ,U1.S °P de speeltuin Kemphaanstraat. voorzitter der afd., de heer Schoo- ®en hartelijk woord van welkom sprak w oen Burgemeester, den heer Teune en het Damescomité werd met het eigenlijke pro gramma begonnen. p1® voorzitter memoreerde het bezoek in het aigeioopen seizoen van het aantal kinderen die verschillende clubs bezocht hadden, waar voor hij den leiders en leidsters vriendelijk dank gae. waarna verzocht werd aan den Burge meester de tentoonstelling te willen openen. eze sprak in zijn openingsrede den wensch dat het bestuur, gesteund door de leden, net speeltuinwerk moge voortzetten tot heil der gemeenschap. Op de tentoonstelling is voor een ieder wat wils, zij is geopend van 25 u. en 7—10 u. 7 en 8 April. Een iedere bezoeker krijgt gratis een kop thee, met biskwie, gratis aangeboden door de Sperwerwinkeliers en ook door de firma M. A. Grunwald, waarvoor het bestuur hun hartelijk dank zeggen. Zondag a.s. wordt in Casino een cabaret- en variétéavond gegeven onder leiding en met medewerking van één der populairste cabaret- artisten: Chris de la Mar, welke hier reeds eerder met groot succes is opgetreden. Chris de la Mar brengt zijn geestig lachrepertoire, bestaande uit liedjes, praatjes, komische één-acters, doch niet alleen lachen, een de la Mar weet U ook in spanning te brengen door zijn werkelijke kunst en 't weergeven van sterke karakteruitbeelding. Voorts Pauline Hervé, Schiller en Jerome, de komische val lende acrobaten en het clownerie nummer Cherry en Brandy. Al met al, een zeer vroolijke kleinkunst- avond. Voor de zeer lage entreeprijzen ver wijzen wij naar de advertentie. VERGOEDING INGEV. ART 13 DER L.O.WET 1920 TEN BEHOEVE VAN B; VINK. Bij schrijven van 26 Februari 1938 wendt B. Vink, wonende in deze gemeente, Callants- oogervaart 9, zich tot den Raad, met het verzoek ingevolge artikel 13 der L.O.wet 1920 voor het schooljaar 1 April 19381 April 1939 vergoeding te mogen ontvangen van de ver voerkosten van zijn drie schoolgaande kinde ren naar de bijzondere lagere school aan den Kortevliet alhier, aan welke school he t door hem voor zijn kinderen gewenschte onderwijs wordt gegeven. De woning van verzoeker ligt meer dan 4 kilometer verwijderd van ge noemde school, terwijl binnen dien afstand van zijn woning geen soortgelijke school is ge legen. Het vervoer der kinderen heeft plaats per autobus, waarvan de kosten bedragen 0.60 per week en per kind. B. en W. geven in overweging de gevraagde vergoeding van vervoerkosten voor het school jaar 1 April 19381 April 1939 toe te kennen. Betreffende het optreden van andere artisten, welke solistisch bij de uitvoering der Passion op Donderdag en Vrijdag a.s. zullen zingen, volgen hieronder nog eenige kritieken. Ria Focke (alt). De Telegraaf: „Sinds het eerste optreden van Jo Vincent heeft geen Nederlandsche zangeres voor zulk een blijde verrassing gezorgd als Ria Focke. Reeds nu bevindt zij zich op het niveau van de internationale verschijningen." Greet Haentjes (sopraan). Betreffende deze nog jonge zangeres, welke 12 en 13 April e.k. de Johannes Passion van Bach te Breda zal zingen en voor de N.C.R.V. in een concert voor de Phohi optreedt, schrijft de Leeuwarder Courant: „Mej. Greet Ha.ntjes die wij nogn iet eerder hoorden, heeft zich doen kennen als een beschaafde zangeres met een sopraanstem, die bekoort door een frisch en mooi timbre, dat zij in dienst stelt van een goede voordracht, zij heeft met warmte en overtuiging gezongen. Gerhard Meijer, (bas-bariton), Over- ijselsch Dagblad: „Gerhard Meyer is door de natuur met schitterende stemmiddelen begiftigd. Van nobel gehalte is zijn timbre en zijn techniek is onberispelijk. Memoreeren wij tenslotte de medewerking van de organist Feike Asma, welke nu reeds in den Lande een uitstekende reputatie geniet en herhaaldelijk met zijn orgelbespelin gen in de groote steden een buitengewoon succes oogst. Mevrouw V e 11 h u y sH uchshorn, onze bekende pianiste, welke met haar bijzon dere aanslag en muzikaliteit eigen, het clave- cimbaal zal bespelen. Het Bach-orkest uit Amsterdam met Louis Metz als soloviolist, de hoboïst en de fluitist, welke de begeleiding zal verzorgen. Het 100-tal sterke jongenskoor onder leiding van den heer Swagerman, dan zal ieder overtuigd zijn dat Toonkunst in werkelijkheid niets on beproefd heeft gelaten een waardige vertol king van Bach's Matthaus Passion te geven. van 6 April 1938. ONDERTROUWD: A. A. Ruhland en G. C A Bruns; J. C. Bakker en A. Polier; A. C. Vermeulen en Th. Greifeneder; H. Taeke- ma en M. Boot. BEVALLEN: C. C. Toonstra—Holleman, d. OVERLEDEN: Wed. D. Bakker, 80 jaar. Begrooting aangenomen. De Indische Volksraad heeft gisteren, naar de „N. R. Ct." meldt, de aanvullende begroo ting, ten behoeve van 165.000, tot verbete ring van de grondorganisatie der burgerlijke luchtvaart met het oog op de Britsche vlieg- boot-verbinding met Australië, aangenomen. MARINESCHEPELINGEN NAAR NEDERLAND. Gisteren zijn met de „Indrapoera" 64 in Indië aangeworven Europeesche schepelingen voor de Koninklijke Marine van Batavia naar Ne derland vertrokken. Dinsdag zijn zij door den commandant der Zeemacht op het voorerf van het Departement der Marine geïnspecteerd en toegesproken. VRIJWILLIGE BIJDRAGE VOOR DE ZEEIMACHT. Battavia, 6 April. De commandant van de zeemacht ontving van een vooraanstaand ingezetene uit Padang een bedrag van 50 met de mededeeling dat dit was „een kleine bijdrage ten behoeve van de versterking van de zeemacht". (Aneta). Wij kunnen hieraan toevoegen, schrijft het „Hbl." dat te Malang reeds een comité is op gericht met het doel gaven voor de defensie in ontvangst te nemen. Waar Indië indertijd met zijn weermachtpetitie een geldelijke bij drage van 83.000 Nederland voorging, ver dient het aller sympathie, dat men daar nu nogmaals met vrijwillige defensiebijdragen komt. ZeeAüjqMxtad Gistermiddag stond voor den Zeekrijgs- raa, gepresideerd door Mr. Arn. Veldman, terecht de luitenant ter zee der le klasse van de Kon. Mar. Reserve H. P., terzake het toebrengen van lichamelijk letsel door schuld. Het bleek, dat beklaagde op Zondag 3 Octo- ber met zijn auto reed op de Weesperzijde te Amsterdam, waar het op dat oogenblik, in verband met een zoo juist geëindigden voet balwedstrijd, zeer druk was. Hij kwam daarbij in botsing met een wielrijder, die aan den rechterkant van den weg reed, zoodat deze van zijn fiets geslingerd werd en geneeskun dige hulp moest inroepen. Verscheidene da gen moest het slachtoffer, P. C. v. d. Wijde, in het St. Antonius Ziekenhuis te IJmuiden verpleegd worden en ook daarna was het noodzakelijk, dat hij in verband met den ge- kneusden arm nog een 2-tal maanden onder controle bleef. Uit de voorlezing van de verklaring van v. d. W. vernamen wij, dat deze het portier van het voertuig tegen zich aankreeg, het geen de reden was, dat hij tegen den grond gesmeten werd. Direct heeft verd. gestopt. Uit de geneeskundige verklaring blgkt. dat hier niet gesproken kan worden van zwaar lichamelijk letsel. Wat het verweer van verd. betreft, nier van vernielden wij zijn mededeeling, dat hij achter een tweetal andere auto's aanreed, waarvan hij op een gegeven moment de eerste wenschte in te halen. Daarbij gebeur de het door een samenloop van omstandig heden, dat alle drie auto's op gelijke hoogte kwamen te liggen, in verband met het feit, dat de tweede auto eveneens begon uit te halen. Verd. werd aarbij naar de linkerzijde van den weg gedrongen en zag eerst op enkele meters er van verwijderd den wiel rijder. H(j kon z.i. toen niet meer remmen, en probeerde er langs te komen. Daarbij miste hij weliswaar het rijwiel, doch den berijder zelf niet. Op de desbetreffende vraag van den Presi dent geeft verd. toe, dat hij meer op den an deren auto dan op het verkeer gelet heeft en den fietser waarschijnlijk had kunnen zien Hij ontkende echter, dat hier door afremmen het ongeluk voorkomen had kunnen worden. De fiscaal, hierna aan het woord komende, wijst op een hiaat in de verklaring van P. En wel met betrekking tot het met z'n drieën naast elkander liggen. In dat geval had verd. moeten afzakken. Evenwel, hij tripleerde, hetgeen wettelijk verboden is. Hier is dus sprake van een samenloop van schuld, maar het kan niet anders, of verd. was in overtre ding: hij heeft op onverantwoordelijke wijze doorgereden. De Fiscaal vordert tenslotte een geldboete van 75.subs. 30 dagen hechtenis, met in aanmerking neming, dat van zwaar lichame lijk letsel niet gesproken kan worden. Uitspraak: vrijgesproken. PARKEER-AFFAIRE. Dinsdag stond terecht zekere M. S. te Den Helder, die op den berm van den weg, toebe- hoorende aan 's Rijkswaterstaat, zonder ver gunning op 20 Januari een paar auto's zon der nummerplaat, heeft neergezet. In eerste instantie was verd. veroordeeld tot f 10 boe te subs. 5 dagen. Verd. zegt, dat hij niet weet, of die auto's zonder nummerplaat van hem waren. Zijn broer had ook een paar auto's buiten ge zet. Als eerste get. wordt gehoord H. B., kan tonnier van den Rijkswaterstaat, die ver telt, dat daar altijd auto's staan. Get. weet zeker, dat de auto's welke er op 20 Januari stonden uit de garage van verd. kwamen. Pres.: Was er geen parkeerplaats daar? Get.: Nee, daar is geen parkeerplaats. Ik heb verd. alle wagens aangewezen, en hij heeft gezegd, dat het zijn wagens waren. De tweede get. is B., technisch ambtenaar van de Rijkswaterstaat, wonende te Den Helder. De pres. vraagt aan get. of hij op 20 Jan. ook auto's heeft zien staan, zonder num merborden. Get. Dat heb ik niet gezien. Get. Neen, op dien dag heb ik' die auto's niet gezien. Pres.: Maar is het een parkeerterrein? Get.: Het is er wèl voor aangewezen. Pres: Staat er dan een bord? Get.: Nee, een bord staat er niet. De verdediger van verd., Mr. Dr. Buiskool uit Schagen, vraagt get., of dit terreintje niet door zijn cliënt is aangelegd? Get.: De Waterstaat heeft daar plaatselijk de parkeerstrook verbreed; alleen verd. heeft het materiaal voor deze verbreeding aangevoerd. De verdediger: Dus in gemeenschappelijk overleg, met goedvinden van den Waterstaat is daar ter plaatse den toestand verbeterd. Verd.: Wij zetten de auto's er keurig neer, zoodat het verkeer in geen enkel opzicht wordt belemmerd. De officier vraagt get. waarom juist daar de parkeerstrook is gemaakt. Get.: Omdat daar ter plaatse veel auto's stilhouden. Officier van Justitie: En wie nam het ini tiatief? Get.: Dat heb ik genomen. Officier: In overleg met verd.? Get.: Neen, overal waar bebouwing is langs den weg naar den Helder, heb ik par keerstrook laten maken. De pres. vraagt of het parkeeren aldaar aan tijd onderhevig is. Get.: Nee, daar is geen tijd-voor vastge steld. Ik heb verd. wel gewaarschuwd, dat hij die strook niet als opslagplaats mocht gebruiken. De officier van justitie zegt in zijn requi sitoir, dat losse voorwerpen op 20 Januari op den berm van den Rijksweg hebben ge staan. Zonder de vereischte vergunning had verd. die auto's daar niet mogen plaatsen en laten staan. Daar gaat het om. Inderdaad heeft de kantonrechter gelijk gehad verd. te veroordeelen en daarom vraagt de officier bevestiging van het vonnis. De verdediger van verd. mr. dr. Buis kool wijgt erop, adt zijn cliënt daar reeds 15 jaren zijn auto's heeft geplaatst. Plotse ling wordt hij geverbaliseerd, ofschoon hij er het zijne toe heeft bijgedragen den toe stand daar ter plaatse te verbeteren. De verdediger meent te kunnen conclu- deeren, dat dit geen berm is van den weer, dit is een speciale plaats, geschapen om er auto's te plaatsen. Dit is dus een berg plaats voor de auto's van verd. geworden. Mr. Buiskool verzoekt de Rechtbank het vonnis van den kantonrechter te vernieti gen en verd. te ontslaan van rechtsvervol ging. Na. re. en dupliek bepaalt de president de uitspraak in deze zaak op heden over acht dagen. ALS HET PAARD SCHRIKT. Gisterenmorgen schrok een paard, dat voor een wagen gespannen was, op den Schoolweg bij Jmianadorp dusdanig van een auto, dat het door het hekwerk Opzij van den weg sprong, en zich daarbij in het lemoen ver warde. De bestuurder kreeg enkele ver wondingen en moest door de gerequireerde motorbrigade verbonden worden. In verband met de geruchten omtrent het binnenkomen van de Tromp, tijdens het weekend in onze haven, kunnen wij mede- deelen, dat het schip niet in onze haven zal komen. Overplaatsingen. Majoor-machinist L. C. H. Worrell, van Van Spejjk naar Medusa, 5 Mei. Sergt. d. mariniers D. v. d. Blink, van Kaz. W.oord naar Afd. Mariniers R.dam, 29 April. Korpls. d. mariniers J. Thoma, J. Flipse, C. van Eeten en J. H. Post, van Kaz. W.oord naar Afd. Mariniers R.dam, 29 April. Korpl. d. mariniers G. Sluik, van W.schip Vlissingen naar Afd. Marin. R.dam, 28 April. Matrozen le kl. J. M. Soetebier en J. Box hoorn, van W.schip W.oord naar Kaz. A.dam, 2 Mei. Matroos le kl. H. de Jong, van Gelderland naar Kaz. A.dam, 2 Mei. Matrozen le kl. P. Ekkebus en J. Blom, van H. Hendrik naar Kaz. A.dam, 2 Mei. Matrozen le kl. R. Knol en A. E. de Haas, van O.Z.D. naar Kaz. A.dam, 2 Mei. Matroos .le kl. L. B. Kruijff. van W.schip Vlissingen naar Kaz. A.dam, 2 Mei. Matroos le kl. T. Schoon, van J. van Gelder naar Kaz. A.dam, 2 Mei. Matroos le kl. H. J. S. M. Albregts, van Tromp naar Kaz. A.dam, 2 Mei. Matroos le kl. J. A. Koppes, van W.schip W.oord naar Kaz. A.dam, 4 Mei. Matrozen le kl. S. Loup, A. Kuiper en P. Schager, van W.schip W.oord naar Tromp, 2 April. Matrozen 2e kl. J. Raat en J. B. Husen, van W.schip W.oord naar Tromp, 2 April. Matroos 3e kl. G. van der Dussen, van W.schip W.oord naar Tromp, 2 April. Mariniers le kl. B. Kerkmans, C. J. Dumer- nit en L. Dekker, van Kaz.W.oord naar Tromp, 2 April. Mariniers le kl. C. Krispijn. G. J. A. Sas, G. Verweij en D. Wijkstra, van Kaz. W.oord naar Afd. Mariniers R.dam, 28 April. Marinier le kl. M. Mutsaars, van O.Z.D. naar Afd. Mariniers R.dam, 28 April. Pijper le kl. C. A. Koppe, van W.schip Vlis singen naar Afd. Mariniers A.dam, 28 April. Mariniers le kl. I. A. Daane, M. A. Danck- aerts, H. Geelen en W. P. Ingelse, van W.schip Vlissingen naar Afd. Marin. R.dam, 28 April. Mariniers le kl. T. de Gelder en A. Pronk, van Tromp naar Afd. Mariniers R.dam, 28 April. Mariniers le kl. A. J. Brons en G. P. L. Bukkens, van Kaz. W.oord naar Tromp, 28 April. Matrozen Se kl. G. L. de Haan, J. Rijsdam en P. de Krijger, van Kaz. A.dam naar W.schip W.oord, 4 April. STOOMVAART I\nJ. NEDERLAND. Chr. Huygens, u., 5 April v. Algiers. Enggano. t., 6 April van Colombo. Foelau Bras, t., 5 April van Singapore. Poelau Laut, u., 6 April van Hamb. Poelau Roebiah, u., 6 April te Port Said. Poelau Tello, u., 6 April te Batavia. Tarakan, t., 6 April te Suez. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Astrea 4 April te New York. Baarn 6 April te Amsterdam. Barneveld, t., 3 April van Valparaiso. Boskoop, u., 4 April te Cristobal. Fauna 6 April van Amsterdam. Hermes 6 April 'smidd. 12 u. 10 mijl v sant. Iris 6 April te Amsterdam. Mars 6 April van Amsterdam. Nereus 6 April van Amsterdam. Oberon 5 April van Piraeus. Orion 6 April v. Zighi. Perseus 5 April te Malaga. Saturnus pass. 14 April Finisterre. Telamon 5 April van New York. Trajanus pass. 5 April Finisterre. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, t., 5 April Point de Gall. Garoet, t., pass. 6 April Point de Galle. Kedoe, t„ 6 April van Port Soedan. Kota Inten, t., 6 Aipr 1 7 u. nam. v. Marseille. Indrapoera, t„ 6 April van Batavia. Sibajak 6 April van Rotterdam. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Houtman 4 April te Honkong. Lematang 5 April te Lour Marqués. Nieuw Holland 4 April te Sydney. Roggeveen 5 April van Singapore. Tasman 4 April van Tamatave. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk 5 April te N. York. Blommersdijk 3 April te Houston. Drechtdijk 5 April van Londen. Lochkatrine 5 April te Liverpool. Rotterdam 5 April te New York. Statudendam 3 April van Kingston (Ja.). SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverster 5 April van Belawan. Silverwillow 4 April te Anacortes. Silverbelle 5 April te Kaapstad. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland 6 April van Amsterdam. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony 5 April te Khrysokhoubay. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. 6 April 1938. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Engelsche s.s. „Falcon". een weldaad voor Uw huid Doos 20cl Nat. Hist. Museum, geopend dagelijks van 710 uur, Woensdag bovendien van 35 uur. Aquarium Zoöi. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks /an 9—12 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: TivoTi-theater, Spoorstraat, half 8: „Het Mysterie van de Zwarte Parel" en „De Vlucht der Verlorenen". Rialto, Spoorstraat, half 8: „Stormduiveis". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Drie gezworen Kameraden" en „De Ge heimzinnige Wreker". t Heden: Nieuwe Kerk, Weststraat, 8.15 uur: Popu laire uitvoering Matthaus Passion. Musis, 2 uur: Film- en Demonstratiemiddag Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Casino, 8 uur: Uitvoering Lyceumvereeniging. Vrijdag 8 April. Nieuwe Kerk, Westgtraat, 8.15 uur: Matthëus Passion. Zaterdag 9 April. Casino 8 uur: Concert „Morgenrood", onder- afdeeiing en kinderkoor o.a. de operette „De IJsjonkvrouw". Zondag 10 April. Casino, 8 uur: Variété- en Cabaret-avond. Gezelschap Chris de la Mar. Dicht op 7 u. 13 m. Barometerstand Den Helder 765.3 Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Temperatuur lucht 7.9 Laagste temp. 7.9 BENOEMING. Met ingang van 1 April j.1. is de heer J. laassen, commandeur bij de Scheepmakers p de Rijkswerf alhier, bevorderd tot Baas- Jcheepmaker,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5