N€€RLANDS RIJKST6 PAASCHCOLL€CTI€ 6*1 .„1 WeCRGALOOS LAG€ PRIJZ€N Wordt de „Buffel logementschip van het N.J.V.-zeekamp UITVERKOOP BOHTES, Paardenstr. 10 MAAT- BROEKEN Spoorstraat 59 Texelsch nieuws De Trek begint reeds Mooie beklede CONCENTREER gaat Fangum Den Helder DOET UW VOORDEEL. Het adres voor de voorgeschreven WITTE TROPENSCHOENEN tegen den extra lagen prijs van en toch van pracht kwaliteit i Spoorstraat, hoek Koningslr. van VET zijn beter! De nieuwste stoffen in kamgaren. fantasie, fresco- tweed, enz, tegen confectie prijzen. Géén prijsverh. voor lange smalle of corpulente figuren. Etw V/FT eind van dc Spoorstraat. Helder's grootste speciaalzaak Buitengewoon mooi plateau model in nieuwste tint „London Tan". Bruin of beige inzet. Zeer apart. 5^"' Wandelschoentje in prachtvolle Ameri- kaansche snit. In bruin en blauw met beige gegarneerd Stijlvolle Derby molière van prachtig Elk-leder. In blauw en bruin. Zeer chic en elegant pumpje. Bijz. mooi bewerkt. In bruin en zwart op het krachtigste reclame-middel Courantenreclame Zeer voornaam model v. fijn calfsleder. Hand- werksysteem. In zwart, bruin en oxblood. Royale, doch elegante snit. Prima pasvorm. Fijn calfsleder. In zwart en oxblood. Zeer chique molière in moderne leest. Prach tig calfsleder. In zwart en oxblood. Bijz. mooi model met prachtige snit en pas vorm. In zwart en bruin SCHOENFABRIEKEN WAALWIJK Zeer groote verscheidenheid in di« verse prijsklassen. Ca <e zondes •enige verplichting zien bijl Fa. J. F. Beemsterboer Keizerstraat 15, Tel. 372 Zeer leuk en fijn mo delletje in prachtige uitvoering. In bruin, vanaf Geweldige keuze in S echt leuke kinder- schoentjes. Zeer lief modelletje in wit en LI beige. Vanaf Maten 18-19, Bijz. aardig kinder schoentje met uitst. pasvorm. In zwart, bruin en lak. Vanaf Maten 24-26 Maten 24-26. wegens opheffing, Alles zal BENEDEN INKOOPS- PRIJS worden verkocht. Wederom helpt de Marine daad werkelijk mee. (Van onzen eigen verslaggever.) Zooals men weet, is thans reeds tot tweemaal toe ter reede van Texel een z.g. „Waterkamp" georganiseerd door het Na tionaal Jongeren Verbond en ook dit jaar weer zal aan een aantal jongens de ge legenheid gegeven worden door middel van genoemd Verbond zich te bekwamen in de praktische werkzaamheden ter zee. In verband met de voorbereidende werkzaamheden van het kamp, hetwelk dit jaar van 1 tot 13 Augustus gehouden zal worden, werd gisteren in het Bureau van het Verbond een persconferentie be legd, alwaar door het hoofdbestuurslid, Mr. O. Verdoorn, een uiteenzetting is ge geven van de plannen, terwijl eveneens een film van het vorige kamp vertoond werd. Mr. Verdoorn gaf allereerst eenige bijzon derheden uit de, overigens nog jonge, ge schiedenis der vorige kampen. Vertelde hoe eigenlijk de eerste plannen vasten voq^ ge kregen hadden op aandrang van vice-admi- raal Fürstner, die op het nut wees de jeugd naar open zee te brengen. Bij raadgevingen bleef het niet. Actief werkte de Nederlandsche marine mede en reeds voor het eerste kamp kreeg men de beschikking over een tweetal afgedankte kanonnneerbooten, die als logementschepen prachtig dienst konden doen. Voorts kreeg men het vorige jaar de beschikking over een 9-tal sloepen, getuigd om mede te varen en zoo trok men met man en macht naar de haven van Oudeschild, teneinde een voor de jeugd ideaal kamp te organiseeren. Onder het oog der Marine. Dat men juist de reede van Texel voor dit doel uitgezocht heeft had zijn ge gronde oorzaak: deze plaats leent zich uitermate goed voor zeilen, terwijl men bij stil weer direct in volle zee kan zijn. Belangrijker dan deze factoren is echter het feit, dat men hier direct staat onder het waakzaam oog der Marine, die de veiligheid voor een goed deel garandeert. Uit den aard der zaak stelt de organi- seerende Instantie deze controle op den hoogst mogeljjken prjjs. Het kamp, zooals dat dan ook dit jaar weer gegeven zal worden, is toegankelijk voor alle mannelijke leden van het Verbond en eventueele introducé's; de inschrijfprijs bedraagt voor de 12 dagen slechts het ge ringe bedrag van 20.waaronder alles is begrepen (met uitzondering natuurlijk var, de kampkleeding). Gezien het feit, dat reeds een groot aantal deelnemers zich liet in boeken verdient het aanbeveling zich zoo spoedig mogelijk te melden of inlichtingen aan te vragen, en wel aan: Staf N. J. V.. Onderlangs 19, Arnhem. De leeftijdsgrens loopt van 15 tot 35 jaar. De organisatie. Wat de organisatie van zoo'n kamp be treft, zij het volgende opgemerkt: Aan het hoofd staat een leider, bijgestaan door zijn ondercommandant (respectievelijk „Bestevaer" en „Betere Vaer"Voorts zijn er permanent 2 dokters aanwezig. Krijgt men de „Buffel?" Boden de kanomiecrbooten „Bever" en „Vali" tezamen aan 105 jongens onder dak, dit jaar bestaat de groote mogelijk heid, dat men een belangrijke stap in de goede richting gaat doen. Het is name lijk zoo goed als zeker, dat men de be schikking zal krijgen over de „Buffel", welk schip uiteraard een veel grootere logiesruimte biedt, terwijl men eveneens kan rekenen op zooveel zeilsloepen als men denkt noodig te hebben. Wel een bewijs, dat de Nederlandsche Marine het Verbond metterdaad wil helpen. Tal van bijzonderheden verstrekte Mr. Ver doorn voorts nog aan de persvertegenwoor digers en diverse aardige intermezzi uit het kampleven waarvan hij zelf de ziel is, pas seerden de revue. Ideaal voor de jeugd. Zooals men zich echter zal herinneren z ij n deze kampen ideaal voor de jeugd. Van landrot worden de jongens in 12 dagen om- getooverd tot halve zeelieden, wier handen niet meer verkeerd staan als ze een schoot moeten laten vieren of een riem hanteeren. De geest onder de jongelui is perfect, wat goeddeels ook daaraan toe te schrijven is, dat ze hun handen den geheelen dag vol heb ben. Er is geen tijd voor onderonsjes en van 7 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds is men druk bezig met „zeeman-worden". Nog werd er door den kampleider de aan dacht op gevestigd, dat het voor iederen deel nemer verplicht is, dat hij kan zwemmen. Hierna draaide de N. J. V. Kampfilm, ge deeltelijk in kleur opgenomen en waarop men het door den heer Verdoorn gesproken woord nog eens als beeld geprojecteerd zag. Ook op deze film ziet men, hoe jolig, hoe genoeglijk en... hoe leerzaam dit kampleven is en gaat men begrijpen, waaraan het groote enthousiasme van de deelnemers te danken is. Naar wij vernemen zal er met de Paaschdagen reeds vrij wat bezoek zijn -op Texel. In het badhötel, verschillende hotels, kamphuizen en pensions zijn reeds vele plaatsen besproken. Als het weer nu maar wat medewerkt, belooft het vooral in de omgeving van De Koog reeds ge zellig druk te worden. Paaschdagen feestdagen Zooale wij dat in onze gemeente gewoon zijn, staan voor den tweeden Paaschdag we der verschillende uitvoeringen en feestavon den op het programma: Te Den Burg voert dan „Texels Klein Tooneel", het blijspel „Aan nemen Jan... ik kom", van Th. de Jongeren en J. Everwijn, op deze uitvoering wordt gege ven in Pen's Schouwburgzaal, en zal onge twijfeld veel publiek treken omdat „Klein Tooneel" zich zoo langzamerhand een zeer goeden naam heeft weten te verwerven. In Hotel „Texel" geven de „Texelsche Boys" een „Bonte avond". Op het program ma staat o.m. de opvoering van de één-acter „40", voordrachten, zang, toepasselijke liedjes op het Boys-vereenigingsleven, enz. Het belooft een zeer gezellige avond te wor den. Te Oudeschild voert het tooneelgezelschap „De Jonge Spelers", in Eigen Gebouw, het tooneelspel „Spoken" van Ibsen op. 's Mid dags half drie wordt een kindervoorstelling gegeven; opgevoerd worde dan „Het Spook kasteel". In Texel's bioscoop-theater loopt vanaf Vrijdagavond de film „Shirley Temple in Ching-Ching", als tweede hoofdfilm wordt gegeven „Pit-tah, de grijze Wolf", GOEDEN VRIJDAG. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg v.m. 10 u. Ds. Visser (Koor* zang)n.m. 7.30 u. H. Avondmaal. Oosterend v.m. 10 u. Ds. Kok; n.m. Ds. Kok (H. Avondmaal). De Waal v.m. 10 u. Ds. v. 't Hooft 7.30 Avondmaal). Den Hoorn v.m. 10 u. Ds. Moen; n.m. u. Ds. Moen (H. Avondmaal). De Cocksdorp v.m. 10 u. Ds. Salm; njn* 7.30 Ds. Salm (H. Avondmaal). Oudeschild n.m. 7.30 u. Ds. Scholte l» Avondmaal). De Koog 7.30 Ds. v. 't Hooft (H. Avoi» maal). Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare) n.m. 7.30 Cand. Wouda. Ooster end n.m. 7.30 u. Ds. v. d. ^ee Geref. Kerk H. V. Oosterend n.m. 7.30 u. Ds. Kok. Eindexamen landbouwschool De eindexamens voor de leerlingen van 4-jarige Landbouwschool te Den Burg zijn. F houden, op 6 en 8 April schriftelijk en g'® (Woensdag) mondeling. Bij het mond®"? examen waren tegenwoordig de heer Lme Landbouwconsulent, leden van de comm van toezicht op het Landbouwonderwijs, Schoolbestuur en één der ouders. Woen werden tevens de diploma's uitgereikt. Het diploma kregen: Dirk Prins (Eieri J. G. van Maldegem (Jachtlust, Eiet a Jan Koorn (Goethe), Gerrit de Boer (L 6 weg), Cor Witte (Bloemwpk), Joh. R (Oosterend), Jac. Kikkert (Hallerwegh Stark (Eierland). ..hrtft Jan Witte (Westerweg) kreeg getuig-1- voor regelmatig schoolbezoek, maar zaï het diploma herexamen moeten doen. Drie leer'ingen ontvingen diploma m Naar de directeur ons mededeelt, was 1 het algemeen het examenwerk goed. vo0r Voor aangifte van nieuwe leerlinfcJ'pnhei4 de Landbouwschool bestaat nog gele=> tot 1 Mei a.s.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8