Nieuwe vinding ter bestrijding van bolziekten Niet stempelen meer Breda in Postvluchten op Indië Vernuftige bolspuii Moeder vermoordde haar kind Nationaal Dagblad klaagt Osscbc geestelijken aan Wijziging pensioenwet spoorwegambtenaren Hitler-dansen Bruiloft op huize Doorn Oude heer gedood Vergadering verstoord Diefstallen langs de spoorlijn Knaapje overreden PUBLICATIE. Goed palingseizoen voor IJsselmeer verwacht. Hore Belisha onderweg naar Malta SS h»«- Aankomst t* China mag geld van Engeland leenen Gevangenen verwezenlijken Vierjarenplan Niemöller weer in Berlijnsche gevangenis MiPtair vliegtuig neergestort De kerkelijke inzegening van het huwelijk van prins Louis Ferdinand met grootvorstin Kyra zal op 4 Mei door den hofprediker Doehring in Doorn geschieden. Het burgerlijk huwelijk zal op 2 Mei. te Potsdam worden voltrokken, daarna zal in Cecilienhof door hofprediker Doehring een godsdienstoefening worden gehouden, waar bij geestelijken der Grieksch orthodoxe kerk, waartoe grootvorstin Kyra behoort, het jonge paar den zegen van hun kerk zullen geven. Onvoorzichtig overgestoken en overreden. De 78-jarige heer B. wilde gisteravond op den Schoterweg te Haarlem den rijweg over steken voor een motorrijder, die uit de rich ting Santpoort naderde. Een aanrijding volgde en zoowel de bejaarde heer als de motorrijder smakten tegen den grond. De dokter constateerde bij den heer B. een schedelbasisfractuur en bij den motorrijder kwetsuren aan armen en beenen. Beiden werden naar het ziekenhuis over gebracht, waar de heer B. in den loop van den avond is overleden. De motorrijder, die geen schuld aan het gebeurde heeft, kon na verbonden te zijn, het ziekenhuis verlaten. De motor werd zwaar beschadigd. Actie tegen nieuw-Malthusiaan- schen bond. Gisteravond vergaderde de plaatselijke af- deeling van den Nieuw-Malthusiaanschen hond in de Tivoli-zaal te Utrecht. Op dezen avond voerde 'n viertal sprekers het woord Daar in verband met vroegere agitatie, onregelmatigheden werden verwacht, had de politie uitgebreide voorzorgsmaatregelen getroffen om de orde te handhaven. Tijdens de vergadering probeerden eeni- ge jongelui de orde te verstoren door op heftige wijze de sprekers te interrumpeeren. Zij werden terstond door de politie uit de zaal verwijderd en per politie-auto naar het bureau overgebracht. Na afloop van de ver gadering zijn de demonstranten in vrijheid gesteld. Jeugdige dief bekent. In samenwerking met de politie te Purme- rend.is het den gemeente- en rijksveldwach ter van Oostzaan eindelijk gelukt ophelde ring te brengen inzake de in den laatsten tijd gepleegde diefstallen van telefoondraad op verschillende plaatsen langs de spoorlijn Am sterdamEnkhuizen. Het was de politie te Purmerend n.1. ter oore gekomen dat een hoeveelheid koper draad aldaar was verkocht. Dit bleek afkom stig te zijn van den 2l-jarigen-J. D., te Oost zaan. Dit jongmerrsch was'reed meermalen in aanraking met de politie geweest. Na een langdurig verhoor, dat hem gister middag is afgenomen, bekende deze jeugdige dief zich inderdaad te hebben schuldig ge maakt aan de diefstallen op genoemde spoor lijn, tusschen het traject Zaanbrug en Oost zaan. Heden zal hij op transport worden gesteld naar Haarlem, teneinde aldaar in verzeker de bewaring te worden gesteld. Bij het spelen door vrachtauto gedood. Op den rijksstraatweg nabij het kerkhof te Harderwijk, is gistermiddag het zesjarig zoontje van de familie Polhoudt, dat op den rijweg aan liet spelen was, door een perso nenauto gegrepen en met enistige verwon dingen naar het Piusgesticht te Harderwijk overgebracht. In deze inrichting is de knaap overleden. AGENT DOOR HERDERSHOND AAN GEVALLEN. Een merkwaardig avontuur beleefde Woensdagavond een agent van politie, die surveilleerde in de omgeving van de Korte Amstelstraat te Amsterdam. Plotseling werd hij namelijk aangevallen door een grooten Ouitsche herdershond, die hem zoodanig beet, dat de agent zich in het Ned. Isr. Zie kenhuis onder geneeskundige behandeling moest stellen. Ook zijn kleeren waren door het woeste beest stuk gescheurd. Na be handeld te zijn, kon de agent zijn dienst weer hervatten, aldus het Hsb. Jaloezie de drijfveer. In den avond van 20 December kwam den gemeenteveldwachter van Bcdum ter oore dat het tweejarig dochtertje van den fabrieksarbeider aldaar zou zijn overleden tengevolge van mishandeling door de moe der. Het gerucht bleek juist te zijn. De vrouw, die bijna anderhalf jaar in een sanatorium was verpleegd had bij haar terugkeer bemerkt, dat het kind meer hield van haar man dan van haar. Op den dag van het overlijden yan het kind, had de vróuw het kindje, toen het verschoond moest worden, een trap in het buikje ge geven, omdat de teil met water omviel, waarvan zij het kindje de schuld gaf. Door den trap was, zooals bij de lijkschouwing .bleek, de dunne darm gescheurd. Daardoor was, aldus het Hsb., het kind overleden. Bovendien was het lichaampje overdekt met wonden op rug en arm en vertoonde het gezicht schrammen. Thans stond de moeder te Groningen tb- recht. De Officier van Justitie eischt een ge vangenisstraf van drie jaren. Dn verdediger, Mr. oster, betoogde dat verdachte niet normaal was. MINISTER VAN SOCIALE ZAKEN NEEMT EEN AFSCHAFFINGSPROEF! De minister van Sociale Zaken heeft een zeer belangrijk initiatief genomen, met de bedoeling te bevorderen, dat het'stempelen voor werkloozen kan worden afgeschaft en dat tevens een einde wordt gemaakt aan de uren van deprimecrend nietsdoen. De eer ste proefnemingen zullen thans te Breda volgens een speciaal systeem beginnen en slagen zij, dan zal het plan in het gchcele land worden in gevoerd. Onder leiding van burgemeester B. W. Th. van Slobbe heeft zich na overleg met het departement van Sociale Zaken een com missie gevormd, welke de moreele medewer king van verschillende vereenigingen op cultureel en sportief gebied heeft gevraagd. Op kosten van de regeering zullen de werkloozen gelegenheid krijgen zich met tuinieren, sporten, wande len, leeren, zingen en zelfstoo- neclspelen onledig te houden. Daarvoor zullen de benoodigde lokalitei ten en terreinen beschikbaar worden gesteld, terwijl de leiders, die aan de op te richten instituten en cursussen zullen worden aan gesteld, uit de steuntrekkenden zelf worden gerecruteerd. Deze leiders ontvangen 20 pet. boven hun steunbedrag. Bepaald is, dat werkloozen, die aan deze ontspannings- en ontwikkelings campagne meedoen, niet meer be hoeven te stempelen. De Haagsehe correspondent van de Tel. meldt nog: Op grond van de met deze proef gedane ervaringen zal de minister van So ciale Zaken hebben te beslissen of op den duur uitbreiding tot andere plaatsen moge lijk is. Men ontveinst zich niet, dat een regeling ais thans te Breda in practijk zal worden gebracht, niet voor alle gemeenten, met na me niet voor de groote, met redelijke kans van slagen uitvoerbaar zal zijn. N. Rott. Ct. door Roomsche pers van gezagsondermijning beschul digd. Het Nationale Dagblad (nat. soc.) bevat, aldus de N. R. Ct., in zijn gisteren versche nen nr. hef Verslag van een bezoek, dat eên vertegenwoordiger vari dat blad aan verschil- lénde inwoners "van 'Oss heeft gébfach't. In dat verslag Wordefn zeer ernstige beschuldi gingen geuit tegen bepaalde personen, in het bijzonder tegen de twee geestelijken, wier namen voluit worden genoemd en wien on zedelijke handelingen ten laste worden ge legd, niet met meerderjarige vrouwen, maar met minderjarige jongens. De beschuldigin gen worden geuit door deze jongens zelf, „thans beiden jongemannen van boven de twintig", die met de eerste letters van voor namen en namen worden aangeduid. Verder wonden zij geuit door den bewustcn kroon getuige K. in het onderzoek van de mare chaussee tegen de geestelijken. De man, die door den minister van justitie als getuige is gewraakt, omdat hij 18 veroordeelingen ach ter den rug had. Een „mystificatie". De opzienbarende publicatie in de N. R. Ct. „van bevoegde zijde" ontvangen, over de be handeling van de Ossche affaire in de Twee- DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederiandsche Akkerhouwcentralc maakt bekend, dat de denaturatievergoc- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 11 April tot en met 16 April 1938, f 1.25 per 100 kg. zal bedragen voor groene erwten, door han delaren gedenatureerd en voldoende aan liet standaardinonster van kwaliteitsklasse C, en f 0.75 per 100 kg. voor voedcrerwten, door de telers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veldboonenvan den oogst 1937, welke aan de daartoe ge stelde eischen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak, zal f2.30 per 100 kg. bedragen. Tevens wordt er de aandacht op geves tigd dat op 15 en 16 April geen denatura- ties zullen plaats vinden, waarvan de aan vrage niet reeds op 14 April in het bezit der Centrale was. 's Gravenhage, 14 April 1938. (Adv.) de Kamer, inspireeren de Msb. tot de vol gende opmerkingen: De „bevoegde zijde" bestaat, of de „N. R. Crt." pleegt mystificatie. De overheid kan dit niet dulden: het schijnt ons noodzakelijk, dat zij van haar be voegdheid gebruik maakt om of de my&tifica tie in de „N. R. Crt." te ontmaskeren óf de genen, die dit staaltje van gezagsondermij ning pleegden, tot de orde te roepen. Op 60-jarigen leeftijd met pen sioen. Voor 55-jarigen op eigen verzoek pensionneering mogelijk. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de Pensioenwet voor de spoorwegambtenaren 1925 (Staats blad no. 294). De directie heeft, na overleg met den personeelsraad en met de commissie van bij stand van het spoorwegpensioenfonds, voor gesteld de in aanmerking komende artike len te wijzigen, waarbij van de volgende beginselen is uitgegaan: a. De directie verkrijgt de be voegdheid, ieder van het personeel op 60-jarigen leeftijd ontslag te ver- leenen met dadelijk ingaand pen sioen: b. Aan wachtgelders van 60 jaar of ouder zal op den datum van in werkingtreding der gewijzigde Pen sioenwet dadelijk ingaand pensioen worden verleend; c. Personeel van 55 jaar of ouder kan op eigen verzoek door de directie gepension- n.eerd worden:. .d. Aan wachtgelders van 55'tot 60' jaar zal, indien zij binnen zes maanden na'fn- wej'Kingtrèding rie.r gewijzigde pensioenwet daartoe aap de. directie het verzoek richten de''el ijk ingaand nehsioen worden verleend. Opmerking verdiept, dat in de gevallen a en b. toekenning van pensioen afhankelijk is van medewerking der directie, welke medewerking zij slechts verleent, indien wegens overtolligheid het bedrijfsbelang pensionneering vordert. Zelfstandig recht op pensioen zullen de spoorwegambtenaren ook voortaan eerst bij bet bereiken van den 65-jarigcn leeftijd hebben. Regeling voor wachtgelders. Dezelfde beginselen zullen toegepast wor den ton aanzien van hen, die bij liet in wer king treden van dc wijzigingswet reeds op wachtgeld waren gesteld, met dien verstan de, dat wachtgelders, jonger dan 60 jaar. gedurende zes maanden na den datum van invoering een aanvraag om toekenning van pensioen tot de directie kunnen richten. Niettegenstaande het weer niet gunstig was, zijn de pafingvarigstch op het IJssel meer tot l°p> naar het Hsb. meldt, met tegengevallen. De visschcrs te Spakenburg mcenen tcckencn te hebben bespeurd, die mogen doen venvachten dat er zich dit sei zoen veel paling in het IJsselmeer ophoudt. Dultschland zoekt naar een eigen dans-vorm. Ofschoon de „jazz" reeds lang door de na- tionaal-socialistische autoriteiten is tegen gewerkt, zijn zij er aan den anderen kant nog niet in geslaagd iets anders te vinden dat past in den geest van het Derde Rijk. Jn „Die Spielschar", een orgaan van de Ilit- lerjeugd, kan men lezen dat de autoriteiten niet tevreden zijn over den 'toestand in Duitschland, wat betreft den dans, en er worden eenige „eenvoudige principes' in vastgelegd, welke de basis moeten vormen van een unificatie van den Duitschen dans. De schrijver van het artikel schrijft spijtig dat zij die op gracieuse en natuurlijke Duit sche wijze willen dansen, weinig keuze heb ben. „Swing" dansen is beslist onwaar dig, behalve als mien dronken, is. Boerendansen in de steden invoeren is ook onzinnig. Er zijn op het oogenblik slechts drie klassen van dansen die in aanmerking ko men. In de eerste klasse zijn de „algemeene Duitsche dansen" als de wals, de „Bhein- lander", en andere. Het dansen daarvan moet aangemoedigd worden. In de tweede klasse komen de met, de volksdansen ver wante en in de derde, die als een soort concessie is bedoeld, komen de dansen die internationaal zijn en welke-niet vergeten kunnen worden omdat Duitsche dansers en danseressen anders niet mede zouden kunnen dingen bij internationale wedstrij den. Op het oogenblik zijn deze voorschrif ten alleen maar bestemd voor de jeugd, maar de bedoeling zal wel zijn Duitschland ook op dit gebied evenveel zelfvoorziening te geven als het op politiek en financieel gebied al heeft. Reis heeft geen politieke betee- kenis. De Engetsche minister van oorlog Hore Belisha is per vliegtuig naar Malta vertrok- kèp', ".'"'V'-/""' In het Lagerhuis is Chamberjain. de. vraag gesteld, of het bezoek dat IIore-Belisha te vens aan Rome zal brengen ieder politieke beteekenis mist. De ministerpresident ant woordde hierop, dat dit inderdaad zoo is. Reeds naar Marseille onderweg. Hore Belisha is gistermiddag op Le Bourgct (Frankrijk) aangekomen. Hij werd ontvangen door den minister van oorlog Guy la Chambre en verscheidene generaals van den oppersten oorlogsraad, die Daladier vertegenwoordigden. De Britsche minister van oorlog was de gast van minister Guy la Chambre op een noenmaal in de eerezaal van de vlieghaven. Na met den Franschen minister van luchtvaart, Nadien is Hore Belisha per vliegtuig naar Marseille ver trokken. Reiger (heenreis) Vertrek van Singap. 14 Apr. Athene 14 Apr. Basra 14 Apr. Valk (terugreis) Oehoe (heenreis) Emoe (heenreis) Ibis (terugreis) A'dam 14 Apr. Band. 14 Apr. Band. 14 Apr. A'dam 14 Apr, Jodhp. 14 APr, Jodhp. 14 Apr. Athene 14 Apr, Singap. 14 Apr Credieten op Langen termijn. Op een in het Lagerhuis gestelde vraat, hij, ter vergrooting van den steun aaa of China overeenkomstig de aanbeveling ver. vat in de Volkenshondsresolutie van 5 Oct, 1937, liet verleencn van credieten op ian. gen termijn aan de Chineesche regeerinj zou willen vergemakkelijken, heeft Colvill» verklaard dat, indien de Chineesche rejree. ring er in zou kunnen slagen, van Britsclie financieele lichamen credieten op langen termijn te verkrijgen, alle tot den minister van financiën gerichte verzoeken om vergun ning voor dergelijke operaties met welwil lendheid. overwogen zouden worden. De Duitsche autoriteiten stellen de vangenen te werk bij de uitvoering van het Vierjarenplan. Volgens door den onder staatssecretaris van Justitie gepubliceerde cijfers worden er van de 115.000 gevange nen 85.000 gebruikt bij verschillende werkzaamheden, zooals het droogleggen van moerassen, het regu la risee ren van rivieren en het kloppen van steenon.. De gevange nen in'voorloopige hechtenis, die tot dus ver van arbeid vrijgesteld waren, teneinde hun verdediging te kunnen voorbereiden, zullen op grond van een nieuwe verorde ning eveneens dergelijke werkzaamheden moeten verrichten. Hun aantal bedraagt op het oogenblik 25.000. „Eervolle hechtenis" in een lort verwacht. De Berlijnsche correspondent van de Daily Telegraph and Morning Post meldt aan zijn blad, dat Ds. Niemöller uit het-concentratie kamp, waar hij ondergebracht was, wee- naar. Berlijn is vervoerd, waar hij in de Moabilgevangenis is ingesloten. Deze maat regel is genomen in verband met een ziekte geval in zijn familie, teneinde hem in geval van ernst speciaal verlof te kunnen geven tot een bezoek. Ds. Niemöller zal tot Woens dag a.s. in de Moabitgevangenis blijven. Dien dag worden ver-strekkende amnestiemaat- regelen verwacht. Voorts verneemt rle cor respondent, dat Hitier op voorspraak van verschillende invloedrijke delegaties, o.ra. van hooggeplaatste legerofficieren, in prin cipe toestemming heeft gegeven Niemöller in eervolle hechtenis te plaatsen in fort Glatz. Drie inzittenden gedood, één gewond. Bij Vercelli is een militair vliegtuig neergestort, als gevolg waarvan drie inzit tenden om het leven kwamen. De vierde werd zwaar gewond. Enorme tijds en geldsbesparing. De heer P. IJsselmuiden te Sassen- heim heeft een uitvinding gedaan, welke voor het bollen vak van zeer groote beteekenis belooft te worden. Het betreft een installatie ter be- strding van bolziekten Tot dusver werden deze ziekten bestreden door het land te besproeien met een bac teriën doodende stof met behulp van een pulvcrsatcur. Dit werk kost zeer veel tijd. Een man kan met een pulversateur hoogstens 250 roe per dag bestrijken. De bolspuit van den heer IJsselmuiden maakt het echter mogelijk met drie man 3000 roe per dag te bewerken! Hiermede is tevens het belangrijkste voordeel van deze uitvinding genoemd: de enorme tijdsbesparing. Na regen en hagel buien is het steeds dringend noodzakelijk orri het land te hesproeien met middelen tegen vuur en zwam en soms kon men het werk onmogelijk af. omdat de pulversateur nu eenmaal veel tijd vergde. Het gevolg was, dat sommige stukken land vaak niet of onvoldoende werden besproeid, met alle gevolgen van dien. De bolspuit besproeit echter een heel hed tegelijk! Men werkt met drie man en kan daarmede oneindig veel meer werk verzetten als met den pulversa teur. De constructie van de bolspuit. Heden waren wij getuige van eenige de monstraties met de bolspuit op de volden van de firma J. van Driest Zonen. Be halve talrijke kweekers, niet alleen uit de bollenstreek, maar ook uit Brabant, waren er ook verscheidene landbouwdeskundigen aanwezig, o.a. een vertegenwoordiger van den Planfenziektenkundigen Dienst, en al len waren vol lof over de uitvinding De bolspuit wordt voortbewogen op een houten rol. die een middenlijn heeft van 49 e.m. en die een metalen hekleeing heeft Hot toestel zelf bestaat uit een ijzeren fra me vvaaron e enmntor en een reservoir zijn aangebracht. Het is uitgepist met een 5.5 p.k I.L.O.-moter, waarop zich een veilig heidsventiel bevindt. Deze meier is in staat een druk van 15 a PCI atmosfeer uit te oefe nen np het reservoir, waarin zich het in water opgeloste bestrijdings middel bevindt. Dit reservoir heeft een inhoud van 125 L., welke door den motor in drie minuten tiids wordt weggespoten! Dezelfde moter stelt ook een mechanische roerin richting in werkihg, waardoor het preparaat in het reservoir voortdu rend geroerd wordt. De motor perst nu de vloeistof via een «tang naa reen sproeipijp. die aan de voor zijde van den wagen is bevestigd. Deze sproeipiip heeft een lengte van 11,70, het geen voldoende is om een bloembed in zijn o!le breedte te bestrijken. Het uiteinde van de snroeipiip moet door iemand worden vastgehouden. Wanneer de motor nu draait wordt de vloeistof dus in de sproeipijp ge perst en vervolgens via 22 sproeiers in rag fijne druppels over het land gesproeid. Werking zeer intensief. Behalve de belangrijke tijdsbesparing biedt dit toestel het groote voordeel, 'dat de vloeistof als het ware als dauw op het land komt waardoor nagenoeg iedere plek be sproeid wordt. De pulversateur geeft vele druppels, waardoor sommige plekken zeer veel, doch andere in het geheel niet met be- strijdingsstoffen bewerkt worden. Behalve een groote tijdsbesparing heeft de bolspuit dus nog het eveneens belangrijke voordeel, dat er veel intensiever gewerkt wordt. Ook wordt er dank zij het veiligheidsventiel voor gewaakt, dat de besproeiing te heftig is. Wordt de druk n.1. te groot dan kan door een eenvoudige manipulatie het vei ligheidsventiel in werking worden gesteld waardor do vloeistof via een tweede slang weer naar het reservoir wordt geleid en de sproeipijp dus wordt ontlast. Een ander, niet te onderschatten voordeel van de snroeipii-n is, dat men thans niet meer op de smalle paadies op de beddingen behoeft te loopen, doch de groote paden tusschen de beddingen kan houden. In den regel wordt het gewas zes-maal besproeid n.1. drié maal voor den bloei en driemaal na den blooi. Werkt men nu met den pul versateur. dan moet men zich op de smalle naarlies hegeven, waarbij het gewas vaak te liiden heeft en vertrapt wordt. Tiet vullen van het reservoir gaat al even snol in ziin werk als het sproeien zelf. In drie minuten tiids zuigt het reservoir zich vol met het slootwater door middel van een op den motor gekoppelde slang. Als voorzorgsmaatregel wordt het water, voor dat het in het reservoir komt. gezeefd, om verstoptraken van de sproeiers in de sproeipijp te voorkomen. De bolspuit is economischer De aanschaffingskosfen van een bolspuit zijn wel is waar grooter dan die van een pulversateur, maar daartegenover staat, behalve de reeds genoemde technische voordee- len nog, dat de bolspuit veel zuini ger is in het gebruik, omdat de drup pels fijner zijn. Met den pulversa teur heeft men voor één bloembed 3L hestrijdingsstof noodig tegen 2 L. met de bolspuit. Dit is een aanzienlijke hesparing, want d' hestrijdingsstof is vrij duur en kost op de 100 L. De heer IJsselmuiden vertel' ons. dat hij in de afgeloopen twee en ec halve week tijdens diverse proefneming 75.000 L. heeft verwerkt en een eenvoun k rekensommetje leert dus, dat de bollfj" in die korte spanne tijds reeds f 750 alle aan hestrijdingsstof heeft bezuinigd! Het is onder deze omstandigheden ker niet verwonderlijk, dat er in het 1)°' vak voor deze uitvinding, waarvoor re octrooi is aangevraagd zeer groote hela stelling bestaat. Tot dusverre heeft de n IJsselmuiden, in verband met de octr aanvrage, weinig bekendheid aan zijn vinding gegeven, maar desondanks m meert men reeds herhaaldelijk bij hem n de bolspuit, niet alleen kweekers 'i' omgeving, maar ook uit Noord-Hoti Brabant en Friesland. Zelfs zijn pr r kweekers speciaal uit Amerika en Engi v„n naar Sassenheim gekomen, omdat Hollandsche hollenreizigers gehoord den van de uitvinding, die reeds door kelc Hollandsche kweekers tot hun tevredenheid was toegepast. Aangezien echter nog geen octrooi was verleenv o0f te de heer IJsselmuiden er zich wc' jj. reeds bolspuiten aan het buitenland VPrPn! (je Wij spraken na afloop der demons i nog eenige deskundigen, die umaniem hoopvolle verwachtingen hadden van bolspuit. Een gröot voordeel noemde het, dat men, als gevolg van de aanz.mi1 tijdsbesparing, gunstige weersomstand den kan afwachten voor de bespre' waardoor deze veel effectiever worct kan men bij stormweer een dag 0VP|S hetgeen met den tiidroovenden pulvers» niet mogelijk is. De algemeene °J"nlv.?K dan ook, dat de bolspuit spoedig den naar hot hart van de bollenkweckers K den zal hebbenl

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2