Militair verbond tusschen Engeland en Frankrijk? Vleeschstempels vervalscht £ucfvUmaAt ^Piee4?imcuï(^eACcMm In pakhuis overmeesterd De doodelijke aanrijding te Oegstgeest Sport Texelsch nieuws Een Defensieleening gevraagd Tentoonstelling „Soesterdal" Opleiding tot officier-vlieger UIT ONZE OOST Naar hef Gooi om in fe breken Op heeterdaad Cadetten-Adelborsten „P. J. Bouma-Begrafenisfonds;' Vertrokken personen Uit onze omgeving Door Verbond voor Nationaal Herstel. Het hoofdbestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel heeft zich tot den voorzit ter van den Ministerraad gewend met een adres, waarin wordt verklaard, dat adres sant met groote vreugde heeft kennis geno men van den spontanen stroom van giften voor Defensie, waardoor ons volk blijk geeft zich ten aanzien van dit punt zoo goed moge lijk als eensgezind achter de Regeering te scharen en dat genoemd hoofdbestuur thans het vruchtbaar oogenblik gekomen acht, over te gaan tot een zeer krachtige versterking van onze weermacht in Nederland en in de Nederlandsche overzeesche gebieden. Adressant verzobkt thans van verdere belastingverhooging af te zien en een defensieleening in zoo danige coupures uit te schrijven, dat iedereen in ons volk daaraan kan deelnemen, VOLGENS BRITSCHE BLADEN AL LES REEDS IN KANNEN EN KRUI KEN. De Daily Express en de Daily Mail" verwachten een technische uitbrei ding van het BritschFransche bondgenootschap ter gelegenheid van de rechtstreeksche besprekingen, die volgens deze bladen binnenkort tus schen de ministers der beide landen zullen worden gevoerd. De diplomatieke redacteur van de „Daily Express" weet in dit verband te melden, dat men thans bezig is met het opstellen van een gedetail leerd plan voor technische samenwer king, dat in wezen gelijk staat met een militair verbond tusschen de drie deiensiediensten van Frankrijk en Engeland. Verscheidene Fransche ministers, waaron der waarschijnlijk Daladier, Bonnet en Chau lemps, komen over een paar weken naar Londen om hierover met Chamberlain Hali fax en de Britsche defensieministers te spre ken. In geval van gevaar zou de Fran sche marine de verantwoordelijkheid op zich nemen voor de verdediging van bepaalde sectoren, terwijl de Britsche vloot de overige voor haar rekening zou nemen, en daartoe zoo noodig van de Fransche havens ge bruik zou kunnen maken. Wat de luchtverdediging betreft zijn, alles volgens genoemd blad, de besprekingen reeds begonnen en zullen de ministers der beide landen nog slechts enkelte bijzonderheden hebben te regelen. Aan Britsche vliegtuigen zal worden toe gestaan, van Fransche vliegvelden gebruik te maken. De strijdkrachten der heide landen zouden als één geheel beschouwd worden, zoowel bij verdedigend als bij aanvallend optreden, alles volgens een algemeen coördinatieplan. De kwestie van het opperbevel zal nog besproken worden. halte. Hier wonnen de Cadetten, die veel ster ker waren, met 30. De stand was met rust 10. Alle drie doelpunten werden door cadet Vredeveld gemaakt, die over een uitstekend schot bleek te beschikken. De prijsuitreiking vond terstond na afloop plaats door den commandant van de marine, die in het Duitsch ook de commandant en de officieren van den Duitschen kruiser ,,Emden welkom heette. Zij hadden alle wedstrijden bij gewoond. Dank werd gebracht aan de directie van het Olympisch Stadion, die de inrichting belangeloos beschikbaar stelde. Onder groote belangstelling is gistermorgen te Soesterberg de nieuwe permanente lucht vaarttentoonstelling „Soesterdal" geopend, die, als opvolging van de vroegere particuliere ten toonstelling, die hier bestond, onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart, is tot stand gekomen. Er bestond voor deze plechtigheid groote belangstelling, o.a. mr. W. A. J. Visser, de directeur van het luchtvaartbedrijf Soester berg, kolonel Van Rooy, een vertegenwoordiger van den commandant van de luchtvaartafdee- ling, luitenant-kolonel F. A. van Heyst, die verhinderd was, kapitein Wijnkamp, de direc teur van het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt dr. H. G. Cannegieter. In het nieuwe ten toonstellingsgebouw, dat op de plaats van het oude staat, hebben de Nederlandsche fabrieken die vliegtuigen bouwen, de K.L.M., de buiten- landsche luchtvaartmaatschappijen, Deutsche Lufthansa en Air France, het Departement van Defensie, het Luchtvaartbedrijf Soester berg, de Koninklijke Nederlandsche Vereeni ging voor Luchtvaart, het koninklijk Neder- landsch metereologisch instituut te De Bilt, de Nederlandsche Seintoestellen Fabriek en tal van andere instellingen, ondernemingen en bedrijven, die voor de luchtvaart werken, be langwekkende stands. Buiten staan, behalve het oude model van de eenig gebouwde F 14, verschillende nieuwe vliegtuigmodellen in natuurlijke grootte, terwijl als bijzondere nieuwigheid in den tuin een volledig inge richte, aan alle eischen voldoende gaskelder, is gegraven. Bandoeng. Op 2 Januari van het volgend jaar zal de opleiding aanvangen voor officier vlieger in zg. kort verband met een gunstiger promotieregeling. Bij den aanvang van de op leiding geschiedt aanstelling tot militie-briga dier; na behaling van het z.g. kleine militaire brevet na maand volgt promotie tot mili tie-sergeant en na het behalen van het groote militaire brevet promotie tot vaandrig, welke rang ruim na tien maanden bereikt kan zijn. De bezoldiging bedraagt voor een officier vlieger, welke rang te bereiken is na achttien maanden, 230 plus 140 vlieg-toelage, be nevens 600 uitrustingstoelage. De duur van het verband is zeven jaar, waarna een gratifi catie wordt uitgereikt. New. Rtt. Crt. 9 KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Stuyvesant, 14 April te A'dam. Vulcanus, 13 April v. Palermo. Venus, pass. 14 April Dungeness. Agamem'non, 14 April te Amsterdam. Aurora, 13 April v. Hamburg. Hermes, 14 April te Hamburg. Irene, 14 April Ouessant gepas. Merope, 13 April v. Amsterdam. Odysseus, 13 April v. Pagales. Pluto, 13 April v. Amsterdam. Rhea, 13 April v. Kopenhagen. KON. HOLL. LLOYD. Zaanland, 13 April v. Bahia. BIJ DE CONSERVENFABRIEK TE POELDIJK NEEMT MEN HET NIET ZOO NAUWI Resp. vier en twee maanden gevangenisstraf geëischt tegen commissaris en boekhouder. De commissaris van de conserven- fabriek te Poeldijk, de 31-jarige C. W. S„ die onlangs wegens vleesch- knocicrijcn door den Delftschen kantonrechter tot viermaal een week hechtenis is veroordeeld, moest gisteren wegens het verval- schen van merkstempcls op var- kensvleesch voor de Haagsche recht bank terecht staan. Uit het verhoor ter terechtzitting bleek, dat verdachten tezamen met den boekhou der van A. met blauw potlood de data van vleeschstempels, door de keurmeesters ge zet, heeft veranderd. Men deed dit, omdat het ingang van een bepaalden datum de prijzen welke de veehouderij-centrale voor het varkensvleesch betaalde, ver laagd werden. Voor vleesch, dat vóór dien datum was afgestempeld, kreeg men dus meer, om welke reden verdachte de stempels vervalschte. De fraude werd evenwel spoedig ont-' dekt. De conserven-fabriek moest f1000.— schadevergoeding en boete aan de Centrale betalen. De Officier van Jusititie, Jhr. Mr. van Asch van Wi.jck, deelde in zijn requisitoir mede, hoe het kwam, dat deze vervolging zoo laat heeft plaats gehad. Toen de ver- valschingen zijn ontdekt, heeft een broer van verdachte alle schuld op zich genomen. Ter terechtzitting trok hij plotseling die be- bekentpnis is. doch werd niettemin veroor deeld. In hooger beroep werd hij evenwel vrijgesproken, doch tevens kwam vast te staan, dat. C. W. S. en de boekhouder de werkelijke daders waren. Aanvankelijk werd verzuimd een vervol ging tegen hen in te stellen, doch door de onlangs berechte vleeschknoeierijen, kwam deze zaak weer aan het licht. Uit dit alles blijkt, dat men het hij de conservenfabriek met wet en verordening niet zoo nauw neemt. Hoewel de feiten lang geleden zijn en een gunstig reclasseerings- rapport over verdachte is uitge bracht, zag spr. geen aanleiding voor een voorwaardelijke veroor deeling. De eisch luidde vier maanden ge vangenisstraf onvoorwaardelijk. Een wraakneming Mr. van der Meer, te Rotterdam, voor verdachte de verdediging voerend, merkte op, dat juist door deze vervolging de an dere knoeierijen aan het licht zijn gekomen, niet omgekeerd. De zaak is aangebracht door een ontslagen boekhouder, die wraak wilde nemen op S. medeverdachte. S. wordt daarvan nu het slachtoffer. Gezien ook den langen tijd. dat verdachte gemeend heeft dat de vervolging zou uitblijven, be pleitte mr. van der Meer met klem een voorwaardelijke straf. De intellectueele „werker". Vervolgens stond de boekhouder P. van A. voor hetzelfde feit terecht. Hij bleek zelfs het intellectueele werk van de ver- valschingen verricht te hebben. Toen zijn mede-verdachte een datum op 10 Maart wil de veranderen, heeft van A. dit gerectifi ceerd, omdat 10 Maart een Zondag was. De Officier van Justitie eischte tegen de zen verdachte twee maanden gevangenis straf. Mr. van der Meer drong aan op een voor waardelijke veroordeeling. Uitspraak 28 April. Drie roovers gestraft, één vrijge sproken. Veertien dagen geleden hebben voor de Ilaarlemsche rechtbank twee Amsterdam mers en twee Haarlemmers terecht gestaan, die ruim vier jaar geleden, op 21 Maart 1934, een overval met berooving hebben gepleegd op den 38-jarigen koopman in tweedehandse!) goederen J. V. Terwij] een der Haarlemmers met een auto in de nabijheid klaar stond, trachtten de drie anderen den heer V. in het pakhuis in de Nobelstraat te overmeesteren met de bedoeling, hem van zijn portefeuille te berooven. Deze opzet mislukte, omdat toevallig een knecht van den heer V. het pak huis binnenkwam, waarna de over vallers de vlucht namen. Een hunner kwam echter nog even terug om zijn hoed te halen, die hij bij de wor steling was kwijt geraakt. Hij zeide toen te gen den knecht, die nog in het pakhuis aan wezig was, dat hij den heer V. bij het ge vecht terzijde had gestaan. Voor de rechtbank legden alle vier een bekentenis af. Het O? M. eischte tegen de beide Haarlemmers, den 34-jarigen metaal bewerker T. V. W. en den 38-jarigen timmer man J. K. P. anderhalf jaar gevangenisstraf. Tegen de Amsterdammers, den 38-jarigen koopman F. II. M. 1"). en don 39-jarigen tim merman J. G. ten C., werd respectievelijk één en andgrhalf jaar geëischt. De rechtbank sprak P. vrij en veroordeel de de drie anderen elk tot écn jaar gevange nisstraf. AMOKMAKER. Drie zwaargewonden. Wederom wordt van een ernstig amokge- val op Java melding gemaakt. Nabij Toem- pang (residentie Pasoerocan) heeft, aldus de N.R.Ct., een inlander Woensdagavond amok gemaakt. Twee mannen en één vrouw zijn hierbij zwaar gewond. De amokmaker is door de toeschietende bevolking over meesterd. WINDHOOS. Visschersprauwen weggespoeld. Door een geweldige windhoos zijn te Priaman (Sumatra's westkust) 20 visschersprauwen weggespoeld. Twee huizen zijn vernield en tien bescha digd. De controleur zorgde, aldus de N.R.Ct., voor hulpverleening. Persoonlijke ongeluk ken hebben niet plaats gehad. HALVE TON SCHADE DOOR BRAND. Op de onderneming Tambora op Bima (Java), is, naar de N.R.Ct. meldt, brand uitgebroken. De koffie- fabriek, de zagerij, een ijzerwerk- plaats, een werkplaats voor gereed schappen, een loods met koffie ge vuld, een gevulde rijstloods en twee woningen zijn in asch gelegd. De schade wordt geraamd op f 50.000. DE „TEGELBERG" AANGEKOMEN. Tandjong Priok. Gistermorgen is het nieuwe schip van de K.P.M. de „Tegelberg" de haven van Tandjong Priok binnengeloopen; alle sche pen van de K.P.M. waren gepavoiseerd. Er was zeer groote belangstelling; de directie van de K.P.M. was mede aanwezig. De „Tegelberg" maakte de eerste reis met een uiteraard ge ringe lading, n.1. 500 ton, en de rest in ballast. Het verloop van de reis is gunstig geweest. Als passagiers kwamen uitsluitend leden van het personeel der K.P.M. mede. Ook was aan boord aanwezig de heer ter Brake, directeur voor de Zuid-Afrikalijn. Nw.Rtt.Crt. V'ERKEERSFOUT MET NOODLOTTIG GEVOLG Officier van Justitie vraagt te gen den chauffeur, die als een kalm rijder bekend staat, drie weken hechtenisstraf. Voor de Haagsche Rechtbank moest gis teren terecht staan de 28-jarige chauffeur C. van den H. te Oegstgeest, wegens het ver oorzaken van dood door schuld. 24 Februari j.1. was hij met zijn wagen te Oegstgeest den Rijngeesterweg uit de richting Sassen- heim af komen rijden. Bij een kruising wil de hij de Geversstraat in de richting Leiden inslaan, maar daarbij heeft hij niet be merkt, dat rechts van hem een wielrijder kwam, die de Nassdulaan in de richting Wassenaar wilde oprijden. De vrachtwagenbestuurder verleen de geen voorrang en een botsing was het gevolg. De wielrijder werd zóó ernstig gewond, dat hij den dag daarna is overleden. „Hoe kwam het, dat u den wielrijder in het geheel niet zag?" vroeg de president aan verdachte. Verdachte: „Waarschijnlijk door een spijl van de cabine, waar de wielrijder net ach ter schuil ging." Overigens bleek verdachte als, een kalm rijder bekend te staan, die in de 5 jaar, dat hij rijdt, nooit een aanrijding heeft gehad. De Officier van Justitie, Jhr. Mr. van Asch van Wijck was van meening, dat de aanrijding in een moment van onoplettend heid van verdachte is gebeurd. Het is een verkeersfout geweest, die in dit geval wel zeer ernstige gevolgen heeft gehad. Spreker eischte een hechtenisstraf van drie weken. Uitspraak 28 April. Familie voor den rechter. De rechtbank te Amsterdam heeft giste ren uitspraak gedaan in de strafzaak te gen vier Amsterdammers, drie broers en een neef, die naar het Gooi waren ge gaan om in te breken. Zij werden op hee- terdaad betrapt, toen zij een villa in de buitenwijk van Naarden verlieten, waar zij hadden ingebroken. Drie van de daders zijn bekende recidivisten, de vierde had zich als „leerling" bij de drie gebroeders aangesloten. Twee van de gebroeders G. werden tot twee jaar veroordeeld, de beide andere verdachten hoorden zich tot één jaar ver- oordeelen. Een bewoner van de Van Hogendorpstraat te Den Haag, zag Woensdagavond een mo torrijwiel bij zijn huis voor de deur staan Daar hij het geval niet vertrouwde, waar schuwde hij de politie, welke een oogje in het zeil hield. Inmiddels had een bewoner van de Emmastraat bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn D.KAV.-motor- rijwicl. Wat later op den avond kwamen twee jongemannen in de Van Ilogendorp straat, die mot het motorrijwiel wilden weg rijden. Zij werden door de recherche aange houden en na onderzoek bleek, dat één van het tweetal, de 21-iarige letterzetter H. ,T. B., als de dader van den motorrijwieldiefstal in de Emmastraat moest worden beschouwd. Ge noemde B. is in politiebewaring gesteld. De andere jongeman werd op vrije voeten ge laten. De „Daily Mail" publiceert, zij het met minder bijzonderheden, .soortgelijke mede- deelingen. Het blad gelooft, dat de bijeen komst zal worden gehouden nadat de Brit sche begrooting op 26 dezer in stemming zal zijn gebracht. Parijs of Londen? Alle bladen zijn echter van oordeel, dat de bijeenkomst vóór de vergadering van den Volkenbondsraad en vóór het bezoek van Hitier aan Rome zal worden gehouden. Als plaats van bijeenkomst wordt Londen waar schijnlijk geacht, hoewel de Parijsche cor respondent van de „Times" de mogelijkheid niet uitsluit, dat. de Britsche ministers zich naar Parijs zullen begeven. Een interessante sportdag in het Olympische Stadion te Amsterdam. Gisteren hebben den ganschen dag cadetten en adelborsten geheerscht in het Olympische Stadion te Amsterdam. Zij verschenen er bij honderden en een reeks hoofd-officieren uit Den Helder en Breda, alsmede de steling-com- mandant van Amsterdam, gaven acte de pré- sence, alsmede zeer vele dames, die ter bijwo ning van het avondfeest ook overdag al acte de présence gaven. Het egheel werd opgeluis terd door de Kon. Militaire Kapel en de pijpers en tamboer van de Marine. Des morgens vonden diverse athletiek-wed- strijden plaats, waarbij de krachten niet te zeer uiteen liepen. Er werd met veel animo in de diverse nummers gestreden en enkele presta ties vielen hier wel te loven. Des middags hebben de ploegen van de adel borsten en de cadetten zich in hockey en voet bal gemeten. De hockeywedstrijd was zeer spannend. De Adelborsten maakten door Tegelberg uit een strafcorner het eerste doelpunt, doch nog voor de rust maakten de Cadetten, uit een straf corner gelijk. De Cadetten waren vooral in de tweede helft sterker en zeer verdiend maakte de rechtsbuiten het winnende doelpunt. Spe ciaal de snil Reep. doelman Vredeveld en de mid-voor De Jong blonken bij de overwinnaars uit. Bij de Adelborsten viel bovenal de energie en het uithoudingsvermogen te prijzen. De voetbal-wedstrijd was van minder ge KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Ruys, pass. 13 April Madera. Tegelberg, 14 April te Batavia. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk, 13 April v. New Orleans. Lochkatrine, 13 April te Londen ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, 14 April te Batavia, Kedoe, pass. 13 April K .del Armi. Kota Inten, 13 April te Londen. Kota Nopan, pass. 13 April Perim. Buitenzorg, pass 13 April Perim. Garoet, pass. 13 April Perim. Tanapoeli, 13 April te Schiedam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki, 13 April v. Santos. Aludra, 13 April te R'dam. STOOMVAART l>nJ. OCEAAN. Hector, 13 April te Londen. Melampus, 13 April te Londen. Phemius, 13 April te Hamburg. Melampus, 14 April te Amsterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano, 13 April v. Colombo. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Ceres, 13 April v. Hamburg. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika Ljjn). Heemskerk, 12 April v. Mombassa. (HollandOost-Azië Ljjn) Almkerk, 14 April te Hamburg. Serooskerk, 14 April te Hamburg. Woensdagavond had in ,Het Wapen van Amsterdam" een vergadering plaats van het ,,P. J. Bouma-Begrafenisfonds". De nieuwe voorzitter, Mr. Smit, opende de vergadering, heette allen welkom en gaf het woord aan den secretaris, den heer C. Timmer Pz., tot het leen der notulen, welke zonder wijziging wor den goedgekeurd. De voorzitter brengt dank aan het verslag van den secretaris en geeft den penningmeester, den heer S. Keijzer, het woord. Uit dit verslag bemerken wH een kleine achteruitgang in het fonds' i, er gaande het ledental. Aantal leden begin ït*11" 635. 6 Nieuwe leden werden ingeschreven overleden, 3 leden bedankten voor het f Het ledental bedroeg einde boekjaar 626 een verzekerd kapitaal van 44.870t' het eindsaldo bedroeg 13.497.32, welk' bert^1 op verschillende banken en op le hvnnu, ,ra® werd vastgelegd. 1 olh(*en Hierna volgt bestuursverkiezing. Aftred waren de secretaris C. Timmer Pz. en de e1 missaris Jb. Drijver, welke beiden met alg°m" stemmen werden herkozen. geni- Van het nazien der rekening werd verslag gebracht door den heer Jn. Bakker Pz weü alles in goede orde verklaarde. Als 'nieuw commissie werden benoemd de heeren a v den Brink en G. Dros Pz. Rondvraag. De heer P. Dros brenrt den achteruitgang der leden ter sprake en zo graag zien dat voair. een bepaalden tijd werd betaald, ongeveer 25 jaar. Het geen ook door andere maatschappijen wordt gedaan. 5 De voorzitter zegt hierover met den wiskun dig-adviseur Keesom te zullen onderhandelen" Mocht deze voor dit voorstel zijn, dan zal dj vergadering hiermede verder op de hoogte worden gebracht. De heer Bremer zag gaarne, dat van de zijde van het bestuur bij de leden werd rondgegaan tot inschrijving der jonge leden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voor. zitter de vergadering met de beste wenschen voor 1938. Leendert M. Vijverberg, Herv. G., en fam, naar Lemmer Woonark O, Dijksloot. Thomas Kalk, Herv. G., van Schildereind 95, Den Burg naar Apeldoorn, van Limbur» Stirumweg 13. Hendrika van Eelen, wed. v. N. Prongers van Oudeschild naar Zwolle, Holterbroekweg 26. Kuningunda Sauer van Cocksdorp 31 naar Beverwijk, Bomerkerkweg. JULIANADORP. 25 jaar in dienst van den polder, Op 12 April jl. herdacht de heer K, Ra ven, wonende aan het Sluisje, van de Cal- lantsoogervaart alhier, den dag dat hij voor 25 jaar in dienst kwam bij den Polder „Het Koegras". In den morgen van dezen dag kwam de Dijkgraaf en de Secretaris den ju bilaris complimenteeren en boden hem als blijk van waardeering een enveloppe met inhoud aan en verder iets blijvends, waar het geheele gezin genot van zal hebben. Begrijpelijkerwijze kwamen op nog tal van andere wijzen felicitaties binnen, zoodat wij mogen aannemen, dat deze dag den heer Raven in aangename herinnering zal blij ven. Aanbesteding. Gisteren werd door den heer Ed. Nieu- wenhuis enz. aan de Langevliet alhier, aan besteed het bouwen van een Bloembollen- schuur aldaar. Er was nogal wat belang stelling voor, doch op het laatste moment werd medegedeeld, dat beslist was, dat al leen georganiseerde aannemers konden in schrijven. De ongeorganiseerde aannemers hadden dus hier hun kosten voor niets ge maakt. De uitslag was als volgt; P. Broers, Breezand f4858; Reijers en Vlaming f4950; J. P. Mosk, Breezand f4988; W. F. Labout f5450; W. Uiterdijk, Wieringerwaard f5470, A. Smit f5534, D. de Graaf Jz. f5600, Dek ker en Lont f5650. J. v. d. Velde Fz. f5857, T. Boekel, Schagen f6221; Minneboo en Walboom f6445. Waar geen plaatsnaam vermeld, zijn de inschrijvers woonachtig in den Helder, De gunning werd aangehouden. WlERWGEfl „Noorderlicht"- Naar we vernemen wordt de verbouwing en uitbreiding van het „Noorderlicht", Te huis voor Ouden van Dagen, geleid door den heer B. G. Zanstra, architect alhier. DEN OEVER. Verkocht. Het visschersvaartuig H.N. 12, dat Vrij dagmiddag publiek geveild werd, is ge kocht door den heer A. Poel Azn. voor f 302.—. Visscherij-uitkomsten bedroevend. Met de haringvisscherij gaat het nog steeds niet naar wensch. Wel wordt door een klein gedeelte van de vloot aardig besomd, daar de prijzen vergeleken bij vorige jaren hoog zijn, ongeveer f 5.per tal, doch door het grootste gedeelte wordt niets verdiend. Ook de kuilvisschers verdienen weinig o' niets. De sleepbooten die van buiten Wie- ringen zich met deze visscherij bezighielden zijn allemaal weer vertrokken, daar zij hun onkosten niet kannen dekken. HELDERSCIIE EIERVEILING. 14 April. Aanvoer: 24725 kipeieren: 4851 Kg. 3.—» 52—54 Kg. 3.10 55—57 Kg. 3.30—3.40 58—60 Kg. 3.30—3.GO, 61—63 Kg. 3.40—3.70, 64- 70 Kg, 3.50390, 194 ccnclciercn 2.502.80 per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 14 April. Aangevoerd; 80.000 ki,peieren; 56—58 Ke- 3—3.15. 58—60 Kg. 3.05—3.30. 60—62 K?- 3.05—3.40. 62—65 Kg. 3.30—3.60, eendeieren 2.2>-^2.35, kalkoeneieren 5.ganzeneieren 7.90, kievitseieren 13.— per 100 stuks. WARMF.NHUTZEN. 14 April. Roode kool 6.70—7.90. gele kool 2.10—b D- witte kool 3.50—4.60. Aanvoer; 8800 K8- roode kool. 23.500 Kg. gele kool, 24.500 Kg- Dccnsche witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 15 April. 110 kg. Witlof f 5.80; 10900 kg. gele ko"i f 3.90—f 4.70; 8200 kg. d. witte kool f ^lu -f 4.60. BROEK OP LANGENDIJK. 15 April- Peen 3.80, witlof 3.90—6.10. prei 5-30. rabarber 5.— D. witte kool 3.104.G0, kool 17.50, 2cs oort 13.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6