Drama onder water Mevrouw Colijn houdt schoonmaak Nieuwe kolibri's in Artis Eogelsch-Fransche lucht vloot de sterkste Predikbeurten Vischafslag IJmuiden Ver* tot bevordering van Vakonderwijs B ER ïSifË&|Q Bekend duiker omgekomen Uitmonding kanaal Groningen-ljssclmcer Overgestoken zonder uit te kijken Geluidlooze spoorwegrails in Italië Blok arbeiderswoningen verbrand Overplaatsingen van zee- naar landmacht draagt, behoort een dienstplichtige, afkomstig van de zeemacht, op den dage waarop hjj in totaal 40 dagen in werkelijken dienst is ge weest voor herhalingsoefeningen, in het genot van groot verlof te worden gesteld. Mocht hij indertjjd als zeemilicien vrijstel ling voor herhalingsoefeningen hebben geno ten, dan wordt hjj voor de berekening van dit totaal beschouwd, alsof hij 34 dagen voor her halingsoefeningen in werkelijken dienst ware geweest, aldus is door den minister van De fensie besloten. (Hbl.) IJmuiden, 15 April 1938. Tarbot 1.50—1.70, tong. 1.12—1.60. heil bot 1.201.55. alles per kg; griet 1929, kleinschol 8.5020, schar 3.6010, tong schar 2131, kleinmiddel schelvisch 24, kleine schelvisch 12.50—21.50, kleine gul 8.50, wijting 4.609, makreel 5.506.70 alles per 50 kg; kabeljauw 26—68 per 125 kg; vleet 1.06, leng 1.15, alles per stuk. KOEGRAS JULIANADORP AANBESTEDING. Door den architect K. P. Zuurbier te Ber gen werd voor den heer G. Sleutel Dz... aan den Rijksweg te Callantsoog aanbesteed de bouw van een woonhuis op de door hem be woonde boerderij. Ingeleverd werden 12 bil jetten en wel als volgt: A. Vcul, Schagerbnig I 1775. P. Wardenaar. Haringhuizen 4050. T. Boekei, Schagen 4452.— Reijers en Vlaming. Den Helder 5050. P. de Graaf. Julianadorp 4018. P. Doorn, Schagerbrug 4300. P. Broers, Breezand 4800. J. Mosch. Breezand 4038. A. de Kloe, Den Helder 4304.— G. Roosloot, Bergen 3008. A. Westerman. Schoorl 4854.— C. Hoogvorst, Groef 4620. Gegund aan den laagsten inschrijver. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIK KELING. AFD. JULIANADORP. Door bovengenoemde afdeeling was Don derdagavond een vergadering belegd in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. Spreker was de heer P. S. van der Vaart van den Helder die als on derwerp voor dezen avond gekozen had „Walter Rathenau." Snr. begint met te zeggen dat Walter Rathenau een groot Duitsch Staatsman was een man die op velerlei gebied goed geori ënteerd was. Rathenau was een Jood en een zeer scherpzinnig iemand, die op allerlei ter rein goed bii den tijd was en aan wien het Duitsche Rijk veel te danken' had. In de ia ren voor den oorlog was hij een van de 300 groote wereldeconomen en had 'n bijz. goede visie on de diplomatieke en politieke intriges van dien tijd. Hiertegen waarschuw de hij toen reeds, maar zijn woorden wer den in den wind geslagen en niet geloofd, ook al door het feit. dat Rathenau een Jood was, die ook in die dagen in Duitsch- land niet gezien waren. Toen eindelijk de groote wereldoorlog uitbrak en zijn land in moeilijkheden kwam, wat betreft de voed selvoorziening enz. was hij vele malen goed genoeg om uit den chaos een beteren toe stand te scheppen en wanneer hem dat dan weer gelukt was, kon hij wel weer zijn biezen pakken. Na den wereldbrand en na de ineenstor ting van het Duitsche Keizerrijk, werd hij in de regeering benoemd als Minister van Herstel, in wel' e functie hij zeer veel voor den wederopbouw van zijn vaderland heeft gedaan. Later werd hij minister van Buiten- landsche Zaken, zij het echter met aarze ling, daar hij de gevaren niet onderschatte. Op een conferentie te Genua heeft hij gepleit voor zijn vaderland inzake de zware oor logslasten en daarbij verwierf hij een ware ovatie. Niet alzoo bij zijn terugkeer in het vaderland, daar werd hij vijandig ontvan gen en als dank op 22 Juni 1922 vermoord. Over dezen grooten Duitschen staatsman is een biografie verschenen, waarin spr. ook de stof voor zijn lezing heeft geput; Koos Vorrink heeft ook een boekje over hem ge schreven in de Serie Groote Democraten. Op zeer eenvoudige doch duidelijke wijze heeft spr. zijn onderwerp behandeld. Na de pauze werden eenige fragmenten voorgedragen uit een tooneehverk over Rathenau; daarna sluiting. W1ERINGF.K Woningbouw. Naar we vernemen is de bouw van een woonhuis voor rekening van den heer P. Ruitenburg aan de Parklaan alhier opge dragen aan de firma gcb. Boerscn. De bouw geschiedt onder leiding van den heer N. Nap te Den Helder. ALGEMEENE VERGADERING EN TENTOONSTELLING TE WOGNUM Vandaag wordt weer de jaarlijksche ten toonstelling te Wognum gehouden van^ do vereeniging tot bevordering van het Vak onderwijs in Westfriesland. De vele teeke- ningen en werkstukken van de leerlin- lingen der cursussen geven duidelijk een beeld wat het onderwijs aan deze nuttige instelling bereikt. De examencommissie, waarin o.a. zitting heeft de heer S. Vis te Oudkarspel en waar van de heer D. Saai Czn. te Alkmaar voor zitter is, kende de diploma's enz. aan o.a, de volgende leerlingen toe: Eindexamen 5-jarigcn cursus teekenscho- len. Het einddiploma is toegekend aan: Timmerlieden: Dirk N. Grin, Maarten Blaauw, Pieter Dirks, teekenschool te Wie ringen, Smeden: S. Grin. teekenschool Wieringen, Schilders: Jan Gorter, teekenschool te Wieringen. Timmerlieden: P. Dirks, J. Tijsen en D, Grin, te Wieringen; Electriciens: J. Hulsebos, Wieringen. Bekroningen tentoongesteld teekenwerk: De volgende bekroningen zijn o.m. toegekend: (De plaatsnaam geeft de teekenschool aan). Vakteekenen Timmerlieden: 5e Klasse: 2e prijs P. Dirks. Wieringen Hand- en vormteekenon Timmerlieden: 3e klasse: 3e prijs, T. de Ridder, Wieringen. 5e klasse: le prijs M. Blaauw, Wierin gen; 2e prijs P. Dirks, Wieringen; Vakteekenen Schilders: 4e kl.: 3e prijs P. Kooij, Middenmeer. Hand- en vormfeekenen Schilders: 2e klasse: 2e prs G. Ansink, Midden- meer; Vakteekenen Monteurs: 2e klasse: 2e prijs, B. Meyerink, Middenmeer; 4e klasse: le prijs H. Bckcma, Midden meer; Hand-, vorm- en vakteekenen Lood- en Zinkwerkers: 2e klasse: 2e prijs J. Staal, Middenmeer; 3e pr- J. Kloosterman, Middenmeer. 3e klasse: le prijs S. Numeyer. Wieringen; Vak-, hand- en vornitockenen Electriciens: le klasse: le prijs W. Zijnstra, Middenmeer; 2e prijs M. de Jong, Middenmeer; 2e prijs, P. A. Noot, Middenmeer. Bekroningen van de werkstukken- De plaatsnaam geeft de naam van de af deeling aan: Timmerlieden: le leerjaar: Vuilnisbak: 2e prijs Arie Kosscn, Middenmeer; Vlakke wervel: H. J. Hermans, Wierin gen; 3e Leerjaar: Tuinbank: 3e prijs P. Dirks, Wierin gen en Ecrv. Vermelding D. Grin, Wieringen. Tuinstoel: 3e prijs P. Dirks, Wieringen. Smeden: 3e Leerjaar: Slijpsteenas met slinger en lagers, als werkstuk, eindexamen 1 kuurpen. Als plaatwerk was opgegeven een haakse elleboog, A M. pijp met sleutel: 3e prijs C. Lont, Wieringen. Lood- en Zinkwerkers: le leerjaar: Schuim spaan en trechter: 2e prijs: Simon Numeyer, Wieringen; Electriciens: le leerjaar: Eenpoligc mon tage: 2e prijs P. A. Noot, Middenmeer; 3e Leerjaar: Opgaaf eindexamen: 2e prijs J. Hulsebos, Wieringen. ALKMAAR. 15 April. Kaasmarkt. Aangevoerd: 34 stapels, zijnde 80.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f21 Boerenkaas kleine f21, per 50 K.G. Handel goed. ALKMAAR, 15 April. Aardappelen f 3.303.90, aardbeien 0.39 0.57, andijvie f 11.5021.50, bloemkool I f 1831, II f 3.5015, bieten f 4.10, gele kool f 4.806.20, kropsla f 25.80 knolselderie f 2, komkommers f 11—20.50, prei f 1.80 4.60, peterselie f 1.602.60. postelein f 1.31 1.41. rabarber f 47, raapstelen f 0.801.40 ladijs f 2.90—4.10. roode kool f 2.10—2.30, wortelen f 6.50, witlof I f 4.10—5.50, II f 1.50 —3.00. ALKMAAR. 15 April. Kaasbeurs. Aanvoer: 3920, verkocht 3920 stuks. Kl. Edammer 40 pl. 3920 st. middennrijs f 19 19.50, hoogste prijs f 20 per 50 Kg. Aanwezig 1 fabriek. Bij bergingswerk in de Wester- schelde lijnen en lachtslang onklaar geraakt Op de Westerschelde onder de ge meente Hontenisse ie gisteren een ernstig ongeluk gebeurd, waardoor een lid van de bekende duikersfa milie Sperling, de 32-jarige duiker 0. Sperling nit Maassluis, tijdens bergingswerkzaamheden in de Wes terschelde om het leven is gekomen. Sperling was in dienst van Tak's Ber gingsbedrijf te Rotterdam welke firma belast was met de opruiming van het in den nacht van 28 op 29 December 1937 op de Westerschelde vergane Joegoslavische atoomschip „Srdj'. Van het werkschip der bergingsonderne- zning is Sperling gisteren/middag om streeks drie uur afgedaald om ziin werk te verrichten aan het ruim elf meter onder het wateroppervlak liggende wrak. Korten tii^ later gaf hij nog seinen, totdat o*> een gegeven oogenblik de opvarenden van het werkschip tot hun grooten schrik bemerk ten, dat de lijn, waarmede de duiker met het werkschip verbonden was en waarmee hij kon worden opgehaald en met behulp waarvan signalen worden gegeven, ergens onder water vastzat evenals de luchtslang, waarmee van het werkschip af lucht in de duikerkap wordt gepompt. Aangezien het afdalen in het water van de Westerschel de slechts mogelijk is als er door het kee- renide getij stil water is, en er op het mo ment, toen men tot de noodlottige ont dekking kwam reeds weer een sterke stroom stond, was het onmogelijk een an deren duiker te doen afdalen om Sperling te helpen. ,.^>as gisteravond tegen half tien, toen het tij dit weer toeliet, kon een andere duiker naar beneden gaan. Het bleek, dat lijn en luchtslang onklaar waren geraakt, door dat zij aan het wrak van het Joegoslavi sche schip waren blijven vastzitten. Sperling had blijkbaar onder water ge merkt, dat de luchtslang ergens vastzat en heeft waarschijnlijk in de veronderstelling verkeerd, dat dit met de lijn niet het ge- ,val was. Hij heeft althans om zich te be vrijden, de luchtslang met het mes, dat elke duiker bij de hand heeft, doorgesneden, vermoedelijk in de hoop, dat men hem dan snel naar boven kon trekken. Hij heeft ech ter niet geweten, dat ook de lijn vastzat, zoodat zijn signalen boven niet gemerkt werden en men daar onwetend was van het drama, dat zich elf meter onder den water spiegel afspeelde. Door den doorge sneden luchtslang is het water in den duikerkap van Sperling gedron gen en deze is in zijn duikercos- tuum verdronken. Toen tegen half tien het lijk aan boord van het werkschip was gebracht, heeft dit koers gezet naar Hansweert, vanwaar het naar Rotterdam is overgebracht en ter beschikking van de familie is gesteld. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een kind. De gekleede jas van den minis ter-president wappert aan een lijntje op het balcon! Onze Haagsche correspondent schrijft ons: Ook in 't Haagje heeft het „schoonmaak- monster" alom geregeerd en al is het mo derne huishouden dan „gemechaniseerd", toch blijft er altijd zoo tegen Paschen wel iets te „groote beurten"De meeste hui zen zijn dus „schoon" en de huisvrouwen kijken wederom vol trots naar haar werk. En: de mannen zijn, after all, toch óók in hus sas, laten zij het nu maar eerlijk be kennen! Vrouw-lief wist het toch immers (ook in deze!) véél beter. Want bij velen beteekent het „Paasch- schoon" niet alleen geboende vloeren en gewasschen gordijnen, neen, ook de garde robe krijgt gemeenlijk een frissche beurt en niet het minst die van...... menéér! Zagen we niet op vele balcons jassen en broeken en vesten waaien in den_ bollen wind? Er zijn er natuurlijk, die zooiets „niet erg def tig" vonden en verre de voorkeur geven aan een „chemische reiniging", doch wil ik u eens iets „heusch gezien" vertellen? Welnu, dezer dagen tippelde ik langs önze Stadhouderslaan en toen ik den hoek van den Verlengde Tolweg omsloeg, keek ik onwillekeurig zoo even naar het mooie hoekhuis van onz,en minister-president? dr. Colijn, dat doe je dan natuurlijk! En wat zag ik? Op het groofe achterbalcon wap perden en wiegelden lustig, aan een lijntje diverse zwarte jassen en vesten, 'n „Gekleede". 'n jaquet Hier hingen kennelijk de klee- dingslukken van onzen grand old man! En daar ga je, dames en heeren van de „chemische reini ging"! Zoo-maar voor ieder oog zichtbaar, hield mevrouw-de-mi- nistersche schoonmaak in de klce- renkast van haar wereldvermaarden gemaal De „gekleede" stamde misschien nog wel uit den tijd der groote Londensche.conferentie, en om het jaquet zweefde nog sigaren rook-atmosfeer van de vele Kabi netsformatie-conferenties, wie zal het zeggen? Maar 's ministers gade wist dan fris- schen wind te waardeeren. dat ziet men, en voor de vrouw van een regeeringschef is dat in hooge mate verheugend. Mocht dit voorbeeld, in zijn wijdste strekking! ook eens begrepen worden door de „koksdar wereld-heksenketel. Als groote, schitterende zweef vliegen jagen ze heen en weer. In het vogelhuis van Artis zijn weer nieu we kolibri's en tanagra's van Oost-Brazilië aangekomen. Schitterende robijn-topaas, fon kelende smaragd-groene en blauw-groene ko libri's, smaragdina en chlorestes couruleus, een zwaluwstaart kolibri bevolken de in de middenzaal van het Vogelhuis speciaal voor hen ingerichte vitrines, waar ze met de lange tong voedsel opnemen uit bloemen en uit fleschjes met voor hen samengesteld vloei baar voedsel. Bovendien iagen ze dan nog als groote, schitterende zweefvliegen heen en weer schie tend en telkens in de lucht stilstaand, op de kleine bananenvliegjes, die speciaal voor hen gekweekt worden. Bijna 3000 vleugelslagen per minuut maken ze, zoodat van de bewe gende wiekjes slechts een schijn te zien blijft, schieten ze van bloem naar fleschje, van fleschje naar vliegje, om daar weer op hun dunne zitstokies neer te strijken. Wisselende lichtval fonkelen en glanzen er telkens andere gloeiende kleuren in hun gevederte op. Structuurkleuren, die hun ont staan danken aan interferentie verschijnse len, welke optreden door terugkaatsing van het licht aan voor- en achterzijde van het dunne buitenste laagje der veeren. Mooi zijn ook de gloeined-roode fluweel- tanagra's en de blauwgestreepte tanagra's, die met de kolibri's meekwamen. De Suri- naamsche suikervogeltjes, die al zooveel ia- ren in het vogelhuis verblijven, doen echter, pas opgeruid als ze zijn, in hun glanzend turkooisblauw prachtkleed, niet voor hen on der. Evenmin de Braziliaansche azuurgaai en de blauw- en witte Ecuador prachtgaai, wanneer die in de buitenvolicre als glinste rende „blue-birds" van struik tot struik vlie gen. LEMMER ZEGEVIERT. De minister van Waterstaat heeft aan Gedeputeerde Staten van Fries land bericht, dat hij heeit beslist, dat Lemmer het eindpunt zal zijn van den vaarweg StroobosIJssel- meer. Meisje te Den Haag door auto overreden en gedood. Gisterochtend om tien uur is een vijfjarig meisje op den Noordwal te 's-Gravenhage door een auto overreden. Zij werd met een ernstigen schedelbasis-fractuur door den G.G.D. naar het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde overgebracht, waar zij kort daar na is overleden. Uit het onderzoek is gebleken, dat het meis je zonder voldoende uit te kijken, den druk ken rijweg is overgestoken. Den automobilist treft daarom vermoede lijk geen schuld. Aan de spoorlijn Milaan-Bologna zijn proefnemingen verricht met nieuwe instrumenten, welke zijn uitgevonden door ingenieur Lodetti en de rails geluidloos maken, waar door het karakteristieke stooten van den trein wordt weggenomen. Na groote aankoopen in Ame rika, samen tweemaal zoo sterk als twee andere Europeesche groote mogendheden. De voorgenomen groote aankoopen van vliegtuigen voor Engeland in Amerika Associata Press spreekt van duizend stuks heben sterk de aandacht getrokken. In verband met deze aankoopen wordt tevens de aandacht gevestigd op geheime orders groot driehonderd militaire vliegtuigen, die Frankrijk in de Vereenigde Staten ge plaatst zouden hebben. Besprekingen over de oprichting van drie groote vliegtuig-fabrieken in Canada zijn reeds gaande. Deze fa brieken, onder deskundige Engel- sche leiding staande, zullen Amcri- kaansche modellen bouwen voor re kening van de Engelsche en Fran- sche luchtmachten. Met de uitvoe ring van dit plan wordt haast ge maakt en het is de bedoeling dat Canada reeds begin '39 tot de con structie kan overgaan en dat in 1940 de Engelsche en Fransche luchtmachten tezamen in sterkte die van twee andere der grootste Europeesche mogendheden over treffen. De aankoopen in het buitenland zijn een gevolg van het feit. dat noch de Engelsche, noch de Fransche industrie het versnelde bewapeningstermijn kunnen bijhouden. Eén kind omgekomen, zes per sonen gewond. Een hevige brand heeft gisteren in de wijk Bow in Oost-Londen een blok arbei derswoningen vernield. Een. zevenjarig kind is in het ziekenhuis aan de bekomen brandwonden overleden. Zes andere perso nen moesten ter verpleging worden opge nomen. Sergt.-vliegtuigmaker (H) A. J. Daniëls van Kaz. Amsterdam naar De Mok, 8 April. Schipper W. Broos van Hertog Hendrik naar De Mok, 5 April. Sergt. der mariniers J. Zwijgers van Gelder land naar De Kooij, 5 Mei. Sergt.-ziekenverpleger I. Verweij van Hospi taal naar De Mok, 19 April. Majoor-ziekenverpleger H. Dirkzwager van De Mok naar Hospitaal, 19 April. Majoor-ziekenverpleger J. G. de Meijer van Hospitaal naar Kon. Instituut, 22 April. Sergt.-machinist A. Benning van Van Speijk naar Van Meerlant, 5 Mei. Korpl.-konstabel T. M. J. H. Meertems van Kaz. W.o. naar Ws. Vlissingen, 29 April. Korpl.-machinist H. J. Kasten van Van Speijk (datum bevolen overplaatsing naar Hr. Ms. P. Florisz gewijzigd van 2 Mei in 19 April). Korpl. der mariniers W. B. Schlosser van Kaz. W.o. naar Ws. Vlissingen, 29 April. Korpl. der mariniers A. Bimmel van afd. Marns. Rotterdam naar Ws. Vlissingen, 29 April. Korpl. der mariniers C. v. d. Broek van Kaz. W.o. naar afd. Marns. Rotterdam, 29 April. Stoker 2e kl. A. J. Huijsman van Ws. Vlis singen naar J. v. Gelder, 11 April. Leerlingen o.o.vlieger H. T. Hasselo en W. J. Jansen van de Kooij naar Kaz. Amsterdam, 9 April. Matroos le kl. J. Meijer van Ws. W.o. naar Kaz. W.o., 11 April. Kleermaker C. Buter van Ws. W.o. naar Gelderland, 6 Mei. Leerling o.o.vlieger B. J. de Jager van De Kooij naar Kaz. Amsterdam, 11 April. Mariniers le kl. A. Pronk en T. de Gelder van Kaz. Amsterdam, tew. Tromp (datum be volen overplaatsing naar de afd. Marns. te Rot- teïdam gewijzigd van 28 April in 12 April). Mariniers le kl. A. J. Brons en G. P. L. Buk- kens van Kaz. W.o. (datum bevolen overplaat sing naar de Marinekazerne te Amsterdam (tew. Tromp) gewijzigd van 28 April in 12 April). Leerlingen o.o.vlieger L. Beckers en J. van Persie van De Kooij naar De Mok, 12 April. Stoker-olieman H. J. Evertze van Van Spejjk naar Gelderland, 19 April. Stoker-olieman P. Knip van Gelderland naar Van Speijk, 19 April. Leerlingen geschutmaker H. Bartelds, A. Dubbeldam, J. C. Eerhart, C. v. d. Jagt en G. J. Stolk van Van Speijk naar Kaz. Amsterdam, 2 Mei. Matroos le kl. G. J. A. Hoekmeijer van Van Speijk naar Ws. W.o., 2 Mei. Matroos le kl. H. H. Kruize van Van Speijk naar Schorpioen, 2 Mei. Matroos le kl. J. v. Leeuwen naar Van Speijk, 2 Mei. Matroos le kl. J. H. Munnik van Van Speijk naar O.Z.D., 2 Mei. Marinier le kl. J. G. v. Ingen van Van Speijk naar O.Z.D., 2 Mei. Marinier le kl. L. Vermeulen van Van Speijk naar De Mok, 2 Mei. Stoker 2e kl. A. R. de Lange van Gruno naar Ws. W.o., 13 April. Stoker 2e kl. P. Roos van Ws. W.o. naar Gruno, 13 April. Stoker-olieman H. Blazer van O.Z.D. naar Kaz. W.o., 2 Mei. Lijst van schepelingen, die met ingang van de aangegeven data worden bevorderd tot de kwaliteit, als voor ieder hunner achter zijn naam is vermeld. Met 1 Maart: Matrozen der le kl. L. A. Rietdijk, M. Stroo- snijder, G. J. Coppens, A. van Tol, W. van Duijn, J. Kossen, F. W. N. S. A. Sluijters, A. Grollé en C. A. E. van Otterloo tot kwartier meester. Korpl.-konstabel C. M. Valkhoff tot sergt.- konstabel. Adsp.-muzikant J. van Ommen en J. J. Schenkels tot muzikant. Met 1 April: Bootsman W. Broos tot schipper. Kwartiermeester C. G. Strujjke tot bootsman. Sergt.-torpedomaker G. Kruger tot majoor- torpedomaker. Korpls.-machinist H. G. Eijmers, H. Haas- dijk en F. H. J. van Dijk tot sergt.-machinist. Stoker-olieman J. A. Schouten tot korpl.- machinlst. Korpls.-ziekenverpleger C. Magielsen en H. H. J. Plukkel tot sergt.-ziekenverpleger. ZEE-MILICIEN S MET GROOT-VERLOF. De zee-miliciens van de 2e ploeg der lich ting 1937, die sedert 1 September 1937 in dienst zijn, en waren aangewezen voor een eerste oefening van acht maanden, worden op 30 April in het genot van groot-verlof gesteld. Eveneens vertrekken op dien datum met groot-verlof de zee-miliciens van de le ploeg dier lichting, die sedert 1 Maart 1937 in dienst zijn, en die 14 maanden moesten dienen. En de herhalingsoefeningen 1938. Onder de dienstplichtigen van de lichtingen 1927 en 1928, die in 1938 voor herhalingsoefe ningen in werkelijken dienst moeten komen, bevinden zich personen, die hun eerste oefening hebben volbracht bij de zeemacht en die zijn overgeplaatst bij de landmacht. In het algemeen hebben deze personen als zeemilicien, hetzij bij de zeemacht, hetzij hij de landmacht, reeds herhalingsoefeningen ver vuld en wel voor den tjjd van 34 dagen. Daar. ingevolge het bepaalde in artikel 31. eerste lid van de Dienstplichtwet, de duur der herhalingsoefeningen ten hoogste 40 dagen be Voor de zooveelsfe maal zijn we j.1. Vrij dag nam. omstreeks 6 uur weer geruimen tijd zonder water geweest. Welk ongerief dit te weeg brengt, als men vooraf geen bericht heeft van het af sluiten van de waterleiding, zullen vele aan den lijve ondervomden hebben. Zoo onder etens- en waschtijd moest dit toch niet voorkomen. DEN OEVER DIEFSTAL. Op de M.U.Z. terreinen werd dezer dagen oud ijzer vermist waarvan aangifte bij de Rijksveldwachter wer dgedaan. Het is de nolitie mogen gelukken een der daders te betrappen, een zekere L. die gearresteerd is. In verhand met het politieoneel onder zoek kunnen geen verdere mededeelingcn worden gedaan. H1PPOLYTVSTTOEF ZANGCONCOURS TE WIERINGEN. Het zangeoncours van den Bond van Zangkoren in N. Holland, dat zou worden gehouden te Castricum zal geen doorgang vinden, aange zien de vereen. „Zang en Vriend- sehap" aldaar voor het lidmaat schap van den hond heeft bedankt. Hef Hoofdbestuur heeft zich in verbinding gesteld met de zangver alhier en is er in geslaagd om op dezelfde dagen als voor Castri cum waren vastgesteld, te Hippoly- tushoef een concours te kunnen hou den. Men heeft daarvoor wederom de beschikking over Cinema De Haan, ALKMAAR, 15 April. Graanmarkt. 10 hl. voertarwe f 7.75, 135 hl. gerst f 7.60, gerst chev. 7.508 173 hl. haver f 6.75 3? hl. boonen. w.o. bruine f 10—12, citroen f 12, duiven f 9.7511 en witte boonen f 19 —24, 1 hl. blamvmaanzaad en 2 hl. diversen pr. n. geno.; 28 hl. erwten w.o. kl. groene f 9.50. gr. groene f 8 en grauwe erwten f 10 —27. Totaal aanvoer 381 hl. Alles per 100 Kg. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK. 16 April. Aanvoer: 3000 Kg. peen 4.10—4.30. kleine peen 1.602.50, 120 Kg. witlof 6.60, roode kool 7.<08.i0. Gele kool f 3.505; d. witte kool f 4.30 5.60 Do veiling duurt voort. ZONDAG 17 APRIL. Eerste Paaschdag. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 2.30 uur, Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente, Hippolvtushoef voorm. 10 uur, Ds. de Wilde. Extra collecte. Evangelisatie. Breezand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. MAANDAG 18 APRIL. Tweede Paaschdag. Ned. Herv. Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7