Breezand, bakermat van n fraai tulpenras Enorme paling-toename in het IJselmeer Vierduizend variëteiten uit één kruising Uit onze Omgeving Belangrijke taak der veelgesmade chironomus den oever. 90 pCf. Franscbe metaalbedrijven werkt weer Rechtsingang tegen ex- leider van de N.S»B»? zeldzame aanwinst voor rus. sisch museum. Op het slechte pad 477ste STAATSLOTERIJ Een bezoek bij den bloem' bollenexpert J. F. v. d. Berg Al heeft de bollenbloei in de omge ving van Breezand zijn hoogtepunt nog niet bereikt, tóch is de lucht er in het „Lisse van het Noorden" reeds vervuld van den geur der hyacin then, toch duiden al, door het prille groen van de vlakke weiden, stre pen gloeiend paars en zacht lila op een spoedige volheid van ontlui ken. Als een paar verdwaalde stukken uit een bont mozaiek, liggen vierkanten en recht hoeken in oud-rose, zalmkleur en crème op het land uitgestrooid; de avondzon het is jn den laten middag dat wij in den polder komen beschijnt de zacht-witte bloem bedden en brokken oranje. Onverschillig voor de koestering van de laatste zonnestra len prijken blokjes hardgele tulpen en een vergoeding voor deze koelheid? vlijt zich aan den horizon rozerood en innig een dot zwoelgeurende hyacinthen tegen een ge- lijktintig avondwolkje. Het beeld is lieflijker en boeiender bijna dan in de bollenstreken van Zuid-Noordhol land, omdat het zoo simpelverrassend is; tel kens doen we een ontdekking op die een tonige velden: juweeltjes van contouren en tinten. In een grauwen akker ligt de robijn van een bed bloedroode tulpen, tusschen naakte perken vinden wij plots sneeuwige kristallen: de „dichters-narcis". O, kweekers spreken anders over de bloeiende bollen dan wij, die kwamen om één van Hollands voorjaarswonderen weer eens te zien! Wij bezochten den bekenden bloembollen expert den heer J. F. van den Berg aan de Molenvaart te Breezand en tijdens het on derhoud, dat wij met den kweeker hadden, kwam duidelijk naar voren, dat het niet de scliconheid-an-sich, het wonder-op-zichzelf is, waardoor onze kweekers gedreven worden naar het experiment,. Neon, dat is het voorrecht van den botanicus, den man van de wetenschap, die blocmenrassen veredelt om het genot van die veredeling zelve. Een man bijv. als de vermaarde erfelijkheidson derzoeker dr. W. E. de Mol, van wicn wij eens schreven, dat hij „met den tooverstaf in de bollenkassen" toeft. Door Röntgenbe- straling verkreeg hij, zooals bekend, de merkwaardigste vormveranderingen bij tul pen, niet alleen bij het bloem- maar zelfs bij het loofblad, dat o.m. bij de Generaal de Wet, Peach Blossom, Prins van Oostenrijk en Triumphator bont werd. Het speekt van zelf dat dergelijke mutaties in vele gevallen een commercieele waarde vertegenwoordi gen, doch pimair is hier de wetenschappe lijke waarde der proeven. Ben zeer gelukkige kruising. Daarentegen komt onze variëteiten-produ cent J. v. d. Berg onomwonden er voor uit, dat hij kweekt voor den verkoop. „Het pu bliek houdt van een groote tulp", zegt de heer v. d. Berg en hij toont ons de forsche Rose Beauty, rose en wit, op den langen, stevigen stengel, de Jong Europa, donkerder rose-en-wit, beide afstammelingen van het paar Rose LuisanteDarwin (verschillende soorten Darwins), waarmede de Breezander expert in 1914 zijn eerste proeven nam. Niet minder dan vierduizend va riëteiten werden uit dat zaad gewon nen. Als een bewijs dat hier 'n zeer gelukkige kruising heeft plaats ge had geld' het feit, dat ruw ge schat 90 pet. van het zaad ont kiemd is. Na vijf a zes jaren wordt de volle oogst binnengehaald, zijn daar de volmaakt ont wikkelde bloemen. Onze lezers kennen het proces: onder het groene sprietje leeft na een jaar het bolletje zoo groot als de knop van een lucifershoutje; het tweede jaar ver toont zich onder het opschietend kruid de kraal; langzamerhand ontwikkelt zich een krachtig loof uit den normaal-grooten bol. Het is geen nieuws, wij weten het, maar wanneer wc, voor de aardigheid, op onze hand de bolletjes in hun diverse groei-sta- ia, naaast elkaar leggen, beseffen we even iets van het mysterie der vruchtbaarheid, begrijpen we ook, welk een eindeloos geduld de variëteiten-kweeker moet hebben om jaar in, jaar uit, te zaaien, te rooien, te drogen, te broeien en wéér te zaaien, te rooien, te dro gen, te broeien, totdat het „kind een naam kan krijgen", tótdat daar is de „Bandoeng": een bijzondere tint donkerrood, sierlijk-pun- tig gevormd, met een, geleidelijk verdwijnen den, gelen rand, een Madame van den Berg, roserood, de White House, zuiver wit. De voorjaarskoninginnen tirum- pheeren. De tijd van hoogbloei in de kassen is voor- Mi, wij kunnen helaas slechts enkele varië teiten bewonderen, doch wij herinneren ons van diverse tentoonstellingen vertegenwoor digers van het ras, zoo van de Winterflo- ra te Haarlem de nobele witte Aviatrice, de helderroode Elmus, de Rhum von Berlin en de Hindenburg, twee aantrekkelijke types in rood en geel. En ook de inzendingen uit deze kweekerij op de jongste expositie, te Breezand, liggen ons, naast de vele prachtige groepen van de andere kweekers uit deze streek, nog versch in het geheugen. Plusminus éénvijfdc van Rose Luisante's nakomelingen aarden naar de moeder. Ken merkend zijn o.m. een grover broeder blad dan dat der bestaande soorten, iets uitge sproken robust's, vandaar ook de naam „Ro- busttulpen", thans officieel gewijizgd in „Tri umphtulpen". Ook die naam is teekenend, want ze triumpheeren, deze voorjaarskonin ginnen, we weten het, er wordt in binnen- en buitenland naar haar gekeken. Momen teel prijken ze ook op de Intern. Bloe mententoonstelling te Gent, waar, zooals wij Zaterdag j.1. meldden, de heele Nederland- sche inzending bekroond werd (dus van alle kweekers te zamen), met een bijzonderen prijs, den grooten beker van Gent. De Rose Beauty straalt in Gent, de blanke Aviatrice, de zeer donkerroode voorname Dapfne. Wat opvalt bij dit mooie, boeiende tulpenras is de zeldzaam lange steel. De hr. v. d. Berg legt den centimeter langs den stevigen lichtgroenen sten gel van de door hem blijkbaar bijzon der geliefde Rose Beauty meer dan 80 centimeter meet hij Wij zijn, met de nieuwsgierigheid inter viewers eigen, óók benieuwd naar de bloei- sels die de vakman als afval moet beschou wen, naar de mislukkingen, naar de gedege nereerde 10 percent van het zaaisel 1914. Wat i arijzenaars mooi vinden. Och, daarover is de kweeker eigenlijk hee- lemaal niet te spreken. Als de kroonblade- ren van de tulp niet bont, niet fel zijn, haar kruid niet breed en stevig, haar stengel niet rijzig, wat zal ze hem dan langer ergeren? Weg er mee! En tóchje kunt er soms een geheel on verwacht succes mee hebben. Op een dag ontlook een witte Robust met vele kleine roode streepjes, een bijna „grap pig dessin", „Suriname" werd ze genoemd. De heer v. d. Berg, die verscheidene win ters in Parijs werkte, had bij de bewoners van de Lichtstad succes met deze, au fond als minderwaardig te beschouwen bloem. De rood-witten trokken de aandacht der Parijzenaars. „Comme c'est dröle!" („Wat is dat aardig!") zeiden ze en kochten, koch ten En dat moet de heer v. d. Berg toegeven: Suriname groeit en "broeit best. Het wordt tijd, afscheid te nemen van onzen vriendelijken gastheer, den man, die, in alle bescheidenheid, zoo iets heel be langrijks gedaan heeft voor den roem van onze Nederlandsche bolbloemen. Het begon, nu bijna vijf en twintig jaar geleden, op twee perkjes bloeiende tulpen; daar brach ten zorgvuldige handen het stuifmeel van de ééne tulp op de andere over. Het kost bare zaad kwam, ontkiemde, trium- p h e e r d e. Als de kleurengloed van de bloeiende bol lenvelden dit jaar dieper is dan vroeger, vroolijker en rijker, als hóóger de trotsche tulpenhoofdjcs zich heffen op de ranke stengels, dan is dat mede te danken aan wat onze energieke Noordhollandsche ex pert, door een combinatie van gelukkig inzicht en geduldigen arbeid, wist te be reiken. ANNA PAULOWNA Aan gelegenheid tot uitgaan ontbrak het den Polder met Paschen weer niet. Vier uitvoeringen en een bal stonden op het programma voor den tweeden Paaschdag. Het bleek te veel van het goede te zijn en de uitvoering der R.K. tooneelvereeniging te Breezand kon dan ook wegens gebrek aan belangstellende bezoekers niet door gaan. „Ormenio". In Veerburg, dat vrijwel geheel bezet was, voerde Ormenio ,,'n Wespennest" op. Het stuk is naar we meenen reeds in den omtrek opgevoerd, zoodat we den inhoud bekend genoeg veronderstellen. Zooals dat meestal het geval is in een tooneelstuk, waarin veel verwikkelingen voorkomen, is ook van dit blijspel het laatste bedrijf, waarin alles weer in het rechte spoor ge leid moet worden, het minst geslaagde- Maar hef eerste en vooral het tweede zijn uitstekend en werden uitmuntend ge speeld. Mevr. LiefhebberSneets oogstte hier het grootste persoonlijk succes (kreeg tweemaal een open doekje. Maar we wil len daar toch terstond het prachtige tegen spel van den heer Hamelink naast plaatsen, dat niet weinig tot het inslaan van de extra met apnlaus beloonde tooneelties bij droeg. Ormenio had voor dit blijspel meer personen noodig dan waarover de ver een.iging in den regel beschikt. Vier „mees ters" en één „juffrouw" maakten hun de buut en mevr. Van der HorstStammes en mei. A. Groneman mochten we tot ons ge noegen ook weer mede zien spelen. Het .jonge" bloed had, naar het ons voorkwam, ook een inspireerenden invloed on de „ou de", beproefde krachten en met hun goed sluitend samenspel gaf Ormenio van dit leuke blijspel een vertolking, waarmee zij den goeden naam der vereeniging hoog hield en 't publiek een vroolijken, gezclli- gen avond bereidde. Bij Slikker. Na den wedstrijd B.K.C.Snaamevogels waarin de Polderschen met 63 de haas bic yen over de Haarlemsche „muggen", was in de zaal van den heer Slikker een bal avond. The Hodlars, de bekende accorde onisten, trokken een zaal vol en, aangevuld met pianist, violist en slagwerker, wisten zij voor een gezellige stemming onder de danslustigcn te zorgen. De Tango. De mondorgelclub „De Tango" gaf een uitvoering bij den heer W. Kossen. Hier kon de leider, de heer J. Geluk, maar wei nig belangstellenden welkom heeten. Een achttal populaire nummers, waarin de hr. J. Glim de refreinzanger verzorgde, vonden een dankbaar gehoor. Emil Moretti, goo chelaar, telepaath enz., verzorgde het Ze. deel van het programma. F.mil Moretti, het is bekend, behoort tot de besten, waarmee we op dit gebied kennis maakten. We be hoeven over zijn gevarieerd programma niet Zooals wjj in het vorige artikel over het bevorderen van den aalstand in het IJselmeer schreven, rezen er moeilijkheden over het openzetten der sluizen in den Afsluitdijk. Deze moeilijkheden waren van het volgend karakter. Dreigende verzilttng van het IJsel meer. Weliswaar bleef men eenerzijds aan dringen tot deze openzetting, anderzijds bleek, dat van het IJselmeer gebruik gemaakt kon worden voor de watervoorziening van Noord-Holland. Dit kon echter alleen dan, als er zoet water in het IJselmeer was en hier raakt men het kardinale punt, want door het systeem, de sluizen te openen voor de aal, dreigde een niet onbelangrijke verzilting van genoemd meer. Zooals wfj schreven geschiedde dit alleen, wanneer de stand van het water voor en achter de sluisdeuren een gelijk niveau bereikt had, zoodat men geneigd is aan te nemen, dat dan het instroomen van zout water van weinig importantie kan zijn. Dit nu is niet het geval. Zeewater is zwaarder dan zoet water en deze overdruk neemt toe naarmate het water dieper wordt. Al is ook de oppervlaktestand gelijk, dan toch schuift het zoute water on der het zoete door naar binnen en het zoete over het zoute heen naar buiten. Nieuw systeem bedacht. Wederom werden de hoofden bij elkaar gestoken door Zuiderzeewerken, het Rijks instituut voor Biologisch Visscherij Onder zoek en het Zoölogisch Station te Den Hel der, teneinde gezamenlijk te komen tot een effectieve oplossing van dit zoo uitermate belangrijke vraagstuk. Het uitvoerend onderzoek werd opgedragen aan den bioloog J. J. ter Pelkwijk en deze was het, die geleidelijk tot de conclusie kwam, dat het mogelijk moest zijn groote aantallen jonge aal naar het IJselmeer te krijgen, door deze de sluizen te doen binnen- schutten. De aal wordt geschut. Zooals men zal begrijpen lekt het zoete water, als de sluis aan den zeekant ge opend wordt naar buiten en het Is juist deze, zjj het geringe, hoeveelheid zoet water welke de aal aantrekt. Hebben ze zich in de sluiskolk verzameld, dan sluit men de deur aan de zeezjjde, opent die aan de landzijde enhet water met de hoeveelheid aal wordt geschut. Uit den aard der zaak is de hoeveelheid zout water, die bjj deze handeling in het IJsel meer komt, gering. De aantallen aaltjes, die jaarlijks het IJsel meer binnenkomen, beloopen in de honder den millioenen en in het jaar 1937 viel in vergelijking met 1936 weer een zeer be hoorlijke stijging te constateeren. Optimisme is dus gerechtvaardigd. Draagt gunstige toestand per manent karakter? Aan den anderen kant moet men zich echter afvragen of alle gunstige factoren wel zullen blijven en dan wordt in eerste instantie van de zoo belangrijke Chirono- mus-larve gedacht, die het voedsel voor de aal vormt. Het valt niet te ontkennen, dat de muggen in aantal reeds aan het afnemen zyn, ongetwijfeld als gevolg van de toename van andere soorten visch, die in steeds grooter aantal het IJselmeer gaan bevolken. En ook hier geldt de wet: vele varkens (in casu: veel zoetwater- visch) maken de spoeling dun. Meestal is het in de natuur zoo, aldus be sloot dr. Verwey zijn interessant onderhoud, dat bij nieuwe toestanden eerst een te hoog maximum geconstateerd wordt, hetwelk zich echter na enkele jaren tot een normaal niveau ontwikkelt. Hoe het echter ook zij, de vooruitzichten van den palingstand in het IJselmeer zijn thans alleszins rooskleurig te noemen. uit te weiden. Men stond als steeds, ver wonderd over zijn buitengewone handig heid en sterke staaltjes van goochelkunst. Jaap Moerland zorgde voor de balmuziek. Robbedoes. In de „Vlas en Korenbeurs", tenslotte voerde de R.K. Gemengde Tooneelver. Nut en Ver maak van 't Veld, het bekende „Robbedoes" op. Pastoor Van der Eem sprak het openings woord, waarin hij er op wees, dat hier een uitwisseling van programma's plaats heeft, want de volgende week brengen de Polder- sche R.K. vereenigingen de revue „Wij fil men" in 't Veld. Het vroolijke, luchtige blijspel, toch ook wel met een emstigen inslag, werd goed, vlot gespeeld, de titelrol door mej. A. Bak ker Jd. heel goed vertolkt. Aan het slot van den avond dankte pastoor Van der Eem de gasten namens de aanwezigen, die de zaal geheel vulden, voor het goede spel en den gcnoegelijken avond. WIERINGEN O.K.K. op concours. Onze Mandolinevereen-iging O.K.K., Dir. de heer P. Jongkind, heeft Paaschmaandag op het concours te Amersfoort een eersten prijs behaald met 245 punten in de Eere- afdeeling. Dit was tevens het hoogste aan tal punten, zoodat de wisselbeker mee naar Wieringen ging. Dit is voor den heer Jongkind en zijn zijn wakkere club zeer zeker een schitte rend succes. De slager W. Kaan te Den Oever be haalde op de Slagersvaktentoonstelling te Ridderkerk een derden prijs met gekookte metworst en een derden prijs met smalle bloedworst. Gezien het zeer groote aantal inzendingen, was dit een mooi succes. Zakennieuws. Zooals wij reeds eerder vermeldden, heeft de heer P. Plooij, caféhouder alhier, een zaak te Lemmer overgenomen. Thans kunnen wij mededeelen, dat de datum van overname is vastgesteld op 15 Mei a.s. MANDOLINEVEREENIGING „OOST- WIERINGEN", NAAR CONCOURS. Een mooi succes. Tweeden Paaschdag vertrok de Mandoli- nevereeniging ,Oost Wieringen" met een tweetal autobussen naar Amersfoort om deel te nemen aan een aldaar te houden nationaal concours. „Oost Wieringen", heeft zich, onder de uitstekende leiding van haar directeur, den heer Jac. Bakker Cz., weder om van haar goede zijde doen zien. Uitko mende in de tweede afdeeling, met als con currente een vereeniging uit Bussum, mocht het haar gelukken een eersten prijs te behalen met 20614 punt. Een compliment aan den heer Bakker die met zijn wakkere troepje wederom zoo'n succes mocht boe ken. „Oost Wieringen" ga op den ingeslagen weg voort en tracht door ijverige studie en goede samenwerking steeds hooger op den muzikalen ladder te komen. HET A.S. ZANGERSFEEST. Naar wij vernemen zullen bij het a.s. zan gersfeest van de zangersbonden, onlangs door fusie vcreenigd als juryleden fungcc- ren de hr. G. J. Boedijn en Jac. Bonset. In verband met turnfeesten van den Westfrie- schen turnkring zullen de koren uit de Streek op 3 Juli zingen, terwijl dan de ko ren uit de omgeving van Schagen en uil het Zuiden den lOen Juli aan de beurt ko men. Het. conflict geëindigd. Arbei ders in het ongelijk gesteld. Volgens gisterochtend verkregen inlich tingen uit Parijs is in 90 procent der metaal bedrijven in het gebied het werk hervat. In sommige fabrieken wordt nog niet nor maal gewerkt. Zij zullen wegens materieele moeilijkheden pas heden volledig in bedrijf kunnen zijn. Dit was o.m. het geval bij Re nault, waar het werk slechts geleidelijkJcan worden hei-vat. De Parijsche metaalarbeidersorganisatie eischt, dat schadeloosstelling zal worden gegeven in de gevallen, dat het werk niet op tijd zal worden hervat. De opperarbiter in het conflict in de metaalnijverheid, de directeur-generaal van den arbeid Giraud, heeft gisteravond uit spraak gedaan en de looneischen der ar beiders niet ontvankelijk verklaard, daar nog geen zes maanden verloopen zijn, sedert de looneri werden vastgesteld en de index der kosten van levensonderhoud met niet meer dan 3.67 procent is gestegen. Ten aanzien van de vraag, of rechtsin gang zal worden verleend tegen den vroe- geren leider van de N.S.B. in Ned. Indië, ir. van der Laaken, is,naar de N.R.Crt. meldt, nog geen beslissing genomen. De beslissing is in den loop van deze week te verwachten. Het Puschkin-museum te Moskou W, een werk met gedichten van Puschkin u geschenke gekregen in een formaat v»« 4.2 bij 5.6 centimeter, Op de 266 bladzijde staan 134 gedichten van Puschkin en i'! Ilustraties, waaronder in veelkleurenschrift Tiet boekje is vervaardigd door een leerlin„ van een Moskousche school. De geheel» tekst is in nietig drukschrift zorgvuldig m(>, de hand in inkt geschreven. De illustratie] zijn niet de hand beschilderd. De politie in Assen ontdekte dezer dagen aldaar een groote partij rijwielonderdeelen welke partij tegen een zeer lagen prijs W verkocht. Tot de partij behoorden kettingen kettingkasten, spatborden en dergelijke. In verband hiermede is gisteren te Gro- ningen gearresteerd de 24-jarige ongehuwde H. J. D., die onlangs wegens oneerlijkheid door zijn patroon in rijwielonderdeelen te Groningen, was ontslagen. Bij onderzoek is gebleken, dat D. in ver. schillende plaatsen in de provincie Gronin! gen, groote partijen rijwielonderdeelen! welke partijen eveneens van diefstal af. komstig waren, heeft verkocht D. wordt ter beschikking van den offi, cicr van justitip gesteld. BURGEMEESTER IN EEN CEL. De burgemeester van Westminster beproeft een qasdichte oei, welke in Engeland ge bruikt wordt als schuilplaats voor die le den van den luchtbeschermingsdienst, die tijdens een gasaanval op straat dienst -moeten doei». (Niet officieel) 3de klasse, 1ste lijst Trekking van Dinsdag 19 April 1938 Hooge Prijzen 25.000.— 18989 5.00011153 1.500.— 15368 1.000.— 8036 21085 400.— 14685 200.— 4014 100.— 10597 11587 12525 13131 Prijzen van 45 1072 1082 1093 1103 1118 1128 1195 1210 1232 1236 1267 1285 1318 1325 1343 1353 1395 1420 1430 1440 1446 1474 1477 1495 1502 1517 1523 1669 1718 1747 1796 1824 1825 1829 1833 1840 1872 1958 1963 1985 1992 2011 2031 2037 2086 2106 2138 2144 2158 2162 2252 2289 2304 2330 2359 2497 2538 2588 2637 2641 2740 2808 2846 2853 2869 2958 2960 2978 2985 3085 3131 3144 3155 3169 3192 3202 3214 3217 3241 3299 3325 3360 3367 3395 3402 3414 3478 3539 3556 3594 3608 3614 3625 3626 3628 3677 3693 3718 3767 3778 3878 3921 3948 3993 4047 4056 4093 4173 4179 4187 4252 4302 4322 4333 4369 4403 4427 4429 4560 4563 4572 4587 4600 4625 4665 4670 4690 4693 4721 4746 4751 4827 4885 4898 4925 4928 4961 4995 5009 5010 5062 5064 5104 5110 5123 5133 5158 5167 5209 5276 5311 5317 5358 5361 5408 5451 5478 5529 5542 5561 5563 5577 5596 5630 5641 5651 5701 5723 5880 5949 5950 5965 6010 6017 6041 6048 6055 6132 6153 6186 6202 6313 6314 6328 6408 6411 6575 6595 6647 6651 6675 6694 6701 6724 6734 6774 6794 6893 6926 69K 7012 7026 7032 7092 7094 7105 7167 7179 7218 7231 7370 7456 7462 7479 7484 7607 7739 7761 7841 7879 7887 7893 7900 7963 8049 8067 8076 8156 8207 8230 8238 8262 8299 8311 8336 8337 8360 8361 8441 8452 8453 8463 8515 8525 8553 8576 8624 8641 8643 8674 8679 8753 8782 8854 8869 8913 8S29 8987 9008 9013 9036 9055 9071 9083 9129 9137 9158 9164 9182 9252 9288 9295 9309 9330 9352 9363 9393 9429 9435 9453 9494 9499 9529 9551 9560 9602 9626 9667 9686 9719 9744 9746 9758 9771 9833 9875 9887 9939 9949 9997 10007 10081 10181 10218 10240 10260 10293 10302 10332 10355 10372 10401 10419 10434 10453 10466 10472 10510 10530 10555 10572 10577 10618 10663 10665 10679 10685 10763 10793 10814 10819 10840 10848 10870 10878 10893 10936 11003 11030 11031 11038 11049 11095 U098 11169 11171 11175 11184 11197 11205 11234 11275 11279 11294 11302 11313 11330 11347 11410 11414 11423 11459 11500 11574 11590 11647 11697 11770 11788 11812 11839 11863 11870 11884 12020 12050 12098 12123 12171 12186 12204 12266 12310 12355 12361 12387 12388 12420 12507 12526 12536 12604 12613 12679 12680 12738 12769 12773 12776 12791 12823 12877 12900 12925 12951 12967 13016 13073 13091 13098 13147 13222 13224 13231 13241 13255 13258 13269 13289 13298 13318 13366 13388 13398 13424 13426 13452 13462 13510 13548 13577 13614 13641 13653 13658 13672 13673 13747 13754 13764 13765 13818 13889 13897 13916 13938 13941 13955 13974 13991 13997 14066 14148 14161 14204 14227 14228 14278 14309 14432 14444 14445 14532 14590 14613 14643 14651 14688 14699 14721 14731 14766 14867 14877 14888 14906 14911 15016 15036 15042 15060 15073 15116 15168 15176 15189 15254 15275 15302 15304 15384 15399 15400 15470 15475 15491 15496 15536 15550 15656 15692 15748 15767 15777 15780 15786 15795 15803 15813 15900 15905 159» 15935 15965 15980 15999 16023 16086 16089 16094 16126 16133 16167 16176 16301 16304 16318 16369 16394 16441 16484 16500 16558 16559 16571 16693 16700 16757 16780 16787 16819 16859 16901 16906 16913 16959 17011 17086 17102 17123 17132 17146 17151 17155 17171 17195 17209 17211 17228 17230 17231 17234 17235 17260 17288 17310 17325 17373 17379 17415 17462 17472 17483 17493 17532 17543 17587 17634 17679 17700 17717 17720 17731 17811 17888 18004 18046 18069 18074 18081 18138 18186 18207 18221 18234 18286 18309 18357 18364 18383 18386 18388 18409 18434 18468 18515 18568 18628 18641 18644 18814 18878 18910 18939 18961 18966 19030 19054 19078 19145 19161 19165 19228 19244 19301 19313 19338 19369 19395 19404 19409 19431 19479 19489 19557 19575 19600 19651 19701 19705 19725 19747 19776 19781 19791 19822 19927 19949 19974 20041 20042 20062 20090 20130 20171 20189 20209 20226 20228 20277 20304 20367 20419 20441 20465 20519 20600 20705 20731 20775 20778 20784 20793 20858 20867 20916 20917 20921 20945 20957 20992 21022 21040 21043 21046 21053 21056 21074 21088 21108 21178 21180 21186 21204 21219 21233 21307 21430 21449 21542 21599 21620 2164/ .21699 21727 21810 21818 21882 21902 2190» 21947 21953 21972 16879 17121 17203 17252 17458 17612 17853 18161 18362 193Ü 19485 19707 19933 20131 20341 20722 21021 21101 21235 21648 21922 Wie dit bord voor zich ziet moet x t r a voo rzIc h t i g zijn, want hij nadert 'n voor- ra ngsweg (óók het verkeer van links laten vóórgaan!)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8