Sport* Spanning en Spektakel AKKERTJE SCHUDT UW LEVER WAKKER Vrijdag 22 April 1938 Tweede Blad Burgemeester Ritmeester als „aftrapper" Morgenmiddag de eindspurt De Voorjaars-Surprise aan onze Abonné's Neem dadelijk n Viering 25-jarig bestaan Soc. Dem. Vrouwen club 10 jaar lijdend aan rheumatiek Het Italiaansche imperium Vlug en goed vervoer gaat samen per „ESONA" Voor onze jonge werklooze vrienden Bargerl$ke Stand van Den Helder Het schoolvoetbal-Tournnni Bovenop de kleedhokjes bij de Sport- laan hangen In den frisschen lentewind de groen-witte vlaggen met S.V. er op te klapperen en verkonden het heugelijk feit, dat Nieuwediep'g jeugd bezig is met het jaarlijksch tournooi der tour- nooien: het schooivoetbal. Sch ooivoetbal Dat beteekent een week lang b ivak- keeren op en b(j de velden even buiten Den Helder. Dat beteekent een spanning, die met het naderen van den finale- Zaterdag op nauwelijks bedwingbare wijze toeneemt, en het beteekent 7 dagen lang te laat komen voor het eten, 7 da gen trappelend met half-bevroren voeten langs het lijntje en een paar vechtpar tijen vanwege verkeerd geuit enthou siasme Een week van vreugde en jeugd-jolijt Tan het beste soort. Als ieder jaar...., Donderdagmorgen zijn wij er heengestapt. De omgeving bood hetzelfde beeld als ieder jaar: de zich terreinwaarts spoedende jon gens, over den schouder de twee bungelende „voetbal-kissies", al dan niet voorzien van „doppies", afgezakte kousen met bloedig- roode randen, en permanent druipende neu zen, waarvoor geen tijd te vinden is deze af te vegen. Op de velden stonden, hingen of zaten ze aan het lijntje. Volgden gespannen de pres taties van de clubs in kwestie en uitten hun critiek en lof op de meest spontane wijze. Critiek! Critiek... ja, dat was er te hooren. Felle critiek op den langen jongen, die eerst niet mee mocht spelen in dat eene elftal, toen „z'n poot verzwikte" en tenslotte toch weer meegespeeld had en met 3 puntjes z'n elftal aan de victorie hielp. Men had het er over en wond er zich over op. Hevige critiek op den langen jongen, z'n partij en de „keuze-commissie"... Er werd gehoond en gesmaad op een wijze, waar de honden geen brood van zouden lusten: bijv. over den wedstrijd Tuindorp School 7, waarvan de laatste het lootje moest leggen met de cijfers 11 tegen 1. School 7 had het hard te verduren en is thans ge doemd een jaar lang te boek te staan als het elftal, waarvan tusschen „bek" en „voor" geen homogeniteit bestaat. Jammer voor School 7, zoo iets. De helden-garde. Het was niet warm langs de velden en reeds na een kwartier zat de kou ons hal verwege de beenen. Vandaar dat we ons ge dwongen voelen hier een eere-saluut te bren gen aan het onderwijzend personeel van Den Helder, dat een geheele week (afgezien van het voorbereidend en afsluitend werk) hui selijke warmte, gezelligheid, vrouw, kinderen en vacantie afgezworen heeft ter wille van onze jeugd; een chronische bronchitis ris keert door uren lang voor of achter het lijntje present te zijn. Van de jonge garde is het te begrijpen, maar daar heb je iemand als „Meester Kramer", die iedere Paaschvacantie weer 18 schijnt te worden en n'importe een ontluikend embonpoint in de grazige weiden van 't Helder- en Racing-terrein 10 kilo tracht af te vallen... Of „meester" den Broeder, wien even eens gelauwerd dient te worden voor zijn vele en accurate werkzaamheden en die als een rots staat in de branding van lof en critiek, waarmede de vele honderden schoolvoetballende Juttertjes lang niet spaarzaam zijn... De supporters staan aan het lijntje. Ze probeeren wel voortdurend met hun neus op de s edert 3 dagen onzichtbaar geworden outline te kruipen, maar dank zij de steeds aanwezige motorbrigade wordt deze expansie in den kiem gesmoord. Overigens geeft onze motorbrik" wel cachet aan het festijn, temeer daar zij zelf uit enthousiaste lief hebbers van het spei-met-het-leer bestaat. fegen da» afgematte gevoel. Verrassend snel verdrijft n Adertje schele hoofdpijn, zenuwachtigheid, oververmoeidheid en lus Per koker van 12 stuks - 12 slmvers. Per doos van 2 stuks 2 stuivers. Pietje de Vries c.s. den heelen dag de ronde Verhalen doen langs de lijnen. Prachtige verhalen, verteld fluisterend van mond tot mond, of met bravour uitgebruld, verhalen, die zelfs het meest anti-voetbal kloppend hart in vervoering zouden brengen. Wjj hooren veel dien Donderdagmorgen: bijvoorbeeld het lichten van den doopceel van dat jongentje van Van Leeuwen, dat zóó „vuilspeelde, dat het een paar maal het veld uitgestuurd moest worden. En van meneer Freeke, die dat tenslotte den kop ingedrukt had op alleszins energieke wij ze En van de heldendaden van de jongens van van Hoek. de twee broeders, die op zulk een onvergetelijke wijze de kleuren van hun club hebben verdedigd en wier namen voor eeuwig ln de Schoolvoetbalhistorie geboekstaafd staan. Of van Pietje de Vries uit Racing c (als het niet waar is liegen we in commissie de kleinste van het ULO-nest doch die zoo handig is, dat geen tegenstander tegen hem op kan. En van Jelle Monsma, die, onderwijl wij aan het informeeren waren, zoo gek weg 8 van de 11 goals maakte ten voordeele van Tuindorp- school en ten nadeele van school 7. De laatste werd hevig langs de lijn gehoond, gezien het inderdaad metkwaardige feit, dat ze om de 2 punten, die aan de droeve lijst van 11 in totaal werden toegevoegd, een andere spe ler tot keeper sloegen, met als gevolg dat school 7 in één wedstrijd met 5 keepers de monstreerde... En weer kwamen we Donderdagmorgen tot de overtuiging dat dit voetballen toch eigenlijk je-ware is. Veel -n veel aardiger, in het oog van ons, outsiders dan, dan al die voetballerij van ?0- en 40-jarigen tegen elkaar. Nee, dén schoolvoetbal, met de snotterende jeugd achter en die met afgezakte broeken voor de lijn. Het is de sport in de meest gezonde vorm! Als Apachen... Midderwijl we zoo stonden te luisteren naar de opinie van het uitgebreide supporter-leger, eindigde een wedstrijd (we zijn in de verbou wereerdheid vergeten welke) en voordat we maatregelen konden nemen waren we door 5 jongelui bij de kraag gegrepen en gedwongen tot het maken van een fantastische ronde dans. Daarna liet het 5-tal zich ter aarde vallen, beet in het gras, schopte in de lucht, inmiddels een krankzinnig gehuil uitstootend waarbij de oorlogshymne's vnn wijlen Winne- tou's apachen een slaapliedje was... Wélk een geestdrift ...wélk een vreugde...! De beste aftrap van de heele week! Terwijl de kou inmiddels van enkels, via krieen ons middenrif bereikt had zagen wij de ouverture van den competitie-wedstrijd: AmbachtsschoolLyceum. Nu wilde het geval dat inmiddels niemand minder dan de burgemeester ten tergeine verschenen was en geconvoyeerd door enkele onderwijzers wachtte op de komende ge beurlijkheden bij de Ambachtslieden en de Lyceumisten. Beide aanvoerders kregen toen het lang niet onverdienstelijke idee om onzen eersten burger den aftrap te laten plegen en natuurlijk kwam er van dien kant niet het minste bezwaar. De aftrap was een meester lijk schot, een schot, een magistraat waardig en met dat schot verwierf de heer Ritmeester op hetzelfde moment de sympathie van de heele schoolvoetballende gemeente. Is onze burgemeester oud-inter nationaal? Langs het lijntje ging het van mond tot mond: daar werd gefluisterd dat meneer Ritmeester vroeger spil was bij Stormvogels, hetgeen door anderen tegengesproken werd met de bewering dat het Blauw-Wit was. Enkelen wisten pikante bijzonderheden: de burgemeester zou nog trainer van DTS (of DVS, daar willen we van af zijn) geweest, terwijl er tenslotte ook nog waren, die wisten dat hij in het Nederlandsche elftal gespeeld had. Hoe het ook zij: de aftrap was kennelijk van een ex-voetballer en niet zonder trots wandelde de heer Ritmeestei terug naar veiliger oorden, buiten de outline. Na een kwartier hebben we het veld ver laten, gezien het feit dat het 12 uur was. Er werd met verwoed enthousiasme gespeeld en wij houden het voorloopig 'p Ambachtsschool. Mis de finales niet! Morgenmiddag de laatste wedstrijden en de prijsuitreiking. Een ieder die vrij-af heeft, jeugd en ouderen, kunnen wij adviseeren: spoedt U naar de Sportlaan. Het is het dave rend einde van het daverendst tournooi van het heele jaar: het tournooi, waarin de jeugd van onze scholen elkander op de meest spor tieve wijze in de haren vliegt. Gaat het zien en wordt jong met de jeugd Uitslagen van Donderdag 21 Aprfl. Afdeeling A. Tuindorp ISchool 7 11 1 B.L.O. ISchool 8 I 05 School 8 I kampioen A. Afdeeling B. Centraal III—Rehoboth 1—0 Centraal IV—Breezand 0—2 Breezand kampioen Afd. B. Afdeeling C. U.L.O. n—A.B.S. III R.K. U.L.O.U.L.O. m 10—1 Afdeeling D. A.B.S. I—Lyceum 1—2 A.s. Woensdag opvoering van TAVENU's „Wespennest". Woensdagavond gaf onze plaatselijke tooneel- vereeniging „Tavenu" voor leden en donateurs de laatste uitvoering in dit seizoen en wel ,,'n Wespennest", een vrooljjk spel in 3 be drijven. Dat het inderdaad vroolijk ln dit wespennest toegaat zult U ongetwijfeld in het verslag in ons nummer van gisteren gelezen hebben, waarin de recensent zijn enthousiasme niet onder stoelen of banken stak. En inderdaad: het i s een bijzonder stuk. Een stuk, boordevol geladen met humor van de gezondste soort, humor in ieder onderdeel van deze zoo uitermate kostelijke comedie en waarvan de Tavenu-garde, die als vrij critisch bekend staat, naar hartelust en spontaan ge noten heeft. Was het daarom wonder, dat wij nog dien zelfden avond overleg pleegden met het vereenigingsbestuur? Er werden plan nen gemaakt en zooals men reeds weet, werd besloten a-s. Woensdagavond in Casino een reprise van dit zoo bijzonder geslaagd lach-stok te geven en wel als voorjaars-surprise aan onze abonné's. Het is niet de eerste maal, dat het Helder- sche Courant-gezin kennis gaat maken met Tavenu. Het zag reeds „De Verdwenen Docu menten", „Freuleke", „Najaarsstormen" en nog geen enkel maal werd men teleurgesteld. Integendeel! Wat wij thans aanbieden slaat het voor gaande met stukken. Zelfs de grootste nurks zal 3 uur lang op z'n knieën slaan van pret en hij zal thuisgekomen beseffen, dat hij 's-wereld zorgen voor een geheelen avond ver geten was... De entrée is ook dit keer weer zoo laag mogelijk gehouden opdat o.i. iedere abonné in de gelegenheid gesteld moest worden dit feest van den lach mede te maken. Zij bedraagt 35 cent, alles inbegrepen. Kaartverkoop en plaatsbespreking. De kaartverkoop (tevens programma) vangt aan vanmiddag te 4 uur aan de loketten van ons Bureau. Maandag, Dins dag en eventueel Woensdag is er aan Casino gelegenheid tot plaatsbespreken van S tot 5 uur, tegen 5 cent per plaats. Eveneens zjjn er op die uren toegangs kaarten b(j den bureaulist verkrijgbaar. Besluiten wij met iederen abonné het parool te geven: houd Uw Woensdag avond vrij. Er wacht U iets zéér genoeg lijks Overvloed van bloemen en goede wenschen. Ernstige woorden van Mevrouw StraalmanKremer. Gisteravond heeft in Casino de plaatse lijke afdeeling van de Sociaal Democra tische Vrouwenclub haar 25-jarig bestaan gevierd en dat op alleszins feestelijke wijze. De zaal was eenvoudig doch smaak vol versierd met palmen en vlaggen, ter wijl ook het toonecl in het teeken van het kwart eeuwschap stond. Het programma ving aan met een optreden der arbeiders-zangvereeniging „Kunst aan het Volk", die onder leiding van den heer Rustig achtereen volgens ten gehoore bracht „Morgenrood", „Toekomstlied" van Olman en „Eenheid" van Hendrik Altink. De voorzitster aan het woord. Het was de voorzitster der club, Mevr. SmithFluiter, die hierna het woord nam en begon met het welkom toe te roepen aan de zoo talrijk belangstellenden, waaronder diverse bestuursleden van zustervereenigingen en neven-organisaties. Speciaal welkom heette zij mej. Krul, en de vertegenwoordigsters der afdeelingen Callantsoog, Anna Paulowna, Texel en Wielingen. Gezien het feit, dat deze avond aangekon digd staat als f e e s t-avond, aldus spr. is het goed daarbij op te merken, dat de tijden er inderdaad niet naar zijn om feestjes te vieren. Aan den anderen kant valt het echter niet te ontkennen, dat het zijn groote nut heeft, indien de club ook eens van haar werk naar buiten getuigt, dat ook zij, die buiten het clubverband staan, eens zien en hooren wat voor werk hier door een aantal vrouwen ver richt wordt. Mevr. Smith Fluiter vertelt dan van de oprichting, op 12 Maart 1913, met... 13 leden, en wel op initiatief van de plaatselijke afdee ling der S.D.A.P., met welke organisatie ook daarna de verstandhouding een permanent hartelijk karakter bleef dragen. Het moeilijke werk van de eerste jaren wordt geschilderd, de jaren waarin mej. Blauboer zulk een belangrijk aandeel nam in den arbeid van de jonge club. Met name aan haar adres richtte de voorzitster hartelijke woorden. Later vulden jongere vrouwen de gelederen aan, doch nimmer zal men den arbeid van deze pioniersters kunnen ver geten. Met een woord van propaganda, geeft spr. dan het woord aan het lid van het Bonds- bestuur: mevrouw H. StraalmanKremer. Deze ving aan met een welgemeende geluk- wensch aan te bieden namens het hoofd bestuur en de hoop uit te spreken, dat de komende jaren voor de Heldersche club goede jaren mogen zijn. Ook zij vraagt zich af of het nu wel de tijd is voor het vieren van een feest Een feest, nu men leeft in een tijd van beproe vingen. die zijn weerga niet heeft. Zij gevoelt zich gedwongen even stil te staan bij hen, voor wie geen vrijheid meer bestaat: bij de mede-arbeiders in Spanje, in China, in het Was niet in staat haas huishouden te doen. „Ik was reeds 10 jaar lijdend aan rheuma tiek en niet in staat mijn huishouden te doen. Niets hielp mij tot men mij den raad gaf Kruschen Salts eens te probeeren. Na het een jaar lang te hebben gebruikt, was ik tot mijn groote blijdschap weer in staat mijn huishouden te doen. Mijn oprechten dank voor de wonderlijke werking." Mevr. A. P. te R. De oorzaak van rheumatische pijnen ligt meestal in een onvoldoende werking Uwer afvoerorganen, waardoor zich allerlei scha delijke afvalstoffen, als o.a. het urinezuur, kunnen ophoopen. Kruschen Salts spoort Uw inwendige organen aan tot betere werking, waardoor alle afvalstoffen geregeld worden verwijderd en Uw pijnen langzaam maar ze ker voorgóed zullen verdwijnen, Kruschen Salts is verkrijgbaar bij apothekers en er kende drogisten k f 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam voor komt. (Adv.) vroegere Oostenrijk en in Duitschland. Er is maar één vraag die tegenwoordig aan de orde van den dag is: hoe komen wij uit dezen chaos? Hoe de oplossing ook zal mogen zijn, zij zal niet komen, indien eigenbelang de wereld blijft regeeren en een deel der bevol kingen geknecht wordt. Er komt, aldus mevr. StraalmanKremer, zoo langzamerhand bij velen een geest van moedeloosheid, van fatalisme. Men neemt aan, dat dit alles tóch eenmaal niet anders kan en dat het wel 's-werelds loop zal zijn. Dit fatalisme is doorgedrongen tot in alle kringen der maatschappij, ook in die, welke bestaan uit de legers der honderdduizenden werk- loozen, die in deze jaren langs de straat gaan. Veel is er gestreden en veel wordt er gestreden, aldus vervolgt spr. haar betoog, maar toch komt de oorlog steeds nader en het moet inderdaad moeilijk zijn te gelooven aan de uiteindelijke oplossing van alle moeilijk heden, maar deze zal er komen en het is de sociaal-democratie die haar kan geven. Ter illustratie hiervan gaat zij de historie na en wijst op het bereikte door het solidair samen gaan der arbeiders. Helaas... niet alle arbeiders zijn één. Ook nu nog niet. Spr. wijst er voorts op, dat men sociaal-democraat moet worden voor het eene groote doel: het beter maken van deze wereld, het verkrijgen van een samenleving, die zich baseert op het geluk der menschheid. Uit liefde yoor zijn naasten, uit protest tegen de knechting zooals deze thans geschiedt in andere Europeesche landen. Zij besluit haar rede met de belofte, dat men zal blyvcn strijden, ondanks de onzekerheid der toekomst, dat men trouw zal blijven aan het eens gekozen ideaal. Wellicht dat de weg nu naar beneden zal gaan, maar eens zal zij voor onze kinderen naar boven gaan, naar het licht dat het Socialisme zal brengen. De club wordt in de bloemen gezet, Na deze rede, die een hartelijk applaus ver krijgt, deelt de voorzitster mede, dat schrifte lijke gelukwenschen ingekomen zijn o.a. van het gewestelijk bestuur der propaganda- commissie, van den Alg. Ned. Typografen Bond, van den Nederl. Schildersgezellen Bond en van de fam. Holsderver. Voorts kwam een bloemenhulde van de afd. Callantsoog. De rij van sprekers en spreeksters werd ge opend met mej. Krul, die het woord voerde namens het gewestelijk bestuur van Noord- Holland Noord der propaganda-commissie, en die zich in zeer hartelijke bewoordingen richtte tot de jubileerende vereeniging. Ook de voorzitster feliojteerde zij in verband met haar jubileum en bood deze bloemen aan. Bloemen en felicitaties volgden van de vertegenwoordigsters der clubs van Texel, Wieringen en Anna. Paulowna, terwijl het woord gevoerd werd namens alle Vakbond- afdeelingen, waarvan een 5-tal hun wenschen met bloemen gepaard deed gaan. Het was de heer van der Vaart, die aller eerst sprak voor het Zonnestraal-Comité (en namens dit comité bloemen offreerde) en daarna voor alle cultureele organisaties en Venta. Ook dezen verstoffelijkten hun wen schen middels bloemen. De heer van der Vaart sprak namens de afdeeling der S.D.A.P. zijn groote voldoening uit over het werk van de club. Men heeft waardeering voor dit prachtige werk, aldus spr. en men hoopt, dat tal van strijdbare vrouwen zich nog onder de vanen dezer orga nisatie zullen scharen. Onder hartelijk applaus deelt de heer van der Vaart dan mede, dat namens de partij de club een compleet thee servies ten geschenke gegeven zal worden. De voorzitster dankt de sprekers voor hun wenschen en sluit dan het eerste gedeelte van den avond. Wat het verdere program betreft, aller eerst verscheen de A.J.C. ten tooneele, die de aanwezigen vergastte op het spel „De Brug", een aantal dansen en liedjes, die zeer in den smaak vielen en een hartelijk applaus te incasseeren kregen. Hierna was het de heer Van der Vaart, die een kort sluitingswoord sprak, hetwelk in het teeken van de propaganda stond en dat gevolgd werd door het hoofdnummer van dit programmadeel, de opvoering van het sym bolisch spel „Opgang" van Mevr. M. Kaas Albarda. De Club heeft een goede keuze gehad en heeft met deze voorstelling op waarlijk alles zins aannemelijke wijze laten zien hoe het eens was. hoe het is en hoe het moet worden. Het teekent op artistieke wijze de econo mische verhoudingen en een woord van waar deering voor de alleszins voortreffelijke wijze van weergave is hier zeker op zijn plaats. Het was dicht bjj middernacht, toen men huiswaarts ging. De club kan op een geslaagde viering van haar 25-jarig jubileum terugzien. Mussolini bereikt zoo langzamerhand zijn doel. Het zal niet lang meer duren of heel de wereld heeft de verovering van Abessinië als een voldongen feit erkend en er zich bij neer gelegd, daarbij Italië erkennend als een Im perium. 't Heeft vrij lang geduurd voor het zoover was, doch Mussolini heeft in taaie volharding de mogendheden gedwongen zich te buigen. Engeland was nummer een, Frankrijk volgde en Tsjecho-Slowakije heeft dezer dagen zijn gezant te Rome opdracht gegeven den Itali- aanschen minister van buitenlandsche zaken, giaaf Ciana, mede te deelen, dat de regeering te Praag haar vertegenwoordiger te Rome als bij den koning van Italië en den keizer van Ethiopië geaccrediteerd beschouwt. Het is een mededeeling, waaraan weljiig aandacht is besteed. „En toch is het een uiterst belangrijk bericht", zegt de Msbd." terecht, want daarmede is Tsjecho Slowakije, hetwelk tot dusver een der trouwste Volken bondsleden was, reeds vooruitgeloopen op 'n beslissing van Genève, welke beslissing bo vendien, zuiver theoretisch gezien, niet erg in het kader van het covenant past. Tsjecho-Slowakije erkende het Italiaansche imperium, en het heeft dit gedaan zelfs voor Frankrijk het wilde doen: want Parijs wacht het votum van Genève af. Praag is onmiddel lijk Londen gevolgd. Het zou zeker in strijd met de werkelijkheid zijn, als men beweerde, dat de Tsjecho-Slowaaksche regeering zich van Frankrijk afwendt. Maar wel blijkt uit dezen gang van zaken evident, dat Praag op het oogen- blik een herziening van zijn buitenland sche politiek aan het doorvoeren is, waar bij de zwaartepunten der internationale activiteit zich heel gemakkelijk kunnen verplaatsen. De Tsjecho-Slowaaksche pers la praetisoh unaniem om den stap der regeering goed te keuren. In diplomatieke kringen te Praag ver klaart men, dat deze erkenning slechts een uitvoering is van een vroeger besluit van den raad der Kleine Entente, welke aan de drie constitueerende staten de vrijheid liet om voor dien maatregel het meest opportune oogen- blik te kiezen. Nadat Joego-Slavia en Roeme nië hun besluit reeds kenbaar hadden ge maakt, was voor Praag het moment aange broken, toen Londen tot een volkomen ac- coord met Italië was gekomen en alles er op wees, dat Frankrijk het Britsche voor beeld dra zal volgen. Aan het slot van zijn beschouwing zegt het blad: Hoe minder tegenstanders op het buiten- landsch front, des te grooter is ook de kans, dat op het binnenlandsche front grooter toe naderingsgezindheid zal blijken. Dat is het duidelijke streven van Benes en Hodza, bet- welk ongetwijfeld tot een kalmeering in ge heel Midden-Europa zal leiden. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Iederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. U.75. B\j de d.d. 20 April j.L te .Amsterdam door de Federatie voor stenografie „Groote" afgenomen examens slaagden voor het diplo ma Kantoorstenograaf 130 Nederlandsch, de dames N. Duzee, L. Hazebroek, H. Veen en de heeren J. Lastdrager, L. v. Loo en J* Planken, allen leerlingen van het Instituut „Mercurius", Loodsgrac.ht 72, alhier. De giften blyven toevloeien. Wie volgt? Nog steeds blijven de giften voor het uit stapje voor onze jonge werklooze vrienden toe vloeien. Reeds nu kunnen we meedeelen, dat het doorgaan van deze excursie verzekerd is, al zijn de kosten dan ook nog niet volkomen gedekt. De sympathie echter, die tal van stad- genooten voor dit uitstapje aan den dag leg gen, verzekeren ons, dat binnen zeer korten tijd het bedrag bjj elkaar zal zjjn. Dat onze jonge vrienden het initiatief op prijs stellen blijkt uit het feit, dat zij van hun geringe inkomsten nog wat op zij gelegd heb ben, om ook een btjdrage te leveren. Wjj ontvingen van hen een bedrag van 2.57, met het volgende briefje: Met dank voor het, door U genomen initia tief, dat wij, in den vorm van deze btjdrage, zeer op prjjs stellen. De deelnemers der Centrale Werkplaats. Sinds onze laatste opgave werd nog ont vangen: R. B. 0.40: Jongens zelf 2.57; N. N. 0.25; N. N. 0.25; P. F. 0.50; N. N. 1.— W. Cr. 2— In totaal is nu een bedrag van 34.17 bjj elkaar. Wjj danken onze stadgenooten harte- ljjk en bevelen hun voorbeeld aan anderen warm aan. Wie volgt hedenmiddag?, BEVALLEN: R. Romp-RoodaJeker. s. GETROUWD: A. A. Röhlanri en G. C. A. Bnyjjp. J. C, Bafc&er en A. Poifer.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5