Lastige matches voor Westelijke kampioenen N-H-V-B- Radioprogramma Het feest van de „Zigeuner-T ante" vN UaeiSat Voortzetting van de promotie competitie Bloemendaal debuteert tegen de Boys Tcxels laatste derde klasse wedstrijd? KJNLV-B.-beker ETHEL M. DELL Kampioenschap van Nederland Zondag worden voor het kampioenschap van Nederland gespeeld: Be Quick—Feyenoord en p.S.V.D.W.S. We zien dus, dat de Westelijke kampioenen heiden een lastigen uitwedstrijd op te knappen krijgen, welke waarschijnlijk niet de volle winst voor het Westen zal op leveren. Bij Be QuickFeyenoord staat een zekere traditie op het spel, n.1. de traditie, dat Feyen oord niet in Groningen kan winnen. Hebben Van Heel c.s. de laatste 2 jaren in Groningen niet beide malen tegen Pienter en zijn mannen het loodje moeten leggen? Niettemin ver wachten we, dat het dit keer niet zoo ver zal komen: daar is de withemdenploeg o.i. te zwak voor. O.i. zal Feyenoord door een zege de lei ding in de kampioenscompetitie behouden. Anders is het met D.W.S., dat nog geen en kelen kampioenswedstrijd gewonnen heeft en dat nu het pittige P.S.V. gaat bezoeken. Wil hier het Westen ongeschonden uit het strijd perk treden, dan zal D.W.S. zeker haar besten vorm moeten bereiken. En daar heeft met name in den laatsten wedstrijd tegen Be Quick nogal het een en ander aan gemankeerd. We zijn zeer benieuwd, hoe de blauwwitten het er iri Eindhoven zullen afbrengen, doch zullen bij voorbaat genoegen nemen met een gelijk spel letje. Heracles wacht natuurlijk in spanning de uitslagen van beide wedstrijden af Om een plaats in de eerste klasse In Rotterdam speelt Excelsior tegen D.W.V. den returnwedstrijd, welke voor beiden van intëgreerend belang is. Immers, de verliezer is uitgeschakeld. De Rotterdammers verloren in Noord-Amsterdam met 23, doch hebben nu zeker goede vooruitzichten op revanche, het geen een kolfje naar de hand van D.O.S. zou Zijn. Voor afdeeling II is HermesOvermaas vastgesteld en hier zou de spanning al geducht stijgen, als de bezoekers er in slaagden re vanche voor de op eigen veld geleden neder laag te nemen. De kans daarop is echter niet bijzonder groot; we achten de witten op z'n minst tot een draw in staat. Rigtersbleek—P.E.C. in het Oosten zal uit maken, of P.E.C. Zondag reeds tot tweede klasser gedegradeerd zal worden. We vreezen voor de Zwollenaren.dat het na Zondag alleen nog maar tusschen de beide tweede klas kam pioenen zal gaan. In het Zuiden kan eindelijk met de promotie degradatiewedstrijden begonnen worden. Aan gevangen wordt met BleverheideDe Valk, welke laatste favoriet is voor de plaats in de eerste klasse en met HeroMiranda. In het Noorden wordt geen promotiewed strijd gespeeld. Om een plaats in de tweede klasse Alkmaarsche Boys—Bloemendaal. In Alkmaar gaat da thriller Alkmaarsche BoysBloemendaal. Zooals men weet, heeft de Alkmaarsche club den vuurdoop in de pro motiecompetitie met succes doorstaan, terwijl Bloemendaal haar debuut maakt en dus in het nadeel is, ook al, omdat zij op vreemden bodem moet strijden. Toch achten insiders Bloemen daal lang niet kansloos en dit oordeel is voor namelijk tot stand gekomen tijdens en na den wedstrijd tegen Z.V.V. in Zaandam. Intusschen staat wel vast, dat het publiek, dat in zeer grooten getale zal op komen dagen, waar voor zijn geld zal krijgen in den vorm van een span nende, misschien wel sensationeele ontmoeting. Het spreekt vanzelf, dat we de overwinning het liefst bij de Boys terecht zien komen, in welk geval zjj met één been in de afdeeling van... Alcmaria komen te staan. Toch zullen we ons niet aan een voorspelling wagen, omdat we het huidige spel van de gasten nog niet kennen. Onze beste wenschen gaan uit naar Siem Bak's volgelingen! Om een plaats in de derde klasse Texels laatste kans! Het is niet onwaarschijnlijk, dat Texel voor- loopig haar laatsten wedstrijd als derde klasser speelt. Zij heeft in ieder geval de troost, dat zij dat op eigen veld kan doen en dat er dus de kleine kans open blijft, dat het nog een onverwacht, maar daarom niet minder welkom succesje wordt, al zou dat misschien alleen maar ten behoeve van... Wieringerwaard zijn. Veel hoop op een overwinning hebben we niet, zooals men bemerkt zal hebben, maar we wil len gaarne de groenzwarten tot een laatste krachtsinspanning, aansporen, omdat in iedei geval van een eervol afscheid uit de derde klasse gesproken zal kunnen worden. Indachtig dat zij voor de allerlaatste kans spelen, mogen we van alle groenzwarten een topprestatie tegemoet zien. Good luck! Aanvankelijk zou H.R.C. morgen voor de derde ronde Ajax in eigen hol bezoeken en dus een vrij zekeren bekerdood tegemoet gaan. Het bestuur is er eohter in geslaagd de Ajaxie- den te bewegen den wedstrijd in Den Helder te komen spelen. Deze ontmoeting wordt ech ter wegens verbintenissen van Ajax ten op zichte van het jubileerende De Spartaan eerst 1 Mei gespeeld. Intusschen is nog een enkele bekerwedstrijd uitgesteld. Van de wedstrijden, die morgen wel gespeeld worden, noemen we: BPCDe Volewijckers; EDOWest-Frisia; Gold Star—VUC; DFC—Assendelft; VSV— RCH; Haarlem—VIOS; Blauw Wit—HBS. OEFENWEDSTRIJD N.H.V.B.-ELFTAE. Zondag a.s. zal het voorloopig bondselftal een bezoek brengen aan BKC. Gezien het feit, dat de Poiderschen op het oogenblik juist een succesvolle wijziging in hun elftal hebben aan gebracht, belooft het N.H.V.B.-elftal een waar- digen en technisch goeden tegenstander te ont moeten, o.i. juist een elftal, waartegen een combinatie als de bondsploeg met vrucht kan oefenen. Het elftal is niet opgegeven, maar het is te verwachten, dat het nagenoeg gelijk zal zijn aan het elftal, dat bij Wieringerwaard op bezoek is geweest. Aanvang 2 uur. Scheids rechter: J. M. van Duyse. RAUCHBEKER. Voor de Noordelijke afdeeling vangt de tweede ronde aan met AndijkWatervogels en SchagenWieringerwaard. 't Was weinig opwekkend, wat de Vogels vorige week ver toonden. Er is dus zeker geen ruimte voor al te veel optimisme ten aanzien van het bezoek aan Andijk, een ploeg waarmee het thuis, der traditie getrouw, slecht eieren eten is. Om tijdig teleurstelling bij sommige te enthousiaste Schagers te voorkomen, lijkt het ons wel gepast er de aandacht op te vestigen, dat Wieringerwaard wel zoo verstandig zal zijn het in deze match kalm aan te doen. Tot een zoo fel en pootig duel als laatst in 't Sport park zullen de roodbroeken het om het risico zeker niet laten komen. Een nieuwe Schager zege lijkt ons onder deze omstandigheden niet onmogelijk. GOEDEN KRUIS. In het district Den Helder worden de twee achterstallige wedstrijden Schagen 3Texel 3 (12 uur) en BKC 2—Texel 2 (12 uur) afge werkt. COMPETITIE. 1 D: Andermaal staat Succes 2Zeemacht uitgeschreven (2 uur), waaraan toegevoegd is Petten—Helder 3 (2 uur). Op Wieringen geven we Zeemacht, te Petten de thuisclub de beste SS: In den wedstrijd Succes 3JVC 2 (10 uur) is nog een restant van de competitie be lichaamd, dat evenwel van weinig belang meer is. Adspiranten P. HRC b boekte de laatste weken aardige successen, maar voor het eigen a-elftal zal ze toch wel halt moeten houden. Afd. Q brengt andermaal Oudesluis a Helder c (2 uur). Wanneer er nu wel uitge speeld kan worden zal de thuisclub mogelijk meteen twee punten rijker zijn. Afd. R. JVC a zal op Wieringen met Suc ces b weinig moeite hebben (12 uur). HRC a klopt thuis de hope der Boys. Bij Helder e HRC f (10 ur) zien we weinig krachtsverschil. JUNIORENDAG N.H.V.B. Zondag vindt op het W.F.C.-terrein te Wor- merveer de jaarlijksche juniorendag van den N.H.V.B. plaats. Het trof ons pijnlijk bij de deelnemers geen enkele andere club benoorden Alkmaar vertegenwoordigd te zien dan Bergen. Vooral K.F.C., met vele spelers van de twee hoogste elftallen, waaronder Piet de Boer, komt met een prachtige ploeg uit. ZONDAG 24 April 1938. Hilversum I, 1875 en 415,5 m. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.00 NCRV, 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Orgelconcert. 10.00 Gereformeerde Kerkdienst; Hierna: Ge reformeerd Evangelisatiekoor. 12.15 KRO-Orkest. 1.00 Boekbespreking. I.20 Vervolg concert. 2.00 Vragenbeantwoofding. 2.45 Zang en piano. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.10 Sportreportage. 3.30 De KRO-Melodisten en solist. 4.00 Ziekenhalfuur. 4.30 Vervolg sportreportage, 4.45 Gramofoonmuziek. 4.55 Sportnieuws. 5.05 Gewijde muziek (gr.pl.). 5.20 Nederduitsch Hervormde Kerkdienst. Na afloop: Orgelconcert. 7.45 Sportnieuws. 7.50 Causerie: ,„Van Overheid naar bedrijf in sociale Verzekeringswetgeving". 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 Fritz Hirsch-Ensemble (gr.opn.) 9.30 De laatste Hand... 9.40 KRO-Orkest. 10.15 Sportreportage. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. II.0011.30 Esperantolezlng. Hilversum H, 301,5 m. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Voetbalnieuws, postduivenberichten. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Causerie „Van Staat en Maatschappij". 10.00 Zondagsschool. 10.30 Protestantsche Kerkdienst. 11.50 Causerie: „Wat beteekent het sociaal werk van den N.P.B. voor de bezoeksters van de vrouwenverblijven?" 12.00 Het woord van de week. 12.05 Filmpraatje. 12.30 Alfredo Spezialetti's ensemble en Gra mofoonmuziek. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Omroeporkest, ensemble „Musica An- tiqua" en solisten. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.15 AVRO-Dansorkest. 4.40 Sportreportage. Hierna: Sportnieuws ANP. 5.00 Community-Singing en Orgelspel (gr. opn.) 5.30 Voor de kinderen. 6.05 Noviteiten-Orkest en de VARA-mount- Girls. 6.30 Sportuitzendlng. 6.45 Sportnieuws ANP, hierna: Gramofoon muziek. MET PAK EN ZAKEen treffende opname van een groepje Spaansche vluchtelingen, die een goed heenkomen zoekt in Frankrijk. 7.00 Tusschen Zeven en Acht. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen, even tueel Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest en solist. 9.00 Radiotooneel. 9.20 Chansons. 10.00 Radiojournaal. 10.15 Cabaretprogramma. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Gra mofoonmuziek. MAANDAG 25 APRIL, 1938. Hilversum I, 1875 en 415,5 m. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (Gr.pl.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst: 11.00 Christelijke lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Amsterdamsch Salonorkest en gramo foonmuziek. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Zang en piano. In de pauze: Gramofoon- mnziek. 3.00 Causerie over kamerplanten. 3.40 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 Voor de kinderen. 6.30 Vragenuur. 7.00 Berichten. 7.15 Vragenuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Berich- ten, sportnieuws. 8.15 NCRV-Harmonie-orkest en gramofoon muziek. 9.30 Causerie: „Pessimistische cultuurbe schouwing." 10.15 Berichten ANP. 10.20 Waleson-trio. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg trioconcert, ca. 11.5012.00 Schriftlezing. Hilversum II, 301,5 m. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Orgelspel. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.45—1.45 VARA-Orkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Paedagogische causerie. 3.20 Zang, piano en gramofoonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-Orkest. 6.05 „Fantasia". 6.30 Muzikale causerie, m.m.v. blokfluit ensemble „Viva la Musica" en solisten. 7.10 Causerie: „Dieren en hun nabootsingen". 7.30 VARA-Orkest. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.10 Residentie-orkest, de Stem des Volks en solisten. 9.10 Declamatie. 9.30 Esmeralda-Septet, m.m.v. solist. 10.00 Berichten ANP. 10.05 De Ramblers, 10.30 Orgelspel. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Wanneer Zigeunerkinderen niet mogen bedelen. Zoojuist hebben de Zigeuners van Belgrado, weer den jaarlijkschen dag van hun heilige, de Zigeuner tante Bibya, gevierd. Het is een zonderling en in zekeren mate mystiek feest. Want volgens traditie der Zigeuners is de Zigeu- nerheilige Bi bij a. niemand anders dan de pest, die het Zigeuneryolk op zijn lange zwerftochten dikwijls zoo verschrikkelijk teisterde. Om haar voor zich te winnen, benoemden de Zigeuners haar tot nationale heilige en spreken zij haar aan met het woord tantetje In Belgrado bouwden de Zigeuners zelfs een kleine kerk, die aan de heilige Bibija, de Zigeuner-tante, gewijd is. Op den dag van de heilige Bibija komen in Tsjoehoera, de Zigeunerwijk van Belgrado, Zigeuners uit alle hoeken en gaten van Servië sanien, om hun gaven voor de ikoon, hét. heiligenbeeld van Bibija, neer te leggen. Met hetzelfde ceremonieel, waarmede bij de Serven het „Slava", het feest van den familiepatroon gevierd wordt, vieren de Zigeuners het feest van hun heilige. Een gezondheidstaart. Een groote taart, met symbolische tee- kens versierd, wordt aangesneden en een ieder tracht, een stukje van deze taart te bemachtigen, want dit garandeert gezond heid in het komende jaar. Daarbij worden oude Zigeunerliederen gezongen in de oude Zigeunertaal, die de meesten in het geheel niet meer verstaan. Steeds weer hoort men in deze liederen de woorden: „Bibija, Bi- bijanko, sastize", wat „Bibija lieve Bibija, tantetje" beteekent. Natuurlijk mag op den dag van de heilige geen Zigeuner werken en het is de eenige dag in het jaar, waarop de Zigeunermuzikanten hun bekende harts tochtelijke melodieën spelen, zonder geld in te zamelen. Zigeunerkinderen mogen op de zen dag niet bedelen. Ja, sterker nog: de Zi geuners zijn op den dag van de heilige Bi bija de meest vrijgevige gastheeren en be schouwen het als een beleediging, indien een bezoeker van hun feest zich niet door hen laat onthalen. Het feest, waarbij wilde dansen worden uitgevoerd, duurt natuurlijk naar Zigeuneraard tot den vroegen morgen, FEUILLETON. DOOR 42. „Natuurlijk," zei Claire eenvoudig. „Het is een tamelijk ruim huis een verbouwde oude boerderij. Er zijn vijf slaapkamers. Ik veronderstel, dat Peters zich zeer nuttig zal kunnen maken. We konden een vrouw nemen om te koken, of Chulam zou zijn kunst kun nen toonen. Ik weet niet veel anders voor hem te doen." „Peters zal zich zeer nuttig maken," zei Pax. „Dat is zijn eenig doel. Als Ghulam kan koken, zijn wij klaar, dat is, als je den man werkelijk in dienst wilt houden. Ik voor mij, zou je aanraden, hem vóór den winter naar Indië terug te zenden." „Dat is onmogelijk," zei Claire op beslisten toon, „zoolang Yvonne hem noodig heeft." „Ben je er zeker van," vroeg Pax op den man af, „dat zij werkelijk weet, wat het beste voor haar is?" „Zij herinnert zich nog bijna niets," zei ze, na een oogenblik verrast gezwegen te heb ben. „Maar ik denk, dat als wij eenmaal in Engeland zijn het leven daar wonderen voor haar zal uitwerken. Daar reken ik vast op." „Ik hoop, dat je niet bedrogen zult uitko men," zei Pax. „Wat bedoel je eigenlijk met die woorden?" vroeg zij met een eigenaardig gevoel, dat er een verborgen meening achter schuilde. Hij antwoordde met zachte, maar duidelijke stem. „Ik bedoel Claire, dat, hoe eerder je van alle verplichtingen bevrijd bent, des te liever zal het mvj zijn." Zij wendde zich om en keek ham recht in het gezicht. Een lamp achter haar wierp een zilveren straal op haar gezicht, waardoor het nog bleeker scheen dan gewoonlijk. „Ik hoop, dat je daar niet te veel op zult rekenen," zei ze met een zachte, maar kris talheldere stem. Zelfs als Yvonne beter is, zal zjj mij noodig hebben, en, zooals ik je gezegd heb, komt zij altijd op de eerste plaats." „Dat is afgesproken," antwoordde Pax zeer kalm, en toch had zij opeens het gevoel, dat zijn woorden een verwijt bevatten. „Maar er zal een tijd komen, waarop zij je niet meer noodig zal hebben. Daarop zal ik wach ten en hopen." Hierop kon zij geen antwoord geven. Zij stond een oogenblik met ingehouden adem; toen leunde zfj zwijgend over de donkere zee. Haar hart klopte hevig maar zij kon niets doen of zeggen. Pax wist wat hij wilde. En zij kon zjj precies zeggen, wat haar eigen verlangens waren? Zij wist alleen, dat voor haar de poëzie voor altjjd uit haar leven ver bannen was, en dat er voor haar, zoolang zij leefde, geen zonsopgang nóch zonsondergang meer zou zijn. HOOFDSTUK IV. De sterke Kaart. Pax had gelijk in zijn veronderstelling, dat Yvonne, de hitte in de Roode Zee waarschijn lijk minder zou voelen dan Claire, want ter wijl de eerste in denzelfden zwaren Iethar- gischen toestand bleef, bezweek Claire onder de schroeiende warmte alsof zij door een snelle, hevige ziekte was neergveld. Zij was gedwongen de zorg voor Yvonne over te laten aan Chulam en de hofmeesteres, terwijl zij onder Pax' onafgebroken zorg kwam, terwijl Peters zijn taktvolle iiulp verleende, wanneer hij daartoe de gelegenheid kreeg. Het was een periode, waarvan zjj later nooit een duidelijke herinnering had, maar waarop zij altijd met schrik terug blikte. Want in die weinige dagen van pijniging was het alsof al haar wilskracht volkomen vernie tigd was. Zij was aan den rand van een abso lute ineenstorting, en stortte tranen, waar- ze had kunnen bedwingen, tenminste in Pax' tegenwoordigheid, ofschoon hij ze even ge woon en zacht droode als een ideaal ver pleegster. De laatste twee nachten had hij haar op het dek laten slapen, en sliep zelf naast haar, of deed alsof; want ze vond hem bij haar minste beweging wakker en gereed om haar te helpen. Toch drong hij zich nooit aan haar op; alleen, als zij geen rust kon vinden, be vochtigde hij haar voorhoofd met eau-de- Cologne, of bracht haar een ijskoud glas ci troensap, dikwijls zonder een woord te spre ken. Tegen haar wil, begon zij zich van hem afhankelijk te voelen, op een manier, die door beiden stilzwijgend aanvaard werd, maar eigenaardig intiem was. Eindelijk kwamen zij door het Suez-Kanaal in koeler wateren. Het was als een levens- dronk voor Clair's dorstige ziel, en zjj voelde zich als iemand die teruggekeerd was van de poorten der hel. In een paar dagen voelde zij haar levenskracht terug keeren, en haar be hoefte aan Pax' voortdurende zorg en hulp nam met het uur af. Bij een gouden zonsondergang van een heerlijk koelen avond dankte zij hem voor alles wat hij voor haar had gedaan, en be tuigde hem haar welgemeende dankbaarheid maar op een manier, die zonder woorden uit drukte, dat zij weer in staat was voor zich zelf te zorgen. Pax hoorde haar aan, ontkende iets bijzon ders gedaan te hebben en slaagde erin eveneens zonder woorden haar te beduiden, dat hij niet van plan was haar zulks te laten doen zonder zijn hulp. Claire voelde een vage ergernis, alsof hij gebrek aan takt aan den dag bad gelegd, maar zjj kon geen tastbare reden ontdekken voor haar gemoedstoestand, en kwam tot de slotsom, dat zij zelf nog leed aan de gevolgen van de doorgestane hitte in de Roode Zee. Zelfs nu was het moeilijk te beseffen, dat zij ontsnapt waren aan de verborgen machten van het Oosten, en dat Engeland geen droom meer was, maar een steeds naderende werke lijkheid. De aanwezigheid van Chulam scheen haar nog een schakel, die haar met het Oos ten verbond, en zij wenschte, dat het mogelijk was, Pax' raad op te volgen en hem te ont slaan bij het eind van de reis. Maar dit was ondoenlijk. Yvonne scheen hem steeds meer noodig te hebben, en als zij op het dek was, kon zij geen oogenblik zonder hem. Hij alleen bediende haar, en was de eenige, die haar be diende, zooals zij dat wenschte, en het was onveranderlijk de Indiër, die haar steunde op den korten afstand van en naar haar hut. Zij had nooit Hindoestani leeren spreken, maar hij was een volmaakt dienaar. Zijn Engelsch, ofschoon het soms eigenaardig klonk, was uit stekend, en hij scheen haar minsten wensch te begrijpen, voor zij hem nog geuit had. Claire had den moed niet om over zijn ontslag te beginnen; het was zoo overduidelijk, dat Yvonne hem onmisbaar achtte. Maar het feit, dat zij Engeland naderden, begon eindelijk zelfs bij Claire zjjn invloed te doen gevoelen, en zij trachtte de oplossing van deze minder belangrijke punten uit haar gedachten te verbannen, totdat zij voet aan wal hadden gezet. Pax had het zoo ingericht, dat zij in Ply- mouth zouden debarkeeren, en zij wist, dat dit was om publiciteit te vermijden. Peters werd belast met de zorg voor Elfrida gedu rende den tijd, dat zij in quarantaine moest doorbrengen. Zooals Peters trots opmerkte „Ik en Elfrida begrijpen elkaar," en hij had gedurende de reis verschillende malen de noodzakelijkheid van de situatie uitgelegd. Maar het kwam niet voor in Peters' pro gramma, om al dien tijd zijn meester te ver- waarloozen. En er moest ook met Ghulam rekening worden gehouden, dien hy nog steeds met het diepste wantrouwen beschouwde. „Laat dien ellendigen zwarte nooit iets van Uw kleeren en geweren aanraken, mijnheer," zei hij hartstochtelijk op een der laatste dagen van de reis. „Ik kom zooveel mogelijk zeLf kijken en voor alles zorgen. Zoo ver is het niet, en dat kan ik best klaarspelen, in elk geval voor de week-ends. Elfrida zal het begrijpen." „Daar kunnen wij over spreken, als wij aan land zijn," zei Pax. „Ik zal er niet van beder ven, als ik een tijdje zelf voor mijn eigen din gen zorg." „Neen mijnheer, neen!" Zooiets ongehoords moest Peters dadelijk den kop indrukken. „Ik doe het zelf, mijnheer. En U hoeft mij niets te betalen alleen mijn kost en dat is niet zooveel. Ik weet in het oude land uitstekend den weg, zonder dat het geld kost; dat heb ik heel wat keeren gedaan. En eiken Zondag kom ik, mijnheer, om alles voor U in orde te maken. En laat vooral die leelijke zwarte niet denken, dat h(j iets mag doen, wat eigenlijk mijn werk is." „Ik denk niet, dat hjj daar het minste ver langen naar heeft," zei Pax. „Maar geen dwaasheden, Peters. Als je de week-ends komt reis je op de gewone manier, op mijn kosten. Begrepen?" „Heel goed, .mijnheer," zei Peters plicht matig. „Als die heiden er zich tenminste niet mee bemoeit. Ik heb er mijn buik ik bedoel caar heb ik meer dan genoeg van." „Maak je niet ongerust," zei Pax met een glimlach om de zelfbeheersching van zijn op passer. „Ghulam zal nooit iets voor mij doen noch voor mevrouw Packersly." „En," ging hij voort, „als er eenige kans is om mevrouw Chisledon te overreden, hem terug te zenden zal ik daarvan gebruik maken. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 14