Heilige rechten van 1 Geen overwoekering door het grootwinkelbedrijf De militaire dokters bleven netjes Oostenrijksche katholieken De zedelijkheid in de fabrieken Waarom Indische ambtenaren wél lid van de N-S,B. 1 Oplichting uit liefde It Douglas-DC 3 vliegta gen bij it Ü1 Postvluchten op Indjg Een gelukkig schip Geen na-onderzoek van de „Specht"-ramp Grondwerkers overreden Ulfra-korfcgolfzcndcrtjes inplaats van telefoon Eindhoven tast in de beurs Tusschen auto en tram PUBLICATIES denaturatievergoeding erwten en veldboonen oogst 1937. restitutie aardappelheffing. restitutie aahdappelheffing. De aardschokken in Anatolië geëindigd Engeland en Ierland verstaan zich met elkaar Motorstoring op het meest kri tieke oogenblik. Naar wij uit Don Haag vernomen, heeft een commissie uit den Raad voor de Lucht vaart, na kennis te hebben genomen van de resultaten van het vooronderzoek, van wege de Indische autoriteiten ingesteld raar het ongeval, hetwelk op 6 Octobcr 1937 nabij het vliegveld Palcmbang is overko men aan het vliegtuig Ph. A.L.S. (Specht) en van de aanvullende mcdedeelingen ter zake van den Nederlandschen vooronder zoeker, vastgesteld, dat geen aanleiding be staat een nader onderzoek door den Raad te doen 'instellen. De commissie heeft daarbij overwogen, dat de oorzaak van het ongeval, t.w. mo torstoring op het meest kritieke oogenblik van den start, voldoende is komen vast te staan en dat een nader onderzoek door den Raad niet zal kunnen leiden tot ophelde ring van hetgeen in dit stadium nog onbe kend is, noch tot het nemen van verdere maatregelen dan na het ongeval door de betrokken instanties reeds zijn getroffen. Bij reparatie van tramrails Amsterdam. te Gisteravond tegen middernacht zouden twee werklieden van de N.V. Bitumenweg in de Vijzelstraat nabij de Regulierdwars straat te Amsterdam een begin maken met het repareeren van de tramrails ter plaatse en hadden daartoe reeds hun waarschu wingslampen naast zich geplaatst. Juist toen zij wilden beginnen, naderde een taxi van de Atax, waarvan de chauffeur de bei de mannen wel opmerkte en daartoe naar links uitweek, doch op dat oogenblik werd de taxi aangereden door een achteropko mende personenauto met het gevolg dat de beide werklieden door de taxi werden aan gereden. Beide mannen waarvan ei* een ecnige ribben had gebroken en de ander een ernstige hoofdwonde en een beenfrac- tlmr Opliep, 'zijn door den G.D. naar het Bin nengasthuis overgebracht. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Alleen in geval van nood. Voor het geval de telefoondienst in de hoofdstad voor korteren of langeren tijd buiten bedrijf zoV moeten worden gesteld -hetgeen bijvoorbeeld zou kunnen gebeu ren, wanneer de telefooncentrale door brand of op een andere wijze zou worden vernield zou er o.m. geen snel communicatiemid del meer bestaan tusschen de verschillende lakken van gemeentedeinst. Om in een derge lijk euvel te voorzien, wanneer dit eventueel noodig mocht blijken, zijn gisteren van ge meentewege voorbereidende werkzaamheden verricht ten aanzien van het tot stand brengen van een communicatiemiddel via de radio. Bijna alle takken van gemeente dienst, zooais de G.G.D., de politie, de brandweer, de dienst der luchtbescherming, benevens de P.T.T. namen hieraan deel. Ge werkt wordt met kleine zenders van gering vermogen en van geringe aanschaffingsikos- tcn. De golflengte van deze zendertjes ligt beneden de 5 meter. Proeven werden geno men met verbindingen tusschen vaste en mobiele punten, zoomede tusschen mobiele punten (auto's en booten) onderling. De proeven hadden een bevredigend resultaat. Filiaalbedrijf noq qcen 3Vi% van totaal aantal kruideniers winkels. In verband met de veelal beweerde „over woekering"' van het zelfstandig midden- standsbedrijf door het grootwinkelbedrijf in de levensmiddelenbranche zijn de navol gende cijfers niet van belang ontbloot. Bij de vereeniging van grootwinkelbedrij ven in Levensmiddelen, waarin nagenoeg alle filiaalbedrijven in levensmiddelen zijn vereenigd, zijn de volgende officicele gege vens voorhanden. In November 1935 maakte deze vereeniging een begin met de admini stratie van het aantal filialen der bij haar aangesloten bedrijven. Dit aantal bedroeg in: November 1935: 1344 filialen 1 Januari 1930: 1333 filialen 1 Januari 1937: 1305 filialen 1 Januari 1938: 1322 filialen Volgens de laatstgehouden bedrijfstelling (1930) bedroeg het totaal aantal kruideniers winkels in Nederland ongeveer 38.000 wan neer wij, bij gebreke van meer recente ge gevens dit aantal aanhouden, dan blijkt, dat het filiaalbedrijf in levensmiddelen nog geen 3K% van het totaal aantal kruide nierswinkels in Nederland omvat, terwijl verder blijkt, dat het aantal filialen van de in de hierbovengenoemde organisatie ver- cenigde bedrijven op 1 Januari 1938 zelfs 22 minder bedroeg dan een drietal jaren geleden. f 140.000 voor hangar. De gemeenteraad van Eindhoven heeft in zijn gisteravond gehouden vergadering een crediet gevoteerd van f 140.00 voor den bouw van een groote hangar op het vlieg veld Welschap. De nieuwe hangar zal het mogelijk ma ken, dat de K.L.M. een winter- en zomer dienst op Welschap onderhoudt. Ook heeft Soesterberg gevraagd om opga ve te verstrekken van de hangarruimte, die eventueel aan de luchtvaartafdeeling kan worden verhuurd. Tenslotte staat het vast, dat Bata's vlicg- tuigenfabrieken te Zlin op Welschap een verkoopsfiliaal voor haar sportvliegtuigen zal stichten. Minister over het z.g. beleedi- gingsgeval te Beilen. Men zal zich herinneren, dat critiek is uitgeoefend op militaire artsen die te Bei len bij de keuring jonge landbouwers zeer onheusch zouden hebben behandeld. In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Weitkamp heeft de minister in 't algemeen de geuite beschul digingen tegengesproken. De keurings'oka- len laten te wenschen over, de keurings- plichtigen waren „onder den invloed" en zij gedroegen zich onbehoorlijk, zegt de minis ter. Daar de verlichting te wenschen over liet, moest getracht worden voor donker klaar te komen. Daar aansporingen om spoed te maken gedurig zonder uitwerking bleven, was het noodig sommigen krachtig toe te spreken. Dat hierbij uitdrukkingen gebezigd zouden zijn, welke „voor 't land bouwende deel der bevolking in het alge meen als boleedigend moeten worden be schouwd", wordt zoowel door den keu ringsarts als door den voorzitter van don keuringsraad met de meeste beslistheid ontkend. De voorzitter heeft integendeel slechts woorden van lof voor het geduld van den geneeskundige. „BEPERKT, IN NAAM VAN DE VRIJHEID!" Scherpe Italiaansche persstem over de Duitsche Volksstem ming. Duitsche bisschoppen naar Rome De directeur van het Italiaansche blad de „Osscrvatore Romano", graaf Dalla Torrc, heeft in zijn blad een artikel geschreven, waarin hij ver klaart,, dat het resultaat van do volksstemming in Duitschland niet kan worden beschouwd als een on voorwaardelijk instemmen van de Oostenrijksche katholieken met de Duitsche politiek, zooals de natio- naal-s'ocialistische pers wil doen gc- looven. De Oostenrijksche katholieken hebben hij monde van hom die hun geloof vertegenwoor digt en hun bedoelingen vertolkt, verklaard, dat zij wilden dat de rechten van God en de kerk geëerbiedigd zouden worden. Ilier ci teert do „Osservatore" de verklaringen van kadinaal Innitzër te Rome na het bezoek aan den Heiligen Vader. - De kardinaal heeft gezegd, dat geen wijziging kan worden gebracht in het bestaande concordaat tusschen Oos tenrijk en den Heiligen Stoel zonder toestemming van dezen laatstcn. Do kardinaal heeft verder alle rechten, welke het concordaat aan de Katho lieken toekent, opgeëischt. De Osservatore wijst er verder op, dat de stem van de Duitsche katholieken bij de volksstemming geleid werd door de onwan kelbare voorwaarden van het Duitsche Epis copaat, n.1. eerbiedigen van de verdragen met den Heiligen Stoel, vrijheid van godsdienst onderricht, bescherming van den godsdienst en do kerk, niet alleen tegen iedere bclccdi- ging, doch ook tegen iederen hinderpaal, welke haar taak in den Weg kan worden ge legd. Het blad voegt hieraan toe, dat er. dus geen sprake van kan zijn, de yjrijheid van handelen van de kerk te beperken tot „het altaar, zooals de Neue Reichspost" onlangs heelt ge schreven. Dit blad heeft ook geschreven, dat in het vervolg de kerk zich niet meer zal mogen bezig houden met vraagstukken, welke on der do natioriaal-socialistische partij vallen. Ironisch schrijft de „Osservatore Romano", dat deze partij „het geheele leven van den mensch en den burger op dit ondermaan- sche opeischt" „Zoo belooft men aan de katholieken een onvoorwaardelijke beper king van de meest heilige rechten van hun ziel, doch dit in naam van de vrijheid", zegt graaf Dalla Torre tenslotte. De Paus ontvangt. Graaf von Preysing, bisschop van Berlijn en kardinaal Faulhaber, bevinden zich thans beiden te Rome. Men gelooft, dat mgr. Berning, do bisschop van Osnabrueck, ook naar Rome zal ver trekken. Men veronderstelt, dat de geheele kwestie der katholieke kerk in Duitschland in de vol gende dagen zal worden onderzocht, vooral met het oog op het Oostenrijksche Episco paat en het effect vart de Duitsche annexa tie op de wettelijke positie ten aanzien van het Oostenrijksche concordaat. Slechts de meest optimistische Duitsche katholieken, aldus de Daily Telegraph and Morning Post", hebben ecnige hoop, dat het concor daat met Oostenrijk verder zal wor den toegepast. Over het algemeen is het voor de kerk veel gunstige dan het concordaat met Duitschland, dat, naar de meening van den Paus zelf en van de Duitsche katholieken vele jaren lang door de Rijksrcgccring voort durend is geschonden. Machtsmisbruik over fabrieks meisjes moeilijk te bewijzen. Op vragen van mevr. BakkerNort betreffende misbruik van leidende mannen in inrichtingen van nijver heid ten opzichte van vrouwen in hun bedrijf werkzaam, heeft de mi nister van justitie o.a. geantwoord, dat de arbeidsinspectie bijzondere aandacht wijdt aan het vraagstuk van de zedelijk heid in fabrieken en werkplaatsen en dat ten deze nog nadere opdrachten zijn ver strekt. Voor zoover dit ligt op het terrein zijner ambtswerkzaamheid, blijft de mi nister diligent. De minister heeft kennis genomen van het bericht, dat eenige jaren geleden, n.1. in 1934, herhaaldelijk op groote vergaderingen van de Katholieke jeugdvereeniging zeer ernstig is geklaagd over misbruik van lei dende mannen in inrichtingen van nijver heid ten opzichte van meisjes en vrouwen, werkzaam in hun bedrijf. Wettelijk bewijzen moeilijk. Bij do opsporing is men grootendecls aan gewezen op hetgeen door aangifte en ver klaringen bekend wordt. Ook wanneer over gegevens als vorenbedoeld beschikt wordt, is het vereischte wettelijke bewijs niet zel den geenszins gemakkelijk te verkrijgen. Een justitieel ingrijpen in meer algemee- nen zin ter zake van misstanden, als in de klachten bedoeld, zal dan ook in den regel hier geen uitkomst kunnen brengen. Wel is den minister voor wat betreft een be paald ressort gebleken van een kort gele den verkregen veroordeeling in een op zichzelf staand geval en daarnaast van een voor eenige jaren ingesteld zeer uitvoerig onderzoek, dat geen positief resultaat heeft opgeleverd. Het Moederland denkt er anders over! Waarom wordt er tusschen Ne derland en Indië, juist ten opzichte van het verbod voor ambtenaren, om lid te zijn van de N.S.B., zoo groot onderscheid tusschen beide ge- biedsdeclen gemaakt? Dit Is zeer vele Eerste Kamerleden, blij kens het zoo juist verschenen Voorloopig Verslag over de Indische begrooting niet duidelijk. Ook had het bevreemding gewekt dat, ter wijl tegen extremisme van linksche zijde steeds met kracht wordt opgetreden, de be schikbare sancties uitblijven bij voorvallen, als in de vragen van den heer Bruineman zijn geschetst, en wel omdat, zooals de vo rige Procureur-Generaal het uitdrukte, de daarbij gebezigde termen slechts holle rhe- toriek zou zijn geweest. Gaarne zouden de leden, hier aan het woord, vernemen, waarom het door hen ge laakte onderscheid in beleid nog wordt ge handhaafd. Nog vrij goed afgekomen. Gistermiddag circa.zes uur fcraakte een 20-jarige wielrijder op den Haarlemmerdijk te Amsterdam bekneld tusschen een auto en een tram, welke voertuigen met elkaar in botsing kwamen, juist op een moment, dat de wielrijder er tusschen reed. De jonge man kreeg een lichte hersenschudding en brak een hand. De G.G.D. vervoerde hem naar het Binnengasthuis, waar hij ter ver pleging is opgenomen. Tram en auto kregen ecnige matcriccle schade. De psuedo-reclasseeringsambte- naar. Voor de Zutfensche rechtbank werd de zaak behandeld tegen II. J. H., die in November van 't vori ge jaar den eigenaar van de wo ninginrichting Vergeer had bewo gen tot afgifte van goederen ter waarde van 4300 gulden, door in strijd met de waarheid mede te dec- lcn, dat hij rcclassceringsambtcnaar was. De verdachte was verloofd met een meis je te Eefde. Zij, en ook haar familie, ge loofden ,dat de aanslaande schoonzoon re- classeeringsambtenaar was. Reeds waren zij bezig een huis in te richten, waarvoor de goederen van den heer Vergeer dienden! Terwijl hij met zijn aanstaande vrouw een reisje maakte, had hij zich,t erwijl zij wan delden, even verwijderd en was niet meer teruggekomen. Later werd hij gearresteerd. De verdachte bekende het ten laste ge legde. Hij zeide, dat hij het gedaan had uit liefde voor zijn aanstaande vrouw. De getuige V., die wist, dat verdachte reeds lang met het meisje verloofd was, had de goederen, ook omdat verdachte rijksamb tenaar was, afgegeven. De officier van Justitie, die rekening hield met het rapport van den psychiater, waaruit bleek, dat verdachte niet geheel toerekenbaar was, eisehte zes maanden ge vangenisstraf. door te brengen in een bij zondere strafgevangenis. Uitspraak over veertien dagen. Aflevering van de Koolhoven taxi-toestellen vertraagd. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Op het vliegveld Waalhaven worden de twee onlangs uit Amerika te Rotterdam aan gekomen Douglas DC 3-vliegtuigen PH-ARY en PH-ARZ, respectievelijk genaamd Ijsvo gel en Zilverreiger gemonteerd. In het be gin van de volgende week kunnen zij oo Schiphol worden verwacht. Naar men weet, zijn dit de laatste vliegtuigen van de serie die door de K.L.M. besteld is. Zij zijn in de Douglas-fabrieken reeds voorzien van de sterkere Wright-Cyclone-motoren, type G 100, terwijl zij voorts een nieuw soort benzine- stortklcp hebben. De zilverreiger is boven dien voorzien van de z.g. „full-feathering"- schroevcn. Verder vernemen wij, dat na de- aanvankelijke order van 14 en de nabestelling van vier Douglas- D.C. 3-vliegtuig.en, nog een bestelling is gedaan voor eenzelfde vliegtuig, n.1. nadat de Specht bij Palcmbang verloren ging en men in het verlies van dit vliegtuig wilde voorzien. Hot nog nabestelde vliegtuig, dat de regi- stratie-lcttcrs PIIASK en den naam Kemphaan draagt, zal eveneens de zer dagen uit Amerika in Europa aankomen, waarmede dan alle Dou- glas-D.C. 3-vliegtuigcn eindelijk af geleverd zijn. Vertrek van Aankom* j, Jodhp. 22 Apr. Basra 22 Apr Pelikaan (terugreis) Buizerd. (heenreis) Gier (heenreis) Reiger (terugreis) Athene 22 Apr. Athene 22 Apr. Singap. 22 Apr. 22 Apr< Basra 22 Apr, Ran*- 22 APr. Tenslotte heeft dus de K.L.M. toch, zoo I haar aanvankelijke plan was, de besebu king over 18 Douglas-D.C. 3-vliegtuigen. Ve der heeft de maatschappij nog 13 Doüeh^ vliegtuigen van het type D.C. 2 en binneiT kort nog 3 Lockheed Super-Electra-toestellp in totaal dus een rcgelmaiig gebruikte vloóï van 34 vliegtuigen. Van de 18 Douglas Dr 3-vliegtuigen zullen er elf op de lijn sterdamBatavia v.v. dienst doen. I De taxi-vliegtuigen< De drie Koolhoven EK-43 taxi-vliegtuWon die de K.L.M. besteld heeft, zullen eerst over eenigen tijd bij de vloot geteld kunnen wor- den, aangezien de aflevering hiervan eeuw zins vertraagd is. Dit is niet de schuld vap de Koolhoven-, doch van De Havilland. fabrieken. De vliegtuigen zijn nl. voorzien van p9 Ilavilland Gipsy-motoren en een staking, die onlangs in De Ilavilland-fabriekenj5 geweest, is er de oorzaak van, dat do mo, toren te laat aan de Koolhovenfabrieken werden afgeleverd, hoewel de vliegtuigen geheel afgebouwd zijn. Door het uitvallen' van de Citroenvlinder op het vliegveld Eek de. heeft, de K.L.M. thans nog drie Koolho ven FK-43 taxi-vliegtuigen, derhalve na da aflevering van de bestelde toestellen van dit type in totaal zes. VAKSCHOOL VOOR KAASMAKERS TE HOORN. Op Donderdag 21 April eindigde de 18e cursus, welke gedurende 2 winterhalfjaren is gehouden. Na het eerste halfjaar konden 2 leer lingen niet bevorderd worden. Na afgelegd eindexamen, in tegenwoordigheid van de Re gelingscommissie, ontvingen 12 leerlingen het diploma als kaasmaker, terwijl 3 moesten worden afgewezen. O.m. zijn gediplomeerd: Jb. Bakker, Groet; P. Iloman, Schagerwaard; J. G. Impink, 'tVeld, O. Niedorp; G. de Vries, Texel en J. de Vries, Schagerwaard. SABOTAGE OP DE „SOERABAJA". Misdadige handeling van een enke ling. De geest aan boord is goed. In den vroegen ochtend van den Tweeden Paaschdag is aan boord van het opleidings schip „Soerabaja", ligsendc aan het mari ne-etablissement te Soerabaja, een geval van sabotage ontdekt, n.1. beschadiging van eenige sloeptakels. De „Soerabaja" kreeg, aldus de N.R.Cf, toen dadelijk order om naar Tandjong-Priok te stoomen, waar het Donderdag is gearri veerd. Hier is onmiddellijk het onderzoek vanwege het departement der Marine aan gevangen. Evenals indertijd met het geval op de „De Ruyter" staat vast, dat men hier te doen heeft mot de misdadige handeling van een enkeling, aangezien de geest aan boord goed is. De Nederlandsche A'kkerbouwccntrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 19 tot en met 23 April 1938, fl.— per 100 kg zal be dragen voor groene erwten, door handela ren gedenatureerd en voldoende aan hot standaardmonster van kwaliteitsklasse C, en f0.50 per 100 kg voor vocderCrwten. door de telers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1937, welke aan de daartoe gestel de eischen voldoen en door telers of hande laren zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak zal f2.20 per 100 kg bedragen, 's Gravenhage, 22 April 1938. (Adv.) De Nederlandsche Groenten- en Fruit- ccntrale brengt ter kennis van houders van een tuinbouwteeltvergunning voor vroege aardappelen en/of Eigenheimers, dat aan vragen tot geheele of gedeeltelijke terugga ve van betaalde aardappelheffing of tot ge heel of gedeeltelijke ontheffing van een aangegane verplichting tot betaling van aardappelheffing op grond, dat de voor 1938 toegewezen vergunning niet geheel wordt benut, om in behandeling te kunnen worden genomen, vóór 1 Mei a.s. moeten zijn inge diend bij de LandHouw-Crisis-Organisatie, afd. Tuinbouw, waartoe de vergunninghou der behoort. 's Gravenhage, 22 April 1938. (Adv.) De Nederlandsche Groenten- en Fruit- ccntrale brengt ter kennis van houders van een tuinbouwteeltvergunning voor vroege aardappelen en/of Eigenheimers dat aan vragen tot geheele of gedeeltelijke terugr gave van betaalde aardappelheffing of tot geheel of gedeeltelijke ontheffing van een aangegane verplichting tot betaling van aardappclhcffing op grond, dat de voor 1938 toegewezen vergunning niet geheel wordt benut, om in behandeling te kunnen wor den genomen, vóór 1 Mei a,s. moeten zijn ingediend bij de Landbouw-Crisis-Organisa- tie, afd. Tuinbouw, waartoe de vergunning houder behoort. 's Gravenhage, 22 April 1938. (Adv.) Nog 2000 huizen vernield met slechts twee dooden. Het Turksche telegraafagentschap decld^ gisteren verdere bijzonderheden mede over cle ernstige aardbeving, welke vooral de pro vincie Kirsjemir heeft geteisterd. Volgens deze mededeeling zijn nog twaalf dorpen door deze beving getroffen. In deze dorpen werden ongeveer tweeduizend huizen ven nield. Er zijn daar slechts twee dooden te betreuren, aangezien de bevolking den nacht buiten de dorpen heeft vertoefd. 38 dorpen geheel verwoest. 340 plaatsen gedeeltelijk. De aardschokken zijn geëindigd. TocK houden sommige geologische verschijnselen, zooals onderaardsch gerommel, scheuren van den grond en opspuitingen van warm1 water, aan. Men weet nog niet hoeveel slachtoffers t« betreuren zijn. Acht en dertig dorpen zijn geheel verwoest, 340 plaatsen zijn gciedte- lijk getroffen. Torpedo's, orkanen en ijsbergen konden niet derenl Donderdag is het Engelsche passagiers* schip „Kaisar I Hind" op zijn laatste reis te Plymouth aangekomen. Binnenkort zal dit 11.518 ton metende schip worden ge sloopt, na 24 jaar dienst te hebben gedaan, Het schip wordt het gelukkigste schip op de wereld genoemd. Nadat het in 1914 van stapel was gcloopen, maakte het zijn eerste reis naar Bombay in een recordtijd en op zijn eenigste reis naar New York ontmoette het schip in éón dag 70 Ijsbergen, zonder hinder te ondervinden. In totaal heeft liet schip anderhalf millioon mijl gevaren; het passeerde 192 keer het Sucz-kanaal, even eens een record. De bagagemecster van het schip, Cbar* les Osborne. die sedert 1914 op de „Kaisar I Hind" heeft gevaren, heeft medegedeeld) dat het schip gedurende den oorlog ver scheidene malen door onderzeeërs is aange vallen, doch steeds misten de torpedo S liund oei. Het schip heelt stormen, taifoens, orkanen en moesons doorstaan, bommen werden naar het schip geworpen, torpedos en granaten erop afgeschoten, doch nooit werd iemand aan boord getroffen. Maandag a.s. onderteekening v31* het aocoord. De EngelschTerseho besprekingen zijn geëindigd en er is een ovcrccnstomimint» tot stand gekomen. .1 Do onderteekening van het aocoord za 25 April a.s. geschieden na een noeiiirnaa dat. door Chamberlain zal worden aangebo4 don aan de Icrsche delegatie die onder Ie' ding staat van De Valera en die Zondag 111 Londen zal aankomen ten behoeve van d« onderteekening. De tekst der ondertee ning zal 2(5 April gepubliceerd worden. Geen Britsche garnizoenen m®*' in Iersche havens. In Icrsche politieke kringen te Uon e verluidt, dat het Britsch-Iersche accoord v I omvattenden aard is en betrekking handel, financiën (met inbegrip van de nuiteitcn) en defensie. Wat de defensie gaat, heeft men den indruk, dat do Bril®0 j regeering van haar kant er in heeft '°e^l stemd de Britsche garnizoenen, die j than in zekere Icrsche havens bcvim'011' rug te trekken. H

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2