ROOKT 1 CENT De slag aan de Sportlaan Abonneert U op dit blad HET SCHOOLVOETBAL - TOURNOOI Tentoonstelling Wereld- Vanmiddag de finale's van het Schoolvoetbal-tournooi /legenda Zaterdag 23 April l<m ^^adónieiLuM Komt U ook in t Wespennest? Tweede Blad B. Q. Boelen GRATIS reizen per spoor! „S SSVWÏÏ S-.-SfiSS 'TSKt. I bibliotheek Opening nieuwe zaak Een vertrouwd en zorgvuldig expediteur: „ESONA" Helder I-Alcmaria I Tcxcl-nieuws The Ghost goes West Tuberculose bestrijding 8 Koop vandaag in ieder geval nog Uw kaart voor 35 cent. Woensdag a.s. biedt de Hcldersche Courant haar abonné's de voorjaars surprise aan, bestaande uit een voorstel ling van TAVENU, die op dien avond in Casino zal opvoeren het blijspel ,,'n W espen nest". Gistermiddag is de kaartverkoop begon nen en het zal niemand verwonderen, dat de teekenen er op wijzen, dat het Wespen nest voor een tot de laatste plaats be zette zaal gegeven zal worden. we^tendaïeblt Tave,nu zo° langzamerhand en weet dat het werk van deze vereeniging de toets van zelfs heel strenge eritiek glansrijk kan doorstaan. Het Wespennest spant echter de kroon op alles wat tot dusver op blijspel- gebied^ gebracht is en wij kunnen onze abonne s eerlijk de verzekering geven, dat ze 1 oensdagavond zullen lachen, zooals ze in ,liet om een tooneelstuk gelachen hebben. Men moet dit stuk niet verzuimen, want men zal er spijt van hebben als men den anderen dag van zijn vrienden of kennissen hoort hoezeer er in Casino ge noten is en hoe men verfrischt en opge wekt thuiskwam bij het aanschouwen van Zooveel gezonde humor, bij zooveel 18- karaats vroolijkheid. De toegangsprijs voor het Wespennest is 35 cent op alle rangen, zoodat we aannemen, dat het ook voor schrale beurzen geen be zwaar zal zijn deze 7 stuivers uit te trekken. Zij. die zich van te voren een goede plaats willen verschaffen, krijgen daartoe de gelegen heid a.s. Maandag, Dinsdag en Woensdag van 3 tot 5 uur 's middags aan Casino, tegen 5 cent per besproken plaats. Eveneens zijn op die uren toegangskaarten (tevens programma) pan Casino verkrijgbaar. Voorts kan men zijn kaart koopen op ons Kantoor, doch nogmaals vestigen wij er met nadruk de aandacht op: wacht niet te .lang met besluiten, want wie weet hoe spoedig we zullen moeten melden dat Casino uitverkocht is. Het zijn tenslotte slechts 800 abonné's die van dit buiten kansje kunnen profiteeren...! Van Male-in-zakformaat gaat een „poejer" verwerken. Gisterenmiddag is in het Marine-Hospitaal te Den Helder overleden de luit. ter zee der le kl. B. Q. Boelen, sinds kort geplaatst aan het Kon. Instituut voor de Marine, om zich voor te be reiden voor de functie van officier-instructeur in de Zeevaartkunde. De heer Boelen is in 1921 benoemd tot luit. ter zee 3e kl., in Augustus 1923 werd hij' be vorderd tot luit. ter zee der 2e kl. en 23 April 1932 tot luit. ter zee der le kl. De heer Boelen is met Hr. Ms. „Gelderland" kortgeleden uit West-Indië thuisgevaren. Op dien oorlogsbodem was hij eerste officier. Daar voor diende hy als eerste officier aan boord van Hr. Ms. „Joh. Maurits van Nassau De heer Boelen was 38 jaar, gehuwden vader van drie kinderen. De crematie Maandag a.s. plaats op W esterv eld. betaling V.A.C.A.-bonnen gegeven, en wel v^t lederen gulden welke wordt besteed, k j„ men een bon voor 1 K.M. gratis spoor op elk gewenscht traject. Deze V.A.C.A.-bonnen kunnen e" dagen voor men op reis gaat V,0J. Koning- seld bij Passage- cii Reisbureau KOS, Koning straat, alhier. PAASCHVACANTIE!..SCHOOLVOETBAL! Met z'n vijfhonderden zyn ze er aan begonnen, eiken dag werden er eenige tientallen voor verdere deelname uitgeschakeld. Maar geen nood.' Dezen zochten verder hun troost langs de lijnen, waar zy met eritiek en sarcasme de verrichtingen van hun overwinnaars gadesloegen. Nog steeds wordt er geschoölvoetbald, nog steeds is er bij de Juttersche jeugd uitsluitend belangstelling voor het leder, dat over de vel den buiten Nieuwediep snort en voor den uit slag, die hedenmiddag na 6 dagen van ploete ren definitief beslist zal worden. Ja, wèl is er veel geploeterd... Op de velden, waar onze jongens zich het vuur uit de sloffen liepen om toch maar in ieder geval de lauwertak der overwinning voor hun school deelachtig te worden. Om toch maar vooral de kans te benutten, dat ook in hun kaatje in de schoolgarsg straks weer een bekertje, weer een zilveren tak, of weer een medaille opgeborgen zal kunnen worden. Helaas... het is in een competitie nu een maal zoo, dat er slechts enkele uitverkorenen zijn; de anderen zullen zich tevreden moeten stellen met de mindere eerbewijzen, doch kun nen zich troosten met de wetenschap, dat er nog wel eens een schoolvoetbaltournooi komt en dat de revanche soms zeer zoet kan zijn... Met dat al is de week omgevlogen en ze hebben zich best geamuseerd. Zij die in het veld waren en de anderen, die zich geroepen voeldei) zich als commissie v. advies achter het lijntje op te houden en middels gebrul en felle eritiek de clubs aan te moedigen of af te kam men. Zelden trof men scherper opmerkings gave en heviger partij-zucht aan dan bij deze supporters. Daar gebeurt veel op de velden aan de Sport laan, zooveel, dat men er slechts een greep uit kan doen. Daar was bijvoorbeeld de sensatie van gis teren, toen de mare op de velden rondging, dat in een elftal van Ambachtsschool twee jonge- leiden meespeelden, die boven den leeftijd wa ren. Het gerucht deed de ronde en de verontwaar diging uitte zich in hevig protest. Voor de leidende organisatie was het een penibel geval. De 2 knapen ontkenden het hun ten laste gelegde heviglijk, maar de meesters, als zijnde beroeps-psychologen, vonden er een „luchtje" aan. Na kort beraaa werd het besluit genomen er haring of kuit van te krijgen en alzoo stapte men naar de Kerkgracht, teneinde op het bu reau van den Burgerlijken Stand naar het ge boortejaar van de beide Ambachtslieden te in- formeeren... Waaruit blijkt, dat men ook bij het school- voetballen niet over één nacht ijs gaat! Zooals wij reeds schreven, vanmiddag wor den de finales uitgevochten. Dat het er heet, zeer heet, zal toegaan, behoeven wjj zeker niet apart te vermelden. We kunnen derhalve slechts adviseeren: laat schoonmaak, Zater dagmiddagslaapje e.d. in den steek, doch kom naar de velden. Er zou U iets ontgaan, waar ge eeuwig spijt van zoudt hebben. Maandagmiddag het slot van het feest. Dan strijder de kampioenen van Nieuwediep tegen de kampioenen van West-Friesland en ook dan zal men een voetbalsensatie van de eerste orde kunnen meemaken. Laat ook dejen strijd U niet ontgaan! Uitslagen van Vrijdag 22 April. Afdeeling C. A.B.S. III—U.L.O. III 4—1 U.L.O. II—R.K. U.L.O2—1 U.L.O. II kampioen Afd. C. Het programma van hedenmiddag. Programma voor Zaterdag 23 April van 24V2 u. op het „Helder"-terrein: Kampioenschap Den Helder. School 8 IBreezand. Afdeeling D. H.B.S. I—U.L.O. I. Programma voor Maandag 25 April van 2%4% u. op het „Helder"-terrein. Kampioen Den HelderKampioen District West-Friesland. Kampioen Afd. D.Kampioen Afd. District West-Friesland. BEDRIJFSCOMPETITIE. Zaterdag 23 April, half 3: Boutje Los—R.K.V.V.H. „Een boekerij voor weinig geld in ieders bezit." Gistermiddag en -avond heeft in Casino de jaarlijksche tentoonstelling van de Wereldbibliotheek plaatsgevonden en ook thans hebben velen van de geboden ge legenheid gebruik gemaakt een kijkje te nemen in dit paradijs voor den bibliofiel. Zooals men dat gewend is, lagen ook thans weer de rijen boeken in keurige volgorde op de tafels, rijen gekleurde banden, inhoudende de wijsheid van vele eeuwen. De boekenliefhebber kan hier uren snuffelen. Voor hem zal de tijd omvliegen bij het aanschouwen van al deze werken, en hij zal het betreuren geen contanten genoeg te bezitten om de eigenaar van al dat schoons te worden. Speciaal willen wjj deze maal vermelden de thans compleet zijnde Vondel-uitgave waarin ge het verzamelde werk van den Prins onzer dichters aantreft. Men moet het werk daar zien staan: in de goudbe- drukte banden: een temptatie voor den bibliofiel! De premies zyn dit jaar wederom bijzonder aantrekkelijk. Men heeft er zelfs Christiaan Wahnschaffe bijgevoegd, een meesterstuk van moderne litteratuur, geschreven, door Jacob Wasserman. Doch ook Kobeke van Ernst Claes en „De Loop van het Lot" („Destins") van Frangois Mauriac vindt men als premie, en daar het alle boeken zijn van het beste wat de moderne letterkunde te bieden heeft, zullen er ongewjjfeld tal van stadgenooten zijn die van deze premie geprofiteerd hebben. En weer anderen zullen gisteren besloten hebben het een of andere abonnement op de W. B. te nemen (men heeft er diverse!) teneinde Op deze wijze in het bezit te komen van een ideale boekerij voor weinig geld. Ziedaar: het schoone devies van de Wereldbibliotheek. De firma Garritsen, de zaak in radiotoe stellen en onderdeelen, die 6 jaar lang in de Breewaterstraat is gehuisvest geweest, heeft om expansieredenen zijn winkel naar de Koningstraat verplaatst. Toen wij gisteravond even voor de opening eens polshoogte hebben genomen is ons ge bleken, dat buiten een gezellige verkoop ruimte, waarin diverse Philipstoestellen in groote verscheidenheid aanwezig zijn, de grootste aandacht is besteed aan de service inrichting. De firma, die in deze inrichting diverse van de nieuwste meetinstrumenten op de meest economische wijze heeft opgesteld, zal dan ook zeker wel in staat zijn om diverse af wijkingen van een toestel op te sporen, temeer daar de heer Garritsen een jarenlange praktijk achter den rug heeft. Aan de étalage is tevens de noodige zorg besteed en ondanks de niet al te groote ruimte j is hier een smaakvol geheel verkregen. Buiten de radiotoestellen en onderdeelen kan men eveneens voor eerste kwaliteit stof zuigers bij de firma terecht. I We twijfelen er niet aan of deze verhuizing beteekent voor de firma in alle opzichten een vooruitgang. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. ZwaluwenTuindorp, terrein Biosboys 10 uur, Zondag a.s. Zooals reeds medegedeeld, speelt Helder I morgen een nuttigen oefenwedstrjjd tegen de 2e klasser Alcmaria Victrix. Waar de gasten met hun volledige eerste elftal komen met enkele spelers wordt een proef genomen kan Helder van een goede les en het publiek van een mooien wedstrjjd verzekerd zijn. De elftallen zijn als volgt samengesteld: Helder I. Kenter A. Schotting A. v. Teeckelenburgh (oud-Succes) J. Smit F. Kiesewetter P. N. Ho jbe H. Siersma Evers Gast Wieren Godschalk Scheidsrechter C. D. Swart. S. Hamstra Ad. Gerritse J. Kaptein G. v. Wieringen W. v. d. Pol Jan Rootring A. Rampen C. G. Burger J. Koning C. Helderman J. Rampen Alcmaria. Zooals men ziet, debuteert bij Helder de Succes-back Schotting, die overschrijving naar Helder aangevraagd heeft. Het elftal, dat Zondag tegen QSC I uitkomt heeft weder eenige- wijziging ondergaan, er zijn nu enkele zeer jonge spelers opgesteld. Of deze wijziging nu succes zal brengen? Het elftal is als volgt samengesteld: Dukers H. Neijens Jo Ran H. v. Dyk N. de Graaf A. Huizinga J. Weijdt P. Kikkert D. Huizinga A. v. Anraat J. Rab K.V.D.H. 1—ADOS II. Zondag speelt na een gedwongen rust periode van 6 weken K.V.D.H. om 11 uur een competitiewedstrijd tegen Ados (Hoorn). Daar Ados de laatste plaats op de ranglijst bezet, wordt het een zware wedstrijd voor de thuisclub. Hoe dikwyls zien wij niet, dat juist de clubs van de laatste plaats voor een ver rassing zorgen. Uit wist K.V.D.H. op een grintterrein een gelijk spel te behalen 33. Flink aanpakken dus K.V.D.H.ers dan zien wij een gunstig resultaat tegemoet. Succes. Het gaat een beetje te „hard" voor meester De Stigter. Zondagmorgen als stelling in Rialto. Intellect-voor- Zondagmorgen half elf draait in het Rialto- theater als intellect-film het veelbesproken en veel beschreven filmwerk „The Chost goes West". Het betreft hier een satyre op het Schot land van de zeventiende eeuw, geregisseerd door René Clair. De hoofdrollen worden ver tolkt door Robert Donat, Jean Parker, Elsa Lanchester en tal van andere sterren. Emmabloem-coHecte op Zaterdag 30 April. Op Zaterdag 30 April zal hier ter stede wederom de alom bekende Emma bloem- collecte worden gehouden. Het is niet noodig breedvoerig over de beteekenis van deze col lecte te spreken. Men weet, dat het hier gaat om de bstrijding van een der meest verspreide zeikten en dat deze bestrijding een der voor naamste plaatsen inneemt op het gebied der volksgezondheid. De organisatie van deze collecte berust bij de plaatselijke „Vereeniging tot bestrijding van de tuberculose te Den Helder". Al werk. deze vereeniging in stilte, genoegzaam is haar werk bekend en men weet, dat haar weik- zaamheden zich uitstrekken over alle lager, der bevolking, zonder ook maar eenig onder scheid van stand, rang of godsdienstige ge zindheid. Om echter een indruk te geven van der. omvang der werkzaamheden laten wij hier enkele gegevens volgen uit het jaarverslag der vereeniging over 1937. De vereeniging heeft in haar dienst een huisbezoekster. Deze functie wordt bekleed door mej. H. J. Smits. Door haar werden in het afgeloopen jaar 1864 bezoeken afgelegd in 135 gezinnen. In 20 gezinnen werden ver- plegingsartikelen uitgeleend. Twee ligtenten werden in bruikleen gegeven. Aan enkele patiënten werden versterkende middelen ver strekt. Naast dit werk staat voorts de uit zending der patiënten. Niet minder dan 16 patiënten werden via het consultatie-bureau naar sanatoria uitgezonden, bovendien patiënten naar een ziekchuis gezonden, terwijl 36 patiënten thuis verpleegd werden, onder toezicht van de huisbezoekster. Aan genoemde uitzendingen werd een bedrag van niet minder dan 9.565.75 besteed. Vccrts v nog tuberculose-bestrijding plaa's dcor n:.„ael van hoogtezon en röntgenbestralir.g. Uit een en ander blijkt, welk een gewichtig stuk maatschappelijk werk door de plaatse lijke vereeniging wordt verricht en van welk belang het is. De collecte van de volgende week Zaterdag moge dan ook de belangstel ling hebben van iederen inwoner onzer stad, In de komende dagen hopen wij hier nog op terug te komen. Maa/r nu vermelden wij reeds, dat voor de collecte vele coWeeferices noodig zijn. Daarvoor kan men sich persoon lijk of schriftelijk aanmelden bfj H. Bronder, Ruijgbweg 86 of bij de huisbezoekster mej. H. J. Smits Dijkstraat 65. Wat eigenlijk niet mag bij schoolvoetbal. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb Binnenhaven. Van Maandag 25 April tot 2 Mei wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de firma Smeets-Snel Weststraat. Nat. Hist. Museum, geopend: Woensaag van 35 uur, Zaterdags van 710 uur.; iedere le Woensdag in de meiand van 810 u.; iedere le Zondag in de maand van 35 u- Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u.. Zaterdag van 912 uur. i BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Liefdes Parade". Rialto, Spoorstraat, half 8: „Gravin Alexandra". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „August" en „Hoe langer hoe gekker". Heden: Casino. 8.15 uur: Uitvoering „Watervogels". „Dennenheuvel", Huisduinen, 8 uur: Tooneel- uitvoering „Noorderlicht". Zondag 24 April. Casino. 3.30 uur en 8 uur: Jazz Band John van Briick. Woensdag 27 April. Casino, 8.30 uur: ,,'n Wespennest" van ,,Ta- venu" voor abonné's Heldersche Courant. NOG 14 DAGEN TEGOED. Een persoon, die nog 14 dagen gevangenis straf moest uitzitten werd vanmorgen naar Alkmaar overgebracht. Licht op 7 uur 41 min. Barometerstand Den Helder 762.1 Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Temperatuur lucht 6.4 Laagste temp. lucth gisteren 5.9

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5