75 cent ASPIRIN Dl GC-IPIL!) Prijsverlaging! 'ttfet(kI - ÜBoatden ffleman JtypnU' Thans nog om 2 „Tromp uur vanmiddag „Urania m ii t'.b. jtcï iXuh en f 1.25 ficï dozijn Kledingmagazijnen DEN HELDER 2Xe in Sieiien en fxtnlaiieën kTfflk Bij griep, verkoudheid, rheumatiek. John van Brück B B De kapitein-luit. ter zee J. C. Cornelis, wordt 13 Mei eervol ontheven van de functie van chef van het bureau personeel in het Commande ment der Marine te Willemsoord en vervangen door den luit. ter zee le kl. H. J. F. K. v. d Arend; eerstgenoemde blijft in het Commande ment te Willemsoord werkzaam. De luit. ter zee le kl. J. I. Sterkenburg, de id. 2e kl. A. G. den Boesterd en de id. 3e kl E. W. H. Nieuwenhuisen, zijn aangewezen voor den dienst in Nederl. Indië; zjj volgen hunne bestemming per vrachtschip „Tarakan", 14 Mei van Amsterdam. Overplaatsingen. Korp.-timmerman T. J. A. de Vries van v. Speijk naar W.s. Vliss. 23-5-'38. Korp.-hofmeester C. van Tuijl van v. Speijk naar Java 27-4-'38. Korp.-vltmr. (M) G. Visser van de Mok naar Kaz. A'dam 26-4-'38. Korp.-konstabel M. Wolter van W.s. W.oord naar O.Z.D. 25-5-'3.8 Korp.-machinist J. Bekker van v. Spejjk naar O.Z.D. ll-5-'38. Matroos le kl. P. A. Smets van v. Speijk naar O.Z.D. 2-5-'38. Onder intr. der op 2-5-'38 bevolen overpl. naar de Kaz. W.oord. Marinier le kl. K. A. v. d. Brink van v. Speijk naar Kaz. W.oord. Matrozen le kl. P. J. D. Schuite, A. Moor van v. Speijk. Bevolen overpl. op 2-5-'38 naar de Kaz. W.oord ingetrokken. Matroos 2e kl. S. L. Peeters van de Kooij naar Gelderland 29-4-'38. Matroos 3e kl. H. de Heus van Gelderland naar de Kooij 29-4-'38. Stoker 2e kl. R. de Vos van Java naar W.s. W.oord 19-4-'38. Matroos 3e kl. J. A. Fagel van Kaz. A'dam naar v. Speijk 20-4-'38. Matrozen 3e kl. G. Sleijfer, B. A. J. de Koek van Kaz. A'dam naar W.s. W.oord 20-4-'8. L.l. O.o. vliegers R. Siezen, H. Lamme van de Mok naar Kaz. W.oord 2-5-'38. Matroos 3e kl. J. J. Christiaansen van P. Florisz naar W.s. Vliss. 5-5-'38. Matroos le kl. J. Verhage van W.s. W.oord naar Hospitaal 2-5-'38. Matrozen le kl. T. W. Niesthoven, H. Drenth van W.s. Vliss. naar Hospitaal 2-5-'38. Marinier le kl. M. J. Dijkgraaf van W.s. Vliss. naar Hospitaal 2-5-'38. Matroos 3e kl. C. Milhous van Kaz. W.oord naar Gelderland 2-5-'38. Matroos 3e kl. W. de Feijter van Gelderland naar W.s. W.oord 2-5-'38. Stoker-olieman J. v. d. Belg van W.s. W.oord naar Kaz. W.oord 2-5-'38. Tamboer le kl. M. F. Andriessen van Afd. Mar. R'dam naar Kaz. W.oord ll-5-'38. L.l. O.o. vlieger N. Blokker van de Kooij naar de Mok 21-4-'38. 12r4-'38 per m.s. Dempo uit O.-I. in Neder land teruggekeerd. Majoor-torpedomaker A. Benning; kor poraals-torpedomaker A. W. A. Rehorst, A. van Erk, E. H. de Langen, M. R. de Groene; korp.-telegrafist I. Israël, korp.-machinist J. Bekker; korp.-vliegtmkr. (M) H. J. M. Wolt huis; korp.-konstabel M. Wolter; tamboer le kl. M. F. Andriessen; marinier 3e kl. N. Wal green; matroos le kl. J. van 3e Vijver. Aanwijzing uitzending O.-I. Serg.-vliegtmkr. (M) J. Kruger 22-4-'38 per v.s. Kertosono naar O.-I. Ondervolgende schepelingen, thans geplaatst aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik, worden den 5den Mei 1938 overgeplaatst zooals achter ieders naam vermeld. Opperschipper P. Plooij naar Schorpioen. Bootsman J. A. Breevoort naar Kaz. W'oord. Bootsman W. J. F. S. Karsten naar v. Speijk. Bootsman J. W. Scheer naar W.s. W.oord. Kwartierm. K. Pelgrim naar Kaz. W.oord. Matrozen I e kl. J. Abspoel, H. G. Bergmans, J. W. Beumer, P. Bindenga, W. Boekhout, J. B. Boeren, V. G. v. Haasen, J. Henneveld, M. J. Herlé, J. P. Jansen, M. Kempeners, P. van Leeuwen, L. van der Linden, J. A. Meulenberg, H. J. Rutten, L. A. Schorsij, G. Stavast, E. Straatsma, W. van der Valk, D. T. v. de Vijver, M. H. de Wit, C. A. Havenaar, G. F. J. Herlé en A. C. J. Hoes naar W.schip W.oord. Matroos le kl. P. van Leeuwen naar O.Z.D. Matroo3 le kl. H. J. Schakel naar W.schip W.oord. Matroos le kl. W. H. Schoens naar O.Z.D. Matroos le kl. P. C. J. Scholten naar W.schip W.oord. Matroos le kl. C. F. S. de Vries naar O.Z.D. Matroos le kl. J. I. Wisse naar van Speijk. Matroos le kl. J. Wijnands naar W.schip W.oord. Majoor-konstabel J. Colijn naar W.schip W.oord. Sergts.-konstabel F. H. J. van Dierendonck cn J. H. Treffers naar Gelderland. Korpl.-konstabel J. H. Herdt naar O.Z.D. Korpl.-konstabel J. Klaucke naar W.schip Vlissingen. Korpl.-konstabel J. B. de Wolff naar de Mok. Konstabelsmaat G. Hania naar O.Z.D. Sergt.-telegrafist H. F. H. Kaptein naar O.Z.D. Telegrafistenmaat W. Kramer naar v. Speijk Adj.-o.o.-macht. L. Siegers naar v. Speijk. Majoors-macht. J. A. Dijksma en T. M. de Jong Boers naar van Speijk. Sergts.-macht. M. Bisschop en H. M. Bur gers naar van Speijk. Korpls.-maeht. C. Brusus, C. Jelles, C. Len derink, J. M. H. Schouten, W. C. Smit en W. De moderne, prettig passende, met linnen overtrokken Kosten van af heden slechts Alle modellen en maten Niet van linnen te onderscheiden Alléén in: ff Hedenmiddag om 2 uur vindt op de Marinewerf alhier plaats de doopplechtigheid van het motorjacht „Tromp" tot „Urania", waarmede dan aan de Nederlandsche Marinevloot sedert verscheidene jaren weer een zeilvaartuig toegevoegd is. Gisteren hebben wij nog een kort bezoek aan de kits gebracht, die thans nog rustig aan de Marnixkade ligt, en waaraan verscheidene nijvere handen bezig waren om het in gereedheid te brengen voor het doop-ceremonieel en dat onder leiding van den voort- varendste aller commandanten: overste Coolhaas. Het is een mooi schip: prachtig van lijn en het geeft zoowaar de oude Marnixkade cachet. We kunnen ons voorstellen, dat het de Amsterdammers moet spijten dit scheepje aan hun Sixhaven te moeten missen Er moest gisteren nog veel gedaan worden en schipper Weeda met z'n mannetjes hadden de handen vol, maar het werk ging met kennelijk plezier, hetgeen bij een dergelijk schip haast wel vanzelfsprekend is. Wat de dooping betreft, deze geschiedt, zooals reeds gemeld, door mevrouw Cool haas, terwijl de overdracht aan den commandant geschiedt door kolonel C. J. Baron van Asbeck. Tichelaar naar van Speijk. Korpl.-macht. A. F. Veersma naar O.Z.D. Korpls.-macht. L. de Vries en J. de Vroome naar van Spejjk. Korpls.-macht. C. Wisse en J. de Wit naar W.schip W.oord. Korpl.-stoker A. A. Jonkers naar v. Speijk. Stoker-olieman D. J. Sont naar O.Z,D. Stoker-olieman G. A. M. Kooiman naar Gel derland. Stoker le kl. P. F. de Loos naar Kaz. W.oord. Stoker le kl. G. M. Monsma naar v. Speijk. Stoker le kl. D. Rijkers naar W.s. W.oord. Stokers 2e kl. W. G. Belgers, C. Bikkers, J. Bikkers, T. H. Bisselink, H. Bol en A. Borst naar O.Z.D. Stokers 2e kl. P. C. A. Broeders, P. W. F. van Burik, W. Bijlsma, J. J. Claassen en B. C. v. Denderen naar van Speijk. Stokers 2e kl. H. Eimers, J. W. Eijzinga, M. J. Gelok, C. W. F. Gerritsen en W. Goossen naar W.schip W.oord. Stokers 2e kl. C. N. de Groen, P. Haringa en T. v. d. Heuvel naar Schorpioen. Stokers 2e kl. J. C. Hilhorst, R. van der Hoeven, M. van den Hurk, J. A. M. Huijbers, H. J. v. Kasteren, S. van Leerdam, J. D. Mar kies en J. Moelker naar W.schip Vlissingen. Stokers 2e kl. J. Popken, D. van Rijswijk, P. L. F. Sanders, C. H. Trommelen, A. F. Ver beek naar van Speijk. Stokers L. Drieling en G. Elsenaar naar W.schip W.oord. Stokers 2e kl. N. K. A. Jansen en H. H. C. van Rooij naar van Speijk. Stoker 3e kl. H. Verbrugge naar W.schip Vlissingen. Stoker 2e kl. P. S. Vogelzang naar W.schip Vlissingen. Sergt.-timmerman W. Molijn naar Hospitaal. Sergt.-monteur P. M. A. Wilders naar van Speijk. Korpl.-monteur H. Albers naar van Speijk. Korpl.-monteur G. J. de Jong naar O.Z.D. Korpl.-monteur M. Verschiere naar v. Speijk. Sergt.-bottelier C. Hofman naar Hospitaal. Sergt.-ziekenverpl. M. J. Schop naar Hosp. W.oord. Korpl.-bottelier C. Heijblok naar W.schip Korpls.-ziekenverpl. B. Kiewiet en T. Plan- tinga naar Hospitaal. Sergt.-schrijver P. Geertse naar de Kooij. Sergt.-schrijver J. de Vries naar W.schip W.oord. Korpl.-schrijver P. Louwerse naar W.schip Sergt.-hofmeester A. A. Steer naar W.schip W.oord. Korpl.-hofmeester P. Walraven naar W.schip W.oord. Hofmeestersmaat D. A. Suiker naar Schor pioen. Sergt.-kok J. Polak naar W.schip W.oord. Sergt.-kok J. B. Roelofs naar van Speijk. Kleermaker G. Schouten naar W.schip W.oord. Schoenmaker S. Engberts naar Schorpioen. Sergt. d. marns. C. A. Clement naar Gelder land. Korpl. d. marns. M. C. Naaijen naar Kaz. Amsterdam. 4 Korpl. d. marns. TT j. Robert naar Kaz. W.oord. Mariniers le kl. E. E. Agerkop, C. v. Baarle, L. Doornbos, M. J. Herdink, L. M. van Hese, J. Jong, D. A. v. d. Kruit, S. Smits en G. J. A. Sweere naar Kaz. W.oord. Tamboer le kl. C. Mieras naar Kaz. A.dam. Tamboer 3e kl. J. Drupsteen naar v. Speijk. Pijpers le kl. H. J. A. Baart en G. C. Kunst naar Kaz. W.oord. £e^£A£^Lcfden MET GROOT VERLOF. De diestplichtigen, van de 2e ploeg der lichting 1937 van het Regt. Kust-Artillerie, aangewezen voor de Onderofficiersopleiding, worden op 29 April a.s. in het genot van grootverlof gesteld. Hei v£iq,eie.n inUXview- Zooals men gelezen heeft, werd Dins dag een kort bezoek aan Den Helder gebracht door niemand minder dan den Directeur van de Nederlandsche Spoor wegen, Mr. Hugo van Manen en als goed krantenman hebben wij ons ge haast hem volgens de regelen der kunst te interviewen. Gezeten in de chaise longe van een luxieus apartement van een speciale wagon, ontving de „big man" ons, ten einde ons te voorzien van alles wat een naar nieuws dorstend krantenman hebbenswaardig voorkomt. Onze eerste vraag was: meneer Van Manen, wat zijn de plannen voor het station Den Helder De heer Van Manen sloeg het linker been over de rechterknie, stak een ver- sche Abdullah op en fluisterde: de be doelingen zijn om het perron met 2 m te verlagen. Het gevolg zal zijn, dat de sprong van coupé tot de aarde in de toekomst circa 3,50 meter zal bedragen, hetwelk een belangrijke verbetering zal beteekenen inzake de lichaamsontwik keling voor ouden van dagen. Het be- teekent, aldus vervolgde de trein-mag- naat met stemverheffing, dat men voor taan in Nieuwediep gratis circus-voor stelling ten perronne krijgt, hetgeen de bevolking ongetwijfeld op den hoogst mogelijken prijs zal weten te stellen. Ook bij ons bedrijf staat nog steeds als devies vooraan: Sport Staalt Spieren. Terug naar Spartadaar gaat het o ml Meneer Van Manenbestaat er een mogelijkheid dat de „oude" wagons, die de bevolking hier beestenkamers noemt opgedoekt worden? Geen sprake van, vervolgde het Spoorweghoofd. Er zijn plannen om in de toekomst uitsluitend dergelijke rijtui gen in dienst te stellen, omdat er op dit traject met verlies gewerkt wordt. U zult mij toegeven, dat dit voor het dorp Den Helder geen bezwaar zal opleveren. Tfenslotte is het stukje AlkmaarDen Helder maar een soort Niemandsland. Den Helder is het einde der wereld en men kan moeilijk verlangen, dat met de belangen van deszelfs rekening gehouden kan worden. We hebben haastiglijk ons notitie boekje dichtgeslagen en Mr. van Manen verlaten, dankbaar gestemd door de wetenschap, dat de belangen van de treinreizende H.eldersche bevolking ter Directie van de N.S. in goede handen zijn. Een enkel woord nog over Victoria en haar Huzaar. Paasch-Maandag heeft een vrij groot publiek genoten van de opvoering van dezen Huzaar en voor het voetlicht geleek het altemaal koek en ei. Helaas zijn er nu booze stemmen, die vertellen dat zich achter de coulis sen een soort binnenkamer-revolutie heeft afgespeeld. De regisseur en direc teur kregen van de Huzaar en Victoria het mes op de keel en zelfs zouden de solisten gedreigd hebben in sit down staking te gaan, indien niet aan enkele voorwaarden direct en oogenblik vol daan werd. Zoover is het niet gekomen en ook na de pauze is er gekweeld en tooneel gespeeld dat het een aard had. Ja, wél wordt er in dit leven veel tooneel gespeeld tabletten kosten B A [bayer) R ...-Li OP- EN ONDERGANG VAN ZON En TIJD VAN HOOG- EN LAAG WATER. Wintertjjd Zon April op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 24 4.46 19.12 1.10 13.20 6.25 19.40 M 25 4.44 19.13 2.35 14.35 7.50 21.10 D 26 4.42 19.15 3.50 15.50 9.25 22.35 W 27 4.40. 19.17 5.00 17.00 10.45 2340 D 28 4.38 19.17 6.00 18 00 11.40 V 29 4.36 19.20 6.45 18.45 0.25 12 30 Z 30 4.34 19.23 7.25 19.35 1.15 13.25 De Radioband van John van Brück, welke in dit seizoen zich hier een drietal malen voor een enthousiast publiek liet hooren komt Zondag voor den laatsten keer in Casino. Met 1 Mei gaat dit Jazz-orkest, met zijn uit- muntende Lady-crooner, een langdurig enga. gement in te Scheveningen en zal dus voorloo- pig niet meer in Den Helder komen. De Band treedt morgen in de volledige bezetting op van 9 personen en brengt weer eenige nieuwe mu- zikale shows. OO Het lettergreepraadsel, als afwisseling, van de vorige week is, blijkens de vele inzendin gen, in goede aarde gevallen. Echter waren er opmerkelijk veel foutieve oplossingen en, wel zeer merkwaardig, bijna allen waren ge struikeld over 19 Horizontaal, waarvoor zij „Kogel" namen. De gegeven omschrijving was toch zeer duidelijk en hield zelfs een dubbele aanwijzing in „Cylinder-vormig en rol-rond". De prijs werd toegekend aan den heer A. HEYBLOK, 3e Emmadwarsstraat 4, Den Helder. Oplossing Lettergreep-kruiswoordpuzzle. Van links naar rechts: 1. Juni; 2. Kapitaal; 4. Soda; 6. Nader; 7. Les-uur; 9. Kandeel; 10. Werkdag; 12. Be ton; 15. Boekdruk; 17. Papiermolen; 18. Slen dang; 19. Koker; 21. Haringkaken; 24. Spoor brug; 26. Somtijds; 27. Gevaar; 29. Amber; 31. Weldra; 33. Rimpel; 35. Kelder; 36. Ma- raboe; 37. Vlinder. Van boven naar beneden: 1. Juli; 2. Kader; 3. Taalles; 5. Dame; 6. Nadeel; 8. Uurwerk; 9. Kanton; 11. Dagboek; 12. Beslag; 13. Rapier; 14. Smalen; 16. Druk werk; 17. Padang; 19. Koken; 20. Voetspoor; 21. Haven; 22. Kamer; 23. Bijtijds; 25. Brugge; 26. Somber; 28. Vaarwel; 29. Ampel; 30. Kre kel; 32. Drama; 33. Rimboe; 34. Kelder, Sommige oplossers gaven voor 1. horizontaal zoowel als verticaal April en voor 23. Intijds. Deze waren ook goed. Van verschillende kanten bereikte ons het verzoek, weer eens een Kruistalraadsel te plaatsen. Wij stellen ons voor, binnenkort aan dat verzoek te voldoen. Abonné J. B. te Oude-Schild, Texel. Natuur lijk zijn de meeste oplossers ingezetenen van Den Helder, maar ook in andere plaatsen tel len wij geregelde oplossers. Ge behoort zeker nog niet lang tot den kring van onze puzze laars, anders zoudt U kunnen weten, dat b.v. in 1937 éénmaal de prijs gewonnen werd door iemand uit Alkmaar. Alle inzenders van goede oplossingen maken dezelfde kans. Elk vakje, van Al tot C4 staat op zich-zelf. Deze worden afzonderlijk behandeld als een kruiswoord-puzzle. Van boven naar beneden* A 1. deel v. rijwiel -T' godsdienst strijd-perk holte in een muur plaats in Gelderland shilling (afkorting) A 2. voertuig plaats in Noord-Holland dekkleed, ook overste, hoofd niet door 2 deelbaar vloer-bedekking pers. voorn.woord deel v. scheepsmast A 3. ketting pers. voorn.woord specerij zee-hond jong dier windstreek A 1. 4. ijzeren muur-klauw, Marine embleem 7. dit is 8. lidwoord 9. stad in Duitschland A 2. 1. reeds 3. muziek-noot 5. schatten, taxeeren 7. recht stuk v. water-weg 8. maat 10. voeg-woord 11. achter A 3. 1. hoen 4. deugniet, bijnaam v. vos 6. deel v. bijbel 7. familie-lid 8. schoonmaak-artikel 10. gevangenis A 4. 1. edelman 2. persoon, echtgenoot 3. nattig koud B 1. 1. rijtuig 2. nauwelijks 3. voorspoed, fortuin B 2. 2. gesponnen vezel 3. strijd-byl 4. zee-vogel B 3. 2. muziek-noot 3. speel-goed 4. soort brood 7. bergplaats B 4. 1. pop v. zijde-rups 2. compagnon, deelgenoot 3. opdracht, bevel 6. hetzelfde Van links naar rechts: A 4. 2. tam 4. meisjes-naam 5. zand-heuveltje (duin-top) B 1. 1. deel van een jas 4. tafel-gereedschap 5. gespannen B 2. 1. afscheids-groet 5. kaffer-dorp 6. Holl. Gravin (historisch) B 3. 1. familie-lid 5. huisdier 6. muziek-noot JA (Ital.) 8. water-keering. B 4. 1. Indische vrucht; uit de pit) wordt drank bereid 4. inhouds-maat 5. der datum (ook de dato) 7. omlaag C 1. 2. rook, damp 3. eerste melk v. koe, die gekalfd heeft 5. boom C 2. 1. bij-woord (niet alleen) 3. Land in Europa 4. tijdperk C 3. 1. steun-latje 2. graan C 4. 1. paarde-kracht 2. onder anderen 3. pers. voorn.woord 4. laatst leden 6. levende have v. d. boer 7. met weglating v. titel (afk. 8. dichtbij 9. voedsel 10. vreemde munt (afk.) 1. 3. 4. 6. 7. 5. 9. 1. 2. 5. 6. 7. 3. 4. 1. 3. 5. 7. 11. 12. C 1. stoomschip uiting v. afkeer of walging di el v. h. jaar maal-werktuig stad in N.-Brabant schijn-gestalte d. maan te weten. C 2. Sint (Heilige) Amsterd. Peil vogel thans voorzetsel C 3. geest, schrikbeeld fijn soort meel C 4. rivier in Italië jongstleden deel v. grond-bezit stad in Friesland tot afscheid ingenieur l jag 2 s

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6