Duisternis om Oss Financieels gezondmaking van Frankrijk Postvlucbten op Indië Zal een enquête licht kunnen brenqen Bedrijfsraad tuinbouw bedrijf vergadert Loterij voor Artis Dc verlichtingsproeven op Schiphol Excessen op kampeergebied De ronde van Purmerend Aljechin doorPetrov geslagen De speelzucht aangemoedigd Ex-burgemeester van Ouddorp niet corrupt Telefoon aan boord Nachtelijke brand te Blaricum Café in lichter laaie Rusland bestelt een baggermolen Ernstig motorongeluk UUeiïennen £cAaHen Reshevski neemt een voorsprong Het fournooi te Marqafe PUBLICATIE De visscherij in Maart De Minister behoeft geen Inlich tingen te verschaffen; zijn amb tenaren mogen zwijgen.... Elders in dit blad berichten wij, dat Mr. W. C- Wcndelaar bij de Tweede Kamer een verzoek heeft ingediend lot het houden van een parlementaire enquête naar de affaire- Oss. Een parlementaire enquête is voor Neder land een hoogst-zeldzaam iets. In deze eeuw kwam zij slechts een enkele maal voor. Men weet, wat een enquête betee- kent: een commissie onderzoekt en een ieder is verplicht, voor die com missie te verschijnen en inlichtingen te verstrekken. Weigerachtigen kun nen gegijseld worden en men staat onder eede. Doch het effect van zoo'n onderzoek kan als het te gen een minister gaat (zooals in deze) niet onbedenkelijk verzwakt worden door de wijze, waarop in de wet van 1850 op het enquête-recht de procedure wordt geregeld. De plicht om voor de commissie te ver schijnen en verklaringen en ecden af te leggen, geldt niet voor een minister! En voorts zijn er wat al te veel personen, die op allerlei gronden inlichtingen kunnen weigeren. Men mag b.v. geheimen aangaan de zijn zaak en dergelijke bijzondere belan gen stil houden, en voorts kunnen velen zich beroepen op ambtsgeheim en ambtena ren en meerderen evenzeer op den last van boven hen geplaatste personen. Zeker, de Kamer heeft het recht, van den betrokken minister te ver langen, dat hij uiteenzet, waarom zijn ambtenaar wil zwijgen, maar als het, in een geval als het Ossche, gaat om een onderzoek tegen de ge dragingen van denzelfden minister, die de betrokken ambtenaren onder zich heeft, dan is de procedure al bijzonder scheef en zou een beroep op het ambtsgeheim hoe gemo tiveerd overigens ook den indruk kunnen wekken van „gekonkel." Regeering kan commissie event. wegwerken. Voorts is de regeling zoo, dat, als de com missie stukken wil inzien, zulks alleen kan niet toestemming van den betrokken bewinds man, en als het onderzoek zich over de grenzen of tot Indië uitstrekt, dan is de tus- schenkomst van resp. de ministers van Bui- tonlandsche Zaken of Koloniën noodig. Ook vervallen de bevoegdheden der enquête-com missie door Kamer-ontbinding. Een Regee ring zou dus een haar onwelgevallige com missie aldus kunnen wegwerken. En ten slotte is bezwaarlijk, dat de en quête-commissie zich niet verplaatsen mag, doch zetelen moet in het gebouw der Twee de Kamer. Bij de arbeids-enquête van '86 bleek daaraan ook groote bezwaren te kle ven. Men ziet dus, dat een parlemen taire enquête, als zij tegen een lid der Kroon gericht is, niet in alle op zichten bij voorbaat de zekerheid schaft, dat zij alles en alles aan het licht zal brengen. Maar in den regel zullen de „zwakke plekken" in de procedure wel alleen „in theorie" bestaan, zoodat ton slotte toch wel een duidelijk, klaar beeld van het onderzochte kan worden verkregen. Doch het staat wel vast, dat hier in Ne derland een minister, tegen wicn een par lementaire enquête wordt ingesteld, althans tijdelijk niet over dat gezag beschikt, waar over het moet beschikken. Overigens mag men een loopende en quete naar de gedragingen van een minis ter zeker niet bij voorbaat als compromittant beschouwen, wijl het resultaat voor hem im mers alleszins bevredigend kan zijn! Raad van Oss achter den bur gemeester. In de gisteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Oss heeft, al- Actie voor loonbijslagregeling. De bedrijfsraad voor het tuinbouwbe drijf in Noordbolland kwam Vrijdag, die voor het tuinbouwbedrijf in Zuidholland, Zaterdag j.1. in vergadering bijeen. Een bespreking vond plaats rondom de loonbijslagregeling. zooals deze voor beide raden ontworpen, aan de regeering ter in voering was voorgelegd. Verschillende leden gaven van hun teleur stelling blijk nu tot op heden nog steeds niets omtrent de invoering werd vernomen. Na gehouden overleg besloten de raden daarop alsnog aan te dringen en werd het volgende telegram aan den minister van sociale zaken verzonden: Bedrijfsraden tuinbouwbedrijf in Zuid- en Noord-Holland dringen beleefd aan op uw spoedige beslissing inzake gevraagde loon bijslagregeling tui nbou wbed rij f De Bedrijfsraad voor Noord-Holland be handelde voorts de verschillende amende menten van de organisaties op het door hem samengestelde concept-reglement voor het kindertoeslagfonds. Met voldoening werd geconstateerd, dat geen enkel bezwaar was geopperd tegen het voorstel om de kinder- loeslagregeling voor het tuinbouwbedrijf in Noord-Holland te doen uitvoeren door den Bedrijfsraad. Nadat nog enkele wijzigingen in het con cept-reglement werden aangebracht en nog tal van zaken de uitvoering betreffende onder oogen waren gezien, werd besloten ten spoedigste de voor de uitvoering noodige maatregelen te treilen, dus het Hsb., naar aanleiding van de me dedeeling, dat de heer J. Ploegmakers i: herbenoemd tot burgemeester, het oudste raadslid, de heer J. P. A. Smulders, (R.K.) bet woord gevoerd. Spreker zeide, dat het feit van de herbe noeming onder normale omstandigheden niet meer dan een formeele felicitatie ten gevolge zou hebben. Thans echter meende spreker, dat er aanleiding bestaat, de ver diensten van den burgemeester te memo- reeren, ten einde daardoor de meer dan schandelijke agitatie, die tegen den bur gemeester is gevoerd, te neutraliseeren. De burgemeester is, aldus spreker, het doel ge weest van een verderfelijke leugen- en las tercampagne en daarom mag met dankbaar beid worden gememoreerd, hoe vele belang rijke werken in het belang van de gemeen te onder zijn bestuur tot stand zijn geko men. Dank bracht spr. aan minister Goseling en zijn adviseurs, die niet hebben ge schroomd, de harde en noodzakelijke maat regelen te nemen, die thans geheel on juist worden voorgesteld. Ook andere raadsleden spraken hun ver ontwaardiging uit over de „lastercampagne in de pers." De raad heeft vervolgens op voor stel van den heer Scuren (r.k.) een motie aangenomen, waarin hij zijn voldoening uitspreekt over de herbe noeming van burgemeester Ploeg makers en met kracht protesteert tegen de lastercampagne in de pers tegen Oss ontketend. De burgemeester heeft vervolgens zijn er kentelijkheid geuit voor de tot hem uitge sproken hartelijke woorden. Aan het slot van de vergadering heeft de raad met algemeene stemmen goedgekeurd een voorstel van B. en W., waarbij, behou dens toestemming van B. en W„ het verbo den is, met drukwerken te colporteeren op Zaterdag na des middags twaalf uur, op Zondag den geheelen dag, en op de overige dagen na vier uur des namiddags. Het Artis Reddings Comité organiseert thans een groote loting. Het Comité stelde alles in het werk om deze loterij aantrekkelijk te maken en zoo heeft het ervoor gezorgd, dat er voor niet minder dan f 15000 waarde aan prijzen in deze uit 60.000 loten bestaande loterij komen. Tot de hoofdprijzen behoort behalve twee automobielen en een speciaal gebouwd Pam- pusjacht, een luxe-reis naar de wereldten toonstellingen van New York en San Fran- cisco in hot voorjaar van 1039, aan welke reis verbonden is een verblijf gedurende 15 dagen in de Vereonïgde Staten. De trekking is bepaald op uiterlijk 31 Octoher van dit jaar, maar wanneer, zooals het comité hoopt, de loten eerder uitverkocht zijn, wordt deze vervroegd. Het is o.m. door het snelle tempo en den korten tijd, waarin reeds twee ton gouds voor de redding van Artis bijeenkwam, over tuigend gebleken, dat er alom in het land instemming bestaat met het streven, de ty pische Amsterdamsche instelling voor ko mende generaties te bewaren en haar de middelen te verschaffen zich te verjongen. Mogen de landgenooten en onder hen in het bijzonder ook de lczeresen en lezers van dit blad, ook door snel en zooveel mogelijk Artis Reddingsloton te bestellen (zij kosten f 1.per stuk) helpen ook dit onderdeel van het Artis Reddingswerk deze loterij tot een succes te maken. Opdat Artis' toekomst spoedig volkomen verzekerd zij. 27 Grcnslichtcn zullen reeds worden aangeschaft. De verlichtingsproeven, welke op Schiphol gehouden zullen worden, zijn bestudeerd, waarbij gebruik gemaakt is van adviezen, gegevens door een op het gebied van ver- lichtingstechnick bij uitstek deskundige, n.1. den oud chef van de rijkskustverlichting. Deze acht het wenschelijk, dat alvorens tot een definitieve keuze wordt overgegaan, nog enkele proeven worden genomen. Deze zijn noodig, om een inzicht te verkrijgen om trent deugdelijkheid van enkele nieuwe vindingen met betrekking tot de verlich ting van luchtvaarthavens. In de eerste plaats zal een proef worden genomen met een combinatie van twee op Schiphol in gebruik zijnde landingslichten. Deze proef dient in hoofdzaak om na te gaan, of de thans aanwezige lantaarns en lenzen dienstbaar kunnen worden gemaakt aan de nieuwe landingsverlichting. Voorts zullen natriumlampen worden be proefd, welke ter versterking van de uit straling van het licht van een spiegelarma- tuur worden voorzien. In de derde plaats zullen nog enkele klei nere proeven bij de verdere bestudcering van de verschillende verlichtingsproblemen noodig zijn. In totaal zullen deze proefnemingen een uitgave van f 3500.vorderen, bij wijze van proef was destijds langs de Zuidwest- grens van het landingsterrein een voorloo- pigc grensvcrlichting aangebracht. De proef is geslaagd, zoodat thans kan worden over gegaan tot het aanschffen van 27 grens- lichten, hiervoor is een bcdrg van f 2500.— noodig. Voor de verlichting zelf is door de ge meente Amsterdam een crediet beschikbaar gesteld van f 28.000. De hiervoren bedoelde deskundige krijgt voor zijn veelomvattende en moeilijke werk zaamheden een honorarium, hetwelk in on derling overleg op f 4000.— is bepaald. Ren gesprek tusschen Indië en „Nieuw Amsterdam." Zaterdagavond is, naar de N.R.Ct. meldt, van Batavia uit een zeer ge slaagd telefoongesprek gevoerd niet de „Nieuw Amsterdam", het eer ste Nederlandsche schip, dat een radio-telefooninstallatie aan boord heeft, waardoor gedurende de ge- heele reis de passagiers met Euro pa en mot Amerika zullen kun- ■ïen spreken. Ordeningswerk ter hand genomen. De excessen op kampeergebied een gevolg van de overvloed van kampeerders in de laatste jaren - heeft een streven naar regeling en verbetering van het kampee ren doen ontstaan. Een kampeercentrale is opgericht, welke onder de 120.000 kampeer ders in ons land regelend optreedt en tracht, waar sommige gemeenten het kam peeren op grond van misstanden reeds ge heel verboden, dit weer toegestaan te krij gen. De centrale heeft dc algemeene mede werking van de gemeentebesturen. Orde in den chaos, Zij geeft o.a. na ingewonnen informaties aan hen, die willen gaan kampeeren, kampeertenten uit. Deze kaarten zijn op de wijze van een paspoort ingericht. De gemeentelijke vergunningen kunnen daar door in de kaart worden gesteld, maar bovendien en dat is het belangrijkste er is ruimte opengelaten voor opmerkingen omtrent het gedrag van den kaarthouder. Als een kampeerder zich misdraagt, wordt daarvan aanteekening gemaakt in zijn kaart door of namens den burgemeester van de gemeente waar hij kampeert. Het spreekt vanzelf, dat het kampeeren met een kaart, waarin een slechte aantee kening voorkomt, moeilijkheden met zich meebrengt en er mag dan ook verwacht worden, dat de kampeerders er voor zul len waken, dat dergelijke aanteekeningen zeldzaam blijven, waardoor het kampeeren in Nederland zeker aan populariteit zal winnen. Aanvraagformulieren voor kampcerkaar- ten zijn verkrijgbaar bij alle informatiebu reaux der V.V.V., bij de bureaux der A.N. W.B. en bij de voornaamste zaken in kam- pëerartikelen. Telefonisch of schriftelijk kunnen ze wor den aangevraagd aan het secretariaat der N.K.C., Leidschegracht 44, Amsterdam-C., tel. 35751. Onder de gemeenten in Noordholland, waar kampeerkaarten gewenscht zijn, bevinden zich o.a. de plaatsen: Castricum (Bakkum), Egmond Binnen (F.gmond a./d. Hoef), Hoi- loo, Hilversum, Schoorl (Groet, Ilargcn), Texel, Velscn (IJmuiden). Villabewoners in nachtgewaad de straat op. Gisternacht ongeveer twee uur, is brand uitgebroken in de groote villa, bewoond door den heer Gouverne, staande aan den Heideweg te Blaricum. Men alarmeerde ter- ston de brandweren van Laren en Blaricum welke spoedig op het terrein van den brand aankwamen en met 5 slangen op de water leiding en de motorspuit het vuur aantast ten. Ondanks alle krachtsinspanning slaag de men er niet in de villa te behouden, zoo dat deze geheel aan de vlammen ten prooi viel. Het vuur ontstond in de huiskamer en deelde zich in korten tijd aan het overige ge deelte van de woning mede. De bewoners moesten ijlings in nachtgewaad een goed heenkomen zoeken. Tijdens het blusschingswerk waren de bur gemeesters van Laren en Blaricum met dc politie aanwezig. Ondanks bet nachtelijk uur waren vele omwonenden op de been om liet verloop van den brand gade te slaan. Bredasche brandweer voor zware taak. Gisteravond te negen uur brak brand uit op de bovenverdieping van het café-restau rant „De Druif", aan de Havermarkt te Breda, bewoond door de wed. Nelemans. In zeer korten tijd stonden de beide bo venverdiepingen in lichter laaie en toen de brandweer arriveerde, stond zij in dit dicht bewoonde en zeer oude stadsgedeelte voor een zware taak. Met groote energie en met veel materiaal traden de spuitgasten op, zoodat binnen een uur het gevaar voor uitbreiding was gewe ken en het vuur was bedwongen. De beide bovenverdiepingen van het ge bouw zijn geheel uitgebrand. De omwonen den kregen zeer veel waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. De Sovjet-Unie heeft bij de scheepsbouw maatschappij N.V. Conrad te Haarlem een groote zeebaggermolen besteld met een ca paciteit van 250-500 kub. meter per uur. Dit is de tiende baggermolen, welke sinds Octoher 1937 door Sovjet-Rusland in Neder land werd besteld. Eén doode, één gewonde. Zondagavond omstreeks negen uur is de 4G-jarige motorrijder H. II. R. uit Geleen, toen hij de Putherberg afreed onder de ge meente Munstergeleen, tegen den aldaar met zijn verloofde wandelenden heer P. uit Oirsheek aangereden. R. kwam te vallen en werd, evenals P., ernstig gewond. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Sittard overge bracht. R. is gistermorgen overleden. De toe stand van P. is redelijk. 250 inschrijvingen. De „Ronde van Purmerend", welke Zater dag 30 April a.s. door de A.R. en T.C. „Le Champion" zal worden georganiseerd, wordt weer op het bekende, tien K.M. lange par cours in den Purmer verreden. In totaal hebben 250 renners ingeschreven, waaron der de beste Nederlandsche en ecnige Bel gen. De beroepsrenners, SU in totaal, ver trekken des middags om 2 uur en moeten 120 K.M. afleggen. De amateurs, die 90 K.M. moeten rijden, starten om 11 uur, terwijl ook nieuwelingen aan deze ronde zullen deelnemen, die reeds om negen uur zullen vertrekken om hun 50 K.M. af te leggen. i Fine verrassend door Hanauer geslagen. De Ajnerikaansche kampioenschappen. Hanauer slaat Fine! Dat was do groote verrassing van de 14e ronde. Opnieuw heeft Reshevski dus nu dc leiding kunnen ne men. Andere uitslagen waren Horowitz Bernstein 10, DakeCohen 3434. In dc 15e ronde sloeg ReshevskiKashdan. De stand luidt nu: 1. Reshevski 12 punten; 2. Fine 11 punten; 3 en 4 Kashdan en Simonson, ieder 934 pt. 5. Horowitz 834 punt; 6. Dake 8 punten; De strijd om den titel gaat dus alleen nog tusschen Reshevski en Fine. WERELDKAMPIOEN BEHOUDT TOCH DE LEIDING. In de gisteren gespeelde vijfde ronde van het tournooi te Margate slaagde Petrov erin, met wit spe lend, op schitterende wijze van Al jechin te winnen. Andere uitslag waren: SpielmannGolombek V-iVz- Mrs. Stevenson-MenchikSir G. A. Tho mas 10. AlexanderMilner Barry y2y2. BookSergeant y2y2. De afgebroken partij uit dé vierde rónde tusschen Alexander en Petrov werd door den laatste verloren, waardoor Aljechin de leiding kon behouden. Premier reserve tournooi A: Klein (Weenen)van Seters y2y2. Premier reserve tournooi B: Winser (Engeland)—Landau 01. Illingworth (Engeland)Prins 01. Premier reserve tournooi C: Van Doesburgh-Meyer (Engeland) y>y2. Jameson (Engeland)Schelfhout afgebr. De stand in het hoofdtournooi na de vijfde ronde luidt: 1. Aljechin 4 pnt.; 2, 3 en 4. Snielmann, Book en Petrov, ieder Sy2 pt.; 5. Milner Barry 2V2 pt.; 6 en 7. Alexan der en Mrs. StevensonMenchik ieder 2 p.1 8 en 9. Golombek en Sergeant, ieder 1 y2 p.; 10. Sir G. A. Thomas 1 pnt. Een proces over knikherauloma- ten. Voor den Hoogen Raad heeft mr. .T. de Vrieze uit Amsterdam gisteren gepleit in een zaak tegen een tweetal sigarenwinke liers te Amsterdam, die in hun winkel knik- kerautomaten hadden geplaatst, waarvan de cliënten na inwerping van een klein muntstuk gebruik konden maken. Zij wa ren op grond van de Amsterdamsche poli tieverordening tot f 5.boete veroordeeld en hiertegen was cassatieberoep ingesteld. Mr. de Vrieze lichtte toe, dat het hier om zeer eenvoudige en onschuldige apnaraten gaat. Men trekt een veer uit, welke een knikker aan het rollen brengt en deze heeft dan kans in diverse gaatjes te vallen. De Amsterdamsche verordening nu verbiedt, behoudens vergunning van B. en W. het op of aan den openbaren weg of op een voor het publiek toegankelijke plaats hebben van toestellen, welke de speelzucht kunnen aan moedigen; pleiter meende, dat deze verorde ning niet bindend kon zijn. Men zou op die wijze zelfs geen snolletje sjoelbak in den voortuin kunnen doen, tenzij men naar 't stadhuis is gegaan om vergunning te halen (en te hebben verkregen)! Ook zou een al leraardigst spelletje als het gebruik van een voctbalautomaat zooals bijv. op de „Nieuw Amsterdam" en op andere passa giersschepen geplaatst te Amsterdam zijn verboden. Pleiter herinnerde aan een groot aantal arresten van den Hoogen Raad, waaruit blijkt, dat de rechterlijke macht heeft te beoordcelen of gemeenteverordeningen zich wel bepalen tot de huishouding der gemeen te en dat deze verordeningen zich niet mo gen bewegen op particulier terrein. Zooals dc verordening thans luidt zou zelfs het gratis gebruik van apparaten als boven genoemd voor reclame of ter opluistering in winkels e.d. strafbaar zijn. Dit gaat te ver en derhalve meende plei ter dat de betreffende Amsterdamsche ver ordening onverbindend behoorde te worden verklaard, met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter. Dc Procureur-generaal zal op 9 Mei conclu sie nemen. Gier (heenreis) Reiger Vertrek van Rang. 25 Apr. Aankomst t« Singap. 25 Apr< Reiger Basra 25 Apr. Athene 25 Apr. (terugreis) y4' Jodhp. 25 Apr, cia/ Oehoe jllang. 25 Apr. (terugreis) I Wielewaal |A-(]am 2G Apr. (heenreis) I Jodlip. 25 Apr. INLEVERING SPEK TE IJMUIDEN. De Nederlandsche Veeliouderijcentralo maakt bekend, dat met ingang van Maan dag 25 April tot nadere aankondiging te IJmuiden versch spek voor haar rekening zal worden ingenomen bij de N.V. Ijsfabriek en Koelhuis lJsvries. De inlevering zal kunnen geschieden op Dinsdag en Donderdag van iedere week, des morgens van 9 tot 's middags 12 uur en des namiddags van 2 tot 5 uur. 's-Gravenhage, 25 April 1938. (Adv.) Opbrengst IJsselmeer-vangststt hooger dan vorig jaar. Aan het maandoverzicht omtrent dc uit-> komsten der visscherij over Maart 1938 is; het volgende ontleend: De kustvisscherij in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee werd minder druk uitgeoefend dan in Maart 1937. De geldelijke uitkomsten der vissche- rij in deze wateren waren slechter dan iq klaart van het vorige jaar. De geldelijke uit» komsten der visscherij in het IJsselmeer wa- ren beter dan in Maart van het vorige jaar, Behandeling van het cassatie- beroep. De Rotferdamsche rechtbank veroordeel-» de op 2 Nov. j.1. den toenmaligcn burge-» meester van Ouddorp, G. du S., wegens ver-» duistering in de jaren 1930'36 van gelden (een achttal bedragen, varieerend van f 41 tot f 1G6), welke bestemd waren voor bijsla-» gen op pensioenen of ongcvallenrcnten, aan oenigo ingezetenen hun destijds toegekend door het Kon. Nat. Steuncomité en welke hij als burgemeester ter uitbetaling had ontvangen, tot zes maanden gevangenisstraf In hooger beroep veranderde het Haag- sc.he Gerechtshof deze straf in een Van twee maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaren. Tegen dit arrest had verdachte cassatie beroep ingesteld, daar hij zich niet straf baar achtte, althans uit de bewijsmiddelen niet zou kunnen worden afgeleid: le, dat hij de bedoelde geldsbedragen had ontvan gen om aan de belanghebbenden uit te be talen en 2e. dat hij zich deze bedragen we derrechtelijk heeft toegeëigend. Mr. S. van Oven lichtte het cassatieberoep toe. Pleiter meende, dat hier geen vcroor- deeling kon worden gehandhaafd. De procureur generaal zal op 9 klei con- cludeeren. O.m. opvoering der productie. Daladier ontvouwt zijn plannen Na afloop van den Franschcn mi nisterraad heeft Daladier tegenover de pers verklaard, dat de centrale gedachte, welke het plan tot oecono- misch herstel bcheerscht, de toene ming is der I'ransche productie, die „feitelijk op ieder gebied merkbaar lager is dan bij de meeste Europee- sche mogendheden". Het noodzake lijk evenwicht op do betalingsbalans en de begroofing kan slechts door arbeid worden verkregen. Hpt b'an moet dus alles, wat' deze -onver mijdelijke toeneming dor productie in den weg zou kunnen staan, terzijde stellen. An ders is er geen heil van te verwachten. Het plan acht de monetaire vrijheid van het driehoeksaccoord en de verdediging van don frank onmisbaar voor den terugkeer van kapitaal on een beëindiging van dc oppot ting van geld. De le nemen maatregelen De volgende maatregelen moeten derhal ve verwezenlijkt worden: Financicele gezondmaking, hersfel van het evenwicht op de begrooling door fiscale bemoeiingen, die do pro ductie niet nadeel ig beïnvloeden, vernieuwing van de technische in stallatie. arbeidsregeling binnen het kader der wet met bet oog op oen beter rendement, hulp aan de hand werkslieden, een plan van wepken, met name heoogend do opruinhing van krotwoningen, ontwikkeling van het erediet voor industrie en handel, verbetering van de voor waarden voor de betaling op dc openbare markt, ontginning der ko loniale rijkdommen, faciliteiten vort- het toerisme als nationale industri Dit plan. waarover de regeering het in haar geheel eens is, zal worden ten uiljyocr gelogd door een aantal decreten van Wet, die in overeenstemming met vroegere Te- sluiten, binnenkort zullen worden uiigc- vnardigd. f De eerste decreten zullen op 3 Mei iij( liet Staatsblad worden gepubliceerd.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2