Pekelzonden van Texelsche en Wieringer Verkeers-barbaren 't WESPENNEST Ayenda ER ZIJN NOG PLAATSEN Woensdag 27 April 1938 Tweede Blad Kantongerecht Japie Meyer's glorieuze terugkeer De acrobaat uit Anna Paulowna Hedenavond naar t Wespennest lirrif E STOFZUIGERS S €$gt M~B in M H ZnM M Zijn niet alleen stofzuiger, maar ook tapljtrelnlger il Langs de Straat De blijde gebeurtenis 35 cent Ernstig ongeluk Eind goed al goed Een prachtig model van de „Oranje" Beiaardbespeling Het zoeken naar contact Burgerlijke Stand van Den Helder Vlug en goed vervoer gaat samen per „ESONA" Deze zitting van het Kantongerecht stond min of meer in het teeken der verkeersonge vallen en als eerste dezer overtreders stond terecht K. W.t die even voorbij het dorp Op meer in de Wieringermeer met zijn auto een andere auto voor een gedeelte in puin reed. Het was een vrij ingewikkelde kwestie, waarbij beurtelings de Kantonrechter, het O. M„ de verdediger, Mr. Arn. Veldman en de beide betrokkenen aan het woord kwamen. De weg, waarop de aanrijding geschiedde is 2.70 meter breed, en er was geen voldoende ruimte voor beide vehikels om OP den weg te passeeren. Verd. K. W. was derhalve ver plicht geweest gebruik te maken van een der vluchthavens, die aan den kant van den weg aangebracht zijn, volgens het O. M. dan. De verdediger zette uiteen dat z.i. get. Visser verplicht geweest was van deze vluchthaven gebruik te maken, iets wat door den ambtenaar van het O.M. betwist werd. Verdachte had namelijk moeten stoppen, of passeeren via den berm van den weg, die daartoe gelegenheid bood. Mr. Veldman wijst er nog met nadruk op, dat hier van geen schuld sprake is. Er is hier of schuld bij Visser of het betreft een onge lukkig toeval. Hij verzoekt hiermede wel rekening te willen houden. Uitspraak: f 15.boete, susb. 3 dagen. Een oude wraak. Vervolgens verscheen de heer K. de J., Texelaar, geconvoyeerd door H. C. Bakker, een onbezoldigd rijksveldwachter. De laatste heeft de J. verbaliseerd, gazien het feit dat deze op verboden terrein van Staatsboschbe- iheer liep. Volgens gt. met stroop-bedoelingen. Op de vraag van den Kantonrechter of hij stroopte blijft get. het antwoord schuldig. Hij heeft vroeger wel eens met klemmen geloo- pen, die het eigendom van get. zijn... De Kantonrechter trekt een leelijk gezicht en informeert of hier wellicht sprake is van een oude veete, die thans uitgevochten wordt. Hoe het ook zij, de aanwezigheid van verd. wordt onverklaarbaar gevonden, zoodat hij de balie toch niet zonder kleerscheuren kan verlaten. De straf valt anders mee... 50 cent cf 1 dag. „Totale Leegverkoop". Wederom verschijnt de heer S. C., winke lier alhier, naar aanleiding' van zijn aankon diging „Totale Leegverkoop" en waarover wij bij de vorige zitting reeds het noodige schreven. Thans is ook een vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel en Fabrieken aan wezig, die de toedracht vertelt, welke wij bekend mogen achten. De heer C. zelf aan het woord komend, wijst er op, dat de goede ren van zijn nieuwe zaak een geheel ander karakter droegen dan die van de oude zaak. Er was dan ook inderdaad sprake van een letterlijke „leegverkoop". Bij het informeeren Er z(jn nog kaarten verkrijgbaar. Vanavond gaat de voorstelling van 't Wespennest, waarvoor, zooals trouwens wel te verwachten was, een groote belang stelling bij onze abonné's blijkt te bestaan. Vanavond zullen de honderden tooneel- liefhebbers 3 uur kunnen lachen om een blijspel, zoo geestig, zoo vroolijk, als ze nog nimmer voor een bedrag van 7 stuivers opgediend gekregen hebben. Vanavond zal men weer merken, dat de Heldersche Courant, als ze een surprise aanbiedt, iets goeds geeft en als men ooit een gegeven paard in den bek mag kijken... doe dat dan vanavond! Wat de kaartverkoop betreft, deze is gegaan zooals wij dat verwacht hebben. De belangstelling was groot, hoewel wij er de aandacht op vestigen, dat er nog voor een aantal abonné's gelegenheid is het „Wespennest" te komen bezoeken. Zij kunnen hedenmiddag aan het „Caslno"-loket de kaarten komen halen, alwaar zij dan tevens bespreken kunnen. Laat ons U nog eens voor de laatste maal op het hart drukken: gaat naar het Wes pennest. Het zou TJ werkelijk spijten in dien ge deze surprise Uw neus voorbij liet gaan. En overigens: tot vanavond in „Casino". Allen, die somber gestemd zijn, die zwartgallig zijn of tot de garde van Nurks behooren: kom naar „Casino" en bezie het leven voor 3 uur van den vroolyken kant. Ge zoudt U zelf te kort doen, indien ge zulks verzuimde! bij den Kamer van Koophandel en later bij de politie kan men hem echter geen bescheid geven of de annonceering „totale leegverkoop" toegestaan was. Hij heeft het toen gedaan, teneinde een principieele beslissing te verkrij gen. De ambtenaar van het O.M. ziet deze zaak anders en trekt nogal van leer tegen verd. Hij noemt dit oneerlijke concurrentie tegenover andere winkeliers, terwijl hij wist dat het niet mocht. Hij vordert dan ook f 60 boete, subs. 40 dagen hechtenis. De Kantonrechter wrijft de hand over het hart en verzacht de straf tot 10.of 3 dg., waarna het O.M. in hooger beroep gaat. Veehouders, die te goeder trouw waren. M. K., veehouder te Juliangdorp heeft in November jl. een koe, die besmet was door mond- en klauwzeer op den openbaren weg vervoerd. Verd. vertelt dat hij niet wist dat dit verboden was als men het dier naar de noodslachtplaats vervoert. Hij deed zulks al gedurende 10 jaar en eerst nu vernam hij dat dit voor de wet verboden was. f 15.of 3 dg. A. de H., slager te Julianadorp heeft even eens een koe vervoerd, die aan mond- en klauwzeer leed. Ook deze man zegt volkomen te goeder trouw te zijn, iets wat veldwachter Vroom, wiens meening gevraagd wordt, be aamt. Eerst sedert kort worden de bepalingen streng nageleefd; vroeger was dat anders, f 15 subs. 3 dagen. Als „Dritter im Bunde" is daar dan nog D. J. de G., veehouder te Julianadorp. Ook te goeder trouw, hetgeen^niet wegneemt dat hem f 15.of 3 dg. toebedeeld worden. De aanrijding op den Strooweg. Van het intermezzo der besmette koeien tot een voortzetting der verkeersongevallen... il n'y a q'un pas. De boerenknecht L. S. reed 11 December op den Strooweg met paard en wagen, zonder dat dit vehikel van licht voor zien was. De gevolgen waren dat met volle vaart een auto getorpedeerd werd, waarvan de eigenaar een schade te boeken kreeg van even tjes f 48.30. De civiele vordering werd toegewezen, ter wijl als boete geheven werd f 14. WIeringsche weg-barabaren. J. E., een Wieringer veehouder, reed met paard en wagen op den weg en stak op een gegeven moment den weg dwars over zonder daarvan een sein te geven. De gevolgen waren ernstig. Want vlak achter hem reed een ATO- bus, waarvan de bestuurder weliswaar direct met volle kracht remde, doch die een botsing toch niet wist te voorkomen. De Wieringer werd aangereden en vrij ernstig gewond. De civiele vordering ten bedrage van 70 wordt toegewezen, terwijl de weg-misbruiker ter leering 25.— subs. 10 dagen extra toe bedeeld krijgt J. K., autobestuurder op Wieringen reed 18 Februari plotseling op den Koningsweg ach teruit den weg op, zonder een enrcel signaal te geven. Ook geen weg-manieren geleerd. 40.of 10 dagen, in verband met de bot sing die hij pleegde met een anderen automo bilist. Texelsche verkeer-manieren. Ook op het rustieke Texel schijnen nog merkwaardige verkeersopvattingen te heer- schen. O.a. bij den heer J. B., die 21 Februari steeds heeren rond te rijden in auto's, die er den hoofdweg op kwam rijden zonder ook maar eenigszins op het verkeer te letten. In een aankomende auto zat echter de niets kwaad vermoedende Pieter den Braven, die het slachtoffer van deze onoplettendheid werd. 35.of 10 dagen. Het Noodlot. J. K., Texelsch reiziger reed bij Wieringer- werf en werd bekeurd wegens ,het niet vol- HENGELO Verkrijgbaar bij: HEUSEVELDT N.V., Langestr. 24, 76, Achterstr. Houttil, Alkmaar, Telefoon 4170 doende verlicht hebben van nummerbord. Ook de overige verlichting was niet honderd pro cent. Verd. vertelt de oorzaak. Hij had zijn wagen geparkeerd, en zelfs zeer goed gepar keerd, toen een andere automobilist daar te gen aanbotste. Met als gevolg, dat dev erlich- ting goeddeels vernield werd. Hij heeft de da der achterna gezeten en by deze achtervol ging werd hij aangehouden. Zooals men ziet: een zeer ongelukkige samenloop van omstan digheden. De straf valt mee, waaruit blijkt, dat het humanisme ook voor de Heldersche bali nog steeds hoogtij viert: 2 X 5-subs. 3 dagen. Direct hieraan sluitend verschijnt R. J., uit Wieringerwerf, die de voornoemde botsing op z'n geweten heeft. Deze kan de civiele vorde ring voor een bedrag van 32.50 thans gaan betalen, terwijl hem daarboven 15.of 3 dagen hechtenis uitgereikt werden. Zoo gaat het! Als de omstandigheden samenloopen G. de R. chauffeur uit Warmenhuizen, reed 7 Maart op de Binnenhaven te Den Helder, en was daarbij zoo onfortuinlijk een ouden man, den heer Chamot, die zich met een handkarretje eveneens op den rijweg bevond, aan te rijden. De heer Chamot werd ernstig gewond, zooals men zich nog wel uit het des betreffend bericht zal herinneren. Verd. wijst op den gladden weg, waarop hij niet meer t"dig kon remmen, en op het feit, dat de heer Chamot voor hem onzicht baar was, tengevolge van enkele andere auto's, die ter plaatse op den weg stonden. 5.of 2 dagen. De acrobaat. Dan komt de jongeman A. K., een werk- looze auto-reparateur uit Anna Paulowna op het matje. Het jongmensch, dat momenteel in arrest zit in Alkmaar wegens een ander ver grijp heeft het bestaan 17 Februari j.1. op den Lagedijk een motor te berijden op een wijze die men anders slechts te zien krijgt bij Sarrasani of Hagenbeek. Namelijk zittend met de handen op het zadel, en sturend met de voeten. En dat geschiedde terwijl kinderen op den weg speelden. Er zijn 2 getuigen h décharge opgeroepen en deze vertellen met nog van verontwaar diging trillende stemmen, hoe zich een en an der toegedragen heeft. Ook de veldwachter doet een boekje open en deelt mede, wel eens aan de verstandelijke yermogens van dit jongmensch te twijfelen als hij op een motor zit. Volgens hem zou het 't best zijn als men hem het rijbewijs maar afnam. 25.boete of 10 dagen, terwijl het rij bewijs voor 1 jaar ingetrokken wordt. I. de J., koopman, had een Duitsch dienst meisje te zijnen huize, waarvoor geen ver gunning afgegeven was. 2.of 1 dag. I. P. te Anna Paulowna, fietste zonder achterlicht, 3.of 2 dagen. L. B., te Wieringen, had geen brandend achterlicht op z'n rijwiel 4.of 2 dagen. J. D. H. uit Anna Paulowna: geen bran dend achterlichtje 3.of 2 dagen. T. R. te Texel, reed op een afgesloten rij weg. 4.of 2 dagen. Baldadigheid. S. S. en D. de H., respectievelijk te Am sterdam en Callantsoog, hebben bij de familie de Boer een stroopop in de woning gelegd, waardoor de menschen ten zeerste geschrok ken zijn. Ergerlijke baldadigheid. 8 gulden of 7 dagen en 15 gulden of 10 dagen. Japie Me-yer is niet dood J. J. M„ achter welke letteren zich niemand minder verschuilt dan Japie Meyer, para deerde ook weer eens, tot aller vreugde, voor den Kantonrechter. Weer een ietsje ouder, maar met nog evenveel flux de bouche als vroeger. „Ben je d'r weer?" informeerde Mr. Sicken- ga, hetgeen Japie somber-knikkend toegeeft. Het is weer de oude zwakte, die onzen vriend parten gespeeld heeft: Bacchus. Maar Japie is naarstiglijk bezig zijn leven, zij het dan wat laat, te beteren. Hij beloofde tenminste den Kantonrechter gistermiddag weer koeien met jfouden horens, en als we ons niet ver gissen wordt dezelfde Japie Meijer nog eens een verwoed geheelonthouder. Er loopt een juffrouw langs de straat met een koffertje. Duidelijker gezegd, 't is „de" juffrouw met „het" koffertje. Zij tuint door het Tuindorp en stapt daar ergens een huis binnen, waar boven de ooie vaar met 't roode achterlichtje geruimen tijd rondgezweefd heeft. Er wordt een nieuw Tuidorp's Juttertje verwacht. Een blijde ge beurtenis die door buren en bekenden met vriendelijke belangstelling wordt tegemoet gezien. Wat jammer, dat de vader juist niet „binnen" is: Hoewel, ver we£ op zee, zou hem toch door de radio het heugelijk nieuws kunnen worden gemeld. 't Duurt lang, voordat de deur van dit gelukkig huis weer open gaat. Daar is de juffrouw weer, maar nu zonder koffertje. Ze kijkt eerst naar links, dan naar rechts en schrijdt nu resoluut 't voortuintje door en buurvrouw's tuintje binnen. „Ring-king- king" luidt de trekbel. Geen 3 seconden later verschijnt daar buurvrouw met een in nemend vragende blik en maar één vragend woordèn? „Een flinke dochter" juf- voor van hedenavond Te verkrijgen aan CASINO vanmiddag van 3-5 uur en bij den aanvang der voorstelling. Plaatsbespreken 5 cent. Aanvang half negen precies. frouw. „Alles goed?" informeert de belang stellende buurvrouw verder. „Ja, uitstekend, maar nu moet ook de gelukkige vader op de hoogte worden gesteld." „Misschien", ver volgt de juffrouw vriendelijk, „zou u of uw man even een telegrammetje willen op geven?" „Hier dichtbjj in het hulppostkan toortje?" „Natuurlijk, juffrouw met alle liefde hoor." Inderdaad, buurvrouw geeft 't meteen op... aan haar echtgenoot namelijk: „Man, kom eens even hier", richt zij zich kamerwaarts, welke gelegenheid „de juffrouw" aangrijpt haar taak weer op te vatten. „Dus u wilt wel zoo vriendelijk zijn?" Reeds haast zich de juffrouw met 't ooie vaartje weer naar haar post, aan het buur- paar overlatend, hoe precies deze tijding zal worden doorgegeven. De tekst wordt opgesteld, kort maar duide lijk. Buurman haast zich naar 't kantoortje. Volkomen bewust van zijn gewichtige taak stapt hij daar binnen en overhandigt het concepf. Wie de afzender is en waar die woont, hoort er ook nog bij. Buurman fronst 't voorhoofd, noemt de naam, spelt langzaam en duidelijk, terwijl 't blijkt, dat hij zijn ge dachten volkomen bij deze groote gebeurtenis heeft: ,.B. Joosten". De B van „baby". Punt. Dan. de J van „juffrouw", de o van „ooie vaar" nég es de o van „ooievaar", de s van speelgoed, de t van Van Nelle, de e van „eerstgeboorterecht" en de n van „nakome ling". Punt. Als de kantoorhoudster nu naarstiglijk de woorden tellend, die onderstreept, klinkt plots een hevig gestommel, dat beide verschrikt doet opkijken: Buurmans echtgenoote komt geheel achter adem binnen hollen: „O. man" brengt ze er ontsteld uit „wacht even"... „der is er nóg een by gekomen!" „Hé, hoé, wat bedoel je?" „Tweelingen"! „Een jongen nog!" Buurman staat perplex! Maar de kantoorhoudster verheldert lachend: „Wel mijnheer, dat was natuurlijk die „na komeling". Dan gaat 't telegram met de „rijkelui's wensch", zee in. Als gewoonlijk heeft ook ditmaal Justitia clementie met dezen zwakken broeder. Vijf dagen in de nor, met de verzekering, dat de volgende maal Vcenhuizen als retraite aange wezen wordt. W. F. K. was dronken op den weg. 5. of 2 dagen. P. D. uit Schagen vente in Den Helder zon der vergunning, 1.of 1 dag. J. A. v. V., heeft in de Spoorstraat ver zuimd rechts van den weg te rijden met z'n fiets, 6.of 3 dagen. D. S. reed eveneens aan den verkeerden kant in de Spoorstraat, 5.boete. Het gevaar van het dragen van een ring by het werken met machines. Gistermorgen had de heer Overeem, werk zaam aan het Kon. Instituut der Mar., het ongeluk, terwijl hij met een boormachine be zig was op de Marinewerf, met zijn ring in aanraking te komen met de boor, zoodat de ringvinger totaal werd afgerukt. Na voor- loopig verbonden te zijn in de verbandkamer is de man in het Hospitaal verder behandeld en kon hij daarna naar huis gaan. Laat dit spreekwoord gelden voor alle stadgenooten, als ze op den laatsten dag van April, op Julianadag, het bloempjekoopen, naar de Koninklijke Grootmoeder genoemd en een dubbeltje in de bus deponeeren, blijde, dat zij als gezonden het leed van zieken mogen verzachten. Laat het de zinspreuk zijn van vele jonge ren, die een morgen of middag gebruiken om heel Den Helder met de Emma-bloem te tooien en zoo de April-maand nuttig afslui ten. Geeft u op: Dijkstraat 65 en Ruijgh- weg 86 of Vrijdagavond in het Alg. Mil. Teh., Spoorstraat, als ge 16 jaar of ouder zijt. Moge het ten slotte waarheid worden voor de lijders der ziekte, die we met uw geld willen bestrijden, voor alle Nederlanders, on geacht hun overtuiging, die hun gezondheid door middel der Centr. Ver. tot Bestrijding der Tuberculose hopen te herwinnen. Vervaardigd door een 16-jarigen leerling van de Ambachtsschool. Gisterenmiddag werd ons, door eenige be stuursleden van de Ambachtsschool, met trots een prachtig werkstuk getoond van een der leerlingen van deze school, den 16- jarigen Henk Tjittes. Het betrof een model van de „Oranje". Het schip was tot in alle onderdeelen bizonder fraai afgewerkt en zelfs de verlichting ontbrak niet, terwijl er een motortje en dynamo in geplaatst waren voor de voortstuwing. De jonge meubelmaker, die in de Oude Kerkstraat woont, heeft vier maanden lang zijn vrijen tijd aan dit werkstuk besteed en nu zal het Donderdag naar Amsterdam ge zonden worden om mee te dingen naar een prijs. Wij hopen voor Henk, dat zijn moeite bekroond rrfag worden, want het is inder daad een bizonder fraai stukje werk gewor den. Klokkenspel Monument Nederlandsch Reddingwezen. Op Zaterdag 30 April 1938, ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, zal de Stadsbeiaardier Tjalling Dito eenige concerten geven, waarvan wy de pro gramma's hieronder laten volgen. Ie bespeling 88.30 u. v.m. 1. Wilhelmus Valerius. 2. Kroningslied J. A. Scholte 3. Vlaggelied W. Smits 4. Mijn Nederland Richard Hel 5. Wij willen Holland houen Arnold Spoel 6. Wien Neêrlands Bloed J. W. Willems Middagconcert 12.151.15 n.m. 1. Geboorte Klokken Tjalling Dito 2. Een Prinsesje is geboren 3. Prinsessewiegenlied 4. Huldigingsklanken 5. Thema met variaties 6. Levenshelpers-Levensredders 7. Gedenkklank van het Neder landsch Reddingwezen 8. Feestelijk Nederland 9. Huwelijkfeestlied 10. Gelukwensch 3e bespeling 1 1.30 u. n.m. 1. „Wilhelmus" Valerius 2. „De dansende Haasjes" Cath. v. Rennes (tekst H. K. H. Prinses Juliana) 3. Bede voor het Vaderland Valerius 4. Wilt heden nu treden ,j 5. Merck toch hoe sterk 6. Zeemans- en andere liederen 7. Wien Neerlands Bloed J. W. Wilms ONDERSCHEIDING. Onze stadgenoot, ir. A. Slingervoet-Ra- mondt, is in de algemeene ledenvergadering van 21 April tot eerelid benoemd van de Ned. Chem. vereeniging. Het tastend zoeken naar een basis tot samenwerken is .niet zoo eenvoudig. Er is werkelijk veel voorzichtigheid en wl tact noodig om de in Europa begonnen besprekin gen tot een goed einde te brengen. Tusschen Engeland en Italië botert het aardig, doch tusschen Italië en Frankrijk vlot het minder goed. De besprekingen, die tusschen laatstge noemde landen begonnen waren, zijn voorloopig gestaakt, omdat de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano. naar de bruiloft van koning Zogoe is. Toch... het scheen ook niet zoo best te vlotten met de be sprekingen. Waar de moeilijkheden precies zitten, is moeilijk na te gaan, maar dat ze er zijn is zeker. De beschouwingen in de Fransche bla den wekken den 'naruk, dat het tusschen Parijs en Rome vooral gaat om een ver schil van opvatting over de breedte van het accoord. De „Excelsior" meent, dat men zich te Rome voorloopig tevreden wil stellen met „een verklaring van weder- zijdschen goeden wil". Daarna zouden dan onmiddellijk de ambas sadeurs benoemd worden, die langs diploma- tieken weg de nog uitstaande geschillen zouden likwideeren. In Parijs echter wenscht men meer dan dit vage minimum. Men zou evenals dat tusschen Engeland en Italië het geval was, alle problemen willen regelen om, zooals ge noemd blad zegt, „beter de samenwerking voor den Europeeschen vrede te kunnen verzeke ren". Nu zal o.i. de groote moeilijkheid in de Fransch-Italiaansche onderhandelingen wel gelegen zijn in het verschil van opvatting bij de twee betrokken landen over de wijze, waar op men het best tot samenwerking kan ge raken, schreef de „Maasbode" in een beschou wing. In het diepst van hun hart hangen de Fran- schen nog steeds aan de politiek van de collec tieve veiligheid, welke overigens, indien zij consekwent en in een werkelijken geest van pacificatie doorgevoerd wordt, de eenige methode schijnt om een duurzamen vrede te verzekeren. Maar juist wijl het tot dusverre zoo zeer, om niet te zeggen geheel aan de eon- sekwentie en aan den waren geest ontbroken heeft, is die politiek voorloopig mislukt. Wil zij ooit tot een vruchtbaar resultaat kunnen leiden, dan zal zij op een andere basis moeten worden gesteld; en bij deze overweging komen bijna automatisch twee woorden voor den geest: Stresa-front en viermogendheden-pact. Het eerste beteekent een politiek van samen werking tusschen Engeland, Frankrijk en Italië, welke dan tegen Duitschland gericht zou zijn; het tweede geeft eer samenwerking tusschen de vier zoo even genoemde mogend heden weer. Beide ideeën zijn aan het brein van Mussolini ontsproten, maar tusschen de termen front en pact ligt een brok geschie denis, welke niemand ongedaan kan maken. Vlugger met „IV!ijnhardtjes,, Ja dat is zeker, dat zij kou, griep en pijnen niet alleen vlugger, maar ook veel grondiger en meer blijvend verdrijven. Mijnhardtjes zijn hart vormige cachets die zeer gemakkelijk innemen en verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten< Koker 12 st. 50 ct. Proefverpakking 2 st. lOct. van 26 April 1938. OVERLEDEN; J. Stroband, (m.), 62 jaar. Nat. Hist. Museum, geopend: Woensoag van 35 uur, Zaterdags van 710 uur.; iedere le Woensdag in de maand van 810 u.; iedere le Zondag in de maand van 35 u. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u.. Zaterdag van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „En toch trouwden ze" en „Op het goede Spoor". Rialto, Spoorstraat, half 8: „Gravin Alexandra". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Angst" eiq „Hoe langer hoe gekker". Heden: Casino, 8.30 uur: ,,'n Wespennest" van „Ta- venu" voor abonné's Heldersche Courant. Chr. Mil. Tehuis, 7.45 uur: Ds. A. G. Barkey Wolf, over: „Herinneringen aan mijn reis naar Egypte en Palestina". Geref. Kerk, Julianapark, 8.15 uur: Concert Christ. Mannenkoor. Donderdag 28 April. Casino, 8 uur: „Gri Gri" van Harmonie. Vrydag 29 April. Geref. Kerk, Julianapark, 8 uur: Verg. Chr. Oranje Vereeniging. Alg. Militair Tehuis, Spoorstr., 8 uur: Openb. Verg. „Eenheid door Democratie". Zeevaartschool, 8 uur: Lezing voor den Hel- derschen Weer- en Sterrenkundigen Kring. Zaterdag 30 April. Casino, 8.30 uur: Cabaret-avond „Harmonie". Licht op 19 u. 47 m. Barometerstand Den Helder 765.9 Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Temperatuur lucht 9.7 Laagste temp. lucht gisteren 7.5

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5