Ayenda Voor 80 cent schuld in de penarie geraakt Een hoog doch kort bezoek Weggeloopen van de wacht op van Speyk Tweede Blad &tadónieuu*4 Verjaardag HL K. H. Prinses Juliana Concert Christelijk Mannenkoor De vierde Speeltuintentoonstelling Burgerlijke Stand van Den Helder OPENBARE VERGADERING Sprekers J. J.v.d, LAAN, 's Gravenhage, Onderwerp „TWEEËRLEI KOLONISATIE". J.HOLLESTELLE.Den Helder, Onderwerp „CHRISTENDOM EN DEMOCRATIE'. 2 Biertjes aangeboden om rapport te ontgaan Belangstelling voor het vertrek van de „Java" Witter dan wit Vroolijkheid in en rond het Wespennest" Het Motorongeluk op de Binnenhaven Succes van Chamberlain Een vertrouwd en zorgvuldig expediteur: „ESONA" Gistermiddag hebben een drietal ministers een kort oponthoud in onze stad gehad. Op de Buitenhaven was voor dit hooge bezoek veel belangstelling. Het middaguur en het lente weer was daaraan natuurlijk niet vreemd. Maar ook het feit, dat de „groote man", onze minister-president, bij het drietal zou ziin was voor velen een prikkel om den tocht naar de Buitenhaven te maken. De komst van de ministers was om half drie aangekondigd, doch het was reeds half vier toen de „Java" op de reede kwam en de Admiraalssloep zich los maakte van den steiger. Netjes opgedoft, de zon in het glanzend koper van de pijp, danste de sloep naar den grooten grijzen kruiser. Meeuwen gleden er in sierlijke vlucht overheen en het gladde lichaam van een bruinvisch, die er vlak voor opdook, verdween weer even snel onder het lee-oppervlak. De zee bleek de ranke sloep te machtig De golven spotten met het glanzende scheepje en speelden er mee. Ze wierpen het rechts en links en lieten het dansen als een bezetene. Een marathon, die zelfs den schipper te machtig werd. Hij wendde het roer en keerde weer in de haven terug. De marine sleepboot M. 2 werd te hulp geroepen en het duurde niet lang of deze lag gereed om den tocht naar buiten te aanvaarden. Het was waarlijk geen sloep voor het hooge gezelschap. Wel sterk en voor geen zeetje vervaard, maar alle glans ontbrak eraan. Overste Brouwer, de commandant van het Wachtschip, die de ministers bij den aanlegsteiger opwachtte, besloot de admiraalssloep toch nog eens naar buiten te sturen en als het dan werkelijk onmogelijk bleek, dan moest de M. 2 de Excellenties maar aan boord nemen. En het bleek onmogelijk, want niet zoodra stak de kop met de drie sterren buiten de bescherming van de haven, of het lieve leven begon op nieuw. De neus van de sloep kreeg een op doffer, dat de kiel bijna zichtbaar was. Er was dan ook heusch geen andere weg, dan de M. 2 maar langs de „Java te doen strijken. Langs de statietrap, aan stuurboordzijde, Verlieten de ministers den kruiser. De „Java" gaf 21 saluutschoten af en de M. 2 schoot vlug naar de haven. Bij den aanlegsteiger begroette de haven meester, overste Brouwer, de ministers. Eerst stapte Dr. Co lijn aan wal, nog recht en pittig als een veertiger, en toen volgden de minis ter van Defensie v. Dijk en die van Koloniën, exc. Weiter. De adelborsten salueerden, tal van burgers groetten het hooge gezelschap en de ministers dopten beleefd terug. Aan de haven, ongeveer voor Hotel Den Burg, stonden de twee auto's, die de hooge autoriteiten naar Den Haag zouden brengen. Een V. 8, waarin minister v. Dijk, vice- admiraal plaats namen, en een Studebaker, waarmee Dr. Colijn en de minister van Koloniën, Z.Exc. Weiter, den tocht naar de residentie maakten. <k Er waren honderden belangstellenden op de haven en de politie was goed vertegen woordigd, zoodat al te nieuwsgierigen netjes op een afstand gehouden werden. 't Was slechts een flits, die men van de drie regeerders te zien kreeg en was het weer niet zoo uitzonderlijk mooi geweest, de wan deling naar de haven zou niet beloond zijn geworden. Op zee hebben verschillende oefeningen met de „Java" plaats gehad en hebben de mi nisters de veranderingen en moderniseeringen van den kruiser gezien. Uitvoering Stedelijk Muziekcorps. Ie Zomerconcert te geven door het Stedelijk Muziekkorps op Maandag 2 Mei 1938, des avonds 8.30 uur tot 9.30 uur in de Muziektent Julianapark ter gelegenheid van den verjaar dag van H.K.H. Prinses Juliana. Programma: 1. Wilhelmus van Nassouwe WaltherC. L. Boer. 2. Oranje Telg, Marche Nationa.e Louis de Morée. 3. Le Calife de Bagdad. Ouverture., de Boieldieu. arr. A. Gibert. 4. Liebe und Leben. Walzer. Op. 73. Alb. Rossow. 5. My Regiment. Marsch H. L. Blankenburg. 6a. The Missouri Waltz. F. Knoght Logan. arr. J. V. Eppel. 6b. Weenen de stad mijner droomen arr. Jac. ter Hall. 7. Nederlandsche School en Volksliederen Potpourri Frits Jakma. S. Holland Jubelt. Marscii-Populair arr. Adr. J. Maas. 9. Wien Néérlands Bloed. Goede zang en goed solistenwerk Gisteravond vond in de Gereformeerde Kerk bij het Julianapark een kerkconcert plaats van het Christelijk Mannenkoor, waar aan door enkele stadgenooten solistische medewerking verleend werd. Wat het vocale gedeelte betreft, het koor zong diverse nummers, die wij reeds eerder van hetzelfde ensemble hebben mogen hooren. Dit nam echter niet weg, dat met name deze gedeelten van het programma naar zeer hooge eischen luisterden en het aanhooren ten volle waard bleken te zijn. Het koor ving aan met het „Looft den Heer" van de Vliegh, waarvan het middenge deelte en het slot naar behooren vertolkt werden. Van het begin kan dat niet gezegd worden. Men was nog niet ingezongen en de partijen waren nog niet geheel afgestemd. Overigens een mooi koornummer, waarvan ook de piano-begeleiding van Mej. A. Kamp aan de eischen voldeed. Vervolgens kreeg men „Weer zendt de zomerzon" van Maassen en „De Kapel" van Kreutzer. Het eerste bezat enkele, zij het geringe, onvolkomenheden, doch het tweede was bijzonder goed afgestemd. De tenoren bleken met name hun beste beenteje voor te zetten. Overigens een nummer, dat er terdege inzat. „Omhoog" van Heinze volgde, reeds eerder door het Chr. Mannenkoor uitgevoerd, maar steeds weer boeiend door het fijne religieuze karakter, dat uit deze muziek spreekt. De vertolking was, dank zij de zoo grondige kennis van dit nummer, voortreffelijk. Wat „Morgenzang" en „Avondrust" betreft, daarvan viel het laatste ons niet mee. Wel licht dat dit nummer nog eens op een volgend concert gezongen wordt en dan een gelukkiger weergave vindt. Van Psalm 84 kreeg men weder een uitste kende uitvoering te beluisteren. Een compli ment voor den dirigent, den heer J. A. van der Vliet, die vooral met dit nummer uitstekend werk demonstreerde van zijn koor, mag zeker wel gemaakt worden. Besloten werd met een groot nummer van Grieg, „Landherkenning", waarbij aoor den heer C. Abbenes een bariton-solo verzorgd werd, terwijl mej. Kamp wederom voor de begeleiding zorgdroeg. Deze ballade, vol van karakteristieke Noorsche muzikaliteit, bleek een dankbaar zangnummer te zijn. Het rhythme was in orde, terwijl het geheel een groote mate van suggestiviteit ademde. De solo van den heer Abbenes was zeer beschaafd terwijl ook het accompagnement lofwaardig was. Een gelukkig besluit van een goed con cert. Wat het instrumentale gedeelte van dit concert betreft, als soliste hoorden wij mej. A. Kamp nog in enkele orgelnummers. Zoo speelde zij van Bach een Aria in F gr. t. en van Lands man 't „Andante Religioso". In beide nummers wist zij van haar kundig spel te getuigen. Eveneens mocht men, gezamenlijk met mej. Kamp, den ter plaatse welbekenden fluitist, den heer Th. Donkers, beluisteren en ook deze <had een behoorlijk aandeel in het 'artistiek welslagen van dezen avond. Door hem werd gespeeld- een 4-tal nummers, -waarvan wij speciaal willen vermelden het „Contemplation" in F. gr. t. van Verhey en het Andante in D. gr. t, van Mozart. Beide malen kreeg men muziek te hooren, die de toets van zelfs strenge critiek kon doorstaan en die bewees welk een voortreffelijk muzikant de heer Donkers is. „Doe het ineens", zegt de burge meester. Gisterenavond heeft de afdeeling Oude Helder de tentoonstellingreeks van de Heldersche Speeltuinen besloten en na tuurlijk was daar de burgemeester, die haar opende. Op alle vier tentoonstellin gen was onze eerste burger present en bij alle had hij een hartelijk en waardeerend woord, maar gisterenavond merkte de burgemeester op: „U maakt het me wel wat moeilijk, doe het voortaan ineens!" 't Was een stille wenk, die, naar we ho pen, doorgedrongen is, want het zou waarlijk de tentoonstelling en het speel tuinwerk ten goede komen, deze een heidsdemonstratie van het kunnen van de leden. Behalve burgemeester en mevrouw Rit meester was tegenwoordig de heer J. N. E. Teune, lid van den raad van toezicht en ad vies en het dames- en heeren-comité, dat bij bizondere gelegenheden, als b.v. viering van Sinte Maarten, zijn gewaardeerde hulp ver leent. De heer Aberson, voorzitter van de afd. Oude Helder, sprak een woord van welkom, waarbij hij de hoop uitte, dat de belangstel ling in het speeltuinwerk van de zijde der ouderen nog grooter zou mogen worden, want op deze wijze alleen zou het werk tot bloei kunnen komen. Den Helder slaat een goed figuur. De burgemeester zei in zijn openings woord, dat het werk een bewijs was voor de groote liefde, die in het bizonder de bestuurderen voor dit werk hebben. De leiding berust in uitstekende handen. Hij zei ervan overtuigd te zijn, dat, wanneer men het heele speeltuinwezen over heel ons land beschouwde, Den Helder zeker een uitstekend figuur zou slaan. Hier zijn goede terreinen, goede gereed schappen en een buitengewone liefde voor het werk. Ik heb daarvoor groote waardeering, zoo zei de burgemeester. Met een woord van hulde aan de leiders en den wensch, dat het speeltuinwerk zou mo gen groeien en bloeien en dat er zich nog heel wat leden bij aan zouden sluiten, verklaarde de burgemeester de tentoonstelling voor ge opend. De heer Hoek gehuldigd. De heer Lücker, voorzitter van het Centraal bestuur, greep later de gelegenheid aan om het oudste lid, de heer Hoek, met eenige har telijke woorden geluk te wenschen met zijn gouden huwelijksfeest, waarvan de bruids dagen juist waren ingegaan. Hij dankte mees ter Hoek voor alle wat hij in het belang van den speeltuin gedaan heeft. De heer Hoek, ontroerd door deze spon tane hulde, dankte bewogen en sprak den wensch uit, zoolang zijn gezondheid dat toe laat, zijn vrijen tijd aan de speeltuin te blij ven geven. van 27 April 1938. BEVALLEN: H. J. V. Hekkelman-Rijkers, z. OVERLEDEN: A. Jole-Schenk, 71 jaar, H. R. J- Bosch (m) 45 jaar. ONDERTROUWD: W. M. von Aesch en M. Grimme; M. van der Hert en M. K. Nielen: J. J. Nassij en H. A. Willemsen; C. A. Bezem en A. F. Dortmundt; R. H. Visser en Y. Schaaf stal; W. P. J. Smit en A. P. v. Trierum. NEDERLANDSCHE BEWEGING VOOR EENHEID DOOR DEMOCRATIE E. d- P- in het Algemeen Militair Tehuis, Spoorstraat 41 op VRIJDAG 29 APRIL 1938. TOEGANG 10 CENT. Als eerste der drie zaken, die gistermid dag voor den Zeekrijgsraad dienden, werd behandeld die tegen den zeemilicien-kustwach ter 3e kl. H. F. v. d. R. Deze man had Amsterdam op 7 Januari een portemonnaie, inhoudende circa 1 gulden, gestolen. Hij zat bij eenige vrienden aan een tafeltje, de portemonaie lag op den grond en terwijl verd. vermoedde dat niemand het in de gaten had, eigende hij zich het geldzakje toe. Edoch, de gerechtigheid sliep niet, want een der aanwezige jongelui had v. d. R. wel degelijk in de smiezen en maakte er promp werk van. De Fiscaal merkte op, dat het voor het bestwil van het jongmensch is, als hier be hoorlijk gestraft wordt. Hoewel hij niet on gunstig bekend staat, is hij wel iemand die, als de omstandigheden hem niet meeloopen, direct het hoofd laat hangen en in benauwd heid zit. Er is een reclasseeringsrapport op gemaakt en in verband hiermede wordt een voorwaardelijke gevangenisstraf geëischt van 4 maanden, met een proeftijd van 3 jaar. Mr. J. Mulder, die als verdediger optreedt, geeft toe, dat hier sprake is van een on- zelfstandigen jongeman, die, doen zich moei lijkheden voor, den weg van den minsten weerstand zoekt. De portemonnaie had hjj echter reeds na 10 minuten willen terug geven aan de wacht, doch toen was het al te laat. Wat betreft de strafmaat, het advies, dat in het reclasseeringsrapport staat, kan men gerust opvolgen en dat hier een voor waardelijke straf geëischt wordt heeft spr.'s volle sympathie. Hij vindt echter de ge vraagde 4 maanden wel wat... heel erg zwaar en verzoekt in verband daarmede uiterste clementie. Utspraak 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De Vrouw in 't spel. Volgde de zaak van den stoker 3e kl. J. J. U.. terechtstaande wegens het wegloopen van zijn schip, in casu de Van Speyk. terwijl hij wacht had. U. verwachtte van zijn ver loofde een brief, die hem met de laatste post van Zaterdagavond nog bereiken ktm He laas... het schrijven kwam niet, hetgeen voor verd. aanleiding werd om 7 uur zn schip te verlaten, terwijl z'n wacht eerst om 9 uur afliep. Natuurlijk had deze muis een behoor lijk staartje. De Fiscaal noemde het een weloverwogen plan, aangezien verd. den geheelen Zondag den tijd heeft gehad dit uit te broeden. 3 We ken gevangenisstraf moet hij er voor vor deren. Als verdediger treedt op Mr. Dr. J. A. E. Buiskool, die op gevoelvolle wijze schetst hoe zeer U. in z'n rats gezeten heeft, omdat hij de verwachte brief niet kreeg, een brief, die voor den man van groot gewicht was. Pleiter geeft toe, dat men maar niet zoo weg kan loopen van z'n schip, maar hij meent dat hier toch wel een voorwaardelijke straf ge ëischt kan worden. De Fiscaal, repliceerend, voelt er bitter weinig voor, en noemt verd. iemand, die mank gaat aan een gebrek aan verantwoor delijkheidsgevoel. Hij presisteert bij zijn eisch. Uitspraak: 2 weken onvoor—aardelijk. Omkooperjj met 2 biertjes. Als derde en laatste stond terecht de zee milicien-stoker 2e kl. G. de W., dienende op vliegkamp „De Mok" op Texel. Hg had een korporaal ongepast bejegend en toen deze daarvan rapport ging opmaken, verzocht verd. hem dit na te laten, terwijl hij hem voor dezen vriendendienst dan 2 biertjes wilde aanbieden. De man wilde graag in dienst blijven, het geen in zekere mate een verklaring is voor zijn vreemd gedrag. De Fiscaal vindt het bar, dat iemand, die reeds 14 maanden gediend heeft, iets derge lijks durft voor te stellen aan een meerdere. Weliswaar is hier geen sprake van moedwil, maar de man wist in ieder geval zijn plaats niet en een voorwaardelijke straf zal hem zeker geen kwaad doen als hij over eenigen tijd in de burger maatschappij terugkomt. Hij vordert 3 weken voorw. gevangenisstraf met een proeftijd van 1 jaar. M Buiskool, ook voor dezen verd. in de bres springend, geeft toe, dat de W. onge past is opgetreden, hoewel men ook weer rekening moet houden met de omstandigheid, dat de verhouding tusschen korporaal en milicien nogal vrij gemeenzaam was. Hij verzoekt clementie. Uitspraak: 2 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. Van de zijde van de Landmacht. Naar wij vernemen, zullen op 3 Mei, den dag voor het vertrek van Hr. Ms. „Java", om pl.m. 12 uur vier detache menten van het leger, ieder 31 man sterk, arriveeren, n.L een detachement van de infanterie, een van de artillerie, een van de cavallerie en een van de Genie. Zij zullen staan onder comman do van officieren en. een hoofdofficier, 's Middags om 2 uur zullen zij den krui ser bezichtigen en zullen tot het ver trek op Woensdagmiddag blijven. De detachementen zullen vergezeld zijn van de stafmuziek van het 5e re giment infanterie. worden Uw tanden wanneer U poetst met wat goeds, namelijk met «3 Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. Als vriend van den gouden jubilaris voeg de de heer Boogaard den heer Hoek nog eenige hartelijke woorden toe, waarbij hij ein digde met den wensch, dat het den heer Hoek en zijn vrouw nog lang goed zou mogen gaan Een hartelijk applaus beloonde beide spre kers. De tentoonstelling Over de tentoonstelling zelf kunnen we kort zijn. Het is een herhaling van hetgeen op de andere tuinen werd gezien. Met even veel toewijding hebben de verschillende clubs, de handwerk-, figuurzaag-, schilder- en tim- merclub zich aan hun taak gegeven, onder de bezielende leiding van de grooteren. Het re sultaat ziet men op deze tentoonstelling, waaraan we een bezoek kunnen aanbevelen. Vroolijke muziek, uit een fraai radio-toe stel van de firma Scheltis, zorgt voor een op gewekte stemming en ip de buurt van den speeltuin hebben de tambours en pijpers van de afd. Tuindorp voor bekendheid zorg ge dragen. Tot Zaterdag duurt de tentoonstelling. Zij kan bezocht worden 's middags van 2 tot 5 en 's avonds van 7 tot 10 uur. Achthonderd abonné's amuseeren zich kostelijk. Achthonderd van onze abonné's, die gehoor hadden gegeven aan onzen oproep om naar het „Wespennest" te komen, hebben zich gis teravond in Casino op kostelijke wijze geamu seerd. Met een glimlach op het gelaat volgde men de gebeurtenissen in het „pension" ,,'t Wespennest", op den voet om op gezette tijden in lachen uit te barsten als er weer een of andere geestig gezegde gedebiteerd dan wel een aardig gebaar geplaatst werd. Nu was „T.a.v.e.n.u." gisterenavond dan ook wel bij zonder goed op dreef. Geen enkel zwak plekje viel er te bespeuren: zoowel de geroutineer- den, de „prominenten": de dames A. Schel- lingerPasman als Christien Koeman, mej. M. Bijl als Trude van Heel en de gaste mevr. G. v. d. Horst als Loeki en de heeren W. O. Prins als Fred Verduin, de heer J. M. Ekkers als z'n vriend Hans Nyhoff, de heer J. Schok ker, die tevens de voortreffelijke regie voor zijn rekening had, als Gerrit Koeman, de heer J. Morée als Flip, en de heer C. J. Mol Jr. als de tuinmansknecht Bart en zij die nog slechts geringe tooneelervaring hebben: de dames W. Verfaille, G. Ruig en Ans Hollaar speelden en acteerden, dat het een lieve lust was. Dikwijls waande men zich bij de voor stelling van een beroepsensemble en dit is wel het beste compliment, dat we den heer Van Diest c.s. kunnen brengen. Aankleeding, costumeering en grimeering (dit laatste natuurlijk weer van den heer M. M. Wolzak uit Amsterdam), waren in orde, kortom, het was een modelvoorstelling van een goed stuk, dat alle gelegenheid liet de dagelijksche beslommeringen eens weg te lachen. Vermelden we nog, dat de heer Polak in de tusschenpoozen voor leuke gramofoonmuziek zorgde en dat de tooneelavond werd geopend door den heer Reinders. Speciale vermelding verdient de man, die een groot aandeel in het succes had, doch die voor het publiek onzicht baar bleef: de heer Flerie, die reeds tientallen jaren. T.a.v.e.n.u.'s souffleur is. Het slachtoffer gisteren overleden. Naar wij vernemen, is het slachtoffer van het ernstig motorongeluk, dat Maandagmiddag op de Binnenhaven plaats had, gisteren aan de gevolgen daarvan, in het Marine-Hospitaal, overleden. De heer Van Hilten was 53 jaar oud, gehuwd en vader van 1 kind. OVERTREDING VESTIGINGSWET KLEINBEDRIJF. Gisteren werd een plaatselijk schoenmaker bekeurd terzake van overtreding van de Ves tigingswet Kleinbedrijf. BOUWVERORDENING OVERTREDEN. Een persoon werd bekeurd wegens een over treding van de Bouwverordening. MISHANDELING. Een bewoonster van de Cronjéstraat kwam haar nood klagen in verband met het feit, dat een andere bewoonster van die straat haar dochter mishandeld had. DEUR BESCHADIGD. Een bewoonster van de Cronjéstraat deed aangifte, dat de deur van haar woning door een ander beschadigd was. Chamberlain, de Engelsche premier, schijnt inderdaad succes te boeken met zijn methode. Niet alleen toch zag hij kans Mussolini tot een milde houding te stem men, hij heeft het ook met Ierland klaar gespeeld, tot een overeenkomst te komen. De dezer dagen te Londen geteekende overeenkomsten tusschen Engeland en Ier land sluiten een langdurige periode van twist af en openen vredelievende perspec tieven voor de toekomst. In een der Duitsche bladen wordt een ver gelijking gemaakt tusschen de Engelsch-Ier- sche onderhandelingen en de binnenlandsche positie van Tsjecho-Slowakije. Het resultaat dat Chamberlain bereikte, wordt aan Benesj als voorbeeld gesteld, als wilde men hem laten zien, dat verzoeningsgezinde staatslieden wel dgelijk in staat zijn netelige vraagstukken tot een alleszins bevredigende oplossing te bren gen. Vergelijkingen en voorbeelden hebben het nadeel, dat zij veelal op eenig punt mank gaan, zoo schreef de „Maasbode" in een beschou wing. Dat geldt wel heel sterk voor de onder havige, welke op bijna alle punten mank gaat, althans wat het zakelijke deel van de beide kwesties betreft. Zij hebben slechts gemeen, dat zij uiterst netelig van aard zijn. Nu is het Engelsch-Iersche verdrag on getwijfeld een groot succes voor Cham berlain en zijn kabinet. De Ieren vorm den het zwarte schaap in de Engelsche familie, dat maar al te dikwijls zijn eigen wegen wilde bewandelen, omdat het zich miskend achtte. Wil men een parallel trekken, dan zou men het Engelsch-Iersche verdrag kunnen verge lijken met de Engelsch-Italiaansche overeen komst. Want ook hier hebben beide partijen concessies gedaan, juist op die punten,, welke voortdurend de stemming vergiftigden. De Ieren hebben afstand gedaan van den eisch van een hereeniging met Ulster, het afgeschei den Iersche gebied, welken eisch zij steeds als een onmisbare voorwaarde voor een veelom vattende overeenkomst hadden gesteld. Daar tegenover heeft Engeland zich verbonden tot het terugtrekken van de Engelsche troepen, die ingevolge het verdrag van 1921 in zekere Iersche havens mochten zijn voor Ierland een prestige-kwestie, omdat het dit voelde als een inbreuk op de souvereiniteit en voorts een aantal geldelijke concessies gedaan. Tege lijkertijd is een einde gemaakt aan den oecono- mischen oorlog tusschen beide landen, welke voor een goede samenwerking in beider be lang zal plaats maken. Hoe groot de ingenomenheid ook is, waar mede men dit verdrag kan begroeten, tóch dient men wel te bedenken, dat dergelijke successen niet voor export vatbaar zijn. Want zij vereischen de aanwezigheid van een men taliteit, voortspruitende uit hooge karakter eigenschappen, welke tegelijkertijd verdraag zaamheid en zelfbewustzijn vereenigen. Die mentaliteit, welke men in Engeland aantreft, vindt men elders maar weinig. Nat. Hist. Museum, geopend: Woensdag van 35 uur, Zaterdags van 710 uur.; iedere le Woensdag in de maand van 810 u.; iedere le Zondag in de maand van 3—5 u. Aquarium Zool. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u.. Zaterdag van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „En toch trouwden ze" en „Op het goede Spoor". Rialto, Spoorstraat, half 8: „Gravin Alexandra". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Angst" en „Hoe langer hoe gekker". Heden: Casino, 8 uur: „Gri Gri" van Harmonie. Vrijdag 29 April. Geref. Kerk, Julianapark, 8 uur: Verg. Chr. Oranje Vereeniging. Alg. Militair Tehuis, Spoorstr., 8 uur: Openb. Verg. „Eenheid door Democratie". Zeevaartschool, 8 uur: Lezing voor den Hel- derschen Weer- en Sterrenkundigen Kring. Zaterdag 30 April. Casino, 8.30 uur: Cabaret-avond „Harmonie". Musi3 Sacrum, 2 uur: Chr. Oranje Vereeniging Filmmiddag. Zondag 1 Mei. R.K. Volksbond, 8 uur. Tooneelavond „Excel sior". Licht op 19 uur 48 min. Barometerstand Den Helder 764.0 Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Temperatuur lucht 8.7 Laagste temp. lucht gisteren 6.9 PRIJSSTIJGING AARDAPPELEN. De plaatselijke groentenhandel maakt tn een advertentie in dit blad bekend, dat door het groote tekort aan aardappelen in ons land een geweldige prijsstijging is ingetreden, waardoor prysverhooging noodzakelijk is.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5