KAPE ZORGT VOOR U! Gri Gri 10 22 ';59 12 52 69 Vs 45 19 24 15 89 12 42 47 29 72 45 17 25 032 25 Sproeten komen vroeg in /tquida, 35 70 17 77 het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Vergadering eenheid door Democratie Nationale Reclasseeringsdag Nieuw schip voor K. N, S. M. VANAF HEDEN KAPÉ-PRIJZEN KAPÊ-KWALITEITEN KOUSEN - SOKKEN HANDSCHOENEN DAMES-ONDERGOED HEREN-ARTIKELEN STOFFEN cent PORCELEIN WITGOEDEREN DAMESMODE FOURNITUREN POETSMIDDELEN LEDERWAREN GALANTERIEËN - SCHRIJFBEHOEFTEN O PARFUMERIEËN EMAILLE- EN STAALWAREN SPEELGOEDEREN 59 RIJWIELONDERDELEN CHOCOLATERIE Succesvolle operette-opvoering van „Harmonie". Gisteravond heeft onze plaatselijke, te goeder naam en faam bekend staande zang-, reciteer- en orkestvereenlging „Harmonie" in Casino de al geruimen tijd verbeide opvoering van Paul Linclce's operette „Gri Gri" gegeven en reeds by voorbaat mogen w\j op deze plaats een eere-saluut voor het gepresteerde bren gen. Want Gri Gri is een succes geworden, waarmede Harmonie zich kan fsicitee- ren, een succes, dat des te verheugender is, daar het deze week juist 45 jaar ge leden was, dat de vereeniging werd op gelicht. Een voortreffeiyk besluit van het 9e lustrum. Gri Gri is zoo'n operette, waarmee een vereeniging, beschikt zy over een goed ge schoold koor en enkele solisten, die boven den middelmaat uitsteken, eer kan inleggen. Het is het wonderlijke verhaal, dat ons aan vankelijk brengt in een Fransche kolonie, waar de blanke overheid, gerepresenteerd door enkele vroodlijke jongens, zich stier lijk verveelt en haast automatisch tot de inlandsche bevolking aangetrokken wordt. De consul van de negorij komt in contact met de, overigens blanke en zeer knappe, dochter van den negerkoning, een huwelijk wordt in scène gezet en de plechtigheid voltrokken. De consul wordt echter al spoedig naar de be woonde wereld teruggeroepen en de schoone prinses raakt in het vergeetboek. In Parijs huwt de ontrouwe ambtenaar een andere vrouw en alles gaat goed, totdat Gri Gri, ge- convooyd door papa, in Parijs arriveert en roet in het eten komt gooien. Dat wil zeggen aanvankelijk. Want het slot dezer operette, hoe zou het anders mogelijk zijn, laat ons beiden zien in de meest verzoenende omstan digheden. Als het echter zoover is, heeft men eenige uren kunnen genieten van een 3-bedrijvige operette, heeft men zich kunnen verkneuteren aan dwaze situatie's en groteske conflicten, en is men eveneens in de gelegenheid geweest de artistieke prestaties van „Harmonie" te toetsen. De vertolking. Zooals gezegd: Harmonie heeft eer van haar werk gehad. Wjj mochten reeds tal van operette's zien opvoeren door de vereeniging, maar deze behoort zonder eenigen twijfel tot de werken, die nog geruimen tijd in de her innering blijven hangen. Het orkest was beter dan gewoonlijk. Reeds bij de ouverture bleek dit en ook, de verdere begeleiding was goeddeels naar behooren verzorgd. Veelvuldige oefening heeft ook hier haar vruchten afgeworpen. De kooren hebben wij eveneens met genoe gen mogen beluisteren. Deze zaten er goed in en de verscheiden open doekjes waren spon tane demonstraties van de appreciatie van 'n uitermate dankbaar publiek. Kranig werk van den dirigent van dit alles, den heer Jac. Bos, die de voldoening smaakt dit succes bewerkt te hebben. Wat de vertolking betreft, de titelrol werd gespeeld door mej. G. Ploog en men weet dat zij een der beste vrouwelijke Harmonie solisten is. Reeds eerder mochten wij ons in gunstigen zin over haar uiten en wij kunnen ons daaraan houden. Haar tegenspeler was de heer L. -Visser, een oude Harmonie-rot, over wiens terugkeer in de vereeniging men zich alleen maar kan verheugen. Ook hier een goed aanvoelen der situatie's, een uitstekende mimiek, kortom een figuur die een belangrijk aandeel in het succes had. De neger-koning werd gebracht door den heer C. van Straaten En hij was het, die keer op keer lachsalvo's vist te ontketenen door zijn groteske speel wijze. Een dankbare rol, maar ook 'n rol die Nat. Hist. Museum, geopend: Woensoag van 35 uur, Zaterdags van 710 uur.; iedere le Woensdag in de maand van 810 u.; iedere le Zondag in de maand van 35 u. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u.. Zaterdag van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De laatste trein uit Madrid" en „De Hu mane Bruut'. Rialto, Spoorstraat, half 8: „Het Leven van Emile Zola". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Een huwelijk onder schrikbewind" en „In stormende galop". Heden: Geref. Kerk, Julianapark, 8 uur: Verg. Chr. Oranje Vereeniging. Alg. Militair Tehuis, Spoorstr., 8 uur: Openb. Verg. „Eenheid door Democratie". Zeevaartschool, 8 uur: Lezing voor den Hel- derschen Weer- en Sterrenkundigen Kring. Zaterdag 30 April. Casino, 8.30 uur: Cabaret-avond „Harmonie". Musis Sacrum, 2 uur: Chr. Oranje Vereeniging Filmmiddag. Zondag 1 Mei. R.K. Volksbond, 8 uur. Tooneelavond „Excel sior". Licht op 19 uur 50 min. Barometerstand Den Helder 762.3 Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Temperatuur lucht 6.6 Laagste temp. lucht gisteren 5.4 volkomen bg den heer van Straaten past. De rechte man op de rechte plaats! Mej. T. Koster speelde de Yvonne-partg. Zoo langza merhand komt deze pittige verschijning, die haar soli en duetten zoo opmerkelijk helder zingt, naar de voorste gelederen en ook met haar kan Harmonie zich gelukkig prijzen. Hetzelfde geldt voor den heer W. Steffens als Pantoufle, terwijl de heer J. Manshanden zich zelf als de zwendelaar-oplichter over trof. Dit geldt temeer, daar hij eveneens de zoo goed marcheerende regie voor zijn reke ning had. Van de overige solisten noemen wij Mej. M. en A. Paans, <n de heeren Nieuw land, van Leeuwen, Kossen en Makelaar. Ook zij droegen bij tot het welslagen der uitvoering De dansen van Gri Gri, die er eveneens bf het publiek dankbaar ingingen, waren inge studeerd door den heer Jac. Polak en van zelfsprekend waren ze dus in orde. Hetzelfde kan gezegd worden van de costumes en het kapwerk. Beide onderdeelen waren in de puntjes verzorgd. Een woord van waardee ring nog voor den heer C. W. Brouwer, die zich wederom bereid verklaard had het smaak volle décor te schilderen en voor den heer W. Boon, die ook thans weer het pianistische deel van deze operette verzorgde. De heer Bos tenslotte, de mentor van dit alles, geldt natuurlijk speciaal onze waardee ring. Het is prettig dat zijn vele werk op deze wijze tenslotte de juiste waardeering erlangt. Nogmaals een uitvoering, waarin ieder onderdeel der vereeniging gelegenheid kreeg uit te blinken en waarvan door elk dier onderdeelen gebruik gemaakt is. Zoodat men met vertrouwen het 10e lustrum tegemoet kan gaan. Vermelden w-y nog, dat na het eerste bedryf het bestuur een vaandel geoffreerd kreeg, welke geste een daverende ovatie van het publiek tengevolge had. En dat aan het slot bloemen en cadeaux de dankbaarheid van de vele luisteraars vertolkten. Behandeling van interessante onderwerpen. Men verzoekt ons de aandacht van belang stellenden te vestigen op de lezingen van Eenheid door Democratie, welke hedenavond in het Militair Tehuis in de Spoorstraat ge houden zullen worden. De heer J. J. v. d. Laan, oud-hoofd redacteur van een der Indische dagbla den, zal een lezing houden over „Tweeër lei Kolonisatie". De heer v. d. Laan is op dit gebied bij uitstek deskundig en bovendien een goed spreker, zoodat het interessante onderwerp op zeer bekwame wijze behandeld zal worden. Na de pauze zal de heer J. Hollestelle de verhouding behandelen tusschen Christen dom en Democratie. Daar beide onderwerpen algemeene belang stelling hebben, heeft het Bestuur gemeend, deze vergadering voor ieder toegankelijk te moeten stellen. In aansluiting op de advertenties van Dinsdag, Woensdag en Donderdag in ons blad deelen wij nog mede, dat toegangskaar ten behalve bij het Secretariaat en 's avonds aan de zaal, ook bij den boekhandel Daan Schreuder, Koningstraat, verkrijgbaar zijn. De aanvang der vergadering is 8 uur precies. Evenals vorige jaren hebben de samen werkende Reclasseerings-instellingen, waar van de grootste zijn het Nederlandsch Ge nootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen, de Roomsch-Katholieke Reclas- seeringsvereeniging, het Leger des Heils en de Protestantsche Chr. Reclasseeringsver- eeniging, het voornemen wederom de Natio nale Reclasseeringsdag te organiseeren. Deze collectedag zal gehouden worden op Zaterdag 7 Mei a.s. Teneinde de collecte bij bij alle gezindten aan te bevelen, is er een Comité van Aanbeveling gevormd, waarin de volgende personen hebben zitting genomen. G. Ritmeester, burgemeester; Viee-admiraal T. L. Kruys, Commandant der Marine; Luit. Kononel J. H. C. Benz van den Berg, Garni zoen-Commandant; Mr. Dr. E. v. Bolhuis, Secr. der Gem.; M. R. J. Brünner, Off.-Com. b. d. Zeekrijgsraad; Eerw. heer J. v. Buuren; P. v. Dalen, Gem. Ontvanger; Ds. H. A. Enklaar; Mr. D. B. A. Franken, Fiscaal bij den Zeekrijgsraad; N. Helder; A. J. v. d. Hoeven, Comm. van Politie; Mevr. Koning; Pastoor A. Koopman; Ds. F. W. J. v. d. Poel; P. A. Smits, Wethouder; Ds. P. J. Smidts; Ds. F. Tollenaar; Pastoor K. A. H. van Veen; P. S. van der Vaart, Wethouder; Ds. D. v. Veenhuizen; Pastoor J. v. Zanten. „Pygmalion" te water gelaten. Van een der hellingen van de scheepbouw- werf Gebr. Pot te Bolnes is Woensdagmiddag van stapel geloopen het motorschip „Pygma lion", dat gebouwd is voor rekening van de K.N.S.M. te Amsterdam. De doopplechtigheid werd verricht door mevr. P. Burgerhout. De voornaamste afmetingen zyn: lengte tusschen de loodlijnen 58.24 m, totale lengte 91.34 m, breedte 12.80 m, holte tot het hoofd- dek 6.02 m, holte tot het Shelterdek 8.30 m. Het schip, dat een inhoud heeft van 3000 reg. ton, heeft een accomodatie voor acht passagiers en wordt voortbewogen door een Stork-enkelwerkenden 2-tact 5-cylinder motor 1300 pk met 140 omwentelingen per minuut. Aangebracht zijn verder vier hulpmotoren, een complete vriesinstallatie met een Clark- son-stoomketel. De technische proefvaart zal ongeveer mid den Juli plaats hebben. £eqeAbe\LcPUen Bevordering. Bij Kon. Besluit is de e-rste luitenant C. F. Tilman, van het Regt. Kust-Artillerie te Den Helder, benoemd tot Kapitein. Mci-3ïopagcu\da cent Reclame zijden dames- 2 kousen met versterkte voet Matzijden dameskousen, zonnebrandkleuren, pracht kwaliteit*2U 'n Bijzonder mooie zijden kous, zeer fijn weefsel, in alle modekleuren ^2 Een partij zwarte werk- sokken, ijzersterk, "5Q de bekende kwaliteit Herensokken, mooie kwa liteit katoen, zwart en 4Q fantasie dessins Macco kinderkousen, in 4A alle maten voorradig, vanaf -"-TT Reclame handschoen, imit. 'JQ wasleder Zeer moderne dameshand schoenen, imit. suède cent Dameshemdje of -broekje fantasie weefsel met inge- CQ weven taille Damesonderjurken, char- ^7 C meuse, met schouderband *2 Charmeuse damesdirectoirs A C prima kwal., in alle maten ac/ Charm. garnituur, 3 dlg., O 39 alle kleuren Geplatteerde kinderdirectoirs, vanaf Geplatteerde kinderonder- jurkjes, maat 50 een Herenoverhemden met 1 boord, verschill. dessins Witte overhemden met 1 1 boord, prima kwaliteit, 1« Overhemden met vaste 4 1 boord Charm. jongensblouses /L t een koopje vanaf O Interl. sportbroekjes voor 2 g de tropenOi Interl. herenshirts voor de O/ tropen Katoenen jongenspyama's, At alle kleuren vanaf - Interl. jongensshirts, -f C alle maten vanaf -IC Effen marquisette per el Voile met strook, zeer 4 A fijne kwaliteit, per el -1T! Brab. bont, verschillende 4*2 kleuren per el Katoenen mousseline, zeer 4 AL aardig per el lvJ Mousseline, "2 O moderne dessins per el *2.A Zijden linnen, effen O/i kleuren, per el Gebloemd matcrèpe, A Q 90 cm breed per el Zijden pi^ué, zeer mooi ACt per el aV cent i 88 Blauw theeservies, 9 dlg. 1* Kop en schotels, buiten- *2 g? gewoon mooi, 2 stuks voor Theepotten, frisch décor Koffiepotten, flinke maat Glazen slabak met couvert Glazen jampot op schotel cent Prima gekleurde O C baddoeken 80*40, 2 voor Pracht baddoek, zware C kwal. 110*60 Washandjes met gekleurde Q 3 voor vanaf 9 rand Gele stofdoeken, flinke maten Slopen, grote maat Moltondekens. Shantung kleedjes. grote sortering Schoorsteen- en dressoir- "5Q lopers vanaf *2 Dames fantasie schortjes, 4 Q aardige dessins Kinderschortjes, zonder *2 C mouwen, leuke patr., vanaf ^*2 Hoofddoeken, cent fantasie dessins Damesjumper met korte mouwen, zeer sportief, alle C\^ kleurens Puntshawls, geruit, iets C buitengewoons ^*2 Wollen Alpino's, 39 verschillende kleuren Piqué dameskraagjes vanaf cent Kleurecht breikatoen, IA 100 gram Prima handgaren, '/2 2 klossen voor Linnen knopen, 3 dozijn ^71/2 gesorteerd op kaart Roestvrije drukknoopen, >2 3 dozijn voor Carps machinegaren, 41 1000 yards, wit li- Prima directoirelastiek, op Q plankje, gegar. wasecht V Damesjarretelles, O zware kwaliteit 4 brieven A roestvrije spelden cent Glansverf, alle kleuren 49 per kg 5 pak voor Lucifers, vonkvrij 23 Huishoudzeep, 4 r\ staven 1 kg Huishoudzeep, 4 {A 5 dubbele stukken voor 1-2 Bleekpoeder 3 pak voor 8 Closetpapier 10 rol voor 23 Grote doos meubelwas 14 Zeeppoeder 3 pak voor 9 Boodschappentas, imit. leder met tre en voortas, zeer sterk cent imit. leder met treksluiting 48 Boodschappentas, zeildoek 27 Damestasjes, O 52 nieuwe modellen -2 O Padvindersportemonnaies Schooltassen met handvat Fantasie lederen sigaren- koker «2 cent Courantenhangers met op- QQ schrift*2 Beeldjes, imit. Saksisch 4 gr porcelein, per paar 1*2 Schilderijtjes, zeer aardig 29 Schriften, 6 stuks voor 7 Grote notitieboekjes, Q 3 stuks voor >2 Kroontjes pennen Q 25 stuks voor >2 Huisjes kinderpost Luchtpost per map cent Brilliantine, Q vloeibare en vaste j Scheerspiegelsi 9 Scheerzeep met koker 9 Sika huidcrême, zeer fijn cent Slacouvert t Kaasschaaf in doos 38 1 stel aardappel-, groenten-, soep- en sauslepel, prima QO chroomD Gekleurde broodtrommel 79 Zinken emmer Alluminium fluitketel cent Houten schoppen S Grote houten emmer 24 Grote kaart zandvormen 18 Wagen met 2 paarden DA Rugzakken met 2 voor- CO zakken i 3 ballen in net 1 I cent Grote sortering fietstassen OQ vanaf Kindervoorzitjes, compleet Zware pedalen, per paar 65 Pracht sortering buiten- O C banden, vanaf Ou vanaf....sii* Kettingkasten Handpompen 4 Taaie Bitterkoekjes per y2 pond cent Weekend melange |0 per Yi pond lO Brusselse Kermis per pond 1 ons Lentebloesem 0.12 1 Zonneschijntjes 0.10 1 Cocosvlokken 0.10 3 ons thans 3 ons

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6