Armoede en gezondheid Wil Hitier een Pauselijk „niet thuis" voorkomen Bommen op Utrecht Als de Lutine-schat gelicht is**** De Noordwester wakkerde de vlammen aan Een oplossing voor het Abessijnsche vraagstuk Door bewapening tot vrede Dc Italiaansche vlootverjonging Hooger beroep in de zaak Hansen «Gemengd loopen" Zedendelict te Schiedam Groofe bosch- en heidebrand Duitschland zoekt in Brazilië naar Helium Uit onze omgeving De boterheffing De moeder komt in het gedrang. Werkloosheid bevordert misdaad. Gelukkig nog slechts oefeningen Onder groote belangstelling van de bevol king is gisteren in de provincie Utrecht en een gedeelte van de provincie Gelderland een luchtbeschermingsoefening gehouden, waarbij de gemeentelijke luchtbeschermings organisaties aan de praktijk werden ge toetst. De oefeningen waren in twee deelen gesplitst. Des middags was de oefening hoofdzakelijk gericht op het in actie bren gen van de gemeentelijke diensten, zooals de politie, hulp-politie. (burgerwacht) ge neeskundige- en ontsmettingsdiensten, als mede de brandweer. Ook werd voor deze gelegenheid de lucht- doelartilleric ingeschakeld, waarbij o.a. de vijandelijke eskaders van het dak van de kazerne en van het staatsspoorgebouw met mitrailleuscs werden bestookt. Bovendien stond afweergeschut opgesteld in de nabij heid van twee boerderijen. De middagoefening. Sirenege- loei waarschuwde de bevolking. De middagoefening te Utrecht had een uitstekend verloop. Het fraaie weer hielp goed mede om alles naar wensch te doen slagen. Het was een paar minuten over vier, toen het geloei van sirenes op geschikte punten in de stad aange bracht, de bevolking waarschuwde voor de komst der vijandelijke eska ders. Ongeveer een half uur later kwam een drietal bommenwerpers uit het zuiden aangevlogen en be stookte de stad met brand- en gas bommen. Op drie plaatsen in het noordelijke deel sloegen de bommen in, waarna terstond de gemeentelijke hulpdiensten in actie kwamen. Op het terrein van de gemeentelijke rei niging woedde een felle brand en maakte gas de omgeving onveilig. Het eerst ver scheen hier de politie, die terstond voor een goede afzetting zorgde, zoodat de brandweer, die kort daarop op de plaats van den brand verscheen, ongestoord tot de blussching kon overgaan. Met zand en water was het gevaar spoedig bezworen. Itook- en gasmaskers werden tevens aan de praktijk getoetst, terwijl kort nadat de brandweer was verschenen, de geneeskun dige dienst en vervolgens de ontsmettings- dienst op het bedreigde punt arriveerden. De oefeningen hadden een vlot verloop. De avondoefening. Uitgebreide maatregelen waren getroffen om de groote verduisteringsproef te doen slagen en om het verkeer toch vlot te doen verloopen. De moeilijkheden om de treinen op vei lige wijze door het verduisterde gebied te leiden en de passagiers op de jiiet ver lichte perrons veilig in en uit de treinen ZAL DE „ROODE ZEE" DE „KARI- MATA" NAAR INDIË SLEEPEN. Tlnbaggcrmolen en sleepboot lig gen thans naast elkaar in aan bouw te Kinderdijk. Naar wij vernemen zal de sleep boot „Roode Zee", welke op het oogenblik voor L. Smit en Co.'s In ternationale Sleepdienst in aanbouw is op de werf van L. Smit en Zonen te Kinderdijk, te zijner tijd de tinbag- gennalcn „Karimata" naar Indië vcrsleepen. Thans liggen de „Karimata" en de „Roode Zee" naast elkaar te Kinderdijk, bij hun resp. werven J. en K. Smit en L. Smit en Zoo- nen. De gigantische tinbaggermolen nadert de voltooiing reeds en zal binnenkort naar Terschelling vertrekken, om daar, zooals be kend, te baggeren naar de schatten van de Lutine, doch de „Roode Zee" is eerst dezer dagen te water gelaten en is nog niet veel meer dan een casco. Het is een groote sleep boot na de „Zwarte Zee", de grootste van I.. Smit en Co. Het schip is 15 meter lang en 8.10 meter breed, terwijl de holte 4.85 me ter bedraagt. De bouw op de helling heeft een tijd van drie maanden gevorderd. Dit is zeer weinig en er is dan ook met man en macht gewerkt, hetgeen noodig was, omdat men de helling weer voor andere doeleinden noodig had, want er is op het oogenblik zeer druk werk op de werven langs den Noord. Ook aan den afbouw van de Roode Zee, die een bemanning van 32 koppen kan ber gen, wordt hard gewerkt, opdat de tallooze andere objecten, welke te Kinderdijk nog voor den tijd van een jaar volop werk ga randeeren, spocdjg ter hand genomen kun nen worden. Wat er zoo al gebouwd wordt. Op de werven te Kinderdijk heeft men thans werk van zeer uiteenloopenden aard onderhanden. Er wordt gewerkt aan een groote, 70 meter lange zelfvarende bagger molen. die zich thans bijna in de spanten bevindt. Men bouwt er drie tankers voor Engelsche rekening, een vracht-passagiers schip voor de Rijnvaart en een moderne bergingsSleepboot voor Russische rekening. Deze laatste wordt voorzien van een kool- zuur-installatie voor brandblusschen en een bergingspomp met een capaciteit van 1000 M3. per uur. Het schip wordt uitgerust met een gepatenteerde gelijkstroommachine van 1300 p.k., welke een uitvinding is van Prof. Brouwer. Tenslotte zagen wij nog een zand zuiger voor de Zuiderzeewerken in den N.O.-polder, welke thans nagenoeg gereedi s. te laten stappen waren natuurlijk bijzon der groot. De uitschakeling van het licht op de perrons maakte het bijzonder lastig zich te oriënteeren. De uitschakeling van de signalen bleek niet mogelijk. De dienst zou daardoor niet normaal hebben kunnen functionneeren. Zooveel mogelijk heeft men daar de lich ten op zoodanige wijze afgeschermd, dat uitstraling naar boven wenk voorkomen. De treinen reden zonder licht in de wa gens door het verduisterde gebied... Al leen op de privaten en waschgelegen'heden had men de lichten laten branden, doch was het een en ander goed afgeschermd, zoodat ook hier uitstraling naar buiten onmogelijk was. Onheilspellende Indruk. De totale verduistering van de stad Utrecht was zoodanig, dat het verkeer vrij wel volledig was lamgelegd. Oriënteering was zoo goed als onmogelijk. De automo bilist, die het toch nog waagde zich een doortocht te banen vond ton slotte tien tallen hulpvaardigen, die bij iedere straat kruising toeschoten om in de volslagen duisternis den weg te wijzen. Als schimmen passeerden de mienschen elkander in de straten; waar men zich nog het veiligst een doortocht baande over het middengedeelte van den weg. Het was vooral de jeugd, die de verduistering als een welkome afleiding beschouwde en zich vooral in de binnenstad nogal heftig roer de. Omstreeks half elf had de heldere hemel plaats gemaakt voor een vrij dichte bewol king. De waarschuwingen door middel van de luidsprekers en het huisbezoek der leden van de burgerwacht, die als hulppolitie dienst deden, hadden een prachtig resultaat. De waarneming uit de lucht. Kort voor half tien vertrok gisteravond van Schiphol het DC-2 vliegtuig van de K.L.M. „Djalak", bestuurd door piloot van der Sijde, voor het maken van een waarne- mingsvlucht boven het verduisterde gebied. De „Djalak" zette koers naar het nabij ge legen Soesterberg, waar begrijpelijkerwijze de militaire luchtvaartafdcling de grootste belangstelling van de waarnemers had, te meer omdat men daar proeven nam met on geveer afgeschermde zoogenaamde protec- torlampcn Inderdaad viel rondom het vliegveld vrijwel geen licht waar te nomen, doch des te helderder stak de witte vlakte van het luchtvaartterrein met zijn zandigen bodem af tegen het donkere groen der den nen van de omringende bosschen. Precies half tien verscheen het K.L.M.- toestel boven Abcoude, dat vrijwel geheel verduisterd lag, doch gemakkelijk was te vinden, door zijn 'ligging aan het Abcouder meer en aan de grens van de provincie Noordholland, die niet aan de verduistering meedèed. Bij een vergelijking met vorige verken ningsvluchten boven andere deelen van het land moet gezegd worden, dat in de noorde lijke en oostelijke provincies van ons land de verduisteringsproeven effectiever waren, al zal men daarbij in het oog moeten houden, dat het gebied waarin nu de oefening werd gehouden, dichter bevolkt is en derhalve! moeilijker is te verduisteren. De officier van Justitie heeft hoo ger beroep aangeteekehd tegen het vonnis van de Haagsche rechtbank in zake de strafprocedure tegen den journalist C. L. Hansen, die op 19 April j.1. werd veroordeeld tot een geldboete van f 100 subs. 50 dagen hechtenis wegens het weigeren van het verstrekken van inlichtingen aan de Justitie betreffende het onder zoek tegen het onbekend gebleven raadslid, dat hem inlichtingen had verstrekt over een geheime raads vergadering. De heer Hansen had zelf van hooger be roep afgezien. Waar destijds de officier van Justitie in het requisitoir de kwestie van het verschoo- ningsrecht van den journalist als niet van principieelen aard beschouwde, heeft het in juridische kringen, aldus de Tel., verwonde ring gewekt, dat thans door het O. M. wel hooger beroep is aangeteekend De eisch van den officier van Justitie luidde in eerste instantie: een boete van f 300 subsidair een vervangende hechtenis van 100 dagen. Twee boerenhofsteden te Hel mond afgebrand. Gistermorgen te omstreeks half twaalf is brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer P. van Hoey, in het gehucht Ke- menado, onder de gemeente Helmond. Het vuur, dat waarschijnlijk in de schuur is ontstaan, greep zoo snel om zich heen, dat bij het ontdekken van den brand aan blus- schcn niet meer te denken viel. De sterke noordwestenwind wakkerde de vlammen krachtig aan, zoodat spoedig schuur, stal len en woning waren aangetast. Binnen een half uur was de hofstede nagenoeg geheel uitgebrand. Intusschen waren vonken, welke door den wind waren meegevoerd, neergekomen op het rieten dak van de op ongeveer tien me ter afgelegen boerderij van den landbou wer H, van Berkmortel. In een oogwenk brandde het dak als een fakkel. Zoo snel greep het vuur om zich heen, dat uit de aangebouwde woning slechts een klein gedeelte van den inboedel kon worden weg gedragen. De brandweer van Helmond, die om twaalf uur met groot materiaal kwam aanrijden kon, wegens gebrek aan water, niets beginnen. Van de beide boerderijen zijn slechts de muren overgebleven. Do ge heele landbouwersinventaris is verloren gegaan. Ook twee varkens van landbouwer van Hoey zijn verbrand .Het groote vee was in do weide. Do boerderijen waren slechts laag verzekerd. In een bijeenkomst van den Armenraad te 's-Gravenhage, in de oude raadzaal ge houden onder voorzitterschap van den heer J. R. Snoeck Henkemans, heeft gister avond Dr. J. E. Fei-sser, directeur van den gemeentelijken geneeskundigen en gezond heidsdienst te Rotterdam, gesproken over: „Invloed van sociale omstandigheden op de gezondheid", Spr. gaf een schets van de taak van den socialen medicus in het algemeen en deed daarbij uitkomen, hoe bij dalend inkomen van een gezin in den regel het eerst luxe artikelen en bloemen plegen te worden weg gelaten. Daarna blijven achterwege uitga ven voor huisraad en dergelijke goederen en vervolgens komen minderwaardige wo ningen, samenwoning, gebrek aan linnen goed en ten tenslotte tekort aan voeding voor. Gewoonlijk komt eerst de moeder in het gedrang, wanneer er ook voor voeding geen voldoende geld meer aanwezig is. Zoo lang mogelijk zal zij zorgen, dat de man en vooral dé kinderen geen honger lijden. Slechte woningtoestanden, zooals vocht en gebrek aan frissche lucht, werken de vat baarheid voor allerlei ziekten in de hand. Verschillende catarrhale aandoeningen zijn het gevolg van ondoelmatige kleeding, om welke redenen b.v. katoen voor onderklee- ding ongeschikt moet worden geacht. Wat de voeding betreft, is voor de huisvrouw een belangrijke taak weggelegd omdat goe de voeding veelal op goedkoope wijze kan worden verkregen, indien met kennis van zaken de juiste keuze en toebereiding wor den gevonden. Huishoudonderwijs diende voor de jongemeisjes verplicht te worden gesteld. Belangrijk is vooral ook het goed kauwen van het voedsel, omdat aldus de vertering der spijzen op de juiste wijze wordt bevorderd. Spr. herinnerde aan het „fletscheren" naar de methode van dr. Fletscher dat in de jaren van den wereldoorlog algemeen werd aangemoedigd en hij achtte deze lang durige kauwmethode ook thans volkomen aanbevelenswaardig. Bij verarming treden dikwijls verschillen de ongustige factoren tegelijkertijd op. Het aantal jongemenschen dat wegens kleine vergrijpen, in de gevangenis komt, is in den laatstcn tijd helaas stijgende. De werkloos heid heeft vele noodlottige gevolgen en zij is als een ware ramp te beschouwen. Het is daarom van het grootste belang, hieraan groote aandacht te wijden en verbeterde so ciale omstandigheden te helpen bevorderen. Een zwemdebat in den Wad- dinxveenschen raad. In de dezer dagen gehouden vergadering van den gemeenteraad van Waddinxvecn is met 8 tegen 5 stemmen, op grond van prin cipieel© overwegingen, besloten, bij zwem wedstrijden in het zwembad geen gemengd publiek toe te laten, hetgeen beteekent, dat bij nummèrs van dameszwemmen geen hee- ren tegenwoordig mogen zijn en de num mers voor heeren niet door vrouwelijk pu bliek mogen worden bijgewoond. Een verbod voor gemengd zwemmen werd, aldus het Hsb., reeds eerder vastgesteld. De consequentie van het thans genomen besluit is, dat het verbod ook geldt voor school-zwemmen. Nadat het besluit genomen was heeft een der sociaal-democratische raadsleden de vraag gesteld, of de voorstemmers ook niet met een voorstel, willen komen om... gemengd loopen op den openbaren weg te verbieden. Een tweede Organon-affaire. De politie te Schiedam heeft gisteren een 55-jarigen fabrieksdirecteur en diens 29-ja- rigen zoon gearresteerd, als verdacht van zedenmisdrijven, gepleegd met minderjarige meisies van ongeveer vijftien jaar. Blijkens het onderzoek van de politie zou den deze misdrijven bij herhaling zijn ge pleegd op het kantoor van de fabriek. De beide verdachten zijn in het huis van bewa ring opgesloten. T)oor onvoorzichtigheid van land bouwer. In het Varsenerveldte Ommen is gister- midag een bosch- en heidebrand ontstaan doordat een landbouwer uit Dalfsen onvoor zichtig te werk ging bij het uitbranden van een hoekje heide. Het vuur breidde zich in een ommezien tot over een groote lengte uit. zoodat de boschbrandweer voor een zeer zware taak kwam te staan. Zij verkreeg weldra hulp van een ploeg arbeiders uit het werkkamp Eerde. Gezamenlijk bestreed men de vlammenzee. Niettemin zijn 20 h.a. bosch en heide, eigendom van de gemeente Om men, in vlammen opgegaan, evenals ruim één ha. dennen, welke toebehoort aan den heer v. d. Stap te Dalfsen. De gemeentepolitie van Ommen heeft te gen den landbouwer uit Dalfsen proces-ver baal opgemaakt. Mineraloog aldaar gearriveerd. De Tel. maakt melding van een bericht in het „Jornal do Commercio", dat in Bello IIo- rizonto, in den staat Minas Geraes, een Duitsch mineraloog, Witzler, gearriveerd tot het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid van heliumwinning in dezen staat. Dit naar aanleiding van de berichten, die den laatstcn tijd herhaaldelijk zijn gepu bliceerd, omtrent belangrijke heliumvondsten aldaar. Massa arrestatie van Joden te- gengeproken. Waar nog steeds geen verzoek om audiëntie is ontvangen betwijfeld men hoe langer hoe meer dat Hitier een bezoek zal brengen aan hel Va- ticaan. In verband hiermede merkt men verder op, dat Hitier katholiek is en nooit door den Paus is veroordeeld, terwijl het Concor daat met Duitschland nog steeds van kracht is. Het is niet waarschijnlijk, dat de Paus in verband met de houding van de natio- naal-socialisten, ten aanzien van de kerk, geweigerd zou hebben Hitier te ontvangen, indien dit gevraagd zou zijn. Groote leiders ontmoeten elkaar. zegt de Giorno a Italia en deze ontmoeting zal niet enkele een representatief karakter hebben. Het aantal en de groote beteekenis van de politieke medewerkers, die den Fueh rer zullen begeleiden, bewijst genoegzaam, dat de reis van Hitier naar Italië ook een belangrijken politicken inhoud zal hebben. De as RomeBerlijn blijft onveranderd en overheerschend in het politieke bewustzijn der Italianen. Het voor twee jaren tot we- derzijdsch voordeel en tot nut van geheel Europa tot stand gebrachte accoord tusschen Duitschland en Italië zal thans te Rome nog vei'der verdiept worden. Arrestaties geen bijzondere maat regel. In een officieel communiqué worden de berichten in de buitenlandsche pers over arrestatie van duizenden Joden en tegen standers van het nationaal-socialistisch be wind in Italië in verband met het bezoek van Adolf Hitier „fantastisch genoemd. Wel heeft de politie een aantal „verdachte personen" in bewaring genomen, doch alleen in de drie steden, welke door den Fuchrer zullen worden bezocht. Deze maatregel, welke geheel normaal is treft niet in het bijzonder de Joden. De Negus zelfbestuurder van Godzjam? De „Times" publiceert een brief van Lord Lugard, den vrocgeren gouverneur van Niagara, die een regeling van de Abessijn sche kwestie voorstelt, welke z.i. voor alle belanghebbende partijen aanvaardbaar is. Met een toespeling op den critieken tóe stand van Abessinië, welke Italië noodzaakt groote bedragen uit te geven voor troepen, meent Lugard, dat Mussolini misschien een gunstig onthaal zal bereiden aan een voor stel, dat eenig respijt zal geven aan zijn door den oorlog afgematte troepen. De Negus bestuurder van Godszjam? Indien Mussolini den negus een gebied aanbood, waarop deze een autonoom bestuur zou uitoefenen onder Italiaansche souvereini- teit, zou Hailé Selassie er ongetwijfeld in toe stemmen voor het welzijn van zijn volk naar Abessinië terug te keeren. Hij zou zijn titel prijsgeven en do voorwaarden aanvaarden, welke de Volkenbondsraad met toestemming van Italië zou kunnen aanbevelen. Het gebied in kwestie zou de provincie Godzjam kunnen zijn, dat door den Nijl bijna geheel van de rest van Abessinië is geschei den, tot het Tsana meer. Lugard verklaart Voorts: nu het Engelsch- Italiaansche pact is geteekend, zou een der gelijk spontaan gebaar van een grootmoe digheid getuigen, die der Romeinsche tra ditie waardig is, en niets zou den Engelsch- Italiaansche vriendschap hechter kunnen maken en de gevoelens van vijandigheid in Abessinië doen vergeten. Vier millioen oudstrijders steu nen Roosevelt. De Amerikaansche democratische senator, Key Pittman uit Nevada, voorzitter van de senaatscommissie voor buitenlandsche zaken en woord voerder voor de regeering in het congres bij buitenlandsche politieke aangelegenheden, heeft Woensdag het woord gevoerd tot een delegatie van oudstrijders, die aan hef congres een petitie hadden aangeboden voor zien van ruim vier millioen hand- teekeningen, waarin verzocht wordt, dat de regcering het land buiten een mogelijken oorlog zal doen houden. Tn zijn rede verklaarde senator Pittman. dat het doeltreffendste middel voor de Ver. Staten om den vrede te bewaren is, zich voor te bereiden op den oorlog. Hij steunde het sunervlootprogram van president Roose velt als een waarhorgnolifiek voor den vre de en zeide. dat de regeering er ernstig en onrecht naar streeft de neutraliteit te hand haven. De senator sprak zich uit voor een staats controle on de wapenindustrie en legde er den nadruk op. dat men niet meer mag ver vallen in de schandelijke orgie van winst hehalen. welke den wereldoorlog heeft ge kenmerkt. De regeering keert zich tegen mil'taire allianties, tegen veroveringen, in vasies en bemoeiingen met de hinnenland- sehe aangelegenheden van andere landen. Het eenige dat de président met ziin vloot nrogram nastreeft, is. aldus Pittman. om klaar te zijn voor een oorlog, als het doel treffendste midd°l om dep vrede te behou den. Dat is ook hetgeen ik nastreef en het geen alle menschen nastreven, die het vloot- nrogrom van den president goed gezind ziin. Dat is alles wat men met het vlootpro- gram wil hereiken en dat is tevens alles wat ermede kan bereikt worden. Twee slagschepen, twaalf ver, kenners en een aanzienlijk aan- tal onderzeeërs op stapel in 1938, De Italiaansche onderstaatssecretaris van Marine, admiraal Cavagnari, heeft in de Rassegna Italiana het Italiaansch vlootpro- gram voor 1938 besproken. Dit program voor ziet in het op stapel zetten van twee slag schepen van 35.000 ton, van twaalf verken ners en een aanzienlijk, doch nog niet vastge steld aantal onderzeeërs. Admiraal Cavagnari wijst er vervolgens op, dat binnen drie jaar de kern van de Italiaan sche vloot zal bestaan uit vier groote, snelle, zwaar bewapende, zeer moderne schepen. Dit jaar zal de onderzeevloot bestaan uit 106 schepen waarvan acht grooter dan 1000 ton. Binnen twee jaar zal nog een twintig tal onderzeeërs worden gebouwd. Tenslotte verklaart admiraal Cavagnari, dat Italië door het bekend maken van zijn vlootprogram niemand schrik aan wil jagen, doch door zijn kracht ter zee zal het vrien den een waardevolle bondgenoot zijn en een macht voor hen, die liet durven te bedrei gen. ANNA PAULOWNA VOLKSONDERWIJS De afd. „Anna Paulowna' van Volkson derwijs vergaderde Donderdagavond in Veer burg. Na opening door den heer Van Dijk eni goedkeuring der notulen, samengesteld dooi; mei. Blok, volgden eenige mededeelingen. Het ledental bedraagt 99, maar het kan zeker wel 300 zijn, merkte voorz. op (Na af loop der vergadering meldde zich het hon derdste lid aan). De schuld aan de verceni- gingskas, die bestond hij de omzetting der afd. Breezand in de afd. Anna Paulowna, is door het hoofdbestuur kwijtgescholden. In den herfst zal een propaganda-avond in Breezand gehouden worden, waarop de heer Akkerman van Wervershoof het woord zal voeren en waarschijnlijk de tooneelclub uit die plaats een tooneelstuk op zal voeren. De heer P. Kooiman gaf een overzicht van den financieclen toestand der afd. Behalve de gewone afdracht aan het hoofdbestuur zal 5 ct. per lid afgedragen worden voor een te vormen filmfonds. Het ligt n.1. in de be doeling een propagandafilm voor Volkson derwijs te maken en de kosten daarvan uit dit fonds te bestrijden. Als leden van een propaganda-commissie werden hierop gekozen de heeren K. Brug man, A. van Zandwijk, D. de Graaf, J. Jon» gejans, J. den Das en Jb. Geerligs. Op voorstel van het bestuur werd het afd. bestuur aangevuld met een lid, wonende in den Oostpolder. Benoemd werd de heer R, L. Waiboer. De heer Mol stelde voor ook don Zuidpol der in het bestuur te doen vertegenwoordi gen. Men zal daarvoor den heer H. Êusé aanzoeken. Hierna volgde sluiting. De verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana! ging in onze gemeente in den regel vrijwel' ongemerkt voorbij, Dit jaar zal dat anders zijn. Des morgens en 's middags worden op het sportterrein aan de Kleinesluis voetbal wedstrijden gehouden tusschen de elftallen! der drie openbare scholen en der R.K. sch. in do Spoorbuurt. Des avonds komen in de zaal van den heer Slikker de Van Dijk's Volcndarruners, Jeanna Horsten, Tcunisscn en Didcrichs een cabaretprogramma verzor gen, terwijl de avond met een feesthal wordt besloten. Biljarten» Onze plaatsgenoot, de heer Sliklfer, speelde voor de Sociëteit „Duinviooltje" te Schoorl een biljartwedstrijd tegen den heer Hoogland. De heer Slikker maakte do vereischte 600 punten in 27 beurten. Zijn hoogste serie was 141; z'n gemiddelde 22.22. De heer Hoogland had na 27 beurten 481 punten. Zijn hoogste serie was 61 en z'n gemiddelde 17.81. Volgende week wordt in café Slikker een revanchewedstrijd gespeeld op 1000 punten. IIELDERSCHE EIERVEILING, 28 April, Aangevoerd: 26140 kipeieren: 52—54 Kg. 2.80-3, 55—57 Kg. 2.80-3, 58—60 Kg. 3— 3.30, 61—63 Kg. 3—3.50, 64—07 Kg. 3.30-3.60 345 eendeieren 22.50 ,per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 28 April. Aangevoerd: 70.000 kipeieren: 56—58 Kg. f 2.80-2.95, 58-60 Kg. f2.90—3.05, 60-62 Kg. f2.95—3.15, 62—65 Kg. f3.10—3.50, per 100 stuks. WARMENHTJTZEN, 28 April. Roode kool 8.60—10.50, gele kool 5.30-S.GO Deensche witte kool 7.80—8.80, robijnen 2.80, rabarber 5.60. Aanvoer: 5400 Kg. roo de kool, 7300 Kg. gele kool, 15.500 Kg. D. witte kool, 250 Kg. rabarber, 100 Kg. ro bijnen. BROEK OP LANGENDIJK, 29 April. Aanvoer: 1150 Kg. rabarber 6.306.40, 260 stuks bloemkool f 1718.50, 2e soort 1013.50. Tomaten: A 64.—, C 64.—, 140 kr. sla f 2.60. NOORDSCHARWOUDIE, 29 April. Geen aanvoer. Het bedrag, bedoeld in artikel 2 van de Crisis-Zuivelbeschikking 1935 V dat is het bedrag van de heffing en de steunuitkee- rtng.op boter, is behoudens tusschentijdschö wijziging, voor de week van 28 April tot 5 Mei vastgesteld op 45 cent per kg. (onveran derd). BOTERNOTEERING. 's Gravenhage, 28 April. De commissie- noteering voor Nederlandsche boter is, op» gewijzigd, vastgesteld op 89 cent per Kg.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8