Oss eenbelegerdeveste Beveiliging van Fransche oorlogsindustrie Postvluchten op Indiê Een over zichzelf tevreden bewindsman Nederland en de wereld kampioenschappen Aljechin wint te Margate Eerste Kamer Minister Slotemaker de Bruine Radio-schandaal Zonden in de duisternis Tweehonderd N.S.B.-ers geweerd Twee inbrekers aangehouden Sterfgevallen door mond- en klauwzeer PUBLICATIE Berooving in het Haagsche Bosch Motorongeluk te Amsterdam SqmnaUiek VxyeJticl ffq*emmen| Weinig succes voor onze meisjes iP.cfiahiy Prof. Woltjer, dc Onderwijsraad-voorzitter (A. R.) verkreeg het eerst het woord en hield als deskundige bij uitstek een deug delijke, waarlijk doorwrochte rede over de aanhangige materie, edochveel daar van betrof onderdeden. En de behandeling van een wet in onderdeelen is niet de taak des Senaats. Zijn partijgenoot Briët kwam bctoogen, dat de opvoeding van het kind uitsluitend in het gezin behoort, want als de school zich daarmee bemoeit, krijgt men staatsop voeding. Voorts klaagde hij over de overla ding der leerstof op de lagere school, waar door het volkskind het vaak niet verder brengt dan slechts schrijven en stellen en een gebrekkige geschiedeniskennis. Exc. Slotemaker was, als steeds, vol goe den wil om met de leden de geuite critiek en de naar voren gebrachte wenschen en wenken te bespreken. Die „étalage van goe den wil", zooals de heer Sikkes 't gisteren noemde, bleef echter in zoovvat alle opzich ten gesloten, tenminste, meer toezeggingen dan de minister eerder, in de Memorie of in de Tweede Kamer, gedaan had, hoorden wij zoowat niet. Wel: verschillende „overwegingen". In 't algemeen bleek de bewindsman tevreden Over zichzelf, want hij riep uit, te hebben gedaan, wat hij kon. En... over zijn nu reeds driejarige Onderwijsleiding nimmer klachten van belang vernomen te hebben. Zag Z.Exc. niet wat al te veel door een rooskleurig brilletje? Ten aanzien van het middelbaar- en voor bereidend hooger onderwijs hoorden we evenmin veel nieuws. Het Grieksch blijft op alle gymnasia. Wat dc algemeene onderwijs-politiek be treft, er was geklaagd door mr. De Rijke (N.S.B.) over de anti-nationale gezind heid van bepaalde onderwijskrachten, dorh Z. Exc. was van meening, dat het beter is, een onderwijzer of leeraar vrij te laten ten aanzien van zijn politieke gezindheid, dan hem te verbieden, aan de nolitiek deel te nemen, tcrwille van een „bleeke nationale eenheid." „Intellectualisme" veroordeelde de minis ter, als dat bedoeld alleen te letten op ver- Stand. en niet evenzeer op karaktervorming en lichaamsontwikkeling. Doch er zijn voor de Overheid nu eenmaal grenzen. Ook is niet makkelijk vast te stellen, wat precies onder „karakter" moet worden verstaan, maar dr. Slotemaker was het stellig eens met degenen, die zeer groote waarde hech ten aan een degelijk vaderlandsche geschie denis-onderwijs, in welke richting Z. Exc. nog 't een en ander hoopte te kunnen doen. Doch vóór alles wilde de minister benadruk ken. dfjt bij het onderwijs de zedelijke krach- Sten hoofdzaak uitmaken, en dat die „zedelij ke krachten moeten wortelen buiten deze wereld." En dat is. volgens den bewindsman, alleen mogelijk, als de godsdienstige opvoe ding der kinderen geheel vrij wordt gelaten. Op nog vrij vropg middaguur kon alle vrees van premier Colijn worden weggeno men, want de laatste bcgrootingsafdeeling ging zonder stemming onder den hamer door. S.D.A.P. en N.S.B. vergenoegden zich met tegen-aanteekening. Het wachten is nu verder op de „interpel latie-storm", straks over het Binnenhof vaardig wordend! Wat Haagsche luisteraars hoor den. Er bestaat in Nederland zooiets als een radiocensuur, die niet malsch is. Geen woord, geen fluistering voor de microfoon, waarin iets is dat naar politiek zweemt! Orde en goed zeden, eer en goede naam van personen en volksgroepen, voor alles wordt angstvallig gewaakt. Eén stap over de scherp getrokken streep, en „knap" zegt het. in den luidspreker: de radio-contröle- commissie heeft do uitzending doen afbre ken. Ja, onze omroep is zoo mak als een schoothondje en even netjes. Wie ongeoor loofde dingen wil hooren, moet, aldus de „Haagsche Post" op het buitenland afstem men. Dat is niet moeilijk, zelfs als men zijn radio van een gemeentelijk distributiebedrijf krijgt, want dit geeft in veel gevallen de ergste dingen onvervaard door. Zoo konden de Haagsche aangeslotenen j.1. Zaterdag middag genieten van een daverend politiek propaganda-cabaret, waarin dr. Schuschnigg geestig aangeduid als „der Schusch-Nig- ger" op zóó platte en pijnlijke wijze werd beleedigd, als slechts onder lieden, bij wie het laatste besef van ridderlijkheid verloren is gegaan, ten opzichte van een verslagen tegenstander mogelijk is. Zooiets schalt vroolijk door de huiskamer van ieder die, in goed vertrouwen op zijn gemeentelijke dis tributie, dc radio toevallig op station III heeft aangezet. Dat mag. En niet alleen in Den Haag: uit tal van plaatsen in Neder land hooren wij, aldus het blad, deze klacht. Hoe lang nog? Tijdens de verduisteringsproeven te Utrecht is tegen een tweetal personen door de politie proces verbaal opgemaakt. Een bewoner uit de Twijnstraat weigerde zijn lichten te doo- vcn. De politic verschafte zich toegang tot de woning en haalde de stoppen uit den elec- triciteitsmeter. Procesverbaal werd opge maakt. Tn de Tomatenstraat werd een wielrijder bekeurd, die ondanks het verbod zich met een brandende lantaarn op den rijweg be vond. Een bewoner uit de Notenboomlaan deed aangifte bij de politie, dat tijdens de ver duisteringsproeven een ruit van zijn woning werd ingeslagen. Achter deze ruit hing een reclame-biljet van de Nationale Jeugdstorm. Strenge maatregelen van den burgemeester. Kath. Staats partij zou een aanklacht kunnen indienen wegens beleediging der katholieken. Gistermiddag poogde de N.S.B. met circa 150 man In Oss te col- porteeren Des morgens had de N.S.B. uit Nijmegen aan den burgemeester bericht gestuurd, dat zij van twee tot vier uur zou komen, met verzoek bescherming te garandeeren, zonder mede te deelen met hoeveel man zij zou komen. De burgemeester van Oss telegra feerde als antwoord, dat hij, gebruik makend van zijn bevoegdheid e* art. 219 gemeentewet, aan ongewenschte vreemdelingen het verblijf in zijn gemeente ontzegde. Dit telegram is om 11.25 uur aan den pro pagandaleider te Nijmegen bezorgd. Met het oog op de verwachte komst der N.S.B.'crs waren door justitie en politic de noodige maatregelen getroffen. Het stadje maakte, aldus het Ildbld., den indruk van een belegerde veste. Het was er een ware mobili satie. Politiepatrouilles begaven zich op pad om de toegangswegen tot de gemeente te bezetten en het station werd onder bewaking gesteld. Tegen half twee was de stad, als ware zij belegerd, aan alle zijden door een waar politiecordon omgeven. Wachtend op de dingen, die ko men zouden. De burgemeester, de heer J. Ploegmakers, begaf zich naar den Heeschenweg, vanwaar men den „hoofdaanval" verwachtte. Achter het politiecordon had zich een duizendkop pige menigte opgesteld. Op den weg liep een man, die een bord droeg, waarop het bevel van den burgemeester was bevestigd. Automobilisten, wielrijders en voetgangers moesten zich legitimeercn. Daar komt het Eindelijk, ruim twee uur, naderde uit dc richting Hcesch een groote autobus. Nou zullen wij het hebben, hoorde men roepen. En inderdaad daar was het. De bus stopte op het daartoe gegeven sein. De politie vroeg wie de inzittenden waren en wat zij in Oss kwamen doen en duidelijk klonk het antwoord: „Wij zijn N.S.B.'ers en wij zijn voornemens tot vanmiddag vier uur in Oss te gaan colporteeren." Hierop kwam de burgemeester naar vo ren, die de aandacht van het gezelschap op het bord vestigde, waarop de wagen ge draaid werd en langs den weg geparkeerd. De ongeveer 50 N.S.B.-ers, die in den wa gen zaten, stapten uit en stelden zich voor het politiecordon op. Daarna ging het in een verrassend snel tempo. Een tweede autobus, eveneens afkom stig uit Utrecht, kwam aangereden en daar na volgde een lange file personenauto's en motorrijwielen en steeds werd onomwonden verklaard, „wij zijn N.S.B.'ers en wilden in Oss tot vier uur gaan colporteeren," waarna naar het bevel werd verwezen. Om 2 uur was het geheele gezelschap, naar schatting ongeveer 200 man, compleet, terwijl aan den Berghemschen weg nog eenige tientallen N. S.B.crs waren aangekomen. Blijkens de autonummers kwamen de groe pen uit Noord- en Zuidholland, Utrecht en Gelderland. Terwijl de burgemeester zich met enkele N.S.B.-leiders onderhield, kortten de andere N.S.B.-leiders zich den tijd met luid Hou- zee-geroep en het zingen van partijliederen. Klokslag vier uur werd een kort bevel gegeven. De NSB'ers begaven zich naar hun voertuigen en nadat zij geroepen hadden: „Wij komen terug met nog meer menschen", reed de colonne weg. Ordeverstoringen hebben, dank zij de ge troffen maatregelen, niet plaatsgehad. A-R.-pers tegen enquête. De Standaard (a.r.) vraagt zich af of voor het houden van een parlementaire enquête wel voldoende grond aanwezig is. Zijn de middelen welke men tot nu toe in de Ka mer toepaste om nadere opheldering over een zaak te verkrijgen, er nu niet? Nog geheel gezwegen over de vraag, of men de enquête thans kan vra gen, zonder een zoodanig wantrou wen jegens den minister van justitie uit te spreken, dat men hem zou no pen tot het trekken van politieke consequenties. De Rotterdammer (a.r.) voelt ook niet veel voor een enquête en schrijft: Men volge eer de lijn van cordiale sa menwerking tusschen overheid en parle ment, elk op eigen terrein en met hetzelfde doel voor oogen, welke samenwerking ten onzent in het constitutioneel staatsbestel zoo gelukkig is gegroeid. „Onevenwichtig voorstel." De Msb. gelooft, dat het „wat onevenwich tig voorstel (tot het houden van een en quête) tegen de bedenkingen, welke uit de Tweede Kamer zullen rijzen, niet bestand zal blijken. Aprilstorm. Nog nimmer is, aldus de Msb., in luttele weken tijde zóóveel smaad en laster, over het katholieke volksdeel uitgestort. Het blad zegt voorts, dat de uiterst kren kende voorstelling, welke werd gewekt, dat (bepaalde) katholieke justitieele ambtsdra gers in staat zijn hun ambtsplicht te schen den, zoodra er geestelijken in het spel aijn, is b.v. stellig een aantasting van het open baar gezag, al kan deze voorstelling daar nevens een beleediging van het katholieke volksdeel uitmaken. Opzettelijk vertroebeld. De zaak-Oss is een opzettelijk vertroebel de aangelegenheid geworden, die men te gen den minister van Justitie en in rui mere zin aldus de Volkskrant, tegen een der politieke partijen als oorlogsmachine wenscht te bezigen. Gezonde volkskracht. De Haagsche Post noemt het feit, dat „van uiterst rechts tot uiterst links een front van verontrusting om de zaak Oss ont staan is, dat geen genoegen wenscht te ne men met iets minder dan volkomen klaar heid, een teeken van waakzaamheid en ge zonde volkskracht. De kinkerbuurt te Amsterdam was reeds lang onveilig. In den laatsten tijd werd er in de Kinker buurt te Amsterdam veelvuldig ingebroken. Inbrekers hadden het steeds uitsluitend op geld voorzien. De politie van het bureau Overtoom heeft een uitgebreid onderzoek in gesteld en thans is het haar gelukt twee mannen aan te houden die er van worden verdacht deze buurt onveilig te hebben ge maakt. Beiden zijn goede bekenden van de politie. In de week van 17 t.m. 23 April zijn aan mond- en klauwzeer gestorven 2 run deren, 9 kalveren en 11 varkens en big gen. Sedert 19 September 1937 heeft het totaal aantal sterfgevallen bedragen 3125 runderen, 3964 kalveren, 3058 varkens en biggen, 242 schapen en 50 geiten. DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatieveigoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 25 tot en met 30 April 1938, f 1.20 per 100 kg. zal be dragen voor groene erwten, door handela ren gedenatureerd en voldoende aan hot standaardmonster van kwaliteitsklasse U, en f070 per 100. kg. voor vocdererwten door telers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veldbooncn van den oogst 1937, welke aan de daartoe gestel de eischen voldoen, en door telers of hande laren zijn gedenatureerd in genoemd tijd vak zal f2.30 per 100 kg. bedragen, 's Gravenhage, 29 April 1938. (Adv.) Mysterieus geval. Een bewoner van de Van Wijn gaardenstraat te 's-Gravenhage, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij in den vorigen nacht door een onbekend gebleven individu in het Haagsche Bosch was aangevallen cn van een actetasch met inhoud be roofd. Het was, volgens de medcdeelingen van den beroofde, omstreeks half drie, dat hij zich door het Haagsche Bosch begaf, een actetasch met verkoopcontracten en een hoeveelheid spaarzegels onder den arm, toen hij werd verrast door een manspersoon, die onverhoeds uit de duisternis op hem af sprong en hem zijn tasch ontrukte. Nog voor de aangevallene zich had kunnen verweren, was de beroover in het struikgewas verdwe- nen. Het was den aangever niet mogelijk een signalement van zijn belager te geven, even min gaf hij inlichtingen omtrent de reden van zijn verblijf in het Haagsche Bosch op zulk een ongewoon uur. De politie onderzoekt de zaak nauwkeurig. Motorrijder door mclkauto mee gesleurd. Gistermorgen omstreeks kwart voor ze ven is de 48-jarige heer Draanen, toen hij met zijn motorrijwiel op weg naar zijn werk was door 'n melkauto gegrepen en eenige me tors meegesleurd. De man, die ernstig ge wond bleef liggen, is na door eenige plaatse lijke doktoren te zijn verbonden, in zeer be- denkelijken toestand naar de Luth. Diaco nessen-inrichting: te Amsterdam vervoerd. Het motorrijwiel is geheel vernield. COMFORT VOOR DEN DUITSCHEN SOLDAAT. Het oppercommando van het Duitsche le ger heeft verordend, dat ter ontlasting van de te voet marcheerende troepen de ransels bij marschen en bij den gevechtsdienst op de pakwagens worden geladen. DRIELANDENWEDSTRIJD TE LUXEMBURG. Naar wij vernemen zal dit. jaar nog een drielandenturnwedstrijd worden georgani seerd tusschen ploegen van Nederland, Bel gië en Luxemburg. Het ligt in de bedoeling deze ontmoeting op IS Augustus a.s. te Luxemburg te houden. DECENTRALISATIE MEER DAN NOODZAKELIJK. Wat er reeds bereikt is. De laatste stakingen in de Parijsche metaalindustrie hebben weer eens een van de vele schaduwzijden van de concentratie der Fransche wapen industrie in het Parijsche district, waar van oudsher de arbeiders alle revojutionnaire parolen maar al te bereidwillig volgen, aangetoond. Aan dit gevaar dacht men niet, toen ge durende den wereldoorlog tengevolge van de Duitsche bezetting van het noordelijke en noord-oostelijke industriegebied in de om geving van het Parijs tamelijk planloos de cene fabriek na de andere werd gebouwd en Parijs daarmede tot de belangrijkste plaats van de Fransche wapenindustrie werd. Hier bevinden zich tal van vliegtuigfabrie ken. Daarbij komen do fabrieken, die tanks, machinegeweren, mijnen werpers, klein ge schut, enz., vervaardigen, alsmede de groote automobielfabrieken, die gedurende den oor log voor het leger moesten werken en dit ook in een toekomstig militair conflict wel zullen moeten doen. De stakingen van de laatste weken toonden nu aan, hoe. gemak kelijk tengevolge van dc houding der Pa rijsche arbeiders niet slechts deze bedrijven stilgelegd kunnen worden, maar ook dc fa brieken in de provincie, die op de leveran ties van de Parijsche ondernemingen aan gewezen zijn. Een andere schaduwzijde. van deze concentratie om Parijs is in het gc\aar der luchtaanvallen te zien. In dit op zicht is ook de ligging der andere wapenfa brieken weinig gunstig, want ook deze lig gen in de nabijheid van de grenzen, zooals b.v. in den noord-oosthoek van Briey en Longwy, in het noordelijk kolengebied en zelfs de fabrieken in Midden-Frankrijk bij Le Creusot en St. Etienne liggen niet geheel veilig. In den laatsten tijd wordt ook het zui den, n.1. de industriedistricten van Toulouse en Marseille, als in gevaar verkeerend be schouwd. Veiliger streken. Sindt 1931 houden zich het voor dit vraag stuk competente secretariaat-generaal van den Oppersten Oorlogsraad en het ministerie van oorlog bezig met de vraag, welke ge bieden als relatief veilig kunnen worden be schouwd en waardaar nieuwe wapenfabrie ken kunnen worden gevestigd. Daarbij werd een interessante lijn getrokken van het kleine Normandi- schc kustplaatsjc Granvillc naar Le Mnns, dat tegenwoordig reeds een belangrijk centrum der wapenindu strie is, verder over Orléans en langs de Loire naar het nieuwe industrie gebied van Saint-F.tiennc en tenslotte tot ongeveer 20 K.M. ten westen van dc Iïhöne aan de Zee. Het gebied ten zuiden en ten westen van deze lijn geldt als tegen luchtaanvallen rela tief beveiligd. Dit is echter een typisch agrarisch gebied. Hier liggen de graan- en wijn dist rieten van de Loire, van Auvcrgnc, van Rorüelais, van Cognac en van Armagnac. Hier is de in dustrie tot nog toe nauwelijks vertegenwoor digd het zij dan in de kustplaatsen zooals Nantes, Saint-Nazaire, La Rochelle en Bor deaux, alsmede de weinige uitzonderingen, die niet door het agrarisch karakter van dit gebied beroerd worden, zooals b.v. Cler- montFerrand en Toulouse. Natuurlijk zijn deze gebieden voor een wapenindustrie heel wat ongunstiger, dan die waar men kolen en ertsen vindt, maar hun ligging is nu een maal met het oog op de mogelijkheid van luchtaanvallen veel veiliger. Het voordeel van de bescherming tegen luchtaanvallen beschouwen de militairen als belangrijker dan de plaatselijke nadeelen van deze agra rische gebieden. Zij blijven derhalve bij hun eisch van een verplaatsing der Fransche wapenindustrie ten zui den en ten westen van de lijn: Gran- villeOrléansSaint Etienne. De Parijsche stakingen zijn voor hen een verder argument, want in de agrarische districten zijn sociale conflicten een uitzon dering. Verwerkelijkt werd de decentralisatie reeds voor een groot deel in de vliegtuigindustrie, waarvan de verplaatsing reeds in 1934 met hulp van subsidies van den staat bevorderd en sinds de nationalisecring van de belang rijkste bedrijven verder geforceerd werd. Dc idéc is, dat de Parijsche fabrieken in de toe komst nog slechts prototypen zullen ver vaardigen, terwijl de soriefabricatie naar dc nieuwe bedrijven in de beschermde gebieden zal worden verlegd. Zoo ontstonden sinds 1935 nieuwe standplaatsen der vliegtuig industrie in Nantes, Saint-Nazaire, Chateau- roux, Bordeaux, Rochefort, Bourges, Berre, Vitrolles, Cannes en Toulouse,, maar de sta kingen van de laatste weken hebben be vestigd, hoe ontoereikend dit nog is, want wat hebben nog zoo groote vliegtuigfabrieken in de provincie voor nut, wanneer de speciale en motorenfabrieken stilgelegd zijn? In- tusschen toont de ontwikkeling van de vlieg tuigindustrie echter aan. hoe doelbewust men deze decentralisatie bedrijft. De conclusie is dan ook gerechtvaardigd, dat ook de andere eischen van de militairen spoedig in vervul ling zullen gaan, Vertrek van Aanxomat t* Wielewaal jotjhp- 29 Apr. ^Rang. 29 Apr (heenreis) I I Jodhp. 29 Apr. Basra 29 Apr. Boedap. 29 Api Bagd. 29 Apr. Rang. 29 Apr. A'dam 30 April. Band. 30 Apr. Emoe (terugreis) Ibis (heenreis) Buizerd kingap. 29 Apr. (terugreis) i Torenvalk (heenreis) Gier (terugreis) Wie zullen dc 22 uitverkorenen zijn? Zooals men weet, zal de K.N.V.B. binnen" kort aan het Organisatie-comité der wereld" kampioenschappen de namen der 22 spelers moeten opgeven, die voor uitzending naar Frankrijk in aanmerking komen. Om een goede keus te kunnen maken, trainen thans iederen Donderdag op het V.U.C.-veld te Den Haag een kleine veertig voetballers. Uit hen (waarbij dan nog komen de Feijcn" oorders en Anderiessen) zullen de 22 uit" verkorenen over ongeveer drie weken wor den gekozen. Aan de training namen deel: Bergen (D.W.V.), Colthoff (H.V.V.), Van der Veen (Heracles). de Harder (V.U.C.), Timmerman (E.D.O.), van der Linden (N.A.C.), de Winter (Haarlem), Wilder (Blauw-Wit), Punt (D.F.C.), Bergmaan (Blauw Wit), van der Hulst (Haarlem), van Beek (B.V.V.), Jansen (Wageningen). Hogenbirk (Be Quick), van der Vegt (H.B.S.), Pienter (Be Quick), Weber (A.G.O.V.V.), Caldenhove (D.W.S.), Wels (Unitas). Ooms (D.W.V.), van Spaandonck (Neptunus), Smit (Haarlem), Mijnders (D.F.C.), Michel (V.S.V.). Been (Ajax), Wal" hain (H.V.V.). Gabriël (A.G.O.V.V.), Stam (V.U.C.), Pels (N.A.C.), van Stokken Sr, (D.W.S.), Melchcrs Jr. (D.W.S.), Dracgcr (D.W.S.), van Leur (D.O.S.), cn Dumortier (D.O.S.). WEDSTRIJDEN TE AARHUS. Ragnhild Hveger zwemt 400 M. in 5 min. 8.9 sec. Gisteren kwamen de RDZ-zwemsters die op het oogenblik in Denemarken vertoeven, te Aarhus uit. De fraaiste prestatie van den avond ver" richtte Ragnhild Hveger, die op de 400 M. borstcrawl haar tegenstandsters verre da baas was en een tijd maakte van 5 min, 8.9 sec. Zij benaderde haar wereldrecord, dus tot 0.7 seconde. Rie van Veen zwom dezen afstand in S min. 19.3 sec. Op de 100 meter borstcrawl waren even" eens de Deensche zwemsters beter, ziij be< zetten de eerste drie plaatsen. Jo Groen" weg tikte als vierde aan, terwijl Cobi vafl Zuurcn op de zesdep laats eindigde. Ook op de 200 meter schoolsalg werd he( een Deensche overwinning. Valborg Chris" tensen tikte als eerste aan in 3 min. 5.1 sec., terwijl Jeane Groenendijk als tweede aankwam in 3 min. 9.5 sec. Alleen op de 4 x 50 meter borstcrawl estafette werd hef, geen Nederlandsche nederlaag. Dc R.D.Z." ploeg en de Deensche ploeg kwamen tege" lijk aan. SCHEFFER VESTIGT NIEUW NED. RECORD 200 M. RUGSLAG. Afstand in 2 min. 35 sec. afgelegd* Tijdens de te Amsterdam gehouden wedstrijden van „De Jonge Kam pioen",, is Scheffer er in geslaagd het Nederlandsch record 200 meter rugslag, dat met een tijd van 2 min. 37 sec. op zijn naam staat, gevestigd op 20 September 1936 te Amsterdam, met niet minder dan 2 seconden te verbeteren cn te brengen op 2 min. 35 sec. Landau eerste in het premier re" serve tournooi B, van Does" burgh eerste in tournooi C, sa' men met den Engelschman Meyer. Het internatinaal schaaktournooi te Margate is gisteren met de ne gende ronde geëindigd. In het tour nooi werd de wereldkampioen, Dr. Aljechin winnaar, in het premier re serve tournooi B behaalde de Neder landsche kampioen Landau de over winning, terwijl in het premier re serve tournooi C onze landgenoot v. Doesburgh tezamen met den En gelschman Meyer de eerste plaats deelde. De eindstand in het hoofdtournool luidt» L Dr. A. Aljechin 7 punten 2 Spielman, 6 punten 3. Petrov, ï>y2 punt 4. en 5. Bóók en Milner Barry, 5 p. 6. Golombek, 4V£ punt 7. Alexandor. 4 punten 8. Sergeant, 3V2 P-> 9- mrs. Stevcnson-— Menrhik 3 n. 10. Sir G. A. Thomas V/2 p.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2