RADIO Revanche van DWS op Heracles verwacht N.H.V.B. O** Belangrijke beslissingen aanstaande HRC naar VSV BLOEI! PROGRAMMA Uoei&al Kampioenschap van Nederland Om een plaats in de eerste klasse Om een plaats in de tweede klasse Om een plaats in de derde klasse w .waard voor de beslissing. „3KT «q AVRO, ETHEL M, DELL Neemt D.W.S. revanche oj Heracles? Dit keer heeft Feyenoord eens een vrijen Zondag, welken zij gretig aanvaardt om een beloftevollen wedstrijd te spelen tegen de be roemde Londensche profclub Arsenal. Intus- schen gaat de naaste concurrente van de Rotterdammers Heracles zich opnieuw met D.W.S. meten, doch ditmaal in het Am- eterdamsche Stadion. Zooals men weet won nen de Almeloërs op eigen veld met zeer veel moeite (2—1) in een wedstrijd, waarin de Mokummers wel een gelijk spel toekwam. Zou het daarom zoo gek zijn, als Caldenhove c.s. ditmaal revanche namen en daardoor in de kaart speelden van Feyenoord? We ach ten dit alleszins aannemelijk en houden het op z'n minst op een gelijk spel voor D.W.S. Be Quick—P.S.V. is van weinig belang meer, mocht de thuisclub verliezen, dan zal zij vrijwel zeker als no. laatst in deze kampioens- competitie eindigen. D.W.V.D.O.S. De laatste fase in den strijd om een plaats in de lste klasse van afdeeling I is aangebro ken. Morgen speelt D.W.V. in het Stadion tegen D.O.S. met de wetenschap, dat zij vol ledig op winst moet spelen en tegelijkertijd moet beletten den zeer productieven Dumor- tier het scoren te beletten. Een zeer zware op gave, welk echter beslist volbracht moet wor den, willen de geelzwarten het... tot een be slissingswedstrijd brengen. We zijn zeer be nieuwd of zij daarin zullen slagen, Emma's kans. Het Dordtsche Emma, dat zoo kranig haar kleine kans op promotie verdedigd heeft, staat morgen voor de beslissing. Zij mag in Schie dam tegen Hermes noch verliezen, noch gelijk spelen, want anders blijft zij tweede klasser. Onder deze omstandigheden lijdt het geen twijfel of Hermes heeft de beste papieren, ook al omdat Breitner c.s. op eigen terrein spelen. Toch kun je niet weten... Opgepast Quick. Quick, Nijmegen, gaat oogenschijnlijk een eenvoudig te winnen wedstrijd tegemoet, n.1. in Zwolle bij het gedegradeerde P.E.C. op be zoek. Laten de roodzwarten echter op hun tellen passen, want niemand is zoo gevaarlijk als een z.g. „outsider". Wederom Bleyerheide en De Valk? Het ziet er naar uit, dat ook morgen Bleyer heide en De Valk een zege zullen behalen, in welk geval zij het verder alleen en onderling nog maar over een plaats in de lste klasse in Zuid hoeven te hebben. Bleyerheide ontvangt Hero en De Valk Miranda. HoogezandG.R.C. In feite heeft HoogezandG.R.C. slechts voor twee clubs beteekenis, n.1. voor de thuis club en... voor F.V.C., dat op de loer ligt om de eerste klassepoort binnen te dringen als Hoogezand de fout mocht maken om gelijk te spelen of te verliezen. We geven de Huizumers een goede kans. Revanche voor Z.V.V.? Het voor 75 reeds tot degradatie ge doemde Z.V.V. krijgt morgen haar laatste kans op behoud van haar tweedeklasseschap. Zij ontvangt n.1. Bloemendaal, dat j.1. Zondag onverdiend met 2—1 van haar won. Het is dan ook niet uitgesloten, dat de blauwzwarten revanche zullen weten te nemen, in welk ge val zijzelf nog een klein kansje behouden, maar tevens die van de Alkmaarsche Boys vergrooten! We willen het inderdaad op de Zaandammers houden ditmaal. Op het Ajax-terrein speelt Watergraafs meer tegen Baarn en moet winnen om haar kans tegen B.F.C. te behouden. Ook de beslissing in de serie van W.waard, Q.S.C. en Texel nadert met rassche schreden. Morgen zal zij n.1. moeten vallen: Gespeeld wordt Q.S.C.W'waard, welke wedstrijd bij een overwinning van de thuisclub of een ge lijk spel het derde klasseschap aan haar en alleen in het geval van een zege der bezoe kers het derde klasseschap aan hen brengt. Hoe moeilijk de opgave voor de roodbroeken is, toch lijkt zij ons lang niet onoplosbaar, zelfs als Mein Schenk weer niet van de partij zal zijn. Riskant is het natuurlijk, dat men geheel op winst moet spelen, doch wellicht zal men het er op aanleggen om snel een voor sprong van een of twee doelpunten te ver krijgen om daarna de achterhoede te verster ken. Heel de Kop van Noord-Holland is in gedachten in Wormerveer, roodbroeken, en wenscht jelui bijzondere kracht toe. Wie weet, is er Zondagavond feest in den Waard! K.N.V.B.-beker. Voor de vierde ronde, welke zij op zulk een even onverwachte als schitterende wijze be reikt heeft, moet H.R.C. naar de eerste klas ser V.S.V., een oude bekende. Het Racing-be- stuur is ditmaal niet zoo gelukkig geweest in zijn pogingen om den wedstrijd in Den He'der te krijgen, maar dat neemt niet weg, dat een gelijk spel al voldoende is om in de vijfde ronde te komen. Nu ligt het spel van de vu rige Velzenaren H.R.C. minder dan het tech nisch knappere van Ajax en daarom zij men er niet zoo heel zeker van,, dat een nieuw Heldersch succes wacht.. Doch op grond van het gepresteerde kan men toch met een zeker vertrouwen Racing naar Velzen laten vertrek ken. Vlerbondentournooi uitgesteld. In verband met het feit, dat Z.V.V.Bloe mendaal Voor Zondag a.s. vastgesteld is, beeft men het Vierbondentournooi, dat eveneens morgen te Zaandam zou worden gehouden, tot 15 Mei uitgesteld. RAUCHBEKER. D.T.S. krijgt voor de tweede ronde alweer een thuiswedstrijd en wel tegen het pas ge degradeerde Texel, dat evenwel zoo'n zware kluif voor de Oudkarspeliëren belooft te zijn, dat we de eilanders de volgende ronde zien halen. De situatie bij dit tournooi is als volgt. Aan de tweede ronde van groep 1, die Noordel. Noord-Holland omvat, doen vier paren mee: a. AndijkWatervogels; b. Strandvogels H.R.C. 2; c. D.T.S.Texel en d. Schagen— Wieringerwaard. Wedstrijd a. is reeds gewon nen door Watervogels: wedstrijd d. is door Wieringerwaard in haar voordeel beslecht. Het verdere verloop is nu: e. Watervogelswinnaar b.; f. winnaar c. Wieringerwaard. Daarna g.: winnaar e.—win naar f. Winnaar g. speelt tenslotte als kam pioen van groep 1 de finale tegen de winnaar van groep 2. GOUDEN KRUIS. District Den Helder e.o. Tot de vierde ronde waren 8 elftallen doorge drongen, die in de volgende paren werden ge groepeerd: a.: Held. BoysSchagen 2; b. H.R.C. 4 J.V.C.; c. OudesluisSucces 2; d. PettenHel der 3. Wedstrijd c. werd door Oudesluis, wed strijd d. door Petten gewonnen, a. Held. Boys —Schagen 2 en H.R.C. 4J.V.C. worden Zon dag a.s. gespeeld. Het verschil in klasse van de elkaar bekampende teams hoeft o.i. niet te leiden tot voorspellingen. Schagen 2 en J.V.C. maken o.i. wel degelijk een kans, temeer daar een gelijk spel voldoende is. Het verdere ver loop van het G.K.-tournooi voor dit district is. e. winnaar a.winnaar b.; f. Oudesluis Petten; g. winnaar e.winnaar f. Winnaar g. wordt vervolgens als kampioen van dit district ingeschoven in de demifinale van district Zaan streek. Kampioenscompetitie. Behalve C.S.V.Atlas (24) werd Zondag Sporters—W.F.C. 4 (30) gespeeld waardoor de stand is: Sporters Atlas C.S.V. W.F.C. 4 4—1 5—3 2—4 0—3 Morgen zullen AtlasW.F.C. 4 (2.30 u.) en SportersC.S.V. worden gespeeld. Alles wijst er op, dat de strijd uiteindelijk tusschen de Heldersche en de Hoornsche club zal gaan, wanneer Atlas en Sporters zich morgen inder daad, zooals we verwachten, de meerdere too- nen over hun bezoekers. Competitie. 1 D: ZeemachtSchoorl (2 uur), de laatste wedstrijd. 4 F: Nieuwe Niedorp 3 Dirkshorn 2 (10 u.); Succes 4Oudesluis 2 (10 u.). In den eersten wedstrijd valt moeilijk een winnaar aan te wijzen. Oudesluis 2 moet echter op Wieringen kunnen zegevieren. Adsp. R.: De beslissende strijd H.R.C. e J.V.C.a brengt Julianadorp al bij gelijk spel haar tweede kampioen. Verder: H.R.C. f Held. Boys a en H.R.C. gSucces b, PINKSTERTOURNOOI SUCCES* Naar wij vernemen, heeft de heer D. Oden, voorzitter van Succes te Wieringen, bedankt als bestuurslid van den N.H.V.B. De heer Oden is van 1933 bestuurslid van de N.H.V.B. geweest. Wie zal de plaats van den heer Oden (eigen lijk vanouds de Heldersche zetel) innemen? Is er thans in de marinestad voldoende weder- zijdsch begrip en is er nu een geschikt per soon te vinden, die tegenover alle clubs vol doende objectief kan optreden?. BEDANKT ALS BESTUURSLID N.H.V.B. Naar wij vernemen is het thans zoo goed als zeker, dat uitgaande van de v.v. Succes op den 2en Pinksterdag een Pinkstertournooi zal wor den gehouden. Ongetwijfeld is het Succesbe- stuur hiermede aan een lang gekoesterden wensch van het sportlievend publiek tegemoet gekomen. De bezetting van dit tournooi mag ten opzichte van Succes misschien niet al te zwaar worden genoemd. Naast Succes zou hier aan worden deelgenomen door B.K.C., Wierin gerwaard en Schagen. Helaas heeft Schagen van deelneming afgezien. Thans mag op M.T.C., dat nog Zondag j.1. Succes een gelijk spel af dwong, worden gerekend. ZONDAG 8 MEI 1938, Hilversum I, 1875 en 415,5 m. 8.80 KRO. 9.30 NCRV* 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.50 Nederduitsch Hervormde Kerkdienst. Na afloop: Orgelconcert. 12.15 KRO-orkest. 1.00 Literaire causerie, 1.20 Vervolg concert. I.45 V rag e n be an t wo o rding, 2.30 Sportreportage. 4.30 Ziekenhalfuurtje. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.00 Het Parkkerkkoor en Orgel. 6,00 Gereformeerde Kerkdienst (H.V.) Na afloop: Orgelconcert. 7.45 Sportnieuws. 7.50 Causerie over de Pygmeeën van West- Afrika. 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen, 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 Vroolijk programma. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. II.0011.30 Esperantolezing. Hilversum H, 301,5 m. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.59 Berichten. 10.00 Voor de kinderen. 10.30 Remonstrantsche KerkdleMt» 11.50 Causerie over het sociale werk van fe N. P. B. 12.00 Het woord van de week. 12.05 Filmpraatje. 12.30 GramofoonmuBek. 1.15 Schilderij bespreking, 1.30 Orgelspel. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Omroeporkest en soïteteo. 4.00 Sportreportage, afgewisseld met tveoio, foonmuziek. 4.55 Sportnieuws ANP, eventueel - ïfSJftO, foonmuziek. 5.00 VARA-Kinderkoor „De Morele". 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Noviteiten-orkeert. 6.30 Sportreportage. 6.50 Sportnieuws ANP. 7.00 Tusschen Zeven en Acht. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen, Gra«w, foonmuziek. 8,20 Fragm. „Faust", opera, 9.30 Radiojournaal. 9.45 Kovacs Lajos' orkeet, het Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. Hlernaj Dansorkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. MAANDAG 9 MEI 1898. Hilversum I, 1875 en 415,5 m. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziefc (gr.pl.). 8.30 Gramofoonmuziek.* 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ. lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert. I.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Schooluitzending. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.00 Causerie over kamerplanten, 3.40 Gramofoonmuziek, 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek, 5.15 Kinderuur. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vragenuurtje (7.00T.15 Berichten^, 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP, Herhaling BOS-Bericht, Sportnieuws. 8.15 Openingsdienst van de internationale Oecumenische Conferentie, 9.30 Gramofoonmuziek. 10.10 Berichten ANP. 10.15 Zang, piano en GramofoonmuBiek* 10.45 Gymnastiekles. II.00 Gramofoonmuziek. 11.05 Vervolg van 10.15. 11.30 Gramofoonmuziek. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HUwnm n, 301,5 m. Algemeen programma, miswgd door èt VARA. 11.00—10.20 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek, 10.00 Morgenwijding, 10.20 Declamatie. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Cello en piano. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.45 Esmeralda-Septet, I.15—1.45 Orgelspel. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Causerie: „Wat kan öc voor m#n kind doen?" 3.20 Zang, piano en gramofoonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuzieik. 5.30 Orgelspel. 6.00 VARA-orkest. 6.30 Muzikale causerie met gramofoonmuziek 7.05 Causerie „De nieuwe dienstregeling deS Nederlandsche Spoorwegen", 7.30 Zang. 8.00 Herhaling SOS-Berichten, 8.03 Berichten ANP, 8.10 De Ramblera, 8.40 Reportage, 9.00 Fantasia. 9.31 Fragm. „Het blauwe makker", operette. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-orkest en sohst. II.0012.00 Gramofoonmuziek. FEUILLETON. 54. DOOR „Wat voor den duivel bedoel je?" snauwde hij. „Er is hier in huis geen miss-sahib. Ga weg. ellendige heiden, of ik schop je weg. Hij verdween als een schaduw, maar de echo van een lach volgde hem een tar tende, duivelachtige lach, die dreigender was dan open vijandelijkheid. En Pax stond daar starend in de duisternis met het stekende be sef, dat die duisternis een vijand verborg, die hem niet alleen beschouwde met den haat van een Oosterling voor den man, die onmachtig was zijn eigen vrouw de zijne te noemen. De aandrang om den Indiër te volgen en zijn bedreiging ten uitvoer te brengen was groot, maar hij bedwong zich. Maar nog groo- ter was de aandrang om Yvonne's deur te openen en Claire tot zich te roepen. Maar ook hier overwon zijn zelfbeheersching, want om nu een nieuwe opschudding te verwekken waar de rust zoo juist hersteld was zou misdadig zijn geweest. En Claire was uitge put van het waken, het zou wreed zijn om haar van haar welverdiende rust te beroo- ven. Alles was nu rustig: zelfs de storm was bedaard. Met een krachtige wilsuiting her kreeg hij het beheer over zich zelf en ging terug naar zijn kamer. Maar hij sliep niet meer dien nacht; hij lag gespannen te luis teren tot de grijze ochtendmist door zijn open raam naar binnen kwam. HOOFDSTUK IV. Pax had het de volgende dagen te druk om zich ernstig bezig te houden met den toestand op Silverhayes. Zijn reclame-campagne en het bezoek van Dr. Boniface schenen te samen vrucht gedragen te hebben en hij was van den ochtend tot den avond bezig met de zaken van het hotel. Zelfs Cartridge werd er door aan gestoken en nam zooveel hij kon, deel aan het inspannende werk, dat die plotselinge vloed van populariteit ten gevolge had. De School-Week te Staple vulde het hotel tot den nok, en de vacantie, die erop volgde, bracht geen vermindering in het aantal be zoekers. Gasten, die eerst uit nieuwsgierig heid het hotel een paar dagen wilden probee- ren, bleven; maar menigeen, die langer wilde blijven, moest vertrekken wegens gebrek aan plaats. Peters was in zjjn element. Hij deed niets liever dan de bezoekers wegsturen. „Neen, mijnheer. Het spijt mij, mevrouw. Lr is ne gens meer een plaatsje," klonk steeds even enthousiast van zijn H£>pen. Maar aan degenen, die genade in ztjn oogen vonden, voegde hij er gewoonlijk bij, dat de herfst de goede tijd was om de omgeving op zijn mooist te zien, en hij bepraatte hen zoo lang, totdat zij tegen dien tijd kamers bespra ken. Hij maakte schitterende zaken en werd met den dag moeilijker te weerstaan; zijn vroolijke lach, zijn gladde tong behoorden geenszins tot de minste attracties van het Wychmere-Hotel. Na de Julistormen was het weer bestendig geworden, en een schitterende Augustus- en Septembermaand volgden. De geheele hotel staf werkte van vroeg tot laat om den nooit minderenden invloed van bezoekers te verzor gen en Pax stond met vaste hand aan het roer, en, hoewel er nu en dan een stevige tegenbries woei, nooit sloeg zijn schip uit den koers. Hij bleef onveranderlijk kalm, toonde zich nooit verontwaardigd over een klacht, hoe kinderachtig of vèrgezocht die ook was, maar bleef rustig en hoffelijk, en dat ont wapende de zich het meest verongelijkt ge voelende klager. Hij verkeerde niet met zijn gasten, maar was, evenals Peters, steeds bij de hand, wanneer het noodig was, en hij werkte gedurende die twee maanden onver moeid, zonder ophouden, met eindeloos geduld, zonder ooit zichzelf te sparen, maar zooals hij in het begin gezegd had, steeds met zijn doel voor oogen, totdat Cartridge hem als iets bovenmenschelijks begon te beschouwen. „Het is een wonder," verklaarde de eige naar van het herboren Wychmere-Hotel vol trots aan ieder die het hooren wilde. „Sinds kapitein Packersley aan het hoofd staat is de zaak een voortdurend stijgend succes." Pax glimlachte om dien lof. Hij was begon nen met zijn plannen om zijn rijschool in den herfst te openen, als het seizoen voor het hotel voorbij was, daarbij daadwerkelijk ge holpen en warm aangemoedigd door Dr. Bo niface. Het schoolhoofd had al zijn vooroordee- len laten varen. Hij achtte Pax hoog om zijn verstand en zijn uithoudingsvermogen en was bereid zijn plannen tot het uiterste te steunen. Hij vleide zichzelf, dat hij een groot aandeel gehad had in het succes van de zomermaan den en beschouwde Pax als zijn bijzondere „protégé". Pax nam zijn bescherming met zijn gewone hoffelijkheid, maar toch met eenige reserve, aan. Hij was niet van plan om geheel van Dr. Boniface af te hangen wat betreft zijn nieuwe plannen. Hij dacht er over, om van het hotel een sport-centrum te maken voor de winter maanden, maar hij zorgde er wel voor, niet te hard van stapel te loopen. Het was zelfs mo gelijk, dat hij den eersten winter slechts wei nig, zou bereiken. Het succes als zomer-hotel had zijn ramingen en zijn onkosten ten volle gerechtvaardigd en het vertrouwen, dat Car tridge in hem stelde, was onbegrensd. Boven dien was nieuwe arbeid hem welkom, omdat, hoewel hij nog in Silverhayes sliep, hij er hoe langer hoe minder tijd doorbracht, omdat het zoo duidelijk bleek, dat zijn aanwezigheid in het huis ten eenenmale overbodig was. En als bij Claire zag was zij steeds stil en in ge dachten verzonken. Zij sprak slechts zelden met hem over Yvonne, en hij kreeg den in druk, dat de toestand van de zieke onver anderd bleef. Maar toch wilde hij niet, dat Claire zijn voortdurende afwezigheid als van zelf sprekend begon te beschouwen. Reeds meerdere malen had hij het vermoeden gekre gen, dat zij iets voor hem verborgen hield, en dat zij zijn vertrek met een gevoel van ver lichting, zijn komst mét eenige angst be schouwde. Hij kon niet zeggen, hoe hij aan dit vermoeden kwam, maar hij voelde een ge dwongen atmosfeer in Silverhayes, een indruk van geheimzinnigheid, bijna, en vroeg zich af, of Chulam daar misschien de oorzaak van kon zijn. Hij zag den man nooit, want Ghulam zorgde er steeds voor om hem uit den weg te blijven. Het was nutteloos op zijn ont slag aan te dringen, zoolang Claire hem on ontbeerlijk voor Yvonne achtte, maar Pax was bij zichzelf vast overtuigd, dat als zij Ghulam kwijt waren, de geheele toestand te Silver hayes aanmerkelijk zou verbeteren. Want hoe kon Yvonne het verleden vergeten met die levende herinnering aan de verschrikkingen van dat verleden steeds in haar onmiddellijke nabijheid? Maar hij zag de nutteloosheid om met Claire daarover te redetwisten. Hij moest zich bekennen, dat Claire een steeds grooter raadsel voor hem werd. Hij wist. dat haar eerste verwachtingen over den invloed van Silverhayes op Yvonne, niet ver vuld waren, maar toch scheen zij, niettegen staande haar groote moedeloosheid, op iets te wachten, waarvan Pax den indruk kreeg, dat het de genezing van Yvonne moest tot stand brengen. Hij wilde Claire's vertrouwen niet vragen, vooral omdat het om een kwestie ging; waarover zij het nooit eens zouden wor den. Bovendien voelde hij zijn eigen geheim als een onoverkomelijk bezwaar; hij had het recht niet van haar openhartigheid te verwachten, die hij zelf niet kon geven. En daarom voelde hij zich onmachtig den slagboom tusschen hen beiden van stilzwijgen en gereserveerdheid, die dagelijks hooger werd, te verwijderen. Hun ontmoetingen waren kort en vormelijk. Hij deed geen poging om haar in zijn werk te interesseeren. En dagelijks moest hij toe zien dat de band tusschen hen slapper werd zonder dat hij Iets aan den toestand kon veranderen. Er waren oogenblikken, waarop hij alles wat hij in die zware maanden bereikt had, al het behaalde succes, had willen geven voor een terugkeer van die eerste dagen, waarin zij tenminste in zekeren zin van hem afhan kelijk was geweest, maar die dagen waren voor altijd voorbij en met hen de intimiteit, die de zorg voor haar en Yvonne met zich meebracht. Misschien had Peters, die met Argus-oogen over zijn meester waakte, eenig vermoeden van de drukkende teleurstelling, die onder rijn succes verborgen lag, maar niemand zelfs Peters niet zag er eenig uiterlijk teeken van. Voor de buitenwereld bewaarde P&x steeds de onveranderlijke kalme houding, het zelfde besliste, juiste optreden, dat hem van alle kanten de hoogste loftuitingen bracht. Het was door zijn persoonlijken invloed alleen, dat de geheele staf zulk een buiten gewoon goed werk geleverd had. Zooals Car tridge met gemakkelijke edelmoedigheid op merkte; Pax had hem en de geheele zaak van den ondergang gered en hij was nu vrij om voort te gaan, zooals hem dat g°et* dacht. Pax had het vaste plan om voort te gaan. Hij was van de plaats gaan houden, die een leegte in zijn leven vulde, waarvan hij de diepte niet durfde te peilen. Maar hjj had geen spijt, toen het eind van het seizoen na derde en zijn bezoekers de een na den ander begonnen te verdwijnen, want zelfs zijn ener gie begon te verslappen. Er was genoeg dat hem den komenden herfst kon bezighouden, en hij keek verlangend uit naar een rustiger tijd voor de verdere ontwikkeling van zijn plannen. September ging voorbij en daarmede de laatste vacantiegasten. Een of twee bejaarde echtparen bleven nog of kwamen eenige da gen en vertrokken dan weer, maar Peters was niet langer in de trotsche positie om gasten af te wijzen. '(Wordt vervolgd]

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 16