ABDIJSIROOP k prebihbeurtpti ucpynswoopppyizn! VEEL GELD Hebt Gij het telkens op de luchtpijpen? AKKER's verstèrkte Toelating leerlingen O. L. school Julianadorp VxyeJtAat Helder I-Gooi I Atlas I-WFC IV Bezoek van Hr, Ms. 0.16 en 0.11 aan de hoofdstad m bud youdenziUxh, JUWELIER BEEM5TERB0ER neem dan bij het eerste verschijnsel, hoe gering ook, dadelijk de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop en Ge zult ondervinden, dat dit voor U hèt aangewezen middel is. Abdijsiroop is een natuurlijk kruiden-middel, onschadelijk voor maag en hart en deze oude beproefde „genees-cruyden" heelen, verzachten en versterken de ontstoken en gevoelige slijm vliezen van Uw ademhalings-organen goed en grondig. Bovendien bevat de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop de krachtig hoest-bedwingende stof: „codeïne" welke snel Uw verkoudheid doet rijpen", de slijm doet verdwijnen, de hoestprik- kel verdrijft en die prikkelende hoest stopt en bedwingt. Daarom noemt men Akker's Abdijsiroop voor oud en jong ,,'s Werelds béste Hoest-siroop". tegen Hoest, Griep, Bronchitis, Asthma. Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.40, f 4 20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. Regeling met de gemeente Cal lantsoog. In de raadsvergadering van 6 Augustus 1929 werd het College van B. en W. gemachtigd tot het aangaan van een gemeenschappelijke rege ling met de gemeente Callantsoog betreffende het toelaten van leerlingen uit die gemeente tot de o.l.school no. 1 te Koegras, gemeente Den Helder. De gemeenschappelijke regeling, bevattende de overeenkomst, met de daarbij behoorende bijlage, werden daarbij overgelegd. In verband daarmee en met verwijzing naar de ter inzage gelegde stukken stellen B. en W. den Raad voor: I. vast te stellen het volgende besluit: De Raden der gemeenten Den Helder en Callantsoog; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Besluiten vast te stellen de volgende: Regeling tusschen de gemeenten Den Helder en Callantsoog, betreffende het toelaten van leerlingen uit de gemeente Callantsoog op de openbare school no. 1 te Julianadorp (Gemeente Den Helder). Artikel 1. De gemeente Den Helder verbindt zich, om op haar school te Julianadorp leerlingen, wo nende te Koegras, gemeente Callantsoog, toe te laten. Artikel 2. De gemeente Callantsoog verbindt zich aan de gemeente Den Helder voor het schoolgaan van de in artikel 1 bedoelde leerlingen per leerling jaarlijks een bedrag te betalen, over eenkomende met de werkelijke kosten per leerling der betrokken school. Artikel 3. 1. Ter vastelling dezer kosten doen Burge meester en Wethouders der gemeente Den Helder na afloop van elk kalenderjaar, nadat de rekening over dat jaar door den Raad voor- loopig zal zijn vastgesteld, aan Burgemeester en Wethouders der gemeente Callantsoog toe komen een berekening van de totaalkosten der school, met vermelding van het gemiddeld aan tal leerlingen, zoowel van de geheele school, als uit de gemeente Callantsoog over het be trokken jaar. 2. Onder gemiddeld aantal leerlingen, als bedoeld in het eerste lid, wordt verstaan het aantal dat op 16 Januari, 16 Mei en 16 September van hetzelfde kalenderjaar, waar voor de vergoeding door de gemeente Cal lantsoog is verschuldigd, als werkelijk school gaande bekend stond. Artikel 4. 1. Onder de kosten, bedoeld in artikel 2, vallen slechts de kosten, voorkomende op de bij deze regeling behoorende model-berekening. 2. Alle kosten, welke uit hun aard niet be- hooren tot de gewone exploitatiekosten, vallen buiten deze regeling, tenzij in een bepaald ge val door Burgemeester en Wethouders der beide gemeenten anders wordt overeengeko men, in welk geval de in dit lid bedoelde kos ten geheel of gedeeltelijk aan de model-bere kening worden toegevoegd. 3. Indien de gemeente Callantsoog dit wenscht, zal de gemeente Den Helder een nadere specificatie moeten verstrekken van de op de model-berekening voorkomende posten. Artikel 5. 1. In afwachting van de vaststelling van de door de gemeente Callantsoog verschuldigde vergoeding, wordt na afloop van elk kalender kwartaal door deze gemeente bij wijze van voorschot betaald een vierde deel van het be. drag, hetwelk blijkens de laatst gesloten reke ning door de gemeente Den Helder aan ver goeding zou zijn verschuldigd, berekend naar het aantal kinderen op den in het betrokken kalenderkwartaal vallenden datum, genoemd in artikel 3, of, indien dat niet mogelijk is, op dien, vallende in het voorafgaande kalender kwartaal, 2. Het juiste bedrag der vergoeding wordt, behoudens latere wijzigingen tengevolge van de sluiting der gemeenterekening door Gede puteerde Staten, vastgesteld, onmiddellijk na dat de rekening der gemeente Den Helder over het betrokken dienstjaar voorloopig is vastgesteld door den Raad. Verrekening van te veel of te weinig betaalde vergoeding heeft daarna plaats bij de eerstvolgende uitbetaling van het in het eerste lid bedoelde voorschot. Artikel 6. Van de leerlingen uit de gemeente Callants oog zal door de gemeente Den Helder geen schoolgeld worden gevorderd. Artikel 7. 1. Deze regeling wordt aangegaan voor een tijdvak van één jaar, loopende van 1 April 1938 tot en met 31 Maart 1939, met stilzwij gende verlenging telkens met één jaar, wan neer zij een half jaar vóór het eindigen van den termijn niet door één der gemeenten bij aangeteekend schrijven is opgezegd. 2. Tusschentijdsche opheffing of wijziging dezer regeling heeft plaats, indien de aangc: sloten gemeenten daartoe besluiten. Overplaatsingen. Sergt.-zknverpl. IJ. Durand van Kazerne A'dam, tew. Tromp, n. Hospitaal 2-5-38. Sergt.-hofm. C. de Haas idem n. W.s. W.o. 2-5-38 Sergt.-kok H. E. Pijl v. idem n. Gelderland 2-5-38. Sergt.-kok J. Rouffaer idem n. W.s. Vliss Sergt.-monteur A. E. Olie v. de Kooij n. de Mok 2-5-38. Sergt.-ziekenverpl. M. J. Schop v. Hospitaal n. J. M. v. Nassau 16-5-38. Sergt.-kok J. L. F. Oolbekkink v. W.s. W.o. n. Hospitaal 4-6-38. Sergt-telegr. H. Zweistra v. O.Z.D. n. Afd. Marns. R'dam 8-6-38. Op datum tewerk ge steld bij den bouw van de O-booten K. XIX en K XX bij de N.V. Wilton te Schiedam. Sergt.-schr. M. Hartog v. W.s. W.o. n. de Kooij 9-5-38. Sergt.-schr. J. van Leeuwen v. de Kooij n. W.s. W.o. 9-5-38. Maj.-vlgtmkr. (M.) C. P. Tromp v. Kaz. A'dam n. Afd. Marns. R'dam 4-5-38. Op datum geplaatst bij den aanbouw van vliegtuigen bjj de N.V. Aviolanda te Papendrecht. Sergt. d. Marns. J. J. van Hall v. Kon. Inst. n. Medusa 5-5-38. Sergt. d. marns. J. Boonstra v. Kon. Inst. n. v. Meerlant 5-5-38. Sergt.-macht. J. W. Rommets v. W.s. W.o. n. Medusa 5-5-38. Sergt.-macht. G. Geene v. H. Hendrik n. W.s. W.o. 5-5-38. Onder intr. der op 5-5-38 be volen overpl. naar Hms. Medusa. Korporaals-mont. A. Freen, A. Kukler, A. Riedeman v. Kaz. A'dam tew. Tromp, n. O.Z.D. 2-5-38. Korp.-hofm. P. Griep v. Kaz. A'dam, tew. Tromp n. W.s. Vliss. 2-5-38. Korpl.-kok P. N. Schouw v. Kaz. A'dam, tew. Tromp n. W.s. W.o. 2-5-38. Korp.-kok A. Elias v. Kaz. A'dam tew. Tromp, n. O.Z.D. 2-5-38. Korp.-konst. R. A. G. Hermkens v. Gelder land n. W.s. W.o. 2-5-38. Korp.-konst. D. Hoepfner v. W.s. W.o. n. Gelder 2-5-38. Korpl.-zkvplgr. P. Goossens v. Hospitaal n. W.s. Vliss. 23-5-38. Korpl.-schr. P. J. v. d. Sloot v. Kaz. A'dam n. v. Meerlant 6-5-38. Korpl.-schr. H. Minoli v. v. Meerlant n. Kaz. A'dam 7-5-38. Korpl.-kok W. van 't Hoff v. H. Hendrik n. W.s. W.o. 5-5-38. Onder intr. der op 5-5-38 bevolen overpl. n. Hms. Medusa. Kwart.-m. J. W. Bom v. Kaz. W.o. Bevolen overpl. op 5-5-38 naar v. Meerlant ingetrok ken. Kwart.m. J. W. Zoutzeling v. Kaz. W.o. n. v. Meerlant 5-5-38. Korpl.-torp.mkr. W. H. C. v. Linden van Schorpioen n. W.s. W.o. 7-5-38. Korpl.-vlgtmkr. (M.) J. E. ten Bosch v. de Kooij n. de Mok 6-5-38. De ondervolgende personen, welke thans geplaatst zijn Kaz. A'dam tew. Tromp, zullen overgeplaatst naar de achter hunne namen vermelde schepen of inrichting op 2-5-38. Bootsman A. J. m. v. d. Vorst n. W.s. W.o. Kwart.m. J. B. Kersten n. Kaz. W.o. Idem. H. G. v. d. Bogaard n. v. Speijk. Matrozen le' kl. J. Boeij, W. A. Jurrjens, J. F. W. Louwerens, M. Jacobs, H. v. Munte- ren, H. Verblauw n. W.s. W.o. Matr. le kl. H. Ruben n. Schorpioen. Idem S. Loup n. W.s. W.o. Idem. A. Kuiper n. W.s.W.o. Matr. 2e kl. H. H. Reinold n. v. Speijk. Idem H. Goode n. Schorpioen. Idem. H. P. J. Ohmstede n. O.Z.D. Matr. 3e kl. G. v. d. Dussen n. W.s. W.o. Matrozen 2e kl. J. B. Husen, J. Raat, R. Oudheusden n. W.s. W.o. Matr. 3e kl. J. J. Hermans, J. Brouwer, A. T. van Dijk, H. Lobik n. W.s. W.o. Korporaals-telegr. P. Barzilaij, H. J. Slende- broek n. O.Z.D. Sergt.-macht. P. C. van Nes, H. Bastiaan n. v. Speijk. Stoker-olieman L. W. Fernhout n. O.Z.D. Idem. D. Kamst n. v. Sueijk. Idem J. A. Brand n. O.Z.D. Idem. D. Gerling n. O.Z.D. Idem. H. Harder n. O.Z.D. Idem. W. Elzmga n. Schorm'oen. Idem F. E. Vos n. v. Sneijk. Idem J. Bruinsma n. O.Z.D. Idem F. Kost n. v. Soeiik. Stokers le kl. H. G. Edcius, J. P. v. d. Wal n. W.s. W.o. Stokers le kl. N. H. Pape, P. Vader n. v. Speijk. Stokers le kl. R. Navest, J. H. Gerritsen n. O.Z.D. Stokers le kl. G. Hofman, T. H. Keizer n. O.Z.D. Stokers le kl. K. Duif, J. de Nooijer, G. Visser n. W.s. W.o. Stoker le kl. G. Rouwenhorst n. de Mok. Stokers 3e kl. J. Vroom, E. J. Welbergen J. J. Dral, A. Freen. D. J. Freen, J. H. v. d. Goorbergh n. Gelderland. JAARVERSLAG VAN DE COMMISSIE VOOR WIJKVERPLEGING IN NOORD- HOLLAND OVER HET JAAR 1937. Wij lezen o.m. in bovengenoemd jaarverslag over de verdeeling der subsidies. Bij de bepaling der subsidies werd de finan- ciëele toestand der plaatselijke vereenigingen aan de hand der ingezonden rekeningen kritisch onderzocht en bekeken. Zij die geacht werden, zich zelf te kunnen helpen, kregen geen of voor het laatst subsidie. Bii anderen, die een naar verhouding te groot offer van de kas der Commissie vroegen, vooral vergeleken met overeenkomstige vereenigingen, werd de subsidie lager dan vorig jaar gesteld met de boodschap, dat de bijdrage geleidelijk lager zal worden bepaald. Aan de afdeeling Haarlem en Den Helder werd medegedeeld, dat geen subsidie meer in uitzicht kon worden gesteld, daar deze af- deelingen in staat worden geacht, de wijk verpleging zonder dat te financieren. Ontslag van pensioengerechtigde zusters. Aan het besluit, zooveel mogelijk, de zusters, welke 55 jaar en dus pensioengerechtigd zijn, te doen afvloeien, werd zoo goed mogelijk de hand gehouden. In enkele gevallen verleende de Commissie in zeer bijzondere gevallen dispensatie, b.v. waarbij op dezen leeftijd nog geen voldoend pensioen bereikt kon worden. Ook werd in sommige gevallen dispensatie voor een bepaalden termijn verleend. Stokers 3e kl. J. de Kok, A. Perdijk, J. de Pijper n. W.s, W.o. Stokers 3e kl. N. H. F. Rikaart, P. Rot- mans, C. Spaans n. Schorpioen. Met ontslag uit den Zeedienst. Opperschrijver S. J. H. Smits 18-6-38. Schipper G. A. Bronk 15-5-38. Sergt.-ziekenverpl. D. Blom, 16-5-38. Korpl.-macht. J. P. H. Hoogkamer 30-6-38. Korpl.-kok J. J. Hofman 21-6-38. Marn. le kl. R. J. Wagt 1-6-38. Idem J. Faas 23-6-38. Idem A. J. Sohier 2-5-38. Lichtmatroos F. A. Doff 2-5-38. L.L.O.O.-vlieger J. v. Ruitenburg 30-4-38. Matr. 2e kl. B. M. J. Jurgens 5-5-38. Bevordering. Met ingang van 1 Mei zijn bevorderd de matrozen 3e klasse C. J. Jansen, P. Eelman, F. J. Dohman, J. v. Droffelaar, T. J. van Gel der, W. F. v. d. Stel, J. B. Wijngaards en P. Castricum, tot matroos 2e kl. Aangenomen in den Zeedienst. Stoker 3e kl. F. W. Sewalt 26-4-38. L.L.-schrijver J. van Cooten 25-4-38. Overleden in Oost-Indië. Marinier le kl. E. F. F. Duker 26-4-38. Aanwijzing thuisvaren. Per 6-7-38 met m.s. „Slamat" v. Tg. Priok: Sergt.-geschutm. J. Bakker en opper-vlgtm. (M.) J. Weber. Per 3-8-38 met m.s. „Chr. Huijgens" van Tg. Priok: Sergt.-vlieger J. P. J. Bielfeldt en J. F. Rijkhof. Per 31-8-38 met m.s. „Dempo" v. Tg. Priok: Korp. d. Mariniers A. P. Overduin. Aanwijzing thuisvaren Ingetrokken. Per 13-7-38 met m.s. „M. v. St. Aldegonde" van Tg. Priok: Oppervliegt.mkr. (M.) J. Weber. Ondervolgende schepelingen, thans geplaatst aan boord Hr. Ms. „Johan Maurits van Nas sau". Schipper J. W. .Bol, W.s. Vliss. Bootsman A. M. Nachbahr W.s. W.o. Bootsman L. C. Keijn, van Speijk. Kwart.m. J. Bouhuizen v. Speijk. Idem, P. Rijers en B. Koekkoek Kaz. W.o. Matrozen le kl. M. Velleman, C. Freijer, K. J. Beun, A. W. Knijf, M. G. Tilburg, van Speijk. Matrozen le kl. K. Bakker, G. Houtman, A. C. E. Hoorns, C. A. Hoek, W.s. W.o. Matr. le kl. J. I. Wisse, van Speijk. Matr. le kl. J. v. d. Korput, Kaz. A'dam (Tromp). Matr. 2e kl. M. Schoonbrood, W.s. W.o. Idem. H. H. Reinold, Kaz. A'dam (Tromp). Matr. 3e kl. L. Vermaning, W.s. W.o. Idem. P. Bijl, W.s. W.o. Idem. J. A. Fagel, van Speijk. Lichtmatrozen P. H. de Jong, H. de Jonge, A. Kant, T. de Koek, A. J. B. Martens, W. van Lienden, H. Mooij, T. v. Munsteren, v. Speijk. Sergt.-konst. R. v. Meulen, v. Speijk. Korpl.-konstabel A. C. Rommers, Kaz. W.o. Idem J. Wetzel, de Mok. Sergt.-telegr. H. F. H. Kaptein, O.Z.D. Korp.-telegr. K. Luijendijk, Gelderland. Telegr.maat W. Kramer, van Speijk. Maj.-macht. J. C. Vrijvogel, v. Speijk. Sergt.-macht. C. Looijen, Kaz. W.o. Id. P. C. van Nes, Kaz. A'dam (Tromp). Korp.-macht. B. v. d. Vlis, Kaz. W.oord. Idem. C. Brusus, v. Speijk. Idem.- W. Tichelaar, v. Speijk. Stoker-olieman P. H. v. Etteger v. Speijk. Idem. D. Kamst, Kaz. A'dam (Tromp). Idem. F. E. Vos en F. Kost, Kaz. A'dam (Tromp). Stoker le kl. N. H. Pape, Kazerne A'dam (Tromp). Idem. A. J. Lere en J. C. Los, v. Speijk. Stokers 2e kl. L. H. Heuperman, J. M. Brouwer, E. Brul, O.Z.D. Stokers 2e kl. R. v. Denderen, J. Popken, D. van Rijswijk, C. H. Trommelen, A. F. Ver beek, W. Crucq, G. van Delft, J. Douwes, H. J. van Drie, B. C. de Koningh, en J. H. Kram, v. Speijk. Sergt.-timmerm. R. H. van Doorn, v. Speijk Sergt.-geschutm. C. Moerbeek, v. Speijk (ge- schutmakerij). Sergt.-monteur P. M. A. Wilders, v. Speijk Korpl.-monteur H. Aibers, en M. Verschiere, v. Speijk. Sergt.-bottelier J. P. Sap, Hospitaal. Sergt.-schr. A. W. Krielen, de Kooij. Schrijversmaat J. C. Schulp, Kaz. W.o. Korpl.-hofm. H. L. Snoek, Kaz. W.o. Hofm.-maat H. P. Correljé, W.s. W.o. Sergt.-kok J. B., Roels, van Speijk. Korp.-kok G. J. v. Kuijk, Kaz. W.o. Korp.-kok G. Oenema, W.s. W.o. Sergt. d. marns. H. Phielix, Afd. Marns. R.dam. Tamboer 3e kl. J. Drupsteen, van Speijk. Mariniers le kl. P. J. Althuiizen, H. E. v. Gameren, J. H. A. Nabben, C. Verspui, M. de Witte, E. M. J. Ooft, C. v. Baarl, J. v. Ek, N. A. Ezechiels, J. C. M. Herben, H. Kraaije- veld, J. Leijnse, P. Lugthart, Kaz. W.o. EVEN EEN SLIPPERTJE naar „DE TOELAST" voor EEN LEKKER GLAS PILS Den Helder heeft zich den laatsten tijd niet te beklagen wat het gebodene op voetbalgebied betreft, 't Gooi is de tweede eerste klasse in 8 dagen% tjjds, welke hier een bezoek komt af steken, en niet met zoo maar een ploegje, doch met het volledige eerste elftal. Ongetwijfeld een succes voor de organiseerende vereeniging, de H.F.C. „Helder", welke deze toezegging van de sympathieke Hilversumsche eerste klasser verkreeg. Uit hoofde van oefening zal deze wedstrijd dan ook stellig nuttig effect sortee- ren en kan b.v. Helders nieuwe achterhoede haar degelijkheid beproeven tegen aanvallers als de gebrs. Cohen en Windhorst. Bij de thuis club zien we voorts L. Trap weer opgesteld, naast den jeugdigen, veelbelovenden Rottier. Natuurlijk zal onze 3e klasser niet winnen, maar zal zij de Hilversummers hopenlijk tot volle krachtsontplooiing aanzetten, in welk geval weer een waar voetbalfestijn wacht. Dit zijn de elftallen: M. Cohen Hulshof v. Rheenen C. Regten Dorland v. Es Windhorst Kok N. Cohen J. Cohen Stein Scheidsrechter O W. Goudswaard. Godschalk Wieren Gast L. Trap Rottier Hoebe Kiesewetter Smit Evers Schotting Kenter PORTPET ATTELIEP JAC. DL HUP i>D. Kampioenswedstrijd Atlas wil no. 1 van den N.H.V.B. worden. Het is bekend, dat ons kranige Atlas, kam pioen van 1 D, zich niet tevreden stelt met den kampioenstitel van 1D alleen. De aspiraties van den a.s. K.N.V.B.-er gaan verder: zij wil namelijk kampioen van den geheelen Noord- Hollandschen Voetbal Bond worden. Een eer zucht, welke prettig aandoet en zeker de sym pathie van heel voetballievend-Den Helder zal hebben. De Atlanters hebben aan hun .goede voor nemens reeds kracht bijgezet door tegen de sterke Sporters gelijk te spelen en van C.S.V. in Castricum te winnen. Morgen spelen zij op eigen terrein tegen W.F.C. 4, de kampioen van 1 B, en hopen zij hun tweede overwinning te behalen. We achten die binnen hun bereik, omdat we er zeker van zijn, dat er weer heer lijk hard voor de punten gevochten zal worden. Good Luck, Atlas! De zwartwitten komen als volgt uit: Petrus Verblaauw Mieldijk Buis Lokkers Schenk De Boer J. Wijker Beyer G. Wijker Riedeman Aanvang half drie. Voor een bezoek van enkele dagen zijn gisterenmiddag in de hoofdstad aangekomen Hr. Ms. O 16 en O 11. De heide schepen liggen gemeerd aan den gemeentesteiger P. aan de De Ruyterkade. Maandagmorgen zullen de O 16 en O 11 weder naar zee vertrekken. REISPLAN „SUMATRA" EN „JAVA". In aansluiting op het reeds gemelde reisplan van Hr. Ms. „Sumatra", kan worden mede gedeeld, dat deze oorlogsbodem 1 Juni van Soerabaja vertrekt en op 3 Juni te Priok wordt verwacht. Op 8 Juni zal de „Sumatra" naar Nederland vertrekken. Hr. Ms. „Java" wordt op 25 Juni te Tand jong Priok verwacht. GEVEN WIJ VOOR Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststi t|(j| 's Morgens 10.30 uur Ds. F. W j Poel. 4 Westerkerk, (Helden der Zeeplein). Geen dienst. Geref. Kerk. (Jultanapark). 's Morgens 9 u.: Cand. Y. Feenstra 's Morgens 10.45 u.: Cand. Y. Feenstra. 's Avonds 5.30 uur Ds. Veenhuizen. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur Ds. Veenhuizen. 's Avonds 5.30 u.: Cand. Y. Feenstra. Collecte v. h. Schulddelgingsfonds. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags half g Leesdienst. Dinsdagavond half acht, Ds. W. Baay van Tholen Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 Ullli de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). Jeugddienst 10.30 u.: Ds. W. J. F. Meiner» Coll. Fonds Hulpbeh. Kerken. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). Avonddienst 7 u.: Ds. P, J. Smidts. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur Kerkdienst, 's Avonds 7 u.: Meditatie. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u.: Cand. W. Wesseldijk. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u„ Evangelisatie-samenkomst Donderdagavond 8 uur, bijbelbespreking Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmid. 4 u„ straatprediking Tuindorj 's Avonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. 7.30 uur v.m. Bidstond 10 uur v.m. Heiligingsdienst 8 uur n.m Verlossingssamenkomst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 eri 's avonds 6 uut Samenkomsten. Hersteld Apostolische Zending Gemeent» Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. JULÏANADORB Ned. Herv. Gemeente. Avonddienst 7.30 u.: Ds. M. van Wichen. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7 u.de heer H. van Doorn, van Alkmaar. OPLOSSING KRUISWOORDRAADSEL. Horizontaal. Ongegeneerd, Poot, Vlie, Arm, Esp, Keg, L.S., Nelly, Me, Mi, Ui, Stork, Aksoe, E.O., On, Ed., Maarn, IJ. a„ Rad, Ase, Alt, Eton, Klei, Naphthaline. Verticaal. Opaliseeren, Nors, Gom, Ekslo, E.v., Elk, Riem, Degeneratie, E.E., Nirom, Yukon, Moe, Nis (Isn), Tasch, Data, Re, IJlen, Dop, Ali, C.H., K.l. Het raadsel van de vorige week scheen toch voor vele puzzelaars wel wat moeilijk te zijn, gezien het ontbreken van sommigen on zer getrouwe oplossers. Voor ditmaal dan een meer gemakkelijke opgaaf. De prijs werd gewonnen door den heer: J. E. BOXMEER, 2e Vroonstraat 89. NIEUW RAADSEL. Horizontaal: 1. Vergissing. 5. Meisjesnaam. 7. Reukwater. 12. Omming. 15. Meisjesnaam. 16. Meisjesnaam. 17. Geeft men elkaar op sommige feest dagen. 19. Kolenbak. 20. Scheikundige for mule v. Barium. 21. Heks. 22. Europeaan. Vertikaal: 1. Aanwezigheid el ders, uitkomst v. misdadigers. 2. Bijwoord. 3. Ver. Staten van Amerika. 4. Lidwoord (Eng.) 6. Europeaan. 8. der datum. 9. Boom. 10. Bond. 11. Houten werktuig om de aandacht te trekken. 13. Eiland in N.O.I. 14. Vaartuig voor ha- 24. Dubbele klinker. 25. Vrucht. 27. Zeldzaam metaal. 29. Stapel. 30. Algem. Transport Onderneming. 33. Stad in Nd.-Holl. 35. Bewoners v. h. Poolgebied (meerv, 39. Edelman (Eng.) 40. Hap. 41. Suiker in den vorm v. kegels. 45. Bekende naam v. imitatie.zilver. 47. Spoedig. 48. Bloeiwijze (meerv.) 51. Strafwerktuig. 53. Ketïing. 56. Eerst-volgende. 58. Commando. 60. Deel v. h. gelaat. 61. Pers. voorn, woord 62. Onderricht. 64. Glasachtig; overtrek v. metaal. 65. Voedsel. 66. Bloem. 68. Bergplaats. 69. Broei-kas. 70. Stad in Gelderland. 71. Omljjsting, ringvangst (ver ouderd). 17. Afgeschoten rulm< te in wagon. 18. Wijnsoort. 21. Radiovereen. 23. Wiel. 25. Stedeling (Oud- Holl.) 26. Tam. 27. Familie-lid. 28. Kinderziekte. 32. Eil. in N.O.I. 34. Boom. 36. Plaag. 37. Vreemde munt. 38. Plaat. 41. Straf (bij recht, zaken). 42. Gedicht. 43. Bedekking. 44. Volk. 46. Vier-voeter. 49. Haast. 50. Soort suiker. 52. Vrouw. 54. Meisjes-naam. 55. Specerij. 57. Plaats in Zeeland. 59. Water, waar zeer groote schepen kunnen varen. 61. Echtgenoot. 63. Engelsche titel. 65. Soort kikker. 67. De oudere. 68. Muziek-noot,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6