Een forellen-paradijs in Zuid-Limburg Fakkels verlichtten Hitier s pad De toepassing van de Zuiderzeesteunwet benoorden den Afsluitdijk Het acccord van Rome en den Volkenbond F abelachtige vraatzucht Brand op Fransch mailschip Opstand in Brazilië Uitslag competitiewed strijd Tennisclub "Animo,, Postduivenver. „Victoria" TBERÏCHfE^IEï Gulpen, Duüsehl Ve7e Zuiden Van Limbur'?' waar men zoowel van de verwilderd i™" f* Belgische grens slechts een half uur gaans Heide M K6Vln ZlCh de 48 vischvijvers van de Nederlandsche forel ie MaatsfappiJ' wanr jaarlijks ettelijke duizenden zalmen en len worden gekweekt, Reeds vijf en twintig jaar bestaat dit interessante bedrijf. Het is een wonderlijk mooi be drijf, deze vischkweekerij. Reeds zijn i'tfRing in het dal van het grillige riviertje de Gulp, omgeven door be- boschte heuvels maakt een bezoek aan de kweekerij tot een festijn. Het jonge groen van de talrijke ooftboo- men krijgt een zilveren glans on der de koesterende stralen van het milde voorjaarszonnetje. Heftig spuwt de Gulp het water voort langs zijn grillige baan. Op het punt, waar het Gulpdal het diepst is bevindt zich de vischkweekerij, waar de heer Sikkes bezig is met de verzorging van de millioenen forellen, welke aan zijn zorgen zijn toever trouwd. Kunstmatiqe bevruchting. Bii het hestudeeren van het leven der forellen, valt men van de eene verbazing in de andere. De forel behoort tot de fami lie van de zalmachtigen, en is dus, evenals de zalm, een roofvisch. In de kweekerij ge schiedt de bevruchting der eieren kunstma tig. De eieren worden met een lichten duw uit het lijf van het wijfje geklopt en daar na bevrucht met het zaad van het man netje, dat eveneens door een lichten duw op kunstmatige wijze wordt verkregen. De bevruchte eieren worden op een grof geper foreerde zeef in stroomend water gelegd. Dit geschiedt in het broedhuis, dat in zijn soort het best geoutilleerde ter wereld is. De watertoevoer is geheel natuurlijk en wordt verkregen uit bronnen. Na zes weken wor den de eieren overgebracht op een fijn ge perforeerde zeef, zoodra de zwarte oog punten zichtbaar worden. Weer zes weken later komt het el uit. De jonge forel heeft dan echter in een dooierzak een voedselvoor raad, die voldoende is voor zes weken. Eerst daarna moeten de forellen worden gevoe derd. r Forellen zijn veelvraten. rir Het voederen der forellen is geen sinecure. Vooral jonge forellen heb ben een goede verzorging noodig. Ieder uur van den dag moeten zij gevoerd worden, afwisselend met fijngemalen vleesch en fijngemalen visch. De volwassen exemplaren kunnen het met één of twee maaltijden wel stellen. Maar de forellen stellen er prijs op copieus te dineeren, want het zijn echte veelvraten. Dagelijks verorberen zij maar liefst 400 kg. voedsel! Het fiinmalen der visch- en vleesch- voorraden is dan ook een werk. waarmede twee arbeiders een dagtaak vinden! Hef is prettig werken in de vischkweeke rij. Men gaat er om met levende have en dat is in dez estreek, waar het meerendeel der arbeiders zich begraaft in het zwarte binnenste van de aarde een zeer welkome afwisseling. Met groote zorg en toewijding geven de arbeiders zich aan hun werk. Zii hebben er plezier in, als de forellen leven dig in de hun toebedeelde ruimte ronddar telen. Aanvankelijk bestaat deze ruimte nog uit cementen bakken van circa twee meter lengte en vijftig centimeter^ breedte. Eenige duizenden jonge forellen krioelen in deze bakken rond, maar na verloop van drie of vier maanden wordt hen een ruimer verblijf toebedeeld. Dan gaan zij naar één der 84 vijvers, die eveneens op geheel na tuurlijke wijze van water voorzien worden. n.1. door de Guln, wier water eveneens be standdoelen bezit, de de gulzige forellen graag verorberen. Zifn soortgenoot en opgepeuzeld. Gulzig zijn de forellen in hooee mate en dit brengt niet geringe moeilijkheden met zich mede. Iedere drie maanden moeten de forellen n.1. op hun grootte worden gesor teerd, opdat de exemplaren ,die in het groei proces ziin achtergebleven niet door hun grootere broers en zusters met huid en haar worden verslonden! Tiet is eenmaal voorgekomen, dat een groote broed forel m een vijver is terechtgekomen, waarin zich duizenden jonge forellen bevonden. Tn ut- tele. weken fijds bad dit exemplaar zich aan ziin soortgenooten dusdanig tegoed gedaan dat hij een omvang had gekregen van een resnectabele zalm- Nimmer raken de forellen verzadigd, hoe- meer zij te eten krijgen, des te grooter wordt hun behoefte aan voedsel. En als er niets moer is. doen zij zich tegoed aan de muggen, die zii met een verrassend gemak weten te verschalken. Zii springen onverhoeds uit bet water, soms weltoteen meter of meer. Op deze wijze maken zn de muggen vleugellam, de insecten leni In het water, om het volgende "lomen hun weg paar de magen der forellen te vin den Tiet is een buitengewoon interessant gezicht wanneer de forellen op de muggen- jacht ziin Telkens en telkens weer elinste ren bun ranke liifies in de zom die de mug gen naar het lichtweerkaatsende water drijft Fikkie, de rattenvanger. Maar ook de forellen hebben, zelfs in deze kweekern. waar de snoeken niet kunnen komen. hun natuurlijke vijanden. Dat ^.ïin de ratten, voor wie deze vischx ij vers een waar luilekkerland is, de visschen hen baast lct ei u de bek zwemmen! Toch hebben de ratten weinig kans op de kweekerij. Daar zorgt Fikkie wel voor, die zich als een tweede rattenvanger van Hamcln heeft ontpopt. Fikkie is de ongekroonde rattenko ning, die iedere ongewenschte (ratten-) vreemdeling onherroepelijk opspoort en op onzachte manier aan het verstand brengt, dat zijn aanwezigheid op de kweekerij in het geheel niet op prijs wordt gesteld. De forellenkweekerij is niet alleen een mooi, maar ook een rendabel bedrijf, dat in staat is niet onaanzienlijk tegemoet te ko men in de kosten der zalmkweekerij. Het hoofddoel van de vischkweekerij te Gulpen is n.1. het kweeken van zalm, omdat deze visch dreigde uit te sterven. Jaarlijks wordt een klein millioen jonge zalmen in de bee- ken losgelaten. De zalmen zwemmen de ri vieren af en trekken naar zee. Tegen den paaitijd keeren zij echter terug, omdat zij bij voorkeur paren op de plaats waar zij ge boren zijn. Het is voorgekomen dat een zalm van de kweeker, welke men van een merkteeken had voorzien, drie jaar later in de geul is gevangen! Die zalmkweekerij kost alleen maar geld en brengt niets op. doch de forellen worden gekweekt voor de consumptie. Zoo is het lot van deze visschen dat zij zich vet eten om opgepeuzeld te wor den ten bate van de zalm-oom en tantes, die op hun beurt echter hun uiteindelijke be stemming zullen vinden in .een omgeving van salade en mayonaise In verband met de toepasselijkheid van de Zuiderzeesteunwet op bedrijven, ten Noorden van den Afsluitdijk, uitgeoefend, heeft de directeur van den Rijksdienst ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet aan de burgemeesters der gemeenten Den Hel der, Texel, Terschelling, Het Bildt, Barra- deel, en Harlingcn een circulaire verzon den, waaraan het volgende is ontleend: Gelijk u wellicht bekend zal zijn, is door den minister van Waterstaat bepaald, dat voor de toepassing van de Zuiderzee steunwet onder de Zuiderzee mede wordt verstaan het watergebied benoorden den Afsluitdijk, dat gelegen is binnen de lijn, die van Den Helder loopt langs Texel, Vlieland, Terschelling en Ameland tot de plaats van den voonmaligen verbindings- dam met den vasten wal en vandaar langs de Friesche kust, den afsluitdijk en Noord- hollandsche kust tot Den Helder, dat personen, die meenen voor eene te gemoetkoming ingevolge de Zuiderzee steunwet in aanmerking te kamen, hunne aanvragen om tegemoetkoming op de ge bruikelijke wijze kunnen indienen. Artikel 2 van het Zuiderzeesteunbesluit bepaalt hieromtrent: le. D« aanvraag om tegemoetko ming geschiedt schriftelijk bij den Rijksdienst door invulling van een formulier, waarvan onze minister het model vaststelt; 3e. de Rijksdienst wint over de aanvraag het advies in van den burgemeester, waarin de belangheb bende woont. De practijk is nu deze, dat 't in te vullen formulier verkrijgbaar wordt gesteld op de secretarie van de gemeente, waarin de aanvrager woont, dat hem bij de invulling van het formulier ter secretarie de noodige hulp wordt verleend en dat het ingevulde formulier, nadat daarop het advies van den burgemeester is gesteld, door de secre tarie welke een duplicaat voor zich be houdt wordt doorgezonden aan den Rijksdienst. De directeur vraagt in verband hierme de de medewrking der burgemeesters van genoemde gemeenten. In den vorigen nacht om half twee zijn twee brandhaarden ontdekt aan boord van het Fransche mailschip „Champlain." Het vuur werd spoedig gebluscht. De compagnie Generale Transatlanticjue deelt naar aanleiding hiervan mede, dat een matroos in slaap was gevallen, waarbij hi< een brandende cigaret had laten vallen. Daardoor was een begin van brand ont staan. Om zijn schuld te verbergen, heeft de matroos toon op oon andere plaats in net schip eenige papieren in brand gestoken waarna hij verklaarde, dat hij was aanare vallen. Tijdens het strenee verhoor. dat men hem heeft doen ondergaan, heeft hii een bekentenis afgelegd. waarop hij onmid delijk achter slot en grendel werd genlaats' De materieele schade, die door de brand jes is aangericht, heeft geenerlei beteeke nis. Pompeuse ontvangst te Berlijn. Zijn bezoek in religieus opzicht een teleurstelling. Zooals Hitier uit Berlijn is ver trokken, z<y> is hij teruggekeerd. Een pompeuse ontvangst is hem be reid. Toen hij om 22.45 arriveerde, nadat de trein de laatste 17 kilo meters door een haag fakkeldragers had gereden waren alle hooge autoriteiten van staat, partij en leger aanwezig, onder leiding van Goering. Deze hield een groote be groetingsrede. Berlijn heeft den Feuhrer nooit een zoo grootsche ontvangst bereid als thans. De versiering der stad overtrof den tooi bij vorige gelegenheden. Den weg. dien het gezelschap door de stad volgde, was geheel geïllumineerd in verschillende kleuren. Toen Hitier door de Brandenburger Tor reed, stegen reusachtige fonteinen van vuur op, die de omgeving hel verlichtten. Na een zegetocht door de feestelijk ver sierde straten, kwam Hitier te 23.12 uur bij de rijkskanselarij aan. Hij scheen even later op het balkon om voor de huldebe tuigingen te danken. Critiek Naast de opgetogenheid al dan niet natuurlijk te Berlijn en de optimistische toon der Berlijnsche bladen, springt zeer scherp in het oog de critiek op en de te leurstelling over Hitiers bezoek, in sommi ge Italiaansche bladen. De Avenire k Italia is zeer oprecht en schrijft o.a. dat aangezien dit bezoek, van religieus standpunt gezien, absoluut negatief is geweest, de formeele veroordeeling van het nationaal-socialisme door de kerk onver mijdelijk lijkt. Het blad vervolgt dan: In politiek opzicht heeft Italië zekere voordeelen door de as RomeBerlijn verkregen, als is de An schluss de jongste aanwinst van het Ita- liaanschDuitsche pact dan ook niet geheel naar onzen smaak geweest. Geheel anders staat het echter met de religieuze problemen. De Katholieken in Italië, aldus gaat de „Avenire" verder, hadden gehoopt, dat Hit- lers bezoek een gunstige gelegenheid zou bieden voor een verbetering van de situatie. Het is een hard gelag geweest, toen deze hoop den bodem werd ingeslagen, en wel vooral voor den Paus en voor hen, die in de naaste omgeving van den Heiligen Va der leven en die met hem de bezorgdheid voor het lot der Katholieken in Duitschland deelen. De strijd tusschen Kerk en Staat zal in Duitschland waarschijnlijk nog donkere da gen beleven. Danktelegrammen. Bij het overschrijden van de Duitsch-Itali- aansche grens heeft Adolf Hitier den Ko ning en Keizer van Italië en Mussolini te legrammen gezonden, om te danken voor de bewezen gastvrijheid. Verder geeft hij uiting aan zijn bewondering voor het Ita liaansche Imperium en het fascisme, terwijl hij nogmaals de aandacht vestigde op de vriendschap, welke beide landen verbindt. Rede van Lord Halifax. Chi- neesche kwestie aan de orde. Lord Halifax heeft eenige mededeelingen gedaan over het Britsch-Italiaansche ac- coord tijdens de openbare vergadering van den Volkenbondsraad. Hij verklaarde prijs erop te stellen, den volkenbondsraad mededeeling van het ac- coord te doen, omdat het sluiten daarvan niet slechts voor Italië en Engeland van beteekenis is, doch ook voor alle andere volkeren. Immers door het Engelsch-Ita- liaansche accoord is het,gevaar voor wrij ving tusschen twee groote mogendheden weggenomen, hetgeen aan den algemeenen vrede niet slechts in Europa, doch in de ge- heele wereld ten goede zal komen. Lord Halifax voegde hieraan toe, dat het accoord van Rome bovendien voor den vol kenbond van beteekenis is, omdat het hoofd doel van den volkenbond is de handhaving van den vrede en het Engelsch-Italiaan- sche accoord de hoop versterkt, dat dit hoofddoel van den volkenbond zal kunnen worden bereikt. De Chineesche kwestie. Nadat diverse vertegenwoordigers hun sympathie hadden betuigd met het Britsch- Italiaansche verdrag, kwam de kwestie Chi na aan de orde. Wellington Koo, de Chinee sche gedelegeerde, heeft een groote redevoe ring gehouden, waarin hij in welgekozen worden, aandrong op de toepassing der be palingen van het Volkenbondshandvest en de nakoming der resolutie van de Assemblee. Door concrete maatregelen moet volgens Wellington Koo een einde worden gemaakt aan de Japansche agressie met al haar ver schrikkingen en wreedheden en moeten de bginselen van den Volkenbond, die onont beerlijk zijn voor de vestioing van een duur zamen wereldvrede, worden verdedigd. Slechts één mogendheid, waarmede Wel lington Koo blijkbaar Sovjet-Rusland be doelde, heeft totdusverre daadwerkelijke hulp aan China verleend. De Chineesche re geering moet daarom bij den volkenbonds- raad erop aandringen, dat eindelijk een meer doeltreffende bijstand aan China zal worden verleend. Een verrassing. was de verdaging der raadszitting, welke gistermiddag gewijd zou zijn geweest aan dc Ahessijnsche kwestie. Het lijkt thans zeer waarschijnlijk, dat de \hessijnsche zaak in den raad niet voor Donderdag ter sprake zal komen. In een bericht uit Rio dc Janciro wordt gezegd, dat militairen in op stand zijn gekomen en dat zij door burgers worden gesteund. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bintang, t„ 10 Mei v. Constanza. Enggano, t„ 10 Mei te Liverpool. Marnix v. St. Aldegonde, t. 10 Mei te Genua. Poelau Bras, 10 Mei te Hamburg. RON. NED. STOOMBOOT .MAATSCHAPPIJ Achilles, 8 Mei te Cadiz. Ajax; 10 Mei te A'dam. Astrea, 7 Mei te New-York. Ariadne, pass. 1 5Mei Ouessant. Baarn, 8 Mei te Callao. Barneveld, 9 Mei v. Liverpool. Bodegraven, 9 Mei te Curaqao. Deucalion, 10 Mei te Istanboul. Euterpe, 10 Mei te Bordeaux. Ganymedes, 10 Mei te A'dam. Irene, 9 Mei te Kopenhagen. Mars, 10 Mei te Triest. Odysseus, 9 Mei v. Pasajes. Orion, 9 Mei te Cagliari. Orpheus, 10 Mei v. Odense. Perseus, 9 Mei te Gothenbugr. Rhea, 9 Mei v. Thessaloniki. Saturnus, 10 Mei v. Algiers. Stella, pass. 10 Mei Finisterre. Stuyvesant, 9 Mei te Paramaribo. Theseus, 10 Mei te Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. Eemland, 10 Mei Las Palmas gepass. Salland, t„ 9 Mei v. Rio Janeiro. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Boissevain, 8 Mei te Lour. Marqués. Maetsuycker, 8 Mei te Soerabaja. Nieuw Holland, 7 Mei te Batavia. Nieuw Zeeland, 9 Mei te Melbourne. Roggeveen, 8 Mei v. Manila. Sipora, 8 Mei te Belawan. Stagen, 8 Mei v. Batavia. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, 9 Mei 80 mijl W. v. Scilly. Blommersdjjk, 10 Mei te R'dam. Burgerdijk, 9 Mei 75 mijl O. v. Niton. Drechtdijk, 9 Mei te Los Angeles. Maasdam, 8 Mei 605 mijl W. v. Bishop Rock. Nieuw Amsterdam, 10 Mei v. R'dam. Tiradentes, 8 Mei te New York. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverstar, 8 Mei te Bombay. Manoeran, 8 Mei te Port Natal. Salawati, 7 Mei te Ilo Ilo. Silverbelle, 9 Mei te Calcutta. Silverguava, 8 Mei v. Calcutta. Tosari, 9 Mei te Manila. JAVA—CHINA—.JAPAN LIJN. Tjisadane, 8 Mei te Hongkong. Tjisaroea, 7 Mei v. Hongkong. JAVA—NEW-YORK-LIJN. City of Athene, 9 Mei te Singapore. Kota Pinang, 9 Mei v. Belawan. Peisander, 7 Mei te Batavia. Rhexenor, 8 Mei te New York. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Aeneas, 8 Mei v. Marseille. Agamemnon, 10 Mei te Aden. Eurymedon, 9 Mei te Singapore. Melampus, 8 Mei v. Hamburg. Perseus, 7 Mei te P. Said. HOLLAND—VVEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 9 Mei v. Dakar. Jaarstroom, 9 Mei te Dakar. ROTTERDAMSCHE LOYD. Dempo, 10 Mei v. Port Said. Kedoe, pass. 10 Mei Ouessant. Siantar, pass. 10 Mei Gibraltar. ROTTERDAM— ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca, 8 Mei v. Montevideo. Aludra, 9 Mei te Montevideo. Alwaki, 10 Mei te R'dam. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MJ (HollandAfrika Ljjn). Heemskerk, 9 Mei Ouessant gepass. Hoogkerk, 9 Mei te Antwerpen. Jagersfontein, 9 Mei v. Dar es Salaam. Nijkerk, u., 10 Mei te Zanzibar. Serooskerk, 10 Mei v. Hamburg. (HollandAustralië Ljjn), Meliskerk, t., 8 Mei v. Port Natal. f HollandOost-Azië Ljjn). Grootekerk, t., 7 Mei te Osaka. Serooskerk, 10 Mei v. Hamburg. (HollandKr.-lndiö Ljjn). Hoogkerk, pass. 9 Mei Vlissingen. Xeruxii. Aangezien de tegenstanders van Animo I uitstel gevraagd hadden terwille van de Davis Cup, valt er deze week alleen de uit slag van den wedstrijd BeverwijkAnimo II te vermelden. De ziekte van Mej. Bij bezorgde veel pessimsitische voorgevoelens omtrent 'n mogelijke nederlaag, maar gelukkig werd Mevr. Feenstra Kuiper bereid gevonden mee te gaan. Animo kwam met een mooie 62 overwinning thuis. De ontvangst in Bever wijk was alleraardigst en de nederlaag werd zeer sportief opgenomen. Nu de halve competitie achter den rug is, bezet Animo II de zeer eervolle 2de plaats en er is zelfs nog een kansje op de kampioens titel in deze afdeeling. Hierbij de gedetailleerde uitslagen: Mej. F. Feenstra KuiperMej. H. Klok 6-4; 64; Mej. L. VismanMevr. T. Redeker 6—2, 63; C. J. Feenstra KuiperN. J. Redeker 7—9, 6—2, 8—6; Jhr. J. H. W. S. Laman Trip C. Dingler 46, 63, 63. Mevr. G. Feenstra Kuiper en Jhr. J. H. W. S. Laman TripMej. H. Klok en G. Stoutenbeek 62, 63. Mej. L. Visman en D. Kruysmej. A. Schipper en N. J. Redeker 46, 46. C. J. Feenstra Kuiper en D. KruysC. Dingler en G. Stoutenbeek 36, 46. Mevr. G. Feenstra Ku'per en Mej. L. Visman mej. T. Redeker en mej. H. Klok 64. 60. Volgende week gaat Animo I naar Heem stede en Beverwijk komt bij Animo II op bezoek. ANNA PAULOWNA C— van Ormenio's bemoeiingen op dit gebied zou zijn. „Helmers" laat met het uitmunten-de spel in „Als ze wisten..." zeker zoon goe den indruk achter, dat deze vereeniging, als het tot een nieuwe serie tooneelavonden komt, ongetwijfeld hier weer voor het voet licht zal treden. Wij voor ons vonden, ^an hetgeen we van de Amsterdammers zagen dit optreden, althans wat het spel betreft het beste. Lijda ,(mevr. PietersStaal), Frank Diepenheim, den tooneelsehrijver (Wim Bischot Jr.), de twee hoofdpersonen, maar ook Carel Holman als de bankier Paul Westerhouwen, echtgenoot van de actrice Lijda, waren vooral in het eerste en tweede bedrijf uitstekend, terwijl ook de andere bijrollen goed verzorgd waren. Het stuk! Als tijd van handeling wordt aangegeven: verleden heden en toekomst. Het was „dus" weer de „eeuwige" drie hoek, waarover in „Als ze wisten... zelf de opmerking gemaakt wordt, dat de '00* neelliteratuur er voor SO90 pet. door wordt beheerscht. Van hoeveel zijden is dat gegeven al belicht? Hier groeiden uit Seelenvenvandtschaft, na „spel de (schijn)-werkelijkheid. Eerst maakt de vriend aan het zich laten gaan een abrupt einde en beweert slechts „te spelen dan neemt de vrouw op dezelfde wijze revan che. Was het wel juist van den schrijver, om haar direct, na deze koele bewering, toch haar lokkende uitnoodiging te doen laten hooren, of speelde Lijda, daar te veel afwijzend? Een fijne dialoog overigens in dit too- neelstuk, vol geest (niet alleen in de be teekenis van geestig) en rake opmerkin gen. Henik Bakker kan tooneel-schrijven, maar... als die schatting van 8090 pet. juist is, dan wordt bet toch werkelijk tijd, dat hij en z'n medeschrijvers eens naar andere onderwerpen omzien. BREEZAND. GOED AFGELOOPEN. Zonder uitkijken achter een voorbij rij denden autobus den weg overstekend, liep de kleine Theo van der Park tegen een van de andere zijde komende vrachtauto en werd tegen den grond gesmakt. Door krachtig remmen wist de bestuur der een overrijding te voorkomen. Dokter Olree, die hier juist spreekuur had, was direct bij den kleine. Deze scheen geen ernstige verwondingen opgeloopen te heb ben en dokter vervoerde hem zelf per auto naar 't ouderlijk huis. W1ER1NC.EN Laatste kunstkring avond. Op den vijfden, tevens laatsten kunstkring- avond verwelkomde Ormenio's voorzitter, de heer V. Kaan, de rederijkerskamer „Hel mers" van Amsterdam, die „Als ze wis ten..." zou opvoeren. Van alle avonden was deze de best be zochte, hetgeen den heer Kaan de hoop deed uitspreken, dat dit wel dc laatste avond van het seizoen, maar niet het slot OPBRENGST SPELDJESVERKOOP NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. De opbrengst dezer collecte was hier ter plaatse f 80.80. Vorig jaar was deze op brengst f 65,22. Alzoo een mooi succes BENOEMD. Onze oud-plaatsgenoote, Zuster T. Klare is benoemd als wijkverpleegster in Krui- ningen (Zeeland) ?j?i£duw-enAyfioA,l POSTDUIVENVEREENIGING V.O.P. Gisteren, Zandog, hield bovengenoemde ver- eeniging haar eerste wedvlucht vanaf Ouden bosch, afstand 156 km. De prijzen werden verdiend door de volgende leden. W. de Ruiter, 1 en 16, P. Post 2, 9, 10 en 15, Giesen 3, 6, 12 en 23. J. de Ruiter 4, O. Boon 5, J. Fillerup 7 en 24, M. de Boer, 8, 17 en 25, Koorn 11, 13 en 14, J. Giesbers 18 en 21, H. v. d. Wal 19 en 20, C. de Wit 22. Vrijdag a.s. van 6 tot 8 inkorven. Zondag werd gevlogen vanaf ons 2e bui- tenlandsche station, oude duiven, afstand 293 km. In concours waren 128 duiven. De vogels werden op den vastgestelden tijd, vol gens programma, dus 8 uur, in vrijheid ge steld, met een stevigen Noord-Westen wind, wat dan ook weder geen groote snelheid deed vermoeden. De uitslag van Quievrain is als volgt: P. Ham 1; J. Kramer 2, 4, 6, 7, 12, 15, 16; D. Ramler 3, 22; Th. F. J. Goosen Jnr. 5, 25; A. de Wolf 8; C. Bruin 9, 14, 18; L. Bak 10, 11, 20; Duinker 13, 19, 21; W. v. Leeuwen 17; J. Buurmeester 23; H. Boon 24. A.s. Zondag vanaf Noyon (Franl-rijk). PURMEREND, 10 Mei. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 partijen, wegende 63.000 Kg., handel stug, hoogste prijs f20.—. 5 stapels kleine Boe renkaas f 21.50, handel goed. 915 Kg. bo ter f 1.30—1.36 per kilo. Runderen, totaal 782 stuks: 220 vette koeien 63—72 ct. per kilo, stug; 311 gelde koeien f 130210 per stuk, stug; 200 melk koeien f 200—290 per stuk, stug; 51 stie ren 5C62 ct. per kilo, stug; 18 paarden f 100190 per stuk, matig; 26 vette kalve ren 2050 ct. per kilo, matig; 798 nuchtere kalveren: voor de slacht f 512, voor de fok f 1118 per stuk, vlug; 152 vette var kens voor de slacht 5153 ct. per kilo, matig; 82 magere varkens f 2842 per st., matig; 434 biggen f 1524 per stuk, stug; 668 schapen f 17—34 per stuk, stug; 107 bokken f 313 per stuk, matig; 498 lam meren f 812 per stuk, matig; kipeiereni f 33.30, eendeieren f 2.90 per 100 stuks, 7200 N.H. blauwen 8090 ct. per Kg., 3200 oude kippen en hanen 50—55 ct. per kilo, konijnen f 0.501.70 per stuk, 1200 een den 5070 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar, jonge hanen 50—60 ct per Kg. C.oop. Centrale Eierveiling. Aanvoer? 120.000 eendeieren f 3.20—3.25, 100.000 kip eieren: 65—66 Kg. 3.25—3.50, 63—64 Kg, 3.25—3.50, 00—62 Kg. 3.15—3.25, 58-59 Kg. 3.10-3.20, 56-57 Kg. 3.10-3.20 WARMENHUIZEN, 10 Mei. Deensche witte kool f 8.308.50, rabarber f5.Aanvoer: 6475 Kg. Deensche witte kool, 500 bos rabarber. NOORDSCHARWOUDE, 11 Mei. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Mei. 175 Kg. rhabarber f 6.30; 290 Ke. bloemkool f 18.50—20.30, 2e soort f 5.10—10.70 p. 100 st.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3