Raad Wieringen Moord aan boord De ramp in de Valkensteeg Predikbeurten Vreemdelingen in gevaar Gemeente-vroedvrouw «krijgt opslag. De ambtenaar voor steunverlee- ning in vasten dienst. B. en W. mogen voortaan op eigen houtje cadeautjes geven. Een nieuwe onderwijzeres benoemd. Naar blijvende werkverruiming. De Raad vergaderde gistermiddag. Voorzitter was de heer Kolft, burgemees ter, secretaris de heer van Duijn. Afwezig de heer Hulsebos. Na opening der vergadering en vaststel ling der notulen volgt behandeling van de volgende Ingekomen stukken. Proces-verbaal van kasopneming; bericht van goedkeuring besluit tot verkoop van bouwterrein aan C. Kooij Pz. en J. Tijsen Jbz.; alsvoren van het besluit tot het aan gaan van een kasgeldleening, groot f 50.000.-—; alsvoren van de 2e suppletoire begrooting, dienst 1937; alsvoren van het besluit tot vaststelling van de huur voor 't perceel Reltstraat 2; verschillende jaarver slagen. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Aan L. Drenth en G. Nieland wordt ont heffing van hondenbelasting verleend; een verzoek van H. Pathuis wordt afgewezen. Aan C. Wor, L. Bult, P. C. de Haan, A. Kamst, B. T. Bisschop, A. H. J. van 't Hof, N. Tijsen Jbz., N. Lont Cz., P. F. Knikman, Jb. Hegeman Jz., H. J. Stulp, J. Schuitema, E. Zetsema, A. van Veen, G. Schimmel, P. Kraak, M. C. van Schilt, A. Polmans, D. v. Bioemendaal en M. Lont Pz. wordt onthef fing van schoolgeld verleend; verzoeken van D. Nieland, J. H. Duimering, A. Roos- sien, H. Pathuis en A. Vrieswijk worden afgewezen. Verder is nog ingekomen een verzoek van de afdeeling Schagen en Omstreken van den Ncderlandsehen Bond van Hotel-, Kof fiehuis- en Restaurantbedrijven om ver lichting van de lasten voor deze bedrijven door het verlagen van de personeele be lasting. Daar dit reeds het derde verzoek is van gelijke strekking wordt het stuk voor ken nisgeving aangenomen. Salarisverhooging gemeentevroed- vrouw. B. en W. stellen voor de fungeerende vroedvrouw, in afwijking van de vastge stelde regeling twee periodieke weddever- hoogingen van f 100 toe te kennen, na 2- en 4-jarigen dienst, een en ander naar aanlei ding van een verzoek van de vroedvrouw. Aldus besloten. Artikel 13 L.O.-wet. Aan K. Klaver, G. van Bleisem, H. B. Janmaat, H. Thoma, C. van Eekelen wor den tegemoetkomingen ingevolge art. 13 der Lager-Onderwijswet toegekend voor het bezoeken door hun kinderen van de R.K. school te Hippolytushoef; aan T. Ippel, P. Wiegman, R. van der Woude, H. Atema, M. J. Boekestijn, J. Tijsen en M. Jansen voor de Christelijke school te Den Oever. Aldus besloten. Jaarwedde agent arbeidsbemid deling. B. en W. stellen voor de jaarwedde van f 600.waarvan f 250 als vaste jaarwedde en de rest als toelage met 1 jaar te verlen gen. Aldus besloten. Ambtenaar steunverleening. B. en W. stellen voor den heer J. Kadijk met ingang van 1 Mei 1938 een vaste aan stelling te verleenen als ambtenaar, hoofd van het bureau van steunverleening op een jaarwedde van f 2100.een en ander als gevolg van een verzoek van betreffende, die nog steeds op burgerrechtelijke arbeids overeenkomst is aangesteld. Is vroeger een dergelijk verzoek afgewezen, omdat men meende dat zijn werkzaamheden gauw af- geloopen zouden zijn, nu zij een perma nent karakter blijven dragen, door het niet verminderde aantal werkloozen, achten B. en W. het voor inwilliging vatbaar. De heer Bontkes wil geen aanmerking maken op het salaris, daar een ambtenaar een verantwoordelijke taak heeft. Echter ziin er meer ambtenaren; spr. wil in het openbaar geen bedragen noemen, om het prestige, maar adviseert ook deze salarissen te verbeteren. Met deze opmerking zal rekening wor den gehouden. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. Prijs voor muziekconcours. B. en W. stellen voor aan de muzickver- eeniging „Harmonie" een verguld zilveren lauwertak te schenken voor het a.s. con cours. Tevens verzoeken B. en W. hen in zaken als dezen een meer algemccne machtiging te verstrekken, opdat zij in voorkomende gevallen zelfstandig voor wedstrijden c.d. prijzen kunnen toekennen. Aldus besloten. Leerlingen O.L.-school Alkmaar. Hoewel thans geen enkele leerling uit Wieringermeer een lagere school te Alk maar bezoekt, hebben B. en W. geen be zwaar voor te stellen een nieuwe gemeen schappelijke regeling aan te gaan, omdat een eventneele geval zich soms plotseling voordoet. Het voorbehoud blijft gehand haafd, dat de aanvragers zich verbinden de op grond van art. 6 der verordening ver schuldigde bijdrage aan de gemeente Vie ringen te restitueeren. R. en W. stellen voor tot het aangaan van een niouwe ge- meensrhapelijkc regeling op dit stuk te besluiten. Aldus besloten. Verlaging rentevoet leeningen. B. en W. deelen mede, dat de Coöp. Boe renleenbank bereid is gevonden de rente van een drietal met haar gesloten geldlee- ningen, met ingang van 1 Juli a.s. te ver lagen van iV4 op 3 per jaar. Het betreft hier de volgende geldleeningen: leening 1918/1919 oorspr. groot f28.000.— (pro res- to f 10.000.—) aangegaan tegen een rente van 5 leening 1926 oorspr. groot f7100.— (pro resto f 1100.aangegaan tegen een rente van 5 leening 1926 oorspr. groot fSöOO.— (pro resto f3000.—) aangegaan te gen een rente van 5 De leeningen wer den in 1935 alle 'drie omgezet in 4j4 lee ningen. B. en W. stellen voor de rentevoet dezer leeningen ingaande 1 Juli 1938 nader vast te stellen op ten hoogste 3 's jaars. Het komt hen ook gcwenscht voor enkele bij Zeegras-exploitatie gesloten geldlee ningen, thans nog 4 bedragende, terug te brengen tot 3 Deze leeningen waren oorspronkelijk resp. groot: f S000.(p. r. f 3000.—), f 17750.— (p. r. f 6500.—), f5500.- fp. r. f 2250.—) en f 13269.67 (p. r. f 5169.67). De 3 laatstgenoemde leeningen werden in 1935 omgezet in 4 leeningen. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. Aldus besloten. Verkoop bouwterrein. B. en W. stellen voor een smal stuk grond, groot 598 cA. tusschen Voorstr. en Kerksteeg te Den Oever te verkoopen a.d. heer I. Lont voor f 3.— per c.a., onder voorwaarden door hen nader te bepalen en voorts te besluiten, dat de overblijvende grondstrookjes van dit perceel bestemd worden tot openbare straat, een bestemming die dit perceel eigenlijk tot nu toe niet had. De heer Kooij vindt den prijs abnormaal hoog. Voorzitter merkt op, dat de heer Lont geen bezwaar had. Het voorstel werd aangenomen. Commissie van Toezicht L.O. Als leden van de commissie van toezicht op het L.O. worden gekozen in de vacature de Jong, de heer H. de Jong, aftredend en in de vacature Jongkind de heer P. Jong kind, aftredend. Onderwijzer O.L. school Hippo lytushoef. Ingevolge het bepaalde in art. 28 der La- ger-onderwijswet 1920, in de lezing zooals die thans luidt, moeten aan een lagere school, waarvan het getal leerlingen tot boven 235 stijgt, verbonden zijn een hoofd en 5 onderwijzers van bijstand. Aangezien het gemiddeld aantal leerlingen der O.L. schoolte Hippolytushoef over 1937 23914 bedroeg, dient vanaf 1 Januari 1938 de leerkrachtenformatie aan deze school gebracht te worden van 5 op 6. B. en W. hebben daarin voorloopig voorzien door tijdelijke aanstelling van een wachtgeldster; de benoeming van een vrouwelijk leerkracht is namelijk wenschelijk, met het oog op het handwerkonderwijs. Als eenige candidate hebben B. en W. op de voordracht geplaatst Mw. T. Bleeker- Wouda, de thans tijdelijk fungeerende on derwijzeres, wier werk door de bevoegde autoriteiten gunstig beoordeeld wordt. B. en W. stellen voor de benoeming te doen ingaan op 1 Mei 1938. Aldus besloten. Armvoogd benoemd. De Herv. Kerkraden verzochten een arm voogd te benoemen in de vacature S. Rus- selman, en dienden een voordracht in als volgt: 1. S. Russelman, 2. P. Blaauboer, 3. W. Mosterd Sz. De heer Russelman wordt benoemd. In de vacature Jb. Dekker is de voor dracht: 2. M. Mulder, 1. Jb. Dekker Pz., 3. W. Mosterd Sz. De heer Dekker wordt benoemd. Wegverandering. De Kerkeraad verzocht, daar haar ge bouw voor ouden van dagen Noorderlicht, niet voor uitbreiding vatbaar is. êen bocht uit het Viervoetspad te nemen. De weg zal dan recht worden. De benoodigde grond is ter beschikking van de gemeente. Op een vraag van Mw. WitSlikker ant woordt voorzitter, dat de Partlaan even breed blijft, alleen wordt een gevaarlijke hoek weggenomen.. Er is een maar bij, want de straat moet verlegd worden en dat kost geld. Voorzitter zou willen bevorderen dat het de gemeente niets kost. De heer Boersen had het beter gevonden als het direct gebeurd was. Na eenige onderlinge discussie besluit men het verzoek toe te staan, mits de straataanleg geen kosten meebrengt. B-steun. Van den minister van sociale zaken is een circulaire ingekomen over steun van de B-boeren, f 5.70 mag per werklooze worden uitgetrokken, waarvan f 2 voor rekening van de gemeente komt. Het aantal werkloo zen bedraagt 310. Voorgesteld wordt dus dat de gemeente 310 x f 2 is f 620 bijdraagt. Rondvraag. De heer Bontkes wijst op de ministerieele circulaire tot uitvoering van werken. Den Haag heeft het roer omgegooid en de ge meente moet werkgelegenheden van blijven de aard zoeken. In deze gemeente is de ruil verkaveling van groot belang. Op dit ter rein ook ton aanzien van grondverbetering is meer te doen. Groote stukken kunnen verbeterd worden. Spreker wijst op een uitvoerig rapport van 't NVV (volgens 't Plan v. d. Arbeid) verslagg. en doet een voorstel de regeering te verzoeken de roulecrregcling af te schaf fen. Daarnaast was het wenschelijk om een deskundige commissie samen te stellen, die een onderzoek naar blijvende werkgelegen heid, bijv. industrie instelt. Verder vraagt snr. naar het ingezonden adres van de Woningbouwvereniging. Het bevreemdt snr. het stuk niet aangetroffen te hebben. Tenslotte ziin er klachten van bewoners van de Kliefstraat, dat automobilisten te bard riiden. Zij vragen waarschuwingsbor den. Ook ziin er klachten over het vuilnis- vervoer te Den Oever. Voorzitter: TT heeft een heel lijstje! Snr zegt dat de circulaire van de z.g. 50 pet regeling is ingekomen. Do gemeente moet een nieuwe begrooting indienen over de kosten. Spr. had gehooni dat men direct kon beginnen. Wordt 50% meer toegestaan, vervalt de rouleering auto matisch, omdat de z.g. 2/3 en 1/3 regeling geldt. Het kan geen kwaad er naast nog een verzoek aan de regeering te richten. De ruilverkaveling vindt voorz. een mooi werk. Reeds eerder is getracht de loonen in werk verschaffing te verhoogen. Een commissie van industrie bestond feitelijk reeds. Spr. heeft het oog op de garnalenindustrie Eerder is reeds gesproken over vlas- en kar tonindustrie. Spr. wijst op de Wieringer- meeplanncn. Het maakt sp. niet uit waar een fabriek komt als er maar arbeiders ge plaatst kunnen worden. Het verzoek van de Woningbouwvereeni- ging tot 't bouwen van 20 woningen is naar Den Haag gezonden. Reeds is goedkeuring tot het. bouwen van 12 woningen ingekomen dit verzoek is echter vervallen, maar spr. denkt dat het nieuwe verzoek wel zal worden toegestaan. Met de gedane' opmer king zal spr. rekening houden. Gedeeltelijk is er reeds in voorzien. Weth. Bosker geeft nog een inlichting over de ruilverkaveling. De heer Bonthes let niet op. Weth. Bosker: Nou moet je luisteren! Weth. Bosker noemt de zaak nogal lang durig. In B. en W. heeft spr. voorgesteld zich te wenden tot het Hoogheemraadschap om te beginnen met de walslooten. Hierna sluiting. Liever zelfmoord dan uitleiding. Men schrijft ons: Ook in Haarlem heeft zich dezer dagen het feit voorgedaan dat een politiek vluch teling trachtte door zelfmoord aan de ver schrikkingen eener uitleiding naar Duitschland, een verkapte uitlevering te ontkomen. Het gaat hier om den bijna veertigjarigen D., die wegens linksche sympathieën onmid dellijk na den aanvang van het Hitler-re- giem in Duitschland werd gevangen geno men en ongeveer twee jaar aldaar in een cincentratiekamp doorbracht. Hij woonde in Amsterdam zonder arm lastig te zijn en later in Zaandam. Door een zuiver toeval (een verkeersongeval) kwam de politie aldaar te weten, dat hij geen pas had, die deze man ook niet kon hebben, en op 30 April werd hij naar het Huis van Bewaring in Haarlem overge bracht Aldaar heeft hij den volgenden dag getracht, bevangen door de helaas in Neder land krachtens opgedane ervaringen ge rechtvaardigde angst om naar Duitschland te zullen worden teruggevoerd, een eind aan zijn leven te maken door zijn pols door te snijden. Fransche regeering verzoekt uit levering van verdachte. Politiek in het spel? De rechtbank te Amsterdam behandelde in haar zitting van gis teren het uitleveringsverzoek van de Fransche regeering ten aanzien van den Marseillaan F. Gaston, die gezocht werd, omdat hij van moord wordt verdacht. Hij zou aan boord van een in de haven van Marseille liggend Fransch schip den chef van de machinekamer S. met een re volver hebben neergeschoten, toen hij als tremmer om werk kwam vragen. De ma chinist werd stervende op het dek aange troffen. Zijn laatste woorden waren: „Het -is Gascon". Gascon had Frankrijk verlaten, doch werd te Amsterdam aangehouden in April j.1. Ter zitting hield verdachte vol, onschul dig te zijn. Naar de meening van nar. E. van dor Vlugt waren er redenen om de uitlevering te weigeren, daar er ernstige vermoedens bestaan, die er op wijzen, dat de zaak een politie ke tint heeft. De man vocht als communist in Spanje, teruggekeerd in Marseille was hij anarchist. Hij heeft over zijn politieke richting niet gezwegen en daarmede groef hij zijn eigen graf. De communisten daar zijn zeer op hem gebeten. Dat is de reden, dat G. van deze moord wordt beschuldigd, zij hebben hem beschuldigd. De president merkte op, dat het feit buiten de politiek staat; er is een machinist ver moord door een tremmer Het slachtoffer heeft zelf de naam van dezen man genoemd. Verdediger: Een naam, die evenwel voor komt in Marseille als de steenen in de straat. PI. concludeerde tot afwijzing van het uit- lever;"~cvprzoek. De rechtbank zal over deze zaak rapport aan de regeering uitbrengen. De steeg in beslag genomen. Naar aanleiding van de ramp in de Valkensteeg te Rotterdam, waar bij acht dooden en zeven gewonden te betreuren vielen, is door den of ficier van justitie aldaar en den rechtcr-commissaris ter plaatse een onderzoek ingesteld. Op last van deze autoriteiten is de geheele Val kensteeg, d.w.z. de straat met fun deeringen, wegdek, enz. door de politie in beslag genomen en ge blokkeerd. Tevens zijn de aan die straat gelegen panden in beslag genomen. Een commissie van ingenieurs van elders is benoemd en zal na beëindiging haar on derzoek ter plaatse beginnen, om daarvan aan de justitie rapport uit te brengen. Gedurende het onderzoek dier technici, zal de politie in de Valkensteeg geen verkeer toelaten en zullen behoudens voorloopige noodwerken aan panden 0 weg geen nadere werkzaamheden mogen worden verricht, welke last aan den di recteur van den gemeentelijken technische» dienst alhier is beteekend, als vertegenwoor- diger van de gemeente Rotterdam. Twee lijken van de slachtoffers, n.1. Kok en Van der Walle zijn in beslag genomen. Dr. Hulst uit Leiden zal in het St. Francis- cus Gasthuis te Roterdam sectie hierop ver richten. KOEGRAS JULIANADORP. Vereeniging voor de schoolfeesten. Gisteravond werd door de vereeniging voor het houden van de jaarlijksche school feesten een algemcene vergadering gehou den in één der lokalen van de o. 1. school no. 1. Na opening volgt vaststelling van de no tulen, waarna de schoolfeesten in bespre king komen. De heer I. J. Schroevers stelt voor om met de grootsten naar het Oranjewoud bij Heerenveen te gaan. Daar is gelegenheid te over om zich daar een uur of 45 te ver maken in den speeltuin, op het sportveld, uitkijktoren, enz. De reis daarheen duurt on geveer 2 uur. Op de terugreis uitstappen bij het monument op den Zuiderzee-afsluitdijk en uitkijktoren. De heer L. Tichelaar stelt voor den terug weg door Gaasterland te nemen. Er wordt gefoeterd dat er zoo slecht op de lijsten wordt geteekend, men hoopt dat het deze keer weer beter zal gaan. Als de kosten het toelaten, zal de boven omschreven reis plaats vinden. De kleinen (4 jongste klassen) gaan weer volgens het oude plan naar Schoorl en Bergen. Als data worden vastgesteld 14 Juni voor de kleinen en 21 Juni voor de grooten. De rekening over 1937 gaf een batig slot van f 89.16V^. In de commissie voor het nazien van de rekening over dit jaar worden benoemd de heeren A. Hoornsman en P. Lakemond. Bij de bestuursverkiezing was aftredend en niet direct herkiesbaar II. Hoornsman; in zijn plaats wordt gekozen de heer KI. Hoogschagen. Vervolgens worden de lijsten enz. ver deeld. Bij de rondvraag zegt de heer Schroe vers dat er aan de Oranjefeesten die in Den Helder gehouden worden, ook kinderen van hier mee zullen doen. Echter vallen deze wel eens in den avond, de autobus sen die van gemeentewege rijden, rijden dan de buurtschappen langs en dan kost dat iets meer. Hij vraagt of dit uit de schoolfeestkas betaald mag worden, wat wordt goedgevonden. Daarna sluiting. ANNA PAULOWNA Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdag 17 Mei 1938 des namiddags te 3 uur. 1 Notulen. 2. Mededeelingen, o.m.: Ged. Staten hebben machtiging verleend tot het doen van de uitgave van f 26000 voor het bouwen van een nieuw raadhuis; het besluit om het bouwen van het raad huis, zonder glas- en schilderwerk, onder hands aan te besteden is door Ged. Staten goedgekeurd; krachtens besluit van Ged. Staten is machtiging verkregen tot het doen van uit gaven op de begrooting 1938 tot de helft der geraamde bedragen; verslag van het vervolgonderwijs gegeven aan de O. L. school II; verslag van het agentschap der arbeids bemiddeling over 1937; verslag van den schoolartsendienst over 1937, zoomede rekening en begrooting. Voorstel tot verhooging van het subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur voor 1937. Voorstel tot het verleenen van extra hulp aan werkloozen voor 1938. Verzoek van het Gemeentebestuur van Alkmaar om een gewijzigde gemeenschap pelijke regeling aan te gaan omtrent de toe lating van leerlingen uit deze gemeente tot de openbare lagere scholen in die gemeente. Het is een enkele maal voorgekomen, dat leerlingen uit deze gemeente de U.L.O.- school te Alkmaar hebben bezocht, met het oog waarop een gemeenschappelijke rege ling werd aangegaan. Gedurende de laatste jaren is van de gelegenheid geen gebruik gemaakt. Teneinde de mogelijkheid in de toekomst open te houden, wordt voorgesteld de gemeenschappelijke regeling te doen voortduren, door zich met de daarin ge brachte wijzigingen accoord te verklaren. Voorstel tot het verleenen van voorschot ten ingevolge de bepalingen der Landarbei- derswet aan G. Heijstek, Jb. Langes, C. H. Glasbergen en A. Zeeman, de liquidatie der voorschotten verleend aan J. Kossen en A. van Oudenaarde. Voorstel tot wijziging der verordening op de openbare vermakelijkheden. Vaststelling suppletoire begrootingen. Rondvraag. „De Tango". Elijkcns advertentie in dit nr. zal de mond- accordeonclub „De Tango" morgenmiddag om 3 uur een matinee geven in zaal Kos sen, Spoorbuurt. Medewerking verleent de bekende goochelaar Emil Moretti. De entrée- prijs is zeer laag gesteld en 'we twijfelen er dan ook niet aan, of vele kinderen (en ook ouderen) zullen dezen middag bezoeken. 's Avonds is er groot bal, waarop weder om Emil Moretti voor afwisseling zal zor gen. De dansmuziek staat onder leiding van Dick de Leeuw. Duivensport. De eerste wedvlucht van „Altijd Verder" werd gehouden vanaf Oudenbosch (afstand 113.;)50 k.m.). De 83 vogels die in concours waren, werden om 8.30 uur met N.W. wind in vrijheid gesteld. Om 11 uur 2 min. 54 sec. bereikte de eerstaankomende vogel z'n hok en had dus een snelheid van 955 m. per mi nuut. De laatste prijswinnaar werd gecon stateerd om 11 uur 14 min. 6 sec. en vloog dus 881 m. per minuut. Prijzen behaalden: P. de Vries 1, 3, 9, 11, 12 en 17 met 17 punten; J. Hengsdijk 2, 5, 6^ 15 met 16 pnt.; N. Spigt 4 en 7 met 14 p.' W. Blaauboer 8 en 14 met 10 p.: A. Liefheb ber 10 en 13 met 8 p., J. A. Waibocr 16 met 2 punten. BREEZAND VERGADERING R.K. DAM- EN SCHAAKCLUB. De R.K. Dam- en Schaakclub D.O.S. ver gaderde Vrijdagavond in het clubgebouw. Voorz. A. Huiberts sprak na den Ghr. groet, een welkomst- en kort openingswoord Er zijn 43 leden momenteel. Het verslag van den penningmeester luid de: Ontvangsten f 125.75, uitgaven f 104.43 Batig saldo van vorig jaar f 29.44. Nog tg betalen f 23.95 Het batig saldo na afsluitjnR der rekening dus f 26.81 De heeren N. Huig en B. de Groot vormden de kascommissie. Het heffen van een zomercontributie heeft het vorig jaar goed voldaan. Men besloot er weer toe. Die f 0.2.per maand vormen een reisfonds. Hierna had de prijsuitreiking van de clubcompetitie plaats, voor het eerste en tweede tiental dammen aan de heeren H van Wees en Joh. Komen. Voor het schaken aan van der Gulick. Bij de rondvraag informeerde de heer Groot of er nog iets komt van den simultaanwed- strijd van den heer Komen. Deze zal in het begin van het seizoen gehouden worden De heer W. Weyers wenschte vlugger af werking der competitie. De heer Komen gaf een overzicht van de schaakcompetitie. De heer Mulder oefende critiek uit op den competitie-leider-schaken.. De heer J. van Kempen wenschte meer wedstrijden. De heer Mulder stelde voor een sneller tempo bij de competitie vast te stellen. Nadat aan den heer Mulder op zijn vraag was geantwoord dat aan het maken van een huishoudelijk reglement wordt gewerkt, volg. de sluiting. WIERINGEN Wielerbaan. Het rennersseizoen begint weer. De wie lerclub Wieringen heeft daarom Donderdag, avond j.1. haar eerstè trainingsavond op de baan gehouden. Renners bezoekt deze trai ningsavonden, het is voor uw bestwil. Wielerclub. Op de j.1. gehouden vergadering der Wie lerclub Wieringen, zijn wegens aftreden van A. Duijnker en N. Boersen de volgende hee ren in hun plaats gekozen, n.1. de heer VV, de Vries, penningmeester en de heer C. Korshuize, secretaris. Exploitatie feesttent. Bij de gehouden inschrijving voor exploi tatie der feesttent op het a.s. muziekcon cours, was de heer S. Scheltus, caféhouder alhier hoogste inschrijver, zoodat in die da gen, de exploitatie bij hem berust. Politie. Verloren: 3 zakken tarwe. Inl. bij den gem. bode. Burgerl. Stand van 7 t.m. 13 Mei, Geboren: Sijbrand, zoon van Joh. Wiere- ma en R. Mud." Maria Geertruida, dochter van S. Zomerdijk en G. Modder. Froukje, dochter van P. Broersma en A. Visser. Ondertrouwd: D. Lont en G. Snooij. J. Quast en M. Liefhebber. Gehuwd: G. W. Waiboer en Tr. Lont. Hinderwet. Ingevolge de Hinderwet is vergunning verleend aan de N.V. Garnalen- en Visch- drogerij in oprichting tot het oprichten van een garnalen- en vischdrogcrij. Verloting. Aan de Mandolinevereeniging O.K.K. alhier is vergunning verleend tot het aanleggen en houden van een loterij. Uitgegeven zullen worden 3000 loten a f 0.10. Bouwvergunningen. Bouwvergunning is verleend aan: den heer J. Scheltus tot verbouw van zijn boer derij te Zandburen, aan den heer S. de Vries Pzn. tot het oprichten van een dub bel woonhuis aan den Koningsweg; aan den heer S. Russelman tot het oprichten van een woonhuis aan den Koningsweg en den heer J. Hegeman Jzn. tot den verbouw van zijn bestaand woonhuis aan den Noorderweg. Collecte. Aan de Afdeeling Wieringen van het Witte Kruis is vergunning verleend tot het houden van den jaarlijkschen speldjesdag op 26 Mei a.s. Werkloosheid. Sedert de laatste opgave is het aantal werkloozen in deze gemeente weer met een 40-tal verminderd. Het bedraagt thans 294. Hiervan waren eind April j.1. 202 tewerkge steld in werkverschaffing. ZONDAG 15 MEI. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulc^wna, voorm. 10 uur, Cand. A. van Biemen. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Den Oever, voorm. 10 uur, de heer O. Dcén. Hippolytushoef, nam. 4.30 u., de heer Deen. ALKMAAR, 13 Mei. Aardbeien f 1722, andijvie f 20—25.50, asperges 12—40, bloemkool I 14—21.50, idem 11 812, druiven 7S.kropsla 1.506.20, komkommers 814, prei 9—11.20, peterselie 1.503, postelein 0.750.94, rabarber 6.50 12.50, raapstelen 0.70—1.60, radijs 1—3.50, selderie 0.7O—2.60, spinazie 0.12—0.81, snij- boonen 34.—, tomaten 22—24.50, wortelen 10—15.50, witlof I f 13.idem II f 11- ALKMAAR, 13 Mei. Op de heden gehouden graanmarkt wa ren de prijzen als volgt: 9 H.L. voertarw® Prijs niet genoteerd; 77 H.L. gerst f7.25, Kerst chev. f7.50—7.75, 106 H.L. haver f5- 6.00; 35 H.L. boonen, w.o.: bruine f7.5010 citroen f 1116, en witte boonen f 192~; 3 H.L. karwijzaad f22—22.50 en 25 H.L- erwten, w.o. kleine groenen f 7.50f ÏO..*" groote groene f 19, grauwe f 1631 en vale erwten f911. Totaal aanvoer 255 H.L® Alles per 100 Kg. Handel matig. ALKMAAR, 13 Mei. Kaasmarkt. Aangevoerd 39 stapels, zij"* de 110.000 Kg.; Fabriekskaas kleine f21-"d' Boerenkaas, kleine f 20.50, per 50 Kg- Handel matig. NOORDSE!! AR WOUDE, 14 Mei. Aanvoer: 900 Kg. roode kool f 8.70-9-20' ,>200 Kg. I). witte kool f 10.—. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Mei. Aanvoer; 690 Kg. rabarber 8.60.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 14