Drie nieuwe eerste klassers op komst RADIO Ons nieuwe Spoorboekje Uotlbal Beslissende strijd van Z.V.V. tegen Alkm. Boys De N.H.V.B. en het Vierbondentournooi Vierbondentournooi Om het kampioenschap van Nederland Om een plaats in de eerste klasse Om een plaats in de tweede klasse PROGRAMMA Het gesprek van deo dag; ETHEL M, DELL Het N.H.V.B.-elftal zal a.s. Zondag aan den strijd deelnemen waarvoor het in het leven is geroepen: het Vierbonden tournooi, en wel binnen de grenzen van den N.H.V.B.. Het ZFC.-veld aan den Westzanerdijk te Zaan dam zal n.1. het strijd tooneel vormen. Het programma luidt: A-terrein 11 uur: Amsterd. V.B.Haarl. V.B. B-terrein 11 uur: N.H.V.B.Leidsche V.B. Des namiddags om 2 uur wordt de finale gespeeld en tegelijkertijd de verliezerseind- 61 rijd. Op het oog af heeft de N.H.V.B. gelukkig geloot, maar het zou niet de eerste keer zijn als de Leidsche de kleinste bond van de vier met een verrassend goed elftal binnen de lijnen kwam. Amsterdam maakt van te voren altijd veel ophef van haar elftal in oefenwedstrijden moet de eene tweede klas- ser na de andere er aan gelooven op het Vierbonden tournooi echter blonk zij zelden uit en we herinneren ons niet eens meer wanneer de A.V.B. voor het laatst de beker won. In 1937 was, zooals gezegd, de H.V.B. winnaar en in 1936 de N.H.V.B. Volledigheidshalve volgt hier het N.H.V.B.- elftal: Roelofsen (Helder 3) Ran Beeldman (Helder 3) (Schoorl) Mollevanger Henneman v. d. Wissel (Oudorp) (Schoorl) (Alkmaar 2) Blok Venekamp Selhorst Gart De Jong (Held. 3) (And. 2) (Schoorl) (Zeem.) (Alk. 2) Zooals men ziet heeft 1 D weer het leeuwen deel aan spelers geleverd; ditmaal zelfs zeven! Merkwaardig is wel, dat geen der afdeelings- kampioenen in het team vertegenwoordigd zijn. Naar spelers van Atlas, Sporters, CSV en WFC 4 zoekt men tevergeefs, zelfs onder de reserves: Blokker (Twisk) doel; v. d. Werf- hout (Alkmaar 2) achter; Poeze (Hoogkarsp.) midden; De Lange (OFC) en Tuinier (Oud- dorp) voor. Wij wenschen onze NHVB-ers veel succes. Groote daden verwachten we niet. De voor hof is n.1. een volmaakt „gokje", omdat alle geprobeerde formaties faalden. Achter hoede en halflinie zullen zich echter wel handhaven. RAUCHBEKER. Voor de tweede ronde wordt Strandvogels HRC 2 gespeeld. Waar we dezen wedstrijd al eerder hebben aangekondigd willen we vol staan met er £.an te herinneren, dat HRC 2 dezen uitwedstrijd o.i. met succes zal door staan. Te meer daar een gelijk spel voldoende is. De winnaar brengt voor de derde ronde 'n bezoek aan Watervogels. Voor die derde ronde wordt nu reeds ge speeld DTSWieringerwaard. Een paar aar dige thuiswedstrijden heeft DTS door de Rauchbeker toch maar gekregen! Eerst Texel, dat met een eenigszins wonderlijke 5-0 nederlaag naar haar eiland terug werd ge zonden en thans... Wieringerwaard, de afdee- lingskampioen. En een kans hebben de Lan- gedijkers o.i. opnieuw. De boog zal bij W.W. niet altijd gespannen kunnen blijven en het is in elk geval aan twijfel onderhevig of de roodbroeken wel voldoende strijdlust zullen ontwikkelen om tot een nieuwe 62 zege te komen waarmee ze destijds in Oudkarspel de competitie openden. De motor Klaas Schenk doet bijv. niet mee. Zooals het zich van de week liet aanzien gaat het in het geheel niet naar wensch met Schenk's knie en de kans is niet denkbeeldig dat de wedstrijd tegen QSC Klaas' laatste is geweest! De winnaar van den wedstrijd in Oudkars pel speelt t.z.t. de finale van Groep Nrd. Nrd. Holland op het veld van haar tegenstander, de winnaar van WatervogelsHRC 2 (of Strandvogels). GOUDEN KRUIS. Voor de vierde ronde van het district Den Helder ontmoeten elkaar Schagen 2 en J.V.C. te Schagen (2.30). We zouden niet gaarne 'n favoriet aanwijzen al is de kans van JVC uiteraard grooter omdat deze aan gelijk spel voldoende heeft. De winnaar krijgt Oudesluis thuis voor de finale van dit district. KAMPIOENSCHAP N.H.V.B. Liet Atlas een veer, Sporters faalde niet tegen CSV, doch won met 53. De stand is nu: Sporters 3 2 1 0 94 5 Atlas 3 1 2 0 64 4 WFC4 2011 14 1 CSV 2 0 0 2 59 0 Morgen wordt gespeeld: SportersAtlas en WFC 4CSV. Het aal voor Atlas zaak zijn alles op alles te zetten. Een nederlaag tegen Sporters zou nu absoluut funest zijn, omdat de voorsprong van de Hoorners dan tot drie punten zou stijgen. En het is onaannemelijk dat Sporters voor het nabije einde dan nog alle punten zal laten glippen, om zoodoende Atlas toch nog kam pioen te laten worden. De ontmoeting in Den Helder eindigde onbeslist (11). COMPETITIE. 4 F: Schagen 3Succes 4 (10 uur). Adsp. Q: HRC dHelder c. Adsp. R: HRC eHRC g; JVC aHelder e (10.30); HRC f—Held. Boys a. Lastige Zondag voor de Landskampioenen. De a.s. kampioen van Nederland, wie van de twee, Feijenoord of Heracles, het ook zal worden, moeten morgen een uiterst lastigen uitwedstrijd spelen. Lastig, inderdaad, maar van beslissenden aard kan hij niet zijn, om dat, Als het uiterste mocht gebeuren, n.1. als de een wint, terwijl de ander verliest, toch de laatste wedstrijd HeraclesFeijenoord de be slissing zal moeten brengen. Het mooist zou het natuurlijk zijn, als de beide kemphanen den beslissenden strijd onder gelijke omstan digheden, c.q. met evenveel winstpunten, in zouden gaan. Nu is de kans daarop o.i. zeer groot, al zal zoowel D.W.S. aan Feijenoord als P.S.V. aan Heracles een geduchte massa werk geven. Vooral de Rotterdammers moeten op passen, juist na de prachtige verrichting te gen Arsenal, hoe paradoxaal dit ook moge klinken. De beslissingsmatch tusschen D.W.V. en D.O.S. wordt eerst over enkele weken ge speeld. Dat wordt dan met recht zweet-voetje bal. Wat nu, Emma? En zoo is dan voor het dappere Emma de dag aangebroken, dat zij haar seizoen van hard werken den kroon kan opzetten. Zjj gaat n.1. naar Hermes voor het voeren van een voor velen hopeloos geachten strijd. Inderdaad de Schiedammers hebben aan een gelijk spel reeds voldoende en de beste kansen zijn dus voor haar. Maar juist nu de strijd zoo onge lijk schijnt te worden, gaat onze sympathie uit naar Emma, die wij alle sterkte toewen- schen. Wie weet? Quick bijna in het dorado. Heel sportlievend Nederland ziet morgen met belangstelling uit naar den uitslag van QuickRigtersbleek, welke Nijmegen een tweede le klasser en Rigtersbleek.., een extra beslissingswedstrijd kan brengen. De rood zwarte Waalstadbewoners staan er zóó schit terend voor, en mogen op zóó veler sympathie bogen, dat zij werkelijk niet beter kunnen doen dan den knoop te hunnen gunste door hakken. HeroDe Valk. is de eenige promotiewedstrijd in af deeling IV, zoodat er jammer genoeg eenige storing ont staat, welke weer een weekje langer zomer- voetbal beteekent. Hero is reeds uitgescha keld en met De Valk zou dat practisch ook het geval zijn, als zij dezen wedstrijd verloor. Wat we intusschen niet verwachten. Ook hier de beslissing? Gelijk in de afdeelingen n en III kan ook in afdeeling V de beslissing vallen inzake de plaats in de eerste klasse. F.V.C. en Hooge- zand spelen n.1. den laatsten en beslissenden wedstrijd te Huizum, waar de thuisclub meer hoeft te presteeren dan een gelijk spel om haar gasten uit de eerste klasse te verdrin gen. Er bestaat groote kans, dat dit gaat ge beuren. Opgepast, Alkm. Boys. Het zal morgen weer eens storm loopen aan den Alkmaarschen Westerweg, waar de kampioenen, Alkmaarsche Boys, hun tweeder en laatsten thuiswedstrijd voor de Pro"1°^?" competitie spelen, dit keer dus tegen Z.V.v., waarvan in Zaandam met 20 werd gewon nen. Ongetwijfeld bewijzen we Siem Bak en zijn vrienden den besten dienst als we ne voorbereiden op een uiterst zwaren wedstnj waarin Z.V.V. alles van de roodwitten zal vergen, omdat het hier om de allerlaatste kans van de blauw-zwarten gaat. Het isvvei- iswaar een ongelooflijk kleine stroohaim, waaraan de Zaankanters zich vastgeklamp hebben, maar tegen Bloemendaal hebben zij 't toch maar geklaard en waarom zou, als ZVV mocht winnen, ook den tweeden wed strijd tusschen de Boys en Bloemendaal niet in een gelijk spel eindigen? Zooals men weet, zouden na zulk een verloop de drie rivalen extra beslissingswedstrijden moeten spelen. Nu zullen, naar wij hopen en vertrouwen, Pierre Mulder c.s. het zoover niet laten ko men en zeker een gelijk spel op de Zaandam mers behalen ,in welk geval deze laatsten de- gradeeren en de Boys de beste papieren be houden. Het zal letterlijk en figuurlijk een „heete strijd worden, waarin wij roodwit veel succes toewenschen. In Bussum gaat BFC—Watergraafsmeer. De winnaar blijft, resp. wordt tweede klasser. K.N. V.B.-BEKER. Voor de vijfde ronde worden gespeeld: SVVVSV, Helmondia—VVV, UWDe Me teoor, Sneek—CVV; AGOVV—De Volewijckers (good luck, derde klassers!) HaarlemDe Musschen, VUCWageningen. ZONDAG 15 MEI 1988. Hilversum I, 1875 en 415,5 m. 8.30 NCRV. 9.80 KRO. 5.00 NCRV. 7.45— 11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonmuziek, 10.00 Hoogmis. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Causerie „Week van gebed en offer". 12.15 KRO-orkest (1.00—1.20 Boekbespre king). 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.30 KRO-Nachtegaaltjes en het KRO-orkest. 3.00 KRO-Kamerorkést en solisten. 3.45 Religieus hoorspel met zang. 4.30 Religieuze causerie. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.05 Gereformeerde Kerkdienst. Na afloop: Orgelspel. 7.20 Gewijde muziek (gr.pl.). 7.45 Sportnieuws. 7.50 Causerie „Santos in nieuwe gedaante", 8.10 Berichten ANP, Mededeelingen. 8.30 Russisch Balalaika-koor en orkest. 8.50 Zang en piano. 9.00 Causerie „De eerste ronde". 9.10 Vervolg koor en orkestconcert. 9.30 Vervolg zang en piano. 9.40 Gramofoonmuziek. 10.00 KRO-orkest. 10.35 Berichten ANP. 10.40—11.00 Epiloog. Hilversum n, 301,5 m, 8.55 Gramofoonmuziek. 9.01 Berichten. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.59 Berichten. 10.00 Bach-cantate. 10.40 Declamatie en Gramofoonmuziek. 11.00 De Ramblers, dubbelmannenkwartet „Smetana" en Reportage. 12.00 Het woord van de week. 12.05 Ensemble Jetty Cantor, solist en Gra mofoonmuziek. 1.30 Causerie: „Wie er in Indië wonen". 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Omroeporkest en soliste. (Om 3.45 eventueel Berichten). 4.20 Sportreportage. 4.35 Gramofoonmuziek. 4.40 Sportreportage. 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Sportuitzending. 6.15 Sportnieuws ANP. Hierna Gramofoonmuziek. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Sportuitzending. 6.15 Sportnieuws ANP. 6.30 Nederduits Hervormde Kerkdienst. 7.30 Gramofoonmuziek, 7.40 Wijdingswoord. 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen. 8.15 Versterkt Kovacs Lajos-orkest en solist. 9.15 Radiojournaal. 9.30 Omroeporkest en soliste. 10.00 Radiotooneel. 10.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO- Dansorkest en Gramofoonmuziek. MAANDAG 16 MEI 1938. Hilversum I, 1875 en 415,5 m« NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek, (Gr.p.1). Om 8.15 Ber.), 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11,00 Christelijke Lectuur. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Amsterdamsch Salonorkest en grama- muziek. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 3.00 Wenken voor de keuken. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 Kinderuurtje. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Berichten. 7.15 Vragenuurtje. 7.45 Reportage. 8.05 Berichten ANP, herhaling SOS-Bericht. 8.15 Nederlandsche Vereeniging voor de Volks zang, afdeeling Bloemendaal. 9.30 Causerie „De huidige stand van de arbei dersbeweging". 10.05 Berichten ANP. 10.10 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua", m.m.v. solist. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg concert. 11.30 Gramofoonmuziek. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing, Hilversum II, 301,5 m. Algemeen Programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Ensemble Willy Kok en declamatie. 12.30 AVRO-Dansorkest, 1.00 Gramofoonmuziek. I.45 Omroeporkest. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.15 Omroeporkest m.m.v. solist. 4.30 Causerie ,Music-Hall" (met gr. pl.). 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Pianovoordracht. 7.30 Astronomische lezing. 8.00 Berichten ANP, eventueel gramofoon muziek. 8.15 Concertgebouw-orkest. 9.20 Radiotooneel. 9.45 De Twilight Serenaders. 10.30 Orgelspel. II.00 Berichten ANP, hierna het AVRO- Dansorkest. 11-4012.00 Gramofoonmuziek, Een dienstregeling, die als amuse. mentslectuur verslonden wordtl Natuurlijkcritiek!. „Ako! Een nieuw Spoorboekje! Ako, een reisgids!", zoo klonk het deze week aan diverse stations, en de Ako-jongens kwamen han den tekort De markt waa bepaald willig! Men verdrong zich rond de Ako-jongens, die In luttele minuten uitverkocht waren. Althans in zoo verre het den voorraad reisgidsen betrof, want de ochtendbladen gin gen deze dagen heel slecht yan, de hand. Voorzichtig, als gold het een kostbar# schat, namen de diverse reizigers het nieu we spoorboekje in ontvangst. Nieuwsgierig werd het als een nieuw wereldwonder van alle kanten bekeken, alvorens het werd opengeslagen en voor de geheele reis, ook al betrof deze een traject Amsterdam- Maastricht of Rotterdam—Leeuwarden bood het daarna lectuur in overvloed, want het had er allen schijn van of de reizigers een wedstrijd aangingen, wie de 529 bladzijden van den nieuwen reisgids het eerst uit het hoofd zou kennen. Spoedig kwamen de eerste opmerkingen los. „Kijk een®, Je kan er gedeelten uit nemen!" En met een forschen ruk wordt het blauwe boekje, dat de eigenlijke treinen loop bevat, uit de kaft verwijderd. De bedrijver van deze daad vindt zich een man van gewicht. Zegevierend kijkt hij in het rond, alsof hij zeggen wil; „Menschen, help ik jullie daar even uit den nood!" Maar het. volgende moment kijkt de man toch eenigszins verbouwereerd. „Hoe krijg ik het er nu weer in", vraagt hij. En hier mede komen de tongen los. „Het had een veerende kaft moeten wezen" „Zeker al lemaal voor veertig cents". „Dan hadden ze beter twee afzonderlijke boekjes in den handel kunnen bi'engen, want nu is de buiten.kaft weggegooid geld." Het zou voor de directie van de Nederlandsche Spoor wegen de moeite waard zijn het oor eens in de vroegtreinen te luisteren te leggen. Wat haar eenige jaren v. voorbereiding heeft gekost wordt hier in een uur tijds uitge maakt voor al wat leelijk is! En het zouden geen rechtgeaarde Hol landers zijn, als de reizigers niet met kri tiek begonnen. Maar er volgt dan ook de noodige waardeering, als men de dienst regeling zelve gaat bestudeeren en van de eene verbazing in de andere valt over de veel kortere rijtijden en de betere verbin dingen. Enthousiaste uitroepen zijn sche ring en inslag en het lezen in het spoor boekje wordt tot een tijdverdrijf, waarte gen de interessantste puzzle het moet af leggen. „Stel nou, dat ik van Gorinchem naar Zwolle moet „Wat moet. jij in Gorinchem "doen??" „Stil nou, het is maar bij wijze van spre ken." Dit was de conversatie van 'den dag en er zijn in enkele minuten tijds reizen gemaakt, die, in kilometers uitgedrukt, een reis om de wereld beteekenen. Men hoort ook be zwaren, die misschien wel steekhoudend zijn, zooals b.v. het gemis van een alfabe tische lijst van plaatsnamen in het blauwe boekje, klaar bovenal hoort men wonder lijke verhalen, van wat men wel op één dag kan afdoen. 10.05 in Eindhoven, om 11.05 weer verder, 12.49 aankomst Roermond, 13.33 door naar Sittard, het duizelt van cijfers Het driedeelig spoorboekje van 15 Mei 1938 heeft een ontvangst gekregen, welke maar wei nige van zijn voorgangers te beurt is geval len! FEUILLETON. 60. DOOR Ze bedwong zich met groote inspanning. „Ik begrijp niet, waarom ik zoo flauw ben, vergeef het mij, als het je belieft. Ja, ik zal je alles vertellen. Zij leed zoo ondragelijk, dat zij ten laatste haar toevlucht nam tot bedwel mende middelen. Ik heb het in het begin zelfs niet vermoed. Ik dacht, dat haar toestand een gevolg was van den ontzettenden zenuwschok en dat het voorbij zou gaan. Maar later toen wij hier woonden begon ik vermoedens te krijgen. En ten laatste kreeg ik zekerheid. Maar het was toen zulk een gewoonte bij haar geworden, dat ik het niet meer kon tegengaan. En ik geloof eerlijk, dat zij zonder die midde len gek zou geworden zijn. Maar Ghulam wij namen hem op verzoek van Yvonne uit Indië mee Ghulam verzekert mij, dat de dosis minder worden. En ik heb zoo gerekend op je komst op je invloed Zij bracht haar hand aan haar keel en eindigde met ver stikte stem: „En nu is het alles voor niets." „Waarom?" vroeg Chris snel. „Waarom zeg je dat? Ik zal haar helpen. Ik zal er een eind aan maken. Ik zal haar alles doen ver geten zoodra wij te samen gelukkig zijn, Claire Claire wat is er? Je moet niet zoo verdrietig zijn. Je bent veel te moe, dat is de kwestie." „Ik ben wel erg moe," gaf zij toe, ,maar dat is niet de eenige reden. Ik zei reeds dat ik op jou gerekend had, ik kon niet anders meer bedenken. Maar dat heeft nu geen nut meer." „Waarom niet?" vroeg Chris. „Omdat," zei ze aarzelend, „Pax het niet wil." „O," zei Chris. „Wat ter wereld doet het er al toe, wat Pax zegt? Hij heeft het gister avond met mij geprobeerd, maar ik heb een voudig niet naar hem geluisterd. Kom, breng mij bij haar, en wij laten Pax er verder buiten." „Dat kunnen wij niet," zei Claire en in haar stem klonk een diepe moedeloosheid die van een overtuigende kracht was. „Hij heeft de macht om jullie huwelijk te beletten, en daar zal hij gebruik van maken." „Laat Pax toch naar den duivel loopen!" zei Chris met begrijpelijke ergernis. „Ik ben niet heelemaal uit Indië naar hier gekomen om door hem gecommandeerd te worden. „Dat weet ik", zei Claire. „Ik had het eerst moeten raadplegen voor ik je schreef; maar ik voelde in mijn hart, dat hij je komst niet goed zou keuren; daarom handelde ik buiten zijn medeweten." „En kunnen wij dat nu ook niet doen?" stelde Chris voor. „Laat het mij in elk geval met Yvonne bespreken, dan kunnen wij zien wat ons te doen staan." Z(j schudde het hoofd. „Neen neen! Je begrijpt den toestand niet. Pax meent het werkelijk ernstig. En hij heeft blijkbaar een macht over haar, waarvan ik den oorsprong niet ken." „Onzin," zei Chris luchtig. ,;Dat geloof ik niet." „Het helpt niet, al geloof je het niet," zei Claire met een moedeloozen zucht, „omdat het waar is. Wat Pax wil, volbrengt hij, en het is nutteloos zich tegen hem te verzetten." „Mijn beste Claire," zei Chris, „zo almach tig is hij niet. Het is alleen om haar gezond heid, dat hij zich zoo bezorgd maakt. Mis schien heeft hij ook vermoed, dat zij die mid delen nam of Ghulam heeft het hem ver teld. Maar het maakt voor mij niet het minste verschil. Wij zijn ten slotte vrij in onze han delingen. Hij kan ons niet beletten te trouwen als wij dat willen." „Daar ben ik nog zoo zeker niet van," zei Claire. „Hij is zoo beslist in zijn veto. Hij denkt" zij wendde het hoofd af „hij denkt, dat het je leven zal bederven." Zij trachtte te glimlachen maar haar lippen beefden. „Ik heb een ellendigen nacht gehad, Chris, ik ben een hopeloos schepsel. Ik doe altijd het verkeerde ding." „Stil toch," zei Chris troostend. „Dat heb je in dit geval zeker niet gedaan. En wan neer breng je mij nu bij haar?" Zij aarzelde. „Chris, ik moet haar vertellen dat Pax er tegen Is. Dat heb Ik nog niet gedaan. Zij weet nog niet eens, dat je hier bent." „Wel, dat kan ik haar zelf vertellen," zei Chris met een vroolijken grijns. „Houd nu eens op met zoo pessimistisch te zijn en laat Pax er buiten!" „Ja, maar als ik het haar niet vertel, doet hij het," protesteerde Claire. „Hij zei gister avond, dat hij het doen zou! En wat hij zegt, doet hij, dat weet je." „Ja. maar begon Chris en stokte even „hij kan toch geen werkelijke macht over haar hebben. Dat is onmogelijk, dat doet men toch niet!" „Ik begrijp 'het ook niet," zei Claire. „Mis schien als jij er met hem over sprak „Maar dat heb ik gedaan!" zei Chris. „En haar gezondheid was het eenige beletsel, zoo ver als ik het begrepen heb." „Ik geloof niet," zei Claire langzaam, „dat dat de hoofdreden is." Chris keek haar recht in het gezicht. „Wat is het dan? Wat geloof je zelf?" „Ik weet het niet," zei ze door een sluier van groen voor zich uitstarend naar de zil veren zee. „Maar toen ik het hem gisteravond vroeg, zei hij, dat ik het aan Yvonne moest vragen, en dat zij het antwoord wist." „En?" zei Chris. „Ik heb het haar niet gevraagd," zei Claire Een zware stilte volgde, slechts verbroken door een- lichte trilling in de takken en het doffe geluid van een vallenden appel. Chris zat voorover met zijn handen tus schen zijn knieën en keek naar den grond in diep gepeins verzonken. Eindelijk sprak hij bijna fluisterend: „Er kan toch dien nacht niets tusschen hen beiden geweest zijn?" Claire maakte een flauwe beweging van protest, maar antwoordde niet. Chris bleef nog eenige seconden onbeweeg lijk zitten, sloeg zich toen opeens met beide handen op zijn knieën en stond op. Claire keek verschrikt op. „Wat ga je doen?" Hij keek op haar neer met een blik waarin een vast besluit te lezen was. Ik denk dat ik naar Yvonne zal gaan als jij het goed vindt." „O!" zei Claire. „Je behoeft niet angstig te zijn," ging hij kalm voort. „Ik zal zeer voorzichtig zijn en haar niet van streek maken. Maar ik moet weten, hoe het tusschen ons staat." ZÜ stak een hand uit, als om hem terug te houden. „Chris! Waarom zinspeelde je op zooiets? Dat kan het niet geweest zijn! Zij heeft altijd van jou gehouden. En Pax Pax •Het is een vreemde wereld, Claire," zei Chris met een harden trek om den mond, terwijl hij haar hielp opstaan. „Men weet het nooit. Zelfs je beste vrienden kunnen je verraden. Bovendien," zei hjj met opeenge klemde tanden had hij op dat oogenblik evenveel recht op haar als ik namelijk in het geheel geen recht," „Zeg dat niet," smeekte Claire bevend. „Het kè.n niet waar zijn." „Ik wed, dat Crofton er iets van wist," zei Chris woest. „Jammer, dat hij niet hier is!" „Het is niet waar," beweerde Claire heftig. „Het is niet waar! Als ik dat werkelijk dacht r dan zou er niets meer overblijven niets niets!" „Het spijt mij Claire, ik had dat niet moe ten zeggen," zei Chris met een krachtige poging tot zelfbeheersching. „Jij houdt na tuurlijk van hem, daar had ik aan moeten denken." Zij strekte haar handen uit ln blinde wan hoop. „God helpe mij, dat ik van hem hield!" nep ze bitter. Chris greep haar handen en hield ze in de zijne. „Kom, Claire, nu moet je flink zijn. Wat een ezel ben ik! Natuurlijk is het niet waar het zou ondenkbaar zijn! Denk er niet meer aan! Vergeet, dat ik het gezegd heb. Het is alleen omdat zij zoo mooi is. Iedereen is altijd voor haar bezweken Claire kom toch Claire!" Zij bedwong haar tranen ten laatste en probeerde zelfs te glimlachen. „Het spijt mij, Chris," zei ze. „Laat onze verbeelding ons geen parten spelen. Wij zul- '®n ,h'er ,over «ooit meer spreken of denken, vat Pax' beletsel ook zijn moge dat ls het niet. „Neen, daar ben ik zeker van," zei Chris en glimlachte haar bemoedigend toe. „Wij laten ons door geen schaduw verschrikken, dat mag niet meer gebeuren." Maar in weerwil van den glimlach, die elk van hen voor den ander te voorschijn riep, a? de donkere schaduw van den twijfel zwaar over hun beider gedachten. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 16