De ontvoerde Rus Federatie van V.V.V.'s in N.H. boven het Noordzeekanaal Duifschland levert ons het blikvleesch Postvlucbten op Indig De instortingsramp te Rotterdam Onthullingen Met het hoofd tegen een brugbalk Valschc rijksdaalders Ned. Tuinbouwraad jubileert publicatie De 12e vergadering van het Al gemeen Bestuur te Callantsoog gehouden, op Zaterdag 14 Mei jl. in hotel „Duinzicht" was 'n suc ces. - Alle aangesloten vereen!- gingen vertegenwoordigd. - De voorzitter der A.N.V.V., Baron Krayenhoff bezoekt deze verga dering. De vrijheid op het Noorderstrand. Na afloop der vergadering een schitterend ge slaagde excursie naar het Zwa- nenwater. Aanwezig afgevaardigden der V.V.V.'s te Alkmaar, Bergen, Beverwijk, Callantsoog, Egmond aan Zee, Groet-Kamperduin, Heemskerk, Den Helder, Hciloo, Hoorn, Petten, Schoorl, Texel, de Rijp, IJmuidcn en de Zaanstreek. Voorts aanwezig als ge- noodigden de gemeentebesturen van Cal lantsoog en van Zijpe, de burgemeesters van Alkmaar en Schoorl, Baron Krayenhoff en mr. Planten, resp. voorzitter en direc teur der A.N.V.V., en de heer J. van Hon- «chotcn, jachtopziener van het Zwanen- water. Voorzitter, mr. D. Breebaart, secretaris mr. J. P. Bosman. De Voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom. In 't bijzonder richt spr. een woord van welkom tot den Burge meester van Callantsoog, den heer G. D. Rehorst. Het is spreker bekend, dat, de heer Rehorst een werkzaam aandeel heeft in het V.V.V.-leven, en wel als bestuurslid van de V.V.V. te Callantsoog. Spr. hoopt dat de heer Rehorst vandaag overtuigd zal worden van het nut van de Federatie. Het doet spreker genoegen dat de V.V.V. Bergen, de verloren zuster, weer in het midden van het Federa- fiegezin is teruggekeerd. Op Texel heeft een fusie plaats gevonden tus- schen de beide V.V.V.'s aldaar. De nieuwe verceniging treedt toe tot de Federatie. In deze vergadering richt spreker nog een gelukwensch tot het bestuur der als gast vrouw optredende verceniging en in het bij zonder tot den voorzitter, in verband met het 20-jarig bestaan der vereeniging, en spreekt daarbij de hoop uit, dat Callants oog een even trouw lid zal blijven als zij geweest is vanaf de oprichting der Fede ratie en daarvan een sieraad zal blijven. Na de opening worden de notulen der vo rige vergadering voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Van de gemeente Akersloot bericht, dat een jaarlijksche subsidie van f 10.wordt verleend. De voorzitter deelt mede dat de Vcrifica- tiecommissie is gewijzigd. Door het bestuur zijn daarom aangezocht de heeren Zeiler en Winder, die thans met den heer Brus- saard deze commissie vormen. De vergade ring keurt dit goed. Dan doet spreker 'n belangrijke mededeeling n.1. wijziging van arti kel 3 van het Zeeweringreglement. Ingevolge dti artikel zal het verbo den zijn voortaan feesten en wed strijden op het strand te organisce- ren, behoudens toestemming van den Minister Van Waterstaat. Alleen op de gedeelten hij de verschillende ge meenten in huur, mogen tentjes geplaatst worden. Hier in het Noorden hebben de gemeen ten slechts kleine gedeelten in huur. Aan den cencn kant hebben de exploitanten van de gepachte strandgedeelten hiervan hun revenue, maar daartegenover staat het groote ongerief voor de bezoekers van de badplaatsen. Op die strand gedeelten komt meer drukte en wordt de grootere vrijheid gemist. Deze wijziging is dan ook zeer in grijpend. Zeker, er is ontheffing mogelijk, maar daar staat spr. niet zeer optimis tisch tegenover. Het is sprekers meening dat geen ethische motieven aan de wijziging ten grondslag liggen, maar zuiver financicele. Het is de taak van den Staat te zorgen voor de be scherming van het land en zijn bewoners, maar getracht wordt deze zorg af te schui ven op de gemeenten, door deze voor het onderhoud te laten opdraaien. De huur is meestal laag gesteld, maar de bepaling, dat de gemeente het onderhoud van den duin- regel voor haar rekening moet nemen, drukt des te zwaarder. Men komt met het motief dat de duinen door de vreemdelingen wor den vernield. Spreker durft echter te be weren, dat dit onjuist is. De duinenrij wordt vernield door de stor men in het najaar. Het is een grove onbil lijkheid, dat de gemeenten met het onder houd worden opgescheept en hiertegen dient ten sterkste geprotesteerd te worden. In de A.N.V.V. en de Commissies voor de Noordzecbadplaatscn moet deze kwestie on der het oog worden gezien. Spr. zou het als punt op de algemeene A.N.V.V. vergadering ie Oisterwijk behandeld willen zien. Wan neer straks de heeren van het Hoofdbestuur aanwezig zullen zijn, zou spr. de discussie over het onderwerp willen openen, opdat zij een idee krijgen van de stemming. Jaarverslag van den secretaris. Hieruit blijkt, dat 1937 een gunstig jaar voor de federatie is geweest. Ook de voor teekenen voor 1938 zijn gunstig. In 1937 werd f (0 subsidie ontvangen, voor 1938 zal dat f 130 zijn. Rekening en verantwoording '37 De penningmeester brengt verslag uit. 1937 sloot met een mooi batig slot. De kas- commissie heeft alle boeken en bescheiden in orde bevonden; de penningmeester wordt gedéchargeerd. Candidaatstelling A.N.V.V. hoofdbestuur Deor de federatie zijn 15 personen op de voordracht geplaatst, o.a. de secretaris der federatie, Mr. J. P. Bosman. Mr. Breebaart is candidaat gesteld door andere instellingen, zoodat beide heeren wel in het hoofdbestuur gekozen zullen wor den. Als afgevaardigden naar de a.s. congres vergadering worden de heeren Breebaart en Bosman aangewezen. Bespreking terreinritten. Ondanks het vele werk en alle moeite kunnen de ritten niet doorgaan. Er was suc ces bij de K.N.M.V., afd. Noord Holland. Jhr. Barnaart had zijn terrein, het voormalige jamboree-terrein te Vogelenzang, beschik baar gesteld, doch het Amsterdamsche wa terleidingbedrijf riep de commissie het halt toe. Er bleek geen vergunning te verkrij gen om ook een gedeelte van het bij het be drijf in eigendom zijnde duinterrein te mo gen gebruiken. Nog een kleine kans is er dat de rit in September gehouden zal kunnen worden. Gedacht is nog aan Texel, maar daar komt als groote moeilijkheid het vervoer bij. De nieuwe gids. De redactiecommissie, bestaande uit de heeren Dinkelberg, Margadant en Brussaard heeft haar werk gereed. De gids is pers klaar. De heer Dinkelberg brengt verslag uit. De titel zal zijn Noordholland van het IJ tot de Wadden. Ongeveer 25 foto's zul len worden opgenomen. Spr. doet mededee ling van de indeeling der gids. De voorzitter dankt de commissie voor het vele werk. Begin Juni zal de uitgave het licht zien. De heeren Baron Krayenhoff en Mr. Plan ter komen ter vergadering en worden door den voorzitter hartelijk welkom geheeten. Wijziging Rij kszee wering regle ment. Thans wordt over bovengenoemde wijzi ging gediscussieerd. De heer Vos vindt de bepaling heel mooi. Vooral op laatsen met een zeer smalle duinreep. De heer Kos vindt het een aanslag op de vrijheid der badgasten. De heer üuinker heeft de ondervinding dat Waterstaat nog wel soepel is. De Voorzitter zegt het niet eens te zijn met de optimistische woor den van den heer Duinker. Mis schien is het zoo op Vlieland, maar in Zijpe is dat wel anders. Spr. noemt cijfers. De heer Nijpels oppert het voorstel tot in stelling van een commissie van onderzoek door de A.N.y.V. Een betere regeling is ge- genscht. Waterstaat moet voor de stormscha de zorgen en de gemeenten voor de schade door de vernieling door de badgasten. Baron Kraijenhoff stelt zich op het stand punt van den voorzitter. Het is een belem- bcring van het vreemdelingenverkeer. Spre ker zal het graag als punt van bespreking op de congres vergadering willen zien. De heer Rehorst merkt op, dat de regeling voor Callantsoog niet zoo onbillijk werkt. Wat het verbod zel ve betreft, gelooft spr. dat de bepa ling is opgenomen om verhaal te heb ben bij al te groote verzamelingen van tenten, enz. Mr. Planten geeft een overzicht van het geen op de congresvergadering besproken zal worden. Plaats volgende vergadering. Als plaats voor de volgende vergadering wordt Kennemerland aangewezen. Rondvraag. De heer Rehorst, burgemeester van Cal lantsoog dankt voor de uitnoodiging tot bij woning der vergadering, spreekt zijn blijd schap uit dat in Callantsoog is vergaderd. De burgemeester van Schoorl, Baron van Fridagh, dankt eveneens voor de uitnoodi. ging. Spreker heeft wel geconstateerd dat de voorzitter the right man on the right place is. Wethouder van der Sluijs (Zijpe), hoopt, dat nog niet-subsidiccrendc gemeenten spoe dig hiertoe zullen overgaan. Re heer Henneman (Heemskerk) vraagt de medewerking i. z. een daar ter plaatse aan te leggen weg naar de zee. Wordt toegezegd. Hierna sluiting. Koffietafel en excursie. Aan de koffietafel heet de voorzitter der V.V.V. Callantsoog, de heer P. Vos Jbnz., allen hartelijk welkom. Spreker deelt mede, dat straks een excursie gemaakt zal wor den in het Zwanenwater. De Callantsooger trein rijdt. Tegen drie uur verzamelt het gezelschap zich boven aan den strandweg en stapt in de daar gereedstaande trein. Neen lezers, geen clectrische- of Dieseltrein, maar de trein van het werkspoor. In de wagens zijn stoelen geplaatst, en het congres hobbelt Zwanenwaterwaarts. In de duinen wordt een flinke wandeling gemaakt en wordt o.a. de lepelaarskoolnie bezichtigd. Het was een mooie tocht, die bij allen zeker in den smaak gevallen is. Bij de thee, door de V.V.V. Callantsoog aangeboden, dankt de voorzitter allen, die hebben medegewerkt aan het welslagen van deze excursie, waarbij het gezelschap op zulk een origineeie wijze is vervoerd ge worden. Tragisch ongeval na de „Varsity". Gisteravond om kwart over zeven is een man, die op een zolderschuit de brug over de Leidschegracht bij de Lijnbaansgracht te Amsterdam onderdoor voer, te water geraakt, doordat hij met zijn hoofd tegen een balk van de brug stootte. Met een reddinghaak is hij op het droge gebracht. In bewusteloozen toestand is hij naar een der ziekenhuizen vervoerd. Hij had veel water binnengekregen en hij bleek bovendien een schedclbasisfractuur te heb ben opgeloopen. De man stond aan het roer van een zolderschuit en kwam van de „Var sity". Op het oogenblik, dat hij de brug wilde passeeren, voer hem een pleizierbootje voorbij, waarvan een der opvarenden hem vroeg naar de uitslagen van den roci- wedstrijd. Bij het antwoorden keek hij om en lette niet op de brug, met bovengenoemd noodlottig gevolg. Drie oplichters te Rotterdam ge arresteerd. De Rotterdamsche politic heeft aangehouden en in bewaring gesteld den 32-jarigcn bankwerker H. V., den 36-jarigcn chauffeur J. W. en den 38-jarigcn werklooze timmerman A. J., die gedurende de laatste zes maanden op den linker Maasoever tal van reeds uit den omloop geno men, waardclooze Belgische 5 franc- stukken hebben uitgegeven voor rijksdaalders. De mannen kochten allerlei kleinigheden voor een waarde van tien tot vijftien cent en lieten zich met het wisselgeld in Ncdcr- landsche pasmunt terugbetalen. Op die ma nier zijn ongeveer vijftien winkeliers gedu peerd. Wonderlijke transacties. Naar het Hsb. verneemt, zal het bevroren vleesch, dat noodig is voor de bereiding van tien millioen kilo blikvleesch (te distribueeren onder werkloozen en behoeftigen) voor een aanzienlijk gedeelte worden betrok ken uit Duitschland; de onderhande lingen hierover tusschen de belde regeeringen zijn reeds in een verge vorderd stadium. Het behoeft, aldus het blad, wel géén be toog, dat Duitschland niet in staat is, om aan ons land 10 millioen kilo bevroren vleesch, overeenkomende met circa zestig duizend koeien, tegen zeer lagen prijs te leveren. De zaak zit dan ook zóó, dat Duitschland dit vleesch zélf heeft verkregen door een ruiltransactie en wel tegen industrieproducten. Op on ze beurt zal ons land nu weer dit vleesch met Duitschland ruilen te gen stroo. zuivel en groenten. Deze mijl op zeven werpt, aldus het blad, wel een schril licht op de gewrongen en ontredderde economie van deze dagen Doch niet minder schril belicht deze trans actie de resultaten van zoovele jaren „orde ning" van den rundveestapel! Minder melk en evenveel vleesch, zoo was het doel. Veel en veel méér melk en een tekort aan vleesch is het resultaat geworden Niettemin blijft de teeltbeper king. Hoewel onze rundvleeschcxport geheel is weggevallen, en de binnenlandsche con sumptie, vorig jaar was gedaald tot een laagterecord van 16/4 kilo per hoofd v20 normaal), terwijl er bovendien 21 millioen kilo werd ingevoerd en ten deele, na be werking weer geëxporteerd, manifesteert zich .ondanks dit alles thans een tekort: zuivel wordt geruild tegen vleesch Maar niettemin blijft de teeltbeperking, hoe wel eerst met 7 en daarna nog eens met 10 verruimd, nog steeds bestaan, hetgeen beteekent, dat elk kalfje, dat door een boer wordt opgefokt, door een crisisambtenaar moet worden geportretteerd in O. Indische inkt, terwijl crisis-controleurs dag in dag uit op pad zijn, om in de stallen en wei landen, dichtbij of achteraf gelegen, te speuren naar kalfjes zonder officieel por tret, dat teeltvergunning of kalverscliets heet De Nederlandsche Tuinbouwraad vierde Zaterdag j.1. zijn dertigjarig bestaan. Op de drukbezochte receptie voer de o.m. ir. Roebroek, directeur-gene raal van den Landbouw, mede na mens den minister van Economische Zaken, het woord. Spreker herinnerde er aan, dat de regee ring den stimulans had gegeven tot de op richting van den Ncd. Tuinbouwraad en dat het vooral zijn ambtsvoorganger, wijlen dr. H. J. Lovink, is geweest, die ruim dertig ja ren geleden daarvoor op de bres heeft ge staan. Spreker acht het een groot voordeel, dat de leiding in dezen raad berust bij man nen uit eigen kring en het is zeker voor een belangrijk deel aan dr. Lovink te danken, dat de tuinbouw in Nederland zijn zelfstan dige plaats inneemt naast den landbouw. Indien de Tuinbouwraad er nog niet. ware, dan zou hij, aldus spr., in de tegenwoordige omstandighe den in het leven moeten worden ge- Emoe (heenreis) Ibis (terugreis) Gier (heenreis) Pelikaan (terugreis) Buizerd (heenreis) Reiger (terugreis) Vertrok van Aankoaut t. Singap. 15. Mei Band. 15 mc1> Athene 15 Mei A'dam 15 Mei Jodhp. 15 Mei Rang. 15 Mei Jodhp. 15 Mei Basra 15 Mei Athene 15 Mei Basra 15 Mei Singap. 15 Mei Rang. 15 Mei VLAS OOGST 1938. In aansluiting op het persbericht inzake vlas van den oogst 1938 maakt de Neder, landsche Akkerbouwcentrale bekend, dat vlastelers, die geen formulier voor de aan- vraag van taxatie hebben ontvangen, dit f alsnog bij de landbouw-crisisorganisatie waaronder zij behooren, kunnen aanvragen! Alle formulieren moeten vóór 25 Mei a.s bij de betreffende landbouw-crisisorganisa! I tie zijn ingediend. Aanvragen, welke na de zen datum inkomen, zullen niet meer in behandeling worden genomen, 's Gravcnhage, 14 Mei 1938. (Advj roepen, om in den tuinbouw de noo- dige activiteit te kunnen ontplooien en krachtige propaganda ook in het buitenland te kunnen voeren. Op handclseconomisch en hygiënisch' ge» bied valt nog veel gemeenschappelijk werk te verrichten. Ordening, waarover in den laatsten tijd veel wordt gesproken, komt het beste tot stand door gemeenschappelijke be< hartiging van belangen. De slachtoffers begraven* Groote belangstelling. Zaterdag zijn te Rotterdam eenige slachfx offers van de instortingsramp aan de Vak kensteeg ter aarde besteld. Op de R.K. begraafplaats werd des mor» gens de 41-jarige A. Roelants—Nuyten onder) groote belangstelling ter aarde besteld. Des middags werd op de Algemeene be graafplaats „Crooswijk" ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de 37-jarige raej. J. Offermeyer-Bouwman met haar doch» tertje en van den 47-jarigen krantenbezorger] W. Rotmans. Vele honderden waren hier bijeengeko» men, teneinde deze zoo tragisch om het le» ven gekomen menschen de laatste eer te bewijzen. Aan het graf van mej. Offermeyet en haar dochtertje sprak namens de familia de heer Jacobsson uit Den Haag. Spr. her» innerde er aan hoe eenige maanden gele» den, toen de overledene haar eveneens bij de ramp omgekomen baby ter wereld bracht haar oudste dochter door den dood werd weggerukt. Het was toen, in haar wanhoop om dit verlies, haar doffe wensch, naast haar dochter te mogen rusten. En nu, eer» der dan ooit iemand had kunnen vermoeden! is haar wensch in vervulling gegaan. Spr, roemde de overledene als een trouw echtge» noote en moeder. Een woord van troost richtte spr. tot den diepgetroffen vader, dia met zes kinderen achterblijft. Spr. hoopia dat er van gemeentewege iets voor dit zoa zwaar getroffen gezin zal worden gedaan. Hierna werd ten grave gedragen Rotmans achter wiens baar vele partijgenootcn eil de arbeiderszangvereeniging „De stem des Volks" te Rotterdam zich geschaard hadden, De kist was gedekt met de vlag van do „Stem des Volks" en met talrijke bloemstuk» ken. Vandaag zullen de overige slachtoffers, de heeren S. Kok en P. Klerkx, op de. al» gemeene begraapflaats ter aarde worden be» steld. WILDE DE GPOE BUTENKO VERMOORDEN? Men zal zich nog de op schudding her inneren, die onlangs ge wekt werd, toen bleek, dat de Russische zaakgelastigde Butenko, in Boekarest plot seling verdwe nen was. Van Russische zijde was men er toen direct bij, de Roemeen- sche regcering te beschuldi gen, dat deze voor die ver dwijning (Bu tenko zou door Rocmecnsche fascisten ver moord of „ge roofd" zijn), verantwoorde lijk was. Na vier dagen ech ter dook de „geroofde" zaakgelastigde Rome op. Thans publiceert hij een vlugschrift, dat door „Anti-Komintern" wordt uitgegeven, llij doet hierin verschillende onthullingen omtrent de toestanden in Rusland. Hij ver telt, dat hij gevlucht is, aangezien hij er BUTENKO in zeker van was, anders door de agenten der GPOe in Roemenië vermoord te zullen wor den. De Moskousehe machthebbers koesterden, zoo schrijft hij, reeds lang verdenking tegen mij. Het feit dat zijn vrouw en dochtertje hem niet naar Roemenië mochten begelei den, was voor hem een eerste bewijs. Im mers placht de Russische regecring, die niemand, die eenmaal over de grenzen was, vertrouwde, zich van den trouw harer amb tenaren te verzekeren, door op die manier gijzelaars in handen te houden! Nog voordat echter de Russische gezant in Boekarest, die bevel ontvangen had, naar Moskou te koinen, was afgereisd, kwam uit Weenen een geheimzinnige agent der GPOe aan, die zioh Tumanow noemde, wat, schrijft Butenko, zeker een valschc naam was. Hij vestigde zich in de lokali teiten van het gezantschap. Op den avond van den dag, nadat de gezant vertrokken was, ontbood deze GPOe-agent in een speciale kamer van het gezantschap, waar zich het Roemeensche bureau der GPOe bevond Butenko. Daar bevond zich de heele „staf" der Roemeensohe GPOe en werd hem voorgesteld, een auto-uitstapje naar Sinaja, de zomerresidentie van den l-oning te maken. Waar de weg naar Sinaja in den winter volkomen eenzaam is, begreep Butenko, wat dit te beduiden had. Hij zocht en vond een uitvlucht, om het „uit stapje" nog een paar dagen uit te stellen en maakte zich in den tusschentijd uit de voeten. Nadat hij tevoren in een slaneloo- ze nacht tot de conclusie was nekomon, dat het lot van zijn vrouw en dochtertje er niet beter door zou worden, wanneer hii zich liet vermoorden. Butenko komt op grond van deze zijn er varingen tot de volgende conclusies: 1. Sovjet-Rusland onderhoudt in Roe menië (en waarschijnlijk ook in alle an dere landen, waarmee het vriendschappe lijke betrekkingen heeft!) een eigen gehei me politie, die exterritoriaal is en in het gezantschap zetelt. 2. Deze GPOe controleert ook den ge zant en de leden van het gezantschap. 3. Deze GPOe heerscht er naar Sovjet- recht en trekt zich van het recht van het land, waar zij zich bevindt, niets aan. Wat de rest van het vlugschrift van de zen man, die zeker gelegenheid had, de Russische toestanden te leeren kennen, betreft, zoo vermelden wij nog, dat Butenko constateert dat de in de eerste dagen der revolutie verkondigde leuze „De fabrieken voor de arbeiders, het land voor de boeren" allen die daaraan geloofden, heeft teleur gesteld, aangezien niet de arbeiders de ei genaars der fabrieken werden, maar han dige speculanten zich daarvan imeester maakten. Butenko over Stalin. Dc eerste teekenen van een zeker herstel waren in Rusland waar te nemen, schrijft hij, op den dag, toen hetzelfde „vervloek te kapitalisme" in werking trad, dat door dc bolsjewisten als 't vreeselijke euvel der menschheid werd bestempeld. Dat was in 1921, (oen de toestand in het land zoo drei gend was geworden, dat Lcnin genood zaakt was, nieuwen koers in te slaan. In die dagen begon het land, als gezegd, te herademen. Het communisme echter begon te wankelen. Totdat in 1929 de nieuwe, vree- selijkste periode der bolsjewistische revolu tie begon, toen Stnün en zijn helpers be sloten. het hoerendom als sociale categorie met wapengeweld volkomen uit te roeien. „Daar echter," schrijft Butenko, „het openlijk verkondigen van zulk een ongehoorden kruistocht tegen 100 millioen onschuldige menschen politiek onverstandig geweest, zou zijn, zoo vond men de phrase uit van de vernietiging van het Koela- kendom, d.w.z, van de welgestelde boeren als klasse. Dit was het be gin van een vreeselijk drama, waar van milliocnen werkende menschen het slachtoffer werden. De collec- tiveering immers beteekent, dat de hoer het eigendom van den sovjet staat wordt, die hem laat werken als een tuchthuisboef volgens dc voorschriften en onder controle van een direct voor die controle be stemden „brigadier". Het Russische dorp geraakte in een slavernij, die nog schaamteloozer is dan die wel ke tot 1861 in Rusland bestond en lijfeigenschap heette." Honderdduizenden gezinnen, die zich daar* in niet direct schikten, werden uit de hul" ten verdreven, waarin zij sedert generaties gewoond hadden eri midden in den winter bij 30 40 gr. kou in omheinde ruimten hii' een gedreven. Diegenen, die in leven bleven» werden naar het uiterste noorden of naar Centraal-Azië in concentratiekampen gezon den. Op die manier verschafte de sovjet* unie zich een geweldig leger van dwang* arbeiders, waarmede Stalin den bouw der munitiefabrieken ,van strategische spoor wegen, enz. doorvoerde. Een kennis, die zoo Rust van het land terugkwam en wicD Butenko gevraagd had, hoe de boeren over het bewind dachten, antwoordde hem, dat deze, die, evenals tevoren aan hun gods dienst vasthielden, overal een gebed baden» dat den volgenden inhoud had: „Almachti ge God, bescherm ons voor onzen pijniger, het monster Stalin, die ons leven en dat van onze kinderen vernietigd heeft!" Nalurlijk lalen wij de bewoordingen ia" utenko geheel voor diens rekening. Geplaatst naast dn Moskousehe monster processen bewijzen zij echter, dat ook ij] iusland de dictatuur er niet in is geslaagd oen hemel op aarde te scheppen, waarin ieder zich tevreden en gelukkig gevoelt.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2