Alkmaar garnizoenstad Onze zilveren Luchtvaart- afdeeling Pleit voor het legerpaard Verslag van de gemeen- telijke arbeidsbeurs Verloren gewaande Fransche aviatrice terecht De onrust in Mexico Flora-ruïne moef gesloopt Houthandel te Eindhoven verbrand Boternoteering De boterheffing over de maand April 1988. Mannen. Aambiedingen kwamen in van: 1 Bakker ben. 18 J., 1 bakschipper, 20 bank werkers (16 ben. 18 j.), 1 betonwerker, 12 bollenarbeiders (7 ben. 18 j.), 2 brugwachters, 7 chauffeurs, 1 colporteur, 3 conciërges, 1 drukker, 9 electriciens (6 ben. 18 j.1 gra nietwerker, 8 grondwerkei's, 4 kantoorbedien den, 1 kapper (1 ben. 18 j.), 4 kellners, 2 kleermakers, 1 kok ben. 18 j., 10 landarbeiders, 2 letterzetters, 2 loodgieters, 7 loopknechts (6 Ben. 18 j.), 2 machinisten, 6 matrozen, 16 metselaars, 2 meubelmakers, 2 monteurs (1 ben. 18 j.), 9 opperlieden, 1 opzichter, 1 scheepmaker, 5 schilders (1 ben. 18 j.), 2 slagers, 1 stoker, 3 straatmakers, 1 stuca- door, 2 tellers, 27 timmerlieden (4 ben. 18 j.), 16 transp.-arbeiders, 3 tuinlieden (1 ben. 18 j.), 62 werklieden (3 ben. 18 j.). Aanvragen kwamen in om: 1 bakker ben. 18 j., 6 bankwerkers (1 ben. 81 j.), 12 bollenarbeiders (10 ben. 18 J.), 2 brugwachters, 1 buffetbediende, 1 electri- cien ben. 18 j., 6 grondwerkers, 3 kantoor bedienden, 5 kappers (1 ben. 18 j.), 3 kleer makers, 1 kok ben. 18 j., 4 koperslagers, 9 landarbeiders, 8 loopknechts ben. 18 j., 4 met selaars, 4 opperlieden, 2 rijwielherstellers ben. 18 j., 10 schilders (2 ben. 18 j.)2 schoenmakers, 1 steenzetter, 1 stoffeerder, 2 straatmakers, 2 stucadoors, 2 tellers, 9 tim merlieden (1 ben. 18 j.)25 transp.-arbeiders, 2 tuinlieden, 1 winkelbediende, 3 ijsventers. Totaal 167 personen. Geplaatst werden: 4 bankwerkers (1 ben. 18 j.), 12 bollenar beiders (10 ben. 18 j.), 2 brugwachters, 1 buffetbediende, 2 electriciens (1 op Texel, 1 ben. 18 j.6 grondwerkers, 3 kantoorbedien den, 1 kapper (ben. 18 j.1 kleermaker, 9 landarbeiders, 3 loopknechts ben. 18 j., 2 matrozen te Groningen, 3 metselaars, 1 motor drijver te Groningen, 4 opperlieden, 2 rijwiel herstellers ben. 18 j., 8 schilders (2 ben. 18 J.) 1 schoenmaker, 1 steenzetter, 2 stoffeerders (1 te Wieringerwaard), 2 stokers te Groningen, 2 straatmakers, 2 stucadoors, 2 tellers, 9 timmerlieden (1 ben. 18 j.)25 transp.arbei ders, 1 wachtsman, 34 werklieden, 3 ijsven ters. Totaal 148 personen. Aan het einde der verslagmaand stonden Ingeschreven: 9 bakkers (1 ben. 18 j.), 3 bakschippers, 29 bankwerkers (12 ben. 18 j.), 3 betonwer kers, 1 boekbinder, 20 bollenarbeiders (6 ben. 18 j.37 chauffeurs, 3 colporteurs, 12 con ciërges, 2 drukkers, 17 electriciens (11 ben. 18 j.), 98 grondwerkers 1 granietwerker, 2 huisknechts, 8 incasseerders, 28 kantoorbe- bedienden (1 ben. 18 j.)1 kapper, 12 kell- ners, 1 kleermaker, 4 koks (1 ben. 18 j.). 1 koperslager, 1 kraandrijver. 89 landarbeiders, 8 letterzetters, 4 loodgieters, 6 loopknechts (2 ben. 18 j., 1 machinezetter, 4 magazijnbedien- dienden, 6 matrozen, 3 meubelmakers (1 ben. 18 j.), 1 metaalslijper, 15 metselaars, 1 mole naar, 7 monteurs (1 ben. 18 j.)1 muziek on derwijzer, 21 opperlieden, 4 reizigers, 2 scheep makers, 4 schilders (1 ben. 18 j.)6 slagers, 7 smeden, 1 steendrukker, 2 steenzetters, 1 stoffeerder, 6 stokers, 7 straatmakers, 4 stu cadoors, 1 stypeur, 1 teekenaar, 47 timmer lieden (4 ben. 18 j.1 touwslager, 169 transp.- arbeiders, 13 tuinlieden (1 ben. 18 j.)2 vis- schers, 1 voerman, 1 vrachtrijder, 291 werk lieden (5 ben. 18 j.), 2 winkelbedienden. Totaal 1038 personen. Vrouwen Aanbiedingen kwamen in van: 8 dagmeisjes ben. 18 j., 8 dagdienstboden, 8 dienstboden intern (2 ben. 18 j.)8 dienstb. v. d. halve dagen (4 ben. 18 j.1 huishoudster, 1 1ste kapster, 1 noodhulp dienstbode, 1 steno typiste, 3 verkoopsters (2 ben. 18 j.), 19 werksters. Totaal: 58 personen. Aanvragen kwamen in om: 6 dagmeisjes, 10 dagdienstboden, 11 dienst boden intern, 12 dienstboden v. d. morgenuren (11 ben. 18 j.)1 huisnaaister, huishoudsters, 1 kamermeisje, 1 kindermeisje, 1 kinderjuf frouw, 1 kinder-tweede meisje, 1 mangelmeis- je, 2 naaisters, 4 noodh. dienstboden, 1 pak- mtisje, 2 strijksters, 1 tweede meisje ben. 18 j.), 14 werksters. Totaal: 74 personen. Geplaatst werden: 3 dagmeisjes, 4 dagdienstboden, 2 dienst- obden, 6 dienstboden v. d. morgenuren (5 b. 18 j.), 1 huisnaaister, 1 naaister (atelier), 1 noodhulp dienstb. 1 noodh. dienstboden v. d. morgenuren, 1 tweede meisje, 1 verkoopster ben. 18 j., 12 werksters. Totaal 33 personen. Aan het einde der verslagmaand stonden Ingeschreven: 3 aardappelschilsters, 4 dagmeisjes, 4 dag dienstboden, 5 dienstboden intern (2 ben. 18 j.), 2 dienstboden v. d. morgenuren, 1 huis houdster, 4 kantoorbedienden (1 ben. 18 j.), 2 naaisters, 1 kinderjuffrouw, 4 verkoopsters (2 ben 18 j.), 15 werksters. Totaal: 45 personen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan v. Oldenbarnevelt 19 Mei te Batavia. Poelau Bras, u., 18 5 van Hamburg. Soemba, t., 19 Mei te Suez. Tabian, t., 19 Mei te Suez. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Alkmaar, t., 16 Mei van Valparaiso. Ariadne 19 Mei te Amsterdam. Baarn, u., 17 Mei te Valparaiso. Bodegraven, u., 14 Mei te Cristobal. Boskoop, t., 18 Mei v. Supe. Costa Rica 15 Mei v. Cristobal. Douro 18 Mei van Belize. Fauna 18 Mei van Malta. Hebe pass. 19 Mei Gibraltar. Irene 18 Mei van Amsterdam. Juno, pass. 19 Mei Gibraltar. Mars 18 Mei van Catania. Odysseus 18 Mei van Porto. Perseus 18 Mei v. Amsterdam. Poseidon 17 Mei van New York. Saturnus 18 Mei van Piraeus. Stella 19 Mei van Amsterdam. Titus 19 Mei van Amsterdam. Trajanus 20 Mei te Amsterdam. Trajanus pass. 19 Mei Lydd. Venezuela, t., 19 Mei Azoren gep. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Nieuw Zeeland 18 Mei n. Singapore. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk 18 Mei 10 u. 25 m. v.m. v. Land's End. Blommersdijk 18 Mei van Antwerpen. Boschdijk 18 Mei van Tampico. Damsterdjjk pass. 18 Mei Prawle Point. Delftdijk 18 Mei te Liverpool. Drechtdjjk 17 Mei te Vancouver. Spaarndam 18 Mei v. Philadelphia. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 19 Mei te Amsterdam. Ceres, 15 Mei v. Takoradi. Reggestroom, u., pass. 18 Mei Dungeness. ROTTERDAMSCHE LOYD. Blitar, t., 19 Mei van Londen. Baloeran, t., pass. 19 Mei Gibraltar. Indrapoera, u., 19 Mei te Southampton. Kota Gede 19 Mei te Batavia. Kota Inten, u., pass. 18 Mei Pantellaria. Siantar, u., 19 Mei van Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Agamemnon 15 Mei van Port Said. Calchas 18 Mei te Singapore. Clytoneus 19 Mei van Amsterdam. Eurybates 18 Mei van Glasgow. Polyphemus 17 Mei van Marseille. ROTTERDAM—ZUID-A.MERIKA LIJN. Alphacca, t., 18 Mei v. Rio Janeiro. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Silverpalm 17 Mei te Los Angeles. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjibadak 18 Mei te Hongkong. Tjibesar 17 Mei te Batavia. Tjisandane 18 Mei v. Macasser. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland, 17 Mei te B.'Ayres. Zaanland 19 Mei van Amsterdam. VERKENIGDE NED. SCHEEPVAART 3nj. (HollandAustralië Lijn). Almkerk, 18 Mei v. Beni Bunder. Marken, u., 18 Mei te Port Pirie. HollandOost-Azië L(jn Grootekerk, t., 18 Mei te Manilla. Zuiderkerk, 17 Mei v. P. Said. (HollandAfrika Ljjn). Bloemfontein, u., 18 Mei v. Kaapstad. Boschfontein arr. 19 Mei te Antwerpen. Heemskerk, 17 Mei te Kaapstad. Springfontein, u., pass. 18 Mei Gibraltar. (HollandBr.-Indië Lijn). Hoogkerk, t., 18 Mei nam. van Rotterdam. De Alkmaarsche gemeenteraad besloot gis teren met algemecne stemmen aan het Rijk grond beschikbaar te stellen voor den bouw van kazernementen, zoodat Alkmaar gar nizoensstad wordt Na vier dagen zoeken in de woestijn teruggevonden. Pe Fransche vliegenierster, mevr. peyron, over wie vier dagen lang niets was gemeld, is teruggevonden te Nelellaham, bij Bassorah, waar zij een noodlanding had moeten maken. Mevrouw Dupeyron was Zondagmorgen te Oran in Algiers opgestegen, met het doel het lange-afstandsrecord voor vrouwen te verbe teren. Vier dagen lang is zij echter onvind baar geweest en de onrust steeg naarmate de onderzoekingstochten van Fransche, En- gelsche en Italiaansche piloten boven Lvbi- sche en Syrische woestijnen zonder resul taat bleven. De koene vliegenierster werd teruggevon den te Del el Aham, op 150 K.M. ten noor den van Bassorah. Gisterochtend is zij te Bassorah aangekomen. Vandaag zal zij zich met een werktuigkundige naar Tel el Aham terug begeven om haar vliegtuig, dat licht beschadigd werd bij de noodlanding, te her stellen. Het lange afstandsrecord toch verbeterd. De Fransche aviatrice schijnt op haar tocht het afstandsrecord vliegen in rechte lijn, dat de Francaise, mej. Lion pas gevestigd heeft (het oude stond op naam van Amelia Ear- hardt), te hebben verbeterd. De afstand Oran- Bassorah is ongeveer 300 K.M. grooter dan die tusschen Marseille en Bassorah. Het re cord door mej. Lion op ongeveer 4300 K.M. gebracht, is nu verbeterd tot ongeveer 4500 K.M. President Cardenas op reis om de rust te herstellen. President Lazaro Cardenas is Woensdag uit de hoofdstad aangekomen in San Luis Potosi, teneinde aldaar de rust te herstel len, welke verstoord was door aanhoudende geruchten, dat generaal Saturnino Cedillo plannen koesterde voor een opstandige be weging tegen de federale regeering. De petroleummaatschappijen krijgen de schuld. De president heeft zich per trein naar San Luis Potiso begeven en daar medege deeld, dat Cedillo vergund wordt zich op zijn farm terug te trekken, wanneer hij alle wapens en munitie, waarover hij beschikt, zal hebben teruggegeven. Cardenas voegde hieraan toe, dat de pe troleummaatschappijen de hulp hebben ge zocht van verraders om de openbare orde te verstoren als repressaille tegen de ont eigening. Ren grootsch feestprogramma. Het zilveren jubileum van onze militaire Luchtvaart op 1 Juli a.s. zal op grootsche en feestelijke wijze worden herdacht. Dezer dagen hebben de voorzitter der zg. „hoofdcommissie" er zijn n.1. tal van sub-commissies ingesteld de majoor-waar nemer, J. H. Sar, en de secretaris, de eerste luitenant-adjudant vlieger C. J. M. Nass, ons eenige nadere mededeelingen omtrent de viering gedaan. Wij vernamen, dat de Minister van De fensie heeft goedgekeurd, dat er in de week van 1 tot 8 Juli geen bijzondere oefeningen gehouden zullen worden, waarbij de Lucht- vaartafdeeling betrokken is, zoodat nie mand door dienstaangelegenheden weerhou den zal worden het feest bij te wonen. Met goedvinden van den minister zullen gedurende de eerste dagen van Juli de on- derafdeeling der L.V.A., gedetacheerd te Oldebroek, Gilze-Rijen, Waalhaven en Schip hol, gesloten worden en onder bewaking worden gesteld van de militaire politie, zoo dat op de Soesterbergsche vlieghei geen man van de L.V.A. behoeft te ontbreken. Herdenking gevallen kameraden De viering wordt op Vrijdagmorgen 1 Juli geopend met een plechtige herdenking bij het monument der gevallen kameraden, op het voorplein voor de hangars, waar de commandant, overste van Heyst een her denkingsrede zal uitspreken. Van de uitgebreide feestelijkheden, welke te Soesterberg zullen plaatshebben, noe men wij een receptie, corpsmaaltijd, opvoe ring luchtvaartrevue (door onderofficieren geschreven), marsch en défilé, kinderfeest, sportwedstrijden, een groot gala-luchtvaart feest en een lunapark. In de laatste helft van de week zal de luchtvaartafdeeling een eskadervlucht in zeer groote formatie van verscheidene tien tallen vliegtuigen boven alle provincies van ons land brengen, bij wijze van groet aan de bevolking. In oorlogstijd benzine-gebrek maar haver en hooi te over! Voor de Avro heeft de luitenant- generaal b/d Jhr. W. Roëll gisteren een rede gehouden, waarin hij een lans brak voor het legerpaard. De moderne massamensch is tot mechani sche benzine-mensch geworden, aldus spr.: Ook in de krijgsmiddelen vindt dit' zijn weerslag. De berichten over gepantserde, gemechaniseerde en gemotoriseerde divi sies zijn niet van de lucht. In verband hiermede vraagt spr. zich af waar in oorlogstijd met gesloten oceanen de benzine vandaan moet komen. Met cijfers toont spr. aan, dat in geval van algemeene motorisenring van het vervoer van enkele (hoog stens zes) maanden benzinegebrek te duchten is. En dan zullen er geen stukrijders, geen tuigen, geen materiaal voor paardentractie meer over zijn, maar wel hooi en haver, temeer door de nieuwe Zuiderzeeprovincie. Voorts vreesde de luitenant-generaal, dat de psychologische voordeelen, van het rui- ter-zijn zouden vervallen. „De man die de rij kunst beoefent leeft wat karaktervorming betreft, op een veel hooger plan dan de mechanische mcnsch", betoogt spr. en steekt de loftrompet over de „spirit der op leiding" en den „koenen rijersgeest". Jhr. Roëll spreekt tenslotte zijn vurigen wensch uit, dat het „troetelkind van heel militair voelend Nederland" in werkelijk heid zou blijven: „Rijdende Artillerie." Binnen vier en twintig uur moet begonnen worden met 't sloopen van een gedeelte der Floraruïne in de Amstelstraat te Amsterdam zegt 't Vsbl. Gistermorgen is gebleken, dat de toestand levensgevaarlijk begint te wor den. Een stormvlaag kan de kapresten uit hun verband wringen en dan stort de muur buitenwaarts in. Op de tweede étage dragen twee kolommen gescheurde bogen en de iast begint zwaar te worden. Een recht stuk bin nenmuur is minstens vijftien centimeter uit geweken. En boven de voormalige Windsor- bar hangt een stuk muur aan twee tou wen. Gebeurt er iets, dan valt alles in de Amstelstraat. Gisteravond .reed een ladderwagen van de brandweer voor en stelden brandwachts een onderzoek in n. den toestand van de voor gevel. Dien avond was een stuk steen uit de eerste étage losgeraakt en op straat ge smakt. Een hrok hardsteen, afkomstig van de halcons. En nu controleerde de brandweer meteen de daklijst, waar de houten, half weggerotte spitsen loshangen en dus ver dwijnen moeten. Doch Bouw- en Woningtoezicht was ge waarschuwd en kwam het gebouw van binnen bekijken. Eén vallende steen, die de aandacht trok van politie en brandweer, heeft Bouw- en Woningtoezicht gelukkig prachtig op tijd gealarmeerd. Instortende muren hebben een afschuwelijke reputatie, Amsterdam zal die sloopen voor ze instorten fl. 7Ö000 schade. Gisteren heeft een felle brand het -ge bouw van den houthandel „De Rietvink" nabij de haven in de asch gelegd. Er ontstond een enorme vuurzee. Aan blusschen viel niet te denken. Omtrent de oorzaak tast men in duister. De schade, die door verzekering gedekt wordt bedraagt fl. 75.000.— JULIANADORP. VEREENIGING „HULP BIJ ZIEKTE EN ONGEVALLEN." Er komt een zuster! Op de buitengewone ledenvergadering in het café Prins Hendrik van den heer A. Doorn, waren 32 belangstellenden aanwezig. De voorzitter, de heer J. Kossen, opent de vergadering met welkom. De secretaris de hr. C. J. Vroom leest de notulen, welke worden vastgesteld. Volgt bestuursverkiezing wegens het be danken van den heer P. Hendriks. Deze heeft zes jaren het peningmeesterschap de zer vereeniging met de meeste accuratesse vervuld en daarvoor wordt hem thans dank 8ezePd. r- Gekozen wordt in zijn plaats de heer L. Purmer. Nu komt de hoofdschotel van deze vergadering ter tafel, namelijk een voorstel tot samenwerking met Het Witte Kruis, afdeeling Den Helder. De voorzitter zegt dat men 8 jaar geleden ook al voeling met elkaar heeft gehad. Na veel gepraat en geschrijf, was het resultaat toch nihil. Zoolang de heer Vonk hier zijn diensten bewijst is er eigenlijk ook geen behoefte aan verandering, maar als hij weggaat dan wordt het anders. Zoover is men thans, de heer Vonk gaat weg, en nu moet de zaak afdoende geregeld worden. Spr. wijdt uit over de reeds gehouden besprekingen. Ver leden week heeft weer een conferentie plaats gehad. In de gemeente Callantsoog had men een verloskundige die thans gepensioneerd is en het thans aldaar vrijkomende jaargeld zou men willen bestemmen voor een wijk verpleegster. Doch dat bedrag is te klein Nu zou men in Julianadorp een dergelijke functionaris willen stationneeren, die dan ook geheel Callantsoog zal bewerken. De heer W. Vonk deelt mede dat hij met ingang van Augustus 1939 ..zijn on'" slagaanvrage heeft ingediend. Na zijn dienst tijd bij de Kon. Marine heeft hij het langst hier gearbeid. Volgens het reglement be hoeft hij slechts 3 maanden van te voren ontslag te vragen. Hij vond dat te kort voor de vele voorbereidingen en heeft het daar om eerder gedaan en spreekt verder den wensch uit dat men hier met voldoening op zijn werk zal kunnen terugzien. De heer KI. Speur vraagt wat er met de 40 leden van het Witte Kruis alhier ge beurt. Dat zullen dezen zelf moeten uit maken. Als zij de zuster noodig hebben, moeten zij de visites betalen. Zij betalen minder dan onze leden die f 3 of f 6 per jaar betalen. De heer C. L. Kost zegt dat de afstanden groot zijn, dat het werk niet per fiets kan gedaan worden en dat men een goede kracht moet hebben, die het zeker voor niet minder dan f 2000 zal doen. De heer J. A. Swaters zegt dat de zuster zal beschikken over een auto en dat haar salaris vastgesteld is, zooals overal in den lande. De heer Kost vraagt, waarom dit vertrek zoo snel is opgekomen? De heer W. Vonk zegt, dat, als de bespre kingen met het Witte Kruis niet waren gehouden, een en ander niet in zijn hoofd was opgekomen en dan had hij zeker re glementair gehandeld. De heer K. van Buuren is van meening dat de voorgestelde wijk te groot wordt en dat er wel een hulp bij zal moeten. De voorzitter zegt dat bij de bespreking met het Witte Kruis ook tegenwoordig was de Inspecteur van de Volksgezondheid dr. Dover, die zeide dat deze wijk niet te groot was. De heer K. van Buuren wijst op de finan- tiën: men moet een zuster nemen die goed verdient. De heer Swaters zegt, dat het bepaalde vaste salaris f 1500.bedraagt met onge vallen- en ziekteverzekering. Hier zal een zuster komen die in alle opzichten be kwaam is voor haar taak, die dus alle vereischte diploma's bezit anders krijgt men geen subsidie van het Rijk. Verder geschiedt de benoeming door onze Ver. in samenwer king met „Het Witte Kruis". De heer A. Hoornsman vraagt of de ver pleegster in de Ziipe door de gemeente wordt betaald Dit wordt bevestigd. De heer J. Blaauboer vindt dat men deze gelegenheid nu met beide handen moet aangrijpen. De heer P. Bakker Gz., vindt het bijeen brengen van de bijdragen riskant, de wijk vee! te groot, waardoor geen behoorlijke vernleging wordt verkregen. De voorzitter antwoordt, dat men over het geld niet bezorgd behoeft te zijn, want onze ver. draagt het geld, dat er in kas is af aan „Het Witte Kruis' en die zorgt verder voor het tekort. Met 1 stem tegen en 1 lstem blanco besluit de vergadering thans met Augustus 1939 te Julianadorp een zuster te stationeeren op de voor waarden zooals deze zijn medege deeld. Bij de rondvraag zegt de heer Swaters, dat hij den heer Vonk zeer bewondert om zijn besluit, om af te treden op een gunstig moment en daardoor mede te helpen aan het stichten van een blijvende plaats voor een functionaris(resse) te Julianadorp en omgeving. Hij dankt den heer Vonk voor dat besluit ten zeerste. Hierna sluiting. W1ERINGEN Mefapro. Gistermiddag en -avond gaf het instituut Mefapro uit Utrecht eenige interessante voorstellingen in cinema De Haan. Na de openingsmarsch hoorden we een korte toespraak over „Hoe kochten onze grootmoeders en hoe koopen wij", met een propagandistisch woord voor het Neder- landsch Fabrikaat. Hierna volgde de vertooning van de ge luidsfilm Dr. Trijssen, waarna we de kleu renfilm „Zonder Masker" zagen, een film, die ook al weer propaganda voor het Ned. fabrikaat maakte. Na het slotwoord werden de verschillen de stands bezichtigd. Voor de jeugd werd 's middags nog een speciale voorstelling gegeven, welke druk was bezocht. Ongeluk met revolver. ner van de Wieringêrme«> onderbuik getroffen. umiviw.v/.p-Jieer i aan den Poelweg alhier z'n revolver, wa» v' de heer v. O. uit de Wieringermeer aan zig was. Eensklaps ging de haan over m het noodlottig gevolg, dat de heer v n de onderbuik werd getroffen. Dadelijk w."1 geneeskundige hulp ingeroepen; de heer? O. is later naar het ziekenhuis verve#.v Begrijpelijkerwijze bracht dit ongeval eetü consternatie teweeg. «I ANNA PAülQvxt VROUWENCLUB OP REIS. Dames van de afd. van den Bond v»« boerinnen e.a. pl. 1. vr. maakten een mooi#! tocht naar de Gero-fabriek. *1 In drie bussen van de firma Naastenaii vertrokken de dames reeds vroeg naa Amsterdam, versterkten daar den inwemjf gen mensch en zetten haar reis voort naai; Zeist, waar de Gero-fabriek gevestigd is, In een bezoek dat een paar uur duurd» kreeg men, onder deskundige leiding eeJ mooi overzicht van het interessante ba. drijf en keek zich de oogen uit aan al het moois in de toonkamer. Niet alleen werd daarna door de fabriek aan de deelneem, sters een thee aangeboden, maar ook kr* gen allen als aandenken aan het bezoek een Prinses Beatrix-lepeltje ten geschenke Na een mooie reis door het Gooi, toog het gezelschap over Amsterdam weer huis. waarts, waar men tegen middernacht ar. riveerde. Eindstand comp. Excelsior, De eindstand van de clubcompetitie der Chr. Damvereeniging „Excelsior" luidt; le klas: Gesp. gew. rem. vl. Pt 29 21 H. Veenstra 18 13 3 2 J. Jeninga 18 9 6 3 D. Jansen 18 10 3 5 23 21 K. D. Sas 18 9 3 6 D. v. d. Wallen 18 7 2 9 16 Jb. Pieterse 18 6 4 8 16 A. Boer 18 6 3 9 15 L. Witte 18 3 7 8 13 J. A. van Vliet 18 4 4 10 12 T. Wiersma 18 4 3 11 11 2e klasse: F. Vlaming 18 12 2 4 28 L. J. Schouten 18 11 4 3 26 M. Plagmeijer 18 12 1 5 25 A. Molenaar 18 9 3 6 21 S. Sas 18 9 1 8 19 A. Kruithof 18 9 1 8 19 P. Kooij 18 6 2 10 14 A. Dragstra 18 7 0 11 11 C. v. Helden 18 5 0 13 10 J. Herder 18 3 0 15 6 3e klasse: L. J. Kruithof 14 12 0 2 21 H. Dragstra 14 7 3 4 17 L. Pieterse 14 7 2 5 16 T. Tielens 14 8 0 6 16 J. Dragstra 14 4 5 5 13 T. Dragstra 14 4 2 8 10 B. Plagmeijer 14 4 2 8 1" W. Jansen 14 2 2 10 6 H. Veenstra werd voor de derde achtei* eenvolgende maal kampioen der vereenk ging en kwam daardoor definitief in het be zit van den wisselbeker. Duivensport Bij de wedvlucht vanaf Vilvoorden (afst, 217 km) had „Altijd Verder" 81 vogels in concours, die om 8 u. 30 met mooi weer en Z.W. wind zijn gelost. De eerstaankomende duif bereikte het hok om 9 u. 48 m. en 5 sec. De snelheid was 1586 m. per minuut. De laatste prijs winnende vogel werd geconstateerd om 9 u. 52 en vloog 1539 m. per minuut. Prijzen en punten: A. Liefhebber 1, 4, 12, 14 en 16 met 16 punten; P. de Vries 2 en 3 met 15 punten; W. Blaauboer 5, 9 en 10 met 12 punten; N. Spigt 6 en 15 met 11 punten; J. Hengsdijk 7, 8 en 13 met 10 P-i J. J. Schenkels 11 met 6 punten. Nogmaals de raadsvergadering. Doordat onze verslaggever even aan de telefoon werd geroepen voor een dringende informatie, is in ons verslag ten aanzien van de rondvraag een kwestie door den heer Kuiken besproken, niet volkomen tot haar recht gekomen. De heer Kuiken sprak over verplaatsen der lichtpalen bij de Drie Bruggen, omdat zijns inziens de verlichting daar niet doelmatig is. Om de kosten be hoeft men het verplaatsen niet te laten. Spr. zette dit nader uiteen door er op te wijzen, dat een paal bij zijn woning, die met het uitrijden van vrachtauto's in den weg stond, met behulp van den lijnwerker in anderhalf uur tijd werd verplaatst, zoo- dat de kosten toch niet hoog kunnen wor den. HELDERSCIIE ETERVEILING, 19 Mei- Aangevoerd; 25540 kipeieron: 4851 Kg. 3.—, 52—54 Kg. 3.—, 55—57 Kg. 3—3.30, 53- 60 Kg. 33.50, 61—63 Kg. 3.10—3.60, 64-70 Kg. 3.50—3.90, 370 eendeieren '2.90—3, P®r 100 stuks. EIERVEILTNG SCHAGEN, 19 Mei. Aangevoerd; 70.000 kipeieren: 56—58 Kg. 3.10—3.20, 58—60 Kg. 3.15—3.25, 60—62 Kg. 3.253.35, 6265 Kg. 3.353.55, per 100 st- NOORDSCHARWOUDE, 20 Mei. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Mei. 2190 kg. rhabarber f6,60—7.50, 165 kg. f 1-10. 62 kg. spinazie f 1.50, 184 kg. bloem- kool f 10—17.80, dito 2c soort 17.80-14. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is vastgesteld op 89 cent per ki logram. 's Gravenhage, 19 Mei. De heffing en de steunuitkeering op boter is behoudens tusschentijdsche wijziging,, voor de week van 19 tot 26 Mei onveranderd vastgesteld op 45 cent per kg.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6