Brief voor Indië Dinsdag 31 Mei 1938 Tweede Blad &todAtiLeuuiji De excursie met onze jeugdige werkloozen Verkeerszegels De reis van Hr. Ms. „Urania" Voldoening grond- en personeele belasting Inschrijving Handelsregister )UaAiti££i4AicMai Burgerlijke Stand van Den Helder Aanrijding of geen aanrijding? Uitslag verloting Sanatoriumfonds «Ons Belang" VxwAjacrtAAJaArri Opening vischseizoen Dokter Soetomof Dc schatten op den zeebodem i Texelsch nieuws Vlug en goed vervoer gaat samen per „ESONA" Vischafslag IJmuiden £&q£AkeAicJhJUti Oost Indië /legenda $utieAljeJ.... Goudmijntjes! Een geslaagde tocht. Dank aan allen, die hem mogelijk hebben gemaakt. Niettegenstaande het weer zich gisteren allesbehalve van zijn vriendelijkste zijde deed kennen, hebben onze jonge werklooze vrienden den tocht naai Voleudani en Amsterdam naar Bloemendaal en Bergen, in de meest 'ont wekte stemming gemaakt. Gisterenmorgen direct al was er de stemming in, toen de uit- deeling van 32 doozen cigaretten begon Met een hoeraatje werden de piraatjes ontvangen en 's avonds waren zc de lucht ingeblazen.0 De tocht door de frisch bloeiende Beem- ater, met zijn prachtige uitzichten, zijn oude boomen, zijn historische geveltjes en dorpjes, waar de tijd heeft stil gestaan, was waarlijk een genot en had onder het meest zonnige weer plaats. De heer Maas bleek van de omgeving daar evenveel bizonderheden te weten als van de plekjes in Den Helder en hij benutte de gelegen heid om de jongens te wijzen op de ver schillende aardigheden en eigenaardig heden van deze streek. Hij wees ze boven dien den reiger en den lepelaar en andere gevederde vrienden, die. verschrikt voor onze bus wegvlogen. Het historische Volendam ontving ons ook nog erg vriendelijk. De Volendammers met hun holle broeken stonden aan het aardige haventje den tijd te verpraten of beenden door de nauwe straatjes met hun wonderlijke huisjes. Vrien delijke Volendammer meisjes verzochten van de jongelui een foto te mogen maken in Vo lendammer costuum. Twintig cent maar en... in vijf minuten klaar. Maar dat is uitgesteld tot een volgenden keer, hoewel de jongelui niet onverschillig bleken voor het Volendam mer schoon. Trouwens iedere rok deed hun hart sneller hameren, een teeken van gezond heid in deze jaren. Leerzaam was het bezoek aan de Kromhout motorenfabriek, waar het gezelschap ontvan gen werd met koffie en een gevulde koek. Een vriendelijke attentie van de directie van deze fabriek, waar de organisatie prima is en een rondgang, vooral voor eenigszins technisch onderlegde menschen, hoogst interessant. Be kwame rondleiders maakten den tocht met de jongens en de heer Maas bleek ook in dezen een even bekwaam als prettig leider. De jon gens hebben van dit bezoek iets meegenomen, dat ze straks zelf in toepassing kunnen bren gen. Properherid in de werkplaatsen als eer ste eisch. En nog alsmaar scheen de zon, al daverde de wind ook met windkracht 9 tegen de bus, maar de zang van de jongens overstemde de herrie. Schiphol was natuurlijk voor de jonge lui ook een leerzaam bezoek. De rondleider bleek inderdaad alles te doen om de jongens zooveel mogelijk te vertellen op zoo populair mogelijke wijze, zoodat het vliegtuig nu nog meer hun aandacht zal trekken. Trouwens, dit technische wonder werd ons misschien nog het sterkst gedemonstreerd, toen we om half vijf, rustig in K.L.M.-restauratie zaten en er een stortbui kwam, die alle uitzicht benam. Rus tig en zeker steeg een van de groote Douglas vliegtuigen op, storm en regen negeerend, alleen maar lettend op het vertrekuur van den Vasten dienst. Verzuimen we vooral niet te vermelden, flat de jongelui in de City Hall een kostelijk diner hebben gehad, waarvan ze den na smaak op dit oogenblik nog gehieten, dat het op het Kopje droog maar winderig was, dat de vischtent in Beverwijk is leeg gegeten en dat het Lunapark te Bergen .een daverend besluit was van den dag. Dankwoorden. De heer Cruiff, die met den heer Selderbeek, twee leiders van de jongens in de Centrale werkplaats, den tocht meemaakte, greep op Schiphol de gelegenheid aan om eenige dank woorden uit te spreken, waarin hij allereerst den heer Bandsma dank bracht, die het idee voor een uitstapje geopperd had, vervolgens de Heldersche Courant, die een beroep op de stad- genooten had gedaan. Hij dankte al die onbe kende gevers en tenslotte de heeren Maas en Brjlsma voor de organisatie en leiding van den tocht. Dankbaar kwamen de Jongens thuis. Het Was een zonnige dag in hun leven, en het bedrag, dat over is, wordt weggelegd voor... een volgenden tocht. We hopen dan weer een zoo willig oor en open porte- jnonnaie bij onze lezers te vinden. Ten dienste van het onderwijs. Van de vroeger door den Kon. Ned. Toe Hstenbond A.N.W.B. uitgegeyen sene ver- keerszegels, die bestemd zijn als leermiddel bij het verkeersonderwijs op school heeft de A.N.W.B. thans een nieuwe reeks hetlient doen zien. Deze tweede editie omvat een v van 18 gekleurde en gegomde zegels vm kloek formaat met duidelijke teekenmgen van ver schillende verkeersfouten, z lederen dag helaas worden Semaa"; Er kunnen dus met deze zegel i v i keerslessen worden gegeven en na de 18e 1 hebben de kinderen dan «sbS' door hen zelf samengestelde verkeewboekje, met allerlei nuttige wenken op o Verkeersveiligheid. versoreid, Deze zegels worden niet gratisi v P jnaar zijn tegen zeer lagen pi ij P of meer 2 ct per vel) bÜ den A.N.W.B. vm krijgbaar (ook bij de bijkant BDoor het uitgeven van deze meuwe sene „Verkeerszegels van de verkeersregels hoopt de A.N.W.B. wederom mede te werken aan verkeersopvoeding van de jeugd en vordering van de verkeersveiligheid. Wjj ontvingen een schrijven van een der opvai enden van Hr. Ms. „Urania", waarin wij lezen, dat de reis naar Oslo in ieder op- V00rsP°edig beschouwd kan worden. Ge 4o0 zeemijl werden afgelegd in 75 uur, e geen beteekent dat met een gemiddelde vaart van 6 mijl gekruisd werd. Het was alleen behoorlijk koud op zee. Koersende naar Go te borg had men den wind (die 180 graden gedraaid was) wederom mee, maar na Göte- ioi g begon het lieve leven. Reeds den eersten i- t. de wind vriJ hevig °P en was men verplicht zeilen te bergen en onder klein oaL vYerlcen- In den avond van den Z4sten Mei liep men Grenau aan de Oostkust van Denemarken binnen. Ook de tocht naar Aarhus. den volgenden dag, was het optor nen tegen den vrij sterken wind. De ontvanger der directe belastingen brengt, ter voorkoming van vervolgings- kosten, aan belanghebbenden in herinne ring, dat op 31 Mei 1938, 2/9 van de aan slagen in de Grond- en Personeele belas ting dienst 1938 behoort te zijn voldaan. 24 tot 31 Mei 1938. Nieuwe zaken. Den Helder: A. J. Klein, Ambonstraat 86, schilder. H. Müter, Parallelweg hk. Sluisdijkstraat 75, banketbakkerij. J. Eggink, Westgraoht 25, kleermaker. Wijzigingen. Den Helder: Coöp. Boerenleenbank, Vlietstraat 9; bestuurs wijziging. Texel: C. Visser, Groeneplaats 7, slager; fil. opge heven te Texel, De Koog. Frans Zegel Kz., Oudeschild; fil. gevestigd te Texel, Den Burg. Opheffingen. Texel: Frans Zegel Kz, in liq., Oudeschild S 284, groot- en kleinhandel in zeegras, enz. Van 30 Mei 1938. ONDERTROUWD: W. Bakker en M. J. Duinker. BEVALLEN: E. Beukenkampvan Zaane, d.; Th. Ellende Boer, d.; C. J. van der Poel Pot, z.; E. Marksde Haan, z.; C. Lem mersZandvliet, z.; M. W. J. Pasterkamp Visser, d.; T. Pompertvan Soelen, z.; J. van GroenouKruiswijk, d.; C. C. van der Laan Bakker d. OVERLEDEN: A. J. Philipsen (m.), 22 j.; J. de Klerk (m.), 57 jaar; H. J. Roodlieb (m.), 68 jaar. Gisterenmorgen te kwart voor 12 kwam een wielrijder uit de Gravendwarsstraat gereden waar deze zich verliest in de Keizerstraat. Juist op dat moment passeerde een der leger auto's, die men de laatste dagen door de stad ziet rijden. De wielrijder had het vehikel te laat in de gaten, sprong van zijn fiets, liet deze op den rijweg liggen en wachtte totdat het in duizend gruzelementen zou verpletterd worden. Niets daarvan echter. De chauffeur wist op tijd te stoppen en de fiets bleef voor den ondergang gespaald. Evenwel, de wiel rijder eischte schadevergoeding en het gevolg van een en ander was dat zich een oploopje verzamelde. De politie heeft de kwestie in handen. LUITENANT TER ZEE le kl. G. N. H. Baron VAN TILL ADJUDANT VAN Z. EXC. DEN GOUVERNEUR-GENERAAL. Naar wij vernemen, zal luitenant ter zee le kl. G. N. H. baron van TÏU, kortgeleden met Hr. Ms. „Java" naar Indië vertrokken, aan gewezen worden voor de functie van adjudant van Z. Exc. den Gouverneur-Generaal in Ned. O.-Indië. Zulks ter vervanging van den huidi- gen functionaris den luitenant ter zee le kl. W. F. van Vreeswijk. Bij beschikking van den minister v. defensie is de officier-vlieger der 3e kl. G. F. Rijnders, dienende bj het vliegkamp De Mok, den 27en Mei ter beschikking gesteld. Per m.s. „Marnix van Sint Aldegonde" zullen 1 Juni uit Amsterdam naar Ned.-Indië ver trekken, van de Kon. Marine, de kapitein-luite nant ter zee P. Koenraad, luitenants ter zee der le klasse B. Hessing en E. E. B. Lacomblé en officier van gezondheid der 2e kl. C. van der Ploeg, benevens van het Kon. Ned. Indische leger officier van gezondheid der 2e kl. J. C. Gans. Overgeplaatst van de marinekazerne „Oed- jong" naar Hr. Ms. Soemba, de luitenants ter zee der 1ste klasse J. J. Wichers en S. A. 1'Honoré Naber; de luitenants ter zee der, 2de klasse A. R. Kies en S. S. W. van der Woude, en de officier van den marinestoom vaartdienst der 3de klasse A. M. Idema; van Hr. Ms. Evertsen naar de marinekazerne „Oedjong" de luitenant ter zee der 2e klasse L. J. Goslings; van Hr. Ms. Kortenaer naar Hr. Ms. Evertsen, de luitenant ter zee der 2e klasse W. J. Hootsen; van Hr. Ms. Sumatra naar de marinekazerne „Oedjong" de luits. ter zee der 2e kl. M. J. Vos en jhr. J. A. Feith van Hr. Ms. Java naar Hr. Ms. Soemba de officier van den marinestoomvaartdienst der lste klasse C. M. van de Velde; van Hr. Ms. K XI naar Hr. Ms. KXII de luits. ter zee der 2e klasse A. H. Deketh en G. H. van Straaten en de officier van den marine stoomvaartdienst der 2de klasse T. J. Span genberg. Vergund om naar Nederland terug te kee- ren aan luitenant ter zee der 2e klasse J. B. M. J. Maas. Hr. Ms. „JAVA". Hr. Ms. kruiser „Java", onder bevel van den kapitein ter zee L. F. Klaassen, is Zondag van Alexandrië naar Aden vertrokken. Hr. Ms. „VAN MEERLANT". Hr. Ms. „Van Meerlant" is hedenmorgen vertrokken voor een tocht naar Meerwick. In deze Duitsche havenplaats ligt Hr. Ms. „Urania" en aldaar zal de wisseling van de adelborsten plaats hebben. Na de Pinksterdagen zal de „Van Meerlant" weer terugkeeren. Let op Oranjeband en Bayerkruis C-t- 3: r-t- hJ 3: r rt 3: <-+■ w M g CO ►-< g 01 3 UI 3 O 0 O - 3 O O 1. 1674 18. 1358 35. 1536 52. 686 2. 594 19. 876 36. 243 53. 231 3. 1532 20. 934 37. 878 54. 379 4. 369 21. 280 38. 671 55. 431 5. 1057 22. 63 39. 128 56. 1654 6. 1897 23. 122 40. 803 57. 362 7. 874 24. 207 41. 1542 58. 590 8. 1010 25. 1981 42. 1321 59. 891 9. 517 26. 1046 43. 866 60. 701 10. 864 27. 1833 44. 1267 61. 1482 11. 692 28. 31 45. 1949 62. 331 12. 995 29. 190 46. 230 63. 1662 13. 1763 30. 1739 47. 232 64. 270 14. 1773 31. 1114 48. 10 65. 906 15. 1737 32. 1191 49. 1875 66. 194 16. 1064 33. 1733 50. 1304 67. 631 17. 1484 34. 497 51. 735 Den Helder, 30 Mei 1938. Beste Piet, Het wil hier nog maar steeds geen zomer worden en we beginnen hier heusch naar jullie Oost-moesson te verlangen. Als ik je vertel, dat de „Gelderland" in de afgeloopen week-eind 3 uithouders brak vanwege de wind, dan weet je precies welk weer er in Nieuwediep heerscht. Eén en ander neemt niet weg, dat de marine een groot deel van de klein-materieel- vloot in de vaart heeft. Behalve de „Gelder land", 5 onderzeebooten, de „Johan Maurits", „Gruno" en „Z 7", benevens 2 mijnenvegers. De „Brinio", „Hydra" en „Douwe Aukus" varen in de buurt van Vlissingen, terwijl de „Medusa", en „Van Meerlant" met adelborsten varen. Ook de „Z 5" koos zee, met een oplei ding reservisten aan boord. Zoo zie je, dat we ons in Nieuwediep nog niet door het slechte weer laten beinvloeden. In de afgeloopen week ben ik voor het eerst sedert mijn terugkomst uit de Oost weer eens langs de Nederlandsche kust geweest. Nu ook daar was weinig veranderd. De haven van Terschelling is nog steeds even smal, de „flap" van de Brandaris nog even hinderlijk 's nachts door je poortje heen als vroeger. Wel was er in Terschelling een groote bedrijvigheid te con- stateeren vanwege de „Lutine"-onderneming. Ik kreeg zoo den indruk, dat Doeksen er de handen vol mee had. Men was jullie Banka- tin-baggermolen wachtende. Dat kan een lucra tief bedrijf worden als die zware baggerem- mers goud in plaats van tin op malen. Ik denk echter, dat we wel geen gouden kroesen en theebussen cadeau zullen krijgen, zooals dat destijds op Billiton het geval was. In IJmuiden lagen we oudergewoonte na tuurlijk aan den toeristensteiger. Die herin nerde nog aan onzen adelborstentijd. We be zochten er 's avonds de bioscoop, maar konden na afloop zoo mogelijk de bioscopen van Den Helder nog meer apprecieeren. Trouwens waar vind je het. dat onze kinderen zoo maar een kindervoorstelling aangeboden krijgen, zooals kortelings ln Nieuwediep geschiedde. Als er kindervoorstellingen in de bioscoop zijn, in an dere plaatsen betaal je je blauw. Voor onze jeugd is Nieuwediep toch maar een ideaal plaatsje. Nu ja, ze leeren een beetje dialect, maar als je, zooals wij, ook Nieuwedieper zijn, dan neem je daar geen aanstoot meer aan. In de Hoek van Holland zagén we in de berghaven liggend een mailboot vertrekken. En voor het eerst, Piet, kreeg ik bibberend in mijn jekker weer lust om naar het warme land te gaan. Zoo gaat het ons altijd. Als je torn in de Oost begint op te schieten, begin je steeds meer naar Holland te verlangen, maar ben je eenmaal een poosje hier, dan raak je steeds meer vertrouwd en verzoend met het idee, dat je weer over den evenaar moet. We maakten op de kust ook een dag prachtig weer mee en meteen leek het of heel Holland zich naar de kust spoedde. Overal strandstoelen, badkoetsjes en drukte op de boulevards. In IJmuiden en de „Hoek" waren de pantserfor ten weer bezet, kwam de wacht in het geweer toen we passeerden. Een beeld, dat we sedert lang niet meer kennen, maar toch een typee rend tijdsbeeld weergeeft. De nieuwe distinctieven van onze marine raken al aardig Ingevoerd. Je moet er anders wel even aan wennen, maar terecht kunnen we het woord „non combatanten" en „baantjes gast" nu wel uit onze vocabulaire schrappen. Trouwens ik had destijds de officier van admi nistratie niet gaarne uit het seinstation willen missen en evenmin de korporaal-bottelier b(j de munitie-aanvoer, terwijl ze toen toch onder de „non combatanten" gerekend werden. Het w-as heusch nog niet zoo slecht gezien toen we destijds bij het afscheid van den inten dant van den eskader-commandant in Indië dezen functionaris „plakken met krul" cadeau gaven. Nu is het voorschrift. Piet. ik vertrek binnenkort voor een poos naar Vlissingen en evenals het vorige jaar zal ik voor de Vlisslngsche „Jutter"-lezers van daaruit ook een paar brieven schrijven, maar dan is het voorloopig ook weer gedaan. Saluut! Henk. De pannen op de daken sloegen de klepper- marsch, de magere grachtboompjes stonden te buigen als jonge juffers en het water in de Nieuwediepsche stroomen klokte en hup pelde alsof het door duizend, duivels nage zeten werd. Op de kalenders stond gisteren, dat we nog maar 2 dagen van Juni verwijderd wa ren, maar men zou gezworen hebben, dat 't November of Januari was. Zoo kil, zoo nat, zoo unheimisch. In den loop van den morgen trokken er nog al wat jutters naar den dijk en de haven om te zien of de „meneeren met wit voor" bezig waren hnu krach ten te meten met de zeewering, maar daar de wind uit het Zuidwesten raasde, viel er weinig of niets te beleven. Ook het water werd niet abnormaal hoog, zoodat er van incidenten en ongemak weinig of geen sprake was. In den namiddag bereikte de storm zijn hoogtepunt. Iedereen kroop van z'n fiets en wandelde maar verder. Auto's werden uit hun baan gedrukt en handkarren voerden onder den druk van dien vermaledijden Zuid wester exotische dansen uit. De schoolkinderen waren zoo ongeveer de eenigen die er schik in hadden. Die liepen al weken lang met het voorjaar in hun hoofd en de storm er bij deed de deur dicht. Ze lieten zich meezeilen op de bolle vlagen van den joelenden en fluitenden en gierenden wind en hadden pret voor tien. Aan den buitenkant bleef men, zooals altijd overigens, maar met storm in het bijzonder, op z'n hoede. De mogelijkheid was niet uitgesloten dat een schip in verlegenheid zou komen te zitten, maar gelukkig is het zoover niet gekomen. In den nanacht luwde het weer en van daag ziet het er al weer stukken beter uit. Vanmorgen tenminste had men het besef dat we bijna in Juni s'tten. Hopen we dat ze veel goeds voor ons in petto heeft! We hebben het wel verdiend. Morgen, 1 Juni, is voor de sportvisschers een belangrijke dag. Dan is er een einde ge komen aan een gedwongen rustperiode van 10 weken en kan men er weer op uittrekken met vernieuwde moed en... vernieuwde spul len! Wij raden alle sportvisschers van Den Helder en omstreken aan zich inderdaad s p o r t-visschers te toonen. Van hen ver wacht men niet dat zij andersmans eigendom vernielen, maar wel dat zij steeds hun akte's of vergunningen bij zich hebben en oog heb ben voor de belangen van anderen. Wij twijfelen er niet aan of de plaatselijke sportvisschers zullen ook dit seizoen hun naam hoog houden. HELDERSCHE ATHLETJEKVEREENIGING. Door verschillende leden van de Heldersche Athletiek Vereeniging zal worden deelgenomen aan diverse nummers van den op Zondag 19 Juni a.s. te houden z.g. Nieuwelingendag, ge organiseerd door het District Noord-Holland van de K.N.A.U, Naar Aneta uit Soerabaja aan de N. R. Ct. meldt, is Raden Soetomo, die reeds zooals men weet, eenige weken in de Centrale Bur gerlijke Ziekeninrichting te Soerabaja ernstig ziek lag, gisterenmiddag aldaar overleden, nationalistische partij. Met groote deernis en met groote verslagen heid zal Indië het overlijdensbericht ontvangen hebben van den arts Raden Soetomo, leeraar aan de Nederlandsch-Indische artsenschool te Soerabaja, praktizeerend geneesheer aldaar en voorzitter van de Parindra, de grootste natio nalistische partij. („N. Rott. Crt."), De Rotterdamsche uitvinder Stobber, die reeds jaren lang proeven neemt met een tank, die als zij in het water wordt neergelaten, zich zelf den bodem ingraaft, die men ook weer kan doen stijgen en waarin men kan afdalen, heeft op deze vinding octrooi verkregen. Dit werktuig, in hoofdzaak bestemd om ge zonken schepen en ladingen te lichten, zal worden beproefd op een schoener geladen met tin en koper, die 70 jaren geleden 3 km uit de kust tusschen Goeree en Voorne is gezonken. De tank zal binnenkort te Rotterdam ge demonstreerd worden. Behalve voor het ber gen van schepen en ladingen zou zij ook voor den bouw van-brugpijlers kunnen worden ge bezigd. In het Park te Den Burg is gisteren ten gevolge van den storm een hooge boom omge waaid. De boom kwam neer op de afrastering van het schoolplein van de O.L.S., die gedeel telijk vernield werd. VEREENIGING VAN „DE NEDER LANDSCHE PADVINDERS". Gep. gen. maj. C. J. M. Collette tot voorzitter van den raad benoemd, In de vergadering van den raad der vereeni ging van De Nederlandsche padvinders, welke Zaterdag onder presidium van Prins Bernhard is gehouden, werd tot voorzitter van dezen raad benoemd gep. gen. maj. C. J. M. Collette te Voorburg. Vice-admiraal J. F. Osten tijdelijk hoofdkwartierscommissaris voor de verkenners. Het nationale hoofdkwartier van De Neder landsche padvinders deelt mede, dat gep. vice- admiraal J. F. Osten bereid is gevonden zich in zijn functie van lid van den raad der ver eeniging van de padvinders, tijdelijk te be lasten met de functie van hoofdkwartierscom missaris voor de zeeverkenners. De prijzen aan den Rijksvischafslag ta IJmuiden waren gisteren: Tarbot 1.04—0.84, Tong 0.95—0.70, Heil bot 0.94—0.68 per kg; Griet 3011.50, gr. Schol 32—21, middel id. 24—18, Zetschol 2417, Kleinschol 188, Schar 10.50 4.30, Tongschar 2518, Poontjes 5.80— 1.40, groote Schelvisch 2411, middel id. 249, Kleinmiddel 116.50, kleine Schel visch 7.504.10, groote Gul 7.505.60, kleine Gul 6.10—4.10, Wijting 5.10—3.20, Makreel 105.10 per 50 kg. Kabeljauw 32 tot 11.per 125 kg; Vleet 2.251.47, Leng 1.150.70, Koolvisch 0.340.32 per stuk. GEESTELIJKE VERZORGING VAN MILITAIREN. Bij K.B. is, met ingang van 1 Augustus e.k., aan den heer G. E. Huijs, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als Aalmoeze nier. BEPALING VAN VERGADERRECHT INGETROKKEN. Buitenzorg. Het gouvernementsbesluit van 1 Augustus 1933, houdende beperking van het vergaderrecht voor de Partai Indonesia (de oude partij van ir. Soekarno) is voor geheel Nederlandsch-Indië ingetrokken. Verder is ingetrokken het besluit van 14 Oot. 1933, waarbij voor de P.E.R.M. (Persatoean Moslimin Indonesia) en de P.S.I. (Partai Sa- rekat Islam) het vergaderrecht in de residen tie Benkoelen werd beperkt. (Aneta). Nat. Hist. Museum, geopend: Woensdag van 35 uur, Zaterdags van 710 uur.; iedere le Woensdag in de maand van 810 u.; iedere le Zondag in de maand van 35 u. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u.. Zaterdag van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoïi-theater, Spoorstraat, half 8: „Een huwelijk op afbetaling" en „De bruid neemt vacantie". Rialto, Spoorstraat, half 8: „Kid Galahad" en „Een meisje over boord". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Heidi, het Stiefkind". Opgenomen om 8 nor hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 759.8 Temperatuur zeewater 12.6 Temperatuur lucht 10.5 Licht op 9u.S8m. Hoogste temp. lucht gisteren 18.5 Laagste temp. lucht gisteren 9.7 Wind: richting W.NAV., kracht 5. Hoog water (heden) 10.5 u. Laag water (heden) s.50 u. Hoogwater (morgen) 10.1010.50 u. Laag water morgen) 4.004.45 u.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5