Het bombardement Regeert Japan in China van Alicante door terreur? Schuschnigg nog steeds in Weenen Nieuwe Japansch- Russische onderhandelingen «Onder dwang van bajonetten is gestemd" De vrijzinnigen in de Ned* Herv* Kerk Bezorgdheid over Mount- Everest-expeditie Streven naar versterking van het LV.V* Dc verkiezingen in Tsjecho Slowakije Actieve communisten in Japan Op 10 K-M- van de Duitsche grens blijven Australisch legervliegtuig verongelukt Anti-semietisme in een badplaats Italië offerde bijna tien duizend man in Spanje Slechts de Niemöiler-groep weigert Ds- Niemöller blijft halsstarrig De slachtoffers van Memorial Day Loflied op den Hollandschen boer Uit onze Omgeving CSJMAmmERlCHTÊftjIia O-een berichten. Verontwaardiging in Engeland. Vragen in het Lagerhuis. In 't Engelsche Lagerh. heeft de mi nister-president geantwoord op vra gen over het jongste bombarde ment op Alicante. Chamberlain zeide: „Ik heb geen voldoende gege vens te mijner beschikking, waaruit •ik kan beoordeelen wat het doel was van het bombardement, maar ik wensch van deze gelegenheid ge bruik te maken om herhalen hoe diep de Britsche regeering de ver minking en den dood van weerloo- ze burgers betreurt." De aanvallen op Britsche sche pen. In antwoord op vragen in het Lagerhuis over de aanvallen op Britsche schepen zeide de onderstaatssecretaris, voor buitenland- sclie zaken, Butler, dat de Britsche agent te Burgos opdracht had ontvangen onmiddel lijk aan de rechtsche autoriteiten te verzoe ken, dergelijke aanvallen te staken en de be manning van het vliegtuig, welke schuldig is aan het tot zinken brengen van het Brit sche schip Thorpehall, streng te straffen. Wat betreft de internationale overeenkomst tot het beperken van aanvallen uit de lucht, zeide minister-president Chamberlain, dat hij het zeer op prijs zou stellen wanneer een schema zou worden opgesteld, dat practisch uitvoerbaar zou zijn. De Britsche regeering stelt pogingen hiertoe in het werk en wan neer zij slaagt, kunnen andere regeeringen worden uitgenoodigd de zaak te bespreken. Tokio probeert de „lastige kwes ties" op te lossen. Volgens inlichtingen van betrouwbare zij de is de minister van buitenlandsche zaken van Japan, generaal Oegaki. voornemens binnenkort met de regeering van de Sovjet- Unie in onderhandeling te treden teneinde de hangende vraagstukken tusschen beide landen te regelen. De Russische voorstellen dienaangande, welke op 4 April jl. door den Sovjet-Russischen ambassadeur aan minis ter Hirota waren voorgelegd, zouden op nieuw te Tokio overwogen kunnen worden, wanneer Moskou zich verbindt de vissche- rij-overeenkomst inzake Kamtschatka te on derteekenen en garanties te geven inzake de Japansche petroleumconcessies op Sa- chalin. Zooals men weet werden deze beide kwes ties uitgesloten bij de Russische voorstellen van 4 April, welke beperkt bleven tot de regeling van de „lastige vraagstukken." De Sovjet-Unie verklaarde zich bereid de Japansche burgers, die in Siberië gevangen worden gehouden vrij te laten en het post verkeer te hervatten, wanneer Japan zekere Sovjet-onderdanen vrij zou laten en Mands- joekwo ertoe zou brengen onmiddellijk de op 23 Maart vervallen termijn van de be taling voor den Oost-Chineeschen spoorweg te storten. Men merkt op, dat deze nieuwe politiek ten aanzien van de Sovjet-Unie samenvalt met het vertrek van den Sovjet-Russischen ambassadeur te Tokio, Slavoetski, die door zijn regeering terug geroepen is. Verder verluidt, dat Oegaki een belang rijke wijziging voorbereidt op diplomatiek gebied, welke vooral de Japansche ambassa de te Londen zal betreffen. Tegen oorlog en fascisme. Op het onlangs gehouden congres van de Noorsche vakvereenigingen is met overwel digende meerderheid de volgende resolutie aangenomen: „Erkennend dat de internationale eenheid van de vakvereenigingen van het hoogste belang is in den strijd tegen oorlog en fas cisme en voor den vrede en de vrijheid, heeft de bond van Noorsche vakvereenigin gen besloten bij te dragen opdat de Russi sche vakvereenigingen en andere nationale vakvereenigingen, die nog geen lid zijn van het Intern. Vakverbond, zich bij dit verbond aansluiten op basis van de statuten en lij nen van actie, welke hiervoor zijn voorge schreven." 100.000 Noorsche kronen extra voor Spanje. Het congres heeft verder de reeds ge schonken gelden aan het comité „Hulp aan Spanje" goedgekeurd en besloten hierbij nog een gift van 100.000 Noorsche kronen te voe gen. De einduitslag. Bij de Zondag gehouden verkiezingen heeft de partij van Henlein in de plaatsen, waar een Duitsche meerderheid woont, 67Vi pch van het aantal zetels in de ge meenteraden verkregen. Van de 2503 zetels zijn ten deel gevallen aan de partij van Henlein 1897 zetels, aan de sociaal-demo craten 185, aan de communisten 160, aan de Duitsche democraten twee en aan de Tsjechische partij 259 zetels. DE FRANSCHE LUCHTVAARTMISSIE BEZICHTIGT BRITSCHE GEVECHTS VLIEGTUIGEN. De Fransche luchtvaartmissie is gister ochtend door minister Kingslev Wood op het ministerie van luchtvaart ontvangen. Later hebben de gasten een bezoek gebracht aan het vliegveld van Northolt, waar de laatste Britsche gevechtsvliegtuigen werden bezich tigd. Moorden en mishandelingen vu ren den ijskouden haat aan. Japan's leger zit in China, verze geld en verbergt vastbesloten voor de buitenwereld zijn mislukking om in de gebieden, welke het veroverd heeft, de plaatselijke opstootjes den kop in te drukken. Militaire censors, aldus de Daily Express, helpen alle berich ten, die ongunstig zijn voor de zaak van Japan, te doen verdwijnen, of geven er een andere redactie aan. Chineesche guerilla-legers hebben een strenge blokkade georganiseerd, die eiken voedseltoevoer naar de Japanners moet af snijden. Zij maken het den Japanschen pa trouilles dag en nacht lastig. In Noord-China, waar de Japansche schijn- regeering maanden geleden werd gevestigd bevinden zich duizenden vierkante mijlen nog in handen der Chineezen. De Japansche autoriteiten weigeren vreem delingen in Nanking toe te laten, zelfs niet om hun eigen bezittingen te controleeren. Zij zijn er namelijk op uit, voor vreemde oogen verborgen te houden, welk een heerschappij door terreur zij in de veroverde Chineesche hoofdstad uitoefenen. Een duizendtal Chineesche bazarhouders hebben het heele zakenleven in handen, ter wijl duizenden beangstigde Chineesche vrouwen en kinderen nog steeds verblijf houden in Britsche fabrieken en werkplaat sen. Het Japansche leger zou de meeste Chineezen op zijn hand gekregen hebben, als het hen goed behandeld had, doch de veelvuldige moorden en mishandelingen en de in beslag neming van alles wat de Chinee zen bezitten, van de katoenfabrie- ken der „rijken' tot de koperen pen ningen der boeren, hebben den ijs kouden haat in de harten der Chi- zen nog aangewakkerd. Van den anderen kant moeten boeren, die in Shanghai groenten naar de markt bren gen, per mand groenten een groot bedrag betalen als bijdrage in de oorlogskosten. Als zij dit niet doen, worden zij geslagen, aan palen gebonden en dagen lang zonder eten en drinken gelaten. Alles wijst er op, dat het Japansche le ger alles in het werk stelt om de hervat ting van den buitenlandschen handel te belemmeren. Binnenkort groote processen met gesloten deuren. Thans wordt onthuld dat in 1936 1500 per sonen werden gearresteerd onder verdenking communisten te zijn. Er staan nu 235 hunner terecht wegens communistische activiteit. Hun zaak wordt met gesloten deuren behan deld. Nieuw voorschrift voor Tsjechi sche militaire vliegers. De directeur van de afdeeling politieke za ken van het Tsjechische ministerie van buitenlandsche zaken heeft gisterochtend den Duitschen gezant ingelicht over het on derzoek, ingesteld naar aanleiding van de Duitsche klachten over het boven Duitschen grond vliegen van Tsjechoslowaaksche toe stellen. In alle gevallen, waarin de klachten juist bleken, zijn de vliegers gestraft. In haar verlangen, het risico nog meer te be perken. hebben de autoriteiten dc voor mi litaire vliegtuigen verboden grenszone ver groot van 5 tot 10 K.M., aldus werd den Duitschen gezant medegedeeld. Zondag is een bommenwerper der Austra lische luchtmacht verongelukt. Van de 5 leden der bemanning werden twee gedood en drie ernstig gewond. Een speciaal strand voor de Joden. Förster, de leider van het nationaal-socia- listische district Dantzig, heeft in een rede aangekondigd, dat dezen zomer voor het eerst op het strand van Zoppot, de bekende badplaats, een speciaal gedeelte voor Jood- sche badgasten gereserveerd zal worden. In Joodsche kringen te Dantzig heeft deze mededeeling verrassing gewekt, daar tot dusverre antisemietisme te Zoppot slechts voor het stille seizoen gold, met het oog op het feit, dat een groot deel der badgas ten. uit Joodsche kringen afkomstig is. Officieel wordt medegedeeld, dat in het tijdvak tusschen de slag bij Malaga in Febr. van het vorig jaar tot aan de slag van de Ebro in Mei van dit jaar in Sjanjc zijn gesneuveld 191 Italiaansche officieren en 1S32 minderen. Gewond werden 520 Itali aansche offiieren en 1832 minderen. Ge wond werden 520 Italiaansche officieren en 6476 minderen, terwijl zes officieren en 157 minderen worden vermist. Drie officie ren en 356 minderen werden krijgsgevan gen gemaakt. Het totaal van de Italiaan sche verliezen bedraagt dus 9541. Verhuiswagen voor de deur heeft niets te beteekenen. Officieele kringen weigeren tot nu toe iedere verklaring omtrent het lot van Schuschnigg. Sinds den vroegen ochtend staat voor het Belvedère een verhuiswagen, waarin meu belen worden geladen. Men vermoedt, dat, evenals zulks met den vroegeren staatssecretaris, die voor de vei ligheid naar Kassei is overgebracht, het geval is, Schuschnigg zal zijn overgebracht naar een stad in Duitschland, waar hij een betrekkelijke vrijheid zou genieten. Uit over het algemeen goed ingelichte bron verklaart men dat in strijd met ze kere geruchten Schuschnigg niet zou zijn overgebracht naar het concentratiekamp van Dachau of naar Leipzig. Niet uit Weenen. Van gezaghebbende zijde wordt ver klaard, dat Schuschnigg zich nog steeds in zijn domicilie, het Belvedère bevindt, en dat er op het oogenblik geen sprake is van zijn vertek uit Weenen. Op de vraag, wat dan de verhuiswagen te beteekenen had, die voor het Belvedère gestaan had en meube len had ingeladen, verklaren dezelfde krin gen niet in staat te zijn daarover bijzonder heden mede te deelen. Zijn verloofde wel vertrokken. Gravin Vera Fugger von Czernin, de ver loofde van oudbondskanselier Schuschnigg, heeft in gezelschap van den vader van den oud-kanselier Weenen verlaten. De wonden van het Tsjechische staatswezen liggen nog steeds open, zeggen de Duitsche bla den. Over de Zondag in Tsjechoslowakije ge houden verkiezingen schrijft het Hambur ger Fremdenblatt: De gerechtigheid gebiedt vast te stellen, dat onder den dwang der bajonetten is gestemd. Het is goed, dat men ook in het buitenland inziet, dat met het diplomatieke gepraat der laatste weken niet het geringste is gewonnen, dat de wonden van het Tsjechoslowaaksche staatswezen nog steeds openliggen, dat geen enkel pro bleem ook maar in de verte nader tot zijn oplossing is gebracht en dat slechts de ter reur der Tsjechische bajonetten overblijft, die zich op de morcele dekking door Enge land en Frankrijk meent te kunnen beroe pen. Het Berliner Tageblatt merkt op, dat de Tsjechoslowaaksche kwestie het eenige ge schilpunt der Europeesche politiek blijft. De Deutsche Allgemeine Zeitung wijst er op dat Praag tracht, het leger als binnen- landsch-politiek machtsmiddel te gebruiken. 95 der Duitsche predikanten vóór de eedsaflegging. De ambtseed die van de predikan ten in de Duitsch Evangelische kerk wordt gevorderd, wordt blijkens de ingekomen berichten door zeker 95 der predikanten afgelegd. Alleen de numeriek zeer kleine groep Niemöl- ler weigert. Volgens de berichten be perkt zich dit op het totaal van 17000 predikanten tot een paar honderd pre dikanten. De Evangelische Opperkerkeraad heeft in een nadere verklaring over dezen eed ge zegd, dat ons door het Nieuwe Testament reeds de plicht wordt ingescherpt, de over heid onderdanig te wezen. Deze plicht wordt bevestigd door het afleggen van den eed van trouw aan het hoofd van den staat. Hij weigert bepaalde verklarin gen te onderteekenen. Over Ds. Niemöller wordt ons gemeld, dat hij zich opnieuw in het concentratiekamn van Sachsenhatisen bevindt. Hij is vrij van lichamelijken arbeid. Zijn gezondheidstoe stand is goed. lederen dag mag hij een uur in hot kamp rondwandelen. Iedere veertien dagen mag hij aan zijn gezin schrijven. Overig schriftelijk werk is hem echter niet toegestaan en als eenig boek heeft hij den bijbel. Zijn vrienden doen onophoude lijk pogingen om hem vrij te krijgen, voor al prof. dr. Sauerbruch, doch tevergeefs. Dn overheid eischt van hem dat hij schrifte lijk verklaren zal de politieverboden, die hij overtrad (over collecten en afkondigingen van uitgetreden leden) niet meer te zullen overtreden. Ds. Niemöller blijft dit echter weigeren. Meer dan 200 dooden. Ook dit jaar zijn in Amerika op Memorial Day weer vele personen op gewelddadige wijze om het leven gekomen. In het begin van den avond werd bekend, dat er 200 personen gedood waren, waar van 140 bij auto-ongelukken, veertig perso nen waren verdronken, terwijl er dertig moorden waren gepleegd. In 1937 bedroeg het aantal slachtoffers op Memorial Day 356. Sedert eenigen tijd heeft men geen be richten meer ontvangen van de Britsche Mount-Everest expeditie, welke onder leiding van Tilman den Mount Everest poogt te be klimmen, zoodat men vreest dat een onge luk is gebeurd. De moeson is veertien dagen vroeger be gonnen, dan men verwachtte. Frankrijk moet van „zijn eigen bloed" profiteerenl Emigra tie bepleit. Dr. Martial, die sinds lang in ons land door middel van lezingen, ijvert voor stel selmatige emigratie van Nedcrlandsche land bouwkrachten naar Frankrijk, heeft,-aldus de N.R.Ct., tegenover een redacteur van de Temps den lof gezongen van de zedelijke eigenschappen, den moed, de werkzaamheid en, althans wat de boeren betreft, de kun de van het Nederlandsche volk. Hij voegde erbij, dat ze op zijn minst ?0 pet. Fransch bloed in de aderen heben, wat hij afleidt uit het feit, dat voor, bij en na de herroe ping van het edict van Nantes ongeveer 240.000 Fransche mannen, vrouwen en kin deren zich met de om en bij de 500.000 Hol landers en Zeeuwen vermengden. Door elk jaar, zooals dr. Martial voorstelt, 100.000 Ne derlanders naar Frankrijk te laten komen om in het daar vooral ten plattelande be slaande tekort aan handen te voorzien, zou den de Franschen een deel van dat bloed terugkrijgen. Vrees voor uitstooting niet onge grond. Zooals reeds eerder op deze plaats uiteen gezet, vreest de vrijzinnige groep in de Ned. Hervormde Kerk, dat, wanneer het reorgani satie-voorstel eenmaal wordt aangenomen, leertuchtprocessen zullen plaats hebben, welke uitstooting van de vrijzinnigen uit het kerkverband tengevolge zullen hebben. Dat deze vrees niet ongegrond is, bewijst een uitlating van prof. mr.- Paul Scholten, voorzitter der reorganisatie-commissie, dezer dagen tijdens een persconferentie gedaan. Men vreest, aldus de professor volgens het Hdbld., voor leertuclit-processen, ook voor afscheiding van gcheele groepen, speciaal de vrijzinnige. De voorstanders van de reorganisa tie ontkennen, niet, dat hun plan ook in dezen zin ver-strekkende en thans niet goed te voorziene gevolgen kan hebben, en, zooals wij al schreven, zij vinden zelf dat de reorganisatie een groot waagstuk is. Maar alles vinden zij, principieel, beter dan het blijven bestaan van den tegenwoordi- gen toestand, dien zij als „dood" kwalificeeren; er is geen grens, alle mogelijke meeningen worden in de Hervormde Kerk uitgesproken en ge duld. De Kerk moet. zoo besloot prof. Scholten, uitmaken wat zij belijdt, zij behoort daarbij omzichtig te zijn en niet te vergeten, dat zij eeuwen lang geen leertucht gekend heeft: zij zal in zeker opzicht verscheidenheid verdragen: maar geen leeringen, die haar karakter van belijdende Kerk in gevaar brengen. ANNA PAULOWNA RIJTOER OUDEN VAN DAGEN. De Commissie, die de jaarlijksche rijtoer voor de ouden van dagen organiseert, heeft den 15den Juni als datum voor dien tocht vastgesteld. Als het weer wil meewerken, belooft het een aardig dagje te worden. Vanaf de verzamelplaats, het Raadhuis, wordt door den Wieringerwaard. over \artswoud en IToorn en door den Beemster naar Amsterdam gereden. Na koffie gedron ken te hebben, maakt men per watertaxi een vaartochtje van ongeveer anderhalf uur in Amsterdam en na het gebruik der lunch keert de stoet auto's via Zaandam, Alk maar naar den Polder (zaai van den heer Kossen) terug. NED. ARB. SPORTBOND. Hoewel de zaal van don heer Kossen Zondagmiddag goed gevuld was, speet het don hoer D. Stins. afd. voorz. van den Ned. Arb. Sporthond, dat hii niet nog meer be langstellenden kon welkom heeton. Deze middag toch was georganiseerd om de voorwerpen, gemaakt op de J. P. -T.-cur- sussen te verkoopen. Hoe meer aanwezi gen, hoe meer koopers. rekende spr. en men moest ook nog van een restie loten af. Na dank gebracht te hebben aan B. en W. voor het toestaan der verloting ten bate van de afdeeling. uitte spr. ook dank aan ge vers en geefsters van geschenken voor die verloting en aan de eigen band, die voor ponulaire muziek zorgde. Het oorspronkelijk voor dezen middag op gestelde programma moest verkort worden, daar'men in plaats van om twee uur, wat de opzet was, eerst om vier uur mocht be ginnen. De J.P..T. zongen hun lied, waarna de heer J. Blaauboer dadelijk met den ver koop van het op de handenarbeidcursussen gemaakte werk begon. De aardige, vaak ook mooie handwerken en figuurzaagwerkjes gingen meestal vlot en tegen goede prijzen van de hand. Ook de loten vonden koopers. zoodat ze allen weg waren, toen de trekking begon. Veldwachter Teutelink assisteerde hierbij en lootte vlot een honderdtal priizen uit De hoofdpr. een dressoir, won K. Kos sen met lotn. 672. De prijzen 2—10^ vielen op de nummers 623, 137, 59430, ,5, 772, 569 467 en 672. Weer zongen de J.P.J. en nadat de heer Stins den heer Teutelink had be dankt en een opwekking om lid te worden had doen hooren, volgde sluiting. breezand. EEN ONHANDELBARE KOE. Bij het vervoer van een wat onhandelbare koe, rukte het beest zoo hevig aan het touw, dat z'n geleider, de heer J. Smit, wonende aan de Molenvaart, kwam te val len. Hij sloeg met het hoofd tegen den grond en verwondde zich daarbij vrij ernstig WIERINGEft Aanbesteding. Maandagmiddag j.1. had in de consistorie kamer van de N. H. Kerk alhier namens den kerkeraad der N.H. Gem. te W'ieringen het aanbesteden plaats van het verbouwen en uitbreiden van het „Noorderlicht" te Hip- polvtushoef, door aanbouw van een vleugel met ziekenafdeeling en een schuur, onder architectuur van den heer B. G. Zanstra al hier. Ingekomen waren de volgende inschrij. vingen: Gebr. Boerscn f 16.648.D. Bakker en Zn. f 16.738.—; C. J. de Vries f 16.795.—; J. C. Klein f 16.828.—; Jac. Smit f 16.980.—; W Hermans f 17.200.—; P. Portegijs f 17.500. Kooij f 18.060.—; Dekker en Lont f 18.500.—; P. Bakker f 16.900. De gunning is aangehouden. Politie. Gevonden: een belastingplaatje in etui. Verloren: een zilveren schakelarmband en een kinderportemonnaie njet eenig geld. Inl. bij den gem.bode. DEN OEVER. Mooi succes van „Apollo.* J.1. Zondag heeft de harmonie „Apollo", onder leiding van haar directeur, den heer v. Glabbeek, deelgenomen aan het concours van den Westfreischen Bond van Harmo nie- en Fanfarecorpsen, welk concours te Hippolvtushoef gehouden werd. „Apollo", die voor het eerst sinds haar bestaan in de Eereafdeeiing Harmonie uitkwam, behaal de in den concertwedstrijd met 346t/2 punt een eersten prijs, terwijl des avonds in den eerewedstrijd met 159 punten een tweeden prijs behaald werd. Een mooi succes voor deze vereen, en haar directeur. Vermeldens waard is nog dat de heer v. Glabbeek met zijn vrij nummer „Finlandia" van Sibelius, voor zijn opvatting van elk der juryleden het cijfer 10 kreeg. Dit mooie nummer is door den heer v. Glabbeek zelf gearrangeerd. Visscherij. Met de ansjovisvisscherij gaat het nog. niet al te best. Wel schijnt er visch aanwezig te zijn, doch de vele kwallen, die in de Wad denzee ronddrijven is een geweldige handi cap. Door enkele Wieringer kuilvisschers werd j.1. Zaterdag benoorden Harlingen, waar de kwallen minder talrijk zijn, aardig gevangen. POSTDLTVENVEREENIGING V.O.P. Zondag hield bovengenoemde vereeniglng een wedvlucht vanaf Pont St. Mascence, af stand 433 km. Prijzen werd als volgt verdiend: Koom, 1, 2, 12, 18 en 23; M. de Boer 3, 5 en 14; Bontes 4 en 21, O. Boon 6 en 17; J. de Ruiter 7; J. Boon 8; Giesen 9, 13 en 19: Fille- rup 10; C. de Wit 11, 24 en 25; P. PUost 15 en 20; DeWroome 16; G. J. de Wit 22. A.s. Donderdag inkorven van 5.30 tot 7.30, AMSTERDAM, 30 Mei. Veemarkt. 402 Vette koeien: le kw. 7480 ct., 2e kw. 6472 ct., 3e kw. 50—62 ct„ per Kg. slachtgewicht; 58 melk- en kalfkoeicn f 1S024-0 per stuk, 116 vette kalveren: 2e kw. 54r—60 ct., 3e kw. 46—52 ct. per Kg. levend gewicht; 129 nuchtere kalveren f 712 per stuk, 64 schapen f 24 —30 per stuk, 26 lammeren f 10—14 per stuk; 4-78 varkens: vleeschvarkehs, wegens de van 90—110 Kg. 62—63 ct., zware var kens 60—62 ct., vette varkens 58—60 ct. per Kg. slachtgewicht; Aangevoerd 3 wagons geslacl te runderen uit Denemarken. Over zicht; Runderen matige aanvoer, handel stug en onveranderde prijzen. Vette kalve ren ruime aanvoer, handel vlug met vaste prijzen, derde kwaliteit hooger. Nuchtere kalveren matige aanvoer, handel vlug met hoogere prijzen. Schapen korte aanvoer, handel vlug en prijzen hooger. Varkens be hoorlijke aanvoer, handel kalm. Vleesch- varkens iets hooger, anderen dezelfde prij* zen. AMSTERDAM, 30 Mei. Binnenl. granen (boerennoteering) R"#' ge 7.10—7.50, Chev. gerst 7.25—7.75, winter- gerst 7.257.75, haver 6—6.25, dulvebooneiï 9.50—10.50, paardeboonen 89, groene erw ten 8.5010.50, alles per 100 Kg., karwij- zaad 10.7511, blauwmaanzaad 15.50—1650 beide laatste per 50 Kg. ALKMAAR, 30 Mei. Aardappelen f 15—18, aardbeien 13—21, andijvie 1017, asperges 1235, bloemkool I 12—10, idem II 710, druiven 51—i kropsla 0.502, komkommers 510, peter- selie 1.20—2, postelein 0.24—0.35, peulert 33-—rabarber 612, raapstelen 0.40139, radlis 13.50, selderie 12.40, spinazie 0.12 -T).40. snijboon en 27—28, tomaten 13—13-50, uien 4.505.60, wortelen 612. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Mei. Aanvoer; 8400 Kg. aardappelen: Schotschfl muizen 13.20—14.80, drielingen 14.20-50.10- kleine 13.60—17. 8500 Kg. rabarber 5.20—8-20 11000 Kg. tomaten: A 25.40—26.20, B 25.70— 26. C 27.10. C.C 22.50. KOORDSCTIARWOUDE, 31 Mei. Cxeen aanvoer. PURMEBEND. 31 Mei. Koeien, totaal 540 stuks; 210 vette koeie" ct. por K^r., eelrlekoeien 110210, 1:™ melkkoeien 200—205, stieren 54—58 ct. r^r 19 paarden 90—190, 24 vette kalveren 20—50 rt.p er Kg., 500 nucht, kalveren —17, 178 vette varkens 5051 ct. per Kg-, 48 magefe varkens 2437. 480 biggen 1o —23, 350 schapen 17—31, 68 bokken 3—14, 600 lammeren 812.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6