Woensdagsche Mijmerij Cces Laseur achter het kinderstuur Wat Parijs moet doen bij een luchtaanval Utrechfsche meubelfabriek prooi der vlammen Prof. van Gcldcren pleit voor krachtiger werkloosheidsbestrijding De IJzeren Garde blijft in actie Ballon oefening bij Londen Kidnappers ontvoeren vijfjarig knaapje Zeeridders gehuldigd De man, die een ton weggoochelde 477e STAATSLOTERIJ Interview met China. Hij hing als een baal met lorren tegen de pui. Er was aan den pindaman weinig menschelijks meer overgebleven. Zjjn licht- looze oogen staarden zonder ophouden op een punt aan den overkant. Menschen gingen langs hem heen zonder dat hij ze scheen te zien. Het zeel van den pinda trommel sneed in zijn schouder. Met lange tusschenpoozen verschoof hij den band, zakte op een ander been en verzonk weer in apathie. Een moeder met twee kinderen kwam langs. Nu zal hij even opveeren, dacht ik, maar hij zag geen kinderen. Hij zag alleen het verre punt waarheen hij staarde, en waarschijnlijk ook dat niet. Hij was niet meer van deze wereld. Ik had hem eens een dubbeltje gegeven. Na een schijnbeweging naar den trommel had hij den aalmoes met een kinderlijken lach, die van een wezenloos ja-knikken vergezeld ging, in den zak laten glijden. De glimlach was nog eenige oogenblikken, volgens de wet der traagheid, het smarte lijke staren van de gebroken oogen. Hjj was weer zijn eigen monument: standbeeld van zielige geslagenheid. Ik was dien dag nog enkele malen langs hem heen geloopen. Er was niets veranderd Hij staarde en hing, tegen hetzelfde punt van den gevel. Alleen leek het, of hij steeds nog wat dieper inzakte. Wat gaat er in zoo'n man om? Lijdt hjj om China? Weet hij wat er in China gebeurt? Praat hij 's avonds in zijn logement met landgenooten over politiek? Heeft hij ergens ver-weg vrouw en kinderen, die 'n koelie-leven leiden in een millioenenstad of een hongerleven op het schrale land? Denken zij aan hem? Denkt hij aan hen? Is hij stoker geweest bij een van onze In dische lijnen en als wrakhout aangespoeld aan het Nederlandsche strand? Heeft hij heimwee naar zijn land, heeft hij eenig begrip hoe het eraan toe is? Ik heb eindelijk het belachlijke idee niet kunnen weerstaan, den pindaman te in terviewen. Geen verlangen naar China? Verlegen grijns uit spleetoogen. Zeker al lang in Holland. Het hoofd deint zachtjes op en neer. Zullen de Japanners het winnen? Jappaan, zegt hij gerekt, en maakt met de hand een vaag gebaar van „hou- d'r-van-op." Peking en Nanking hebben ze al bezet, doceer ik, als was hij kind. Nanking, klinkt zijn echo, en hjj schudt zachtjes nee en knikt ja. Maar zullen zjj erin slagen, ooK Hankau te bezetten? Hij zeult van zijn rechterbeen op zijn linkerbeen, schurkt met zjjn schouders en staart philosophisch in de verte. Aan Soetsjau hebben de Japanners een zware dobber gehad. Hij steeks zijn onderkaak vooruit, en ik leg dit uit als een bevestiging. In Japan beginnen ze te begrijpen, dat ze zich in China vergist hebben." En ik bal mijn vuist om te verduidelijken dat de Chineezen taai zjjn. De pindaman kijkt er met belangstel ling naar en zwijgt. Ik zal wat duidelijker moeten worden: In Japan dachten ze dat het een kwestie van één of twee maanden zou zijn, maar nu ze zien dat ze heel China moeten veroveren wordt het volk ontevreden en is er oneenigheid tusschen de regeering en de militaire leiders. Zijn oogjes worden nu heel klein en sluw De gedachte aan den tegenslag van den vijand schijnt hem goed te doen. De Japansche legers in China zouden wel eens in de positie kunnen komen van die van Napoleon in Rusland. Hun achter hoede zal nog wat te stellen krijgen met de ongeregelde benden, die een guerilla tegen ze voeren! Hij keek nu ineens een anderen kant en ik ben er.niet zeker van, of hjj daarmee te kennen geeft dat hij den toestand ook somber voor hen inziet of dat ik hem begin te vervelen. Maar één ding is zeker, troost ik hem, dank zij de Japansche overrompeling is het Chineesche volk eindelijk eensge zind geworden. Alles staat nu gesloten achter Tsjiang Kai-sjek! Ik ben benieuwd naar ae uitwerking van mijn woorden. De uitwerking is verrassend hij ziet mij niet meer, hangt tegen de pui en staart apatisch naar den overkant. „Doet u maar geen moeite," zegt een politie-agent die voorbijkomt. „Kind noch kraai in de wereld. Dertig jaar stoker ge weest en geheel kindsch geworden. Op Ceylon geboren en nooit China gezien. Verstaat geen woord Hollandsch." Er wordt veel te veel geïnterviewd Misschien houdt hij mij wel voor een Chinees Be evacuatie van de burgerbe volking. De préfectuur van politie te Parijs heeft een vlugschrift 'verspreid, getiteld: „Wat het publiek moet weten over de passieve luchtverdediging." Hierin wordt uiteengezet wat het publiek moet doen in geval van een luchtaanval, zooals het gebruik maken van gasmaskers, dekking zoeken, het versterken van deuren, ramen en kel ders, en het gehoorzamen aan hen, die een functie hebben bij de luchtverdediging. Een speciaal hoofdstuk is gewijd aan de evacuatie van de burgerbevolking. In tien dagen tijd zullen anderhalf millioen menschen de stad verlaten. Hiervoor zullen 400 speciale treinen gereed staan om de vluchtelingen kosteloos te vervoeren. Na de eerste tien dagen is de reis niet meer kos teloos. Verder wordt medegedeeld, dat in Parijs 27.656 schuilkelders zijn, waarin 1.720.000 personen kunnen worden ondergebracht, ter wijl in de voorsteden nog 7232 kelders zijn, waarin 600.000 menschen een schuilplaats kunnen vinden. De stad is verdeeld in 4961 districten, elk onder leiding van een func- tionnaris van de luchtverdedigingsdienst. Personen, die in de stad mogen blijven in geval van aanvallen uit de luchj zullen speciale kaarten krijgen. Geheime instructies door de radio. Het is gebleken, dat de IJzeren Garde, de verboden fascistische or ganisatie in Roemenië, na de ver oordeeling van haar leider Codreanu instructies zendt aan haar volgelin gen door middel van een geheimen radiozender. De politie tracht den zender thans op te sporen, hetgeen niet gemakkelijk gaat, aan gezien het station nooit lang in één plaats blijft en vermoedelijk in een snelle auto is gebouwd. De gegeven instructies luiden, dat de leden der IJzeren Garde kalm moe ten blijven en verdere orders afwachten. In middels wacht Codreanu, die tot 10 jaar dwangarbeid is veroordeeld ,den uitspraak af van het hof in hooger beroep. Het Engelsche ministerie van luchtvaart heeft medegedeeld, dat hedenmiddag bin nen een afstand van twee mijl van het Da- geha.m Doek Station te Londen een aantal luchtballons zullen worden opgelaten, welke een week in de lucht zullen blijven. Ge durfde den nacht zullen de ballons door middel van zoeklichten verlicht worden. Overdag zullen de ballons stijgen tot een hoogte van 1.500 meter boven den zeespie gel, terwijl 'zij 's nachts zullen -worden neergehaald tot ongeveer 300 meter. De oefeningen zullen nauwkeurig worden ge volgd door het ministerie van luchtvaart en de deskundigen van de luchtvaart, Losgeld van tienduizend dollars geëischt. Een, vijfjarig knaapje Kames Cash, werd in den nacht van Zaterdag op Zondag ont voerd. Het ventje lag te slapen in de villa van zijn ouders te Princeton, een dorp bij Miami (V.S.). De kidnappers hebben een briefje achtergelaten, waarin zijn 'n losgeld van 10.000 dollars eischten. De politie stelt een onderzoek in. Losgeld reeds betaald. Nader vernemen we, dat het ontvoerde kind nog steeds niet is teruggebracht of gevonden; Mevr. Cash is ernstig ziek ge worden. Niettemin verwacht men, dat de jongen, wiens vader een rijke oliehandelaar is, elk oogenblik in de ouderlijke woning kan terugkeeren. De broeder van Cash heeft verklaard, dat het losgeld van twee duizend pond sterling den ontvoerders is toegeworpen uit een auto, waarmede de va der van den ontvoerden knaap twee toch ten heeft gemaakt over wegen, die aange geven waren op een door de ontvoerders toegezonden kaart. EEN BEKENTENIS IN HYPNOTISCHEN SLAAP. De Daily Express vernam uit New-York, dat een achttienjarige neger, genaamd Robert Nixan, in een hypnotischen slaap de bekentenis aflegde, dat hij zeven vrouwen had gedood, door haar met een dikken stok op het hoofd te slaan. Hij was gearresteerd, omdat de politie autoriteiten er hem van verdachten, een vrouw te hebben vermoord. In zijn slaap bekende hij, maar vertelde de politie, dat hij nog meer te zeggen had. Hij beschreef op levendige wijze den moord op de andere vrouwen. Misdaden, welke de politie tot nu toe niet tot klaarheid had weten te brengen. De neger werd medegenomen naar de plaats waar de laatste moord was gepleegd, teneinde deze misdaad te reconstrueeren. EEN NIEUWE SPORT VOOR JONGENS EN MEISJES. Een soort vliegende glijbaan. Een nieuwe sport, om in de buitenlucht te beoefenen is een soort vliegende glij baan, waarvan jongen® en meisjes in En geland thans genieten kunnen. Men behoeft zich er niet speciaal voor te oefenen, want niet elke jongen of elk meisje heeft met deze sport moeilijkheden. Aan den anderen kant is het ook weer geen speelgoed. Het is wetenschappelijk in elkaar gezet en de vliegende „glijbaan" heeft een vleugelwijd- fe van 3 v oet en 2 inches. Volgens de Daily Express ziet ze er uit als een echte vlieg machine met een cockpit en ruimte voor de jeugdige passagiers. Het blad beweert, dat deze nieuwe openlucht-sport geweldig veel opgang maakt bij de jeugd en het is daarom voor onze jongens en meisjes te wenschen, dat de vliegende glijbaan spoe dig op de Hollandsche kermissen zal ver schijnen. Bijzonder groote schaal». Gistermiddag omstreeks half één werd de Utrechtsche brandweer gealarmeerd voor een -rooten uitslaanden brand in de bin nenstad. In verband met het gevaar voor uitbreiding in dit dicht bebouwd centrum rukte de brandweer met groot materiaal uit. Het bleek, dat de brand was ontstaan in de werkplaats van de woninginrichting en fabriek voor stoffeering en meubelen van den heer J. Wijzenbeek in de Maria- straat. Deze werkplaats strekte zich uft over de geheele bovenverdieping, gelegen boven de woning en den winkel van den eigenaar. Het vuur, dat gretig voedsel vond in de opgeslagen brandbare voorra den, breidde zich snel uit en ver woestte de geheele werkplaats en de daarachter gelegen fabriek. Na een nur van ingespannen arbeid, waar bij de brandweer een groote hoe veelheid water over het pand uit stortte, werd het vuur bedwongen. De politie had uitgebreide maatregelen getroffen om de honderden nieuwsgierigen op een behoorlijken afstand te houden. Het verkeer in de -binnenstad werd tijdens het blusschingswerk verlegd. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van den brand. De schade, welke bijzonder groot is, wordt door verzekering gedekt, INDUSTRIALISATIE NIET HET EENIGE REDMIDDEL. In de Tweede Kamer is gistermiddag de behandeling voortgezet van de interpellatie van Gelderen betreffende de werkloosheids bestrijding en van het wetsontwerp tot ver hooging van het crediet voor werkverrui ming. De interpeilant, prof. van Gelde ren (s.d.) vindt het betoog van den minister geen antwoord op wat spre ker heeft gezegd. De overheid heeft door haar politiek crisis-verscher pend gewerkt. Op het nut van de industrialisatie behoeft men- hèm niet te wijzen doch anderzijds moet men haar nu niet voorstellen als het eenige redmiddel. Conjunctuurstimuleering door uitvoering van openbare werken zal naast industriali satie noodig zijn. De democratie wordt behalve door een fi- nancieele ramp bedreigd door de gestadige ondermijning tengevolge van een massale werkloosheid. Daarom komt het naast de cijfers aan op de mentaliteit van t beleid. En daarom ook is er, aldys spr., veel on gerustheid in ons land. Voor de katholieke fractie sprak pater Beaufort. Hoe gemakkelijk komt bij velen geen twijfel op aan de juistheid van het tegenwoordige stelsel, aldus spr. Spr. noemt de werkloosheidsbestrijding de eerste taak voor een christelijke regee ring en vraagt of de regeering er toe wil medewerken dat het bedrag van f 50 mil lioen dat in 1938 aan openbare werken zal worden besteed, door een snellere uitvoering der wei-ken niet tot bijv. f 70 millioen zou kunnen worden verhoogd. Voorts vraagt spr. bij de uitvoering van groote werken voor de gemeenten grootere faciliteiten. De heer de Visser (comm.) oefent felle critiek op het feit dat werkloozen op straf fe van hongersnood gedwongen worden, in Duitschland in werkverschaffing te werken, ook al zijn ze niet de fascistische beginselen toegedaan, met alle gevaren, daaraan ver bonden. Wat beteekenen overigens, aldus de heer de Visser, de verklaringen van den minister, als men weet, dat toepassing van een be hoor lijk arbeidsrecht alleen al bij het staats bedrijf der P.T.T. aan 1200 werklieden meer werk zou verschaffen? De tegenwoordige toestand der werkloozen beteekent een vruchtbare voedingsbodem voor de gnpiani die fascisme heet Dr. Vos (Lite), ging in het algemeen met de plannen en voorstellen der regeering ac- coord. Ter bestrijding der werkloosheid zou het volgens hem aanbeveling verdienen, aan werkgevers, die nieu we arbeiders in dienst stellen, een premie toe te kennen in den vorm van belastingverlaging. .Spr. noemt de fabricage van gasmaskers als werkverruimingsobject. De heer Van Lienden (s.d.) waarschuw de, dat de werkverschaffingsobjecten geen werk aan de vrije arbeidsmarkt mogen ont trekken. De heer Woudenberg (N.S.B.) was van meening, dat de regeering een poging deed, de koopkrachttheorie van den heer Blum op de Duitsche arbeidsmethoden te enten. Hij achtte dit een bij voorbaat mislukte poging. „Alleen Mussert kan orde in den chaos scheppen", riep spr. uit. De heer Weitkamp (C.H.) meende, dat er 180.000 menschen arbeid zouden vinden, als de loonen weer op het peil van 1914 werden gebracht. Dan zou immers het Nederlandsch kostenpeil de concurrentie met het buiten land vergemakkelijken en dan zouden meer menschen in den landbouw werk zoeken. Om half zes werd de vergadering tot he den verdaagd. Bemanning van de Eveline ont vangt een geschenk. Gistermorgen is op het kantoor van het Noorsche consulaat te IJmuiden de beman ning gehuldigd van de „Eveline" I.TM. 115, die het vorig jaar October op de Noordzee de opvarenden heeft gered van het Noor sche m.s. „Aarstem". Namens de Noorsche regeering werden de leden van de bemanning van de „Eveline" toegesproken door den Noorschen consul- generaal te Rotterdam, den heer S. Olmer, waarna hun ieder afzonderlijk een geschenk werd aangeboden. Schipper Blok van de „Eveline" beant woordde de toespraak en bracht den dank over van de bemanning. VERDACHT VAN SPIONNAGE. Maar een opschrijfboekje redde haar. Een klein opschrijfboekje, waarin de twee en twintigjarige Sylvia May Bradshaw uit het Engelsche plaatsje Hove, gewoon was haar aanteekeningen te krabbelen en een fototoestel van Duitsch fabrikaat, dat zij steeds op baar wandelingen medenam, wa ren haar afgenomen, doch werden haar weer teruggegeven door de Federale agen ten in Nieuw Orleans met de mededeeling: „De verdenking welke op u rustte, dat u een spionne zou zijn, is geheel opgeheven." Het meisje zeide tot een der reporters van de Daily Express: Het heele geval is eigen lijk zoo idioot geweest. De officieele per sonen dachten eerst dat ik als spionne in dienst zou zijn van het Duitsche Rijk. Na een ondervraging van vier ureni door den Engelschen consul, in welken tijd ook het bewuste zak boekje ijverig doorsnuffeld werd, terwijl ook de genomen foto's aan een onderzoek onderworpen werden, werd verklaard, dat zij aan spion- nage niet schuldig was. Wel werden eenige brieven gevonden, af komstig uit Duitschland, doch deze bleken volkomen onschadelijk en geschreven door de vrienden van miss Sylvia. De fotos waarvan men vermoedde, dat zij afbeeldin gen zouden vertoonen van Amerikaansche oorlogshavens, bleken opnamen te zijn van vrienden en kennissen en van mooie plek jes, die miss Sylvia op haar reis was tegen gekomen. Be buitenopnamen van de na tionale film-1938 verwekken groote hilariteit. Maandag zijn in de hoofdstad de opnamen begonnen voor de natio nale film-38, welke ter gelegenheid van 't regeeringsjubileum van H.M. de Koningin vervaardigd wordt bij Loet C. Barnstijn te 's-Gravenhage. Hoewel de meeste scènes in de studio zijn gemaakt, waarmede men Woensdag j.1. is gereed gekomen, is het toch noodza kelijk, een reeks aanvullende buitenopna men te vervaardigen. Maandag heeft men zich daartoe %aar het Amsterdamsche havengebied begeven, waar o.a. aan boord van de Marnix van St. Al- degonde werd gefilmd, terwijl ook opnamen werden verricht van de moderne buitenwij ken. Gisteren is het werk voortgezet op de beroemde bocht van de ITeerengracht, aan de even zijde tusschen Leidsche straat en Spiegelstraat, waar de statige patriciërsgevels de histori sche achtergrond van het filmverhaal vor men. Een der meest gave gebouwen, waar van het uiterlijk nauwelijks het moderne bankbedrijf, dat erin wordt uitgeoefend, verraadt, was uitgezocht als het. woonhuis van den hoofdpersoon der nationale film, den arts van Meerle, welke rol, naar men weet, door Cees I.aseur vertolkt wordt. De scène was slechts zeer kort en betrof uitsluitend het vertrek van den dokter met een „voorhistorische" auto, een wankel ve hikel uit den jare 1898, waarmede de reis naar Brabant moest worden aanvaard. Dr. yan Mperle wordt daarbij vergezeld van zijn echtgenoofe (Ank van der Moer) terwijl de huisknecht in den persoon van Adolphe F.ngers de auto met den slinger op gang brengt en het echtpaar uitgeleide doet. Een groep voorbijgangers w.o. een „doorgezaagde" burgerwees en een politie agent met helm, die met gespannen aan dacht. de toebereidselen voor de reis hadden gadegeslagen, stuift, als de wagen zich in beweging zet, hetgeen met een enorme rook ontwikkeling gepaard gaat, angstig uiteen. Zoo arriveerden reeds in den vroegen ochtend de autokaravaan van Loet C. Barnstijn uit Wassenaar met het gebruike lijke materiaél. De opnamestaf, onder com mando van den regisseur Edmond Greville, die met het eerste toestel uit Londen was komen vliegen, en den cameraman Otto vaVj Nijenhoff, had een zolderschuit gecharterd, waarop met het camerageschut gemakke lijk kon worden gemanoeuvreerd. Zoo is men ecnitre uren inspannend bezig geweest, waarbij de scène, zoals we dat nu eenmaal gewend zijn, eindeloos moest worden her haald. Vanzelfsprekend was de belangstelling van het publiek enorm. De dingen van de straat hebben doorgaans de aandacht van den Amsterdammer. En zoo'n buitenkansje als een filmopname in de open lucht, doet zich niet vaak voor. De oude costumes van medespelenden en figuranten en de weer barstige tuf-tuf gaven voldoende stof voor uitbundige hilariteit. Vooral de zwoegende figuur van I.aseur achter het kinderstuur van zijn voertuig in zijn martiaal reispak, autopet en vervaar lijke stofbril voor de oogen werkte op de lachspieren van de omstanders. Aangezien de zon tegen het middaguur schuil ging achter de huizen en men niet liefdemaal met de opnamen gereed kwam, zal heden de scène worden voltooid. Gis termiddag werden nog opnamen gemaakt in de Kalfjeslaan, waar men de auto in lan delijke omgeving filmde tijdens de groote reis. Hiervan zullen ook nog eenige „shots" worden gemaakt aan den Moerdijk en in Brabant zelf. Heden zullen ook nog eenige opnamen op Schiphol gemaakt worden van het ver trek van dr. van Meerle naar Indië, waar hij dringende medische hulp aan zijn klein zoon moet verleenen. Men hoopte over veertien dagen met de buitenopnamen van den film vol tegenstel lingen gereed te rijn, Commissionnair bi edfetten staat terecht. De Amsterdamsche rechtbank heeft <j9 behandeling voortgezet van een ingewik- kelde zaak tegen een Amsterdamschen corn. missionnair in affecten, verdacht van drio, voudige verduistering. De man goochelde zoo zonderling met effecten van een dame, haar broer en diens min of méér achterlijke dochter, dat ten slotte geen cent meer over was. Verdachte verdedigde zich door op enge, lukkige speculaties en te ruime volmachten te wijzen. De officier, die aantoonde, dat ruim een ton zoekgeraakt is eischte twee jaar gevangenisstraf. De verdediger pleitte op juridische gronden vrijspraak, (Niet officieel) 5de klasse, 10de HJst Trekking van Dinsdag 31 Mei 1938 Hooge Prijzen 'f 50.000.— 16556 1.000 4794 17600 400.— 13510 15056 16355 16384 1690C f 200.— 3177 5742 8455 14701 17268 18727' 21770 I f 100 3910 4204 7667 8853 9303 8833 9858 10145 12470 16309 20396 Prijzen van f 70. 1211 1221 1315 1560 1609 1748 1923 20931 2124 2334 2385 2406 2433 2477 2533 2564 2566 2674 2764 2899 3206 3305 3342 3349 3553 3563 3572 3609 366S 3714 3830 3833 3880 3911 4263 4306 4353 4397 4536 46514 4720 4750 4809 5151 5239 5257 5371 5427: 5613 5629 5724 5786 5870 5922 6149 6267 6615 6624 6660 6923 6989 7195 7209 7293 7342 7380 7382 7481 7598 '77 00 7701 7709 7744 7829 7899 8038 8082 8091 8194 8318 8346 8504 8509 8520 8614 8743 8797 8809 8915 9027 9125 9505 9539 9642 9687 9835 9838 9914 10072 10107 10420 10421 10433 10452 10468 10469 10550 10601 10622 10695 10849 10869 11033 11046 11209 11340 11352 11378 11644 11643 11653 11659 11715 11810 11813 11832 11952 12048 12052 12091 12107 12153 12301 12395 12503 12539 12662 12888 12929 12971 13187 13200 13376 1341? 13418 13912 14078 14166 14199 14379 14391 145011 14695 14745 14763 14808 14810 14990 15136 15160 15173 15395 15437 15440 15511 15590 15629 15756 15847 15870 15952 15954 15988 16004 16148 16219 16263 16279 16287 16377 16443 16547 16564 16681 16708 16739 16940 17145 17184 17253 17305 17337 17391 17442 17694 17715 17894 17899 17968 18019 18102 18222 18271 18629 18653 18655 18780 18930 18978 18998 19018 19024 19025 19267 19291 19361 19458 19470 19508 19543 19568 19572 19585 19639 19647 19650 19708 19770 19785 20087 20095 20111 20568 20637 20714 20758 20838 20840 20930 20958 21044 21313 21465 21589 21670 21710 21824 21913 21936 i 1010 1027 1291 1352 1573 1588 1759 1763 1823 1874 1933 20.50 2259 2261 2344 2354 2585 2640 2833 2879 3229 3266 3501 3504 3748 3787 4142 4151 4379 4450 4742 4743 4895 4908 5078 5129 5220 5268 5429 5459 5653 5708 5847 5848 6011 6081 6174 6181 6374 6383 6598 6618 6719 6744 6951 6959 7070 7099 7427 7493 7652 7655 7866 7876 8070 8092 8279 8284 8526 8536 8775 8803 9043 9154 9325 9328 9482 9533 9763 9769 9831 9842 10117 10131 10338 10341 10507 10549 10792 10836 10928 10932 11039 11040 11303 11312 11636 11657 11842 11849 12015 12045 12304 12317 1263112642 13048 13051 13275 13285 13559 13634 13712 13825 13927 13932 14237 14378 14629 14658 14948 14981 15269 15374 15473 15484 15657 15670 15912 15949 16159 16171 16276 16289 16832 16898 17089 17099 17264 17272 17376 17430 17793 17819 17930 17956 18196 18228 18384 18410 18623 18650 18831 18842 19091 19104 19227 19233 19542 19622 19872 19877 20051 20057 20437 20443 20661 20697 20834 20871 21064 21104 21415 21436 21585 21608 21888 1091 1098 1396 1404 1601 1665 1765 1779 1880 1894 2062 2082 2268 2275 2382 2414 2708 2724 2968 3031 3292 3365 3518 3524 3813 3882 4153 4188 4457 4482 4787 4823 4929 4936 5135 5149 5283 5331 5488 5515 5755 5764 5868 5873 6082 6096 6287 6315 6386 6414 6642 6646 6797 6824 6965 6984 7121 7215 7506 7527 7690 7715 7891 7894 8112 8145 8303 8432 8578 8626 8816 8861 9156 9172 9369 9379 9574 9575 9778 9780 9857 9901 10135 10140 10345 10359 10573 10607 10862 10877 10941 10943 11104 11107 11358 11479 11695 11712 11979 11984 12132 12172 12336 12447 12687 12754 13060 13078 13321 13349 13675 13707 13855 13858 13939 13970 14452 14514 14711 14782 15004 15007 15378 15393 15490 15521 15682 15722 15994 16008 16181 16191 16319 16407 16918 16935 17103 17109 17297 17299 17441 17471 17832 17856 18014 18025 18229 18268 18422 18426 18691 18701 18871 18891 19140 19147 19254 19357 19672 19678 19979 20009 20078 20205 20467 20485 20698 20709 20903 20905 21114 21136 21472 21477 21625 21637 Nieten 1112 1442 1701 1787 1913 2085 2305 2443 2769 3104 3382 3635 3891 4221 4542 4834 4967 5156 5333 5532 5769 5893 6108 6334 6465 6657 6838 7019 7221 7577 7737 7917 8222 8449 8703 8862 9205 9397 9585 9795 9917 10158 10380 10667 10886 10969 11123 11525 11713 11987 12196 12459 12824 13081 13407 1158 1447 1714 1790 1914 2037 2315 2509 2795 3129 3417 3637 4094 4243 4681 4853 4999 5187 5336 5605 5800 5941 6131 6346 6513 6669 6856 7039 7234 7601 7786 7941 8228 8501 8712 8901 9217 9414 9658 9804 10025 10214 10381 10730 10903 10970 11199 11576 11737 11993 12219 12554 12845 13143 13415 13860 13867 13989 14013 14519 14551 14790 14818 15021 15038 15432 15435 15548 15554 15789 15791 16046 16047 16192 16207 16420 16555 16967 17016 17170 17175 17302 17335 17487 17489 17868 17883 18100 18125 18328 18341 18461 18530 18744 18748 18905 18962 19162 19192 19388 19422 19704 19803 20013 20024 20242 20253 20500 20570 20710 20730 20951 20967 21144 21230 21492 21503 21663 21746 1177 1467 1717 1800 1915 2147 2318 2544 2812 3215 3445 3685 4107 4268 4725 4862 5002 5188 5390 5621 5816 5992 6136 6357 6552 6688 6869 7058 7291 7634 7788 8005 8229 8516 8716 8921 9281 9426 9689 9806 10030 10236 10394 10737 10918 10997 11227 11599 11805 12000 12247 12573 12996 13164 13453 13885 14108 14626 14819 15144 15450 15594 15815 16066 16217 16711 17033 17206 17349 17642 17893 18153 18377 18589 18766 18995 19196 16459 19848 20040 20260 20631 20760 21001 21237 21533 21780 1550 1739 1809 1930 2208 2336 2558 2815 3226 3494 3729 4108 4342 4730 4870 5015 5191 5409 5625 5823 5996 6165 6560 6704 6913 7064 7309 7647 7793 8065 8268 8519 8727 8949 9287 9428 9759 9818 10095 10242 10443 10773 10920 11021 11292 11600 11841 12008 12259 12626 13029 13179 13514 13910 14230 14627 14914 15239 15469 15648 15858 16097 16251 16802 17048 17242 17365 17765 17928 18177 18379 18622 18824 1908» 19211 19516 19860 20049 20413 20658 20794 21027 21368 21581 21781

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8