AKKERTJE familieomstandigheden Zaterdag 4 Juni a.s. GESLOTEN van 12 uur tot half 5. Fa. M. H. KLERCQ Zn. Ingezonden MadónieiLuM De excursie voor HERMAN NYPELS' Texelsch nieuws Vrijdag 3 Juni 1938 W oensdagjvolteekend Het bezoek van minister van Dijk Carillon-concert Tweede Blad Zaterdag luilak Met Pinksteren geen versch brood Wegens is onze zaak SPOORSTRAAT 8-10. HOEDEN I50, I75, 250, 3S0, 47S, 57S OVERHEMDEN I35, I50, I95, 225, 295, 395 ZijdenZELFBINDERS19j25j40,50,75j100ï125,150,175 FANTASIE SOKKEN 25, 40, 65, 90, I10 PETTEN (stroomlijnmodel) 45, 60, 75, 95, I10, 125, I40 Oud-Helder I-Oud-Alcmaria I Koolhoven ontwerpt nieuw watervliegtuig Extra bootdiensten op den Tweeden-Pinksterdag In den knel geraakt Kantoor VVV te Den Burg Oosterend 25 jaar onderwijzer Schade door den storm Neem dadelijk 'n en wèg is Uw kiespijn, Door rijwiel aangereden Vischafslag Den Helder Engelsche realiteitspolitiek PINKSTERDAGEN met Schoorl E S O N A naar Alkmaar 20 jaar lang hevige rheumatische pijnen in haar voeten Burgerlijke Stand van Den Helder Woensdag met ruim zestig personen naar Volendam, Marken, Amsterdam en Hilversum. De tocht voor Woensdag is volteekend. van morgen om half negen hadden zich zestig deelnemers aangemeld, terwijl we in de twee bussen 61 personen kunnen meenemen. Er was dus nog een plaats over, die echter waar schijnlijk in den loop van den morgen bezet is, in het andere geval kan een vlugge abonné daar nu nog beslag op leggen. In ons nummer van morgen zullen we nog enkele bizonderheden bekend maken over den tocht. Wat het bezoek van den minister van De fensie aan Den Helder betreft, kunnen wij nog het volgende mededeelen. Nadat hij was verwelkomd door den com mandant van het vliegkamp De Kooij, kolonel K. van Aller, werd de eere-wacht gepasseerd en den minister begroet door den marine-com mandant, vice-admiraal T. L. Kruys, die reeds eerder was gearriveerd, vergezeld' van den chef van den stal", kapitein-luitenant ter zee J. J. A. van Staveren en zijn adjudant, luite nant ter zee eerste klasse B. J. Velderman. Nadat deze officieren aan Z.E. waren voor gesteld begaf de minister zich naar de woon verblijven van de bemanning van het vlieg kamp, om deze te inspecteeren. Dit nam een half uur in beslag, waarna in het vertrek van den vliegkamp-commandant nog eenige besprekingen werden gevoerd over het terrein en de inrichting van het kamp. Uitgeleide gedaan door den marinecomman dant en kolonel Van Aller, verliet de minister het vliegkamp om zich naar de kazerne van den onderzeedienst te begeven, waar hij werd opgewacht door den commandant van dezen dienst, kapitein-luitenant ter zee J. G. van den Berg. In den loop van den dag bracht de minis ter vervolgens aan eenige inrichtingen van de marine een bezoek, o.m. verrichtte hij de in- dienststelling van het nieuwe torpedo-atelier op de rijkswerf; voorts bracht hij een bezoek aan het watervliegkamp „De Mok" op Texel. Klokkenspel Monument Nederfandsch Reddingwezen, Te geven op Zaterdag 4 Juni 1938, van 8—9 uur n.m., door den Stadsbeiaardier Jj. Joh. Dito. Programma 1. Een lied van de zee, J. J. Viotta. 2. Prelude, W. de Vries. 3. Andante Cantabilé, Jef Denijn. 4. a. Naar zee, J. J. Viotta. b. De kabels los, J. J. Vifttta c. Wiegenlied W. A. Mozart. 6. Sonata voor Beiaard, Jef van Hoof. De speeltuinvereeniging Den Helder ver zoekt ons mede te deelen, dat in verband met de gezamenlijke viering van het Luilak-feest de fietsende jongens en meisjes om 4.30 uur op Tuindorp verwacht worden, terwijl het voor de wandelaars te 4 uur op verschillende tuinen verzamelen is geblazen. JAARVERGADERING A.V.R.O. IN DEN HELDER. De jaarvergadering van de Avro zal, naar het „Hbl." meedeelt, op 2 Juli a.s. in Den Hel der worden gehouden. KON. NED. BOND VAN OUD-ONDEROFFICIEREN. Vijftig-jarig bestaan. Op 10, 11, 12 en 13 Juni zal te Den Haag het vijftig-jarig bestaan worden gevierd van den Koninklijk Nederlandsche Bond van Oud onderofficieren van Land-, Zeemacht en Ko loniën. Vrijdagmiddag 10 Juni zal het Hoofd bestuur in een der tuinzalen van den Dieren tuin een receptie houden en des avonds geeft de Koninklijke Militaire kapel een concert in de groote zaal van den Dierentuin. Op Zaterdag 11 Juni wordt de algemeene vergadering ge houden; voor den aanvang der vergadering zal een krans worden gelegd bij het monu ment van de Koningin-Moeder. Des avonds is er een tooneelvoorstelling en een bal. Zondag 12 Juni zullen musea en andere be zienswaardigheden worden bezocht en Maan dag 13 Juni zal een excursie naar het West- land worden gemaakt. De Heldersche broodbakkerspatroons-ver- eeniging maakt in een advertentie in dit nummer bekend, dat beide Pinksterdagen geen Versch brood verkrijgbaar zal zijn. KLEEDINGMAGAZIJNEN De opstelling der elftallen. De oorspronkelijk voor Vrijdag 27 Mei vastgestelde vriendschappelijke wedstrijd tus- schen Oud-Helder I en oud-Alcmaria I gaat hedenavond, aanvang 7.15 door. Beide par tijen hebben er zooveel mogelijk naar gestreefd om met spelers uit te komen, die vroeger deel uitgemaakt hebben van het 1ste elftal hun ner vereeniging, onder voorwaarde, dat zij thans geen actief voetballer meer zijn. Aldus zullen de volgende oud-gedienden elkaar de palm der zege in een veel-belovenden wedstrijd probeeren afhandig te maken; Oud-Helder. G. Wit H. Bodenstaff H. Sporken G. v. d. Wal J. Rueck J. Dijkshoorn A. Zikkenheimer W. Reinders H. Reitsma H. Freeke H. Henning Kleinjan Edel v. d. Vall Amoreus Jo Bos Vasbinder Woud Roozendaal Ooms Doggenaar Bosman Oud-Alcmaria. In de Koolhoven vliegtuigfabriek op Waal haven bevindt zich op het oogenblik de mock-up van een nieuw type watervliegtuig, momenteel nog eenvoudig aangeduid als: ont werp 1142. Omtrent dit toestel verneemt „De Vooruit" de volgende bijzonderheden: Koolhoven's nieuwste ontwerp is een twee- motorige middeldekker op drijvers, met vrij- dragende vleugel bestemd om aan alle eischen te voldoen, die men moet stellen aan een vliegtuig voor kustverdediging. In de mock-up is een model van een 850 kg zware torpedo op gehangen, want het toestel is in de eerste plaats gedacht als torpedovliegtuig, doch even zeer bruikbaar als bommenwerper of lange- afstand verkenner. De plaats van de torpedo kan n.1. worden ingenomen door 1000 k 1200 kg bommen; gebruikt men het toestel als ver kenner, dan is, door middel van extra tanks, een actieradius van ruim 2000 km bereikbaar. In de achter d envleugel gelegen machine- geweerpost zitten twee deuren, die naar om laag openklappen en waaraan bovendien een laddertje zit; zoodoende kan men zonder eenige moeite op de drijvers komen. De plaats voor den waarnemer is voor in den boeg van het vliegtuig, vensters aan alle kanten zorgen voor uitzicht omhoog, omlaag en naar beide zijden. Geheel voorin kan een 20 mm Oerliken kanon gemonteerd worden. Bovendien is er plaats voor een bommenricht- kijker en een fotografische camera. De vlieger heeft zijn plaats onmiddellijk links achter den waarnemer, zoodat hij behalve door de ruiten van de stuurhut, ook uitzicht heeft door die van den boeg. Achter de stuurhut rechts van den vlieger, zit de marconist; van zijn compar timent uit kan men door een smal gangetje naar den achtersten machinegeweerpost krui pen, die voorzien is van twee Coltmachinege weren, waarvan er één omhoog, één omlaag schiet door een raam in den vloer, dat geopend en gesloten worden kan. De berekende maximum-snelheid op 1950 meter bedraagt 345 km per uur. AANRIJDING OP DEN DUINWEG. Gisterenmorgen heeft op den Duinweg een aanrijding plaats gehad tusschen twee vracht auto's, die beiden licht werden beschadigd. De aanrijding is te wijten aan het feit, dat een der auto's niet aan den rechterkant van den weg reed. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Op Maandag 6 Juni a.s., den 2en Pinksterdag, zullen een paar extra boot diensten gemaakt worden door de booten van T.E.S.O. Ten eerste zal des morgens te 11 uur van Den Helder naar Texel geva ren worden. Deze extra dienst wordt in gevoerd, omdat dan een gezelschap van pl.m. 300 personen naar Texel komt om aan het Zangconcours in het Park deel te nemen. Vervolgens zullen, zooals per advertentie in dit nummer wordt vermeld, des avonds extra diensten worden vervuld, n.1. om 19.40 van Texel en om 20.40 uit Den Helder. Daar op den tweeden Pinksterdag gewoonlijk een buitengewoon groot aan tal personen Texel bezoekt, zal van deze laatste diensten stellig een ruim gebruik worden gemaakt. Een zoon van mejuffrouw de Wed. Beum- kes te Den Hoorn geraakte op een weiland bekneld tusschen een koe en een hek. Zijn schouder werd daardoor zoodanig ontwricht, dat hij voor behandeling naar Den Helder moest gaan. Later is de patiënt echter weer naar huis teruggekeerd. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) LEDIGE HANDEN VRAGEN WERK, Ais vervolg op mijn vorig artikel, waarin enkele werkobjecten werden aangegeven, uit gebreid met nog een paar door het Raadslid Schoeffelenberger, is het toch duidelijk ge noeg, dat hier werk bij overvloed is. Indien al die werken uitgevoerd zouden worden, dan zou de Gemeente met trots kunnen neerzien op hetgeen bereikt was. Met niet minder trots zouden, naar mijn stellige meening, de werk- loozen erkennen, dat zij nuttigen arbeid heb ben verricht en door die werken hun onder houd hebben verdiend, inplaats van dat ze nu hun hand moeten ophouden voor een steunbedrag. Indien deze voornemens eens verwezenlijkt zouden worden dan zal een groot aantal werkloozen arbeid verrichten en zullen zij eindelijk weer eens het genoegen hebben niet langer te behooren tot hen, die den dagelijk- schen tocht naar het stempellokaal moeten maken om daar geld te ontvangen, dat niet v rdiend is, dat beschouwd wordt als steun, als hulpbetoon, waarvoor zij zich zelf, als men hen dat op den man af vraagt, te goed achten. Inderdaad zullen er onder de stempelaars zijn, die het zóó wel goed vinden, zooals het nu gaat en Gods water over Gods akker laten loopen, maar er zullen, dank zij de mentali teit van het gros dezer mannen, velen z\jn, die van de eindelooze werkloosheid walgen en snakken naar het tijdstip, dat ze weer met opgewekten geest naar hun werk kun nen trekken. Door gesprekken met velen hunner Is mg dat duidelijk gebleken. De teleurstellingen sedert het jaar 1933, toen in de bladen rondgebazuind werd, dat de Twee de Kamer werk had toegezegd, zijn legio ge weest. Wat zijn nu de moeilijkheden De politiek. De vakbonden en aanverwante politieke partijen wijzen de voor de hand liggende Het kantoor van de V.V.V. te Texel, wordt te Den Burg gevestigd in de voor zaal (gelegen aan de Zwaanstraat) van Hotel „De Zwaan". Voorheen was het kantoor van „Mooi Texel" in het voor malige café „Den Burg" op de Groene- plaats. Dit jaar werd dit gewezen Café, dat toe behoort ar.n de Doopsgezinde Gemeente, ver pacht aan den heer F. Zegel, van Oudeschild. die daarin een filiaal van zijn zaak te Oude schild gevestigd heeft. De V.V.V. moest dus naar een nieuw kantoor uit zien. Eerst werd het Waaggebouwtje op de Vischmarkt hier voor genoemd, doch stellig zou dit open ge bouw teveel verbouwing moeten ondergaan om voor kantoor geschikt te zijn. De plaats, waar nu het kantoor gehouden zal worden is voor dit doel zeer geschikt (ze ligt in het centrum van het dorp Den Burg, direct bij het marktplein). De heer H. P. Boldt, hoofd der school met den Bijbel, herdacht 1 Juni zijn 25-jarig jubileum. Door leerlingen en oud-leerlingen en schoolbestuur werden den jubilaris waarde volle geschenken gschonken. De aanhoudende zuidwesten wind richt in den Polder Noorden groote schade aan de te veld staande gewassen als aardappelen en bieten. Op enkele plekken stuift het zoo, dat slooten zijn dichtgestooven. plannen af! Waarom? Er kan soms werk worden gevonden, inderdaad. In verband met de finantiën van de werkgevers, over het algemeen de middenstanders, die ook al niet breed leven en den strijd om het bestaan geducht voelen, wordt dat werk betaald met een weinig minder loon, lager dan het door de vakbonden officieel vastgestelde loon. De vakbonden verzetten zich tegen dat lagere loon, het werk gebeurt dus niet en de werk- looze b I ij f t werkloos. Het officieele loon blijft gehandhaafd, de werkloosheid vermin dert niet, omdat er geweigerd wordt aan te passen aan den bestaanden toestand van misère en narigheid. Om nog eens terug te komen op de werk objecten. Wat zou er tegen zijn om in de Gemeente Den Helder over te gaan tot het aanleggen van een Bosch, een Boschplan dus. Indien men aan het einde van de Lorentz- straat staat, dan heeft men rechts de School van Buitengewoon Lager Onderwijs, heel aan het einde de Sportterreinen. Daar tusschen in ligt een zeer groot land aan weerszijden van de reeds geprojecteerde straat, een land, dat bestemd is voor het bouwen van wonin gen in de toekomst, groot eenige duizenden vierkante Meters, geheel eigendom zijnde van de Gemeente Den Helder. Het ligt aan de Noordzijde beschut en is ook vrijwel beschut voor den verraderlijken Westenwind, die hier zooveel malen heerscht en voor de boomgroei zeer nadeelig is. Dat zal veel geld kosten? Ja, natuurlijk. Is dat met den tegenwoordigen rentestand en de enorme hoeveelheid kapitaal, die er is, zoo'n bezwaar? Het is in ieder geval beter, dan de steeds terugkeerende. enorme sommen verslindende, steunverleening! Die steunverleening verslindt sommen en nog eens sommen, terwijl er een massa werk op uitvoering wacht. Kan de Gemeente eventueel geen hulp krijgen uit het op het oogenblik in de Tweede Kamer aanhangige wetsontwerp op de beteu geling der Werkloosheid, welnu, laat de Raad dan de gewenschte en langverwachte sprong doen en leent er voor tot uitvoering der noodige werken, tot zegen van de vele werk loozen en heil der Gemeente zelf. K. F. O. dank zij de bijzondere samenstelling die dadelijk élke pijn verdrijft! Wei- ?er namaak. Let op het AKKER-merk. er koker van 12 stuks - 12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. Woensdag werd het zoontje van den heer J. C. Vlaming aangereden door den wielrijder Jan Musker. De jongen kwam hierbij achter over te vallen. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen en in de woning van den heer G. Burger binnengedragen. Dr. Vellinga constateerde lichte hersenschudding. 2 Juni. Aangebracht door korders: Tongen p. kg. 1.050.98 Slips 0.920.86 Tarbot 0.80 Schol le soort p. kist 9.008.00 Schol 2e soort 6.754.50 Schar 2.902.10 Door garnaleiwischers: Levende garnalen per lit 1.35 STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Chr. Huygens, t„ 2 Juni v. Algiers. Mapia, u„ 2 Juni van Suez. Poelau Bras, u„ pass. 1 Juni Gibraltar. Soembo, t„ pass. 1 Juni Gibraltar. Tabian 2 Juni te Amsterdam. Tajandoen, u., 1 Juni v. Belawan. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Amazone 31 Mei te New York. Aurora 1 Juni van Malaga. Baarn. t„ 31 Mei te Tocopilla. Breda 2 Mei te Amsterdam. Colombia 1 Juni van Madeira. Costa Rica, t., 3 Juni v.m. te Plymouth verw. Deucalion 2 Juni te Lissabon. Hebe, 1 Juni v. Hamburg. Luna 1 Juni te Amsterdam. Mars 2 Juni 12 u. 54 m. Z.W. v. Ouessant. Nereus, 2 Juni te Oporto. Orion 2 Juni te Dubrovnik. Pericles 1 Juni van Amsterdam. Rhea, 1 Juni v. Candia. Titus 2 Juni te Genua. Trajanus, 2 Juni v. Amsterdam. Ulysses, 2 Juni v. Amsterdam. Venus 2 Juni te Constanza. Vesta 2 Juni van Neaplaya. Vulcanus, 1 Juni v. Thessaloniki. KON. HOLL. LLOYD. Eemland. u„ pass. 1 Juni Dungeness. Salland, 2 Juni v. Amsterdam. Waterland, u„ 2 Juni te B. Ayres. HOLLANDAMERIKA LIJN. Beemsterdijk 1 Juni te Londen. Breedijk 1 Juni v. Havana. Drechtdijk 31 Mei te San Francisco. Nieuw Amsterdam 2 Juni v. Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, u„ pass. 1 Juni Bevezier. Jaarstroom, t„ 31 Mei v. Port Bouet. Maaskerk, t., 1 Juni v. Lagos. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Brastagi 1 Juni van New York. City of Athens, 1 Juni v. Lour Marqués. Glaucuh, 1 Juni v. Belwawan. Kota Radja 1 Juni van New Orleans. Kota Tjandi pass. 1 Juni Mauritius. Talisse, 1 Juni v. Singapore. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Agamemnon, 2 Juni v. Rotterdam. Eurybates, pass. 1 Juni Gibraltar. Peisander, 30 Mei v. Padang. Polyphemus 1 Juni te Londen. ROTTERDAMSCHELLOYD. Kedoe, u„ pass. 2 Juni Point de Galle. Kota Agoeng 2 Juni van Rotterdam. Kota Nopan, t., pass. 2 Juni Point de Galle. Siantar, u„ 1 Juni te Sabang. Sitoebondo, t.. 1 Juni van Padang. Slamat, 2 Juni v. La Goulette. Soekaboemi, t., 1 Juni v. Marseille. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjinegar, 31 Mei v. Hongkong. POTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Aldra, t„ 1 Juni v. Rio Janeiro. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ (HollandAfrika Ljjn). Bloemfontein, t., 2 Juni v Beira. Heemskerk 2 Juni van Antwerpen. Jagersfontein, t., 1 Juni van Lissabon. Randfontein, t., 1 Juni te Duinkerken. De politiek, die Engeland onder Chamber- lain voert is ongetwijfeld klaar en doorzichtig. Men kan veel of weinig sympathie gevoelen voor de wijze, waarop de Engelsche staatsman zijn doel tracht te bereiken, maar een ieder zal moeten toegeven, dat zijn politiek groot van conceptie is, meent de N.R.Crt. Gisterenmorgen heeft de Engelsche regeering mededeelingen omtrent nieuwe plannen doen circuleeren, plannen welke gedragen worden door dezelfde gedachte, die aan de Britsch- Italiaansche overeenkomst ten grondslag lag en typisch kenmerkend is voor Chamberlain's werkwijze. Engeland, aldus de mededeelingen uit Lon den, stelt zich op het oogenblik twee doelen voor oogen. Het acht in de eerste plaats den tijd ge komen om te trachten in Spanje een wapenstilstand te bereiken, na het sluiten waarvan de beide partijen bijeen zouden moeten komen om onder Engelschen invloed tot een regeling te geraken. Daarnaast stuurt het aan op het openen van besprekingen op breed plan met Duitschland, waarbij ook de koloniale kwestie ter sprake zou komen, op voor waarde dat de Tsjechische zaak bevredi gend zal worden geregeld. Het doel van deze Engelsche politiek is dui delijk en brengt niets nieuws na de motieven, welke tot verbetering van de betrekkingen met Italië hebben geleid. Het is, opportunistisch van karakter overigens, gericht op het uit den weg ruimen van die kwesties, welke voor den vrede in Europa een gevaar zijn, langs utilita ristische grondslagen. Twee maanden geleden zag het er naar uit, dat de regeering te Barcelona ineen zou stor ten en Franco snel een zege zou behalen. Daarom achtte de Engelsche regeering het mogelijk in anticipatie vast accoord met Mus- solini te sluiten. Het onwaarschijnlijke gebeurde echter. De dood gewaande bleek nog vol vitaliteit te zijn en de eindoverwinning van Franco is weer voor maanden verschoven. Dat beteekent, dat het Engelsch-Italiaansche accoord nog evenveel maanden buiten werking blijft en daarom heeft de Engel sche regeering haar standpunt herzien. Op grond van besprekingen en rapporten meenen de Engelschen nu, dat de vooruit zichten op het terugtrekken der vrijwilligers en op de mogelijkheid van een wapenstilstand niet ongunstig zijn. Daarna zouden de beide partijen in gemeenschappelijk overleg over hun toekomst kunnen beraadslagen. Het de vorige maal vergeten Barcelona herkrijgt dus zekere rechten, welke het dankt aan zijn krachtigen weerstand, nu zulks beter in het kader der Engelsche belangen past. Tegelijkertijd streven de Engelschen naar een regeling met Duitschland, welk denkbeeld wordt gelanceerd op een zeer belangrijk oogen blik, het moment n.1. dat het mogelijk schijnt tusschen Praag en Henlein tot overeenstem ming te geraken. Verleent Berlijn hierbij zijn medewerking, dan is Londen bereid de positie van Duitschland op een breed plan te behan delen en zou de mogelijkheid van een terug gaaf van koloniale gebieden aan de orde wor den gesteld. Het teruggeven van de koloniale gebie den is een der beste middelen om Duitsch land een vredelievende politiek op te leg gen. Waarbij bovendien komt, dat het hiertoe gekozen oogenblik, gezien de stemming onder het Duitsche publiek, bi zonder gunstig moet worden genoemd. Het aas is verleidelijk en de tweestrijd moet in Berlijn wel groot zijn. ZIE ADVERTENTIE. Nu den geheelen dag zonder pjjn. Mevr. E. A. schrijft: „Ik gebruik Kruschen Salts nu gedurende vier jaar. Daarvoor had ik gedurende 20 jaar verschrikkelijk geleden aan mijn voeten; soms verwisselde ik wel vijf keer per dag van schoenen. Nu kan ik hetzelfde paar schoenen gemakkelijk den hee- len dag aan houden. Ik kan Kruschen Salts niet hoog genoeg roemen". De oorzaak van die kwellende rheumatische pijnen is meestal een ophooping van giftige afvalstoffen in Uw lichaam. Kruschen Salts spoort Uw afvoer- organen aan tot krachtiger werking, waar door alle afvalstoffen spoedig verwijderd wor den en geen kans meer krijgen zich op te hoopen. Uw bloed wordt gezuiverd en tege lijkertijd zullen Uw rheumatische pijnen ver minderen om tenslotte geheel te verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar b(j alle apothekers en erkende drogisten. (Adv.) B(j het laatst gehouden examen slaag den te 's-Gravenhage voor le stuurman Groote Handelsvaart de heer P. Gelauf en voor 2e stuurman Groote Handelsvaart de heer G. Mooy. van 2 Juni 1938. GETROUWD? H. C. Bakker en A. J. C. van 't Oever; J. Bakker en P. Mieldijk; W. H. G. Oomen en M. H. Dreewes; A. C. Vermeulen en Th. Greifeneder; H. J. de Visser en C. Wal; P. de Visser en N. Wal; H. L. H. van Baars en J. C. Groenveld; J. J. Mutters en C. Stienstra. BEVALLEN: T. KwastAmiabel, z. OVERLEDEN: M. Wulffele, m„ 80 j.; M- W. E. Filmer, v., 12 maanden.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5