Scherens door Massale actie tot behoud van Schiphol De Russische laars drukt zacht op China v. Vliet geslagen Aanzienlijke daling boternoteering Weer overproductie op de kweekscholen Tc hard gereden Verhoogde subsidie voor de K.N.I.L.M Equador en Peru raken slaags TBERlCHTE§r^i De eerste fietsen in het Noordpoolgebied Grootste stratosfeerbaüon ter wereld Postd.ver. „Hollands Noordpunt" Wielrennen Uoet&al ilcAaien Bogoljubov wint te Bad Elster Jcf Last bemoeit zich niet met politiek Tien mijnwerkers gedood Amerika strijdt tegen het analfabetisme Een geslaagde oogoperatie Een achtste legercorps tot hulp in den strijd met Japan, en ter voorbereiding van de stichting van de Chineesche Sovjetrepu blieken. Hoewel Sovjetkringen verklaren, dat het onjuist is, schijnt een accoord te zijn ge sloten tusschen Soen Fo, de voorzitter yan de Chineesche wetgevende Joean en Mos kou. Dit accoord heeft betrekking op het Chineesch-Japansche conflict. Het departement van buitenlandsche za ken, zegt het Hsb., erkent thans, dat de onderhandelingen tusschen de twee regce- ringen verleden jaar zijn begonnen en (lat op 21 Augustus een voorloopige overeen komst werd geteekend. Dat werd een non- agressie-pact voor den tijd van vijf jaai genoemd. Groote bedrijvigheid. Intusschen kan men uit niet-officieele maar vrij betrouwbare bron vernemen, dat in de laatste maanden groote bedrijvigheid heeft geheerscht in de buurt van de wegen, welke naar China leiden, in het bijzonder in Buiten-Mongolic, waar alle militaire zaken onder leiding van officieren van t roode leger staan. Het is geen geheim, dat „vrijwilligers" naar China worden gezon den na een periode van opleiding in Bui- ten-Monogolië. Deze manschappen worden voornamelijk gebruikt ter versterking van het zoogenaamde achtste Chineesche leger korps, de nieuwe naam voor de commu nistische troepen, die vroeger bekend ston den als het Chineesche roode leger. Een van de taken van dit achtste leger korps is de organisatie van guerilla op uitgebreide schaal. Moskou heeft thans de mededeeling gepu bliceerd, dat dit achtste legerkorps thans driehonderdduizend man telt en in onge veer tweehonderd detachementen is ver deeld. Er is niets hekend over de hoeveel heden oorlogsmateriaal welke Rusland naar China zendt, maar men weet, dat zulks op groote schaal geschiedt. Over de nieuwe overeenkomst kan men vernemen, dat Soen Fo in naam van de Chineesche regeering de toezegging heeft gedaan, dat Rus land in China de positie zal krijgen van de meest bevoorrechte natie. Men hoort zeggen, dat de Russische agenten in China daardoor vrijheid hebben gekregen het Chineesche volk op te zetten tegen de Japansche invallers en dat zij zullen trachten de Ja pa n .«eb o troepen in China te- verzwakken door een propaganda campagne onder de leus: „Vrede en communisme". Ter uitvoering van het programma zouden politieke agenten uit Rusland in China wor den toegelaten met groote bewe gingsvrijheid en uitgebreide be voegdheden. In Russische politieke kringen beschouwt men dit als een zeer belangrijk voorrecht, daar het de Russische, agenten in staat zal stellen grooten invloed te krijgen op de bevolking en op de administratie in China, met het vooruitzicht, dat he t toekomstige China gemakkelijker communistisch ge maakt zal kunnen worden. Als belooning voor 2 Eskimo's Binnenkort zullen te Seattle twee rijwielen verscheept worden met als bestemming het dichtgevroren Noordpoolgebied. Zij zijn bestemd voor de beide Eskimo's, die de lij ken gevonden hebben van de bij een vlieg ongeluk omgekomen Amerikanen Wiley Post en Will Hogers. Toen de weduwe van V iiey Post hen vroeg, wat zij als belooning wenschten, vroegen de Eskimo's om een rij wiel. Te Eegionowo bij de Poolsche hoofdstad is men begonnen niet den bouw van de toe komstige grootste stratosfeerbaüon ter we reld. De ballon wordt opgebouwd uit 3200 stukken doek, en zal 40 verticale en 80 hori zontale naden hebben. De lengte van het te gebruiken materiaal zal ongeveer 40.000 voet bedragen. Met den bouw van dit luchtmon ster zal vermoedelijk 2'A maand gepaard gaan. TIEN CENTS IN DRIE WEKEN. De Leeuwarder commissie-noteering voor boter, die op 12 Mei nog op 91 cents stond en via 89 cents op 19 Mei vorige week reeds was gedaald tot 85 cents, werd, zegt het Hsbl., gisteren vastgesteld op 81 cents, dus een dubbeltje lager dan drie weken geleden. Vorige week werd de exporttoeslag on danks de prijsdaling, onveranderd gehand haafd op 45 cents, zoodat de binnenland- sche prijs en ook de melkprijs daal- den, eerstgenoemde (zonder onkosten) t0f f 1.30 in den groothandel, dat is dus precies het door de regeering voor de zomermaan den vastgestelde niveau. ANNA PAULOWNA Vergadering D.V.S. Op de vergadering van de vischclub „Door Vriendschap Saamgebracht" waren buiten het voltallig bestuur 21 leden aanwezig. Na opening door den heer G. Philipsen en goedkeuring van het verslag van den secre taris, volgde een bespreking over het visch- water. Besloten werd als jaarprijs een wisselbe ker beschikbaar te stellen en het baarsjes- geld ook nu weer te handhaven. Besloten werd den premieprijs te band haven en voor de e.k. wedstrijd 10 prijzen uit te loven. Nadat bij de rondvraag verzocht was de convocaties tijdig te sturen, volgde sluiting, CALLANTSOOG BURGEBLIJKE STAND OVER MEI 1938, Geboren: Nicolaas, zoon van .Tohannes Beun en Anna Weij; Nicolaas Theodorus, zoon van Nicolaas Klaver en Maria Catha- rina Sluijs. Ondertrouwd: Mattheus Leune, oud 27 f. en Geertruida Elisabeth Steijl, oud 26 jaar. Getrouwd: Geene. Overleden: Jan Hendrik Cornelis Kake- beeke, oud 59 jaar, echtgen. van Anna Ma ria Wisse; Gerrit Dekker, oud 55 jr., echt- genoote van Haartje Baken; Trijntje Nobel oud 69 jaar, echtgen. van Jan Hollander. LOOP DER BEVOLKING MEI 1938. Ingekomen: F. P. J. M. Kruidbos en gezin van A'dam naar A 45; Th. Veken, van Alkmaar naar A 55; T. Nieuwland, van Hee- renveen naar C 15; Gr. E. Baan, van Bar- singerhorn naar A 33; G. Benit en gezin v. Texel naar C 27; A. Dekker en gezin van den Helder naar C 40; N. M. Groen en gez. van Bergen naar C 5; C. Pater, van Bergen naar G 5; K. Heerschap, van Texel naar B 30; M. Leune, van Den Helder naar C 30; A. Meuleveld, van Den Helder naar A 55; G. E. Steijl, van Haarlem naar C Oh; L. C. Versluis, van Den-' Helder naar A 98; P. Meijer vanBarsingerhorn naar A 65; Th. Mooij en echtgen. van Anna Paulowna naar B 51. Vertrokken personen: A. Noordstrand en gezin van C 3 naar Amsterdam; D. Bak ker en gezin van A 55 naar Zijpe; A. Weij, van B 59 naar Bergen; A. Schilder, van C. 3a naar Zijpe; J. Bouwens, van C 31 naar Den Helder; Wed. Minnes-Biersteker, van C 40 naar Den Helder; G. Biersteker van C 40 naar Den Helder; M. Vries, van B 57 naar Zijpe; Tr. Roos, van A 18; naar Den Helder; J. Smit en gezin van C 27 naar Den Helder. Zondag 29 Mei j.1. werd vanaf Pons St. Maxence, afstand 433 km, de 3e buiten landsche wedvlucht gehouden. De loslating had plaats te 7 uur 55 min. met Z.W. wind. die later tot W.Z.W. draaide. Het weer had een eenigszins buiig karakter, wat wel viel op te merken in de uitslagen van enkele goede lief hebbers. De heer J. Riemers toonde weer zijn kracht door zich met 12 zijner vogels op de prijslijst te plaatsen. Een mooi succes! Ie prijswinnaar was een duif van F. Schol ten; aankomst 1 uur 2 min. 4 sec., snelheid 1421 m per minuut. De 30e of laatste prijs winnaar haalde nog 1336 m, aan. 1.22.10. De volledige uitslag is: F. Scholten 1, 12, 21, 22; 87 pt. J. Riemers 2. 3, 5, 6, 7, 8. 9, 10, 16, 18, 20, 27; 98 pt. H. Rietveld 4, 7, 23; 79 pt. F. Cup 11, 30; 56 pt. P.'van 't Hert,13; 37pt. A. F. Brand 14, 26; 57 pt. J. Peute 15, 19, 24; 71 pt. R. F. Mulder 25, 28; 44 pt. C. Kooger 29; 17 pt. A. Felkers 27 pt. Nieuwenhuizen 25 pt. J. Zoon 15 pt. S. Hania 7 pt. J. Peters 4 pt. Zondag a.s. vervolgen wij ons program met Laroche Migennes, afstand 560 km. POSTDTJIVENVER. „HET NOORDEN". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.1. een wedvlucht vanaf Cörbeil, afstand 510 km. In concours waren 48 duiven. De duiven werden om 6.15 u. in vrijheid gesteld met Z.W. wind. De eerste duif bereikte haar hok om 12.56.10 en de 12e om 1.19.4. Door de volgende leden werden de prijzen verdiend: C. Bontes 1, 2, 3, 4, 6. A. Kooger 5, 8, 9. L. ten Kate 7. B. Zwierzicky 10. J. v. Riel 11. T. Kos 12. Tactisch rijden van den Hol lander Amsterdamsche Sta dion Wielerbaan geopend. Voor de openingswedstrijden op de Sta dion Wielerbaan te Amsterdam bestond slechts matige belangstelling, hetgeen te wijten was aan de zeer ongunstige weers omstandigheden. Het programma bood enkele aantrekke lijke nummers. Natuurlijk het was niet voor de "eérste maal, dat het viertal Scherens, van Vliet, Richter en Gérardin elkaar ont moetten, maar men mocht toch nieuwsgie rig zijn hoe deze nieuwe krachtmeting tus schen den wereldkampioen en van Vliet, vooral met het oog op de aanstaande we reldkampioenschappen, zou eindigen. .11 AR1E VAN VL1EJ. Wij, die'van Vliet in Augustus van het vorig jaar te Kopenhagen in de wereldkampioenschappen heb ben zien rijden voor de eerste m$al als professional en die hem nu, ha ongeveer een jaar, opnieuw tegen de sprinters van de topklasse hebben zien rijden, zijn van meening dat onze landgenoot niet alleen in snelheid, maar vooral ook in tac tiek sterk is vooruitgegaan. Hij bekeek de koers goed, in beide ritten tegen Scherens, en won. Won door snelheid, maar niet alleen daardoor. r'- - - Goede tactiek van van Vliet. Scherens groote kracht zit o.m. in zijn formidabelen sprong van de laatste tien tallen meters. Prachtig nu was de tactiek van Van Vliet in den eersten rit tegen den wereldkampioen, toen hij hij de mara thontribune demarreerend, bij het ingaan van den bocht, zeker anderhalve lengte tusschen hem en Scherens had verkregen en daarbij reeds op volle snelheid lag. Scherens moest nog op topsnelheid ko men en dus alle krachten inspannen om te verhinderen, dat het verschil nog groo- ter werd. En toen hij daarin geslaagd was, had hij zooveel energie verbruikt, dat er voor zijn sprong op de laatste tientallen meters niet genoeg meer over schoot. In den beslissenden rit beiden waren met 5 punten geëindigd na zes matches a deux en een rit h quatre dwong Sche rens Van Vliet den kop te nemen. v. Vliet ging echter hoog door de voorlaatste bocht, Scherens nam de leiding over, maar gaf on zen landgenoot voor de marathontribune volop gelegenheid binnendoor te komen. Maar toen zette van Vliet ook, fel spurtend door, en bij het uitkomen van de bocht, was Scherens reeds geslagen. Hij had het wiel niet kunnen houden. Ooms won bij de amateurs zonder eenige moeite, maar renners als Kropman, Smits en de Heus komen meer en meer naar vo ren. Bij de stayers werd Wals gemakkelijk eerste. Groenewegen is misschien een renner die als stayer in de toekomst nog wat pres- teeren zal. 13E WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Scheidsrechters achtste finales aangewezen. Gisteravond zijn te Parijs de scheidsrech ters aangewezen, die de achtste finales van het tournooi om het wereldkampioenschap zullen leiden.-Voor de wedstrijden Neder landTsjecho Slowakije en Ned. Indië Hongarije zijn het Fransche fluitisten, resp. Leclerq enConrie. Naar wij nog vernemen zal de heer Lotsv als lid van het organisatie-comité den wed strijd BraziliëPolen te Straatsburg bijwo nen. NED-INDISCHE ELFTAL NAAR FRANKRIJK VERTROKKEN. Gisterochtend zijn de Ned.Indische voetballers met den Parijschen trein van 10.56 uur uit Den Haag, via Pa rijs; naar Reinis vertrokken, waar, zooals bekend, Zondag in de eerste rónde van het wereldkampioenschap •zal, worden gespeeld tegen Hongarije. De Stemming onder de spelers en hun ge zelschap was opperbest. Natuurlijk wilde men zich over het resultaat van a.s. Zon dag niet uitlaten. Wél kregen wij de verze kering, dat men zou vechten voor een eer- vól resultaat. „De Hongaren zullen het niet cadeau krijgen", zeide de heer van Rommel. De heer Mastenbroek verklaarde nog, dat de^Spelers sedert hun vertrek uit Indië, aan boord en in Holland, vrij groote vorderin gen hebben gemaakt. Voorts deelde hij mede, dat de polsblessure van keeper Mo Heng ge nezen is, zoodat deze Zondag de plaats on der de lat zal kunnen innemen. En zoo behoort dus het eerste bezoek van de Indische voetballers aan ons land alweer tot het verleden. Een bezoek, dat ons in tusschen omtrent hun sterkte in het geheel niets heeft geleerd. De Indiërs hebben zich gedurende hun verblijf hier fe lande wel in een zeer geheimzinnig waas gehuld! Te Bad Elster in Duitschland is een in ternationaal schaaktournooi gehouden, dat door Bogoljubov met een half punt voor sprong op Eliskases en Engels is gewon nen. Zooals bekend zullen zoowel Bogolju bov als Eliskases deelnemen aan het inter nationaal schaaktournooi, dat op 8 Juni a.s. te Noordwijk begint. De eindstand van het tournooi te Bad Elster is: 1. Bogoljubov 6x/2 punt; 2. en 3. Eliskases en Engels, ieder 6 p.; 4 en 5 Gilg en Kieninger, ieder 5% p.; 6 en 7 Rellstab en Ahues, ieder Ij/g p-; 8. Michel 3% p.; 9. Dr. Weil 2 p.; 10 Weinitschke 1 p. Vrees voor toename in de naaste toekomst. De negentig openbare en bijzondere kweek scholen voor onderwijzers, die ons land rijk is, hadden in September 1937, zoo blijkt uit de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek te Den Ilaag, 5339 leerlingen, 609 of 10.2 minder dan een jaar te voren. De ze nogal scherpe daling is, aldus het Hsb., vrijwel uitsluitend een gevolg van de reor ganisatie der kweekscholen, waarbij zij van vier- tot driejarig zijn gemaakt. Het aantal voor de eerste maal oegelaten leerlingen in de beginklasse neemt echter sedert 1936 weer toe. De overproductie van de kweek scholen zal zich in de naaste toekomst dus weer voortzetten. Het openbaar kweekschool onder wijs had in 1937 24 van het aantal leerlingen tegen 26.9 in het voorafgaande jaar; de ver schuiving is uitsluitend aan de confessio- neele scholen ten goede gekomen. Het percentage zittenblijvers op de kweek scholen bedraagt gemiddeld 11.8 dit is ongeveer de- helft van het aantal doubleer de re op de H.B.S. Gemiddeld slechts 57 van het aantal leerlingen wordt op norma len leeftijd op de kweekschool geplaatst; de overigen hebben allen een of meer jaren vertraging. Van hen, die in 1937 het kweekschooleind examen hebben gedaan, is 89.5 geslaagd, een percentage dat vrijwel gelijk is aan dat van 1936 "(90.5; Voor de hoofdacte daar entegen slaagcjcn niet meer dan 54.5 van het aantal candidaten tegen 56.9 in 1936. Het totaal aantal leeraren is in 1937 met 52 gedaald, en bedroeg op den teldatum nog 992. De daling in het aantal docenten is procentueel dus half zoo groot als de te ruggang in het leerlingenaantal. Een autobotsing bij Hooghalen. Een ernstig gewonde. Gisteravond omstreeks half negen is een personenauto, afkomstig uit Groningen, rij dende-op den Rijksstraatweg in de richting Assen, ter hoogte van Hooghalen in dc flank aangereden door een auto, komende uit de richting Assen. Naar ooggetuigen mededeelden, had de Groningsche wagen een zeer groote snel heid en deze wagen kwam als gevolg van de hotsing in een langs den weg loopenden sloot terecht, waarbij de auto zoo goed als vernield werd. In deze auto bevonden zich de lieer N. Magnus en diens 20-jarige zoon A. M„ alsmede de heer A. Kattenburg, di recteur van de confectiefabrieken „Hollan- dia" uit Amsterdam. Beide laatstgenoem den liepen slechts eenige onbeduidende ver wondingen op, daarentegen kreeg de heer M. Sr. erhstig letsel, waardoor hij niet op eigen gelegenheid naar Groningen kon te- rugkeeren. Na verhonden te zijn, is hij per auto naar huis vervoerd. De heer K. keer de per trqin naar Amsterdam terug. De in zittenden van de auto. welke uit de rich ting Assen kwam, bleken er zonder letsel te zijn afgekomen. Deze wagen is ook slechts licht beschadigd. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. In Scandinavië cn België uit sluitend gewerkt voor algemce- ne humanistische doeleinden. Naar aanleiding der beantwoording van dc vragen in de Tweede Kamer van den hr. Van den Goes van Naters (S.D.A.P.) door den minister van Justitie, deelt de lieer .Tof Last ons mede, dat hij zich, sinds de mede deeling der Amsterdamsche politie in Janu ari 1937 strikt van iedere openlijke politieke activiteit in Nederland en van contact niet eenige politieke partij hier te lande heeft onthouden. Ook gedurende zijn verblijf in Scandinavië en België stond hij met geen enkele politieke partij in verbinding en trad uitsluitend voor algemeen humanistische doeleinden (ondersteuning der noodlijden de civiele bevolking van Spanje) op voor vergaderingen, welke door' de neutrale Scandinavische hulpcomité's voor Spanje waren georganiseerd. Hoewel al deze ver gaderingen volkomen openlijk waren, heb ben de politie en de regeeringen van deze vier landen dan ook geen enkele maal re den gevonden om in te grijpen of hem, als ongeNvenschtc vreemdeling te beschouwen en uit te wijzen. Zijn eenige politieke daad was het opzeggen van het lidmaatschap der Communistische Partij tijdens zijn verblijf in Denemarken. ROTTERDAM HALSSTARRIG. Het Initiatief Comité .Amsterdam heeft een massale actie op touw gezet tot behoud van Schiphol. In een gisteren gehouden bijeenkomst, waar zestig organisaties vertegenwoordigd waren, hield de voorz. dr. M. de Hartogh een vurig pleidooi voor het handhaven van de luchthaven in het belang van de Ne- derlandsche luchtvaart en van de hoofd stad. Ten slotte werd een comité samengesteld, dat als naam draagt „Centraal Comité tot behoud van Schiphol" en waarin vertegen woordigers van vele organisaties zijn opge nomen. Daaruit is een werkcomité gevormd dat opdracht kreeg zoo spoedig mogelijk een plan tot massale actie te ontwerpen, welke zal culmineeren in een grootsdie bijeenkomst op de gemeentelijke luchtha ven. Voorloopig is als datum hiervoor Za terdag 25 Juni bepaald. Besloten werd tevens op korten ter mijn de noodige geldmiddelen te verzame len. Verklaring van Rotterdamsch raadslid. De Rotterdamsche gemeenteraad heeft onvoorwaardelijke instemming betuigd aan het voorstel van B. en W. geen medewerking te verleenen aan de totstandkoming van een cen traal vliegveld onder Leiderdorp. De heer Walekamp, nestor van den raad, heeft in verband met dit voorstel nog de volgende verklaring afgelegd. De gemeenteraad heeft in zijn vorige zit ting zonder hoofdelijke stemming besloten lot aanleg van een nieuw vliegveld in den Zestienhovenschen polder. Op dit standpunt staat hij nog. De medecleelingen van den minister van Waterstaat betreffende voor nemens tot aanleg van een centraal vlieg veld onder Leiderdorp, hebben hierin geen wijziging gebracht. In verband met den dienst op Australië. Naar het N. v. d. D. v. N.-I. ver neemt, zijn, zoo schrijft de N. R. Ct., binnenkort bij den Volksraad voor stellen te verwachten tot verhooging van het bedrag, dat bet gouverne ment zal bijdragen in dc exploitatie kosten van de K.N.I.L.M. Dze verhooging houdt verband met de instelling van den dienst op Au stralië en met de waarschijnlijkheid dat binnenkort nog enkele andere lij nen zullen worden geopend. Onder die andere lijnen moeten waar schijnlijk worden verstaan verbindingen met Manilla en Saigon, alsmede de lijn langs de Westkust van Sumatra en een verbinding met Menado. Het totale bedrag, dat als extra-bijdrage zal moeten worden verstrekt, valt nog niet met eenige mate van waarschijnlijkheid op te geven, maar wel valt te melden, dat op de begrooting voor 1939 een extra-bedrag van f 500.000 voor dit doel zal- worden aange vraagd. De subsidie van de K.N.I.L.M. bedraagt in gevolge het bestaande contract, dat loopt tot einde 1930, f 210.000 per jaar. Men rekent dus op verhooging van de subsidie tot ongeveer drie-kwart niillioen per jaar. Ramp in Pennsylvanië. Uit Scraranton (Pennsylvanië) wordt ge meld, dat in een anthracietmijn der Volpe- maatschappij, op een diepte van 1500 meter, een instorting is ontstaan, welke door een gasontploffing gevolgd werd. Tien mijnwer kers vonden den dood en talrijke anderen werden gewond. Reddingsploegen zijn afge daald om naar verscheidene mijnwerkers, die nog als vermist gelden, te zoeken. 500 gesneuvelden. Een grenskwestie zou tot een botsing tusschen troepen van Ecuador en Peru bij Santa Rosa in dc provincie El Oro geleid hebben. Aan de zijde van Ecuador zouden de verliezen 500 man bedragen. Peruviaansche kanonncerbooten beschieten garnizoensstad. Berichten uit Ecuador bevestigen de ge ruchten over botsingen tusschen troepen van Ecuador en Peru. Drie Peruviaansche ka nonncerbooten^ hebben gisteravond dc tot Ecuador bchoorende garnizoensstad Roca- fuerie beschoten en daarbij twee soldaten gedood. Naar de bladen melden, heeft Ecua dor diplomatieke stappen ondernomen te Lima, de hoofdstad van Peru. In 1930 konden 4.250.000 Ameri kanen lezen noch schrijven. Sedert president Roosevelt voor de eerste keer werd gekozen zijn door bemiddeling van de Works Progress Administration oen niiliioen Amerikanen onderwezen in lezen en schrijven. In 1930 konden 4.250.000 Ame rikanen lezen noch schrijven. Bij het in werking treden van de New Deal werden 5000 werklooze onderwijzers te werk gesteld om deze anaphabeten de meest elementaire Amerika strijdt tegen het analphabetisme. Jongen kan na vijf jaar blind heid weer zien. Een li-jarig Duitsch knaapje, Hans Graef, \anaf zijn zesde jaar blind, heeft het licht zijner oogen teruggekregen door een ge slaagde operatie, uitgevoerd door professor Stock en zijn assistent Dr. Sauter. Zij slaag den erin in de oogen van lietknaapje dee- len te planten van het hoornvlies uit het oog van een oudstrijder. Deze was vroeger aan een oog gewond geraakt, en daar er een abces was ontstaan, moest het oog wor den weggenomen. Dc professor profiteerde hiervan om deelen van dit hoornvlies te gebruiken voor de operatie op de oogen van liet knaapje. Twee weken na de behande ling was de jongen genezen. HELDERSCHE EIERVEILING, 2 Juni. Aangevoerd 24920 kipeieren: 48—51 Kg. 2.90, 55—57 Kg. 3—3.40, 58—60 Kg. 3—3.50, nlr63 Kpr.' 3-3(>—3-60, 64—70 Kg. 3.10-3.90, <.30 eendeieren 3.alles per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 2 Juni. Aangevoerd: 70.000 kipeieren: 56—58 Kg. O n^-3'25, 58-30 r'k 3.20—3.35, 00—62 Kg. 3.35-3.40, 02—65 Kg. 3.35—3.70, per 100 st. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Juni. Aanvoer: 21.000 Kg. aardappelen: Schot* io muizen 11.5012.60, drielingen 10.10 12.70, kleine 7.60—9.20, 5000 bos rabarber '.•<0—6.90. aio stuks bloemkool 10.00, 2e srt f 13.7014.90. NOORDSCHARWOUDE, 3 Juni. Geen aanvoer, 1

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8