De tyrannie der wapenkoningen Zij, die de wereld regeeren Het geheim van het Krupp-staal Invallers bij landenwed- strijden weer toegestaan Beide beenen door trein verbrijzeld Aan weerskanten van den slagboom Chineezen ontruimen Langfeng Engeland weer bij Italië op visite Het conflict Peru-Ecuador Ex-drukkerijchef Predikbeurten Met vier H arbeiders begonnen Uoet&al PUBLICATIE. veroordeeld KRUPP. Eén der kopstukken uit de Krupp-dynastie: dr. Gustav Krupp von Bolilen und Halbach, die toen hij in 1906 met Bertha Krupp huwde, den beroemden naam voor den zijnen mocht zetten, Wat weten wij van de wapenkoningen, de fabrikari-' ten van oorlogstuig, die in deze dagen helaas de wereld regeeren? 'Wie zijn zij en welke is hun be- teekenis?, Aan deze interessante stof hebben wij een serie artikelen gewijd, waarin de machtigen uit dé wa penindustrie beurtelings voor het voetlicht komen. Wij beginnen hier met een bespreking van de Krupp-familie, en zullen daarna Vickers-Armstrong (Engeland), Michael Corrigan (Ierland), Schneider- Creusot (Frankrijk) en het Dupont-Concern (Ame rika) behandelen. De geschiedenis van de stad Es sen hangt nauw samen met die van de familie Krupp. De Krupp's vor men er een soort dynastie, een machtige en werkzame dynastie van begaafde en energieke menschen, welke reeds een zeer wisselvallige carrière achter den rug heeft. Want toen Friedrich Krupp in 1811 zijn fabriek tot „vervaardiging van En- gelsch gietstaal' en alle daaruit te maken artikelen" begon, kon hij te rugzien op zes generaties Krupp, die reeds vóór hem te Essen ge woond hadden. Behalve gemeenteraadsleden en burge meesters trof men onder deze voorvaderen ook reeds ijzer- en wapenhandelaren aan. De grootmoeder van Friedrich Krupp kocht omstreeks 1800 de gieterij „Gute Hoffnung". waar pannen, geweerkogels en kachels ver vaardigd werden. Het bedrijf deed echter zijn naam geen eer aan; Friedrich was niet sterk en verkocht de fabriek. In 1811 maakte hij kennis met eenige ex-officieren, die beweerden, Engelsch gietstaal te kunnen ver vaardigen en Friedrich, die nog het vuur der jeugd in zich voelde, zag iets geweldigs in deze onderneming. Zoo sloot hij in 1811 een overeen komst af, die beslissend voor zijn leven zou worden. Friedrich Krupp liet groote schulden achter. Tocli troffen hem ook hier veel tegensla gen, want spoedig bleek, dat de officieren van gietstaal niet het minste verstand had den. Zijn kapitaal smolt weg als sneeuw voorde zon, maar dag in dag uit zette Fried rich met eenige arbeiders zijn onderzoe kingen betreffende de beste kwaliteit staal voort. Reeds na* eenigen tijd kon hij be langrijke hoeveelheden gietstaal producee- ren en wat meer zegt, dit gietstaal deed in geen opzicht onder voor het Engelsche. Wel dra kwamen er nu ook bestellingen; eerst door kleine bedrijven; later bestelden ook staatsbedrijven en groote fabrieken staal bij Krupp. Hoewel Friedrich nog steeds onder drukkende schulden gebukt ging, begon hij nu toch aan den bouw van een groote nieu we fabriek. Het noodlottige gevolg hiervan was, dat de producten uit de oude fabriek weer van minder goede kwaliteit werden, zoodat de bestellingen -teruggestuurd wer den. Toen Friedrich Krupp dan ook in 1826 overleed, kon hij zijn vrouw en eenigen zoon Alfred niets anders dan geweldige schulden en een zeer klein bedrijf nalaten. Dat deze fabriek uitgegroeid is tot een we reldfirma is te danken aan de krachtige en energieke leiding van Alfred Krupp, den eigenlijken grondlegger van de Krupp-dy nastie. Alfred was 14 jaar, toen hi.f, te zamen met zijn moeder, de leiding in handen nam. De „fabriek" telde vier arbeiders, maar zij bezat een geheim. Friedrich Krupp had het Duitsche gietstaal uitgevonden en voor hij de oogen voor eeuwig sloot, had hij zijn zoon het geheim toever trouwd. Er zouden evenwel jaren voorbijgaan, al vorens de wjreld die uitvinding zou weten te waardeeren, want ook moeder en zoon beleefden moeilijke en zorgvolle jaren. Ze kregen een strijd te voeren tegen spot en ongeloof, tegen intriges en corruptie, tegen geldgebrek en bureaucratie, een strijd tegen het noodlot, die men zich niet zwaarder kan voorstellen. Wanneer de jonge Alfred dan ook niet zoo'n rotsvast vertrouwen in de toekomst en in de uitvinding van zijn va der gehad had. dan zou hij den vrecsclijken strijd opgegeven hebben. Maar hij bleef vol houden en toen het jaar der revolutie, 1848, aanbrak, had hij reeds een 70 arbeiders in dienst. Nog geen vertrouwen in het staal. Maar wat met zooveel inspanning en of fers opgebouwd was, dreigde in die dagen ineen te storten. Krupp verzamelde zijn ar beiders om zich heen en beloofde hun steeds hun loon te zullen uitbetalen, wanneer ze hem trouw bleven en niet met de revo- lutionnairen meededen. Het wonder ge- scheidde: de 70 arbeiders bleven hem trouw en werkten iederen dag in de fabriek, ter wijl het in de stad Essen verder zeer on rustig toeging. Toen de revolutie geluwd was, kwamen er andere moeilijkheden: de concurrentiestrijd. Men had nog geen vertrouwen in het Krupp staal en zelfs, toen in 1851 op de Londen- sche wereldtentoonstelling een groot blok Krupp-staal de Engelsche staaimagnaten in verbazing bracht, kon men het wantrouwen toch nog niet overwinnen. r De eerste gietstaal-kanonnen. Krupp begon nu met de fabricatie van gietstaalkanonnen en hiermee kreeg zijn onderneming het karakter, dat zij tot op heden behouden heeft. Het had evenwel heel wat voeten in de aarde, eer de mi nister van Oorlog besloot, eenige 24 cnx- kanonnen te bestellen, teneinde er proeven mee te nemen. Deze eerste proeven brach ten slechts teleurstellingen, gedeeltelijk, omdat men niet het goede kruit en de juiste projectielen gebruikte, maar ook gedeeltelijk, omdat men hem beslist wilde tegenwerken^ Krupp wendde zich nu tot den Duitschen keizer, miet het verzoek, rechtvaardig behandeld te worden. Ten derde male werden nu proeven genomen, die schitterend gelukten, waarmee Krupp het geding gewonnen had! Van toen af aan ontwikkelden de fabrieken zich voort durend in een snel tempo. De expansie geest was vaardig geworden over de onder neming. Fabrieken en mijnen werden aan gekocht. Niet langer was Krupp 'één 'fa briek, maar werd een geweldige groep van fabrieken, die het Ruhr- gebied en geheel Westfalen be- heerschte. Ook de Duitsch-Oosten- ri.jksche oorlog van 1866 was een overwinning voor Krupp, evenals de snel daaropvolgende Fransch- Duitsche oorlog van 1876-71. Krupp leverde toen niet meer uitsluitend aan particulieren, doch voorzag al lereerst het geheele Duitsche Rijk van kanonnen en andere wapenen hij was de leverancier van de nationale bewapening geworden. Een vrouw als spelbreekster. Er kwam een kritiek tijdstip voor 'de Krupp-dynastie, toen een manlijke troon opvolger ontbrak, at was in 1886, toen Bertha Krupp geboren werd, de eenige dochter van Friedrich Alfred Krupp. Zij trouwde in 1906 met een zekeren heer dr. von Bohlcn und Halbach, die den titel van Krupp voor zijn naam heeft mogen zetten. Ook de Halbachs waren oorspron kelijk industriëelen, uit het nabij Bergi- sche land, want reeds in de 17de eeuw legden zij den grondslag voor een bloeien de nijverheid. De naam Bohlen und Hal bach ontstond omstreeks 1821, toen Gustav Halbach met Caroline Bohlen in het hu welijk trad. Het „von" kwam er voor in 1871, toen de familie door den groot-hertog van Baden geadeld werd. Het was in het jaar 1904, "dat Gustav von Bohlen und Halbach, de huidige stamheer der Krupps, de jeugdige Bertha Krupp leerde ken nen. Twee jaar later kwam dit •huwelijk tot stand en het was de Duitsche keizer, Wilhelm II in eigen persoon, die als eeregast aan den feestmaaltijd aanzat en in zijn tafelrede aan Gustav von Bohlcn de bevoegdheid verleende, den naam Krupp aan zijn eigen familienaam toe te voegen. Belangstelling van Hitier. Het zal dan ook niemand verwonderd hebben, dat bij het huwelijk van Irmgard Krupp von Bolden und Halbach met Frei- lierr Hanno Raitz von Frenz, dat in het begin van dit jaar plaats vond, Hitlcr als getuige persoonlijk aanwezig was; het geslacht der Duitsche kanonnen-magnaten immers heeft gedurende meer dan een eeuw alle ups en downs met het. Duitsche rijk mee, beleefd en een even belangrijke positie, als de Krupps tijdens het keizer rijk innamen, nemen zij thans onder het bestuur van rijkskanselier Hitier nog in. Ook na 1900 ging het den Krupps niet al tijd voor den wind. Toen de wereldoorlog was uitgebroken, werden alle krachten, al le uitvindingen in het werk gesteld, om het land zoo goed mogelijk te verdedigen en het heeft zeker niet aan de Krupp-fabrie- ken gelegen, dat Duitschland den oorlog verloren heeft. Na den wereldoorlog wer den ook de Krupp-fabrieken zwaar getrof fen. Men legde zich nu toe op het vervaar digen van schrijfmachines, kachels, vul- potlooden en locomotieven. De Ruhrbezet- ting van 1923 bracht Krupp nogmaals een zwaren slag toe; economische ineenstor ting, bezetting der werkplaatsen, enz. Maar men kwam alles te boven en een volgende bloeiperiode brak aan bij de herbewape ning van Duitschland, waaraan thans nog met alle macht gewerkt wordt en waarbij Krupp dè groote leverancier is. Mits de ontmoeting niet door de F.I.F.A. wordt georganiseerd. Op het F.I.F.A.-congres, dat momenteel te Parijs wordt gehouden, zijn gisteren verschil lende belangrijke besluiten genomen. Zoo zal het in den vervolge bij in terlandwedstrijden, welke buiten het directe verband van de F.I.F.A. wor den gespeeld, weer mogelijk zijn, in vallers tijdens den wedstrijd toe te staan. Worden de wedstrijden evenwel door de F.I.F.A. georganiseerd, zooals dat met de he den aanvangende wereldkampioenschappen het geval is, dan blijft'de oude regeling van kracht. Opgemerkt zij nog, dat invallers al leen dan tevens den wedstrijd kunnen wor den toegestaan, indien dit door 'n onderlinge afspraak van de beide betrokken bonden is geregeld. Tevens werd besloten, dat voortaan zoowel voor amateurs als beroepsspelers, een trans fercertificaat zal noodig zijn van het land, waarin de voetballer voor het laatst gespeeld heeft, indien deze Voor een club in een an der land zou willen uitkomen. Onze landgenoot, de heer K. J. J. Lotsy werd als bestuurslid herkozen. Op het in 1940 te Luxemburg te houden congres zal worden beslist, waar de wereld kampioenschappen 1942 zullen worden ge houden. Gegadigden hiervoor zijn Duitsch land en Brazilië. Wat het loondervingsvraagstuk betreft, een diepgaande studie zal zeer zeker noodig zijn, alvorens de F.I.F.A. hieromtrent definitief haar standpunt kan bepalen. VREESELIJK ONGELUK OP BAAN VAK DEN HAAG—ROTTERDAM HOFPLEIN. Donderdagavond is de 38-jarige werklooze P. Akerboom, wonende te Leidschendam, op het baanvak van de lijn Den. HaagRotterdam Hof plein, bij Leidschendam, door den electrischen trein, die om 10.45 uur uit Den Haag vertrekt, gegrepen. Hij kwam midden tusschen de rails terecht en toen de trein tot stil stand was gebracht, bleek, dat zijn beide beenen waren verbrijzeld. Het slachtoffer werd direct vervoerd naar St. Antonius Hove te Voorburg, waar men direct is overgegaan tot het afzetten bo ven de knie van beide beenen. Op de plek waar het ongeval plaats had, bevindt zich een trap, welke toegang geeft tot het terrein van de Coöperative Groen teveiling, zoodat het vermoeden bestaat, dat de man, om welke redenen dan ook, zich naar dit terrein heeft willen bege ven. Een raadsel is, dat de man den trein niet heeft hooren aankomen, daar deze de groote ijzeren brug over de Vliet moet passeeren, wat uit den aard nogal lawaai veroorzaakt. Het treinverkeer ondervond 15 minuten vertragjng. Donderdagnacht toen de laatste treinen nog moesten binnenkomen, ontstond kort sluiting in de bovenleiding van het baan vak Don HaagRotterdam Hofplein, zoo dat verschillende treinen plotseling op het baanvak bleven staan. Omstreeks half twee was de storing „we der opgeheven. Waarom Parijs en Rome niet nader tot elkaar kwamen Naar aanleiding van de Donderdag door Ciano te Milaan gehouden rede, bespreken verschillende bladen de FranschItaliaan- sche betrekkingen en verklaren zij, dat de besprekingen, die de vorige maand tus schen Rome en Parijs werden geopend, af gebroken werden, omdat „te veel misver standen en vooroordeelen de regecring te Parijs beletten zich op duidelijke wijze met Rome te verstaan". De „Avvenire" schrijft, dat één misver stand, dat uit den weg geruimd moet wor den, gemakkelijk aan te wijzen valt. Frank rijk moot de Pyreneccngrcns sluiten. De „Tribuna" is van meening, dat het vraagstuk der benoeming van een ambas sadeur van ondergeschikt belang is. Wat beide landen scheidt, is, dat Italië en Frankrijk zich aan weerskanten van den slagboom bevinden en zoolang de Fransche regeering niet den noodzakclijken st;« zal weten te doen om dezen afstand te meer bruggen, is het vergeefs te hopen op een hervatting der besprekingen tusschen beide landen. Kanton opnieuw gebombardeerd Steeds buitenlandsche protesten Terwijl volgens berichten uit Tokio de Japanneezen in den sector van Lanfeng successen hebben ge boekt, en drie Japansche colonnes naar Kaifeng oprukken, wordt in berichten van Chineesche zijde uit Hankau verklaard, dat de Chinee sche troepen, die Lanfeng hebben heroverd, zich thans terugtrekken, teneinde te voorkomen, dat zij door een omtrekkende beweging tfer Ja panneezen worden omsingeld. Han kau meldt, dat de Chineesche troe pen de Japansche strijdkrachten, die van Loeji uit naar het Westen op rukken, met succes hebben aange vallen, en den tegenstander ge dwongen hebben, zich naar laatst genoemde stad terug te trekken. Volgens berichten uit Amoy willen de Chi neezen dit eiland heroveren. Hiervoor zijn 100.000 soldaten beschikbaar. Kanton is gisteren opnieuw gebombar deerd. Japan verklaart officieel dat de be richten, als zouden bij vorige luchtaanval len duizenden Chineezen zijn gedood, over dreven zijn. Het Japansche antwoord op de Amerikaansche nota inzake de schending der rechten.van Amerikaansche burgers is weinig bevredigend. Ook in het Engelsche I.agerhuis zijn vragen gesteld over de her haalde bombardementen door Japansche vliegers. Chamberlain verklaarde, alles te willen doen wat naar zijn meening werke lijk ertoe kan bijdragen om te voorkomen, dat de Japansche regeering dergelijke bom bardementen sanctionneert, maar hij voeg de er aan toe, er niet zeker van te zijn, dat zulk een speciale stap eenig succes zou heb ben. Hedenmorgen heeft Kanton opnieuw een luchtaanval meegemaakt. De Japansche vliegers lieten dertig bommen vallen, welke schade aanrichtten in de regeeringsbureaux, in het centrale park van Ttaisjato en op de marinescheepswerf. Veertig toestellen namen aan den aanval deel. Zonder onderbreking werd de stad 35 minuten lang met bommen bestookt, totdat de wolken en de regenbuien de vliegers ver dreven. Mededeeling dat Engeland in Spanje gaat bemiddelen? Het onderhoud dat Ciano de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, gister avond gehad heeft met Lord Perth, den Brit- schen ambassadeur, heeft in diplomatieke kringen te Rome levendige belangstelling ge wekt. Officieus doet men het voorkomen als of Lord Perth na eenige dagen van rust, doodeenvoudig het contact met het paleis Chigi heeft hervat. Van andere zijde wordt evenwel verno men, dat het gesprek betrekking had op verschillende actueele onderwerpen, met na me op de Spaansche kwestie. Lord Perth zou Ciano in kennis hebben geseld van de voornemens der Engelsche regeering aan gaande een eventueele Britsche bemiddeling tusschen Franco en de regeering. Tevens meent men te weten, dat Lord Perth geïn formeerd heeft naar den stand der onderhan delingen tusschen Frankrijk en Italië. Naar men weet, zijn deze besprekingen sinds drie weken opgeschort, aangezien de Italiaansche regeering besloten schijnt te zijn met Parijs geen definitieve overeenkomst te sluiten, voordat de Spaansche kwestie geregeld is in een geest welke overeenkomt met het ge zichtspunt en de belangen van Italië. Klein garnizoen in Ecuador aangevallen. Officieel wordt uit Ecuador medegedeeld, dat een detachement Peruaansche soldaten een aanval heeft ondernomen op een klein garnizoen van Ecuador ten Oosten van Ro- cafuerte. Hierbij werd een soldaat gedood, terwijl een luitenant en de rest der man schappen gevangen werden genomen. Ver der verluidt, dat de Peruaansche regeering troepen samentrekt aan de grens van Ecuador en dat een sterke troepenafdeeling naar Tumes gezonden is. Een Peruaansche kanonneerboot nadert de z.g. status quo-zone tot op twee kilome ter afstand. De regeering van Ecuador heeft tegen deze schending een protest te Lima, de hoofdstad van Peru, laten hooren; en te vens een verklaring afgelegd, om de onge ruste bewoners van Rocafuerte te kalmee- ren. HET VERPACHTEN VAN BOOM GAARDEN. De Ncderlandsche Groenten- en Fruit- centrale maakt bekend aan de bij haar aangeslotenen „B", zijnde telers van fruit, ander dan fruit onder glas, en frambo zen, dat zij onder bepaalde voorwaarden dit jaar wederom toestemming verleent om het door hen geteelde ongeoogste fruit te verpachten aan de bij haar aangeslote nen „E", ingedeeld in groep „P", zijnde de pachters van ongeoogst fruit. De voorwaarden aan deze verpachting verbonden, alsmede de daartoe noodige formulieren, zijn verkrijgbaar aan die vei lingen waarbij de teler-verpachter is aan gesloten. Geen verpachting van ongeoogst fruit mag tot stand komen zonder dat hiervoor de noodige formulieren, behoorlijk inge vuld, aan de betreffende veilingen zijn ingeleverd en door haar accoord bevonden. 's-Gravenhage, 2 Juni 193S, (Adv.) Bedroog zoowel werkgevers als werknemers. De Amsterdamsclie rechtbank veroordeel de den ex-bedrijfsleider van 'n groote druk kerij te Hilversum wegens verduistering tot een gevangenisstraf van zes maanden on der aftrek van voorarrest. Zijn vrouw die terecht heeft gqstaan we gens het wegmaken van bewijsstukken, werd vrijgesproken. Het O.M. had tegen den ex-bedrijfsleider, die zoowel zijn werkgevers als zijn medear beiders had bedrogen, een straf van één jaar en acht maanden gevorderd. Ten op. 'zichte van de vrouw had de officier vrij. spraak geëischt. JULIANADORP. Banken geplaatst, Door de vereeniging „Julianadorp Voor uit", zullen langs het plantsoen in het cen trum van het dorp een viertal banken wor den geplaatst, welke voorheen door het Pol derbestuur gezet werden. Het Polderbestuur wilde zich het vorige jaar niet meer met de plaatsing bemoeien, omdat het nogal eens gebeurde, dat baldadige kwajongens de ban ken niet op hun plaats konden laten staan, Het gevolg hiervan was, dat menigeen een gezellig zitje moest missen. De banken zijn nu door bovengenoemde Vereeniging opge knapt en zullen nog voor de feestdagen ge plaatst worden. We hopen, dat vooral de omwonenden een oogje in het zeil zullen houden en mocht een of andere onverlaat het in zijn hoofd halen om zijn schendende handen naar deze banken uit te steken, dit onmiddellijk aan een der bestuursleden van bovengenoemde vereeniging zullen melden, 'ANNA PAULOWNA Elf sollicitanten. Voor de betrekking van onderwijzer aan school I (extra leerkracht) hebben zich, 11 sollicitanten aangemeld. Botsing, Gistermiddag is een vrachtauto, vermoe delijk doordat de bestuurder te ver uit week voor ander verkeer, op de Molen vaart, hoek Nieuweweg, tegen een paal van de straatverlichting gereden. De paal knapte af en kwam op den wagen te recht. Hiervan werd de cabine beschadigd, Persoonlijke ongelukken kwamen, voor zoo ver ons bekend, niet voor, WIERINGEN. Aanbesteding, Gistermiddag is alhier 'door architect Zan- stra aanbesteed het schilderwerk .van heh te verbouwen „Noorderlicht". Ingekomen waren de volgende biljetten; C. Bakker f 1796.—; J. N. Bruul f 1805.—; J. en S. Lont f 1821.—; Gebr. Gorter f1924; Gebr. J. en N. Lont f 1928.—; P, Kraak f 1934.—. POLITIE Gev. een padvindersriem. Inï. bij den; gemeente-bode. ZONDAG 5 JUNI. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek Westerland, 's av. 7.30 uur, Ds. Van Beek, Doopsgzinde Gemeente. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde, Extra collecte. Evangelisatie, Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer' O. Deen. Den Oever, nam. 4.30 uur, de heer O. Deen, MAANDAG 6 JUNL Ned. Herv. Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek, Evangelisatie. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, "de Keeü O. Deen. Den Oever, geen dienst. ALKMAAR, 3 Juni. Aangevoerd: 50 stapels, zijnde 136.000 Kg. Fabrieksbaas, kleine f 21.—, idem commis sie f 22.Boerenkaas kleine f 26— peï 50 Kg. Handel matig. ALKMAAR, 3 Juni. Op do heden gehouden graanmarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 34 sta pels voertarwe f 7.5Ó—8; 99 H.L. gerst 7.50, gerst chev. 7.65—8; 269 H.L. haver 6—6.75S 35 HL. booncn, w.o.: bruine 11.50—18, ci troen f 1015, duiven f 7.50 en witte boo ncn f 2324; 1 H.L. diversen; 9 II.L. kar- wijzaad f 19; 11 H.L. erwten, grauwe f 26 en vale f 15.60. Alles per 100 Kg. Totaal aanvoer 458 H.L. Handel stug. ALKMAAR, 3 Juni. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aanbod 3730 stuks, verkocht 3050 stuks, prijs f 1920, Commissie 40 plus', aanbod 280 stuks, verkocht 130 stuks, prijs f 20—21. Middelbare 40 plus, aanbod 160 stuks; Ed, Kruid, aanbod en verkocht 160 stuks, prijs f 20 per 50 Kg. Totaal: aanbod 433Q stuks, verkocht 3340 stuks. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 3 Juni. Aardappelen 12—13, aardbeien 13—26, aalbessen 15.—, andijvie 1.60—3.00, asper- ges 1244, bloe,rrbkool I 1217, idem H 6 —10, druiven 52.—, kropsla 0.5O—1.30, kom kommers 6—S, peterselie 1—2,. postelein 0*150.30, peulen 2124, rabarber 4-10» raapstelen 0.80—1.30, radijs 0.00—3.50, selde rie 0.50—2, spinazie 0.15—0.99, snijbooncri dubbele spercicbooncn 50.—, tomaten uien 3.504.50, wortelen 39. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Juni. Aanvoer: 14.000 Kg. aardappelen: Schot- Sche muizen 10.40—11.80. kriel 5.80-7-30, drielingen 10.10—10.80, 2955 bos rabarber ^•<0 6.10, 11425 Kg. tomaten: A 22.5025» x^^~^2'80' c 24.2025.60, CC 20.10. NOORDSCHARWOUDE, 4 Juni. Geen aanvoer.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 16