BUITENBANDEN JUTTERTJ OPENBARE_AANBESTEDINS E. N. BEIJLIEENBER6 RIJWIELEN, ONDERDEELEN DE TROTS VAN EEN MOEDER In een wip Georg Günthert v, BAAREN, Spoorstr. 36. Veel electra? Betrekkingen Te huur Te koop Te koop Diversen Vertrokken personen Het sloopen van 3 woningen en het bouwen van 2 woonhuizen aan de Keizersgracht nrs. 13, 14 en 15. vanaf 80 ct. Lagemaat, Zuidstraat 79 da i gaat Ccutg. urn IS EEN KINDERWAGEN VAN L. SCHELTIS dan LAMPEN van 46 cent KONINGSTRAAT 33 RIJWIELLAMPEN .E.N. HEiJLIGENBERG C A S SI R E aangeboden aangeboden aangeboden gevraagd H. Stroo, N.H., naar Vlissingen, Bon en Pijkstraat 1, bij M. Stroo. J. SchmaleBeukenkamp, N.H., en kinde ren, naar Soeabaja. Hendrika Gozina Qeurreveld, R.K., naar Zeist, Utrechtschestraatweg 48 c. A. HocqueKraaijveld en kinderen, naar Soerabaja. Johanna Wilheimina Martina Hocque, naar Gorinchem, Tolsteeg 3. G. D. Aluntjewerfden Das, naar Anna Paulowna, Molenvaart 267 A. M. P. Blok—de Kerk en kinderen, N.H., naar Soerabja. G. W. WesterveldSteehouwer, N.H., en kinderen, naar Soerabaja. Johanna Wilheimina Dito, R.K, naar Be verwijk, Peperstraat 17. Rusthuis „St. Jo- seph". A. Witsiers, sert.-torpedomaker, R.K., en gezin, R.K., naar Soerabaja. M. van SonMusch, N.H., en kinderen, naar Soerabaja. S. Smits, marinier le kl. Ger. K., en echt- genotoe. R.K., naar Rotterdam, Jericholaan 105 a, bij Verschoor. M. KemperWitteveen van Dien, naar Soe rabaja. C. van den Hoek en echtg., N.H., naar Hei- loo, Kerklaan Hl. G. C. Cheret, varensgezel, N.H., naar Dor drecht, Vondelstraat 37rood. H. W. M. Feeuwsen, koperslager, R.K., naar Helmond, Coovelsstraat 15. M. C. van Ettegarvan Dooijeweert en zoon, N.H., naar Zeist, Kroostweg 24, bij Van Dooijeweert. A. Lok, winkeljuffrouw," Ger. K„ naar Om men, Varssenerstraat 42 a. p. J. van Eskes, huishoudster, Ev.L., naar Blaricum, Eemnesserweg 35, bij van Ogtrop. L. Wiedenhoff, sergeant-hofmeester en ge zin, naar Soerabaja. C. P. Tromp, maj.-vliegtuigmaker, en gezin, N.H., naar Dordrecht, Valeriusstraat 17. J. TichelaarJanzee, naar Soerabaja. P. Spa, sergeant-hofmeester, en gezin, N.H., naar Soerabaja. P. A. Plas, sergt.-topedomaker, en echtg., R.K., naar Soearabaja. C. Kost, naar Campina (Roemenië), Strada Greivitei 36. M. C. KommerKraaijenbrink, en dochter, N.H., naar Soerabaja. E. N. van Klaveren, sergt.-torpedomaker, en gezin, naar Soerabaja. J. Dalmêijer, Ind. St. Kerk, naar Tjimahi (N.-L), Hotel Berglust. N. C. van Bergen van der Grijp, off. M.S.D., en gezin, naar Soerabaja. A. C. VolmerGras en kinderen, R.K., naar Soerabaja. H. Feiken, heier, N.H., en gezin, naar Die- jnen, Sniep, a/b woonschip Aafke. N. Blom, kruideniersbed., N.H., naar Haar lem, Voorhoutstraat 7. B. Arendsvan Schijndel en zoon, N.H., naar Friedrichshafen D 1. L. R. S. Lowe, bootsman K.M., en echtg., N-H., naar Soearabaja. M. J. Hofstra, koopman gal., naar Sneek, Franekervaart 14 E, bij de ouders. J. HarsveldKos, naar Soerabaja. J, de LengTerjn en kinderen, naar Soera- -Baja. r A. T. de Vreede, buffetjuffrouw, R.K., naar Rijswijk (Z.-H.), Beetslaan 144. G, Smits, naar Nijmegen, Vermeerstraat 20. S. OsingaBakker en kinderen, naar Am sterdam, W. de Withstraat 34 III. P. Osinga, naar Amsterdam, W. de With straat 34 III. D. de Jongh, schilder, N.H., naar Alkmaar, Bloemstraat 16. J. Kossen, assuradeur, en echtg., N.H., naar Schagen, Veldstraat 1. C. van Eunen, N.H., naar Zandvoort, Dr. Joh. Metzgerstraat 31. A. van BredaNoot, R.K., naar Rotterdam, Groene'Hilledijk 321c. A. Boerdijk, controleur „Aviolanda", en ge zin, naar Dordrecht, Valeriusstraat 15. H. T. J. Diks, mar. le kl., R.K., naar Deven ter, Brinkgreverweg 108. J. D. J. Schoon, N.H., naar Amsterdam, Hacquartstaat 22. C. van 't Riet, korpl.-kok K.M., en echtg., naar Soerabaja. W. van 't Oever, db., N.H., naar Anna Pau lowna, Breezand, bij de ouders. Marijke Oepts, naar Rotterdam, Hoek van Holland, Scheepvaartplein 1 b. C. C. Jorritsmavan Oostrom, naar Soera baja. E. W. CarmejooleHaarleveld, N.H. en kin- der, naar Amsterdam, van Beuningenstraat 36 I achter. H. G. van den Bogaard, matr. le kl. en ge zin. R.K., naar Nijmegen, Sleedoornstraat 34. G. Barwegen—Hoelandt en kinderen, Ger. K., naar Soearabja. F. B. Zeilstra, opzichter R.W. Staat, en echtg., N.H., naar Meppel, Reestsingel 8. S. Schraa, sergt.-monteur, en gezin, naar Soerabaja. D. Kits, Ger. K., en echtg., N.H., naar Peize, wijk B no. 74. A. A. Groenendaalde Vries, N.H., en kind, naar Soerabaja. G. H. Geus, aannemer, en gezin, N.H., naar Haarlem, Saenredamstraat 54 rood. J. W. van Beijnum, N.H., naar Nijmegen, Marialaan 18. B. B. Bakker, stuurmansleerl., N.H., naar Wymbritseradeel, Ysbrechtum 37, bij A. J. Bakker. L. C. Versluis, N.H., Callantsoog, A 98, bij J. Ambuul. J. H. E: de Bruin, korpl.-macht., en echtg., H.Ev.L., naar Amsterdam. Singel 27. Ivonne Jacqueline van Florestein en Willem van Florestein, naar Bergen (N.-H.), Dorps straat 58. M. Verijzer, dienstbode, N.H., naar Vlissin gen, Duinendrechtstraat 31. G. H. Reitsma, handelsreiziger, en gezin, naar Bergen (N.-H.), Meerweg 39. Jantje Mekkering, N.-H., naar Sijbekarspel. S 72. A. Walraven—Hopman, en kind. R.K., naar Amsterdam. Oostenburgermiddenstraat 34a II. J. Fidder, kaasmaker, N.H., naar Alkmaar. Spoorstraat 49, inw. W. A. J. Roelofsen, kapt. mars., en gezin naar Soerabaja. J. P. van de Staaij. sergt.-torp.mak, en ge zin. R.K., naar Soerabaja. Wed. A. de Boer—Stipkes, N.H., naar Wie- rlngerwaard. Nieuwe Sluis B 7. Heijltje Elisabeth Daalder. N.H.. naar Groes- beek, Berg en Dal. Stollenbergweg 37. C. A. van der Bom, dienstbode, N.H., naar Hellevoetsluis. Opzoomerlaan 30. A. Buijs. mil. werkman, en gezin, en J. IJ. Buijs. naar Amsterdam, Soembawastraat 8 hui3. N. E. van MeertenThijssen, N.H. en kind, G.K., naar Curagao. J. Steenwijk en gezin, naar Schiedam, Van Ostadelaan 25 a. J. C. Boomsluiter en echtg., naar 's-Graven- hage, Vreeswijkstraat 251. Dc Zomerpostzegels en de Kankerbestrijding Professor Dr. H. T. Deelman, Voorzitter van de Vereeniging het Nederlandsche Kankérinsti- tuut, schrijft ons o.m. het volgende: Onder den indruk van den dezer dagen ge houden Antoni van Leeuwenhoek-dag, wil ik herinneren aan het aandeel, dat ook de kanker bestrijding in de opbrengst van de zomerzegels geniet. De Vereeniging het Nederlandsche Kan kerinstituut exploiteert het bekende Antoni van Leeuwenhoek-huis aan de Sarphatistraat te Amsterdam. Daar is gevestigd een kliniek met daaraan verbonden een polikliniek, en een laboratorium. Kliniek en laboratorium werken samen om te trachten eenerzijds hen, die hulp behoeven, op de meest doeltreffende en beste wijze te helpen, anderzijds om te trachten, de inzichten over den gezwelgroei steeds meer uit te breiden en te verdiepen. Van hem, die zich aan deze studie "wijdt, wordt geëischt, dat hij zich schier op elk gebied orienteert, en het is noodzakelijk, dat hij beschikt over een steeds uitgebreider studieapparaat, dat in alles up to date is. Het is wel overbodig na al het voorafgaande erop te wijzen, dat dit alles veel, heel veel geld kost. Frankeert Uw brieven met zomerpostzegels om daardoor den bloei van het Nederlandsche Kankerinstituut mogelijk te maken en daar door haar fundamenten te verstevigen. En gij zult de zekerheid hebben, dat het bedrag der overwaarde der zegels wel op de sympathiekste wijze zijn weg vindt, n.1. tot heil van hen, die onze hulp zoeken, en tot steun van de pogingen, die streven naar duurzame genezing en zoo mogelijk naar voorkoming. Het Watier op! Een watersportalbum, geschreven door H. C. A. van Kampen en uitgegeven door de N.V. Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken te Haarlem. Na de albums van Droste over Indië, Bali en Java, ligt er thans voor ons een dergelijke uitgave over de watersport in haar meest algemeenen vorm, en men behoeft er niet aan te twijfelen of ook hierop zal door vele Droste-gebruikers afgevlogen worden. Want niet alleen dat dit album voortreffelijk ge schreven werd, het is ook in hooge mate leerzaam en wil men een kijkje krijgen op de vaderlandsche watersport, men trachtte dit album in z'n bezit te krijgen. Dit nu is vrij eenvoudig. De firma Droste levert het U tegen den geringen prijs van 1.terwijl U dan voorts alleen maar behoeft te zorgen, voor de plaatjes of bonnen, die bij de Droste- artikelen ingesloten zijn. '"''ij zijn er van overtuigd, dat het album bij oud en jong, met zijn overvloed van we tenswaardigs over een zoo specifieke natio nale sport en zijn beschrijving van de schoon heid van dit waterrijke land, een warm ont haal ten deel zal vallen. Brieven van een Chinees, door G, Lowes Dickinson. Uitgave L. J. C. Boucher, 's-Gravenhage. In 1900, het fatale jaar van den Boxer-op stand, verscheen dit boekje, geschreven door een Engelschman, die de gave bezat, geestelijk in den huid van den Chinees te kunnen kruipen.- Hij kon dat zóó goed, dat, waar de uitgave pseudoniem was, men algemeen geloofde, dat de schrijver een Chinees was. Hij hield het be schaafde Westen een spiegel voor, waarin het zich ten voeten uit kon zien, met zijn domheid en verfoeilijke laagheid van zijn methoden om „markten te veroveren". Geen wonder dan ook, dat het boekje een storm van woede en verontwaardiging deed opsteken. Sindsdien heeft Japan, de groote imitator, met geweldige krachtsinspanning en breed ge organiseerd, de ideeën van het Westen over genomen en brengt die in praktijk, consequent en met de nieuwste wetenschappelijke metho den. Nu, 38 jaar later, heeft het boekje opnieuw actualiteit. De Chineesche kalmte, zelfgenoegzaamheid en psychische eenheid stelt het tegenover de verscheurdheid van het Westen en komt tot de conclusie, dat het Westen zich een nieuwe en grootsche humanistische moraal moet scheppen om opnieuw het leven te kunnen doordringen van den vasten, zedelijken wil, in staat een einde te maken aan alle nuttelooze politieke avonturen en bandelooze machtswel lust. Het boekje is een nuttige bijdrage tot ver meerdering van de kennis omtrent China en de Chineezen. Vrouwen In den Vreemde, door Stephan Graham. Uitgeverij Schuit te Baarn, Ing. 2.50, geb. 2.90. Bij iedere groote wereldcatastrophe, hetzij watersnood, aardbeving, oorlog e.d. is het een gewoon verschijnsel, dat geheele families uit elkaar geslagen worden en vooral de kinderen her- en derwaarts gedreven en nimmer, of slechts na lang rondzwerven het ouderlijk huis terugzien. Ook in den wereldoorlog 19141918 was dit een der symptomen en „Vrouwen in den vreemde" is een beschrijving van een dergelijk geval, maar dan een massa- geval. Tachtig Oostenrijksche meisjes van 8 tot 14 k 15 jaar oud zijn bij het uitbreken van den wereldoorlog in een tehuis te Bel grado. Wanneer deze stad wordt aangevallen moeten zij vluchten en dan begint voor hen een reeks van rampen en ontberingen. Ge durende langen tijd verblijven zij in een klooster bij eenige monniken, en hebben het daar, zij het op een primitieve manier, dra gelijk, maar vrijwel aan zich zelf overgela ten wordt het een ongebonden en van elke geestelijke, moreele of hygiënische verzorging verstoken leven voor deze jonge kinderen. Wanneer het klooster door het leger beroofd wordt van alle levensmiddelen, vallen de kin deren aan den honger ten prooi en snellen hun ondergang tegemoet. Nadat eenigen ge storven zijn en de rest. een 70-tal, uitbesteed wordt bij gezinnen, welke zich daartoe bereid verklaard hebben, komt het einde van den oorlog. Dat alles grijpt bovendien plaats op den Balkan met zijn complex van ons, Wester lingen, zoo geheel verschillende aspecten en verschijnselen; een factor te meer om de meisjes in de meest vreemde, gevaarlijke en ongewone situaties te brengen. Een van hen, de hoofdpersoon, weet door haar nuchter inzicht, energie en groote vermetelheid tal- looze gevaren te overwinnen en is door den auteur levendig en tegen een fel-bewogen achtergrond, uitnemend geteekend. Verschenen bij Bosch en Keuning N.V. te Baarn in de Libellenserie de no.'s 268 en 300. No. 268, „Vonken van 't Verleden", bevat een aantal Groningsche balladen, legenden en overleveringen, geschreven door Jan Boer en verlucht met zeer artistieke houtsneden van Jan Al tink. Verscheidene der gedeelten munten uit door fijnheid van taal ew een gevoelig rhythme, o.a. dat prachtige „Waddenduvel" en „Hiplichtjes" en „Zeeman van Oetlaand". Met name in de legenden treffen we een schat van folklore aan en zeker mogen wij hiervoor den verzamelaar en auteur dankbaar zijn. De Libel No. 300 brengt ons een bundel ge dichten, getiteld „Vive le Geus", zijnde een bloemlezing geuzenliederen, samengesteld en ingeleid door Martien Beversluis. Men treft bij deze verzen verscheidene bekenden, meestal hier en daar aangetroffen in boeken en tijd schriften, doch die thans in een boekje ver- eenigd zijn. Naast krijgszuchtige treft men eveneens religieuze liedjes aan, die ieder voor zich dien merkwaardgien tijd karakteriseeren toen de geuzen van zich deden spreken. Ook in dezen bundel getuigt Martien Beversluis van zijn talent en heeft met dezen bundel poëzie ongetwijfeld een daad verricht van niet onbe langrijke literaire waarde. S a k o t a door J. A. van der Made. Uitgave van de N.V. van Holkema Warendorf t* Amsterdam. Voor ons ligt van de hand van J. A. van der Made het gedicht, getiteld Sakota en hetwelk een beschrijving geeft van een dramatische episode uit den bekenden Boxer-opstand. Het werk is opgedragen aan den bekenden China- kenner, Prof. Dr. J. J. L. Duyvendak, tevens leermeester van Van der Made en kenmerkt zich door een bijzonder fijne taal. De dichter is er tal van malen in geslaagd de Chineesche denkwijze in dit gedicht te verwoorden, terwijl ook het gegeven en de dramatiseering ervan alleszins artistiek verantwoord is te noemem Spanning bezit het gedicht in hoog terwijl de typografische uitvoering bijzonder gelukkig is. Een geslaagde uitgave van Van Holkema Warendorf. De tempels der Goden, door M. Knoops, uitgave Servire, Prijs geb. 2.9U. Een nieuw, spiritistisch boek, waarin een hoogepriester van de Egyptische godhei a, iemand die reeds 4000 jaar geleden leefde, thans door middel van een medium, de schrijf ster van het boek, de menschheid in kennis wil brengen met het feit, dat reeds 4000 jaar ge leden het Egyptische volk en zijn priesters doordrongen waren van de waarheden waarop het „spiritualisme" gegrondvest is. Men zou dus mogen verwachten dat hij va,n deze gelegenheid gebruik zou maken om die spiritualistische waarheden en de spiritistische leerstellingen grondig uiteen te zetten en te verdedigen. Inplaats daarvan krijgen wij te lezen een serie mooie, soms aandoenlijke vei - haaltjes betreffende een lieve, kleine heilige, een jonge priesteres van Ra, die slechte menschen tot een betere levenswandel en geloof in hun godheid brengt en de goede menschen nog beter en voortreffelijker maakt. De bewerker van het boek verwacht, dat lezers, die behagen scheppen in een ongekun steld verhaal van de wederwaardigheden van menschen die 4000 jaar geleden leefden, dit boek niet onbevredigd uit de hand zullen leg gen. Wij merken hierbij op, dat de resultaten van de opgravingen van den laatsten tijd in Egypte toch zeer zeker interessanter, belang rijker en authentieker berichten uit ouden tijden brachten dan hetgeen in dit boek be schreven wordt. Trouwens, in het „Woord vooraf" wordt reeds clementie ingeroepen zoo wel voor den vorm, als den geest en de inhoud van het verhaal. Confectie, roman door Herman Steg- gerda. D. A. Daamen's Uitgevers Mij. N.V. te Den Haag. De toestanden in het confectiebedrijf wor den in dit boek op meesterlijke wijze beschre ven. De tragische, hopelooze worsteling van de groote bedrijven tegen de wurgende onder linge concurrentie, ziet men hier in schrille kleuren weergegeven en tenslotte uitloopen op algeheele ondergang, waarbij de meest ge- wetenlooze het 't langst bolwerkt. Een goed boek, en daarbij vlot geschreven. Eén doorloopende beschuldiging tegen de on- menschclilke methoden, tot welke de werk gevers en bedrijfsleiders zelfs zeer goedwillen- de huns ondanks gedwongen worden. PRINSES JULIANA EN HET ROODE KRUIS. H.K.H. zal op de algemeene ver gadering te Bergen op Zoom presi- decren. Naar wordt gemeld heeft Prinses Juliana het voornemen te kennen gegeven, de alge meene vergadering van het Nederlandsche Roode Kruis, welke op Vrijdag 10 Juni in de £eq£AJUAicJhlejri BEVORDERING. De sergeant-majoor-instructeur der artillerie H. Kiljan, is bevorderd tot Adjudant-onder officier-instructeur bij het Korps Luchtdoel- artillerie te Utrecht. OP- EN ONDERGANG VAN ZON' EN TIJD VAN HOOG EN LAAG WATER Zomertijd Zon Juni op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 5 4.43 21.14 1.15 13.05 6.45 19.55 M 6 4.43 21.15 2.15 14.10 7.45 20.50 D 7 4.42 21.16 3.20 15.25 8.50 21.50 W 8 4.42 21.17 4.30 16.30 10.00 22.55 D 9 4.41 21.18 5.20 17.35 11.10 23.50 V 10 4.41 21.19 6.25 18.30 12.15 0.50 Z 11 4.40 21.19 7.15 19.25 0.10 Ondergeteekende is voornemens op Maandag 13 Juni a.s., v.m. 11 uur, in „Hotel de Toelast" aan te besteden: Bestek en teekening verkrijg baar 3.per stel, restitutie S 1— Aanwijzing volgens bestek. J. J. VAN DER LEEK,-* Architect. Javastraat 112. Keizerstr. 118 Tel. 234 O IETS APARTS! o: Zoo juist ontvangen pracht linnen rokjes om te borduren. met ritssluiting 2.25 Telf. 800. Corrie Kossen, Laan 60 Voor enz. naar Rijwielen, heeren of dames vanaff 25 Buitenbanden, vanaf o.69 Binnenbanden, vanaf o.29 Kettingkasten, vanaf o.69 Pendalen, vanaf o.65 Verder alle soorten merkrijwielen op eventeele gemakkelijke betalingsconditiën cJfutujAanj Y„YBURE/\UKL0KJE Zeer groote verscheidenheid in di- trerse prijsklassen, Ca ze sonde» St «enige verplichting zien biji /t Fa. J. F. Beemsterboer Keizerstraat 15, Tel. 372 Onze prijzen zijn buitengewoon laag! schoonschip m. e. Waldorp Stofzuiger vanaf 39.50 Keizerstr. 111, Den Helder Zandvaart - Breezand Vir, Splendor en Philips, alle sterkte voorradig v.af Zeer weinig stroomverbruik Lichtmeter aanwezig Telefoon 505 ELECTRISCHE) vanaf f 3.50 Keizerstraat 118. Tel, Geef Uw fyuü&itje. vóór 's middags 4 uur op aan ons bureau. Voor direct gevraagd bekend met boekhouding MODEHUIS KONINGSTRAAT 88 Gevraagd: flinke JONGEN, 16 17 j. Liefst voor halve dagen. P. BORST, Melkhandel, Zwarteweg t3, Breezand. Gevr. fl. Hulp bij 3 kinderen resp. 9, 4 jaar en 6 mnd. en voor lichte, huish. bezigheden van 7.30 tot 7.30 u. Vold. hulp aanw. Brieven onder no. 223, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd NET MEISJE tot 12 uur. Adres: Bureau van dit blad. FIETSJONGEN gevraagd. W. H. TEGELAAR. Doolhof 7 (Kruidenier). NETTE LOOPJONGEN gevraagd. Adres: TH. ADRIAANSE. Keizerstraat 42. Wordt gevraagd voor direct een net PAK ME IS JE. Aanm. Dinsdagmorgen half 12. Fa. M. A. GRUNWALD Zn., Kanaalweg. Gevraagd een nette JONGEN, goed kunnende fietsen. Adres: C. LEIBRAND, Keizerstraat 65. Te huur mooi Huis, Huygensstraat 20, 6per week. Te bevr.: Koningsplein 1. Te huur luxe ruime AUTO, zonder chauffeur, tevens rijles sen. Adres: Dijkstraat 51. MOOI SCHOORL Vrij gemeubileerd Huis te huur. 100 gid. p. maand. Juli en Aug. nog vrij. Adres: Pension Blanket, Schoorl (N.-H.). Te huur: FLINK WOONHUIS, Hoogstraat 19, 6.w. vrij. Te bevr.: aldaar. Te huur: MODERN HUIS, Vischstraat 13 B, 4.p, w w. vrij. Bevr.: Bassingracht No. 49. Te huur een lief HUISJE, Wachtstraat 25, voor f 2.10 per week. Adres: H. v. PELT, Keizerstraat 100. Te huur modern Heerenhuis, Javastraat 139, m. garage, eind Juli of eerder. Te bevr. aldaar. SCHRIJFMACHINE f 35. Goed onderhouden, prima wer kende. Adres: Molengracht 16. Aangekomen tweehonderd ge sorteerde 2de h. Dames- en Kin- derjapomien. Doet Uw voordeel. Damesj. v.a. 35 c., Kinderj. v.a. 25 c. Mantels, Onderjurken, enz., enz. Ook geven wij U de hoogste waarde voor alles, wat U maar heeft op te ruimen. JOOP NUGTER. Schagenstraat 18. Te koop zw. Crapaudstel, 1 Keukengeyser, 2 Huiskamer tafels, 1 Buffet, 10 Keuken stoelen, 3 Keukentafels, 1-2 pers. Bedstel, 2 Dressoirs, 1 stroom lijn Kinderwagen. Adres: DE SCHAKEL". Te koop: een goede Autobus, 14 pers., ook geschikt voor be stelwagen, Chevrolet. I. de Jongh, Vosstr. 12. Tel. 795. Te koop: een Aanhangwagen, luchtbanden 32 X 6, met of dubbel lucht achter, compleet. I. DE JONGH, Vosstraat 12. Tel. 795. Te koop: Een Van Delft's crème KINDERWAGEN. Adres: Parallelweg 59. Te koop: een T.W.N. MOTORRIJWIEL, in goeden staat. Adres: Sluisdijkstraat 112. Te koop: z.g.a.n. HUIS, nabij Sportpark, mooi voor belegging en zelfbewoning, verhuurd voor .f 6.p. w. Brieven onder No. 222, Bureau van dit blad. Te koop: MOOI LANDHUIS, staande te Den Oever, Wierin- gen, bev. beneden: 3 kamers, vestibule, hall, keuken, kelder, bijkeuken, grote garage; boven: 3 ruime slaapkamers met stroo- mend water, daarboven grote zolder. Inlichtingen: Javastr. lio Den Helder. Te koop: 8 Kippen, 5 R. I. en 3 W., volop aan den leg, en een Damesfiets. Langevliet No. 42, Julianadorp. Te koop 4 Crapauds, zg.a.n Koopje, houten witgelakt Kin- derledikant f 2. Adres: Kerkgracht 5. Te koop een staande Schemerlamp en twee ronde tafeltjes. Adres: Singel 24, Te koop het Hoerenhuis Lom bokstraat 29, bev., kamer en suite, vestibule, gang, keuken, 5 slaapkamers en badkamer. Te bevr. bij: A. Kersbergen, Reigerstraat 20. Te koop aangeb. één partij Binnen- en Buitenbanden, Rij wielen en Onderdeelen, enz., enz. met 10 korting. Buiten- en binnenband samen 1 gulden en 1 dubbeltje. Zoolang de voorraad strekt. Bij DANIELS, Keizerstraat 5 Zie étalage. Te koop gevraagd: Heele en gedeeltelijke Inboedels. Tevens alle soorten losse goederen. Verkooplokaal „De Schakel". Te koop gevraagd BESTE DAMESFIETS. Tevens te koop Box, Kinder stoel, Hobbelpaard en klein Stoeltje. Adres: Bureau v.d. blad. LUXE AUTO te huur, tevens RIJLESSEN. Adres: Koningstraat 81 of Kanaalweg 38. Goed tehuis gezocht voor 3 ZINDELIJKE l'OESJES. Adres: Kanaalweg 48. Van 56 uur. O.O. Kon. Marine per abuis nieuwe groene Autoped meege nomen. S.v.p. ruilen. GEORG GÜNTHERT. GOED TEHUIS GEZOCHT voor 2 mooie poesjes. Adres: Midednstraat 155. Voor Auto zonder chauffeur naar GARAGE CONNEMAN. Tel. 429. Langestraat,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8