Nederland heeft onzichtbare tekorten De „Karimata" baggerklaar Post vluchten op Indië Twee nichten en twee neven De verkeersongelukken Slaats-Pellenaars winnen te Alkmaar Rede van president van de Nederlandsche bank In Nederland zijn 75 „blinde~geleide" honden Gasvergiftiging te Halfweg linK' Bestrijding van mond- en klauwzeer A. M. de Jong beleedigd Utielïemwi Geertruida Carelsen -f" Verbetering van de internationale politieke betrekkingen eerste voor waarde voor duurzaam herstel. In de vergadering van aandeelhouders van de Nederlandsche Bank. die heden te Amsterdam gehouden wordt, komt de voorzitter, mr. L. J. A. Trip o.a. tot de vol gende conclusies: Het jaar 1937 valt in 2 scherp te schei den doelen uiteen. In de tweede helft van het jaar werd de lijn van den opgang omgebogen in nedergaande richting. Zulks heeft zich in de tot dusver verstreken maanden van 1938 voortgezet. Het algemeen karakter van de beweging, die zich zij het in ver schillende mate, ten aanzien van nagenoeg alle landen openbaarde geeft aanleiding er op te wijzen, hoe zeer de onderlinge afhanke lijkheid, niettegenstaande het al om te constateeren streven naar af sluiting en zelfgenoegzaamheid, is blijven bestaan. In het hijzonder voor kleinere landen als Nederland, moet het een ijdel en scha delijk streven genoemd worden, zich van de wereldontwikkeling te willen losmaken. Over het gcheele jaar 1937 valt intusschen met slechts enkele uitzonderingen, waar van de Vereenigde Staten de voornaam ste vormen, nog eene stijging te consta teeren. Dit geeft een aanwijzing, dat de huidige opvattingen en oogmerken op eco nomisch gebied veeleer gericht zijn op het kunstmatig hooghouden van het prijspeil door een inkrimping van de productie dan op het stimuleeren van den afzet en het handhaven van de voortbrenging ten koste van een prijsverlaging en de rentabiliteit der zwakkere bedrijven. In deze richting wijst ook de productiebeperking, welke in den aanvang van 1938 werd opgelegd aan nagenoeg alle, aan restrictie onderwor pen, goederen. De feiten zullen moeten lee ren, of deze weg inderdaad leidt tot het doel, hetwelk een gezonde en op het alge meen belang gerichte politiek dient. De hoogst belangfrijke vraag, of het terugloopen van de conjunctuur zich zal voortzetten en tot een nieu we crisis zal voeren, dan wel na ecnicjen tijd zal plaats maken voor een herstel, is op dit oogenblik niet voor beantwoording vatbaar. De voornaamste factoren liggen intusschen niet op economisch en fi- nincieel terrein. Zij bestaan in de politieke onzekerheid en in de vrees dat het overheidsingrijpen de ren tabiliteit der bedrijven ten ongun ste zal beinvloeden of wegnemen. Deze twee lactoren verlammen het particulier initiatief en stellen de toekomst op losse schroeven. Een verbetering van de politieke betrek kingen vormt de eerste en voornaamste voorwaarde voor een werkelijk en duurzaam herstel. Goudproductie steeg. Zooals te verwachten was, bereikte de goudproductie in 1937 een nieuw maximum. Zij steeg van 1.031.267 kg. in 1936 tot 1.Ó83.366 kg. of met ruim 5 procent. Sedert het jaar 1932, toen voor het eerst de vorige recordproductie van 1915 werd overschreden, bedroeg de stijging per jaar 8.7 procent. De Ver.Staten, Engeland, Frankrijk, Ne derland, Zwitserland en België, bezaten ein de 1937 tezamen 82.1 procent, van den in to taal op 211.273.462 kg. te schatten monctai- ren wereldgoudvoorraad, tegen 79.7 procent einde 1936. Het behoeft geen betoog, dat Ne derland zich niet heeft kunnen ont trekken aan den invloed van den teruggang der wereldconjunctuur in de tweede helft van het afgeloopen kalenderjaar. De krachtige verbete ring en opleving die in het vooraf gaande tijdperk te constateeren vie len, verflauwden. De toekomst is duister. Met betrekking tot den toestand en de vooruitzichten der openbare financien kan het oordeel niet anders dan ongunstig lui den. De rijksbegrooting blijft werken met te korten, die slechts ten deele in de cijfers tot uitdrukking komen. Voor het tijdvak van 1931 tot cn niet 1938 moeten de zichtbare tekorten van den gewonen dienst op een be drag gesteld worden dat een totaal van f 300 millioen niet onbelangrijk te boven gaat, Van toenemend belang worden daarnaast de sommen, die, volgens de regelen van een gezond financi eel beleid, de gewone begrootingen zouden moeten bezwaren, doch niet op die begrootingen voorkomen, om dat zij of ten laste van den buiten gewonen dienst geboekt worden of geheel buiten rekening blijven. De millioenennota voor 1938 geelt een opsomming van de hier in aanmer king komende posten tot een geza menlijk beloop, alleen voor dat jaar, van rond f 71.5 millioen, stelt men dit bedrag naast dat van het overigens becijferde tekort van f 13.246.000, dan springt het belang van de onzichtbare tekorten aan stonds in het* oog. Moge men beseffen, aldus Mr. Trip, dat op den huidigen voet niet kan worden voortgegaan en dat de voorstelling, als zou het tegenwoordig financieel beleid al te strenge eischen van soliditeit en voorzich tigheid stellen, geenszins strookt met de werkelijkheid en met hetgeen een juiste voorlichting van de publieke opinie vordert. Vervolgens geeft de president een over zicht van werkzaamheden en toestand van de bank. Voorgesteld wordt van het voor aandeel houders beschikbare bedrag van f 667.918.87 f 30 per aandeel uit te keeren. En vierduizend blinden Nieuwe opleidingsschool ge opend. Op het terrein van de Nederlandsche School voor geleidehonden te Amsterdam is Zaterdag door Z. Exc. minister prof. mr. C. P. Romrne het nieuwe gebouw van deze school geopend. In zijn openingsrede zette de minister uiteen, hoe sedert de oprichting in 1935 75 honden zijn opgeleid, terwijl er in Neder land 4000 blinden zijn. De kosten per op geleide hond bedragen f 200.Deze hooge kosten zijn echter volkomen gewettigd. De minister deed dan ook een dringend be roep op het Nederlandsche volk, om deze insteling den noodzakelijken steun te vcr- leencn. Twee slachtoffers. Te Zwanenburg bij Halfweg heeft zich Za terdagavond een ernstig geval van gasver giftiging voorgedaan, waarbij de 72-jarige Van der Hooit en zijn 3Vo-jarig dochtertje om het leven zijn gekomen. Toen tegen acht uur de vrouw thuis kwam, vond zij de woning aan de Dennen- laan gesloten. Een buurman heeft toen met behulp van een beitel een der ramen open geschoven. Binnengekomen, vond men den man en het kind bewusteloos op den grond liggen. Het bleek dat zij, door nog onopge helderde oorzaak aan gasvergiftiging om liet leven waren gekomen. FEUILLETON. Naar het Engelsch 9. Het was er veel netUr en veel gerieflijker, dan zij dit verwacht had. Zijn zin voor sport sprak wel uit heel de inrichting. Van gewone lectuur hield hij zeker niet veel; althans zijn boekenvoorraad was gering en zag er naar uit, of hij er niet veel gebruik van had ge maakt. Alles rook naar tabak. Geen foto's van schoonheidskoninginnen aan den muur. Het vrouwelijk element ontbrak er geheel en dit deed hem weer wat rijzen in haar ach ting. Toch had zij 't beklemmend gevoel, of zij hier niet hoorde; of ze er maar binnenge drongen was; en, ondanks de verzekering van Minnie, keek ze schuldig op bij iederen voetstap, dien ze vernam. Charlie scheen dit gevoelen te deelen. Na tuurlijk was hij haar als een schaduw ge volgd, maar op den drempel was hij blijven staan, om onmiddellijk te kunnen vluchten, mocht zijn broer soms ineens verschijnen. „Kom toch binnen, Charlie, en sluit de deur!" drong Janie aan. „Waarom blijf je daar nu staan?" „Neen, ik kom liever niet binnen, Janie. Ik..." „Waar ben je dan bang van?" „Van diè!" zei hij, naar een paar geweren wijzend, die boven den haard hingen. „Maar ze gaan toch niet uit zichzelve af, vent!" „De menschen schieten er mee," fluister de hij. „Maar ze schieten niet op kleine jongens.' Het kind keek nog altijd zóó ontsteld, dat zij héél goed begreep, hoe zijn angst te diep zat om door een paar kalmeerende woorden verdreven te worden. En zijzelve werd er ook al ernstiger onder. Want alweer rees die vraag bij haar op: Kwam Charlies vrees nu alleen voort uit een zenuwachtige schuchter heid, of was het kind in waarheid iets over komen? Zou Rorke, óf uit boosaardigheid, ór uit verkeerd begrepen scherts den kleinen jongen eens hebben geplaagd?... Veel liever achtte zij hem niet in staat tot zulk een wreedaardigheid, maar zijn houding jegens het broertje was van dien aard, dat zij het niet geheel voor een onmogelijkheid kon hou den. Methodisch, maar werktuigelijk zette Janie het stof-afnemen voort; met opgewektheid voor dien dag was het echter gedaan. De schaduw, die lag over dit vreemde, vereen zaamde huishouden had zich over héér ver spreid. Zij legde enkele verstrooide papieren bij Heden peilingen op de plek van de Lutine-schat. De tinbagger molen maakte een vlotte reis. Talrijke nieuwsgierigen stonden Zondag op de havenpieren en op de duinen van het uiterste zuidooste lijk gedeelte van Terschelling te tu ren over de watervlakte, den hori zon afspeurend of er al iets te zien was van den grooten baggermolen de „Karimata", welke tot taak heeft de Lutine-schatten uit het zand op te delven en aan de oppervlakte te brengen. Wij hadden een plaatsje gekregen in den ouden vierkanten vuurtoren de „Brandaris', van waaruit we een uren-wijden blik hadden over de watervlakte, naar het zuiden de Waddenzee, in tegenovergestelde richting de Noordzee. Tegen zes uur werden voor het eerst de contouren van het reusach tige gevaarte van ijzer en staal aan den horizon zichtbaar. Met het bloo- te oog was nog niets te zien, maar door den kijker kon men flauw on derscheiden, dat de sleep naderde. Langzamerhand werden de vormen der schepen duidelijk. Getrokken door de de sleepbooten „Lauwerzee". „Oostzee" en „Seine" kwam de „Karimata" voor het Stortemelk tusschen Vlieland en Terschel- ling. Daarna draaide de sleep het schuitegat in en zette koers naar de reede van Terschel- Het duurde echter nog eenige uren voordat de reis, die Zaterdagmiddag half zes van af de werf J. en K. Smit te Kinderdijk be gon, teneinde was. De nadering van den enormen molen, één schittering van zilver, blinkend in een ro- sen gloed van de ondergaande zon, leverde een prachtig schouwspel. Acht uur klonk 'n signaal van de „Oostzee" welke de molen 't laatste gedeelte trok, toen vielen de an kers en de „Karimata" kwam op de plaats zijner voorloopige bestem ming aan. Later op den avond werden op de „Kari mata" behalve de navigatielichten ook de werklichten ontstoken, waardoor men, staande aan de haven, het fantastische schouwspel kon genieten van den geillumi- neerden molen, afstekend tegen de duister nis van de zee, welke slechts onderbroken werd door de draaiende lichtstralen van de „Brandaris", welke als molenwieken door het luchtruim zwaaien. Er moeten nog zeven ankers uit gebracht. De sleepreis is zoo vernamen wij van den heer Bol zonder eeni ge sensatie verloopen. Alleen was do snelheid, waarmede gevaren kon worden, aanmerkelijk grooter, dan men had durven hopen, n.1. zes mijl in plaats van vier mijl per uur. Eerst moeten echter nog zeven ankers worden uitgebracht, aan welke de „Kari mata" zal worden vastgelegd. Deze ankers hebben kabels van 500 tot 1000 meter lengte om.den molen voldoende bewegingsmogelijk heid te geven. De afstand van de reede naar het wrak is ongeveer vijf kwartier varen. Een van de eerste dingen, waar mede men moet beginnen, is het op nieuw afpalen van het terrein. Men moet zich namelijk overtuigen, dat er geen nieuwe zandverschuivingen en rugvormingen in de laatste we ken hebben plaats gehad. Wat dc hoeveelheid te verwerken grond betreft, zal men volgens den heer Bol moeten rekenen op min stens vier weken, alvorens deze hoe veelheid „verzet" is. Naar men aan neemt, zal in deze hoeveelheid grond het goud en zilver van de „Lutine" zitten. Echter zal het slechts een klei ne fractie zijn van het verwerkte materiaal, zoo klein zelfs, dat naar alle waarschijnlijkheid, men op den molen eerst later zal kunnen con stateeren, dat de „schat" inderdaad „opgebaggerd" is. Men kan dit eerst weten bij de controle van het gebag gerde zand in de zeef. Den tweeden Pinksterdag is op Terschel ling gebruikt om de „Karimata" van „sleep klaar" tot „baggerklaar" te maken. Men 3 Dooden en vele gewenden. Met de Pinksterdagen is er weer een reeks ongelukken gebeurd, welke zooals g woonlijk met zulke drukke dagen plaa s vinden. Dc oorzaken zijn in de meeste gevallen niet ver te zoeken. Motor botst tegen een huis. In Boosendaal is Zondagmiddag een ernsfig verkeersongeluk gebeurd. Een motorrijder uit Bergen op Zoom reea met zijn zoon op de duo achter een autobus en is waarschijnlijk door het verkeerd he grijpen van een signaal van den autobus chauffeur, tegen een huis opgereden. De bestuurder van het motorrijwiel werd hier bij zeer ernstig gewond en is in het zieken huis Charitas enkele minuten na aankomst overleden. De duo-rijder werd licht gewond en kon, na ter plaatse behandeld te zijn, naar huis terugkeeren. Ernstige botsing te Brunssum. In Brunssum botste een motorrijder tegen een vrachtwagen. Het ongeluk gebeurde, doordat de vracht auto te veel naar links uitweek. De motor rijder werd met een gebroken neusbeen en ernstige verwondingen in het gelaat, opge nomen en naar een ziekenhuis overgebracht Auto door tram aangereden. Twee duoden, twee gewonden. Zondagmiddag is op don overgang van de trambaan HaarlemZandvoort een per- Aiakinii Singap. 6 JUnl Athene 6 Juni Jodhp. 6 Juni Jodhp. 6 Juni Vertrek van Emoe Inang. 6 Juni (heenreis) I Nandoe |Basra 6 Juni (terugreis) Oehoe Basra 6 Juni (heenreis) I Ibis lltang. 6 Juni ^terugreis) sonenauto door een van Zandvoort komends tram in de flank aangereden en ernstig vernield. Een vijftigjarige heer werd met een schedelbasisfractuur en een horsen- schudding opgenomen en is op weg naa? het ziekenhuis overleden. Zijn echtgenoote kreeg een zware hersen- schudding en is s avonds in lie, ziekenhuis ook overleden. Haar toestand was Zondag avond hoogst zorgwekkend. Een Siameesche heer liep eveneens een hersenschudding 0p. Dc bestuurder werd slechts licht gewond. Een hond veroorzaakt ernstig verkeersongeluk. Met een kalm gangetje reed Zaterdag, middag iemand uit Oss met zijn motor op den weg OssHeesch. Plotseling stak een hond den rijweg over vlak langs het voorwiel van den motor, waardoor de motorrijder de macht over het stuur kwijt raakte en viel. Hij had een hersenschudding gekregen en voorts enkele kneuzingen aan den linker schouder. Het slachtoffer is ter verplegipg in het Sint-Annaziekenhuis te Oss opgeno men. had voor de sleepreis allerlei onderdeelen van den molen vastgebonden en geleidelijk heeft men gisteren de „Karimata" weer in den staat van baggermolen gebracht. De heer Bol deelde mede, dat, als het weer meewerkt, het plan bestaat heden met een sleepboot naar het wrak te varen om daar eenige metingen en peilingen te doen. Wanneer er niets tusschen komt, zal men Donderdag met den' molen naar het wrak gaan. De beslissing hierover zal echter eerst op het laat ste oogenblik genomen worden. Wanneer met het baggeren aangevangen zal worden, kon de heer Bol ons echter nog niet zeggen. Zoolang er geen voldoende im- munisatie bestaat, wordt af slachten aanbevolen. De afgevaardigden der 50 aangesloten lan den bij het Internationaal Bureau voor Be smettelijke Veeziekten gevestigd te Parijs, zijn bijeengekomen onder voorzitterschap van prof. Dr. Berger (Nederland). Het voornaamste onderwerp van bespre king gold het mond- en klauwzeer vraag stuk, dat in zijn geheel werd bezien. Het algemeen oordeel met betrek king tot de bestrijding was dat zoo lang een afdoende bestrijding door immunisatie niet is verkregen, het afslachten in landen waar de om standigheden zulks gedoogen met vooruitzicht op succes, aangewezen is. Men was het er over eens, dat overigens de onderzoekingen voor het verkrijgen van een immuniseeringsmethode, waar maar mogelijk, moeten worden ondernomen, resp. met kracht doorgezet, met finantieele hulp van den Staat. De schrijver dient klacht in te gen een uitgever. De letterkundige A. M. de Jong heeft bij den Amsterdamschen Officier van Justitie door zijn juridischen raadsman Mr. Dr. Bcn- 110 J. Stokvis een strafklacht ingediend we gens smaad tegen den uitgever van een weekblad, den heer C. Wiering en tegen den onbekenden schrijver van een artikel in „Wiering's weekblad", op 8 April j.1., geti teld: „Het jubileum van een schrijver-zaken man". Vijfduizend pop voor een fictie. A. M. de Jong aanvaardt de hulde en de dui ten Dc heer De Jong acht zich door dit arti kel, hetwelk z.i. een beleedigend karakter draagt, aangerand in zijn eer en goeden naam. Klassementswedstrijd voor Klink, Op de Alkmaarschc wielerbaan hebben! gisteren internationale wielerwedstrijden plaats gevonden. De omnium voor amateurs werd een suc ces voor Derksen, die zoowel de sprint, dc jachtrace over max. 4 km., als dc 500 m, vliegende start tegen het horloge voor zijn rekening nam. De totaal-uitslag was: 1. J. Derksen, 2. H. Ooms, en 3. J. Pronk, In de koppelachtervolging voor profs lie pen SlaatsPellenaars 30 meter in op van Schijndelvan der Broeek. Een klassementswedstrijd a ("voor profs en onafh.) werd gewonnen door Klink, Wie- ringen, voor Roes en Groenewégen; een zelf de wedstrijd b (voor profs) door van der Broek, die Pellenaars en Meerschacrt ach ter zich niet. De 50-ronden race (profs en onafh.) was voor v. d. Voort; op 1 ronde volgden Groe- newegen, Küsters en Groot. De uitslag van het hoofdnummer, deni koppelwedstrijd over 60 K.M. (profs en on afh.), was de volgende: 1. SlaatsPelle naars, 16 p„ in 1 uur 22 min. en 39 sec.; 2. v. d. Broek—van Schijndel 8 pnt.; 3. Klink—v. d. Voort, 0 pnt. Op 1 ronde: 4, ZimsKüsters, 5. MiddelkampVan Meer schacrt; op 2 ronden 6. GrocncwcgenRoes, op 6 ronden: Groot—Hiddcs. ENGELAND—NEDERLAND ÏOK—9H De schaakwedstrijd EngelandNederland is met 10'A9 'A door Engeland gewonnen, nadat de match na den eersten dag gelijk (5—5) heeft gestaan. Euwe en Landau, die Eersten Pinkster dag hun partijen hadden gewonnen, konden gisteren deze prestatie niet herhalen en moesten met remise genoegen nemen resp, tegen Fairliurst en Alcxander. Bekend schrijfster overleden. Zaterdagavond is in haar woning fd Haarlem op 95-jarigen leeftijd overleden de schrijfster A. G. dc Leeuw, van wie onder den schuilnaam Geertruida Carelsen vele boeken zijn verschenen. Van haar voornaamste werken noemen! we; ,„Brievx van een landmeisje". „Een. bonte bundel", „Vertellingen en schetsen enz. een en ook een paar brieven, die in de volle zon lagen. Onwillekeurig keek ze er naar een, die boven op het stapeltje lag en de uitdruk king van haar gelaat veranderde ineens ter wijl ze met moeite een kreet van verrassing terugdrong: Het was een brief, evenals de andere, geadresseerd aan Rorke Gilchrist en geschreven mét Elizabeth's hand. Janie zou die uit duizenden herkend hebben ...Maar waarom ter wereld zou Elizabeth correspondeeren, zonder dat het héar bekend was. met haar neef, Rorke Gilchrist? Dit raadsel drong voor het oogenblik de ande op den achtergrond. Het viel toch niet aan te nemen, dat Betty, zonder héér te waarschuwen, Rorke op de hoogte racht van de eigenlijke identiteit van Jane Carleton. En even ondenkbaar was het,dat, mocht dit soms het geval zijn geweest, Rcrkt dan iie mede- deeling in stilte aanvaard zou hebben en kalm naar den race zou zijn gegaan in p'aats van een verklarend onderhoud te verzoeken met héér... Maar daar lag de i.rief; Betty moest toch over iets geschreven lebben... En de enveloppe was open; dus Rorke had hem gelezen! Er hoe langer hoe minder van begrijpend, stond Janie met het epistel in de hand en was zóózeer verdiept in dit mysterie, dat zij niet eens het geluid van voetstappen had gehoord slechts opkeek, toen er een schaduw viel over het licht en Rorke, -ver het kozijn, in zijn kamer stapte. ..Wat doet u hier?" vroeg hij. Zelfs toen nog was Janie zóó bezig met al lerlei gissingen, dat het nauwelijks tot haar doordrong, welken indruk de situatie wel op hem noest maken. Ze zag, dat zijn gelaat betrok en eerst toen hjj schamper zei: „Ik meende, dat het opruimen van mijn kamer Minnie's erk was" besefte zij ten volle het onaangename voor haar positie. Maar uit die opmerking bleek ook, dat hem niet was meegedeeld, wiè zij was. Wéérover Betty dan ook geschreven had, daarover niet. Hij beschouwde haa: niet als een bloed verwante, als een gelijke, zij was altijd nog voor hem: „miss Carleton, de hulp voor de moeder", en die nu huishoudelijke bezigheden verrichtte, waar hij die niet verlangde. Zij lichtte de omstandigheden toen: „Minnie is naar den tandarts en nu neem ik stof voor haar af. Maar ik dacht, dat u uit was". „Ja, dat begrijp ik", zei Rorke droog, met een blik op den brief, dien zfj nog in de hand hield. Ijlings liet ze 'm nu los, zeggend. „Neem mij niet kwalijk, het was mijn be doeling niet, om uw correspondentie in te kijken. Maar onwillekeurig viei mijn oog op dezen brief en het handschrift deed mij zoo duidelijk denken aan dat... van een vriendin, een bloedverwante, dat ik wel even naar zieri moest". „Een eigenaardig samentreffen was dat!" Toen zij de cynische uitdrukking in zijn oogen gewaar werd, begreep zij onmiddellijk, wat hjj van haar dacht: een nieuwsgierige onder geschikte... En met hoogroode kleur riep zijt „Gelooft u mij niet? Houdt u mij waarlijk voor zoo'n onbeschaamde gedienstige?" Rorke antwoordde niet. Hij had een 'atJo opengetrokken van de tafel naast zich en was bezig met den inhoud daarvan. Hij kon on mogelijk de vraag niet gehoord hebben, maar waarschijnlijk meende hij, dat ze geen ant woord behoefde. Dit deed Janie uit haar vel springen en driftig riep ze: „Denkt u waarlijk, dat ik hoor tot dia soort?" „Hoe weet ik nu, tot welk soort u hoort?" „In ieder geval niet tot het slag, waar u mij voor houdt en ik verzoek u bij deze, in het vervolg niet meer zoo'n toon tegenover mi) aan te slaan. Dat verkies ik niet!" „Zoo? Verkiest u dat niet?" .•Neen", bevestigde zij met uitdagender! blik in de blauwe oogen. „Hoe zult u het voorkomen, dat ik tegen over u den toon aansla, dien ik verkies?" ,Als u denkt, dat u mjj schrik aanjaagt* aan heeft; u het mis! Ik ben Charlie niet!" „Vindt u zelf, dat uw toon tegenover mij heel gepast is?" „Zeker, als u mij beleedigt". „Maar heb ik u dan beleedigd? Ik verraste u uen brief van m'J in uw hand" v. ,u de reden meegedeeld. Denkt u, a het mij iets schelen kan, waar u u)v P"e7en vandaan krijgt? Zooals ik reeds zei: 'k keek alleen even. omdat het handschrift my zoo bekend voorkwam". (Wordt vervolgd

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2