EXTRA AKKERTJES Franco verliest de Britsche sympathie Alkmaar blijft weerspannig Soepeler behandeling van vreemdelingen Wachtmeester der marechaussee in vrijheid Skeegie Cash waarschijnlijk geworgd 13 Twee Engelsche jachten in de haven Texelsch nieuws Voorzichtig met zonnebaden Texel's Fanfarecorps Sportdag tc Cocksdorp Onderofficieren klagen Vischafslag Den Helder Uit onze omgeving Boternoteering Een koker "akkertjes" van 12 stuivers bevat thans 13 "AKKERTJES". Als U een origineele glazen buis koopt, heeft U twéé voordeelen» U heeft er één extra. En U heeft ze dan altijd in huis bij nacht en ontij, bij plotseling opkomende Hoofdpijnen, Kies pijn, Migraine, Rheumatische pijnen, Kou, Griep en Koorts. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. Per koker met glazen buis van 13 IWi 1Z£&LU>&LP Landarbeiderswet Voorstel tot het verleenen van voorschotten Ingevolge de Land arbeiderswet. B. en W. stellen den Raad der gemeente Den Helder voor: Gezien een door den landarbeider Johan- nes Boltendal en Johan Visser op 1 Maart 1938 en van Albert Ellen en Hendrik v. d. Wenden op 7 Maart 1938 aan het College van Burgemeester en Wethouders gerichte aan vrage, ingevolge artikel 13 der Landarbei derswet, tot het verkrijgen van een door hem benoodigd bedrag, groot 2790,voor het in eigendom verkrijgen van een perceel land ter grootte van 2500 m2, gelegen aan den Nieuweweg, kadastraal bekend in deze ge meente in Sectie C, no. 8781, en voor het bouwen van een landarbeiderswoning op dat perceel, welk plaatsje in totaal 3100,zal kosten; Overwegende, dat de aanvrager voldoet aan de in artikel 2, sub a, en artikel 3, le lid, sub a tot en met e, der Ladarbeiderswet genoemde eischen; dat de koopprijs van het land f 800.be draagt en dat blijkens het overlegde bouwplan met de raming der kosten de bouwkosten der te stichten woning f 2300.— zullen bedragen; flat de aanvrager voldoende gegoed is het verschil groot f 310.tusschen de totale kosten van het plaatsje en het aangevraagde voorschot te betalen; dat in de gemeente geen vereeniging of stichting als bedoeld in artikel 6, le lid, onder a, der Landarbeiderswet is toegelaten; te besluiten: I. onder voorbehoud, dat de van het Rijk te vragen geldelijke steun zal' worden ver kregen. de landarbeiders Johannes Boltendal, Johan Visser, Albert Ellen en Hendrik v. d. Wenden voor bovengenoemd doel van gemeen tewege een voorschot :an f 2790.te ver strekken onder de volgende voorwaarden: a. van het bedrag van h"t voorschot moet door den landarbeider een rente worden be taald van 3 per jaar, te betalen gedurende ten hoogste 3 jaren na het aangaan der schuld; daarna geschiedt de betaling der rente met de aflossing der schuld in dertig annuï teiten, ieder groot 5.11 van genoemd bedrag. De landarbeiders worden in de gelegenheid gesteld de jaarlijksche rente, zoowel als de annuïteiten, in wekelijksche termijnen te vol doen; b. de landarbeider is te allen tijde bevoegd tot vervroegde afbetaling en tot terugneming van het bedrag daarvan of van een gedeelte van dat bedrag. Bij het totaal-bedrag van de vervroegde afbetalingen, voor zoover dat niet is teruggenomen, wordt op 31 December van ieder jaar rente op rente, berekend naar 3 per jaar, bijgeschreven. Zoodra het totaalbe drag van de afbetalingen, vermeerderd met bijgeschreven rente, tenminste zooveel be draagt, dat daarmede en met de later bij te schrijven renten op de "erschijndagen de nog verschuldigde annuïteiten zouden kunnen worden betaald, wordt de schuld beschouwd als te zjjn afgelost en het eventueel meerdere aan den landarbeider uitgekeerd; c. tot zekerheid van de voldoening van het verschuldigde bedrag verleent de landarbeider eerste hypotheek op het plaatsje, onder nader door B. en W. vast te stellen voorwaarden; II. Uit 's Rijkskas een voorschot ten behoeve van gemeld doel aan te vragen tot een geljjk bedrag, zijnde f 2790. Gisteren zijn een tweetal Engelsche jachten in de haven van Nieuwediep aangekomen, beide de Britsche vlag voerend. Een ervan kwam rechtstreeks van Helgoland, waar het aan de kortgeleden gehouden wedstrijden heeft deelgenomen. Des gvonds bezochten de Engelschen de stad en trokken uiteraard nog al de belang stelling. Diverse inkoopen werden gedaan, waaronder zich bevonden ontelbare aanzicht- kaarten. fototoestellen en... een groot aan tal ..echt Heldersche" kazen. Vermoedelijk zal hierdoor in Engeland den naam van Nieuwe diep als kaasmarkt in niet geringe mate aan bekendheid winnen! GEEN VOORRANG VERLEEND. Gisterenavond half zeven kwam een twee tal auto's, een vracht- en een personenauto, op den hoek Schagenstraat-Schagendwars- straat met elkander in botsing. De bestuur ders hadden elkander's seinen niet gehoord, tengevolge waarvan dit ongeval geboren werd. Het had echter niet bijster veel om het lijf, daar alleen de vrachtwagen een on beduidende beschadiging aan het achterspat- gord had. Onderling werd de schade gere geld. Een jongeman yan elders, die op het strand» te De Koog, op onvoorzichtige wjjze zonnebaden nam, is hierdoor vrij ernstig ongesteld geworden. Vooral In het begin van het seizoen, wanneer de huid nog in het geheel niet aan de zon is bloot gesteld geweest, moet men hiermede uiterst voorzichtig zfjn. Zaterdagavond geeft het Texels Fanfare corps een concert in het Park, des avonds te 8 uur. Dit is het eerste concert, dat gegeven zal worden onder leiding van den nieuwen Directeur van het corps, den heer A. Vonk. Het programma zal luiden als volgt: 1. Officer of the day, marsch, R. Hall. 2. Lustspielouverture, Kessels. 3. Voorwaarts Marsch, potpourri, W. Ciere. Pauze. 4. Koning Voetbal, Willy Schotemeyer. 5. Oceana, Popy. 6. Een vroolyke Boel, potpourri, W. Ciere. 7. Beatrixmarsch, A. Leest. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Texel zal a.s. Dinsdag vergaderen in het Raadhuis te Den Burg. De Sportvereeniging S.V.C. te De Cocksdorp houdt op a.s. Zondag een sportdag te De Cocksdorp. Hieraan zullen medewerken de Oosterender Voetbalvereeniging, de Tex. Boys, de Gymnastiekvereeniging Texel en de Texel- sche Sportvereeniging. Op het programma komen ook athletiekwedstrijden voor. Te Den Burg is men ijverig aan het trainen, teneinde Zondag een goed figuur te slaan. Te laag salaris en te weinig be vorderingskans. Gisterenochtend ving in „Amicitia" te Amersfoort, de algemeene vergadering aan van de Vereeniging van Onderofficieren „Ons Belang". In zijn openingsrede besprak de voorzitter het salaris-vraagstuk. Hij bepleitte herstel van de extra verlaagde salarisschaal der sergeanten. De thans in uitvoering zijnde legeruitbreiding is de bevordering der onder officieren zeer ten goede gekomen, maar een oplossing van het „brandend vraagstuk" is daarmede nog niet verkregen. Voor velen is er weinig kans op bevordering, hoewel zij aan alle eischen voor hoogeren rang vol doen. De belangrijke toename van jonge onder officieren, mag geen oorzaak worden, dat de kwaliteit van het onderofficierscorps daalt. De huidige beroepsonderofficieren zullen hier aan hun beste krachten dienen te geven. Het lid van het hoofdbestuur, sergeant le klasse De Hullu, leidde een bespreking over het bevorderingsvraagstuk in. Met dankbaar heid memoreerde de spreker de moreele vol doening, die de instelling van den rang van sergeant (wachtmeester) der eerste klasse heeft gebracht en hij sprak de hoop uit, dat deze rang voor alle beroepssergeanten bereik baar zal worden gesteld. Het hoofdbestuurslid, de sergeant-majoor Philipsen, wees, de salarissen besprekende, op de moeilijkheden van den staat, maar daarnaast op de niet minder groote moeite, die de onderofficieren hebben om van het telkens verlaagde salaris rond te komen, nu de prijzen, na de depreciatie van de gulden ongeveer 5 pet. hooger zijn geworden. Ver betering van het salarispeil wordt vooral voor de jongere sergeanten, wier salarisuit zichten op 1 Mei 1936 extra werden ver minderd, bepleit. DE JAARLIJKSCHE TENNISWEDSTRIJ DEN TE HUISDUINEN. De data der jaarlijksche tennis-wedstrijden op de banen van Penion „Panorama" te Huis duinen zijn voorloopig vastgesteld op 1, 2 en 3 Juli a.s. Bij voldoende deelname zal het programma als volgt zijn samengesteld: Heeren enkelspel; dames enkelspel; heeren dubbelspel; gemengd dubbelspel. Nadere bijzonderheden zullen binnenkort nog volgen. OP LOGGER GEDOOD. Aan boord van den logger K.W. 44, die gisterenavond van IJmuiden ter visscherij vertrok is hedenmorgen omstreeks half vier op de Noordzee de ruim veertigjarige stuur man D. van Dijk uit Katwijk aan Zee door de lier gegrepen en gedood. Vanochtend om half negen kwam de logger IJmuiden bin nen. Het stoffelijk overschot is naar Katwijk aan Zee overgebracht. DE BEGRAFENING VAN DEN IN INDIfi VERONGELUKTE SERGEANT-VLIEGER. Aneta meldt uit Bandoeng: De begrafenis van het stoffelijk overschot van den gisteren verongelukten sergeant vlieger H. J. Cornet heeft onder zeer groote belangstelling plaats gehad. Den Helder, 9 Juni. Aangebracht door korders: Tongen per kg 1.12—1.08 Slips 0.88—0.78 Tarbot 0.70 Schol le soort per kist 8.407.50 Schol 2e soort 5.70—4.50 Schar 2.20—1.50 Aangebracht door garnalenvisschers: Gekookte garnalen 0.16 per kg. De luitenant-kolonel der mariniers H. F. J. M. A. von Frijtag Drabbe, na langdurig ver blijf in Oost-Indië in Nederland terugge keerd, is ter beschikking gesteld. De luitenant ter zee le klasse O. R. F. Im- mink wordt 14 dézer belast met de betrek king van hoofd van den dienst voor sociale zaken te Willemsoord. De luitenant ter zee le klasse bij de Kon. marine-reserve W. A. Deters is aangewezen voor diensten bij de zeemacht in Neder- landsch-Indië, waartoe hij 8 dezer per m.s. „Baloeran" van Rotterdam is vertrokken. Officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse E. C. Leertouwer is geplaatst bij de Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlis- singen en belast met het toezicht op den aan bouw van vliegtuigen. Luitenant ter zee der 2e klasse H. G. Brandt is tijdelijk geplaatst aan boord van het op nemingsvaartuig Hydrograaf. Officier van den marinestoomvaartdienst 'der 2e kl. F. J. de Hoop is na terugkeer in Nederland ter beschikking gesteld. Bij beschikking van den minister van de fensie is de luitenant ter zee der 2e klasse bij de Kon. Marine-Reserve, J. D. van der Star, 8 Juni 1938 geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Vlissingen. Bij beschikking van den minister van de fensie is de kapitein-luitenant ter zee J. G. van Nauta Lemke 8 Juni 1938 geplaatst bij het departement van defensie. Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de volgende plaatsingen gelast: met 8 Juni 1938: de luitenant ter zee der 2e klasse G. J. Platerink, aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, de luitenant ter zee 2e kl. J. L. van Meeu wen aan boord Hr. Ms. Hydra. Met -30 Juni 1938: de officier van den Marinestoomvaartdienst der 2e klasse F. J. de Hoop, geplaatst te Vlissingen. met 8 Juli 1938: de officier van den Marinestoomvaartdienst der 2e kl. J. M. Buitink bij het Vliegkamp „de Kooij", de officier van gezondheid der le klasse M. van der Sluijs, aan boord Hr. Ms. Wacht schip te Vlissingen. HR. MS. „JAN VAN BRAKEL" IN VENEZUELA. Hr. Ms. Politiekruiser „Jan van Brakel", onder bevel van den luitenant ter zee le klasse Jhr. N. J. C. Versluys, is gisteren te La Guaira (Venezuela) aangekomen. HR. MS. „NAUTILUS". Hr. Ms. „Nautilus" is gisterenmiddag om zes uur ónze haven binnengevaren en direct naar de Marinewerf gegaan. Ergenis te Rome. De Britsche scheepvaart onmogelijk ge maakt? Het zou ijdel zijn te willen ver- heelen, dat de incidenten der laatste dagen Franco veel sympathieën heb ben doen verliezen in rechtsche Britsche kringen, zegt het Italiaan- sche blad „Tribuna". Overigens meent dit orgaan, dat men zich in Engeland ten onrechte verontwaardigt over liet bombardeeren van een paar koop vaardijschepen. Hieraan wordt toegevoegd, dat de Britsche reeders en kooplieden wel weten, dat „men niet in den regen loopt zon der nat te worden". Tenslotte schrijft het blad: „Het antifascisme is er in geslaagd zich aan te dienen onder den dekmantel van de vaderlandsliefde. Indruk te Rome heeft de energieke reactie dor Britsche open bare meening dus klaarblijkelijk wel ge maakt. Men laat de mogelijkheid doorsche meren van een op handen zijnde actie van het Londensche kabinet in de verschillende Europeesche hoofdsteden. Men schrijft de Britsche regeering verscheidene plannen toe, in het bijzonder het plan tot bijeenroeping van een conferentie der staten, die de con ventie van Nyon hebben onderteekend. Overigens bewaart men in over het alge meen goedingelichte officieele kringen een stilzwijgen omtrent hetgeen gedaan zal worden om te antwoorden op de aanvallen der vliegers op Britsche schepen en eigen dommen. Lord Halifax heeft zich over deze aange legenheid telefonisch verstaan met den mi nister-president, die nog steeds in Hamspire vertoeft. Men is rn Londen van gevoelen, dat de actie der rcchtschen ten doel heeft de be manningen der Britsche schepen er toe tc brengen te weigeren naar havens tc ver trekken. welke blootstaan aan bombarde menten uit de lucht en de verzekeringspre mies zoodanig te doen opvoeren, dat het on doenlijk is tc varen. En gaat gewoon procedeeren. De Alkmaarschc Raad besloot in zijn ver gadering van gisteravond niet in te gaan op het \erzoek van de regecring inzake de bekende kwestie van clcctricitcitslevering door het P.E.N. De Raad zal voor den gewonen rechter, dus niet zooals de regcering wenscht voor het Hof, een proces te gen de provincie Noordholland aan hangig maken. In de kwestie van de radiodistributictarie- yen, die de Raad, doordat het aantal abon- né's terugloopt, van f2.op f 1.50 per maand had gebracht, is een oplossing gevonden. Er zal op aandrang der regeering f 1.75 betaald moeten worden. Voorloopige verblijfsvergunningen. Men zal hebben opgemerkt, dat reeds en kele burgemeesters in onze omgeving, als hoofd der politie, vreemdelingen in hun ge meente hebben opgeroepen zich te melden. Dit houdt verband met een algemeene maat regel van den Minister van Justitie. Deze heeft namelijk het voornemen langs geleide lijken weg, te bevorderen, dat uiteindelijk elke vreemdeling, die zich hier te lande vrij ophoudt, voor langeren tijd dan 10 dagen achtereen voor visumplichtigen: 2 dagen en op wiens aanwezigheid men prijs stelt, dan wel wiens verblijf dient te worden aan vaard, daartoe in staat wordt gesteld. Hun zal een voorloopige verblijfsvergunning wor den verstrekt. Houder van een dusdanige nog loopende verblijfsvergunning zal tevens in staat wor den gesteld, om, bij terugkeer na verblijf in het buitenland, weder ongehinderd langs een doorlaatpost binnen te komen. Deze verblijfsvergunning, die bedoeld is van tijdelijken aard te zijn en desgewenscht immer door de bevoegde macht kan worden ingetrokken, zal in beginsel worden ver leend door de hoofden van politie, als be doeld in artikel 1 van het vreemdelingen reglement, ter plaatse waar de vreemdeling vertoeft of verblijf houdt. Krijgsraad betracht de grootste geheimzinnigheid. Voor den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch heeft Donderdag met gesloten deuren ge diend de zaak tegen een wachtmeester der marechaussee uit Terneuzen, over wien on geveer twee jaar geleden, als mede in de vorige maand geruchten de ronde deden, dat hij zich zou hebben schuldig gemaakt aan zedenmisdrijven. In alle stilte pers en publiek had men hierover onkundig gelaten heeft de krijgs raad deze zaak behandeld. De behandeling nam ongeveer vijf uur in beslag. Door den langen duur dezer zitting en mede door aanwezigheid van een aantal marechaussée en burgers in het paleis van justitie lekte het door, wat er eigenlijk aan de hand was. Aan de pers was officieel geen rol van den Krijgsraad verstrekt. De president, mr. W. van Lanschot, deelde mede, dat de uitspraak tot 14 Juni is aangehouden en dat besloten was beklaag de uit het arrest te ontslaan. Hij werd dan ook direct in vrijheid gesteld. De eisch werd niet bekend gemaakt. Men wilde ons, aldus het blad, hierover van geen enkele zijde inlichtingen verschaffen. Omtrent de ontdekking van het lijkje van den ontvoerden vijfjarigen Skeegie Cash, wordt nog gemeld, dat dit reeds in zooda- nigen staat van ontbinding verkeerde, dat het nog slechts aan de pyama kan worden herkend. Men neemt aan dat het kind geworgd is. Mccall, die gearresteerd is in verband met de ontvoering van Skeegie Cash, werkte als chauffeur van vrachtauto's bij boeren. Hij is gehuwd en gedurende twee jaar heeft hij met zijn vrouw in een flat in een huis van James Cash, den vader van het slachtoffer, gewoond. In April j.1. is het echtpaar verhuisd. Nadat de commandant van de G-men, Hoover, zijn mededeelingen aan de journa listen had verstrekt, verzocht hij hen hem met rust te laten, aangezien hij in twee nachten niet had geslapen. Hij weigerde te zeggen of nog iemand anders bij de zaak betrokken was en hoe Mccall gear resteerd was. JULIANADORP. Huisvrouwen op reis. Begunstigd door prachtig zomerweer maak te een aantal dames van de Vereen, van Ned. Huisvrouwen een uitstapte naar de Gerofabrieken te Zeist, 's Morgens werd eerst een bezoek gebracht aan het Muider- slof, waar de inrichting van de eeuwenoude zalen en kamers werd bezichtigd. Na ver volgens het diner bij I-Ieck in Utrecht ge bruikt te hebben, togen allen naar de be kende Gerofabrieken te Zeist, waar het ge zelschap onder deskundige leiding door het uitgebreide complex gebouwen werd rond geleid. Voor deze rondwandeling waren ruim 2 uren noodig. Tn deze fabrieken vin den 700 arbeiders werk. Nadat de keurig opgestelde toonkamers in oogenschouw waren genomen, werd van het bedrijf, dat zeer modern is ingericht, af scheid genomen. Te Soesterbcrg gebruikte het gezelschap de thee, waarna zeer voldaan de thuisreis aanvaard werd. W1ERINGEN Uitstapje Boerinnenbond. Het uitstapje, dat de afd. Wieringen van den Bond van Boerinnen e.a. pl.1. vrouwen op V oensdag 15 Juni a.s. heeft georgani seerd, zal gaan naar Aalsmeer, waar men om 0..i0 uur hoopt te arrivecren. Hier wordt de bloemenveiling bezocht (tevens koffiedrin ken) en ook een rozenkas. Om 12 uur gaat het naar Amsterdam; er wordt bij Ileck geluncht en vervolgens een bezoek gebracht aan de behangsclpapicrfa- briek van Rath en Doodeheefver (tevens thee drink Tot i uur blijft men nog te Amsterdam en dan wordt de terugreis aanvaard. Collecte. De alhier gehouden Emmabloemcollecte heeft f 158.70 opgebracht, waarvoor 1451 bloempjes en 20 kransen verkocht zijn. Een woord van hulde aan mevr. de Haan—Bos- ker, die de organisatie weer in handen had, en aan haar trouwe helpsters(ers) is hier zeker op z'n plaats. DEN OEVER EEN BALDADIGE ZEEUWSCHE VISSCHER In verband met het visschen op mossel zaad waren Woensdagavond een groot aan. tal Zeeuwsche visschers in Den Oever. Van een troepje van deze jongelui had een van hen de aardigheid bij een voorbij, rijdend dochtertje van den heer D. achter on haar fiets te springen, waarbij het ach- terwiel in elkaar zakte. De vader van het meisje eischte schadevergoeding, doch de jongeman gaf niet thuis, waarna aangifts geschiedde bij rijksveldwachter De Jong. Toen de Rijksveldwachter ten tooneelg verscheen om de zaak in der minne schikken wilde het heerschap zijn naam niet opgeven. Rijksveldwachter de Jono maakte korte metten en nam den Zeeuw per automobiel mee naar H. Hoef, om hem tot rede tebrengen. Aan brigadier Brouwer aldaar gaf de dader zijn naam op, waarop hij weer naar boord kon vertrekken. Rijks, veldwachter de Jong vertrouwde de zaaK nog niet en vermoedde dat een valsche naam was opgegeven. Hij werd nog eens geducht aan de tand gevoeld en tenslotte viel de visscher door de mand, waarbij bleek, dat hij inderdaad een valschen naam had opgegeven. Drie processen-verbaal wa ren de belooning van deze baldadigheid n, I. een voor vernieling, een voor wederspan- nigheid en een voor het opgeven van een valschen naam. 'ANNA PAÜLOWNA Loop dor bevolking, Ingekomen: Wed. M. CapteinZandbers gen en d. van Zoeterwoude: mej. W. van 't Oever van Den Helder; A. M. C. Winnubst- Zwarts van Zijpe; mej. E. Staal van Bar- singerhorn; mej. M H. H. Pruimboom van Alkmaar; mej. A. Schenk van St. Pan- cras: C. Esseiman van Bussum; wed. M, W, Kootde Goede van Voorschoten. Vertrokken: G. Hencscy naar Heemstede} J. Duin naar Zwollerkerspel; G. W. Wai- boer naar Soest; Mej. A. Veenstra naai; Heerenveen. Burgerlijke stands Geboren; Cornelis, z. v. J. Provoost en C. L. van der Weele; Cornelis, z. v. L. Bil en C. Kuiken: Dik. z. v. P. Kos en A. C, Stam; Anna Maria Pia, d. v. J. J. Hem drikse en M. Tuin; Catharina Maria, d. v< II. P. van Klink en J. Haastregt; Petras Chrisostimus Hendrikus, z. v. P. Ch. M, Heinsbergen en M. J. Scholten; Petrus Hen- dricus, z. v. P. M. Brouwer en M. Th. Wit- teman; Annegje, d. v. J. Rouwkema en A, Meijer. Ondertrouwd: G. Timmer en H. J. Di van Emmerik; N. Hoogschagen en G. A- Jimmink. Overleden: J. P. van der Vlugt, oud 24 ƒ- G. Boontjes, oud 55 j. A. de Dreu, oud 48 j, J. Krouwel, oud 67 j. Duivensport, Bij de wedvlucht van „Altijd Verder", ge houden vanaf Laroche Myennes, afstand 554 K.M., waren 45 duiven in concours, die om 5 uur 35 in vrijheid zijn gesteld. De eerste vogel bereikte om 12 u. 5 m. 2 s, het hok en vloog 1416 M. per minuut. Dq laatste prijswinnende duif kwam om 1 u- 8 min. 1 sec. aan en had een snelheid van; 1210 M. per minuut. Prijzen behaalden: G. de Boe 1 en 8 met 15 punten; A. Liefhebber 2, 5 en 7 met 14 p.; N. Spigt 3, met 13 p.; W. Blaauboer 4 en 9 met 12 p.; P. de Vries 6, 10 en 13 met 10 p.j J. Schenkels 11 met 5 p.; J. Koster 12, met 4 p.; J. A. Waiboer 14, met 2 p.; R. Geerings 15, met 1 punt. BREEZAND. Concert. A.s. Zaterdagavond geeft de Chr. Muziek- vereeniging „Soli Deo Gloria" een concert in de muziektent. POSTDUIVENVEREENIGING „HOLLANDS NOORDPUNT". Zondag j.1. was de N. A. B. van postduiven- liefhebbers met haar convooi te Laroche Miyennes, afstand 563 K.M. De lossing had plaats te 5.25 met Z.W. wind, snelheid 4 M. per sec. Bij aankomst der eerste duiven was de wind Z.Z.W. snelheid 9 M. per sec. De vogels hebben hier wel van geprofiteerd, want reeds om 12.15 meldde zich de eerste duif bij F. Scholten, de laatste of 27e prijswinnaar ging om 12.49 over de eindstreep. Prijzen en punten werden als volgt behaald: F. Scholten 1, 4, 8, 11, 15 en 16; 96 pnt. J. Riemers 2, 3, 5, 6, 9, 10, 12, 13, 14, 19, 22, 23 en 25; 98 pnt. C. Kooger 7, 18; 73 pnt. J« Peute 17, 20 en 24; 78 punt. A. Felkers, 26; 40 punt. A. Brand 21; 46 pnt. P. van 't Hert 27, 22 pnt. Rietveld 57 pnt. Nieuwenhuizen 15 pnt. J. Zoon 14 pnt. Zondag a.s. Epernay 439 K.M., waarvoor Donderdag inkorven. HELDERSCHE EIERVEILING, 9 Juni. Aangevoerd: 21.000 kipeieren: 48—51 Kg- 2.90, 52—54 Kg. 3.—, 56—57 Kg. 3—3.50, 58 —60 Kg. 3.20—3.50, 61—63 Kg. 3.30—3.60. 64 —70 Kg. 3.603.90, 200 eendeieren 2-90 3-—. per 100 stuks. EIERVEILING SCIIAGEN, 9 Juni. Aangevoerd: 05000 kipeieren: 5658 Kg. f 3.05—3.20, 58—60 Kg. f 3.15—3.30, 60—62 Kg. f 3.20—3.35, 62—65 Kg. f 3.40—3.55. BROEK OP LANGENDT.TK, 10 Juni. Schotsche muizen 11.80—14.20, l<nel 11.20-11.90, drielingen 13.10—13.80, Pee" n-20, rabarber 3.30—4.10, 430 st bloemkool. 8.90, 2e soort 5.40—6.30. NOORDSCHARWOUDE, 10 Juni. Geen aanvoer. De Commissienoteering voor Nederland* sche boter is vastgesteld op 80 cent per

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6