Het ideale filmpaar? olly wood artigc a p j c s! e Dame, die de Film al zag»». I)ettv !loop 1 OBOYOBOYOBOY! Hp 11 oudt van Vicrdc blad 'n Gewoon costuum 1938 Martha Raye's groote mond vroeger en nu Perrick de Marney J o an Fontaine voor 't strand althans ge woon, is dat van Gladys Swarthout, de zangeres-film ster, van de Metropolitan opera, en de Paramountstu- dio's. Op onze foto draagt zij een fleurig strand- of zon nebadpakje van hont ge bloemd linnen. Het rechte, strakke mid denstuk, waar het lijfje ge rimpeld opge» zet is, eindigt op den rug in een groote strik. Aardig is de sluiting door middel van twee groo te houten rin gen. Het pakje is met een beetje handig- Hongerige film extra's en artisten consu- meeren een verbazingwekkende hoeveelheid .voedsel, speciaal als het door iemand an ders wordt betaald, aldus Katherine Hig- jgins, chef-kokkin van de Warner Bros stu dio's. .Tijdens de buiten-opnamen van de geheel gekleurde Warner Bros. super-film De Klacht van het goud," (Gold Is Where You Find It), maakte Miss Higgins en haar staf yan keukenpersoneel gemiddeld 500 lunch pakketten per dag klaar. Hieronder laten wij een kort overzicht yolgen van de verschillende voedselsoorten, die in dit kort tijdsbestek van plus minus 'k weken veroberd werden: 5000 hard gekookte eieren. £000 appels 1666 sneden brood. 5000 stukken cake 3000 bananen 500 kuikens 100 hammen 250 pondkaas 10 groote stukken rosbeef 1 1 zakvol chocolade, koeken enz enz. 50 pond koffie BOOO halve fleschjes melk 125 pond boter 'Jack Oakie is geen Warner Bros. artist, Jiij vervult een belangrijke rol in de nieu- We leven in een tijd van deskun dige voorlichting. Óch arme, wat kunnen en kennen we tegenwoor dig zoomaar uit ons blóóte hoofd Met deskundige voorlichting wor den we al dan niet geboren, met deskundige voorlichting gaan we trouwen of niet trouwen, met des kundige voorlichting gaan we dood of blijven nog een tijdje. In het laatste geval kan het gebeuren dat we af en toe in het donker gaan zitten snotteren om schaduwbeel den van een bleeke juffrouw of een mooie meneer. Soms ook onder deskundige leiding. Van de dame die de film al zag. Voltaire heeft Haar niet gekend. Deze goede vriend schreef ter eeuwige intentie van alle krantenschrijvers, dat het niets hindert of iets mooi of leelijk is. Als het maar niet vervelend is. De dame voornoemd is echter leelijk èn vervelend. Aldus: Néé, dat soernaal is nou net niks an. Po- ligoon spant de kroon ook in toon. Lijkt dat sinterklaasrijmpie wel van de bakker: Spikkelaas van bakker Klaas speelt de baas... Suurtje?... Mensch, me bioscopie son- der suurtje is me eitje sonder sout, siet u... Nou komp meheer Ilitler, met de does... 'k Zie net so lief de dikke en de dunne... Die is van se vrouw af, wéét U dat? Nee, Hitier niet, die andere magere. Stan Hardie heet ie, met dat touwtjeshaar... Das meheer Geuring, die ken je der derekt uit an die breeje streep op se broek en se blikkies... heusch niet zoo kwaad I JACK OAKIE, de R.K.O.-star 9e R.K.O.-filni „Menïal Star". Echter, ook hij schijnt een goede keukenprinses te heb ben. 't Leven is heusch niet zoo kwaad, In Hollywood zeker niet, als men... tenminste, boven Jan" is... Dan kan men zich het genoegen gunnen om eens lekker te eten zorder zorg... acht nee, de „lijn" is er ook nog... En daarom blijven Marlen© Die- trich met haar 370.000 dollars salaris en Claudette Colbert die even minder, maar toch nog 284.000 dollars krijgt uitbetaald, mager als een talhout... Weer wat nieuws! Niet om mee te doen aan de zoowel bij tnannen als vrouwen heerschende mode om allerlei charivari in hun knoopsgat te dra gen, waar wel om de geluidsfilm-techniek een belangrijke stap verder te brengen, heeft de bekende en reeds herhaaldelijk on derscheiden geluidsfilm-ingenieur Douglas Shearer een nieuwe miniatuur-microfoon Uitgevonden, welke achter het knoopsgat van het costuum der spelers onzichtbaar ge dragen wordt. Voor het eerst en met verrassend succes "werd deze baby onder de filmapparaten ge bruikt door Clark Gable, Myrna Lov en Spencer Tracy bij een spannende scène in hun nieuwe Metro-Goldwyn-Mayer film „De Stunvlieger". Daar dez eopname in een echt vliegtuig plaats vond en het lawaai der motoren tevens een realistischen onder grond moest blijven vormen, stelden de knoopsgat-microfoons den geluidsmixer achter in de cabine niettemin in staat om volledig het timbre van het door de artis- ien gesproken woord op te vangen. R.I.P. Martha Raye, een Paramountstarretje, dat in Amerika groote populari- teit geniet om haar dwaze clow- de bekende dochter van Max Fleischer. Zij diende haar maatschappij lange jaren met toegewijde trouw en ijver. Wij hopen dat .velen zich af en toe ons lieve pen-en-inkt Paramount geeft met diepe droefheid ken nis van het overlijden van MISS BETTY BOOP sterretje nog eens zullen herinneren. De reden van haar plotselinge dood is het feit dat Betty niet meer „modern" was, dus niet meer het hcdcndaagsche ideaal van vrouwelijke jeugd beli chaamde. Deze taak zal thans wor den overgenomen door een geheel nieuw geesteskind van Max Fleischer, MISS SALLY SWING een sportief, vroolijk jong ding,dat geweldig dansen kan. Ze heeft dikke, stevige, ronde bcenen en flinke schoe nen, waar je de vierdaagsche op mee loopen kunt. In tegenstelling tot Betty heeft Sally Swing wél een hals. MaarMickey Mouse en Miepsie blijven leven en stellen zich voor nog héél lang op het witte doek hun won derbare avonturen te beleven. nerieën, en haar origineele stijl van humor, is al tijd een bijzonder kind geweest. Toen ze één jaar oud was, ge bruikte zij haar goed geproportio- neerden, maar iet wat grooten mond om haar ouders haar willetje op te leggen, en nu ze twintig is, dient dit nuttige lichaamsdeel om haar filmtegenstanders duidelijk té vertellen wat zij van hen denkt. Van Martha kan thans inderdaad gezegd worden, dat ze haar brood met den mond verdient! lieid gemakkelijk zelf te maken van vroolijk en kleurig gebloemd goed. Wat een verschil met een gewaagd costuum 18781 Zoo ging men nog voor 60 jaar „baden"! Neen, als men heden onze frisch-vroolijke badnimphen in actie ziet, kan men nauwe lijks gelooven, dat het nog slechts een hal ve eeuw geleden zóó was. Zeker ons heden- daagsch badleven ontaardt soms in exces sen, in kleeding en gedrag, maar onze groot moeders namen het toch wel wat héél nauw! Ofschoon... hoewel het badcostuum van de dame, rechts op onze foto met zon, frischheid en lucht weinig van doen schijnt te hebben, was het in dien goeden ouden tijd bepaaldgewaagd zich zóó te klee- den! Het Leven is R.K.O.-Radio Harry Carey. de pelt Natuuropname... Nou krijg U de Vesuvius bij maanlicht... Swart benne die Italiaan- ders toch hè? Nou komp Venesie met de duifies op de plazéé, zoo heet dat. Knussies hè? Ik hou van de heeste. Katte vin ik an ders enge mormels... Nog een suurtje? So, pauze... Gaat U effies mee? Néé, daar is het niet. Achter de fronfklapstoele moete we weze. Drukke nering hier, So 't ken van mijn weer beginne. Hoor mijn lied, Fiolèhèttatatatatatéa... Téa- tatatateta... mooi hè, net een operakoor van de kevelééria.. Gelukkig, we gane weer.. Ver- felend al die name erst... Gane Koper heit de hoofdrol. Nee, Greta Garrebo 'doet niet mee... Snap U nou hoe ze zin an die Stoo- kooskie het? Ik mag Mariene Diederig ook wel... Lillejan Harrevie? Nee, net suiker water met stroop. Moedusien, aanstons ga ne ze naar sijn huis, en dan komt zij. Néé, zij niet... die andere, die blonde. Nou gaat hij weg... Ja dat weet ik niet misschien om vijf cente droppies, maar hij moet weg an ders kon de schurk toch niet binnenkomme? Nou komt er aanstonds een lugubere ge daante... onder de spiegelkast vandaan... daar staat et al te lezen... Daar is ie. Nee, Boris Karelof is het niet, 't is Harrie Kaary, maar net even groote fielt... Om je een apie te schrikke... Suurtje? Met één gebroke hart blijft Lidieja eensaam op het verlate eiland achter... Sal je gebeure... Had ie maar terug moete komme. Nou duurt, het nog vijf actes voor ie der in se arreme kan sluite... -t Is anders écht na 't lefe... ik hep met mijn Simon persics hetzelfde gehad. Eén woord van onbedachtzaamheid, kan make dat je jare schreit... Nou ik hèp ge- schreje, me oogies uit... Ha 'k moete wete wa'k nou weet... Ha, stil ellendeling Hens up Sit doon, oold sjep en tel mie wot is de medder... As je iedere week je bieskoopie maak verdraai je, voor dat Engelsch je hand niet meer... Nou krijgt die fielt een doffer! Knots... So, nacht nies, de nachtschuit in... Die hep genoeg... Nou gane se na het landgoed van de ouwe mar- rekies, die leit op se sterrefbed... En dan komt het happie end en de soen van een meter en de sente die krijge se ook nog. Leuk hè, dat ik het al gesien had. Begrijp U het véél beter, Suurtje? éfgé Twee jonge nieuwe filmster ren, die men als het interes santste paar van den laat- sten tijd beschouwt. JL

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 13