RHEUMATISCHE PIJNEN KWELDEN KLOOSTERBALSEM k, prelrihbcurten WAT SiWIM ©i ©D©SC@PIIM? De werkloosheids bestrijding op Texel Zaterdag 11 Juni 1938 Derde Blad J&ivÜ-JAealèbf Een eerste klas Marine-film YlixrfJtx><JAtaleA: La grande illusion OUDEN HEER VAN 60 JAAR AKKEP'S Texelsch nieuws Het vervoer met de Pinksteren, excelsior Dinsdag Raad WXtU ISwAccurf: „Nobleza" Texel Een Volksfeest van 5 dagen 1 Burgerlijke Stand Vervoer naar alle plaatsen per „ESONA" Wayne Morris en Doris Weston in de zeer sterke Warner Bros film ,,De Wonderbaarlijke avon turen van de onderzee boot D I („Submarine" D I). (Tivoli.) Onderzeebootavonturen van O'brien en George Brent. Pat In het Tivoli-theater draait deze week een film, die wel zeer in het bijzonder zal spre ken tot de harten van allen, die bij de marine hooren en ook tot hen daarbuiten. Een film, spelende op en bij onderzeeërs. Het werk is gebaseerd op het emotioneele verhaal van commandant Frank Wead (auteur van „Dui vels van het verkeer" en „China Clipper") en heeft tot achtergrond de vriendschap tus- schen twee scheepmakers waarvan de een de ander het leven redt bij een per ongeluk tot zinken gebrachte duikboot. De film brengt den toeschouwer in contact met het dage- lijksche leven aan boord van een onderzeeër, de humor en opvattingen van hen, die aan boord van zulk een Amerikaansch schip leven. Pat O'brien, George Brent, Wayne Mor ris en Doris Weston geven uitstekend spel als vertolkers van de hoofdrolen. Trouwens het technische gedeelte is eveneens tot in de perfectie verzorgd, terwijl het camera-werk op een zeer hoog peil staat. Een buitengewoon aantrekkelijk filmwerk, met bewogenheid door Lloyd Bacon geregis seerd en waarvan de sensationeele actie door unieke opnamen wordt ondërsteund. Wat den inhoud betreft, Butch (Pat O'Brien) en Soek (Wayne Morris), beiden zeelieden en tevens mededingers naar de liefde van Ann Sawyer (Doris Weston), ont moeten elkaar in New London, waar Ann op het punt staat te trouwen met een van hun vrienden, Tom Callan, die het meisje heeft weten te veroveren, toen Butch en Soek aan 't vechten waren. Op den vooravond van het huwelijk vaart Tom, eerste officier van een duikboot, met zijn schip uit voor de laatste proef. De boot zinkt. Butch en Soek probeeren Ann te troos ten, maar zij gaat weg om over haar ver driet heen te komen. Butch oefent een nieuwe bemanning voor de onderzeeboot D 1, die op de werf gebouwd wordt, terwijl Soek, een eerst-klas zeeman de school bezoekt. Luitenant-commandant Matthews (George Brent), zal het bevel over de duikboot voeren als deze klaar is. Butch is tot eerste officier benoemd. Sock's vriend is Lucky. Hij hoopt een groot bedrag te winnen, zoodat h(j Arabella, het meisje, dat hij in San Diego achterliet, toen hij bij de marine kwam, kan trouwen. Maanden snellen voorbij. Ann is terugge komen. De boot eindelijk klaar. Soek, die zin mannen gedrild heeft, vindt een middel om aan boord te komen als Butch voor Ann een baantje aan het Marine-departement te San Diego, waar de D 1 ligt, heeft weten te verkrijgen. Op de proeftocht veroorzaakt Soek door zijn zorgeloosheid een ongeval, dat de duik boot een oponthoud van twee dagen bezorgt en waardoor Matthews ter verantwoording geroepen wordt. Butch besluit ruwer voor de bemanning te worden, want hij heeft een groote vereering voor zijn commandant en is hij besloten, dat niemand onder zijn comman do Matthews' toekomst in gevaar zal bren gen. In een woordenwisseling met Soek, wordt deze laatste zoo woedend, dat hij zegt, zóó hard te willen gaan werken, dat hij Butch's baantje van hem kan wegnemen Matthews en Butch hebben vier jaar lang gewerkt aan een reddings-luchtkamer-uit- vinidng, waarvan zij hopen, dat deze een einde zal maken aan duikbootrampen, om dat men hiermede de bemanning van den bo dem van de oceaan kan redden. Butch werkt aan zijn uitvinding om deze te volmaken, als Matthews gecommandeerd wordt met de onderzeeër aan de oorlogs manoeuvres deel te nemen, waarbij Soek als eerste officier fungeert. Hij bewijst zijn han digheid, door aan alle torpedojagers en krui sers te ontsnappen en een slagschip viermaal te torpedeeren. Even later wordt zijn boot echter per ongsluk aangevaren door een kruiser en zinkt. Een officier is ernstig gewond en als er hulp komt opdagen en de mannen met red- dingvesten boven water gebracht worden, schijnt het, dat deze officier gedoemd is met Soek achter te blijven, omdat er niemand overgebleven is, om de ontsnappings-schuif in werking te brengen. De reddende lucht-kamer, die arriveert, werkt, Soek en de gewonde officier zijn ge red. Dit beteekent promotie en eer voor de uitvinders en lof van den admiraal Ann ont moet Butch, Soek en de anderen bij de haven en deelt hun mede. dat zij eindelijk besloten heeft, wie zij zal trouwen. Lucky, die door Arabella versmaad werd, toen zij hoorde, dat hij zijn lot verloren had. koopt een nieuw lot met Butch en Soek als partners. Een illusiewie van ons heeft niet eens in zijn leven een illusie gehad, wie onzer is er geheel zonder? Leven we eigenlijk niet alle maal achter een illusie aan, de illusie eens het hoogst denkbare geluk deelachtig te worden? En hoe vaak wordt een illusie werkelijkheid? Och, hoe zeldzaam Dank zij den KLOOSTERBALSEM is hij nu weer kras en monter .Tot mijn 50ste jaar mankeerde ik nooit iets, maar toen begonnen hevige rheu- matiek-aanvallen mijn leven te ver gallen. Reeds begon ik te wanhopen, toen een vriend van mijn leeftijd mij vertelde welke wonderbaarlijke onder vindingen hij had opgedaan met Kloos terbalsem. Nu ik zelf dit wonderlijke middel heb toegepast, kan ik verklaren, dat ik mij weer jeugdig en monter gevoel als een knaap van 30 jaaral hoop ik eerstdaags 60 jaar te worden." J. Vr. te H. ORIGINEEL TER INZAGE „Geen goud zoo goed" Onovertroffen b|j brand-en snijwonden Ook ongeëvenaard als wi-ijfmiddel bij Rheumatiek, spit en pünljjke spieren Schroetioos 3; ct. Potten: 62% ct. en 1.04 Alhoewel deze film geheel buiten het kader der Amerikaansche en Duitsche producten valt vestigen wij er de aandacht op, dat sfeer, zang en muziek authentiek Spaansch zijn. Voor Nederlandsche begrippen is de geschie denis zeer uitzonderlijk hetwelk evenwel niet wegneemt, dat ze interessant is. Als tweede film wordt gegeven „Twee On misbare Vrouwen" („Wife, doctor and Nurse"), een film vervaardigd onder leiding van Walter Lang. De hoofdrollen van dit verhaal, dat voor deel in een der Amerikaan sche ziekenhuizen speelt, worden vertolkt door Loretta Young, Warner Baxter en Virgi- nia Bruce. Zooals men ziet: een zeer sterke bezetting. Erich von Stroheim en Jean Gabin in de meesterlijke Fransche film ,Be Groote Illusie (La grande illusion). (Rialto-theater.) Millioenen en millioenen koesteren heden ten dage de illusie, dat het vrede zal worden, nog meerdere menschen hebben de illusie, dat het in hun land vrede zal blijvenZal het ooit werkelijkheid, zekerheid worden Wie zal het zeggen? Het was een groote illusie" die de Fran sche krijgsgevangenen op Duitschen bodem koesterden, n.1. de hoop, dat zij nog eenmaal hun vaderland zouden weerzien. Uit de onbarm hartigheid van den krijg waren zij gekomen in het troostelooze oord van een krijgsgevangen kamp en zonnen nacht en dag op middelen om te ontvluchten. De krankzinnigste denkbeelden ontloken aan de breinen van Jean Gabin en zijn kameraden en enkele daarvan werden zelfs aan de praktijk getoetst. Doch geen enkele had ook maar een kans van slagen en zelfs bracht het menigen vermetelen vluchteling den kogelMaar onversaagd zetten zijn over levende kameraden het werk voort. Met schier onuitputtelijk geduld en bovenmenschelijke in spanning groeven zij een onderaardschen gang onder den muur van hun kamp door, om, als de arbeid eindelijk vruchten zal gaan afwer penovergeplaatst te Worden naar een ander kamp. Maar ook deze tegenslag kon twee hunner niet doen versagen, ook al leek een ontsnappingspoging uit het oude slot, waarvan Erich von Stroheim zoo'n punctueele en door en door militaire gouverneur en zijn ondergeschikten uitstekende schutters waren, moeilijker dan ooit. De film laat U in span ning zien, hoe Gabin en zijn vriend er joch in slagen de citadel te verlaten, zij het mede door een buitengewoon manhaftig optreden van hun krijgsmakker en chef, kolonel de Boilieu, die de ontvluchtin'gspoging van de twee luitenants helpt slagen door zijn leven er voor op te offeren. Maar daarmee is de film nog niet ten einde. We volgen de beide moedige kerels op hun vlucht, duiken met hen weg in een greppel of verstoppen ons in bosschages als het angst aanjagend klik-klak van naderende militairen gehoord wordt. Maar naast de voortdurende beklemmende spanning is er de o n t spanning van een ontroerende idylle, waarvoor Dita Parlo, de blonde Duitsche actrice, verantwoor delijk ls En tusschen de bedrijven door steekt weer het verlangen, de hoop, de illusie van den Vrede den kop op, een illusie, inderdaadeen echte illusie, die nimmer waar wordt Niettegenstaande vele personen op Texel van oordeel waren, dat het bezoek aan dit eiland dit jaar minder was dan vorig jaar, bewijst het vervoer van de booten van Tex. Eig. Stoomboot Onderneming, dat het veel grooter was dan in 1937, terwijl bovendien nog een groot aantal personen per vliegtuig Texel bezocht, iets wat vorig jaar nóg riiët mógelijk.-was. Van Zaterdag vóór Pinkster tot en met Dinsdag na Pinkster (uitgenomen den laatsten dienst Dinsdag), werden door T.E.S.O. vervoerd: 4509 passagiers, 1357 rijwielen, 83 auto's, 88 motorfietsen en 30 tandems. Tn 1937 werden in hetzelfde tijdvak ver voerd: 3708 personen, 657 rijwielen, 84 auto's en 76 motoren. Het personenvervoer was dus nog 801 hoo- ger, het aantal overgebrachte auto's bleef vrij wel stationnair, motorrijwielen gingen 10 meer over, en als nieuwste snufje op dit gebied bracht T.E.S.O. een dertigtal tandems over, doch een record was dit jaar het aantal over gebrachte rjjwielen, dat meer dan het dubbele was dan in 1937. Vooral op Zaterdag vóór Pinkster was het rijwielenvervoer ongekend groot. Als men daarbij rekening houdt met het niet bjj uitstek mooie weder van den eersten Pinksterdag, kan met recht aan genomen worden, dat het bezoek aan Texel nog steeds stagend is en de belang stelling voor dit eiland nog steeds toe neemt, wat als een gunstig voorteeken voor het vreemdelingenbezoek voor de a.s. zomervacantie mag beschouwd worden. „Xobleza": een Spaansche film. Het eerste nummer dat het Witte Bioscoop theater deze week brengt is de Spaansche film „Nobleza". Het is een Lumina-film. ge heel vervaardigd in Spanje zelf en doortrok ken van den geest en den sfeer die dit land ademen. Het betreft hier een eenvoudig verhaal, doch gebracht in een milieu van Spaanschen zang, Spaansche muziek en Spaansche dansen Hier in treedt de hoofdrolvertolkster, de be kende Imperio Argentina op, groote actrice, fascineerende persoonlijkheid en een tempera mentvolle danseres. Agenda van de vergadering van den Raad der gemeente Texel op Dinsdag 14 Juni 1938 des namiddags te 2.30 uur ten gemeente huize. Te behandelen onderwerpen: Notulen Ingekomen stukken. Mededeelingen. Goedkeuring begrooting Algemeen Wees huis voor 1938. Vaststelling kohier hondenbelasting voor 1938. Ontslag-verleening aan den heer M. J. Oele als onderwijzer aan de school voor U.L.O. Voortbestaan school voor U.L.O. Regeling Districts-schoolartsendienst. Heffing rechten voor maatregelen bjj besmet telijke ziekten. Crediet voor steun in natura aan werkloozen. Aangaan kasleening. Beroep van de gebr. H. en J. Blom tegen weigering bouwvergunning. Wijziging Algemeene Politieverordening. Idem Bouwverordening. Crediet aan A. M. van Vooren ter bekoming van een landarbeidersplaatsje. Aanleg rijwielpaden. Ingebruikgeving wegenwals. Financieele regelingen. POLITIE. Gevonden: 1 paar schoenen, eenig los geld. 1 radiateurdop, 1 vulpen, 1 portemonnaie, 1 stekelhakker. BENOEMD. Tot hulpprediker te De Koog op Texel (voor het badseizoen) is benoemd cand. W. C. Luuring, te Heemstede, Texel verkeert in gunstige positie. Geen steunregeling, dank zij de werkverschaf f ing. Het vraagstuk van de werkloosheid is voor iedere gemeente van groote beteekenis. Texel maakt in deze geen uitzondering. En toch weer wel ook. Texel is vrij dun bevolkt en heeft verscheidene werkobjecten gehad, die in werkverschaffing uitgevoerd kunnen worden. Op het oogenblik zijn tientallen menschen aan den arbeid bij Oudeschild en verscheidene werklieden vinden werk bij het aanleggen van het rijwielpad van Den Hoorn naar De Mok. Anderen bij slootverbeteringen en bij de af werking van den nieuwen dijk in Eierland. Er zijn 334 werkloozen op het eiland bij de arbeidsbemiddeling ingeschreven, dat is pl.m. een honderdste van het totaal aantal werkloozen in ons land en waar Texel één honderdste van de geheele bevolking van ons land herbergt, is de verhouding dus vrij nor maal. Vrijwel alle menschen zijn evenwel in de werkverschaffing opgenomen, al moest de ge meente, in verband met de financiën, tijdelijk een beperking in het aantal werkdagen bren gen, men tracht de menschen te onthouden van het demoraliseerende leegloopen. Een groot aantal hunner heeft thans echter meer dere dagen per week arbeid in het vrije be drijf, waardoor gemiddeld 150 man in werk verschaffing werkt. Rijkssteun was voor de gemeente Texel in derdaad voordeeliger dan den weg, dien men nu bewandelt, maar het gemeentebestuur heeft altijd gemeend, dat de meerdere uitga ven voor werkverschaffing (loon) volkomen verantwoord was met het oog op het moreele effect op de bevolking. O.i. is dit volkomen juist gezien en kan het als voorbeeld gesteld worden aan zoovele andere gemeentebesturen, die in dezen den goedkoopsten en gemakke- lijksten weg bewandelen. Noodgedwongen heeft Texel vorig jaar eenige maanden meegeloopen in de rijksrege ling, toen werd het werkverschaffingsobject eenige maanden stopgezet en liepen de werk loozen mee in het rouleeringssysteem (acht weken werkverschaffing, 4 weken steun) maar door het systeem van gemeentelijke be perking, heeft de regeering goed gevonden, dat Texel zijn eigen weg weer gaat, en de steunregeling niet wordt toegepast. Werkverschaffingsobjecten. De bedoeling is het objecten voor blij vende werkverruiming uit te voeren De objecten, die in werkverschaffing wor den uitgevoerd, zijn van groote beteekenis. Daar zijn op Texel allereerst de aanleg en verbetering \an rijwielpaden, die van niet te onderschatten belang zijn voor het vreemde lingenverkeer. D|pr is voorts de verbetering van de afwatering, die b.v. in de dertig ge meenschappelijke polders is uitgevoerd, waar door de grond meer geschikt' is voor akker bouw. Dat beteekent dus een blijvende werk verruiming, omdat hier in de toekomst meer arbeidskrachten gevraagd zullen worden. Het behoeft wel geen betoog, dat dergelijke ob jecten van het grootste belang zijn. Daar is het groote werk geweest van den inlaagdijk in den Eyerlandschen polder. Een werk, dat aan gemiddeld 50 menschen anderhalf jaar arbeid gaf. Daar is het prachtige Texelsche vliegveld, aangelegd in werkverschaffing 'n object waaraan enkele jaren gewerkt is. Het werk te Oudescliild. Een typisch werkverschaffingsobject. En daar is nu het groote werk te Oude schild. Om daar een betere grensregeling te krijgen wordt de teen van het dijklichaam eenige meters naar buiten gebracht, waardoor de dorpsweg belangrijk verbreed wordt. Ach ter de boomenrij, die natuurlijk om het dorps- schoon gespaard wordt, komt een fietspad. De afgegraven grond wordt benut om de slooten en poelen achter het dorp te dempen. Dit be teekent een hygiënische verbetering. De be woners van Oudeschild toonden zich met de uitvoering van dit plan dan ook zoo ingeno men, dat ze spontaan hun bleekveldjes af stonden om ze bij de dorpsstraat te kunnen trekken. Na de voltooiing van het werk zal Oudeschild waarlijk onherkenbaar zijn. In dit werkobject zal 30.000 gulden aan loon worden uitbetaald, terwijl daarbij komt een bedrag van 9.000 gulden aan bijkomende kosten. In den tijd van 3 jaar moet het geheele werk opgeleverd worden. Het is wel een zeer typisch werkverschaffingsobject, waarbij zoo wel het belang van Waterstaat als dat van de gemeente Texel een woordje hebben mee gesproken. De gemeente Texel treedt in deze op als aanneemster van het Rijk. Zoo zoekt het gemeentebestuur steeds nieuwe werkobjecten om de menschen aan het werk te houden. Hierbij is het belang van de ge meente gediend, maar niet minder dat van de arbeiders. ZONDAG 12 JUNI 1938. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg v.m. 10 u. Ds. Visser. Oosterend v.m. 10 u. Ds. A. W. Kok. Den Hoorn v.m. 10.30 u. Ds. Moen. De Cocksdorp n.m. 7.30 u. Ds. Salm. De Koog v.m. 10 u. Ds. v. 't Hooft. Oudeschild v.m. 10 u. Ds. Salm. De Waal v.m. 10 u., de heer W. C. Luuring Doopsgezinde Gemeente. D e Waal 10 u. v.m. Ds. Vis. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare) v.m. 10 u. Ds, v. d. Leer, n.m. 3 u. Cand. Wouda. Oosterend 10 u. v.m. Cand. Wouda, 3 u. n.m. Ds. v. d. Leer. Geref. Kerk H.V. Oosterend 10 u. v.m. en 3 u. n.m. Ds. E. Kok. Leger des Heils. Zaterdagavond 8 u. Straatzang Den Burg. Zondagmorgen 7 u. Bidstond. Zondagmorgen 10 u. Heiligingssamenkomst. Zondagmiddag 3.30 u. Openluchtsamenkomst. Den Hoorn. Zondagavond 8 u. Verlossingssamenkomst. Jeugddiensten. Zondagmorgen 9 u. Handleiding. Zondagmiddag 12.30 Compagniesamenkomst. Van 4 t/m 10 Juni 1938. GEBOREN: Adriana Anna Maria, d. van Harmannus Willebrordus Timmer en Anna Wynanda Witte. GETROUWD: Hendrik Willem Stolk en Clasina Lampers. OVERLEDENMaria Henrica van Empelen, 63 jaar, wed. van Zacharias Graaf. Ingekomen personen. Wiebregje Venema, Ned. Herv., van Hattem naar de Koog, Badhotel. Gerardina de Jongh, geh. m. C. Maas, van Ve-lsen naar Driehuizerweg, Den Burg. Hinke de Zwart, Geref. G., van Achtkarspel naar De Koog no. 376. BOUWVERGUNNINGEN. Coöp. Aankoopvereen. Centraal bureau u. h. Ned. Landbouwcomité G.A., te Rotterdam, bouwen van een magazijn. Joh. Bakker Wz,, P.H. Polder, bouwen van een landbouwschuur. Jan. Bakker Wz., P.H. Polder, bouwen van een landbouwschuur. H. J. Keijser Dz., Molenbuurt, bouwen van een landbouwschuur. F. Zege, Kz.1 Oudeschild, verbouwen van café, te Den Burg. In Hotel „De Lindeboom" werd gister avond een ledenvergadering gehouden van de Oranje-Vereeniging, die een slecht be zoek ten deel viel. De Voorz., de heer S. Prins, wees bij de openingen op de ge slaagde feesten in het afgeloopen ver- eenigingsjaar gehouden. Verder deelde de heer Prins mede, dat het plan bestond, dit jaar het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin zoo luisterrijk mogelijk te vieren. Door den secretaris, den heer Goedhart, wer den hierna notulen van twee vergaderingen en een keurig verzorgd jaarverslag gelezen. Waarna de penningmeester, de heer H. C. Kieviets, verslag uitbracht van zijn gehouden financieel beheer. Hieruit bleek, dat er een nadeelig saldo was van pl.m. 40. Voorloopig programma. Hierna kwam het voorloopig programma in bespreking voor de Volksfeesten in Sept. te houden. De Voorz. deelde mede, dat in ver band hiermede geen feest zal worden gehou den op "Koninginnedag. Het bestuur is voor nemens een feest van vijf dagen te organi- seeren. Op den nationalen feestdag. Dinsdag 6 Sept., wil men het feest weder doen aanvangen door Rondgang van Herauten te paard. Daarna volgt Klokluiden en Muziek van den toren. Vervolgens zal een Wijdingsdienst worden ge houden en daarna een Kinderoptocht met ver sierde fietsen, 's Middags van 2 tot half vier Rondgang met muziek en Volksspelen. Voor de kinderen zal een film worden vertoond in Hotel „De Oranjeboom", 's Avonds Taptoe. Woensdag zullen Kinderspelen worden ge houden en 's avonds van 810 uur Volks spelen op de Groeneplaats. Donderdag 8 Sept. zal in de middaguren en 's avonds een Wedloop voor mannen worden gehouden, vermoedelijk ook een Veldloop en Wielrennen, 's Avonds Gymnastiekdemonstra- tie en muziek van Texels Fanfarecorps op de Groeneplaats. Tot slot Tableaux. Vrijdag 9 Sept. Harddraverij op de Wilhel- minalaan en Ringsteken op de Groeneplaats. 's Avonds nog eens Volksspelen en Zanguit voeringen op de Groeneplaats. Zaterdag 10 Sept. Groot Bloemencorso. Daarna verschillende attracties en tot slot waarschijnlijk Vuurwerk. Enkele aanwezigen waren van meening, dat een feest van vijf dagen te lang was. Het bestuur zal deze zaak nader bespre ken en na het binnenkomen der gelden waarvoor met ljjstcn bij de burgerij zal worden rondgegaan een besluit ne men. Men zal zich in verbinding stellen met de winkeliers te Den Burg om te be vorderen, dat de gewoonlijke jaarlijksche Najaars-attractie gedurende de feestda- zoeken voor het houden van een Etalage gen te doen houden en medewerking ver- wedstrijd. Binnenkort zal met de verschillende Buurt- comité's een vergaderoing worden belegd voor Straat- en Gevelversiering. De Voorz. deelde mede, dat de Oranjever. alleen voor Den Burg een feest organiseert, omdat op de andere dorpen in deze gemeente zich ook Oranje-comités hebben gevormd. Aan de gemeente zal een verzoek worden gericht om gelden voor het fincieeren van een bizon deze Jubileumherinnering beschikbaar te stel len, dit voor alle kinderen op Texel. Verder kwamen de Statuten in behandeling. Het bestuur had het noodig geoordeeld, dat hierop de Koninklijke goedkeuring zou worden gevraagd, omdat geheel de vereeniging de ver antwoording voor eventueele financieele te korten zou krijgen te dragen, tot heden was alleen het bestuur verantwoordelijk. Het concept werd zonder eenige wijziging goedgekeurd. Het huishoudelijk reglement zal worden vastgesteld wanneer de Kon. goedkeuring is afgekomen. Alleen werd nog de goedkeuring van de ver gadering gevraagd voor het benoemen van een uitgebreid comité, dat behulpzaam is bij de voorbereiding en uitvoering van feestpro gramma's. Hierna volgde sluiting.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 9