Castellon gevallen Wat een soldaat van Franco vertelde Meer Amerikanen naar Holland 3PANJE De „Karimata"-leiders optimistisch Vliegtuigresten gevonden Werk aan Fransche munt hervat ïïlolcy\AJx>Jil WielAtnn&n. fl-oScltn Uo-d&al Uit onze Omgeving TEXEL 1 Heviq bombardement van Sa- gonta. Castellon de la Plana, de hoofd stad van de provincie Castellon, ls door de Francotroepen ingenomen. De vierde divisie van Navarra on der commando van generaal Ca- millo Alonso en de 83ste divisie uit Galicië onder commando van gene raal Martin Alonso, de overwin naars van Vinaroz en Benicarlo, trokken het eerste Castellon bin nen, de eerste uit het oosten, de tweede uit het noorden. Te kwart over zeven gisteravond was alle te genstand in de stad ten einde. Even nadat de troepen de stad waren binnengetrokken, kwamen ook de ordedienst, de geneeskundi ge dienst, en de convooien met levensmiddelen in de stad aan. De frontlijn ligt thans voor Al- mazora, zes kilometer ten zuiden van Castellon. De regeeringstroe- pen trekken in wanorde, doch zon der paniek, terug. DE SPAANSCHE BOER IS HANDIG IN HET WERPEN VAN HANDGRA NATEN. DRAAGDIEREN VER VOEREN DE UITRUSTING VAN DEN TROEP. Uit gesprekken met frontsoldaten zijn dikwijls belangrijke gegevens te verzamelen over de waarde van strijdrtfiddelen en uitrusting in den oorlog, waaraan zij deelnemen of juist deelgenomen hebben. De volgende lessen heeft, naar de N. R. Ct. meldt, een Engelsch officier uit den mond van frontsoldaten van de legers van generaal Franco, tal van zaken over den Spaanschen burgeroorlog betreffend, op schrift gesteld, welke ook voor andere weermachten van waarde kunnen zijn. Bekend was reeds, dat bij de doorbraak naar zee de artillerie den snellen opmarsch der infanterie niet kon volgen en deze derhalve gedwongen was den steun van het luchtwapen in te roepen. Dit geschiedde door de medewerking van z.g. ketens van in den regel 9 dicht op elkaar volgende vliegtuigen. Bij nadering van de vijande lijke stelling doken de vliegtuigen na elkaar zeer diep, schoten met mitrailleurs en wierpen bij het weer omhoog gaan bom men af, welke een verschrikkelijke uitwer king hadden. De kleine vechtwagens voor twee man hebben niet voldaan wegens onvoldoende pantsering. Wat de mitrailleurs betreft, gebruikte de troep met voorliefde Russi sche machinegeweren, welke nogal eens veroverd werden. Ook bleek hij de voorkeur te geven aan de buitgemaakte rsjechische geweren, waarbij Spaansche Mausermuni tie kon worden gebruikt. Intusschen werd uit geweren maar matig geschoten, hetgeen uit het verbruik van gcwecrmunitic blijkt. Ten hoogste gaf men in een gevecht 5 schoten per geweer af. De Spaansche hoer is aan den steenworp gewend, waarmede hij zijn kudde bij elkaar houdt. Der halve had hij geen lange opleiding in handgranaatwerpen noodig. Hij werpt deze tot 60 a 70 M. en hij ge bruik van een slinger tot 90 M. Veel waardeering had men hij de natio nalisten voor het Mausergcwccr met kolf, dat de regecringstroepen nogal veel gebrui- ken. Weinig bagage. Wat de aandacht trekt, is de ge ringe uitrusting van den soldaat in het gevecht. Hij heeft slechts wat beschuit bij zich, eemge pa- troonhouders in de broekzakken en een vcldfjesch, welke aan een riem over den schouder hangt. De diaag dieren vervoeren de wollen en wa terdichte dekens, het draagbare tcntmateriaal en de rugzakken. Tweehonderd bommen op Sa- gonta. Gisteren om kwart over twaalf kwamen 200 bommen terecht op de stad en de ha ven van Sagonta. Verscheidene personen werden gewond, terwijl er ook eenige scha de werd aangericht. I-ater is een luchtgevecht geleverd, waar bij jachtvliegtuigen der regeering een aan val deden op de rechtsche toestellen, die den weg van Castellon naar Valencia on der vuur namen. De strijd duurde een kwartier. Een Messersclimidtvliegtuig vluchtte brandende naar de rechtsche li nies. Een regeeringstoestel moest landen en kreeg daarbij schade, aldus de regee- ringsberichten. Ook Alicante is weer gebombardeerd, waarbij zes personen werden gewond. Van de overige fronten. Naar in het communiqué van het hoofd kwartier wordt medegedeeld, hebben de troepen van Franco de Rio Yaga overschre den. Aan het front van Teruel bezetten zij het massief Alto de Buitre en het gebied van El Estrecho. Ook Lucena del Cid en Villa Hermosa werden veroverd. De verlie zen van den vijand en het aantal krijgsge vangenen zijn zeer groot. In het legerbericht van het ministerie van landsverdediging wordt verklaard, dat he vige aanvallen in het gebied van Puebla de Valverdc afgeslagen zijn. In den sector van Lucena del Cid moesten de linkschen na wanhopigen tegenstand de stellingen El Sa Castel en La Loma ontruimen. In het ge bied van Useras bezetten de rechtschcn Sal de Andreu, doch deze stelling werd later heroverd. Practisch is de uniform, welke aan die van het Engelsclie leger doet denken. De veldjas is aan den hals slechts open. Bij warm weer draagt men alleen een shirt. De jas wordt dan op de draagdieren gela den. De pantalon is onder de knie dicht geknoopt. De beenwindsels bevinden zich binnen de schoenen. Bij koud weer draagt men een of twee paar omgeslagen ski sokken over den schoen. De schoen is van uitstekend licht en zacht leer vervaardigd. Hij wordt met een riem over de wreef aan den voet bevestigd en wel zoo hoog, dat de enkel goed wordt gesteund. Het ongelooide leer wordt nimmer hard. De soldaat kan den schoen zeer snel uittrekken, omdat de beenwindsels binnen den schoen zitten. Bij de uurrusten worden schoenen en sokken dan ook steeds uitgetrokken. De Italiaansche vliegtuigen zijn het meest in trek. De nationalisten leiden steeds meer Spaansche vliegtuigbestuurders op, zoódat deze bereids 60 pet. van het contingent vormen. Amsterdam congrescentrum. - Logeerfabriekenop komst. De gemeentelijke commissaris voor het vreemdelingenverkeer van de hoofdstad heeft in een persgesprek medegedeeld dat: „Ondanks alle politieke onrust in Midden-Europa", de vooruitzich ten wat het buitenlandsch vreem- delingenbezoek voor ons land niet ongunstig zijn. Wel is b.v. zeer waar schijnlijk, dat het aanlal Amerika nen, dat naar Europa komt, onge veer 25 procent geringer is, maar van dit lager percentage komt zeer vermoedelijk een hooger totaal aan tal naar Holland, meer en meer een van de rustige gebieden van het vasteland." Amsterdam schijnt meer en meer als con grescentrum een magnetische kracht te be zitten. Er zullen dit jaar niet minder dan zeven internationale congressen worden ge houden. Ook zullen de regeerings-jubileumfeesten niet nalaten gunstige invloed uit te oefe nen. De Commissaris noemde als een der be langrijkste middelen waarmede Amsterdam het vreemdelingenverkeer aanmoedigde, de bouw van het moderne paviljoen, aan welks bouw vermoedelijk na het bezoek van den Belgischen Koning zal worden begonnen. Hierdoor zal het geheele Midden-damter- rein-van aspect veranderen. Tenslotte wees deze deskundige op de structuurverandering en het reizen. De individueele reizen worden terugge drongen door het groepstourisme. Hieraan zal het hotelwezen zich dienen aan te pas sen. Het valt te vreezen. dat deze aanpas sing niet snel genoeg zal gaan en dat wij „slandaardhotels" of wel gerationaliseerde logeerfabrieken zullen zien ontstaan, welke in het plan der groepsreizen aan de vraag naar goedkoop nachtlogies zullen voorzien en het hotelwezen, waarin miliioenen zijn belegd, een moordende concurrentie zullen aandoen, De ijzeren fabriek in zee werkt rusteloos verder. De Karimata heeft een Spaan sche mat aan boord! Gistermorgen is het eerste zilverstuk naar bo ven gehaald. Verder zijn de vond- aten gisteren van weinig beteeke- nis geweest. Enkele spijkers. een paar koperen voorwerpen en een ko geltje zijn op de zeef blijven liggen. De mo len is. zooals men weet, nog niet tot de plaats waar het wrak ligt, genaderd. Vond sten van belang kunnen er de eerste dagen dan ook niet worden verwacht. Men bag gert op het oogenblik op de plaats, waar in vorige jaren door de zuigers zand werd gestort. Voorts zijn er enkele stukken hout opgebaggerd. Het werk vordert gestaag, zegt de N.R.C. Het voltrekt zich in een sfeer van orde en zekerheid, waarbinnen alles tot in het uiterste gespannen is, maar niets de re gelmaat van het werk komt storen. Sedert Donderdag is de Karimata in be drijf geweest en om 10 uur gisteravond draaide de molen nog lustig voort, niet van plan de karwei stop te zetten. Er loopt wel eens een Schellinger vis- scher hoofdschuddend naar het Galgeduin bij het dorp om te zien. hoe de Karimata het met dien noordwester wind zal kla ren, maar als hij terugkeert schudt hij zijn hoofd niet meer: zelfs bij windkracht 5 is het bedrijf daarbuiten ongestoard zijn gang gegaan. Dat continubedrijf in zee maakt al die fa beltjes dood en het respect van den Schel linger voor deze geweldenaar onder de bag germolens stijgt bij het uur. Stroovuurtjes van geruchten verwekken van die leuke sensafictjcs, voortverteld van de leugenbank tot den scheerwinkel, van toonbank tot duintop, en daarvan heeft ieder die hier leeft een gram vreugde voor een oogenblikje. Maar dit alles raakt de koude kleeren van dit groote bedrijf niet. De leiders lachen een beetje om die verhaaltjes en gaan weer ongestoord verder met het kolossale werk. Welk hondje er ook moge blaffen, de kara vaan trekt verder. Welnu: de Karimata is zoo'n karavaan: een geweldig bedrijf. Gistermorgen stond er een woelige zee op de Terschellinger gronden. Tocli lag de molen er betrekkelijk rustig. De sleepbooten plegen lustig te schommelen, maar op de Karimata valt geen kopje van de tafel. Deze „ijzeren fabriek in zee", gelijk de Karimata terecht is genoemd, gaf ons weer dien in druk van rustige, voorname zekerheid. De wijzers van den uitslag wijzen aan, dat de molen slechts 1 graad slagzij maakt, het geen nog zeer weinig beteekent. Van sinds 1 Maart verdwenen verkeersvliegtuig. In het Nationale park van Yosemite in Californië heeft een houtvester op den 3000 meter hoogen top der Buenavista, de resten gevonden van een sinds 1 Maart verdwenen passagiersvliegtuig der Transcontinental Western Aairlines, dat met 9 inztitenden is zoek geraakt tijdens den vlucht van San Francisco naar Los Angeles. De resten van het toestel waren tot dusver in de sneeuw begraven. Niemand mankeert. Gisterochtend is het werk aan de Munt normaal hervat. Van de arbeiders werd niemand gemist. STANLEY WOODS WINT OP MAN. Op het bekende circuit van het Engelsche eiland Man, zijn gistermiddag de Tourist Trophy-motorwedstrijden begonnen, met het verrijden van de Junior T.T. een race voor motoren van de 350 c.c. klasse over een afstand van 425 K.M. Winnaar werd de fameuze coureur Stan ley Woods in den tijd van 3 üur 8 min. 30 sec. Woods bereed een Velocette; ook de tweede plaats was voor een Velocette-rijder nl. Ted. Mellors. Eerst op de derde plaats kwam een Norton-machine. Deze race eischte nog een slachtoffer. De Nortonrijder Hoore viel in de derde ronde en was op slag dood. DE RONDE VAN DUITSCHLAND. De vijfde étappe der ronde van Duitsch- land, welke van Miinchen naar Innsbrück leidde, over 185 K.M., werd gewonnen door Bautz in 4 uur, 28 min. 36 sec. In het totaal klassement leidt nog steeds Schild voor Thierbach, De Caluwé, Bonduel en Wecker- ling. K.O.-OVER WINNINGEN VAN HENS EN TIN DEKKERS. Gisteravond zijn te Botterdam internati onale bokswedstrijden gehouden. De verras sing van den avond was wel het feit, dat Amold Lagrand (Ned.) verloor van zijn Deensehen collega den vedergewichtkam- pioen Hirsch Demsitz, Bob Rieger sloeg zijn tegenstander, den Franschman Driand, in de derde ronde knoek-out. Ook de gebr. Hens en Tin Dekkers be haalden knoek-out overwinningen resp. op den Italiaan Antoniazzi en den Franschman Kletert BloL Arie de Jong behaalde na een vinnig ge vecht van zes ronden een puntenoverwin- ning op den Spanjaard Garcia Lluck. ANNA PAULOWNA. Zondag ontving B.K.C. 1 Zaandijk 1, de sterke derde klasser van de Zaankant. De bezoekers hadden slechis 2 invallers. Het was dan ook van B.K.C. een heel goede prestatie dat ze het tegen deze menschen in het veld althans niet behoefden af te leg- gen. Toch won Zaandijk met 62, maar dit was meer op rekening te schuiven van de technische en taktisehe overheersehing die Zaandijk, ondanks de kalme wijze waar op zij deze wedstrijd opvatte, aan den dag legde. B.K.C. had n.1. wel veel aanvallers, maar overleg ontbrak meestal. Er werd te kort gespeeld, en bij kansen werd te wei nig doortastendheid aan den dag gelegd. We misten daarbij Jac. van Wees, die door J. de Schipper Az. werd vervangen. Af. van Tetilingen Jz. raakte aan de knie geblesseerd. C. Muntjewerf verving hem heel goed. Deze ijverige speler heeft er wel kijk op. De ruststand ging met 12 voor Zaandijk in. J. van Wees en A. Blok- scoorden de tegen^roals. Vooraf speelden 2 combinaties van lagere elftallen tegen elkaar. Wieringerwaard B.K.C. Dinsdagavond half acht zullen roodwit en geelzwart elkaar der traditie getrouw het bezit van den kcrmis-wisselbeker be twisten. Deze staat, tengevolge van de fiksche nederlaag die B.K.C. vorig jaar leed, thans bij de roodbroeken in de kast. PROGRAMMA VOOR WINKEL. Naar wij vernemen zal het programma voor Winkel pp Zondag 3 Juli a.s. de na volgende 11 nummers omvatten: 1. 50 M. schoolslag meisjes 13 en 14 jaar 2. 50 M. schoolslag jongens 13 en 14 jaar 3. 100 M. schoolslag heeren B 4. 200 M. schoolslag heeren A 5. 100 M. schoolslag dames B 6. 100 M. schoolslag dames A 7. 100 M. borstcrawl heeren B 8. 50 M. borstcrawl dames B 9. 100 M. borstcrawl heeren A 10. 3 x 50 M. wisselslag estafette dames 11. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren Bovendien zullen er waarschijnlijk" een tweetal waterpolowedstrijden worden ge speeld. Een tusschen de pas begonnen polo- ploeg van 't Oude Veer te Anna Paulowna en Frissche Morgen 2. En een tusschen Bruinvisschen 1 en Frissche Morgen 1. Het programma is voor de deelnemers nogal zwaar. Maar de Hitschrijvers hebben gemeend nu langzamerhand eens te kun nen afrekenen met al dat 50 meter gedoe, dat verslappend werkt op de verheffing van het zwempeil. Immers al train je hoegenaamd niet, 50 meter haal je toch wel! We hopen dat de zwemmers en zwem sters deze vingerwijzing hegrijpen. Nog drie volle weken kan er getraind worden. WIETtINGEN MOOI SUCCES. Onze plaatsgenoot, de heer Jb. Mooi, be haalde dezer dagen op de konijnententoon- stelling te 's-Hertogenbosch, met z'n nest Black Tan een derden prijs. In aanmerking genomen, dat hier 600 in zendingen waren, is dit voor den heev Mo_oi zeer zeker een prachtig succes. POLITIE. Vermist: een heerenrijwiel met Terry zadel en vernikkelde lamp merk „S»jika" Gev. een belastingplaatje in étui. Inl. bij Gem.-bode. WIELERCLUB. Het bestuur van de Wielerclub „Wierin- gen" had Zondag j.1. een 100 k.m. race ge organiseerd tegen de renners van de Rcn- vereeniging „D.O.K." Wegens verhindering van D.O.K. vond deze rit echter geen door gang. Scheepvaart. Het mistsein van Urk zal 13 Juni a.s. voor ongeveer een week buiten werking zijn. Onderwijs. In verband met de toeneming van het aantal leerlingen op de O. L. School te Den Oever, zal aan genoemde school waarschijn lijk een vierde leerkracht worden verbon den. Succes-nieuws. Succes II met vele invallers op pad, bond in Medemblik M.F.C. 2 aan haar zegekar. Zij won n.1. met 43. Loop der bevolking. Ingekomen personen: A. Attema en gezin uit Koudum; Mw. R. Eskens uit Grijpskerk; H. Veenkamp en gezin uit Wieringermeer; IJ. Vrielink uit Wognum; W. Dijkstra en gezin uit Oldeliove; I). v. d. Heide uit Ilan- lingen; C. Roos uit Haarlemmermeer; W. v. d. Heide uit Leeuwarderadeel; J. Ansink uit Wieringermeer; N. J. Meijer uit Delft; C. v. Dijk e. e. uit Medemblik; L. Terol uit Scha- gen; J. Schurer uit OUleberkoop; Mw. P. fedemaHoogesteger uit Anna Paulowna; R. Pol en gezin uit Zwagerveen; P. Nierop Groot uit Alkmaar; II. Koetze e. e. uit Wed de; Mw. M. de Haanv. d. Slikke uit Texel; Mw. A. A. Roosde Jong uit Nieuwveen; G. Bossen en gezin uit Anna Paulowna; Mw. G. v. Dijk uit Groningen; Mw. P. Attema uit Gaasterland; Mw. G. A. Bakker uit Wierin germeer; A. J. de Rijk uit Akersloot; H. J. Kila uit Delft. Vertrokken personen: J. Beets naar Velsen; K. v. Wijngaarden en gezin naar Urk; A. Donkerbroek naar Anna Paulowna; Mw. wed. P. Nieolai naar Buitenpost; J. Th. Meij er naar Wehl; T. Ennema naar Barradeel; Mw. R. Boontjes naar Slootdorp; Mw. M. SpaKlasens naar Vlagtwedde; A. Kerk dijk naar Rotterdam; H. G. Langes en gezin en M. I.andolt en gezin naar Apeldoorn; J. Verpoortcn en gezin naar Groede; P. A. Plooij en gezin naar Lemmer; D. Raatjes en gezin naar Urk: Mw. J. Poeze naar Alk maar; D. Schoorl naar Sehagen; Mw. T. Waiboor— Koorn naar Soestduinen; II. P. Smit naar Uithuizen; Mw. L. A. de Boo naar Vrouwennolder; Mw. M. Terpstra naar Drie bergen; K. Ottens en gezin naar Den Haag^ ANNA PAULOWKA AFGEBRANDE BOERDERIJ WORDT HERBOUWD. Naar wij vernemen zal de verleden week tengevolge van bliksem-inslag geheel af gebrande boerderij van den heer Jac. M ai- boer, worden herbouwd onder architectuur van het architectenbureau Dekker en Kos ter te Sehagen. VERGADERING VER. ..LANDARBEIDERS-i PLAATSJES." De vergadering van de verecniging van eigenaars van landarbeidersplaatsjes cehou den in de „Vlas- en Korenbeurs" werd door den heer Logeman met een welkomstwoord geopend. De notulen, benevens het jaarverslag van den secretaris, ^en heer T. Schra, en de re* kening van den penningmeester werden goedgekeurd, waarna bestuursverkiezing nlaats had. De aftredende heeren S. Smit en T. Schra werden herkozen Nadat de heeren M. Pelter en J. Blaanboer aangewezen wa ren om de controle-commissie te vormen, bracht de secretaris verslag uit van de fede ratievergadering, welke in Botterdam is go houden. Hieruit bliikt. dat de reeeering eert onderzoek instelt bij de eemeentebesturen en van den uitslag van dit onderzoek zal af hangen, of overgegaan moet worden tot ver laging van de rente der verleende voor schotten, hetgeen de federaties Noord- en Zuidholland en Groningen hadden verzocht. Natuurlijk zien de eigenaars van landar beidersplaatsjes verlangend uit naax een gunstige beschikking. Met eenige woorden van deelneming met de slachtoffers van het onweer, waarbij in het bijzonder het lid, de heer G. Boontjes werd herdacht, sloot voorz. de vergadering. Vijfde Groote Lammerenmarkt. De lammcrenhandel had gisteren niet zulk een snel verloop als vorige week, hoewel de prijzen slechts weinig minder waren en er veel kooplieden van elders aanwezig wa ren. De middenprijs over het geheele ver loop van do markt bedroeg ongeveer f 10.50, d.i. omstreeks f 0.25 lager dan op de 4e markt, hiertegenover staat evenwel dat de lamine ren over het algemeen iets lichter waren. De aanvoer bleef ongeveer gelijk als vorig jaar, doch toen was de middenprijs f2.50 hooger dan nu. Schapen deden zelfde prijzen als verleden week, pl.m. f20. De rundveehandel was vrij goed, er werd een zestal koeien aangevoerd, een afgekalfde koe bracht ongeveer f225.op, gelde koeien f150.— tot f ISO. Voor nuchtere kalveren werd gemiddeld f 11.per stuk betaald, oudere kalveren tot f 55. De prijzen der vette varkens op de boerde rij loopen iets terug, betaald wordt pl.m. 25 ct. p. pnd. Voor een goede big betaalde men op de markt ongeveer f 19. De eierenprijs op de veiling bleef vrijwel gelijk aan die van vorige week. Veemarkt Maandag 13 Juni 1938- 2 Paarden f 185f200 6 koeien f180f230; 2 pinken f125f175; 7 graskalveren f25 f55; 14 nuchtere kalveren f7f 14; 20 scha pen f 19— f22; 17 biggen f 17f21; 2780 lam meren f 8f 13. Eierveiling Maandag 13 Juni 1938, Aangevoerd: 68000 eieren. 58/62 kg. per 100 f3.10 tot f3.30; 62/64 kg. per 100 f 3.25 tot f 3.40; 6G/70 kg. per 100 f 3.45 tot f 3.70; 50/56 kg. p. 100 f 2.75—3.10. AMSTERDAM, 13 Juli. Veemarkt. 480 vette koeien, Ie kw. 71 80 ct., 21 kw. 6270 ct., 3e kw. 5060 ct, per Kg. slachtMwicht; 73 melk- en kalf- koeien f 180240 per stuk, 97 vette kalve ren: 2e kw. 50—56 ct., 3e kw. 404S ct, per Kg. levend gewicht; 123 nuchtere kalve ren f 711 per stuk, 8-4 schapen f 2(L—30l per stuk, 3 lammeren f IS19 per stuk, 50S varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 6062 ct., zware varkens 57— 59 ct., vette varkens 5556 ct. per Kg, slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons gesl, runderen uit Denemarken. Overzicht: Slacht; runderen ruime aanvoer, handel zeer stug, vaste prijzen. Melkkoeien behoorlijke aan voer, stille handel. Vette kalveren matigo aanvoer, zeer stugge handel, prijzen iets la ger. Nuchtere kalveren matige aanvoer, vlugge handel .constante prijzen. Schapeni behoorlijke aanvoer, stugge handel, hoogere prijzen. Lammeren onhetcekencndc ann voer en handel. Varkens ruime aanvoer, gedrukte handel, prijzen voor de vcltero soorten lager. ALKMAAR. 13 Juni. Aardappelen 111N.50, aardbeien 1.15 1.65, andijvie 0.803.20, asperges 1226, bloemkool T 5—9, idem II 24, doperwten 7.508.50, druiven 45.kropsla 0.502.90, komkommers 2.506.50. peterselie 11.50, postelein 0.100.18, peulen 8.5012. rabar ber 5—8. raapstelen 0.500.70. radiis 1.50 2.80, selderie 1—2. spinazie 0.100.90, snij- hoonen 2226. dubbele snereiehoonen 24— 26. tomaten 1213. wortelen 65010. PURMF.REND. 14 JUNI 1038. Aanvoer 525 stuks koeien; 200 vette koeien 0.63—0.72: gelde 110—230: melk 200—295; «tieren 0.52—0.56: 32 paarden 90200; 65 vette kalveren 0.30—0.50; 550 nuchtere kalve ren v. d. slacht 7—17; 254 vette varkens 0.460.50: 54 magere varkens 2235; 550 biggen 1422: 450 schapen 17—31; 90 bok ken 313; 600 lammeren 812. NOORDSCHARWOUDE, 14 Juni. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK. 13 Juni. Aanvoer: 5120 Kg. Aardappelen: Schot- sche muizen 14.50—16.90, drielingen 12.30 14.40. kleine 8.30—9.50, 900 Ke. peen 5.10 —5.70, 2850 Ke. rabarber 3.406. 300 stuks bloemkool 5.707.70, dito 2e soort 45.80, 0500 Kea tomaten A 21.5023.50, B 22.30 22.60. G 2.270. C.C 18.00. BBOF.K OP LANGENDIJK. 14 Juni. Schotsehe muizen 11.70—12.50. driclingert 7.508.60, kleine 4.105.30. 1000 Ke. neen 6.10—7.20. 2600 Ke. rabarber 3.704.7.0 230 kg. bloemkool 6.608.60 23000 lomafen 21.90—23.80 B 22.20—22.90; C 21.20-22 90 CC 19.20

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3