De burgelijke stand der schelvisch Aardbeien CENTRIIM's HAILEN GROOTE AFSLAG RUNDVLEESCH ANTOON BANDT, PIETERMANNEN tomateim Oienst voor Sociale Zaken lier Ken. Marine Het Schotsche visscherijonderzoek met de Explorer houdt de registers keurig bij Belangrijke voorspelling aangaande vang-resultaten Consenten voor den garnalen- uitvoer Een trouwe vriend bij uw examen Vischafslag IJmuiden Inschrijving Handelsregist er Texelsch nieuws ULO school te Den Burg blijft! Aanleg rijwielpaden KeAJk en Zending, Tijdschriften Koningstraat 15 Tel. 622 Tel. 622 HEDEN bij ZWAGERMAN prima gerookte ABVERIEEREN DOET VERKOOPER per pond 20 en 24 ct. per pond 15 ct. le Vroonstraat tegenover Koningdwarsstraat, Jan in 't Veltstraat 120. Telef. 753. Een van de belangrijkste resultaten van de Jongste onderzoekingen aangaande den schel- vischstand was de aanduiding, dat de aanvoer van kleine schelvisch van de Noordzeesoorten van jaar op jaar in gelijken tred rijst of daalt naarmate het broed van twee jaren vroeger gelukt dan wel mislukt, aldus The Fishing News. Dit blijkt uit de werkzaamheden van den wetenschappelijken staf van den Visscherij- graad voor Schotland, waaromtrent bijzonder heden zijn opgenomen in zijn jaarverslag. In 1934 bijvoorbeeld bereikten de vangsten marktwaardige schelvisch op de Noordzee hun laagste punt sedert 1924. In 1935 en 1936 zette de daling van den aanvoer van kleine schel visch zich voort. In 1935 was de aanvoer 794225 cwts, in 1936 641919 ckts. tegen 996468 cwts in 1934. Deze cijfers bevestigen, dat de broeden in de jaren 1932, 1933 en 1934 slecht waren, waartegen op grond van waarnemingen van hun eerste levensjaar af reeds eerder gewaar schuwd werd. Het broed van 1934 was het armste der Noordzeebroeden sedert meer dan 12 jaar, terwijl in Juni 1936 de laagste maan- delijksche aanvoeren in ongeveer 14 jaren wer den geregistreerd. Reeds in October 1935 kon echter worden gemeld, dat het ongeveer 6 maanden eerder geboren broed het rijkste sedert 1928 beloofde te zullen worden en daar, zooals later bleek, dit broed zeer rijk was en verspreid over de geheele Noordzee, werd vermoed, dat binnen een bepaald tijdsverloop een verbetering van de aanvoeren van marktwaardige visch ge constateerd zou kunnen worden. Aan het eind van 1936 deed het broed van 1935 reeds zijn intrede in de vangsten van marktwaardige visch. De maandelijksche aanvoeren van kleine visch stegen van 22863 cwts. in Juni tot 90608 cwts. in November van genoemd jaar en de verbetering hield aan tot 1937. Bevestigde stellingen. De stellingen op grond van de onderzoekin gen, in voorafgaande jaren in verband met den algemeenen toestand der voorraden opge bouwd, werden in 1937 ten volle bevestigd. Van visch van ouder broed dan van 1935, de over geblevenen dus van de groepen van 1934, 1933, 1932 en ouder, vond men nog slechts geringe hoeveelheden. In totaal maakten deze oudere groepen slechts 5 pet. uit van de vangsten van de Explorer (het Schotsche onderzoekings vaartuig). Nog eens weer werd de mate der mislukking van de jaarklassen 1932 en 1934 bevestigd. De jaarklasse 1931 was rijker ver tegenwoordigd dan het gemiddelde van boven genoemde klassen. Thans is deze klas met alle oudere klassen zoodanig verminderd, dat zij van geen waarde meer is voor de visscherrj. In zijn tweede jaar leverde het broed van 1935 vangsten op van omstreeks 2200 exem plaren per tien uur visschen en vormde dien overeenkomstig 90 pet. van den totalen schel- vischstand van het bevischte gebied. In 1937, in zijn derde levensjaar, vormde het broed van 1935 nog ongeveer 74 pet. van de totale opbrengst der trekken van de Ex plorer, overeenstemmende met een gemiddel de van ongeveer 1000 exemplaren per 10 uur visschen. Het broed toont nu reeds teekenen van vermindering, maar ondanks dat kan ge zegd worden, dat het nog rijk vertegenwoor digd is in de Noordzee en de aangrenzende wateren. Oude ervaringen. Oude ervaringen hebben aangetoond, dat een vruchtbaar broed in de marktwaardige aanvoeren het rijkst vertegenwoordigd is aan het eind van zijn derde levensjaar en dat het aan het eind van zijn vierde levensjaar op houdt het grootste percentage te vormen van de marktwaardige vangsten. Vóór het einde van 1938 zal het broed van 1935 niet meer behooren tot de groepen, ge- qualificeerd als „extra klein" en „klein". Deze groepen leveren normaal 85 pet. van de aanvoeren van de Noordzee. Handhaving van de vangsten van kleine visch zal dus af hangen van de nieuwe broeden in dit gebied Aan het einde van het jaar 1936 bleek reeds dat het broed, geboren in het voorjaar van genoemd jaar, beslist minder was dan het broed van 1935 in het eind van zijn geboorte jaar. Hetgeen gedurende 1937 bevestigd werd door de gemiddelde vangsten van dit broed door de Explorer, welke ongeveer 1/10 deel waren van die van het broed 1935 op hetzelfde werkterrein. Het broed van 1937 blijkt dus van geringere waarde te zijn. De andere onderzoekingen begonnen in 1937 met inbegrip van die ten aanzien van schol tongschar en kreeft, betrekking hebbende op meteorologische verschijnselen en hun invloe den op de visscherij, werden voortgezet. 's-Gravenhage, 13 Juni. Naar wij vernemen, zal de Nederlandsche Vissche- rij centrale van 1 Juli af zelf de verdeeling van het contingent ongepelde garnalen naar Frankrijk weer gaan regelen. De uit- voercontingenten zullen worden berekend naar de basisjaren 1936 en 1937. Voor verschillende plaatsen als Bres- kens, Den Helder en Texel beteekent dit een gunstige regeling, daar ten gevolge van de wijze van verleening der Fransche invoervergunningen deze plaatsen veel van hun export aan IJmuiden hebben moe ten afstaan. Neem 'n "Akkertje" is ook vóór het examen terecht het gebruikelijke gezegde. Tarbot per kg 0.640.50; Tong, idem 0.92—0.75; Griet, per 50 kg 26—13; Groote schol, idem 21Middel Schol, idem 19- Zetschol, idem 2414; Kleine Schol, idem 177.50; Bot, idem 2.10; Schar, idem 6.50 3.50; Poon, idem 41.25; Groote Schel visch, idem 1512; Middel Schelvisch, idem 13.5011; Kleinmiddel Schelvisch, idem 12.507.50; Kleine Schelvisch, idem 8 4.70; Kabeljauw, per 125 kg 5435; Groote Gul, per 50 kg 17—12; Kleine Gul, idem 12.505.50; Wijting, idem 4.502.70; Makreel, idem 4.60—3; Heilbot, per kg 1.080.82; Leng, per stuk 1.800.70; Groote Hake, per 125 kg 32—28; Middel Hake, idem 32.Kleinmiddel Hake, per 50 kg 119; Kleine Hake, idem 98. Nieuwe zaken: Texel: Sigarenmagazijn „Sport", Wever straat 94. Wijzigingen: Den Helder: S. Former, Bassingracht 47, aardappelhandel enz., overgegaan aan J. Bel. Wieringen: P. A. Plooij, Hofstraat 2, café, overgegaan aan I. Datthijn. HOSPITAAL-KERKSCHIP „DE HOOP", Album, uitgegeven ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. De Nederlandsche Vereeniging ten behoeve van Zeelieden van elke Nationaliteit herdenkt dit jaar het feit, dat haar Hospitaal Kerk schip ..De Hoop" gedurende 40 jaren zijn jaarlijksche tochten heeft gemaakt naar de visschers op de Noordzee. Duizenden vis- schers zijn in dit tijdsverloop kosteloos ge neeskundig verzorgd of hebben geestelijken steun ontvangen van de geneeskundigen en predikanten, die met „De Hoop" naar zee gaan. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft het bestuur een fraai album in linnen band uitgegeven, waarin de literator-teekenaar W. J. Dijk mededeeling doet van zijn indrukken op een tocht met „De Hoop" naar de Neder landsche haringvloot, bij een 60-tal reproduc ties naar origineele teekeningen, etsen en olieverfstudies. 's-Gravenhage, 13 Juni. Bij K. B. van 9 Juni 1938 zijn met ingang van 15 Juni 1938 benoemd en aangesteld: Bij het wapen der Artillerie, Tot commandant van de brigade Luchtdoel artillerie, de kolonel J. M. Ridder van Rap- pard, commandant van het korps Luchtdoel artillerie, zulks onder eervolle ontheffing uit zijn tegenwoordig commando; tot commandaht van het le regiment Lucht doelartillerie, de luitenant-kolonel A. J. Maas, van het korps Luchtdoelartillerie; tot luitenant-kolonel, commandant van het 2de regiment Luchtdoelartillerie, de majoor L. P. Schmidt, van het 2de regiment veldartil lerie; tot majoor, onderscheidenlijk bij het le re giment Luchtdoelartillerie, het 2e regiment Luchtdoelartilleric en het 2de regiment veldartillerie, de kapiteins J. D. W. Kalkman, A. A. van Oorschot en L. van Hulst, esp. adju dant van het regiment kustartillerie, van het korps Luchtdoelartillerie en van het 2de regi ment veldartillerie. GESLAAGD: De fourier der 1ste klasse G. J. de Klerk, van het Regiment Kust-Artillerie te Den Helder, heeft voldaan bij het te Amers foort gehouden examen voor den rang van sergeant-majoor-administrateur. Deze week zullen de volgende officieren der Koninklijke Marine-reserve tijdelijk in vasten dienst worden genomen: luitenants ter zee der le kl. D. J. Kommer, W. A. Deterts, S. E. Schipper, S. Dobbenga, J. Luske en P. F. M. van de Lint, benevens luitenants ter zee der 2e kl. H. C. J. Coumou, C. C. Medema en C. de Korver. Luitenant-kolonel der mariniers H. F. J. M. A. von Freytag Drabbe is na zijn terug keer uit Nederlandsch-Indië ter beschikking gesteld. Paardenarts der eerste klasse van het 4e regiment veld-artillerie H. Lubberts is over geplaatst bij het korps rijdende artillerie. Kapitein-luitenant ter zee O. R. F. Immink wordt 14 Juni geplaatst in het commande- ment der marine te Willemsoord. Overplaatsingen. Stokers 3e kl. J. van Asselt, P. van Bekkum, W. van den Berg, A. B. Bergmans, B. Betlem, C. J. de Bever, G. Boeschoten, J. Bostelaar, J. Brobbel, E. Brouwer, W. Buis, C. Czech, D. G. Duizendstraal, H. van Dijk, H. H. Dijk stra, W. Eckhart, W. F. Faber, D. P. de Gier, A. K. Groen, G. E. v. d. Heijden, G. den Heijer, A. T. Houth, F. A. van der Hurk, A. Jansen, A. B. L. Jansen, A. de Jonge, C. Kansen, H. J. Kerkhof, J. Kerkhof, P. A. Kipp, H. F. Klaasse, P. A. Kluwen, A. Koalsie, W. Koet sier, C. J. Kooman. B. J. Korteweg, K. Kouse maker, J. Kragt, P. H. Kramer, D. Lammers, J. C. Leenhouwers, H. Lindhout, A. Looijsen, J. Luitjes, J. M. Messcher, A. Metselaar, J. J. Moret, A. Moust, J. Oost, A. Oostema, B. Oosterhoff, J. Over de Vest, F. Overdijk, C. de Peuter, F. J. M. Priem, L. Prins, A. B. van der Pijl, B. J. G. Roeters, D. van Rijswijk, G. Schrijver, P. Simpelaar, G. Sluiters, L. Stoltenbarg, H. J. Stoot, T. Streefland, L. C. Swagemakers, H. H. Tichelaar, J. van 't Veer, W. H. Verbeek, P. A. Verschuren, A. Visscher, F. W. Vos, E. de Vries, D. J. van Wieringen, W. de Willigen, W. C. Wittenveen van Kaz. W.oord naar v. Speijk l-7-'38. Stokers 3e kl. (I. V.) J. W. v. d. Berg, H. H. A. Bezoen, H. Blom, J. v. Blijderveen- veen, C. Boers, A. F. A. Carli, R. A. Cooke, C. C. F. Dantz, M. v. Delden, G. J. J. v. Dingstee, E. A. Egberts, M. Ester, J. H. Gobeé, A. T. A. Hillebrand, W. M. de Jong, L. W. J. de Jongh, J. Kanis, A. G. van Kem pen, M. H. Lauterbach, J. Mos, J. E. L. Nobel, G. T. Pietersz, J. J. Rietdijk, J. W. van Straalen, M. Tinkelenberg, J. Toorpop, P. H. Topeé, J. Verdonk, A. van Wieringen, A. de Wilde van Kaz. W.oord naar v. Speijk l-7-'38. L.l. timmerlieden H. J. Vermeulen, P. Kroon, A. Korteweg van Kaz. W.oord naar v. Speijk l-7-'38. L.l. geschutmakers J. M. Tukker, D. J. Snaphaan, A. W. F. v. Renswouw, L. v. d. Linden, J. Hazeveld van Kaz. W.oord naar Speijk l-7-'38. L.l. torpedomakers H. Bennink, J. N. v. d. Bergh, P. T. Bisschops, G. H. Bisselink, T. de Boer, H. J. Braakhekke, L. Dees, G. J. M. v. Doesburg, G. Doeve, M. J. van Dongen, S. Drijver, J. H. Eering, H. P. Eversdijk, G. J. de Geus, C. Hazen, P. de Heer, H. G. Hoek stra, A. Holstege, H. Koster, A. v. d. Kuij, P. B. Lantsheer, K. Lenten, A. Lit, G. A. Looije, A. Luijsterburg, P. J. Oliemans, M. Peterse, G. Pronk, M. A. Pijl, J. G. J. Schaf- fer, J. Schagen, J. J. Slijkhuis, P. J. Smit, H. Spijker, H. v. d. Vecht, W. G. M. Ver hoeven, J. N. v. d. Vlugt, R. Wielinga, H. van Zuilekom, J. Farla van Kaz. W.oord naar Schorpioen l-7-'38. L.l. vliegt.mkrs. (H) L. J. v. Duijvenbode, M. Landman en D. Renden van Kaz. W.oord naar De Kooij, l-7-'38. L.l. vliegt.mkrs. (M) J. van Beeren, A. van den Berg, B. Berkhout, A. M. H. v. Beurden, J. K. Boldingh, A. Bosch, A. J. C. Brekelmans, P. Brouwer, G. J. v. der Burg, D. van der Bijl, J. Dekkers, H. van Donkelaar, S. G. Duijts, G. E. Dijkema, A. Hagen, B. G. 't Hart, G. H. Hulsbergen, J. W. Jas, C. de Jong, D. J. Kar- renbeld, W. Kleppe, J. Kooijman, M. Korving, S. W. Laan, E. v. de Lustgraaf, K. Meijer, J. van Nieuwkerk, A. Moens, W. A. Pietersen, L. Rijneveld, J. Smit, P. Smit, E. Vink, J. C. Vroom, J. van Vulpen, J. M. Waarts, A. Wij- brands en W. Zeiessen van Kaz. W.oord naar De Kooij, l-7-'38. L.l. monteurs H. H. Adriaens, G. Baart, W. den Baas, T. van den Berg, K. de Boer, L. Brinkerink, J. J. Dost, W. S. v. der Giessen, P. J. van Harselaar, L. A. Jacobs, S. D. Jansz, G. Kareis, H. Klein, J. D. Klokman, H. Kobus, G. Kronenburg, H. C. Leenders, A. Looij, C. W. Lubbers, L. Meeuwissen, H. C. Mellegers, J. H. J. Nettenbreijers, W. H. J. v. Ockenburg, R. van Ooijen, C. Petersen, H. Pronk, W. Roos, C. Schmitt, W. J. Schrage, J. van Slooten, J. Talsma, P. Tieman, H. J. van Tongeren, G. ten Voorde en A. Witte van Kaz. W.oord naar Kaz. A.dam, l-7-'38. Er liepen hier reeds langen rijd geruch ten, over opheffing van de U.L.O. school te Den Burg. Hierover kunnen we thans meedeelen, dat de school Inderdaad heel zwak heeft gestaan, doch dat heden in de raadsvergadering een voorstel in be handeling komt, om niet tot opheffing over te gaan. Van den Minister was een schrijven ingeko men, dat over 1938 de school niet voor rijksver goeding in aanmerking kwam (m.a.w. voor vergoeding van de jaarwedde van het personeel ten bedrage van 9750.) Deze mededeeling stond in verband met het feit, dat in 1936 de le klasse 25% leerling telde en dus de 2e klas door gemiddeld 154/io leerling in 1937 had moeten worden bezocht. Dit aantal was 15, dus */io leerling te weinig. B. en W. hebben den Minister den toestand uiteengezet en thans bericht ontvangen, dat Z.Exc. bereid is na afloop van het jaar een verzoek om schadeloosstelling in welwillende overweging te nemen als het blijkt, dat in 1939 aan de eischen voor rijksvergoeding wordt vol daan. Bij gebleken onderzoek bij de betrokken ouders en na verkregen inlichtingen over overgang bij het Hoofd van de School is ge bleken, dat het aantal leerlingen op den tel datum (16 Sept.) 22 zal bedragen, in de 2e klas, blijkt dit inderdaad het geval te zijn, dan zal het gemiddeld in de 2e klas over 1938 zijn i/3 X (14 12 22) 16, derhalve 1 leer ling meer dan vereischt is om op rijksvergoe ding voor 1939 aanspraak te maken. Op grond hiervan adviseeren B. en W. den Raad geen besluit te nemen om tot opheffing van de school over te gaan. SCHOOLNIEUWS. Voor de opengevallen plaats van onderwijzer aan de U.L.O. school te Den Burg in verband met het vertrek van den heer M. J. Oele naar Leiden hebben zich, naar wij vernemen, 23 sollicitanten aangemeld. JHR, CH. L. ROELL OVERLEDEN. Bij voordracht van 28 Maart 1938 werden door B. en W. van Texel mededeelingen ge daan, met betrekking tot het aanleggen of verbeteren van: le. een pad langs den Monni- kenweg van Gerritslanderdijkje tot Ploegelan- dersweg; 2e. een pad langs den duin- en boschrand van den Jan Ayeweg tot den Laan- of Smitsweg; 3e. een gedeelte pad langs het Westerslag; een pad van Rozendijk tot den Koog langs Minister Ruysweg; een pad. aan vangende bij Buitenlust langs den Akenbuurts- weg, den Oosterlaanweg en den Duinweg naar de Staatsduinen en van Hermanshoeve langs den Duinweg tot den Driesprong Oosterlaan wegDuinweg. Van de kosten voor deze wer ken, die geraamd waren op: 9150 aan loonen en 4050 aan bijkomende kosten waren ver schillende subsidiën in uitzicht gesteld, doch er bleef nog 1200 ongedekt. De Raad keurde dit voorstel goed, onder voorwaarde, dat ge tracht zou worden subsidie te krijgen voor het geheele bedrag. De A.N.W.B. heeft nog een bijdrage hiervoor verleend van 250 terwijl ook nog een vermoe delijk bedrag voor gelijke grootte zal beschik baar worden gesteld voor 1939. Ook het Waterschap „De dertig gem. Pol ders" is een bedrag van 442 toegezegd, zoo dat vermoedelijk nog 250 ongedekt zijn. Intusschen is van den Minister bericht ont vangen, dat het werk voor subsidieering als werkverschaffing in aanmerking zal worden gebracht. B. en W. stellen daarom voor het resteerend bedrag voor gemeenterekening te nemen en tot uitvoering van bovenomschreven werken over te gaan. KATHOLIEKE UNIVERSITEIT. De inzameling voor de Roomsch-Katholieke Universiteit was in 1936 f 11,2.1,36en steeg in 1937 tot 152.351.De Roomsch-Katholie- ke bevolking bedraagt S.121,.000 zielen. Per ziel werd dus 4.88 cent gecollecteerd. Het centraal comité der Katholieke Universiteitscomité's zag dit gaarne tot „een dubbeltje per Katholiek" opgevoerd, hetgeen een jaarlijksche bate van drie ton beduiden zou. Baarn, 13 Juni. Alhier is in den ouder dom van zestig jaar overleden Jhr. Ch. L. Roell, in leven oud-administrateur der Stoom vaart-Maatschappij „Nederland". De begrafenis geschiedt Woensdag om 11.45 uur te Baarn. Oommige adverteerders zitten uren op een pakkende tekst te „broeden". Verspil geen tijd: laat ONS U voorlichten. Het kost niets extra!: ESFERANTO-KERKDIENST. De Frisa Esprantista Rondo te Leeuwarden zal op Zondag 29 Mei 's middags half vijf a.s. in de Waalsche kerk, welke door de kerkvoog dij der Nederlandsch Hervormde kerk is afge staan, een kerkdienst houden, waarin het Es peranto uitsluitend als voertaal gebruikt zal worden. Voorganger zal zijn ds. F. H. Bruins te Leeuwarden een overtuigd en ijverig voor stander van het Esperanto. De dienst is geen officiecle kerkdienst van de Nederlandsch Hcr- STOOMVAART DnJ. NEDERLAND. Bintang, 12 Juni v. Amsterdam (in ballast) j p coen, u., 12 Juni te Batavia. Poelau Roebiah, t„ pass. 11 Juni Gibraltar. Poelau Tello, u., 12 Juni te Londen. Simaloer, 12 Juni te Hamburg. Soemba, t., 12 Juni te Hamburg. KON. HOLL. LLOYD. Salland, 12 Juni te Amsterdam. Zaanland, u., 13 Juni v. Montevideo. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Ajax, 13 Juni v. Kopenhagen. Bennekom, u., 10 Juni te Cristobal, Berenice, 13 Juni te A dam. Bodegraven, t., 11 Juni te Valparaiso. Boskoop, t., 11 Juni te Liverpool. Breda, 11 Juni te Antwerpen. Crynssen, 12 Juni v. Cristobal. Deucalion, 11 Juni te Hamburg. Euterpe, 11 Juni v. La Pallice. Fauna, 11 Juni v. Olhao, pass. 12 Juni Gibr. Hercules, 12 Juni te Istanboul. Juno, 12 Juni te Amsterdam. Medea, 10 Juni v. New-York. Oberon, 11 Juni v. Kingston. Odysseus, 12 Juni te Glynia. Orion, pass. 12 Juni Gibraltar. Pericles, u., 11 Juni v. Dover. Perseus, 13 Juni te A'dam. Rhea, pass. 13 Juni Finisterre. Saturnus, pass. 12 Juni Gibraltar. Theseus, pass. 13 Juni Brunsbuttelkoog. Titus, 12 Juni te Marseille. Trajanus, 11 Juni v. Oran. Ulysses, 11 Juni v. Gibraltar. Van Rensselaer, 11 Juni te Paramaribo. Venus, 11 Juni v. Palermo. Vesta, 13 Juni te Malta. Vulcanus, 11 Juni te Kimassi. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Houtman, 12 Juni 's middags 12 u. op 1 gr. 25 min. N.B. en 43 gr. 24 min. O.L. Nieuw Zeeland, 11 Juni te Singapore. Ruys, 10 Juni v. Manilla. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, 10 Juni v. Quebec, Boschdijk, 12 Juni te Antwerpen. Burgerdijk, 11 Juni v. Galveston. Dinteldijk, 11 Juni te San Francisco. Narenta, 11 Juni v. Londen. Nieuw Amsterdam, 11 Juni v. N. York. Spaarndam, 12 Juni te Philadelphia. Statendam, 11 Juni v. N. York. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, u., 12 Juni v. Dakar. Jaarstroom, t., pass. 12 Juni Las Palmas. Reggestroom, t„ 11 Juni v. Duala. SIL VER-JA VA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverlight, 8 Juni te Manilla. Kota Baroe, pass. 11 Juni Fernando Noronha. Modjokerto, 10 Juni v. N. Orleans. JAVA—NEW- YORK-LIJN. Kota Tjandi, pass. 13 Juni St. Helena. Singkep, 10 Juni te New York. Tabinta, 11 Juni te Singapore. Tawali, 11 Juni v. New York. Weltevreden, 12 Juni te Boston. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisadane, 10 Juni v. Hongkong. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, u., 13 Juni v. Lissabon. Blitar, u„ pass. 12 Juni K. Bon. Dempo, t., 12 Juni v. Sabang. Indrapoera, u., 13 Juni te Belawan. Kota Agoeng, 12 Juni te Rotterdam. Kota Gede, t., 13 Juni v. Singapore. Palembang, t., pass. 13 Juni Ouessant. Sibajak, t., pass. 12 Juni Finisterre en 15 Juni v.m. 7 u. te Rotterdam verwacht. Slamat, u., 11 Juni v. Suez. STOOMVAART 3n.J. OCEAAN. Alcinous, 12 Juni bij Mumbles voor anker. Deucalion, 11 Juni te Suez. Eurymedon, 11 Juni te Liverpool. Helenus, 11 Juni te Penang. Memnon, 12 Juni v. Shanghai. Patroclus, 13 Juni v. Penang. Phrontis, pass. 10 Juni Gibraltar. Rhesus, 12 Juni v. Baavia. Sarpedon, 12 Juni te Londen. EMZETCO LIJN. Jonge Elisabeth, pass. 12 Juni Gibraltar. Jonge Johanna, pass. 11 Juni Ouessant. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika Lijn). Bloemfontein, t„ 11 Juni v. Mombassa. Jagersfontein, 12 Juni te Amsterdam. Springfontein, u., 12 Juni v. Mombassa. (HollandAustralië Lijn). Meliskerk, 13 Juni te Hamburg. (Holland—Br.-Indië Lijn). Hoogkerk, 13 Juni te Rotterdam. (HollandOost-Azië Lijn) Gaasterkerk, t., 11 Juni te Yokohama. Serooskerk, u., 10 Juni v. Livorno. S vormde kerk. De Tooneelspiegel, uitg. A. J. G. Strengholt's Uitg. Mij., Amsterdam. Juni- nummer. In de rubriek „Onze meening over" vernemen wij het een en ander over het nog steeds niet opgebouwde Flora (een schande.'), over den Amsterdamschen stadsschouwburg, en over Hongeren en Kunst, Eduart Veter man schrdijft met zijn vaardige pen over het duel Bernstein—Bourdet, terwijl H. P. van den Aardweg Werumeus Buning interviewde. Van en met 16 JUNI tot en met 22 JUNI 1938 zal GEEN SPREEKUUR worden gehouden Spoedgevallen in de bus De Kapitein-Luitenant ter Zee, Hoofd van den Dienst voor Sociale Zaken der Koninklijke Marine O. R. F. IMMINK Lappen 4045 Gehakt 35 Riblappen 50 Rosbief (jo Biefstuk 70 Gedraaid Spek 25 Doorregen Varkenslappen 32 Lamsvet 25 AARDAPPELEN 10 eent per JX.G. 5 kroppen Sla voor 10 cent. Postelein 5 cent p. pond Bloemkool 5 en 8 cent p. stuk B ANKER'S AARDAPPELENHUIS, Molenstraat hoek Keizerstraat.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6