De strijd tegen het water is verloren BxïtkifóAjxte&riq, Hitier, hoogste rechterlijke instantie Het Duitsche volk is niet stompzinnig Nu al Sinterklaas op Ameland H.R»C-D.C,L 4-0 Jwammen Rookbommen op Texel aangespoeld Doel en streven Hongersnood en cholera dreigen Rede van minister Frank Het drama van de Veehouders-onderlinge Is Hitier in Weenen? Oost-Pruisen voorpost tegen het bolsjewisme In Australië geland Hef millioenentekort van het spoorwegpensioenfonds De Racers winnen de speldjes op verdiende wijze. Bovengenoemde wedstrijd vond Zondagmid dag onder leiding van scheidsrechter van Dam plaats. Het windje maakte het weer voor voetbal nog byzonder geschikt en velen had- den dan ook aan den oproep van het Oranie- Comité gehoor gegeven. HRC probeerde voor deze gelegenheid een geheel gewyzigde opstelling. Zoo stond Dukers (ex-Texel) onder de lat Dukers is geen onbekende op de Heldersche sportvelden en zal wanneer hy nog wat traint (klemvaster worden!), zijn weg bij HRC wel vinden. Stins werkte hard op de rechtshalfplaats maar zyn balcontróle laat wel wat te wen- schen over, evenals van De Vries op de rechter vleugel. Deze maakte veel goed door zijn schitterende voorzetten, waar vooral Dissel met zyn kopballen een dankbaar gebruik van maakte. Ook op de rechtsbinnenplaats was 'n nieuweling opgesteld, die op een goeden wed strijd kan terugzien. Na een ietwat weifelend begin kwam hij er steeds beter in en bleek tevens een goed schutter te zijn, waarvan zijn .twee doelpunten mede getuigen. Roomeyer als linksbinnen fungeerde zoo'n beetje als zwerver wat hem heel goed afging. Zimny was weer eens midvoor en deed han dige dingen. Bij DCL vielen eenige goede spelers op, voor al de linksbuiten was een actieve voetballer. Het ontbrak de Rotterdammers echter aan 'n schutter, anders hadden ze zeker twee doel punten gemaakt, welke ze ook verdiend had den. Scheidsrechter van Dam hebben we wel eens toeter gezien, vooral op buitenspel was hy er wel eens naast. Over den wedstrijd het vol gende. Reeds vanaf den aftrap nam Racing eenig overwicht, hetwelk zij feitelijk den ge- heelen wedstrijd heeft behouden. De keeper der Rott. moet verscheidene keeren handelend optreden, wat hem steeds goed afgaat. Aan den anderen kant breekt de DCL-voorhoede nog al eens door, maar door slecht schieten levert het niets op. Na 20 min. spelen loopt Dissel prachtig om de backs heen, zijn voorzet is zuiver geplaatst en de rechtsbinnen kopt den bal buiten bereik van den doelverdediger in de touwen. Bijna is de voorsprong reeds vergroot, maar de keeper is Dissel juist een stap voor. Het spel verplaats zich en Dukers weet nog juist een moeilijk schot te stoppen. Het is duidelijk merkbaar, dat er nieuwelin gen bij HRC zijn, want men begrijpt elkaar nog al eens verkeerd. Voor de rust komt er geen verandering meer in den stand. Na de thee trekt R. al direct ten aanval, ide bal gaat van man tot man en het is weer de rechtsbinnen die onhoudbaar doelpunt. 20. Dit prikkelt de Rott. wel eenigzins en ze gooien er nog een schepje op. Hoewel het veld spel lang niet slecht is, blijft het gemis van een schutter een handicap. Ook komt dit de spanning niet ten goede, te minder toen Zimny een bal juist voor den toestormenden keeper in het het liep. De strijd kreeg zelfs een ietwat te forsch karakter, wat Dissel aan den lyve moest onder vinden. De midvoor van DCL brak een keer goed door maar zijn schot werd door Dukers even goed gekeerd. De lat bracht ook nog redding; in deze periode hadden de Rotterdammers zeker een doelpunt verdiend! Zimny deed het beter: uit een goed aan gegeven bal van Dissel maakte hy er 40 van. Hoewel de Rotterdammers tot het einde bleven zwoegen slaagden ze er niet in de eer te redden. Na afloop sprak de Burgemeester een toe passelijk woord en reikte 11 speldjes, door het Alg. Oranje-Comité voor de winnaars beschik baar gesteld, aan aanvoerder Stolk uit, waar mede deze bijzondere sportgebeurtenis weer tot het verleden behoorde. SUCCES VOOR DE BRUINVISSCHEN IN BERGEN. Door eenige leden van de zwemclub „De Bruinvisschen" werd deelgenomen aan de wedstrijden in Pesie's Natuurbad te Bergen. Bij de 50 meter schoolslag voor meisjes van 1 tot en met 16 jaar werd F. Bakker 2e in den wetijd van 43.6 sec., terwijl op het num mer 100 meter borstcrawl heeren A. Zuur mond de tweede plaats bezette met een tijd van 1.12.1. Wxindeh^xcPit Wederom een goed succes der W.S.V. „de Zilvermeeuw". Zondag nam de W.S.V. „de Zilvermeeuw" met een flinke groep deel aan den eersten Boschplan-wandeltocht te Amsterdam. Het mocht onze stadgenooten gelukken een schitterenden groepsprijs en de niet minder mooie persoonlijke herinneringen te winnen. Bij de gehouden toekenning der extra-prij zen werd voor den besten algemeenen indruk een 3en prijs toegekend. Als men bedenkt, dat circa 35 groepen deelnamen, mag dit zeer zeker een goed succes genoemd worden. Vermelding verdient ten slotte nog, dat een 4-tal heeren, van de geboden gelegenheid ge bruik maakten om, zoowel op Zaterdag als op Zondag te loopen. Voorwaar een goede training voor de a.s. Vierdaagsche. OOK „VOLHARDING" NAM DEEL. Van de zyde van de W.S.V. „De Volharding" berichtte men ons hedenmorgen, dat ook zy aan den Boschplanmarsch heeft deelgenomen, en wel met 2 groepen: een voor de 30 km en een voor de 15 km (jeugdmarsch). Ofschoon „V ol- harding" het niet tot een groepsprys heeft ge bracht, heeft zij een uitstekenden indruk op de Amsterdammers gemaakt. In totaal behaalden zij 1371/f punten, hetgeen, als men weet, dat het hoogste aantal punten van dien dag 152 was, lang niet slecht was. In ïedergcvalhecft „Volharding" weer aangetoond, dat zy op den goeden weg is. Vrijdagmiddag zijn. naar de Tel. meldt, op het Noordzeestrand drie bommen aan- Respoeld, vermoedelijk rookbommen Aan den Engelschen marinevliegdienst. es un digen van het vliegkamp De Mok hebben de projectielen onschadelijk gemaakt. MR. D. FOCK 80 JAAR. Gisteren heeft mr. D. Fock zijn tachtigsten verjaardag bereikt. In „De Vrijheid" heeft de voorzitter van de Liberale Staatspartij een warm-gestemd artikel gewijd aan den eere voorzitter van de party, die, na in 1901 voor de liberalen zijn intrede in de Kamer te heb ben gedaan, zulk een buitengewoon eervolle carrière heeft gemaakt, doch die nadien niet schroomde het politieke handwerk weer op te vatten, toen op hem daartoe een beroep werd gedaan. Toch, hoeveel reden tot erkente lijkheid de liberalen tegenover mr. Fock ook hebben, men zou hem tekort doen, indien men in hem in de eerste plaats den liberaal zou zien, schrijft de „N. Rott. Crt.". De heer Fock heeft steeds eerst Nederlan der en dan pas liberaal willen zijn. Deze eigen schap heeft den heer Fock altijd gesierd en haar drager is daarom in dezen tijd van party schappen op allerlei terrein een lichtend voor beeld. In velerlei gewichtige functies heeft de heer Fock zijn vaderland gediend. Nu sinds eenigen tijd een periode van rust is aangebroken is de belangstelling van den heer Fock voor de openbare zaak nog niet ver flauwd. Bij verschillende gelegenheden doet hij van zijn interesse blijken, daarmee nog steeds getuigende van de kracht, waarvan zijn buitengewone loopbaan het uiterlyk bewys is geweest. 28 JAPANNERS GEARRESTEERD. Vier booten in beslag genomen wegens verboden visschery. Ook diefstal van klappers en mishan delingen Zooals reeds telegrafisch in het kort gemeld is, is de gouvernementsstoomer „Valk" de haven van Tandjong Priok binnengeloopen met vier Japansche visschersprauwen op sleeptouw, waarvan een voorzien is van een aanhang- motor; de 3 andere zijn zeilvaartuigen. De in beslag genomen vaartuigen zijn overgegeven aan den havenmeester van Priok en voorloopig in het Java-kanaal aan den ketting gelegd. Klaarblijkelijk hooren de vaartuigen te Singa pore thuis; zij werden evenwel door de „Valk" nabij Tg. Pandan visschende aangetroffen en daarom aangehouden. Een 28-tal Japanners is aan de politie te Priok overgeleverd; ook be wijsmateriaal is overgegeven. Het Bat. Nbl., waaraan dit bericht ontleend is, had kort geleden melding gemaakt van verhoogde activiteit van Japansche visschers bij de eilandjes ter hoogte van Billiton en Banka. Op die eilanden hadden deze indring- gers klappers gestolen en de bevolking afge ranseld. De thans gearresteerde Japanners hebben zich aan visschen in voor hen verboden wateren schuldig gemaakt, doch ongetwijfeld zullen zij aan den tand gevoeld worden in verband met de terreur op bedoelde eilandjes. der Nationale Vereeniging tot Bevordering van Harmonische Lichaamsontwikkeling. De vereeniging stelt zich ten doel de har monische lichaamsontwikkeling van het Ne- derlandsche volk te bevorderen, te verbeteren en te bestendigen. Te dien einde heeft men een examen inge steld, waarby voldaan moet worden aan bepaalde eischen in hardloopen, ver- en hoog springen, zwemmen, wielrijden, balwerpen of kogelstooten, klimmen en wandelen. Deze proeven zijn samengesteld in overleg met het N.O.C. en zijn eenvoudig gehouden, zoodat ieder mensch, mits gezond van lijf en leden, ze met goed gevolg kan afleggen. Maar ook zij, die reeds eenzijdig één der bovengenoemde sporten beoefenen, vallen onder haar bemoeiingen: zij dwingt door haar proeven, de voetballer tot wandelen, de wan delaars tot zwemmen, en de zwemmers tot athletiek-beoefening. En dat alles tot heil van eigen lichaam en gezondheid. Het wedstrijdreglement is dus volkomen uitgeschakeld. In dezen tijd, waarin de spe cialiseering in de sport zich zoo duidelijk demonstreert, dient het besef levendig te worden gehouden, dat hoewel wedstrijden voor de sport een onontbeerlijke factor is, dit slechts als middel ter bereiking van het groote doel, de bevordering van de kracht en vaardigheid van het gansche volk, mag worden gezien. Uit het bovenstaande blijkt duidelijk, dat van concurrentie met andere sportorganisa ties als het Nederlandsch Olympisch Comité, de Kon. Ned. Athletiek, het Kon. Nederl. Gymnastiek Verbond, de Kon. Ned. Zwem- bend, de Ned. Wielren Unie, de Ned. Wandel sport Federatie, e.a. vertegenwoordigd. Poli tieke noch Godsdienstige overtuigingen komen in het gedrang. De examencandidaten kunnen zich derhalve oefenen en voorberei den voor het er.amen in hun eigen organisaties De hoogste autoriteit, de voorzitter van den raad van ministers, heeft toestemming gegeven aan alle rijks-, provinciaal-, en gemeente-personeel, om het H.L.O.-insigne in diensttijd op hun dienstuniform te dragen. In het volgend artikel hopen wij U iets te vertellen waarom juist „Harmonische Lichaamsontwikkeling" zoo goed en heilzaam is. H. L. NOORD-HOLLAND VAN 't IJ TOT DE WADDEN. Voor ons ligt de nieuwe gids van Noord- Holland van 't IJ tot de Wadden, een uitgave van A. J. G. Strengholt. te Amsterdam, in samenwerking met de federatie van V.V.V.'s in Noord-Holland. Het boekwerkje maakt een goeden indruk. De hoofdstukken zijn logisch gerangschikt en de vreemdeling, die hier tijdelijk zijn ten ten wil gaan opslaan, zal er zeker een uit stekende leiddraad in vinden. Natuurlijk is alles beknopt gehouden, maar men houde er rekening mee, dat op aanvraag de afzonder lijke gidsen der plaatsen natuurlijk gaarne kosteloos toegezonden worden. De foto-montage tusschen den tekst doet het wonderwel, waarbij een speciaal woord van waardeering voor het up to date foto materiaal zeker gehoord mag worden. Elk deel onzer provincie wordt even onder de loupe genomen en de markante eigenschappen er van gereleveerd. Ook de doode steden worden vermeld; het nieuwe land en het oude polderland. Wat ons in het bijzonder interesseert zijn de bijdragen over Den Helder en Huisduinen, en niet minder die met betrekking tot de vliegvelden van onze marine. Ook hier heeft men zich moeten beperken, doch het valt niet te ontkennen, dat de auteur dit propa- ganda-werk meer bjj de hand gehad heeft. Een aardige gids, die haar weg wel" zal vinden. DE OVERSTROOMINGEN IN CHINA. Over een maand kunnen vijftig millioen menschen dakloos zijn. Elke dag overstroomt 380 mijl meer. Krijgsoperaties practisch gestaakt. Troepen concentree- ren zich. Ingenieurs van het Japansche le ger geven thans practisch toe, dat de strijd tegen de wateren van de Gele Rivier in Noord Honan verloren is. De toestand in Noord Honan, waar het water ruim 1000 vierkante mij len heeft overstroomd en 2000 dor pen volkomen en 1500 gedeeltelijk onder water heeft gezet, is wanhopig. Zeven honderd duizend Chineezen, zonder eenige have of goed, vluchten in alle richtingen. Sommi gen drijven rond op ijlings aaneen gebonden vlotten. Duizenden geïso leerde dorpelingen, zoo wordt ge meld, hebben hun laatste levens middelen verteerd: zij eten thans het schors van de boomen. In buitcnlandsche kringen is men van meening, dat door de ontzettende over stroomingen van de Géle Rivier millioenen van hun haardsteden verdreven zullen worden, dat een reusachtige hoeveelheid ei gendommen vernield zal worden en de ge- heele Japansche campagne in Noord-China in ernstige mate belemmerd zal worden. De internationale commissie ter bestrijding van hongersnood vreest, dat over een maand 50.000.000 menschen .dakloos zullen zijn, indien men niet tot handelen over gaat. De Japanneezcn hebben verklaard, dat dagelijks een gebied van meer dan 3S0 vierkante mijl overstroomd wordt. Men gelooft, dat Hankau weldra geïsoleerd zal zijn door het water van de wassende Jangtse-Kiang. Daardoor zullen, zegt men in kringen van buitenlanders, de Japanneezcn wellicht gedwongen worden, hun actie in 't Noorden op te geven en over te gaan tot een kostbaar offensief in Zuid-China. Terwijl de overstroomingen de gevechts operaties in Oost-Honan voorloopig onmo gelijk maken, gebruiken zoowel de .Tapan- nezen als de Chineezen de regenperiode om in 't gebied van Anking en ten Noor den daarvan sterke troepenafdeelingcn te concentreeren. Japansche oorlogsschepen zijn de Jang- ste opgestoomd en hebben tot Matane de aan den oever gelegen steden beschoten. Volgens een bericht van Japansche zijde is een derde gedeelte van de stad Kioeki- ang overstroomd door het water van de Jangste, die nog gestadig wast. Naar offi cieel te Nanking wordt verklaard, worden sterke Chineesche strijdkrachten verdreven uit het heuvelachtige gebied van Tikiang, 30 k.m. stroomopwaarts van Woehoe aan de Jangste gelegen. Van Chineesche zijde wordt medegedeeld, dat door het feit, dat -beide partijen aan weerszijden van den Yangste staan in de laatste paar dagen slechts weinig wordt ge vochten. Japansche troepen zijn op den zuidelijken oever van den Yangtse tusschen Tatoeng en Tatoekau op twaalf plaatsen aan land gegaan. Naar officieel wordt medegedeeld, hebben de Chineezen hun daar Donderdag ernstige verliezen toegebracht. De Chineesche bevelhebber in Noord Ho nan verzekert, dat de Japansche troepen het in de door hen bezette streken in West Sjantoeng en Noord Honan zwaar te verdu ren hebben. Volgens een Domeibericht, verklaren Ja pansche militaire autoriteiten in Peiping dat ongeveer 200.000 man Chineesche troe pen de provincie Sjansi zijn binnengedron gen. Ook een cholera-epidemie? Het bericht .dat in Tsjifi cholera is uit gebroken, heeft in Peking bezorgdheid ge wekt. Uit Dairen, Tientsin en Peiping zijn Ja pansche artsen per vliegtuig vertrokken om de autoriteiten in het bedreigde gebied bij te staan. Het rijk is thans instrument tot uitvoering van de door de partij leiding gegeven doelstellingen. Ter gelegenheid van den vijfden verjaardag van de Duitsche acede- mie voor het recht heelt minister Frank een uiteenzetting gegeven van de rechtskundige opvattingen van 't Derde Rijk. De wezenlijke waarden, die door Hitier zijn afgekondigd, vormen de rechtsbasis. Het zijn: ras, bodem en nationale arbeid. De grondslagen van het Derde Rijk lig gen in de volgende grondwettigebeginselen: 1. Aan het hoofd van het Rijk staat voor zijn leven de Fuchrer; 2. Hij is Führer van het rijk krachtens zijn kwaliteit van Führer der partij. Hij is hoofd van den staat cn hoofd der regeering in één persoon. De Führer en Rijkskanselier is gevol machtigd afgevaardigde van het Duitsche volk, dat hem zijn constituiioneele bevoegd heden heeft overgedragen. Hij beslist over iedere politiek en over den uiterlijken vorm van het rijk, zonder gebonden te zijn aan formeelc bepalingen, De partij, aldus Frank, staat boven den staat ten opzichte van de gedachte, de leer en de hoogste begin selen der regeering. De partij, met haar eigen hiërarchieke or ganisatie, is volkomen gescheiden van den staat. Het rijk is thans het instrument tot uit voering van de door de partijleiding aan gegeven doelstellingen. Het begrip fuehrer kan nooit onpersoon lijk zijn. Het publieke recht van het derde rijk is de juridische formulcering van den historischcn wil van den Fuchrer, maar de ze historische wil vormt niet de vervulling van zijn aan de bepalingen van het publie ke recht gebonden activiteit. Voortgaande keerde Frank zich tegen do poging om het derde rijk te beschouwen als do verwerkelijking van een theorie, die er gens voor 30 Januari 1933 is uitgesproken. Hij verklaart, dat de rechter niet gebonden is door formules cn dat de Fuehrer de laat ste juridische instantie vormt in het Rijk. „Boven de waarden: ras. bodem, arbeid en rijk, straalt aldus spr. de vijfde groote waarde, die den uitcindelijken inhoud vormt van het bestaan der gemeenschap van ons volk. de eer van onze natie" Het strafrecht zal een regeling zijn. die straffen stelt op schending van den plicht tot trouw jegens volk, rijk, Fuehrer en par tij. Er is thans een saldo. Verga dering op 6 Juli. In een circulaire aan de leden van de Vee- lioudersonderlinge roept het college van commissarissen op 6 Juli een algemeene vergadering bijeen. Medegedeeld wordt dat er een kassaldo is van f 6523.91. De liqui datie kan dus worden beëindigd. He't staat wel vast, dat op deze vergadering verschil lende leden aanwezig zullen zijn, of zich zullen laten vertegenwoordigen, die met den gang van zaken allerminst tevreden zijn. Scherpe protesten zullen niet achterwege blijven. Wie dat niet tijdig begrijpt, zal er de gevolgen van dragen. Dreigende taal van minister Frick. De rijksminister van binnenlandsche za ken, dr. Frick, heeft dreigende woorden te gen Tsjechoslowakije uitgesproken tijdens het jaarlijksche congres der nationaal-socia listische partij in Oost-Pruisen. Hij herhaal de, dat devredelicvendheid van Duitschland DR. FRICK. grenzen had. Sprekende over het vliegen bo ven Duitsch gebied van een Tsjechoslo- waaksch vliegtuig, zeide de minister: „Wan neer protesten op papier tot niets dienen, zal men zijn toevlucht moeten nemen tot radica lere middelen. Wij willen den vrede en het Duitsche volk is bezield door vredelievende gevoelens, maar men moet geen misbruik maken van ons geduld. Het Duitsche volk is noch laf noch stompzinnig en wie dat niet tijdig begrijpt, zal er de gevolgen van dra gen." Een geheimzinnig pakket voor de geinterneerde Spanjaarden. Vrijdagmorgen, zegt het N. v. d. D., na derde een op geringe hoogte kruisend vlieg tuig het plaatsje Nes op Ameland. Met afgezetten motor en nog slechts circa 40 meier van den grond naderde het tot vlak bij de geinterneerde Spanjaarden. Toen echter werd de motor weer aange slagen en tegelijkertijd een pakket naar omlaag geworpen, vlak voor de voeten van de verbaasde Spanjolen, die spoedig met de buit in hun tent verdwenen. Een agent had het avontuur echter ge zien, ging er op af cn wilde weten wat de inhoud was. Inlichtingen werden hem ge weigerd. Toen werd het pak natuurlijk in beslag genomen. Er had zich intusschcn een oploop van menschen gevormd, een veldwachter belast te zich verder met het geheimzinnige pak ket, dat in triomph naar den burge meester werd gebracht. Wij zijn niet bij de opening ervan tegen woordig geweest, maar kunnen ons voorstel len, dat het met de noodigc omzichtigheid uitgepakt is. En de inhoud? Snoepgoed en levensbe hoeften! De Spanjaarden hebben het eerlijk terug gekregen. De algemeene veronderstelling is, dat het vliegtuig wel een sporttocstel geweest is, maar zeker is men hiervan niet, daar en kelen volhouden, dat men met een leger vliegtuig had te doen. Wat doet hij daar? Twee vragen, welke niet definitief beant woord kunnen worden. Het schijnt dat Hitier reeds Zaterdag naar Weenen is vertrokken en er incognito vertoeft In gezaghebbende kringen bewaart men een volkomen stilzwij gen. Naar het schijnt zou liet bezoek van den Führer eerst heden officieel worden. Nieuwe rede van Rudolf Hess. Na zijn groote rede te Stettin heeft de plaatsvervangende leider in het Duitsche rijk, Rudolf Hess te Koningsberg (Oost- Pruisen) gesproken. Hij wees op den nau- wen band tusschen de nationaal-socialisti sche formaties en de weermacht. Duitsch land, zoo verklaarde hij verder, zou weer loos gebleven zijn, wanneer het nationaal- socialisme niet de voorwaarden geschapen had voor het ontstaan van een nieuwe groote weermacht. Na op de doeleinden van het bolsjewisme te hebben gewezen, verklaarde Hess dat Duitschland weet, uit welke bronnen de oor logshetze tegen het nationaal-socialistischo Duitschland cn tegen het fascistische Italië worden gevoed. Deze beide staten, aldus spr., staan echter zij aan zij, in het bewustzijn van den gcmeenschappelijken vijand. Ten slotte wees Hess er op, dat Oost-Pruisen de De proefvlucht geslaagd. Naar de directie van de K.N.I.L.M. ons mededeelt, is de PK-AFO, welk toestel de proefvlucht naar Australië maakt, Zaterdag middag te 15.28 uur plaatselijken tijd te Sydney aangekomen. Geen samensmelting met burger lijke pensioenen. De minister van Financien, mr. J. A. de Wilde heeft Zaterdag de commissie van advies voor maatregelen ter voorziening in het tekort van het spoorwegpensioenfonds geinstalleerd. De minister wees er op, dat het tekort nu reeds 325 millioen gulden be draagt. De minister gaf geen wegen aan, welke tot dekking zouden gekozen kunnen worden. De bewindsman maakte echter één uitzon dering. Het denbeeld is aan de hand gedaan de oplossing te zoeken in een samensmelting van het spoorwegpensioenfonds met het al gemeen burgerlijk pensioenfonds. De regee ring heeft deze oplossing bij voorbaat van de hand gewezen, omdat zij, afgescheiden van andere bezwaren, zou neerkomen op een verplaatsing en in zekeren zin zelfs op een vergrooting van de bestaande moeilijk heden. WIER1NGEN STRANDFEESTEN. Gistermiddag is het hadseizoen alhier op het Amstelbad geopend. De zwemclub „Frissche Morgen" van Den Helder gaf ver schillende zwemdemonstraties, een water- polo-wedstrijd cn „Neptunes*' komt op bezoek bij 't Amstelbad." Op 't strand was tamelijk veel publiek aanwezig, terwijl in de danstent de Con- cordia band voor de stemming zorgde, vooral 's avonds was de tent vol. Volgende week worden de feesten voort gezet. TEXEL. (Lammerenmarkt) (9.30 uur). De aanvoer was 2300 stuks (vorig jaar 1352). De prijzen zijn f 0.75f 1.lager dan vorige week. De prijzen liepen van f8—fll (vorig jaar f 12.25f 15). De handel is stug en er is nog weinig verkocht ALKMAAR, 18 Juni. Veemarkt. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 paarden f 175—225, 2 melkkoeien f 230—250, 4 bok ken of geiten f 7—16. ALKMAAR, 18 Juni. De boterprijzen. Op de heden gehouden botermarkt was de prijs voor: groothandel 62%167% cent en kleinhandel 67%72% cent per pond. Han del matig. Kippeneieren (groothandel) f 3.40—3.60, eendeieren f 3 per 100 stuks. Handel matig. ALKMAAR, 18 Juni. N.V. Eierveiling voor Hollands Noor derkwartier. Aanvoer: 210.000 kipeieren f 3.354.30, eendeieren f 2.70—2.00, per 100 stuks. ALKMAAR, 20 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 84 vette koeien f 175320, 6 vette kalveren f -4052, per Kg. 6080 ct. 88 Nuchtere kalveren 616 30 vette scha pen 26—30 218 vette varkens 0.48—0.51 BROEK OP LANGENDIJK 20 Juni Aanvoer 60.000 kg. aardappelen; Schotsche muizen 11.70—13; drielingen f 10.80—12.60; kleine f 8.00—10.10; 500 kg. peen f 6.10; 300 kg. Bloemkool f 7.50—8.50 dito 2e soort 5.30 —5.40 16000 kg. tomaten A f 18.30—20; B f 18.4019; C 15.70—18.20; CC f 10.80—10.00 NOORDSCHARWOUDE, 20 Juni. Aanvoer; 16.600 Kg. aardappelen: Srhot- schem uizen 11.20—12, drielingen 10—1120, kleine 7.20—S.20.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7