itler niet te Weenen Duitsche spionnen in Amerika Wed* Bcckcr schonk thee tegen rheumatiek Geen joden op de beurs Strandpier door brand vernield Opheffing van spoorlijn Zaandam-Hoorn voor reizigersvervoer overwogen Directeur der „Thermion" staan terecht Dc ontvluchte Spanjaarden Sif-down stakers met traangasbommen bewerkt Dc spoorwegramp in Amerika Dc losgeraakte gevelsteen Revolverschoten in Rotterdam Brand op Nederlandsch zeeschip Inval in een speelhol Uit onze Omgeving Achttien personen rechter. voor den In Amerika worden processen voor bereid tegen achttien personen, die verdacht worden van deelneming aan spionnage ten behoeve van Duitschland. De processen zullen ge voerd worden voor den „Federal Grand Jury". In de door de „Federal Grand Jury" uit gebrachte akten van beschuldigingen wór den achttien verdachten genoemd, wien ver weten wordt dat zij in contact staan met een nationaal-socialistische spionnagegroep Onder de beschuldigden zijn ambtenaren der Duitsche regeering. De eerste akte van be schuldiging spreekt van samenzwering Vol gons den openbaren aanklager moet de auctor intellectualis in Duitschland gezocht worden en in contact met de Duitsche re geering staan. De organisatie werkte door middel van agenten in de Vereenigde Sta- ten en door opvarenden van schepen, die een dienst tusschen Duitsche en Amerikaan- pche havens onderhielden. Twee verdachten zijn ambtenaar op het bureau van defensie in het Duitsche minis terie van oorlog. Twee verdachten zijn de voortvluchtige getuigen Griebl en Guden'berg, zoodat naar men gelooft, zich dertien verdachten in Duitschland ophouden. De vier, die in ver zekerde bewaring in de Vereenigde Staten zijn, zijn Johanna Hoffmann, de knappe, roodharig kapster van de „Europa", Rum- rich, een sergeant van het Amerikaansche leger, die in 1935 is gedeserteerd, Glaser, •gewoon soldaat bij de Amerikaansche luchtmacht en Otto Voss, vliegtuigmeca nicien. De achttiende verdachte, Jessie Gor don, is op 16 Mei in Schotland wegens spi onnage tot vier jaar dawngarbeid veroor deeld. Alle achttien beschuldigden wordt samen zwering ten laste gelegd, met het doel zich geheime inlichtingen te verschaffen over vliegtuigen, schepen en kustverdediging van de Vereenigde Staten en deze dan naar Duitschland te zenden. Mej. Boeullle ontkwam aan dan greep van de demonische vronw Het vergiftigingsproces tegen de Wed. Becker werd gistermiddag voortgezet met het hooren van verschillende getuigen, die nauw bij sommige pogingen tot vergiftiging waren betrokken. In de middagzitting werd Mej. Boeuille gehoord, die ook een slacht offer van wed. Becker had kunnen worden. Zij verklaarde dat op zekeren dag de beklaagde haar een glas port had aangeboden, dat zij niet had kun- nen ledigen, zoo slecht was de smaak. Den volgenden dag weigerde ztj een glas bordeaux, waaraan de zelfde smaak was. Weer eenige da gen later aocepteerde zij een kop „thee tegen rheumatiek". Mevr, Becker had de thee bereid en mej. Boeuile is er heel ziek van geweest. Toch beschuldigde zij mevr. Becker niet. Eerst later, toen zij hoorde wat zich had afgespeeld, kreeg zij de overtuiging, dat zij het slachtoffer was geweest van een poging tot vergiftiging. De getuige bracht een reeks getuigen mede, die haar verklaringen be vestigden. Aan het einde van den middag heeft men nog een begin gemaakt met het onderzoek naar het geval van wijlen Aline Damoutte. Amerikaansche politie ontruimt een gebouw. Bereden politie heeft een einde gemaakt aan de sit-downstaking in het hoofdpostkan toor van Vancouver .(Ver. Staten.) De sta kers bevonden zich daar reeds ongeveer een maand. De politie Het Zondag weten dat zij het gebouw binnen een half uur moesten verlaten, Toen hieraan geen gevolg werd gegeven, ontruimde de politie het gebouw. Zij maakte daarbij gebruik van traangas hommen. In het geheel werden oO personen gewond, o.w. enkele politiebeambten. De menschcn hadden geweigerd het gebouw te verlaten, zoolang zij geen steungelden zou den ontvangen. Reeds vijftig dooden. Tot nu toe zijn zeventien lijken van de ramp der „Olympian Express K^gc", ter- wijl vermoedelijk zes door de riv«£ zlJ° gesleurd. Tezamen met de zeventien passa #iers die nocf in den ondei watei li££ slaapwagen liggen, zijn dus vermoedehjk veertig personen om het leAcn ge arüj:K In de Yellowstone-rivier. ongeveer achhg kilometer van de plaats des onheils, is het lichaam van een vrouw gejonde schijnlijk een van de slachtoffers. De spoorwegmaatschappij deold, dat van de 160 P«ssa*^"vX>n 0f „Olympian Express" 50 z.jn omgekomen oj vermist worden, 65 personen werdei g Cn 40 reizigers bleven ongedeeld. Admiraal Raadar organlseart hat Denau-llotttelje. De „Daily Telegraph" meldt uit Weenen, dat manschappen van de Duitsche marine de wacht hebben betrokken voor het Bris- tol Hotel, waar de opperbevelhebber der Duitsche vloot, generaal-admiraal Baeder, 's afgestapt. Het verluidt, dat de admiraal naar eenen is overgekomen om het Do- nau-flottielje te organiseeren, dat aanzien lijk is uitgebreid en nu zijn hoofdkwartier beeft te Linz. Hij zal zich voorts bezig hou den met de werving voor de zeemacht in Oostenrijk. Dr. Goebbels en zijn vrouw hebben Zon dagavond in de Staatsopera te Weenen de opvoering van „Lohengrin" bijgewoond .In gezelschap van den hoogen commissaris voor Oostenrijk, Buerckel, dr. Seyss-Inquart en admiraal Raeder had de familie Goebbels plaats genomen in de vroegere keizerlijke loge. Groot was de teleurstelling der duizenden, die gehoopt hadden Hitier te zullen zien verschijnen. Volgens den correspondent be vond Hitier zich 's avonds, ondanks hard nekkige geruchten, dat hij de voorstelling van „Lohengrin" zou bijwonen, niet te Wee nen. Fantastische geruchten. De correspondent noemt het onvermijde lijk, dat door de strenge censuur op de pers, alle soorten geruchten in omloop zijn. De ge durende dit weekeinde in omloop zijnde ge ruchten noemt hij wel bijzonder fantastisch. De politie heeft uitgebreide maatregelen genomen voor de bescherming van Dr. Goeb bels. Zondagavond bevonden zich honder den politieagenten in de buurt van de ope ra. Indien Hitier te Weenen zou zijn ge weest, aldus besluit de correspondent, zou de politiemacht wel tienmaal zoo groot zijn geweest als nu het geval was. Hitier te Berchtesgaden. Volgens de „Times" heeft Hitier zich Zon dagochtend per auto van München, waar hij Zaterdag, den „dag der Duitsche kunst" had bijgewoond, naar zijn buiten te Berchtes gaden begeven. Officieel werd verklaard, aldus de „Ti mes", dat Ilitler in het gezelschap was van zijn gewone gevolg en dat hij gedurende het weekeinde geen bezoekers heeft ontvangen. Antl-Joodscha opschriften mogen niet gefotografeerd worden, Uitwisseting en emigratlel De Duitsche rijksminister van economische zaken heeft per 20 Juni de beursbepalingen van alle Duitsche beurzen en officieelc groo- te markten aldus gewijzigd, dat Joden niet meer toegelaten waren. Om het voortschrij dende ariseeringsproces bij de tot den beurs handel toegelaten firma's niet te storen, is tot nader order de mogelijkheid gelaten, dat de Joodsche firma's door niet-Joodsche pro curatiehouders of gevolmachtigden vertegen woordigd worden aan de beurzen en op de groote markten. Fotografeeren verboden. De Berlijnsche correspondent van de „Dai ly Express", de Engelschman Ronald Selkirk Panton, is met zijn vrouw en een Duitschen fotograaf gearresteerd na het fotografeeren van antisemietische opschriften op de ruiten van winkels van Joodsche eigenaars. De En gelschman en zijn vrouw wei-den na drie uur in vrijheid gesteld; hun fototoestel werd ech ter in beslag genomen, terwijl zij ook nog niet de beschikking over hun auto hebben. De Duitscher bevindt zich nog in hechtenis. „Voor eiken Jood een Duitscher" zou wellicht een oplossing zijn, schrijft het Hsb„ nu Duitschland schijnt aan te sturen op totale vernietiging van de Joden in het derde rijk. Het initiatief, dat de regeering te Was hington kortgeleden heeft genomen lot het bijeenroepen van een conferentie van verte genwoordigers van mogendheden te Evian, aan het meer van Genève, in Franki-ijk, is uitermate urgent. Men zou zich kunnen voorstellen, dat de Duitsche regeering. van haar goeden wil blijk gevende, bijv. te vinden ware voor een uitwisseling van de Joodsche onderdanen in Duitschland tegen Duitsche onderdanen in andere landen, die onder deze voorwaar de bei-eid zouden zijn de Duitsche Joden als staatsburgers op te nemen. Het zou niet de eerste keer zijn in de geschiedenis, dat be paalde nationale minderheden van het ééne land tegen minderheden van het an dere land werden uitgewisseld. Bezoekers door motorboot gered. 7ondag in den namiddag is brand ontstaan in het paviljoen, dat gelegen is aan het einde van de noordelijke strandpier van Rlackpool, een hadplaats aan de ïersche zee Op dat' oogenblik bevonden zich in het pa viljoen een 500-tal personen, die een caba retvoorstelling bijwoonden. Motorbooten begaven zich in allerijl naar den kop van de pier, welke door een 1 o me- ter hoopre vuurzee van liet naar net strand leidende gedeelte was afgesloten, van waar zii de bezoekers in veiligheid brachten. In zeer korten tijd stond het pavilioen m lichterlaaie. Hoewel de brandweer van Rlackpool assistentie kreeg van een 2UO-tal vrijwilligers, kon zij tegen de vuurzee toch niets uitrichten. Pas om tien uur s avonds was de brand gebluscht. De pier was ongeveer 400 m. lang. De brandweer heeft zich tot het uiterste inge spannen om een zoo groot mogelijk deel van de pier te behouden. De geweldige rookzuilen hebben duizen den kijkers aangelokt, die vele uren het blusschingswerk gadesloegen. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan, doch de artisten hebben wel groote schade geleden, daar zij hun theater kleeding in de kleedkamers hebben moeten achterlaten. Een muziekbibliotheek van ongeveer 5000 exemplaren is een prooi der vlammen ge- NV De ^rzaak van den brand is niet bekend, Waarschijnlijk alleen goederen vervoer. Naar aanleiding van geruchten, dat de directie van de Nederlandsche Spoorwegen zcu overwegen om de spoorlijn Zaandam Hoorn via Purmerend geheel op te heffen, heeft het Ysbl. zich tot den inspecteur van het Vervoer d8r N. S. om inlichtingen ge wend. Deze deelde mede, dat bij de in spectie officieel niets bekend is over een dergelijk voornemen van de di rectie van het spoorwegbedrijf. De mogelijkheid bestaat evenwel, dat in overweging is om het reizigers- vervoer van Zaandam naar Hoorn over Alkmaar te leiden, doch een al- geheele opheffing van de lijn Zaan damHoorn achtte de inspecteur hoogst onwaarschijnlijk. Voor het goederenvervoer zou deze lijn toch in elk geval behouden blijven. Voor het reizigersvervoer heeft zij veel aan be- teekenis ingeboet, zooals ook wel gebleken is uit de sluiting per 15 Mei j.1. van verschil lende statjpns aan de lijn ZaandamHoorn voor het reizigersvervoer. Hiertoe behoorde o.a. ook het station Oost- zaan. Purmerend is het voornaamste sta tion op de lijn naar Hoorn en hier stoppen de treinen dan ook nog voor het opnemen en uitlaten van reizigers. De inspecteur van het vervoer acht de kans derhalve niet denkbeeldig, dat in na volging van zoo vele andere minder renda bele lijnen ook de lijn ZaandamHoorn voor het reizigersvervoer zal komen te vervallen, doch een beslissing is nog niet genomen. Zullen in de toekomst alleen de prozaische goederentreinen rijden door het wijde pol derland van de Zaan naar Hoorn? Gelden wederrechtelijk toege- eigend. Voor de Arnhemsche rechtbank wordt heden de zaak behandeld tegen de beide oud-directeuren der radio-lampenfabriek „Thermion" N.V. te Lent, de 39-jarige koop man E. J. G. de R. cn de 40-jarige koopman C. C. R., beiden thans gedetineerd. Men zal zich herinneren, dat in het be gin van de maand Maart van dit jaar, werd ontdekt, dat door de beide directeu ren der Thermionlampenfabriek belangrijke malversaties waren gepleegd. Een onderzoek bracht aan het licht, dat zij zich in den loop der laatste jaren her haaldelijk aan verduistering van verschil lende bedragen hadden schuldig gemaakt. Daarop werd tot hun arrestatie overge gaan. De R. was commercieel directeur, ter wijl R. leider was van het verkoopkantoor „Ameropa". Het bleek niet doenlijk het bedrijf gaan de te houden, zoodat men tot sluiting van de fabriek moest overgaan, waarbij aan pl.m. 225 menschen ontslag werd aange zegd. De dagvaarding. Aan den verdachte de R. is ten laste ge legd, dat hij in de jaren 1935, 1936 en 1937 te Nijmegen, althans te Eist, meermalen op zettelijk gelden, toebehooren^le aan de ra- diolampenfabrick „Thermion" N.V., welke gelden verdachte als directeur van genoem de N.V. onder zich had gekregen als op brengst van door en ten behoeve van deze N.V. verkochte radiolampen, wederrechte lijk zich heeft toegeëigend, beloopende het gezamenlijk bedrag dezer gelden circa f8000. In een overeenkomstige dagvaarding wordt aan R. verduistering van een gezamenlijk bedrag van circa f1725 ten laste gelegd. Minister beantwoordt vragen. Op de vragen van den heer Van der Goes van Naters betreffende het wederom ont vluchten van een viertal Spanjaarden heb ben de ministers van buitenlandsche zaken en justitie als volgt geantwoord: Vier Spanjaarden, die in 1937 op Ame land geïnterneerd waren geweest, hebben op 18 Mei jl. 's Gravenhage, alwaar ze verblijf hielden, verlaten en zijn naar het buiten land vertrokken. Na de ontvluchting van het aantal Span jaarden in December 1937, hebben verschil lende hier te lande geinterneerde Spanjaar den gedurende geruimen tijd eerst te Gori- chem en later te Bennekom onder voortdu rend toezicht gestaan. Bedoelde maatrege len van toezicht zijn eerst ingetrokken na de terugzending naar Nederland van' een aantal der ontvluchte Spanjaarden. Aanstonds, na de ontvluchting van 18 Mei jl. is voor alle geïnterneerden wederom een dagelijksche meldingsplicht voorgeschre ven en werden voorbereidingen getroffen, de daarvoor in aanmerking komende Span jaarden naar Ameland over te brengen. Deze overbrenging heeft inmiddels plaats gehad. De Amsterdamsche brandweer krijgt er druk werk door. Het droevig ongeval dat j.1. Vrijdag een gezin in de Orthcliusstraat te Amsterdam trof, heeft vanzelfsprekend aanleiding ge geven aan woningbouwvereenigingen en par ticulieren tot het instellen van een grondig onderzoek naar den toestand der woningen en men heeft zich gehaast daar waar gevaar te duchten was, dit zoo spoedig en afdoende mogelijk te keeren. In bijna aile gevallen is hiervoor de assistentie van de brandweer in geroepen. Dit geschiedde Zaterdag j.1. zes maal en gisteren niet minder dan zes en dertig maal. Ook in de komende dagen ver wacht de brandweer druk werk op dit ter rein. Twee elkaar achtervolgende auto's zijn spoorloos verdwenen. Gisteravond werd het wandelend publick op den Coolsingel opgeschrikt door twee achter elkaar rijdende auto's, welke met een vrij snelle vaart reden in de richting van het ziekenhuis. Even vóór het café- restaurant Tivoli hoorde men plotseling een hevigen knal als het geluid van een pistool. De eerste auto stopte onverwacht om naar links af te gaan de Raadhuisstraat in. De auto, welke volgde remde uit alle macht sloeg mede links af en reed ook de Raadhuisstraat in, alwaar opnieuw een knal werd gehoord. De beide auto's zijn achterom het postkan toor uit het zicht verdwenen. De politie heeft terstond een onderzoek ingesteld, doch dit is nog zonder resultaat gebleven. Een en ander veroorzaakte nog al wat consternatie onder het publiek. Beperkt tot een der ruimen. In den afgeloopen nacht is brand uitge broken aan boord van het in de haven te Hongkong liggende Nederlandsche stoom schip „Tjisalak" van de Java-China-Japan- lijn. Het vuur ontstond tijdens het laden in ruim drie en kon dank zij het krachtig in grijpen van de hemanning hiertoe beperkt blijven. Ongeveer 500 ton goederen liepen brand- en waterschade op Het schip is op de thuisreis naar Java. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Het schip zou gistermiddag of anders vandaag de reis voortzet ten. De „Tsjisalak" heeft een inhoud van 5787 bruto- en 3614 netto-ton. Roulette en fiches in beslag ge nomen. De Ilaagsche politie heeft onder leiding van den hoofdinspecteur Halstein en den in specteur Florschutz, gisteravond te kwart voor elf een inval gedaan in het perceel Din- telstraat 15, waar roulette werd gespeeld. Veertien personen, o.w. een vrouw, zijn aan gehouden en naar het hoofdbureau van po litie overgebracht. Roulette, fiches, enz. zijn in beslag genomen en de hoofdbewoner, B., de ondernemer van het speelhuis, S., en een vreemdeling zijn in bewaring gebleven. De overige personen zijn in den loop van den nacht heengezonden. WIERINGEN De a.s. Oranjefeesten. Gisteravond vergaderde de Oranjevereen. Wieringen in Cinema de liaan. Aanwezig waren 18 personen. De voorz., burgemeester Kolff, was door omstandigheden verhinderd aanwezig te zijn. De secr.-penningm., notaris H. P. D. J. v. d. Spek Obreen opende de vergadering met welkom. Spr. zeide, dat deze vergade ring is belegd om te komen tot feestelijke herdenking van het a.s. 40-jarig regeerings- jubileum van onze Koningin. Spr. vroeg, wie der aanwezigen eenig voor stel had tot viering dezer feesten. Alvorens plannen op te geven werd de vraag gesteld of het feest gecentraliseerd zal worden op één punt of niet? Of alleen feestelijkheden zullen worden georganiseerd of dat er ook kerkdiensten zullen worden gehouden? Voorz. vroeg den heer M. J. Bosker of de commissie te Den Oever al plannen had ge maakt. Dit was niet het geval, maar per soonlijk is de heer Bosker voor feestviering op één centraal punt. Ook de voorzitter ge voelt hiervoor, en beval liet organiseeren van een optocht door de geheele gemeente aan, om zoodoende alle ingezetenen bij het feest te betrekken. De heer O. Deen vroeg of de vereoniging wel de juiste instantie is om kinderfeesten te organiseeren? Bestaan daarvoor geen comité's? Dit blijkt niet zoo te zijn. Wat betreft de kerkdiensten, was de heer O. Deen van meening dat iedere gezindte dat voor zich zelf moet regelen. Naar aanleiding van eenige opmerkingen betreffende een gehouden bijeenkomst van een Christelijk Oranjecomité, zeide de heer Jager, dat op die vergaderfng de opmerking gemaakt is dat na 'n nationalen feestavond geen bal na moest worden gegeven. Tegen hal in andere gelegenheden is geen be zwaar uitgesproken. Men kan hierdoor voor komen, dat het programma in haast afge werkt wordt, om maar hal te gaan houden. Verschillende mecningen werden hierover naar voren gebracht. De heer C. J. Bosker wil naast het be stuur een werkcomité benoemen, waartoe werd besloten. Dc heer Jager zou een tooneelavond met medewerking van plaatselijke vereenigingen willen organiseeren. Het tooneelstuk „40 jaar onder Oranje" zou zich hiervoor bij uitstek leenen. Besloten werd dit in overweging te ne men. De heer Nieuwbuurt zou een feest willen organiseeren zooals b.v. op tweeden Pink sterdag hier is gehouden ten bate van de kas der Oranjevereeniging. Voorzitter juichte dit idéé ten zeerste toe. Het werkcomité zal a.s. Maandag bijeen komen voor verdere uitwerking der plan nen. Er werd nog gesproken over verschil lende wedstrijden, optocht, kinderfeesten, étalagewedstrijd, gevel- cn straatversiering, waaraan prijzen verhonden. Het plan is, vier a vijf dagen feest te vieren. Hierna sluiting. DEN OEVER. Verloting Mandolineclub. Zaterdagavond heeft in de concertzaal van den lieer Lont de verloting plaats ee- had ten bate van dc mandolineclub „Oost- Wieringen". Aan deze verloting gine vooraf een concert dat onder leiding van den heer Jac. Bakker uitstekend verliep. Na .een dansje werd aangevangen met de verloting. De eerste prijs viel op nr. 213. Examen Middenstandscursus. Gisteren hebben de eerste leerlingen van den z.g. spoedcursus ter bekoming van het Middenstandsdiploma te Amsterdam exa men gedaan. Van de ruim 40 personen die aan dit examen hebben deelgenomen is on geveer 25 afgewezen. Zooals men uit deze cijfers ziet, krijgt men het diploma nog niet cadeau en moet er behoorlijk gestudeerd worden. BERGEN PROVINCIAAL KEGELCONCOURS. De uitslagen van de vrije baanwedstrii- den van het Provinciaal kegelconcours, welke Zondagavond om ruim twaalf uur werden beëindigd, luiden als volgt: Heeren- 1 N. P. Visser, Haarlem met 4o hout (8 maal); 2 C. Goes, Den Helder; 45 (4 maal); 3 L. Dort. Haarlem, 45 (2 maal): 4 A. Kalkmann, Alkmaar 4544 (4 maal); 5 C. Clifford. Alkmaar 45—44 (3 maal); 6 de ■Tong, Den Helder 4543 (2 maal); 7 J. Smit Don Helder 45—43; 8 Verhoeven, Alkmaar 45—41; 9 Th. v. d. Wiel, Velsen 45; G. J. Genefaas, Alkmaar 44 (2 maal)43 Dames: Mej. Hoogland, Amsterdam, 42; 2 mevr. Siegers, Amsterdam 41; 3 mevr. Boersma, Amsterdam 40. Propagandabaan: 1 A. van Reenen, Bergen 36—35 (2 maal); 2 Th. v. d. Wiel, Velsen 36—35 en 3. mevr. Geus, Amsterdam 35. TEXEL ZESDE GROOTE LAMMERENMARKT. De laatste groote lammerenmarkt heeft een ongunstig verloop gehad. De aanvoer was, doordat er zoo weinig gras is, grooter dan wij dit op de laatste markt gewoon zijn; er werden ongeveer 1000 lammeren meer verhandeld dan vorig jaar toen op de namarkten nog zoo veel lammeren wer den verhandeld. De prijzen werden verder ongunstig beinvloed door de minder goe den handel in vette schapen. De markt, die zeer stug verliep zette ongeveer een gulden lager i ndan vorige week, liep daarna nog ongeveer een halve gulden terug om later nog een weinig op te loopen, zoodat toch nog vrijwel alles verkocht is. De midden- prijs bedroeg ongeveer f 9.per stuk, de hoogste f 11.25 en de laagste f 7.50 (Vorig jaar werd op de laatste markt een midden- prijs betaald van f 13.50.) Schapen werden 38 stuks verhandeld, de middenprijs was f 20.voor vette f 22. De runderenhandel bteeekende niet veel, er werden 3 koèien aangevoerd, prijzen f 170 tot f 210.pinken deden een goeden prijs ruim f 100 per stuk, oudere kalveren tot f 18.nuchtere kalveren gemiddeld f 11.— De vette varkens op de boerderij bren gen 25 tot 25H cent per pond op, schram men op de markt 20 tot f 25.per stuk. Biggen f 18.a f 19. Ditmaal werd een zestal paarden aan gevoerd, de prijzen liepen van f 200.tot f 375. Aan de eierenveiling liepen de prijzen van de kippeneieren bij vorige week onge veer 20 a 25 cent per 100 omhoog. Veemarkt. 6 jiaarden f200—375; 3 koeien f 170210; 2 pinken f95115, 13 kalveren f718, 38 schapen f 19—22, 14 schrammen f2025, 16 biggen f 1720, 2300 lammeren f8—11.25. Eierenveiling. Aangevoerd 66836 eieren. 58-62 kg. per 100 f2.30—3.50, 62-64 kg. f3.45—3.60, 66-70 kg. f3.65—3.90, 50-56 kg. f2.90—3.30. SCIIAGEN, 20 Juni. Paardenmarkt. Aangevoerd 104 stulks: U/2-jarige paarden f 110200, 2Vó-jarige paarden f 175325, rijtuigpaarden f 300. 425, werkpaarden f 225350, slacht.paarder» t 110—300. hitten f 130—325. Handel goed. AMSTERDAM, 20 Juni 1938. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 355 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren le kwal. 7480; 2e kwal. 6270 3e kwal. 5060; 90 melk- en kalfkoeien 200 275 per stuk; 71 vette kalveren 2e kwal. 50 56; 3e kwal. 4048; 110 nuchtere kalveren 711; 32 schapen 2029; 26 lammeren 18— 19; 464 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 6062; zware varkens 57 59; vette varkens 5556; aangevoerd 3 wa gons. Marktoverzicht: Runderen: aanvoer matig, handel vlot, prijshoudend. Vette kal veren: matige aanvoer, handel traag, de zelfde prijzen. Nuchtere kalveren: matige aanvoer, handel goed, prijshoudend. Lam meren, weinig aanvoer, handel redelijk. Var kens: matige aanvoer, handel vrij willig. Vleeschvarkens: Prijzen iets hooger, vette onveranderd. ALKMAAR, 20 Juni. Aardappelen f 10.80—12.80, aardbeien f 6164, aalbessen f 18.andijvie f 0.80 3.20, asperges f 12—33, bloemkool I f 5— 7.50, idem II f 2.50—4.50, doperwten f 49, druiven f 35—38, kropsla f 0.50—2.60, kom kommers f 26, perziken f 2—8.50 poste lein f 0.100.22, peulen f 1113, rabarber f 36, raapstelen f 1.30, radijs f 0.50—1.80, selderie f 0.70—1.30, spinazie f 0.30—0.70, snijboonen f 1419, dubbele spercieboonen f 2324, tuinboonen f 45, tomaten f 10 11, uien 2.903.50, wortelen 47. PURMEREND, 21 Juni. Koeien, totaal 420 stuks: 200 vette koeien 63—72 ct. per kilo. eeldekoeien f 110—200, melkkoeien f 200—300, stieren 52—56 ct. p. Kg., 26 paarden f 10O—220, 40 vette kalveren 30—50 ct. p. kg., 460 nuchtere kalveren v. d. slacht f 718. 135 vette varkens p. kg. 50—51 ct., 45 ma gere varkens f 14—35). 300 biggen f 16—23, 300 schapen f 15—27, 30 bokken f 3—13, 800 lammeren f 712. BROEK OP LANCENDIJK, 21 Juni. Aanvoer: 105.000 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 8.10—9.80, drielingen 7.70— 0.30. kleine 5.80—8, 1030 bos peen 5.90—7, Tomaten: A 19.70—20.10, B 19.20, C 19.70— 20, CC 13.60. XOORDSCHARWOUDE, 21 Juni. 4H00 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 8.109.20, drielingen f 7.309.10. kleine f 4.60—6.40, 50 Kg. bloemkool f 4.20, 2e soort 1 2.S0. p. 100 stuks,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3