Twee Notarissen voor Den Helder benoemd SCHUDT UW LEVER WAKKER /Legenda Bruintje f „Geslaagd" Bobby Martin Dinsdag 21 Iunj 1933 Tweede Blad &Aadinieuiu4 De heer Leeuw uit Oosterblokker en de Wijn uit Arnhem Een onderhoud met beide functionarissen De assistent voor de „Dorus Rijkers Burgerlijke Stand van Den Helder Wat de Heldersche Kermis bieden zal Wederom geen stoomcaroussel Vervoer naar alle plaatsen per „ESONA" Nog eens. Btf Koninklijk Besluit van 16 Juni 1938 •zijn benoemd tot notaris binnen het arron dissement Alkmaar met standplaats Den Helder (vacature J. J. W. Schreuder): J. Leeuw, notaris te Oosterblokker bjj Hoorn; nieuwe standplaats: J. W. de Wijn, Arnhem. Toen wi) gisterenavond deze berichten ont vingen, hebben wij terstond getracht met de benoemden in contact te komen. Wat notaris Leeuw betreft was dit niet moeilijk, de auto bracht ons in korten tijd naar het rustige dorpje Oosterblokker, waar de notaris een riant huis naast de kerk bewoont. De ontvangst was allerprettigst en notaris Leeuw was met zijn benoeming zeer in zijn schik. Wij vermoeden, dat, hoewel de ver standhouding tusschen de verschillende ge loofsgroepen in Oosterblokker goed is, notaris Leeuw als vrijzinnig protestant zich tusschen de overwegend Katholieke bevolking wat ge ïsoleerd voelt Opleiding. De Heldersche Courant was de eerste, die hem van de benoeming in kennis had gesteld, een benoeming, welke vrij onverwachts kwam. De notaris had er niet op gerekend, ook al niet, omdat overplaatsingen binnen het arron dissement zeer sporadisch voorkomen. Wat de levensloop van notaris Leeuw betreft, vertelde hij zijn eerste opleiding te Hoorn te hebben ontvangen. Hij is candi- daat geweest te Beverwijk en eenigen tijd registratie-ambtenaar te Deventer. In 1929 was hij weer candidaat-notaris en wel te Hilversum. 12 April volgde zijn benoeming te Oosterblokker tot notaris. De heer Leeuw beweegt zich veel op vrij- zinnig-protestantsch terrein en is o.a. be stuurslid van de Noordhollandsche Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden. Hij is geboren in 1894 te Twisk in Noord-Holland, gehuwd, maar heeft geen kinderen. Op onze vraag of hij het geen heele overgang vond, antwoordde de notaris bevestigend. Echter, zei hij, ik vind het heerlijk, want in Den Helder met zijn zee en duin en stand zie ik zoo het groote en het grootsche in de natuur, wat mij zoo bijzonder aantrekt... Wij hebben na ons korte onderhoud den in druk gekregen met een ernstig, ambitieus mensch in aanraking te ijzn gekomen, die een liooge opvatting van zijn vertrouwenspositie heeft en ook buiten zijn ambt als krachtige figuur in het volle leven staat. Het verhaal, hoe wij er in slaagden „An- •schlusz" met notaris De Wijn te krijgen, is voor onszelf sensationeeler dan voor den lezer. Genoeg zij, dat, nadat wij gedurende twee uur tevergeefs trachtten in Arnhem telefonisch contact te krijgen, tenslotte te weten kwamen, dat hij... zich in één na den laatsten trein naar Den Helder bevond. Het gelukte ons te weten te komen, dat de heer De Wijn kamers gereserveerd had in Hotel „Den Burg" en om half twaalf was het, dat wij een kort onderhoud aanvroegen. Het bleek, dat de heer De Wijn er niet in het minst bezwaar tegen had ons op het late uur nog te ontvangen en even later zaten wij tegenover den heer en..* mevrouw De Wijn, welke laatste dus haar man op zijn overhaast vertrek begeleid had. De heer De Wijn deelde ons mede, dat hij 32 jaar oud is, geboren werd in Sliedrecht en evenals zijn hiervoorgenoemde ambtgenoot, protestant is Zeer snelle promotie. Hij weet wat een notariaat is, daar zijn •vader dezelfde positie gedurende vele jaren in Ridderkerk vervuld heeft. Deze was geboren in... Den Helder, doch thans reeds sedert 12 jaar overleden. Hij heeft zich door zijn nota- rieele werkzaamheden bekendheid verworven o.a. in de Ruilverkaveling, was lid van den Voogdijraad en waarnemend Kantonrechter. Het is niet onwaarschijnlijk, dat den zoon eveneens een carrière beschoren is, aangezien deze eerst in 1933 zijn eerste candidaats-plaats ging vervullen en dus in een opvallend korten tijd thans zijn aanstelling tot notaris verkre gen heeft. De heer De Wjjn kent echter het klap pen van de notarieele zweep, daar hij voor 1933 drie jaar bjj notaris Knegt in Rotterdam werkzaam was. Dit is een der bekendste kantoren in deze stad, waarvan de reputatie is: „als je geen raad meer weet... ga dan naar het kantoor van notaris Knegt". Van 1935 af werkte de heer De Wijni als candidaat bjj notaris Engelberts te A™em. Een groot kantoor met een uitermat PrUitÜJeen en ander blijkt wel zcer duide- hjk, dat hier het den heer De Wijn aan dege lijke scholing waarlijk niet ontbroken Het was een bijzonder prettig onderhoud, dat wij met deze beide, nog jonge menschen. mochten hebben. Beiden bezitten persoonlok heid, doch maken een zeer eeavoudigen indruk. De grootste ambitie. Daar wij reeds van terzijde vernomen had den, dat de heer De Wijn als een zeer ambitieus mensch bekend staat, informeerden wij naar zijn belangstelling buiten het eigenlijke ambt. De heer De Wijn lachte hartelijk om de vraag, en merkte op, dat hij nog jong was en dus vol plannen en ideeën. Mijn grootste ambitie is, aldus onze zegs man, mijn notariaat en ik hoop er mij ten volle aan te kunnen geven. En ik ben vol goe den moed, daar ik op beide kantoren zoo for tuinlijk was alle praktische voetangels en klemmen van dit vak te leeren kennen. Ik mag mij gelukkig prijzen geen eenzijdige opleiding gehad te hebben en dat geeft mij een groote mate van vertrouwen voor de toekomst Voorts bleek ons, dat de heer De Wijn een zeer ideëele opvatting van zijn taak heeft, doch dat is iets waarover wij uiteraard geen details kunnen geven. Vindt U het prettig in Den Helder te komen wonen? vroegen wij. Ja, antwoordden beiden vrijwel tegelijk. Wij zijn er inderdaad blij mee. En dan ver nemen wij, dat de heer De Wijn vroeger reeds enkele malen hier vertoefde, dat mevrouw De Wijn, na eerst wel enkele bezwaren gemaakt te hebben, thans geheel met haar nieuwe woonplaats verzoend is, en dat ze beiden reeds op de hoogte zijn van het plaatselijk gebeuren, daar van Januari af de Heldersche Courant dagelijks door de post beozrgd werd in Arnhem. Vergissen wij ons niet, dan krjjgt onze energiek notaris, die hier ongetwijfeld zijn stad in den heer De Wjjn een jong en weg zal vinden. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet. het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten. L 0.75. t* AANKOMST NEDERLAND EXPRESS. Amsterdam, 20 Januari. De N.V. Stoom vaartmaatschappij „Nederland" meldt, dat de speciale trein met passagiers en post in aan sluiting op het ms.. „Johan van Oldenbarne- velt" Woensdagmorgen 22 Juni om 10.20 u. van Genua zal vertrekken. Aankomst Don derdagmorgen 23 Juni om 7.15 u. te Zevenaar, 8.29 u. te Arnhem, 9.14 u.te Utrecht c.s., 10.07 u. te Den Haag S.S.. 9.57 u. te Amsterdam W.P., 10.20 u. te Amsterdam C.S. en om 10.16 u. te Rotterdam (Maas). van 20 Juni 1938. BEVALLENM. DoornekampWillemsen, d.; F. H. NielandAlbeda, z, We lezen in het zoojuist verschenen num- met van „De Reddingboot", uigave van de Noord- en Zuidholl. Reddingmaatschappij het volgende onder het kopje „Toekomstplan nen": In den herfst van dit jaar hopen wij het nieuwe boothuis Paal VIII te Terschelling te kunnen openen. Hier wordt de motorstrand- reddingboot „Nicolaas Marius", de vorstelijke gift van een onbekend gebleven gever, gesta- tionneerd, terwijl voor het vervoer van den bootwagen de motortractor „Zeepaard" is be stemd. Dit station maakt het boothuis bij paal VII, alwaar een roeireddingboot is ge- stationneerd, overbodig. Reeds langen tijd heeft de Plaatselijke commissie te Terschel ling gewezen op de wenschelijkheid over een motorstrandreddingboot te beschikkken in de nabijheid van de Noordergronden en wij zijn blij dat wij thans aan dezen wensch tege moet kunnen komen. De motorvlet met Hotchkiss voortstu wer, die te Den Helder zal worden gesta- tionneerd zoodra de proeftochten zjjn afgeloopen, is voornamelijk bestemd voor den Zuidwal, alwaar de mrb. „Rorus Rij kers" door haar grootere diepte niet kan komen. De „Hotchkiss" motorvlet heeft, dank zij de afwezigheid van een schroef, een zeer geringen diepgang en het zou ons niet verwonderen indien wij van dit soort voortstuwing voor motorstrand- reddingbooten nog wel meer gebruik zul len maken. De actie voor een motorstrandredding boot, die op initiatief van den Schoolraad van het Amsterdamsch Lyceum op diverse mid delbare scholen in Nederland is gevoerd, en de campagne van het comité te 's-Graven- hage, dat den verkoop van speldjes met de beeltenis van het Vorstelijk Bruidspaar door de schooljeugd propageerde, hebben tot ge volg gehad, dat ruim 9000.voor een mo torstrandreddingboot door de Nederlandsche schooljeugd is bijeen gebracht, hetgeen 'een schitterend resultaat mag worden genoemd, niet alleen omdat wij hiervan een motor strandreddingboot kunnen bouwen, doch ook omdat door deze actie het contact tusschen „Jong Nederland" en het Reddingwezen aan onze kust aanmerkelijk is toegenomen. Zoodra wij een beslissing hebben genomen over het al dan niet uitrusten van onze mo- torstrandreddingbooten met Hotchkiss voort stuwers kunnen de plannen voor een nieuw type boot, dat iets lichter zal worden dan de vorige, worden gemaakt en het ligt in de be doeling de boot, die ons door de Nederland sche schooljeugd zal worden geschonken, te stationneeren te Scheveningen, benoorden de visschershaven, alwaar zij de roeireddingboo- ten van de stations Schevening en N. en Scheveningen Z. zal vervangen. Met de plannen voor den bouw van een boothuis aldaar is een aanvang gemaakt. REDDINGBOEI GEVONDEN. Door de stoomsloep TV van Hr. Ms. „Schor pioen" werd nabij de reede van Texel een reddingboei aangetroffen. De boei werd op gepikt en bleek het opschrift: „Torporation, London" te dragen. Stadgenooten kunnen nog een staan plaats verkrijgen. Gedurende de a.s. Feestweek, die van 4 tot en met 10 Juli in Den Helder zal plaatsheb ben, zullen volgens de gehouden verpachting de navolgende inrichtingen een standplaats innemen. SINGEL. Een Skooter-autodrome en een Vroolyk Rad van Hommerson en Vermolen. HELDEN DER ZEEPLEIN. Een Rides-O-caroussel en een Tête-a-Quee, van Hommerson en Vermolen; een Mickey- Mouse-caroussel, van R. Dirks; een kinder draaimolen van A. W. J. van Dam; een Mi niatuur-Racebaan van A. van der Veen; een Deensche Hoogvaart, van C. Stam; twee ge bakkramen. van J. Denies en M. Sipkema; een nougatkraam van P. Bos; een Schiet- salon van Wed. J. Schuurman; eenige knik ker- en vliegbomspelen van H. M. Vale en F. Slieker; een vogelpiek en knikkerspelen van J. Wanningen en Zn.; een Koekhak tent van K. Molenaar en eenige kleinere inrich tingen of kramen. KERKGRACHT. De groote Beignetskraam van Th. L. Goe man. KONINGSPLEIN. Een Rrjwielbaantje van D. Boersma: een Wafelkraam van W. Loggen; een Gebak kraam, van J. Verwijk eif een .Nougatkraam van R. Kooistra. PRINS HENDRIKLAAN OF OP HET STATIONSPLEIN. Een Kinderdraaimolen van H. van Leeu wen; een Hoeplatent van A. H. Beekvelt; een Horoscoop van A. J. van Weezei; een Speelgoedkraam van J. Koene; een Sjoelsport van J. A. Peterson; een Koekhaktent van P. Mul; een Kegelsport van A. Borger; een Speelgoedkraam van L. Preiss; een Wind- blaasspel van L. C. Arens; een Voetbalsport van H. Boschma; een Spijkersport van W. Truggelaar; een korfbalsport van A. A. Haa gedoorn; een Nougatkraam van Mej. W. J. de Boer; een Gebakkraam van A. Goosen; een Raketvaart van J. Dirks; een Kunstglas blazerij van C. J. Schaap; een Kijktent van M. Westenberg; een Hoedensport van A. J. v. d. Krogt en eenige kleinere inrichtingen of kramen. Zooals den lezer opvalt missen wij dit jaar wederom de Stoomcaroussel en zullen ook niet verschijnen de Rups- caroussel en de Zweefmolen. Eenige nieu were attracties zijn daarvoor in de plaats gekomen. Het Vroolijke Rad, de inrich ting, die buitengewoon op de lachspieren werkt, is weder present. Wij vernemen nog, dat verder de mo gelijkheid bestaat, dat aan eenige stad genooten hier en daar nog een staan plaats bij verpachting zal worden toege wezen; aan exploitanten buiten de ge meente zal geen staanplaats meer wor den verleend. Al zooveel malen hadden wij ons zelf af gevraagd: Hoe komt onze kolenboer toch aan zoo'n pittig paardje en meermalen dachten wij: dat is toch geen paard om voor zoo'n vieze kolenkar te spannen! Want Bruintje van den kolenkar had meer de allures van een deftig rijpaard dan van zoo'n dood-gewoon huis-, tuin- of keuken-trek-paard, dat maar zoo domweg allerlei ordinaire vrachtwagens trekt. Tot eindelijk het raadsel was opgelost; bij informatie bleek Bruintje vroeger behoord te hebben tot onze Koninklijke Armée Bruintje was vroeger ingedeeld geweest bij een regiment van de veld- of rijdende artillerie Daar had Bruintje met noeste vlijt en groote wilskracht de zware kanonnen door de heide gesleept; daar had Bruintje geleerd op de maat van de regimentsmuziek te loopen, en daar had hij ook zijne deftige allures opge daan. Jarenlang had Burintje onder stamboek nummer zooveel en zooveel bij de Koninklijke Landmacht dienst gedaan, maar tenslotte werd hij voor het leger te oud, hij werd wat stijf en stram, kon hoe goed de wil overi gens ook was niet meer zoo goed voort met zijne oude kameraden, en werd tenslotte ongeschikt voor den militairen dienst ver klaard. De krijgslieden gaan in zoo'n geval met een levenslang pensioentje naar huis en slijten hunne verdere levensdagen op een bankje ln het Plantsoen of in het Timorpark, maar Bruintje behoorde jammer genoegd niet tot het bevoorrechte krijgsvolk; met de paardjes van het leger gaat dat even anders, en zoo zag Bruintje zich, zelf stom-verbaasd door deze metamorphose, op een goeien (of liever kwaden) dag gespannen, in plaats van voor een kanon, waarmede wie weet wat voor roem ruchte heldendaden en heldenfeiten waren be haald, vopr een viezen, vuilen, roet-zwarten kolenwagen. Sic transit gloria! Hij kreeg nu geen fieren berijder op z'n rug, want zijn baas. die er ook al zoo pik zwart uitzag, en in de verste verte niet leek op zijn vorigen, in een pracht-uniform ge stoken, militairen baas, nam op den wagen plaats, en Bruintje moest er goed- of kwaad schiks maar aan gelooven, dat hij nu bestemd was om met zijn nieuwen baas hier en daar een mudje of een half mudje anthraciet te be zorgen, in plaats van, zooals vroeger, met zijne kameraden op de maat van de regiments muziek door de stad te dansen, bewonderd door het publiek (voornamelijk door het vrou welijk deel daarvan), opgetuigd met glanzend 'n "Akkertje" genomen, doodkalm gebleven Glansrijk geslaagd 1 paardetuig en leerwerk, en met een glim mende sabel aan zijn linker-zijde. En nu keek niemand op straat meer naar hem om; wat was er trouwens ook te zien aan zoo'n met allerlei vuil kolengruis bestoven of met een grauw-zwarten kolenzak toegedekt karre-paard? Bruintje stond er na een poosje kolen-sjouwen maar wat sufferig bij, als zijn baas met de mudjes anthraciet heen en weer sjokte naar de diverse kolenbergplaatsen. Maar soms kreeg hij toch nog wel eens den kolder in zijn kop! Als hij het orgel van Mieldijk hoorde of de Koninklijke Militaire Kapel van onze Marinetroepen, dan begon Bruintje weer wat op te leven; als hij het draaiorgel hoorde, spitste hij de ooren en be gon ongeduldig te trappelen en tegen die hart grondig door hem verwenschte kolenkar te slaan, maar als de stafmuziek aanrukte, dan was hij niet meer te houden, dan vergat hij baas en kolenwagen en liep weer even deftig als vroeger achter de muziek te stappen. Kolen bergt men meestal op een achteraffie en als de baas dan van zoo'n achteraffie waarheen hij de zak cokes gebracht had, terug kwam, was zijn heele gespan soms verdwenen, en zag hij in de verte Bruintje met zijn kolen wagen statig en deftig, op de maat van de muziek, achter de troepen aanstappen. Het was trouwens een onschuldig genoegen van Bruintje, als h(j er zoo in zijn ééntje van door ging, en het liep altijd goed af, want als een goed gedisciplineerd voormalig legerpaard zou Bruintje er niet aan denken uit de rij te gaan loopen of er van door te gaan zonder een waarschuwings- en een uitvoerings-commando gehoord te hebben. Het was alleen maar wat ongeriefelijk voor onzen kolenboer, want die was dan verplicht om op een holletje achter die muziek aan te rennen om het paard weer in zijn bezit te krijgen. En de kolenboer had blijkbaar niet het minste gevoel voor maat en muziek, want, inplaats van Bruintje dat onschuldig genoe gen nou maar te gunnen, en ten faveure van Bruintje nu maar wat achter die muziek te blijven rijden, werd het muzikale cavalerie- paardje oogenblikkelijk weer tot de orde van den dag, die misselijke kolen-orde, teruggeroe pen. Behalve dan die on-muzikaliteit, was de baas overigens wel goed voor Bruintje; de baas besefte blijkbaar wel, dat zoo'n oud leger paard met de noodige égards en consideratie behandeld diende te worden, hoewel Bruintje zelf zijn roetzwarten baas toch altijd min of meer minachtend bekeek, en van tijd tot tijd zeer verachtelijk kon gaan staan snuiven, als de baas wat al te dicht in zijn nabijheid kwam. Zoo sukkelde Bruintje al eenige jaren door, en werd al ouder en ouder; het reeds jaren gepensionneerde krijgsvolk van zijn overeen- komstigen leeftijd, de menschen van zijn blikkie, zaten er al over te piekeren om hunne verdere levensdagen in de Diaconie of in Park zicht te gaan slijten, maar voor het oude legerpaard was daar geen plaats; oud-mili tairen gaan met pensioen naar rusthuizen, de oude legerpaarden sukkelen nog wat voort, om tenslotte te worden afgemaakt. Want Bruintje werd nu zoo oud, stijf en stram, dat hij bijna niet meer kon loopen, en toen hij op een avond, na het volbrengen van zijn zwarte en zware dagtaak, en nadat hij al eenige malen 's avonds door vier sterke mannen in den stal was gedragen, omdat het loopen hem ten eenenmale onmogelijk was, toen hij dien avond als een zoutzak in elkaar stortte, be sloot zijn baas hem maar weg te doen. Het oude paardje werd toen maar verkocht aan een slager, die Bruintje wel spoedig tot worst vervormen zal. Arm, arm Bruintje! Er had zich in ons een complex gevormd, dat aandrong dat we het evenement ,JSobby Mar tin" niet mochten missen en zoodoende over schreden wij Zondagavond voor een korte wijle de Casino-drempel, teneinde te ervaren op .welke wijze een neger-ensemble met namen, klinkender dan de klinkendste munt, „the good old jazz" in ons plaatselijk Alcazar sou. brengen. Het viel ons aanvankelijk een beetje tegen, doch daar zijn we outsider voor. Er zaten negers op gewone Heldersche stoelen. Een plukte aan een bas wat vibreerende klanken, een ander, frappant gelijkend op Tarzan's Kerchak, troonde als een persoonlijkheid uit Dante's Inferno achter de drum, middelerwijl al maar melancholiek starende, een derde, de „leader" sloeg zich handklappend de stofjes van de mollige dijen terwijl de negerin (overi gens blank als ezelinne-melk) zeer welt- schmerzlich kreunde, wat jazzfans „croonen" heeten. Het was niet hot, het was niet straight, het was niet adembenemend, het was niet gekruid en er was niets wat aan Harlem deed denken. Het was alleen maar rustig en netjes en ge woon. Ja, ganschelijk gewoon. In de zaal schuivelde jong Den Helder. In witte jurkjes, rood-gebiesd, met versche per manenten en blauw-gerande schoentjes. Het vrouwelijk deel althans. Het andere deel was in sportpak, hetwelk men in Alcazars niet ge wend is, doch dat hier mag. Het had het warm, en hield middelerwijl verhandeling over jazz. Luidruchtig en met een vertoon van Anglicis men dat verbijsterend was. Iets, jvaar men overigens brede mee kan hebben. We hoorden zoo 3 nummers en het bleef ge woon. De negers bleven verschoten zwart, bleven stofjes uit hun pantalons kloppen en kreunden monotoon mee en in niets gewerd ons tJIarlcm", waarvan ons beloofd wasdat we het zouden beleven. Totdat het gebeurde. Ineens kwam Harlem, zonder Waarschuwing, zonder inleiding. Ineens begon de bassist als een razende aan z'n in strument te plukken. Ineens stond de leader te dansen als een kozak die zich aan wodka be schonken heeft, de ledykreuner beet van ver voering in de mike, (dit is het microfoontjeen Kerchak werd door een dolheid bezeten die on rustbarend aandeed. Er ging een golf van ontroering door het Alcazar: men zwelgde in dit Harlem-festijn, men was ontroerd, men voelde zich getroffen tot in zijn diepste jazz-innerlijk. Ja, dat moest Harlem zijn. Het was een chaos van geluid, deze jazz, waarvan men zegt, dat ze van Bach afstamt, het was heerlijk, het was adembenemend en juist op het momentdat we het besluit namen mee te gaan plukken in den bongerd van dezen dissonanten-phikkerij was daar het einde. De zwarten zweetten en bogen en het Alcazar brulde van enthousiasme en om meer van dit Haarlem's. Maar men kreeg het slechts als dessert op een menu waarvan het slow de hoofdschotel vormde. En dat is maar goed ook, daar men anders zou kunnen veronderstellen, dat het 't maar niets is om Harlem te brengen. En zoo „swingde" Nieuivediep zich op tot Harlemmer enthousiasme en het was heerlijk en schoon. Waarom nog elders ergernis Als „DE TOELAST" prima is EEN GEDWONGEN REIS. Gisteren hield de politie alhier een man aan, die nog iets met den Staat der Nederlanden te vereffenen had. Daartoe werd hij per officieele gelegenheid naar Alkmaar overgebracht. AANRIJDING. Een juffrouw deed aangifte door een wiel rijder in de Sluisdijkstraat aangereden te zijn. Haar fiets werd beschadigd, terwijl ook haar kleeding op enkele plaatsen scheurde. WETSOVERT REDIN G. Proces-verbaal werd opgemaakt, tegen iemand, die het arbeidswetboekje te buiten ging. Nat. Hist. Museum, geopend: Woensdag van 35 uur, Zaterdags van 710 uur.; iedere le Woensdag in de maand van 810 u.; iedere le Zondag in de maand van 35 u. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u.. Zaterdag van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Zeeduivels" en „In den mist". Rialto, Spoorstraat half 8: „Een Offer uit Liefde" en „Rijk en geen geld. Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De Tol der Millioenen" en „Arabische Machten". Tot 30 Juni: Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland", Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 768.0 Temperatuur zeewater 16.4 Temperatuur lucht 14.1 Wind; richting Z.Z.W.; kracht 5 Licht op 9 u. 34 min. Hoogste temp. lucht gisteren 16.7 Laagste temp. lucht gisteren 9.2 Laagwater (heden) 19.40 Hoogwater (morgen) 1.55 14.00 Laagwater (morgen) 7.35 20.45 Bij het laatst gehouden examen slaagde te 's-Gravenhage voor Radio-Telegrafist 2e kl. de Heer J. Eggink, De Heer W. Braakeusiek slaagde voor het te Leeuwarden gehouden examen voor Esperanto, Diploma B., (onderwijs-bevoegd heid). w GESLAAGDOp het 18 Juni gehouden baker-examen, uitgaande van de Commissie voor Kinderhygiëne in Noord-Holland, slaagde Mej. N. Bakker te Texel,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5