Nerveuze stemming in Engeland Geld en tempo! Het visschcn in dc Zandvaart verboden Door eigen onvoorzichtigheid Eerste Australië vliegtuig vertrokken Kunst in Bergen SPANJE kanonnen op de Britsche schepen JAM a»c' NocSSscliC Bijdragen voor Defensie Dc begrafenis van gravin van Strathmore Brand in een spoorwegtunnel Examens Middenstandsdiploma Alg. Handelskennis Uit onze Omgeving Opnieuw twee Britsche schepen vernield. Barcelona stelt Lon den en Parijs gerust: Geen ver geldingsmaatregelen! Gistermorgen zijn weer twee Britsche sche pen, de „Arlon en de „Farnham" in de hl- ven van Valencia tot zihken gebracht. Er zijn dne Britsche zeelieden gedood Deze heide nieuwe aanvallen op Britsche sche pen heeft in Britsche politieke kringen een zeer slechten indruk gemaakt, temeer aan gezien de aanduidingen, welke de afgcloo- pen 18 uur te Londen waren ontvangen, de den veronderstellen, dat een einde zou ko men aan deze aanvallen. Men vraagt zich af, of deze aanvallen het gevolg zijn van een vergissing, of zij. wer den uitgevoerd door vliegtuigen, welke niet - 4 i hevel van Franco staan, dan wel zij beteekenen, dat de aanduidingen, welke wezen op verzoening, van nul en geener waarde waren. Het is duidelijk, dat de politieke nervosi- TOit, welke bij de laatste bijeenkomst van het Lagerhuis merkbaar was, wederom merk baar te geworden. Hoe de Arlon verloren ging. I11 een telefonisch interview, dat de Uni ted Press met een der opvarenden van het gister gebombardeerde Britsche schip Arlon den tweeden maat .T. Maude, heeft gehad, gaf dezo de volgende beschrijving van het gebeurde: „Om 8.45 werd de Arlon door een hom mid scheeps getroffen. Vijf driemotorige machi nes Vielen van een hoogte van 1500 meter aan. Gelukkig waren op dat oogenblik slechts vijf man aan boord, waar ik toe be hóórde. Boven de werven wierpen zij veer tig bommen omlaag. Vijftien daarvan vielen neer in de nabijheid van ons schip. De men schep op het dek zochten in allerijl een goed heenkomen. Een van hen, een Roemeen, werd echter getroffen en in stukken gereten Als doqr een wonder werd de derde maat, die zich beneden bevond, gered. Hij kon zich door de vlammen een weg banen. Wel is hij ernstig gewond door het vuur. Toen we het schiji verlieten, was het ge heel in rook en vlammen gehuld. Ik weet niet, of het gezonken is of niet, in ieder ge val moet het geheel uitgebrand zijn. Sinds Zaterdag waren wij al aan het uit laden. Het werk was bijna klaar, wij bad der! nog maar 100 ton lading aan boord cn zouden een half uur later uitvaren". Baroelona sust de gemoederen. Do repuhlikeinsche regecring heeft zoo wel te Parijs als te Londen verzekerd, dat .volkomen controle op haar luchtstrijd krachten vergeldingsmaatregelen zal ver hinderen. Men vermoedt, aldus de Msb., dat do geruchten omtrent een te verwach ten bombardement op Italiaansche steden hun oorsprong vinden in het feit, dat een corps van jonge piloten gevormd is onder de leuze „Slaag of sterf". Dezen zouden Ne- 8r|n hun diensten aangeboden hebben en geëischt hebben, dat vergeldingsmaatrege len genomen worden. Gandia gebombardeerd. Inmiddels is ook weer de haven Gan dia, welke practisch Engelsch bezit is, door de rebellen gebombardeerd. Er vielen twin tig bommen. Vlakbij lag een Britsch oor logsschip, dat niet geraakt werd. Gisteren zijn in het Engelsche Lagerhuis vragen gesteld naar aanleiding van de herhaalde bomaanvallen. In antwoord op twee vragen van conservatieven, of de regeering hei niet noodig achtte Britsche koopvaardijschepen uit te rusten met luchtafweergeschut en of de Britsche regeering het niet raad zaam vond zulk een uitrusting aan te moedigen, antwoordde Chamber- lain ontkennend. Bovendien, voeg de hij eraan toe, zou het bovendek van de koopvaardijschepen speciaal versterkt moeten worden om het geschut te dragen en de schokken te weerstaan. Alicante is gisteren voor de zooveclste maal gebombardeerd. De oorlogscorrespondenten der Italiaan sche dagbladen schrijven, dat de objectie ven in Valencia en Alicante gebombar deerd en vernield zijn door de luchtstrijd krachten der legionarissen, welke even eens de wegen langs de kust, waarlangs zich colonnes vrachtwagens met soldaten bewogen, onder mitrailleurvuur hebben ge nomen. Van de fronten. Volgens liet communiqué van liet recht- sche hoofdkwartier hebben de rechtschcn aan het front van Castellon bezit genomen van stellingen gelegen ten oosten van het ravijn van Artana en ten Z.W. van het dorp Bechi. De ruiterij bevindt zich thans op 2 K.M. van hot dorp Artana. In den sector van Alcora werden verscheidene stellingen bezet, o.a. de heuvels ten westen van Araya Voorts worden de berichten in het linksche legerbericht over de vero vering van stellingen en dorpen fan tastisch genoemd. Deze berichten aldus wordt verklaard, worden slechts gegeven oin de op de vlucht zijnde troepen aan te moedigen. Naar in het communiqué van het mi nisterie van landsverdediging wordt mede gedeeld, hebben de linkschen in den sector van Rivesalbes verscheidene hevige aanval len afgeslagen. In het gebied van Luccna del Cid heeft de vijand de heuvels van Cantera cn La Solcra bezet. In den sector van Valscquillo werd gisteren Pilon de Los Arcos bezet. Twee dingen, die noodig geacht worden voor de bestrijding van de werkloosheid. Aan het Voorloopig Verslag der Eerste Ka mer over het ontwerp van wet tot verhoo ging van crediet voor de werkverruiming, wordt het volgende ontleend: Een aantal leden betoogde, dat het vraag stuk van de bestrijding der werkloosheid een veel breedcr gebied omvat dan dat van het thans aanhangige wetsontwerp en huns in ziens een gansch complex van maatregelen, volgens een bepaald plan, noodzakelijk is om piet de vercischte kracht de werkloos heid tegen te gaan. Zich echter beperkende tot het on derhavige wetsontwerp verklaarden zij de verhooging van het crediet voor het Werkfonds met een bedrag van zestig milliocn gulden \ooi krachtige bestrijding der wcrkloos- lieid geheel ontoereikend te achten. De werkloosheid in haar huidigen vorm, aldus deze leden, schept niet alleen ecn on- dragelijken toestand voor de betrokkenen zelf, maar houdt ook groote gevaren m voor de geestelijke gesteldheid cn de weerkracht van een groot deel van ons volk. 4 _j Met het oog op dezen emstigen toestand en de gevolgen, die daaruit kunnen komen, is het dringende noodzaak,niet al- leen om de werkloosheid m belangrijke ma te te verminderen, maar eveneens om deze vermindering in snel tempo te vei wezen lijken. Maar de toestand van s Rijks- schatkist Verschillende andere leden meen den. dat do regeering met de be schikbaarstelling van ecn W'ff van zestig milliocn gulden eenjms- te keuze had gedaan. Naar hun oor deel hebben regecring en volksver tegenwoordiging beide ernstig ïck ning te houden met den toestand van 's Rijks schatkist cn het daai- mede verhand houdende staats- crediet» Fr ziin aldus deze leden, buitenlandsche .ilyatic "aanwijsbaar. h~ funest het onbeperkt uitgeven van geiu ,voor een land kan vvoiden. tocee- 1 1 1 1 i„.. waren de meening lutfcc Enkele wolke de tcgenwoor- daan, dat alle g ^gekomen uit en ge- digc rcgceiing-voong^ 7ich ui,drnk- dragen door. ge ijk deze 1 (Joor mid. ten. het demo-libeiale -. inPicom«tigc last op de schouders van ondocltreffend volksgemeenschap legt. moeten worden bescheurt volstrekt "rrnil maf. - niet de conclusie vvorncr g regeering, niet bereid zouden zijn, aan een icgeci die door het vertrouwen van het Nederland- sche volk wordt gedragen, de middelen zelfs tot een veelvoud van de thans door de regecring aangevraagde millioenen ter beschikking te stellen, om die voor werk verruiming door openbare werken aan te wenden. Zulk een vverkverruimingspolitiek zou echter een onderdeel moeten uitmaken van een weloverwogen plan, dat een samenstel van maat regelen zou moeten omvatten, die met de grootst mogelijke kracht ge lijktijdig zouden moeten worden ge troffen. Sommige leden vroegen of het niet mo gelijk zou zijn verschillende noodzakelijke werken, als b.v. uitbreiding van laboratoria met behulp van een voorschot uit het Werkfonds in versneld tempo uit te voeren, om in den loop der volgende jaren de door het fonds beschikbaar gestelde bedragen te verrekenen. Knaap gedood, zijn vriendje zwaar gewond. Gistermiddag omstreeks kwart over vijf is op den Stadionweg te Rotterdam een ernstig ongeluk gebeurd, waarhij een onsre- veer ncgeniarigc jongetje vrijwel op slag is gedood en zijn ongeveer even oud kame raadje zeer ernstig is gewond. Omstreeks genoemd tijdstip reed op den Stadionweg in de richting T.Tselmonde een sleeperswagcn. bespannen met een paard, welke bestuurd werd door den 36-jarigen J. v. d. P. uit Bolnes. Achter dezen slee perswagen liep een groep jongens, die op cn van den wagen sprongen, llit tegen overgestelde richting naderde een zware vrachtauto, beladen met kalksteen en be stuurd door den 28-jarigen J. H., wonende te Zwijndrecht. Juist op het moment, dat beide voertuigen elkaar passeerden, liepen twee jongens van het clubje weg en staken onverwacht den rijweg over De eerste jongen, de negenia rige P. de Ridder, wonende in de Beukerlaarstraat werd door den luimpcr opgenomen en bleef daarop zwaar gewond liggen. Ook toen de wagen een eind verder tot stilstand was gekomen, lag de knaap er nog op. Hij had een zware schcdclbasis- fractuur opgcloopcn, alsmede tal van verwondingen aan armen, beenen en romp. Zijn even achter hem aan loopend vriendje, G. Baars, kwam evenwel veel ongelukkiger terecht. Hij liep tegen den zijkant van den auto, juist achter de cabine van den bestuurder. Daar is hij komen te vallen en vervolgens zijn de zware dubbele achterwielen hem over het lichaam gegaan. Deze jon gen, die eveneens een schedelbasis- fractuur had opgeloopen, moet vrij wel op slag zijn gedood. Zoowel het stoffelijk overschot van B. als de zwaar gewonde de R. zijn per auto van den geneeskundigen dienst overgebracht naar liet ziekenhuis aan den Coolsingel, waar de zwaargewonde jongen in zorgwek- kenden toestand is opgenomen. Het onge luk is aan eigen onvoorzichtigheid te wij ten. Voor de versterking van de Defensie werd volgens de laatste verantwoording, wederom f854.50 aan bijdragen ontvangen. In totaal is nu ingekomen f 130.902.60. Hans Martin onderdirecteur der K.L.M. Hedenochtend vroeg is de „Emoe", met Viruly als gezagvoerder, als eerste vliegtuig op den Australië-dienst; van Schiphol ver trokken. Er was voor dit vertrek groote belang stelling. Naar wij vernemen is met ingang van he den, de heer Hans Martin, benoemd tot on der-directeur der K.L.M. De nieuw-benoemde zal zich speciaal blij ven belasten met de leiding der Indische aangelegenheden. Dc moeder van Engeland's ko- gingln ten grave gedragen. De begrafenis van de gravin van Strath more. de moeder van Engeland s koningin, is gisteren te Glamis (Schotland) in intie- men kring geschied. De kerkdienst, waar aan de koning, de koningin, graaf Strath more, lord en lady Glamis en andere kin deren van de ovérledene deelnamen, werd gehouden in de kleine slotkapel, waarheen het stoffelijk overschot. Zondag was over gebracht. De ter aardebesteliing geschiedde op het landgoed. Een honderdtal dorpelin gen volgde de baar. Gebluscht door onder water zet ten. Men is er door een deel van den tunnel on der water te zetten, in geslaagd een brand te blusschen in een in aanbouw zijnde spoor wegtunnel onder East lliver te New York. De geweldige luchtdruk, welke drie at- mosfecrcn bedroeg en waardoor verscheidene brandweerlieden buiten bewustzijn geraak ten of ernstige neus- en oorbloedingen be kwamen, maakte het blusschen zeer moei lijk. De brandweerlieden moesten om het kwartier afgelost worden. De brand was uitgebroken in een houten afbakening, 50 meter onder de rivier en 100 meter van den oever. Volgens de ingenieurs is er aan het bouw werk zelf weinig ernstige schade aangericht. Bij de te Alkmaar voortgezette exame'ns voor het middenstandsdiploma algemecne handelskennis werden 78 candidaten geëxa mineerd, waarvan er 11 werden afgewezen. O. m. zijn geslaagd: Corn. Klare, Middenmcer; C. de Grand, Alkmaar; Jantje Kreb, Bergen; Jan Oost- wouder, 't Zand; G. W. Poiesz, Schagen; C. M. Ranzijn, 't Zand; J. E. Schilder Lzn., 't Zand Jac. A. Snel, Huisduinen; Dirk Stam. Zuidscharwoudc; Jan Wardenaar, Schagen; J. B. Warmer, Alkmaar; W. J. Wester, Kalverdijk; C. van Wijngaarden, Alkmaar; Dirk Wilbers, St. Maartensbrug; L. J. Wols, Den Helder; Jacoba Wypkoma, Alkmaar: G. Zomerdijk, 't Zand; P. J. Stik- kelman, Schagen. I11 totaal zijn nu geëxamineerd 426 candi daten, van wie 369 het diploma behaalden en 57 (d.i. 13.4 procent) werden afgewezen. JULIANADORP STROOKLAMP VERBRAND Op het blocmbolienbcdrijf van de firma •Sawe ann de Verlontrde I.angevliet, be woond door het gezin M. J. Jeliei-se, is dezer dagen waarschijnlijk door het spelen met vuur door kinderen, een strooklamp, staan de vlak bij de gebouwen, verbrand. Door de straffe Zuidwesten wind was dc stroo- schelf s|)ocdig een groote vuurhoop cn het was aan de windrichting te danken, dat de gebouwen gespaard zijn gebleven. WIERINGE1V POLITIE Gev.: een zakmes. Verl.: een bladvormig zilveren broche. Inl. bij den Gem.-bode. Gunning. Naar we nader vernemen, is de bouw van I den bloemenwinkel van den heer J. Posthu- mes gegund aan den laagsten inschrijver,] den heer J. C. de Vries, voor 13835 Feesten in het Amstelbad. De feesten in het Amstelbad, vorige week begonnen, zijn jl. Zondag voortgezet. Er had den zwcmdeinonstratics plaats, waaraan o.m. „Het Oude Veer" van Anna Paulowna medewerkte. Er was aardig belangstelling, doch het had beter kunnen zijn. Het echte zwemweer was het dan ook niet» AANBESTEDING. Onder architectuur van den heer B. G. Zanstra alhier, werd Zaterdag j.1. in hótel Centraal aanbesteed het bouwen van een bloemenwinkel voor rekening van den heer J. Posthumes aan de Hoofdstraat. De uitslag is als volgt: P. Bakker f 4900.— D. Bakker en Zn. 4790. Jc. Smit 4530. Gebr. Boersen 4343. S. Blaauboer 4100.— P. Portegeijs 4050. Dekker cn Lont 3970. J. Kooy 3900. J. C. Klein 3925. J. C. de Vries 3835. De begrooting was f 3950. Gunning aangehouden. DEN OEVER. De sigarenwinkelier J. T. alhier kreeg bezoek van een kermisreiziger, die, een aap met zich voerde. Het beestje verrichtte zijn toeren cn de baas ontving de belooning. Maar daarmede was de zaak nog niet afge handeld. De baas kocht ook nog een pakje sigaretten cn wilde dit volgens de regelen der kunst open maken. De aap werd een oogenblik uit het oog verloren en daarvan maakte het beest gebruik door den sigaren winkelier in de haren te vliegen! Er ont stond een kort gevecht tusschen aap en menseh, waarbij de eerste het moest af leggen. Onze aap werd op het winkelmatje gekwakt; de sigarenwinkelier had bij de worsteling enkele bloedende schrammen in 't gezicht opgeloopen cn een bos haar verloren. Het zal je gebeuren. De politie kwam er nog aan te pas en maakte proces-verbaal op tegen de kermisreiziger, die moest 'toe geven, dat het een vervelende geschiedenis was. Een gelukkige winnares. De eerste prijs van de verloting der man dolineclub „Oost Wieringen", die gevallen was op lot no. 213, is gewonnen door Mej. Bets Visseher te Wcsterland. Deze prijs be stond uit een stofzuiger. De secretarieambtenarensalarissen. Naar wij vernemen heeft het raadslid de heer Bontkcs in de na de openbare raads vergadering gehouden comitézitting nog maals vragen gesteld over de zijns inziens veel te geringe salarissen der lagere secre tarieambtenaren. Men zal zich herinneren, dat in de openbare vergadering, door dit lid een bedrag van zes gulden per week werd genpemd voor volwassen werkkrach ten, maar dat burgemeester Kolf elke in lichting weigerde. Ook in de geheime verga dering is dc burgemeester bij .zijn standpunt gebleven geen verantwoording schuldig te zijn. Na langdurige vruchtelooze discussies werd'tenslotte toegezegd de zaak nog eens onder de dogen te 'zich. Ongetwijfeld komt zij dus volgende raadsvergadering weer ter tafel. Werken van J. Roggeveen in de kunstzaal Boendermaker. In de kunstzaal van den heer Boenderma ker aan den Loudelsweg werd Zaterdag middag een tentoonstelling geopend van aquarellen en teekeningen van onzen ge meente-architect, den heer J. H. Roggeveen. Er waren tal van belangstellenden, toen de heer Jan Beerends, kunstcriticus te Ber gen, deze expositie met een kort woord opende. Di-t werk van Roggeveen, aldus ving spr. aan heeft zijn eigen bekoring. We staan hier temidden van werken, waarvan de een voud wel het meest kenmerkend is. Het werk legt getuigenis af van de grootheid en de eenvoudige dingen, welke men in de na tuur aantreft; het doet een beroep op de ontvankelijkheid van ons eigen hart en ons gemoed wordt erdoor bewogen. Wij zien hier de dagelijksche dingen, die uitgespro ken worden door een warm vriendenwoord. Het gaat hier om schoonheid en eerlijk heid en daarop moet men z'n werk ook toetsen. En ongetwijfeld kan dit werk dien loets weerstaan. Het werk is van mensche- Jijkheid als doordrenkt en dat is een van de tendenties der romantiek. De kunst voortspruitend uit het leven, moet naar het leven worden teruggevoerd. Hier is een leekensehilder aan het. werk geweest, maar een leekensehilder die gesproken heeft uit den aandrang van hart en gemoed. En daarom aldus eindigde spr., moeten wij de ontvankelijkheid voor het beeld ver diepen. (Applaus). Eenige grepen uit de groote collectie. Inderdaad, deze menseh heeft ons met z'n werk iets te zegen en al hebben wij niet alle stukken kunnen waardeeren, er waren er toch talrijke bij, welke ons bij zonder troffen. Wij weten, dat het werk van Roggeveen pretentieloos is; wij weten ook, dat hij omdat hij daartoe te wei nig eelegeniheid heeft te weinig diepte heeft kunnen leggen in tal van zijn stuk ken. Maar evenzeer is het ons ongevallen, hoe eerlijk en openhartig hij alles heeft weergegeven, wat z'n oog boeide en bij de moeite waard achtte om va§t te leggen. Voor zichzelf en ook voor anderen! Zijn kleurteckeningen heben ons wel het allermeest bekoord. Wij denken aan de „Fransche Steeg", forsch van opzet en zéér suggestief, en aan „Winter", een ka rakteristiek stuk, waarin hij den juisten toon heeft weten te treffen. Van de aqua rellen achten wij de Ruïnekerk zeer goed geslaagd en noemen wij vooral de Lamo- raalsbrug met de fraaie belichting. Ook de studies welke Roggeveen te Brugge maakte, waren van een bijzondere bekoring. Andere stukken weer waren te simpel en te vlak om te kunnen boeien. /Maar alles tesaam is het een tentoonstel ling welke ongetwijfeld een bezoek ten- volle waard is. Zij blijft behalve des Zondags geopend tot 23 Juli a.s. van 10— 4 uur. Men verzuime vooral niét, er eens een kijkje te gaan nemen ANNA PAULOWNA CASSATIEBEROEP VERWORPEN. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen de cassatieberoepen van eenige visschers te Anna Paulow na, die door de rechtbank te Alk maar in hooger beroep van een vonnis van den kantonrechter te Den Helder waren veroordeeld tot een geldboete van f3.—, wegens het visschen in de Zandvaart, Kromme- tocht en Balgkanaal, waarvan een visschersvereeniging te Den Helder de rechthebbende op het vischrecht is, welk visschen zij zonder schriftelijke vergunning uit oefenden. Het ging hier om de vraag of de ze wateren bevaarbaar en bevlot- baar zijn in den zin van artikel 577 burgerlijk wetboek, welke vraag thans dus in ontkennenden zin be antwoord is. Ons hoogste rechtscollege, de Hooge Raad, heeft hiermede uitspraak gedaan en daar mee is een eind gekomen aan de kwestie, die gerezen is tusschen de Heldersche hen- gelaarsvereeniging H.S.V. en de bewoners van den Polder, die ook liefhebbers van vis schen zijn, cn graag de omstreden wateren als vrij vischwater beschouwd wilden zien. Vroeger werd hier betrekkelijk weinig ge hengeld, maar als men het deed, werd vrij wel overal ingelogd, zonder dat iemand er naar keek. Toen kwamen op een goeden of kwaden dag Heldersche hengelaars hier in een paar wateren visschen en verzoch ten om een proces-verbaal. Niet zoodra was een veroordeeling geval len, of de H.S.V. kon, omdat gerechtelijk was vastgesteld, dat het hier z.g. niet be vaar- en bevlotbare wateren golden en zij deze wateren ging onderpachten van den lieer Sieuwers, die het vischrecht van het Polderbestuur heeft, tegen ieder, die geen lid van haar vereeniging was, zeggen: 't is verboden vischwater! Intusschcn waren zich hier meerderen gaan toeleggen op de hengelsport en dezen .vonden het natuurlijk minder prettig, dat zij nu, om in de eigen poldervaarten (Balg kanaal, Krommetocht, Zandvaart) te mo gen visschen, lid moesten zijn van een Heldersche vereeniging. Laat ons hier met een bijvoegen, dat de H.S.V. dat lidmaat schap ook meende te mogen eischen, om dat zij pogingen deed den vischstand te verbeteren, waarvan anders ook niet-leclén zouden profiteeren. In den polder liet men het er echter niet bij zitten. De heeren Kossen, Terburg en Waiboer lieten zich op hun beurt ver baliseeren wegens visschen 'in de doon de H.S.V. gepachte vaarten. Het kantongerecht in Den Helder sprak ze vrij; de rechtbank te Alkmaar sprak 'n veroordeelend vonnis uit. We zullen op de behandeling van de zaak voor deze rechts colleges niet weer ingaan; daarvan heb ben we indertijd uitvoerig verslag gedaan. We herinneren alleen nog aan de rond vaart door de vaarten, waarom het ging en waaraan de verdediger van de Poldersche visschers, mr. dl'. Buiskool deelnam. Het hoogste rechtscollege moest dan, zoo be sloot men hier, maar uitspraak doen en... dat is nu geschied. De polderbewoners mogen hun dobbers niet langer in hun vischrijke polderslooten uitwerpen. AMSTERDAM, 27 Juni. Veemarkt. 457 vette koeien: le kw. 7479 ct., een enkele hooger, 2e kw. 62 70 ct., 3e kw. 5060 ct., per Kg. slachtge- wicht; 90 melk- en kalfkoeien f 200275 p. stuk, 79 vette kalveren: 2e kw. 5260 ct., 3e kw. li50 ct. per Kg. levend gewicht; 115 nuchtere kalveren f 711 per stuk, schapen f 25—30 per stuk, 25 lamineren f 10—12 per stuk, 468 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90—110 Kg. 61—62 ct., zware varkens 5960 ct., vette varkens 56 —58 ct. per Kg. slachtgevvicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. ALKMAAR, 27 Juni 1938. Aardappelen 69; Aardbeiên per slof 0.29 0.70; Andijvie 0.803.40; Bloemkool I 4 5; Bloemkool II 23; Doperwten 3.509; Druiven 3035; Kropsla 0.501; Komkom mers 1.50—4; Peterselie 12; Perziken 2 7; Postelein 0.200.42; Peulen p. 100 pond 6.0010.50; Rabarber 1.504; Selderie 23: Spinazie 0.20—0.70; Snijboonen 1217; Dubbele sperrioboonon 100 pond 1619; Tuinboonen 1.50—3.50; Tomaten 6—9.50: Uien 100 bos 3.60—4.60; Wortelen 100 bos 6.50—10. PURMEREND, 28 Juni. Veemarkt. 195 vette koeien 63—72 ct.. geldekoeien f 110—200, melkkoeien f 200 300, 39 slieren 5256 ct., 26 paarden f 90 —200, 40 vette kalveren 3050 ct, 127 vette varkens 50—52 ct, 32 magere varken.' 2840 ct., 310 biggen 1522, 325 schapen 15—27, 20 bokken 3—13, 600 lammeren 7-12. BROEK OP LANGF.NDIJK. 28 Juni. Schotsche muizen 8.109.40, grooten 8— 8.50, drielingen 5.30—6.40, kleine 2—3.60 zilverncp 13.60, tuinboonen 3.80, bloemkoo 5.—. NOORDSCHARWOUDE, 28 Juni. Aanvoer: 300.000 Kg. aardappelen 8.20— 0.60, drielingen 5.50—7.40, kleine 1.90—3.50 1000 hos rabarber 2.80. tomaten A 12.60— 15.80, B 13.30—13.80, C 13.10—13.80, CC 10.30 De veiling duurt voort.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3