£xa men /lyenda Waar honden Sherlock Holmessen worden „Looden Verrader" nog niet veilig Tweede Blad Zondagsmorgens achter de begraafplaats Treffende intelligentie fJUtdAniuwtA Beiaardbespelingen Populair concert Burgerlijke Stand van Den Helder J.N.VX* Snip en Snap Inschrijving Handelsregister Aanbesteding Kon. Marine Jachtclub P.T.T. op 29 Juni Opleiding tot verkeers vlieger Oostenrijk is teleurgesteld Vlug en goed vervoer Men kan de familie der huishonden in twee categorieën verdeelen: ten eerste de canis familiaris, die men zou kunnen ver gelijken met den analphabeet onder de menschen. Het is de hond die snuivend en snuffelend langs straat en plein ijs beert, die met iedere soortgenoot op avon tuur uittrekt, die elke wielrijder naar z'n broek hapt, die niet komt als z'n baas 'm roept eji wél als een vreemdeling hem een decimeter worst onder de neus houdt. Het is de hond die altijd ongehoorzaam en nooit gehoorzaam is. Waarmee natuur lijk niet gezegd is, dat er onder deze cate gorie daarom geen vriendelijke exemplaren te vinden zijn. Deze onderstelling zij ons verre! Maar er is een ander soort. Dat zijn de honden, die de schranderheid uit de oogen straalt. Die apporteeren of ze nooit anders gedaan hebben, die een verloren kopspijkertje binnen 10 minuten (en minder) uit een stuk lank van 200 vierkante meter opsnorren. Het zijn de honden, die precies doen wat hun baas hun zegt en dat zonder stok en zweep. In één woord: het zijn de intellectueelen van hun ras, de Sherlock Holmessen van de familie der canis familiaris. Het zijn er enkele hiervan, die wij Zondag morgen in de duinen aan het werk gezien hebben en het gepresteerde van deze Nieuwediepsche viervoeters was dusdanig, dat wij ons haasten er kondschap van te doen aan onze lezers, waaronder er wellicht nog velen zijn, die in den hond alleen maar een huisdier, zonder meer, zien. Het is meer! Veel meer. Het onderstaande zal het U leeren. I5ij/.ondere prestatie. We hadden de uitnoodiging gekregen van een der bestuursleden van de plaatselijke onderafdeeling van den bekenden „Kon. Nederl. Politiehond", een organisatie, die in ">olitioneele kringen de grootst mogelijke raardeering erlangt. Eenigen tijd geleden nu is de afdeeling zoo fortuinlijk geweest, dat aan twee harer honden het voorloopig certificaat verstrekt werd en dat op buitengewoon eervolle wijze. Het door speciale keur meesters afgenomen examen eisclit van deze honden een puntenaantal van 190, doch de herder, en de kruising van een Belgische herder met een Bouvier, slaag den er in respectievelijk 195 en 251 pun ten te behalen, wat uiteraard als een bij zondere prestatie aangemerkt kan worden. Politioneel afgestemd» Het behoeft geen betoog, dat de vereeniging met haar werk doorgaat, en daar het oefenen met deze honden plaats vindt in de duinen achter het kerkhof, zouden wij willen advi- seeren, dat men er eens, op den een of anderen Zondagmorgen een kijkje gaat nemen. Men zal verbaasd zijn te zien, wat hier door een aantal honden wordt verricht. Ook wij hebben Zondagmorgen een en ander eens gadegeslagen. eMrkwaardig, wat deze dieren bijgebracht is. Ze staan zeer scherp appél, reageeren op ieder teeken en iedere roep van hun meester, en maken reeds nu den indruk van volkomen .politioneel afge stemd" te zijn. Een taak, waar men overigens nog mede bezig is. Er was een geïmproviseerde schutting opge steld en lenig als tijgers zagen wij de honden er over wippen. Zonder de minste moeite, zonder drukte of geschreeuw namen ze de hindernis, om daarna direct terug te komen bij den eigenaar. Geduldwerk! Het weg rennen en weer afleggen op appél lijkt gemakkelijk, doch is uitermate moeilijk. Ontelbare oefeningen zijn er voor noodig, aleer de hond zoover gedrild is, dat hij direct gaa liggen en een eventueel doel in de verte negeCrt' De „pakman". nfr v'uchteling, kortom voor alle werkejs, die men bij een a-sociaal wezen kan aantreffen, p nem is het, dat de honden worden losgela- n en hem is de weinig benijdenswaardige taak pgedragen aan zich te laten scheuren, bijten rukken en knauwen. De man heet bij de hondendressuur: de „pakman". Sterke staal- K,fLZvS?n wti met den „pakman". Bijvoor- e*- v°lgende. De hond wordt een paar honderd meter weggeleid en daarna op den „pakman afgestuurd. Het dier vliegt er heen, en grijpt het slachtoffer in het lijf (in casu: de huid). Staat de man stil, dan staakt de ond iedere actie, gaat er achter staan. Bij de eerste verdachte beweging is het echter weer van bijten geblazen. Gooit de „pakman" iets weg (bijv. een revolver, een gestolen voorwerp e.d.) dan brengt de hond dit direct terug, zonder daarvoor een bevel gekregen te hebben. Een ander voorbeeld. Een kind wordt be waakt tegen een voorgestelden kidnapper. De hond staat bij het „slachtoffertje" en houdt de „napper" op een afstand. Hij heeft geen kans er bij te komen. Ook de „baas" hoeft het echter niet te probeeren aan het kind te komen, doch is eerst verplicht de ander weg te leiden. Dat is een zeer merkwaardige proef, waaraan verschillende honden voldeden. Nog sterker is o.i. de proef met het op zoeken van verloren voorwerpen. Op een gebied van circa 200 vierkante meter is een voorwerp verloren. Zonder dat de hond lucht van het voorwerj» gekregen heeft zal hij het U binnen 10 minuten terugbezorgen. Voorts waren daar tal van andere oefeningen en bij ieder ervan bleek, dat de vereeniging hard op weg is een keurbende van Heldersche honden te formeeren. Wij moeten hier nog op één punt de aan dacht vestigen: men meene namelijk niet, dat dit werk gepaard gaat met mishandeling e.d. Verre van dat. Al deze hondenbezitters zijn kennelijk dierenvrienden, die over een on metelijk geduld beschikken en men zal ver geefs naar een dresseerder zoeken die z'n doel tracht te bereiken met onnoodig geschreeuw en het gebruik van een zweep. Trouwens, op deze wijze zou men ook nooit tot een derge lijk resultaat kunnen komen, daar de honden aldus zenuwachtig worden en niet in staat iets te presteeren. Hoewel wij gaarne nog eenige voorbeelden van speur-honden-intelligentie zouden geven, adviseeren wij liever zelf eens een kijkje in de duinen, achter het kerkhof te gaan nemen. Zoo als gezegd, op Zondagmorgen en de moeite meer dan waard. Klokkenspel Monument Xederlandsch Reddingwezen te geven op Woensdag 29 Juni 1938, ter ge legenheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, door den Stadsbeiaardier, Tjalling Dito. Programma: le bespeling 8 u.8.30 u. v.m. 1. „Wilhelmus" Valerius 2. „Kroningslied" J. A. Scholte 3. „Vlaggenlied" W. Smits 4. „Mijn Nederland" Richard Hol 5. „Wij willen Holland houen" Arnold Spoel 6. „Wien Neêrlands Bloed" J. W. Willems Programma: Middagconcert 12.15 u.1.15 u. n.m. 1. „Geboorte Klokken" Tjalling Dito 2. „Al is ons Prinsesje nog zoo klein, Hoezee!" Onbekend 3. „De dansende Haasjes" Cath. v. Rennes Tekst H.K.H. Prinses Juliana. J. J. Viotta J,. J. Viotta J. J. Viota Valerius Valerius Valerius 4. a. „Naar zee" b. „De kabels los" c. „Een lied van de zee" 5. „Merck toch hoe sterk" 6. „Wilt heden nu treden" 7. „Bede voor het Vaderland' 8. „Gedenkklank aan het Nederlandsch Reddingwezen" Tjalling Dito 9. „Zeemans- en andere liederen" 0. „Wien Neêrlands Bloed" J. W. Willems VERJAARDAG VAN Z.K.H. PRINS BERNHARD DER NEDERLANDEN Ter gelegenheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden op Woensdag 29 Juni door de muziek-vereeniging Harmoniekapel „Winnubst" onder leiding van den directeur, de heer H .B. Schenkels, een populair concert gegeven, des avonds van half tien tot half elf in het Julianapark. BEVALLEN: N. van HoekLuijendijk, d.; D. C. RieswijkBuijsman, z.; A. Schoen makerPoppen, d. OVERLEDENN. KoelemeijBuisman, 52 jaar. (Jong Nederland voor Christus) Sedert het weekend voor de rijpere jeugd op 7 en 8 Mei j.1. in het Militair Tehuis aan den Kanaalweg heeft men niet veel meer van bovenstaande vereeniging gehoord. Wie echter meent dat er sedertdien niets meer geschiedt vergist zich. In alle stilte wordt hard gewerkt aan de voorbereiding van een tweede soortge lijk weekend, hetgeen gehouden zal worden op 16 en 17 Juli a.s., ditmaal in het gebouw van de Chr. Jongemannenvereeniging in de Spoorstraat. Het ligt in de bedoeling op Zaterdag 16 Juli een speciale samenkomst te beleggen voor de jeugd van 13 tot 16 jaar, om het verdere deel van het weekend, begin nende Zaterdagsavonds bijeen te komen met de rijpere jeugd. 3, 4, 5 en 6 Juli a.s. treden Snip en Snap met hun gezelschap in Casino op en wij laten hieronder een gedeelte van een recentie der „Telegraaf" volgen, dat wel voor zich spreekt. Niet alleen als Snip en Snap, maar ook als komieken, in sketches en met dwaze liedjes weten zij het publiek telkens weer te doen daveren van het lachen. Wat zij doen is meestal zot en dwaas, maar nimmer grof en altijd raak getypeerd. Een tweede verdien ste van deze revue is, dat men de twee hoofd figuren heeft geëncadreerd in een klein, maar goed gezelschap; geen oogverblindende weelde aan costumes en decors, maar wat er is, is goed verzorgd. Jean du Bela is ook reeds door de radio bekend als voortreffelijk zanger; Circa Harms speelt in de diverse sketches haar rollen heel verdienstelijk; Gerard Wal den blijkt ook al een goede komiek te zijn en het Ludowsky-ballet laat enkele welverzorg de dansen zien. Een afzonderlijk woord van lof verdienen zeker The 5 Kemmy's en The 3 Borsalino's, die het variété-gedeelte van de revue op uitstekende wijze verzorgen. Het or kest kwijt zich, onder leiding van Pim de la Fuente naar behooren van zijn taak. Anna Paulowna: Zaaizaadver. Anna Paulowna (Z.A.P.), Zwinweg 13; bestuurswijziging. Den Helder: Jb. Dito, Koningstraat 26, schoenmakerij; overgegaan aan C. C. Dito. Gistermorgen werd in café Minneboo in de Keizerstraat aanbesteed door architect J. J. Schoeffelenberger: Het bouwen van een Café met bovenwoning aan het Julianapark, hoek Schagenstraat, en: het vergrooten van het cafélokaal, Keizerstraat 1618. Er was als volgt ingeschreven: S. en P. M. de Waard C. van Esser W. J. Braggaar Chr. Groninger Co. e r K. Duinker i R. van Half Allen te Den Helder. 6.332.— 6.626.— 6.646.— 6.890.— 6.942.— 7.424.— HIJ KWAM NIET VER. Door een bewoonster van de Hoogstraat werd gisteren aangifte gedaan, dat een vloer kleed, dat op haar erf had gelegen, was ont vreemd. Bij een door de politie ingesteld onderzoek, kwam ras aan het lieht, wie de dader van dezen euveldaad was. De man is na verhoord te zijn op vrije voeten gesteld, maar niet dan nadat proces verbaal tegen hem was opgemaakt. Periodieke zeilwedstrijd. Woensdag 29 Juni a.s. Tijdschot (hijschen clubvlag) 8.30 u. Modelsloepen BI en BII: 5 minuten schot: hijschen vlag Z 8.40 u. afvaartschot: strijken vlag Z 8.45 u. Fantasiesloepen: 5 min. schot: hijschen vlag W 8.55 u. afvaartschot: strijken vlag W 9.u. Uitstel van een uur voor alle klassen vlag U. Wedstrijd gaat niet door vlag N. Afkorten baan: Indien de baan voor één of meer klassen wordt afgekort, wordt vlag S boven de betrekkelijke klassevlag geheschen. Baanrichting tegen zon Roode vlag. Baan richting met zon Witte vlag. Lijn van afvaart en aankomst is: Vlet met vlag, Wierhoofd (vlaggestokken ineen). Bij deze oefeningen was steeds een persoon het middelpunt, die men zoo f £eve*r k*n vergelijken met het bekende ..Dunlop mannetje". Een persoon, gestoken in een o metelijk dik pak, vervaardigd mt^e"gP pareerden huid van een koe, e"die,^nap- bruikt (de man) als dief, moordenaar, kidnap Op 29 Juni a.s., den verjaardag van Z K H Prins Bernhard, zullen de kanto ren voor zooveel den Postdienst betreft, niet later zijn opengesteld dan tot 12 uur. De aandacht wordt gevestigd op de om standigheid dat ten Centraal Girokantore op bovenbedoelden feestdag stortingen met spoedbehandeling alleen worden geboekt, voor zooveel deze aldaar voor 11 uur aan- telefoondienst is wezig zijn. Voor den telegraaf- en de openstelling normaal. De Stadsstations zullen voor deze beide diensten na 12 uur gesloten zij De tweede buitenbestelling en de laatste kombestelling vervallen. De tweede briefpostbestelling gaat op den gewonen tijd uit, „Wij zijn wel geslagen, maar niet verslagen. Een volgende maal hopen wij het er beter af te brengen", verklaarde de student Maduro, de aanvoerder van het viertal, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag getracht heeft den „looden verrader" aan Hr. Ms. „Gelder land" te ontfutselen, een poging waarin zij, naar bekend, op het allerlaatste moment niet geslaagd zijn, dank zij de activiteit van de Rotterdamsche rivierpolitie, die verdacht be weeg in den nacht ontdekte en de „Gelder land" met zoeklichten waarschuwde. Wij hadden het zoo goed voorbereid, zei de heer Maduro, eenigszins spijtig over de misluking, aldus „De Tel." Maar aan den an deren kant hebben wjj er toch ons pleizier aan beleefd en als de rivierpolitie geen roet in het eten had gegooid, zouden wij de marine vast verschalkt hebben. Kijkt u eens hier, zei de heer Bergsma, de student, die met zjjn vrienden de heeren Winkel en Begemann een belangrijk aandeel in dit avontuur heeft gespeeld, hier heeft u de situatie-teekening van de „Gelderland". Zoo moesten wij aan boord komen en daar bevond zich de historische Looden Verrader. DéAr liep de schildwacht langs de kade te schilderen en in dezen hoek moesent wij met onze sloep lig gen om den man te ontwijken. Eenmaal aan boord wist ik precies waar ik kennen het schip volgens de ons verstrekte zijn moest, vertelde de heer Maduro, want wjj gegevens goed. Burger of matroos? Ons worden dan de situatieteekeningen ge toond, welke illustreeren hoe 1e studenten hun onderneming tot in de puntjes hadden voor bereid. Om op alle gebeurlijkheden voorbereid te zijn, hadden wij eerst de positie van te voren goed opgenomen. Mijn vrienden wandelden langs de kade en ik bleef in den auto waar mede wij de „Gelderland" waren genaderd, zitten, omdat de officieren mij kennen. En als zij den naam Maduro hooren, weten zij wel hoe laat het is... Na alles goed verkend te hebben zijn wij er met een sloep op uit getrokken. Ik had een zwart pak aangetrokken en een matrozenpet op, wij hadden touwen en een enterhaak bij ons, kortom aan alles was gedacht. Toen wij in den donkeren nacht het schip naderden, was de situatie zeer gunstig. Wij konden, toen wjj achter de „Gelderland" waren gekomen, zien hoe de schildwacht op de ks»de in het schijnsel van de lantaarn heen en weer liep en wanneer hij terug was op het punt waar hij ons kon zien. Zoo slaagden wij er tenslotte in hem te verschalken, toen op eens een boot van' de rivierpolitie naderde en ons opmerkte. De zoeklichten werden op ons gericht en dit deed de schildwacht naderbij komen. Inmiddels was ik op de schouders van mijn langen vriend Bergsma geklommen, ver telde de heer Maduro, en had via eenige steun punten de vijf meter hooge verschansing be klommen. Ik wilde eigenlijk net doen of ik bij het schip hoorde en toen de schildwacht mij toeriep: „Burger of matroos", riep ik terug: „Matroos natuurlijk en hou nou je kop waardoor ik den indruk wilde wekken een passagierend matroos te zijn, die te laat aan boord kwam en dit heimelijk wilde doen. Naam verklaarde alles. Helaas ben ik later toch ontdekt en toen de geweren op mij gericht werden riep ik: „Weg met die spuit". Het noemen van mijn naam voor den onderofficier-wachtcommandant was voldoende om het doel te verklaren van mijn sluippartij. Het was anders wel jammer zoo dicht bij het begeerde voorwerp te zijn en toch weer zoo ver er van af. Wij hadden een touw met lus meegenomen om de 12 kg zware „Looden Verrader" om den nek te doen en van boord te laten zakken. Ik weet wel, de..Looden Verrader" gaat toch terug naar mijn familie, maar wij hadden het een aardig avontuur gevonden, als wij hem voordien in bezit hadden gerkegen, en dan zouden wij hem in triomf „Minerva" in Leiden hebben binnengedragen en ik geef u de ver zekering de Marine zou een eerljjke kans ge kregen hebben hem weer van ons weg te nemen, al zouden wij hem natuurlijk goed be waakt hebben. Het is nu eenmaal een histo risch bezit van onze familie en ik wil alles doen om te trachten het zoo spoedig mogelijk weer in ons bezit te krijgen. Onze verdere plannen deel ik niet mede. Wij moeten de Marine niet te wegwijs maken. Maar er zoo maar zonder meer in berusten... Misschien kragen wij nog wel een betere kans. Er is eenige weken geleden een merkwaar dig boek verschenen. Het heet „De V(jf laatste uren van Oostenrijk" en de auteur, de bekende journalist Eugène Lennhoff, tot vóór den Anschlusz hoofdredacteur van de Weensche „Telegraph" beschrijft erin, op welke wijze de nazi's Weenen „veroverden". Het is voor een buitenstaander onbegrijpelijk dat het mogelijk was in enkele uren een land binnen te trekken, waarvan de meerderheid uitge sproken anti-nationaal socialistisch dacht en handelde en ook Lennhoff geeft in zijn repor tage over de laatste uren geen oplossing voor dit fenomeen. Hoe het ook zij, Oostenrijk, en met Oosten rijk het aloude königliche en kaiserliche Weenen, zitten onder ,de nazi-plak, die men, gelooft men de Derderijksche bazuinstooten, juichend ingehaald heeft. Merkwaardig echter de berichten die sedert eenige dagen uit Oos tenrijk komen. Berichten, die spreken van ver ontwaardiging der bevolking over de wijze waarop de goede baantjes onder de leden van het vroegere Duitsche legioen verdeeld worden, verontwaardiging over de wijze waarop natio naal Socialisten Joodsche vrouwen en mannen bejegenen en verontwaardiging over de wijze waarop men thans z'n mond moet houden. Het zijn onrustbarende berichten en men mag aannemen dat ze niet uitsluitend en alleen komen uit den koker van de befaamde „Hetz- presse", neen ze komen integendeel uit de koker van zeer rustige en nimmer op de sen- satielust van het lezerdom speculeerende bla den o.a. de Times. Duidelijk blijkt het ooggetuigen, die de laat ste weken in Weenen en andere deelen van Oostenrijk verbleven, dat het Hitler-regiem, ondanks de parade's ondanks de koeien met gouden horens, ondanks de beloften van wel vaart en vrede, toch niet alles is. En... dat was te voorzien. De Oostenrijker is geen Duitscher, met al diens verafgooding voor „das Militar", de Oostenrijker is een aan tal procen ten nuchterder en de Oostenrijker tenslotte heeft nog nimmer de cursus doorge- loopen zooals de millioenen van het Derde Rijk. Men moet de mededeelingen uit Oostenrijk met de korrel zout nemen, maar al is deze ook nog zoo groot, het feit is niet te ontkenen dat er bij de massa ontevredenheid heerscht. En de angst is geboren. De Weener leert binnen vier muren Lt leven, z'n tong (vermaard om z'n scherpte!) in toom houden. Als de tele foon gaat of er wordt gescheld schrikt men en met name ie leden van het roemruchte vader- landsche Front. De zenuwartsen varen er wel bij (met uitzondering van Freud wel te ver staan...). Nervositeit, paniek, vage alarmge ruchten komen er 'dij, en overal ontmoet men in de thans heerschende kringen de zelfde methoden om een volk klein te krijgen als in de eerste dagen na do groote nazi-putch. Waar dit alles op zal uitloopen? Ontevre denheid is een leelijk ding en met name een Führer is verplicht iedere glimp ontevreden heid te smoren met nieuwe daden die er op wijzen dat hij het goed met z'n volk meent. In Duitschland klaarde Hitier dat keer op keer door de een of andere inpalming, het afreke nen met een Versailleparagraph of het sanc- tioneeren van pogroms. Zal hij dezelfde metho den toepassen in Oostenrijk? Dan zijn we nieuwsgierig welke nabuurstaat het eerst het loodje zal moeten leggen... of tegen welke binnenlandsche „staatsvijandige elementen" opgetreden zal moeten worden. Hoe 't ook zij, de toekomst ziet er weinig moetgevend uit. Einddiploma H.B.S. 5 j. c. wel aan beveling, echter geen vereischte. Tegemoetkoming in kosten. Zooals bekend worden dit jaar 20 jonge lieden in de gelegenheid gesteld om aan de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam de opleiding tot verkeersvlieger te volgen. Tot de zoogenaamde vooropleiding, welke op 1 Augustus 1938 aanvangt, worden 30 jonge lieden toegelaten. Uiterlijk omstreeks 15 Sep tember kunnen daarvan de beste 20 worden aangewezen om als adspirant-bestuurder van verkeersvliegtuigen de opleiding voort te zet ten. Duur der geheele opleiding bedraagt 2 jaar en 2 maanden. In het algemeen bedragen de gosten 1000 per jaar (huisvesting, verpleging, voeding en kleeding inbegrepen) en wordt als eisch van toelating in zake algemeene ontwikkeling, ge steld het bezit van het einddiploma H.B.S. 5-j. c. B of daarmede gelijkstaande ontwikke ling. Ten einde zooveel mogelijk jongelieden een kans te geven voor het volgen van deze op leiding, heeft de minister van Waterstaat be paald, dat in bijzondere gevallen van Rijks wege geheele of gedeeltelijke tegemoetkoming in de opleidingskosten kan worden verleend. Verder wordt vanwege het departement van Waterstaat medegedeeld, dat, in tegenstelling tot hetgeen vroeger is bekend gemaakt, het bezit van het einddiploma H.B.S. 5-j. c. B of daaraan gelijkwaardig diploma wel een aan beveling, doch niet meer een vereischte is om tot de opleiding te kunnen worden toegelaten. Candidaten zullen echter ten minste dienen te staan op het peil van overgang van de vierde naar de vijfde klasse eener H.B.S. 5-j. c. B met voldoende cijfers voor wis -en natuurkunde of een daarmede overeenkomenden graad van ontwikkeling moeten bezitten. Als overige eischen van toelating gelden: a. Nederlander zijn; b. ongehuwd zijn; c. op 1 Juli van het jaar van aanneming niet jonger dan 17 en niet ouder dan 20 jaar zijn; voldoen aan de eischen van lichamelijke geschiktheid voor het vlieg bewijs B. Aanvragen om inschrijving, onder vermelding van leeftijd en genoten onderwijs, kunnen uiterlijk 10 Juli a.s. worden ingediend bij den commandant van de Kweekschool voor de Zeevaart, Prins Hendrikkade 189, Amster- dam-Z. gaat samen per „ESONA" Nat. Hist. Museum, geopend: Woensdag van 35 uur, Zaterdags van 710 uur.; iedere le Woensdag in dê maand van 810 u.; iedere le Zondag in de maand van 35 u. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u.. Zaterdag van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Cassidy zegevierde" en „Carnaval". RiaXto, Spoorstraat half 8: „Nacht-Asyl" en „O, Dokter" Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Zoo goed als getrouwd" cn „Een reuze Type". Tot 30 Juni: Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland", Zondag en Woensdag. Badpaviljoen Huisduinen: Johny Anderson and his Comedian Swingers. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 753.0 Temperatuur zeewater 16.0 Temperatuur lucht 14.4 Wind: richting W.Z.W.; kracht 7. Licht op lo uur Hoogste temp. lucht gisteren 18.9 Laagste temp. lucht gisteren 13.7 Hoogwater (heden) 21 uur Laagwater (heden) 14 uur 45 min. Hoogwater (morgen) 9.152.55 Laagwater (morgen) 3.5515.40 Geslaagd voor het jl. Zaterdag gehouden examen Gemeente-administratie, onze stads genoot, de heer A. P. Vlam. Zie ik U eens, dan zie ik U meer. „DE TOELAST".

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5